Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) lajafix válasza fokukac (#17598) üzenetére


lajafix
addikt

pedig ez a társulat hozta meg az eszedet drága kukac. Legalábbis az ffm + voltát már nem méltatotd! :)

Rock'n Roll

(#17602) concret_hp válasza concret_hp (#17593) üzenetére


concret_hp
addikt

"A gazdasági bizottság egyik módosítójában azt javasolja, hogy az államkötvényekből származó kamatjövedelem mentesüljön a 6 százalékos ehó megfizetése alól."

hogy mik vannak :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17603) aAron_ válasza emvy (#17597) üzenetére


aAron_
őstag

én úgy vettem észre, hogy amit oda írnak a risk profiljukhoz az a gyakorlatban nagyon más, ill nem is maga a risk, sokkal inkább a risk/reward amit fontosnak tartok. van pár olyan alap aminek a grafikonja egyszerűen undorító, nem is értem ki vesz olyat.

SR-t az egész portfólióra értettem egyébként, nem csak egy alapra. tehát azt az összetételt keresem ami a lehető legnagyobb SR-t adja az egész porfólióra nézve. vennék mondjuk 5-10 fajta alapból is akár, szvsz így ideálisabb sokkal mintha csak egy fajtát vennék.

egyébként a programozás részével kapcsolatban feltettem itt egy kérdést, ha bárkit is érdekel :U de ha van már kész program ami ilyeneket számol és tudtok róla az még jobb lenne :R

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#17604) emvy válasza aAron_ (#17603) üzenetére


emvy
nagyúr

Tobb problema is van itt. :)

A grafikonok altalaban a multra vonatkoznak. Amikor azt irod, hogy nem is erted, hogy ki vesz olyat, akkor az egy rossz kerdes szerintem - ugyanis lehet, hogy a most jonak tuno grafikonokkal rendelkezo alapok a jovoben gyengen fognak szerepelni. Onmagaban a SR alapjan donteni egyebkent nem biztos, hogy praktikus, mert tudnod kell a sajat kockazatvallalasi kedvedet is, mert ket azonos SR-val rendelkezo alap kozul is valasztanod kell.

Programozasugyileg: mar irtam programokat ilyen metrikak kiszamolasara (eleg nagy adatszetekre, ertsd: terabajtos nagysagrendu adat), a helyzet az, hogy nem fogsz vele tul sokat erni. Kiszamolhatod, jo ujjgyakorlat, de sajnos a vegeredmenyed majdnemhogy hasznalhatatlan, az SR annyira keveset mond el arrol, hogy mibe erdemes fektetni.

En elkezdenem a helyedben ezt nezegetni:

http://www.macroaxis.com/

Ja, ezt mindenkinek ajanlom.

while (!sleep) sheep++;

(#17605) aAron_ válasza emvy (#17604) üzenetére


aAron_
őstag

igen, természetesen tisztában vagyok vele, hogy a backtest sok esetben nem ad reális képet, de én egyelőre nem tudok jobbat helyette. fundamentális megközelítés nem játszik :)

ha van két alap aminek az éves hozama ~egyenlő, azonban az egyik volatilitása többszöröse a másikénak akkor azért szerintem elég egyértelmű, hogy melyik a jobb. persze a jövőben ez változhat még, de minél régebb óta van ez a trend annál kisebb a valószínűsége. (itt nem magyarázni akarok, inkább csak jobban kifejtettem hogyan is gondoltam azt, hogy van pár relatív elég rossz bef. alap)

az jogos, hogy azt is ki kell találni, hogy két azonos SR-val rendelkező portfólió közül melyiket akarom választani, azonban én eddig úgy vettem észre, hogy mindig van egy abszolút legjobb, a kisebb ill nagyobb kockázattal rendelkezők SR-ja kisebb, ezért ezen még nem gondolkodtam el komolyabban.

a linkedet köszönöm, hamarosan beleásom magam :R

What is your ikigai?

