Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106394) aAron_ válasza avl (#106387) üzenetére


aAron_
őstag

TIPS fix kamatozású, de ezt a fix kamatot egy infláció szerint változó névértékre fizeti.

Csak saját gondolatmenet:

Ha tudjuk a TIPS árát, névértékét, és van egy zero kupon hozamgörbénk, akkor abból elvileg ki tudjuk számolni a várható inflációt és a reál hozamot is (e szerint kell változnia a névértéknek lejáratig, hogy igaz legyen, hogy PV(CF) = P [CF jelenértéke = bruttó ár]).

Ha az infláció eloszlását is tudni szeretnénk, akkor a legrövidebb lejáratú TIPS-től kell indulni.

A duration elég bonyolult, ezt én sem igazán értem (de gondolom itt végső soron a reál hozam változásra érzékeny a kötvény, nem a nominálisra): The nominal duration of TIPS bonds - ScienceDirect

"We then temporarily shift the analysis to zero-coupon TIPS bonds and zero-coupon ordinary Treasury bonds. We prove that the nominal duration of zero-coupon TIPS bonds equals that of zero-coupon ordinary Treasury bonds when the real rate changes but expected inflation is held constant."

iShares szerint az átlagos lejárathoz egész közeli a duration, de nem tudom ez mit jelent ebben az esetben.

Én nem hiszem, hogy amerikai kötvénypiacon félreárazást fogunk találni, de kockázati szempontból lehet vonzó a TIPS is.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.