(#17606) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Úgy néz ki sikerül megtakarítanom egy picit, mit ajánlottok manapság, hova érdemes menni ez ügyben?
Havonta úgy 100.000 ft a megtakarításom!
Köszönöm! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#17607) emvy válasza aAron_ (#17605) üzenetére


emvy
nagyúr

Te most konkretan fundamentalis megkozelitest alkalmazol. A SR az tipikusan a fundamentalis analizis egyik fontos eleme.

Ha komolyabban erdekel a tema, akkor azt javaslom, csinalj meg egy CFA-vizsgat. Egyreszt hasznos a privat befekteteseknel is, masreszt jol jon, ha netan allast keresel.

[link]

Ezenkivul olvasd el a Graham-fele befekteto-Bibliat. Mar csak azert, mert te _tenyleg_ fundamentalis megkozelitest alkalmazol, ha metrikakat szamolsz. (Es en egyetertek veled, ez jo irany, csak a SR onmagaban nem eleg informativ.)

while (!sleep) sheep++;

(#17608) emvy válasza Zjunior (#17606) üzenetére


emvy
nagyúr

Kocsmaba.

while (!sleep) sheep++;

(#17609) Rive válasza emvy (#17608) üzenetére


Rive
veterán

Nem jó, egy kocsmát bármikor 'trafikolhatnak'.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17610) emvy válasza Rive (#17609) üzenetére


emvy
nagyúr

Felreertettel. :)

while (!sleep) sheep++;

(#17611) Zjunior válasza emvy (#17608) üzenetére


Zjunior
veterán

:F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#17612) Rive válasza emvy (#17610) üzenetére


Rive
veterán

Csak kihoztam a lehetőségből a maximumot :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17613) attiati


attiati
veterán

#17592: BM?

emvy: te megcsinaltad/elkezdted valamelyik moduljat?

(#17614) _BM_ válasza attiati (#17592) üzenetére


_BM_
senior tag

"Nekem sántít ez az elmélet, hogy alacsony betéti kamatnál átugrik az összes pénz betétből ingatlanba."

Nekem is sántít, de ha az ember mindössze egy mondatot szán a nagy dolgok megjóslására, akkor kénytelen ilyen tömören egyszerűsíteni.

"Vagy lásd csődbement takszövben tartott 120 misit,"

Hát igen. Ezeknél vannak a nagy lóvék. Még szép, hogy szemet vetettek a bankárbűnözők a kérdéses takszövre.

"Miért gondolkodsz mindenáron betét---->ingatlan vonalon?"

Mert korlátaim vannak.

"Egyébként meg tök mindegy, hogy mi az elmélet, ha a gyakorlat majd mást mutat"

Egyelőre ez az én egyedüli elméletem. Vagy bejön, vagy nem. Nyilvánvaló, hogy államkötvénybe jóval több pénz fog áramolni, mint ingatlanba, de engem nem érdekelnek az állampapírok.

(#17615) emvy válasza attiati (#17613) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg, sajnos nem fejeztem be az egeszet (mert nincs ra szuksegem, es ahhoz kepest sok ido).

while (!sleep) sheep++;

(#17616) priti válasza Dr.F.E.R.I. (#17589) üzenetére


priti
addikt

Alakul, lehet hogy elegen károgtak? ;]

Hardverlesen

(#17617) Dr.F.E.R.I. válasza priti (#17616) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Itt a 40-50-es tartományban van elvileg a csatorna alján és szemlátomást eléggé tartják is. Hacsak nem történik valami armageddon, akkor nem hinném, hogy 4600 alá menne. Bár mondjuk ez a magyar tőzsde elég elvarázsolt egy hely... ;]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17618) attiati válasza _BM_ (#17614) üzenetére


attiati
veterán

Az a baj a huf hozamcsökkenéssel, hogy már tele van vele a média és a köztudat.
"készülj az alacsony betéti hozamokra"
"mivel tudsz védekezni az alacsony betéti kamatok ellen"
"magasabb hozamokra vágysz, mint az alacsony betéti kamatok?"....

túl sokan számítanak rá, és már a csapból is ez folyik és a többségnek veszíteni kell a piacon

FED, ECB... közel 5 éve nyomják a pénzt és a 0% közeli kamatot. Mi kb 1 éve kezdtünk monetáris lazításba, és jellemzően mindig későn "ébredünk".

Aranypiac szerintem innen nehezen fog felállni, amcsi kötvényhozamok is emelkedésnek indultak.
Véget ér a pénzbőség és az alacsony hozamkörnyezet? Majd eldönti a FED, hogy tetszik e neki az emelkedő amcsi hozam.

és a FED eldönti, hogy emelkedhet e a magyar lakáspiac az alacsony huf betéti kamatokkal :)

(#17619) concret_hp válasza attiati (#17618) üzenetére


concret_hp
addikt

fednek az alacsony munkanélküliség a célja , abban pedig kezdenek egész tűrhetően állni a 6.5%os jövő évi előrejelzéssel.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17620) priti válasza Dr.F.E.R.I. (#17617) üzenetére


priti
addikt

"Hacsak nem történik valami armageddon"

Ó te kis jóhiszemű. A részleges államcsőd az nálunk kormányprogram, lásd 7% visszaható hatállyal, mert izé, mer' csak. :DDD Ilyen jó ötletekkel sima ügy leküzdeni. Tudunk mi még ilyen jókat. Holnap lesz a rádiózás nem? Péntekenként van, óóó, lesz itt minden :DDD

Hardverlesen

(#17621) attiati válasza concret_hp (#17619) üzenetére


attiati
veterán

de infláció is kell nekik, különben nem tudják kinőni az adósságot

én is azt gondolom, hogy hagyni fogják emelkedni a hozamokat, mert infláció és mnélküliség is tűrhető és mostanában időnként már előkerül a fed kommunikációjában, hogy költségei és hátrányai is vannak a monetáris lazításnak

és meghagyták a lehetőségét, hogy akár vissza is térhetnek a monetáris enyhítéshez, úgyhogy most hagyhatják emelkedni a hozamokat egy egészséges szintig és ha baj van, akkor újból leszorítják

egyébként is durva felülsúlyozás volt kötvényekben az elmúlt években, meg kell indulni annak az amerikai hozamemelkedésnek előbb utóbb

piacokon hülye helyzet állt elő, egyszerre esik kötvény, részvény, arany, nyersanyag

[ Szerkesztve ]

(#17622) bobsys válasza attiati (#17621) üzenetére


bobsys
addikt

mert mindenki tolja a penzt a magyar lakaspiacba ;]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#17623) concret_hp válasza bobsys (#17622) üzenetére


concret_hp
addikt

:Y ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17624) concret_hp


concret_hp
addikt

(#17625) Dr.F.E.R.I. válasza concret_hp (#17624) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekik legalább volt is honnét... Kíváncsi leszek, így pénteken a hétvégére mit hoznak kint össze.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17626) bandus


bandus
veterán

abban van ráció, hogy a fizum megmaradt részét minden hónap végén átváltsam euróba?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17627) concret_hp válasza bandus (#17626) üzenetére


concret_hp
addikt

minden mögé lehet eszmét gyártani :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17628) Dr.F.E.R.I. válasza bandus (#17626) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én ha nagyon devizázni akarnék, akkor csak a forinterősödési hullámok idején vennék, ellenkező esetben bukhat is rajta az ember. Ha csak valamiféle tartalékképzés a cél, ami nem forintban van, én a dollárban még mindig jobban bízom, mint az euróban, pénznyomda ide vagy oda.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17629) Intelligencs

A bankbetét kezd annyira szánalmas lenni, hogy már csak azt a pénzt tartom betétben, amiket még 6,5%-on kötöttem le. Már ott is húztam a számat, de ez a 3%, ez nevetséges. Ahogy az indexes cikkben is írják, az állam az állampapír felé terel(ne). Raiffeisen prémium ügyfél vagyok, a tanácsadóm is azt mondta az általam megadott paraméterek alapján, hogy vegyek állampapírt. De én nem! Azért sem! Elvből nem. Inkább kipörgettem az OTP-t is (szerencsére még 5000 felett megszabadultam tőle), és az OTP-ből felszabadult pénzzel, plusz az éppen felszabadult betétből vettem egy kis Ricsit (Richtert). Meglátjuk év végéig mit lehet kihozni belőle.

Egyébként OTP-s kalanddal is elégedett vagyok, 4000 alatt vettem, 5000 felett adtam el, + kétszeri osztalékfizetés (másfél évig volt nálam), kb. 20%-os éves hozamnak lehet tekinteni.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#17630) Intelligencs válasza Dr.F.E.R.I. (#17628) üzenetére

Bocs, lejárt a szerkesztési idő. Szóval én is gondolkodtam dollárban vagy svájci frankban amikor a megtakarításunk java részét euróra váltottam, de az osztrák bankban ahova kivittem, a dollárban vagy svájci frankban tartott betét egyáltalán nem fizet kamatot! Míg az euró lekötésünk ~2-6%-ot hoz évente.

The Amiga, Born a Champion

(#17631) Dr.F.E.R.I. válasza Intelligencs (#17629) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Én is Richterben vagyok perpillanat, és hajlok arra, hogy huzamosabb ideig benne tartsam a pénzt. Mostanában vettem bele ebben a rövid felfutó trendben, ami sajnos letört, de annyira gyenge a többi részvény is, hogy inkább hagyom most. Remélem legkésőbb őszre feltizedelik az árfolyamot, erre az MSCI-dologra meg külön kíváncsi leszek.

Szerk.: én inkább hosszabb távon nem bízom az euróban, azt látom, hogy inkább csak a németek miatt van olyan szinten, ahol van. Viszont ugye most már majdnem minden kóbor kutya tagja az eurózónának, akiknek a gazdasága köszönőviszonyban sincs a németekével, márpedig egy deviza akkor tud hosszabb távon is erős maradni, ha homogén, stabil gazdaság van mögötte. Én ezt az eurónál nem látom (de majd kijavít valaki, ha rosszak a meglátásaim).

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17632) Rive válasza Dr.F.E.R.I. (#17628) üzenetére


Rive
veterán

Egyetértek, most inkább dollár, de nem lekötve, nem befektetve. Majd lesz rá kamat is, mindenesetre egyelőre erősödés-esélyes euróval szemben.
HUF váltás még jó lehet, most talán 320 fölé lőhetik a jövő héten.

Szerintem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17633) Mercutio_ válasza Rive (#17632) üzenetére


Mercutio_
félisten

320? :Y Klassz lesz külföldi nyaralást tervezni :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17634) bandus válasza Mercutio_ (#17633) üzenetére


bandus
veterán

én szerdán váltottam pénzt nyaralásra, csütörtökre 5 ft-ot drágult, szóval pont sikerült eltalálni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17635) Dr.F.E.R.I. válasza Rive (#17632) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Így hamarjában ránézve az árfolyamgörbére most esélyesnek látok egy trendfordulást, amiből - rövid távon mindenképp - forintgyengülést látok inkább kibontakozni, de a 320-hoz valami katasztrófának kellene történnie, hogy innét egy héten belül oda jusson. Jövő péntekig valószínűbbnek látok egy 295-305 közötti ingadozást, ezalatt majd eldől az is, hogy valóban sávot váltott-e, vagy csak ijesztget minket.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17636) Rive válasza Dr.F.E.R.I. (#17635) üzenetére


Rive
veterán

Katasztrófa?

Hát, ha a szeretett jegybankelnökünkről igy választásokra készülvén az EU leveszi a pórázt, az éppen tekinthető katasztrófának :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17637) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A 6 % -os plusz lenyúlás (EHO) a bankbetéteken kivül vonatkozik a befektetési alapokra, kötvényekre és részvényvásárlásra ? Ha igen augusztustól tényleg csak állampapirba vagy / és ingatlanba érdemes fektetni?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#17638) Dr.F.E.R.I. válasza Rive (#17636) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy ehhez Matolcsynak, vagy más egyéb katasztrófának kellene történnie. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17639) Rive válasza CriticalHit (#17637) üzenetére


Rive
veterán

Érdemes még várni, hogy kijöjjön a 'végleges' verzió.
De mindennel együtt sajna afelé mutat a dolog, hogy (kisbefektetőként, itthon) befektetni lényegében fölösleges/kár.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17640) priti válasza Dr.F.E.R.I. (#17638) üzenetére


priti
addikt

OTP 4605Ft? ;] Mondom én hogy elegen károgtak :DDD

Hardverlesen

(#17641) Dr.F.E.R.I. válasza priti (#17640) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ez mind miattad van, addig szidtad itt az Adócsökkentés Kormányát (sic!), hogy csakazért is keresztbe tesznek nekünk. ;] Egyébként nem túl gyakori (legalább is ritkán találkozom részvénynél ilyennél), hogy lefelé törjön ki az árfolyam egy amúgy is lefelé tartó sávból. Ha nem húzzák vissza nap végére 4650 közelébe, akkor ez nem sok jót vetít előre.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17642) lorcsi válasza Rive (#17632) üzenetére


lorcsi
veterán

húbasszus :(
pont azt akartam kérdezni, hogy van mostanság az euró..mert a 2 hét múlva esedékes nyaralásra váltani kellene addig

(#17643) Rive válasza lorcsi (#17642) üzenetére


Rive
veterán

Ez a 320 az én véleményem.

A továbbiak mindenkinek saját felelőssége.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17644) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ezt láttátok már?

Világvége-hangulat van Kínában

x gon' give it to ya

(#17645) priti válasza Dr.F.E.R.I. (#17641) üzenetére


priti
addikt

...és meg is van a 4598 és messze még a nap vége. Kínában akkora a szamóca, hogy most nem pálya a részvény, pedig jól néz ki. A többit meg elkormányozták... Hjajj-jajj... Patikát kéne venni gyorsan, amíg még lehet. Tuti biznisz.

Hardverlesen

(#17646) Mercutio_ válasza fordfairlane (#17644) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az önkormányzati bazinagy hitelekről már korábban is cikkeztek, azt lenne jó tudni, hogy ezeknek az árnyékbankoknak a termékeiből a helyi lakosságon kívül kik vásároltak és mekkora mértékben.
Mert attól, hogy Chang spóroltpénze elúszott egy helyi brókernetes terméken, vagy valamelyik tartomány középületeit bukta még nem lesz nekünk problémánk gondolom :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17647) KMT válasza CriticalHit (#17637) üzenetére


KMT
addikt

Nem értem én ezt az egyszerűsítést. Ha a mostani 5% körüli kamatokat, hozamokat nézzük, akkor az EHO 0,3% hozam/kamat különbséget jelent. Ez talán lehet "döntő", de ebből a visszautaláskor (Kincstár-bank) lejön 0,2%, vagy a duplája később. És ez akkor van, ha oda ingyen utal...

A bef. alapokat pedig a nagyobb hozam reményében veszik, ott ez a kis difi csak nem tántorít el sokakat. :F

(#17648) Rive válasza priti (#17645) üzenetére


Rive
veterán

Tuti, már, ha el nem trafikositják azt is...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17649) Intelligencs válasza Dr.F.E.R.I. (#17641) üzenetére

"nem sok jót vetít előre"

Dehogynem! Hamarosan vissza tudok szállni az OTP-be megint némi részvénnyel... :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#17650) fokukac válasza Intelligencs (#17649) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én meg majd megveszem tőled 2800-on. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.