Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106801) Pfiucska válasza Tapsi (#106796) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Engem ami még birizgál a kérdés kapcsán, hogy ezen az idotavon jatszik-e a kozteruleti parkolas fizetosse tetele? Az igencsak megnyomja majd az arakat, mind vasarloi, mind berloi piacon.

Meg persze mint jelenlegi berlo, az is benne van h arat emelnek.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#106802) ngaba válasza Begi (#106797) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az árfolyam is emelkedik közben, a hozamnak megfelelően. A lényeg az, hogy mindig a hozamot kell nézni; a kamat ez esetben inkább azt mutatja, hogy a berakott pénzből mennyit fizetnek ki neked kamatfizetés során.

És vedd figyelembe a spreadet is, az eladási és a vételi árfolyam különbségét, ami ilyen hosszú papíroknál elég nagy. Ennyit buksz, ha idő előtt szállsz ki belőle.

(#106803) Tapsi válasza Pfiucska (#106801) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem hiszem, hogy megnyomja. A lakóknak ingyen van a parkolás közterületen. Ha fizetőssé teszik a külsősöknek, akkor ők még könnyebben találnak szabad helyet. A belvárosban például ez történt. Barátom a 7-ben lakik, korábban folyton szívott. Mióta felverték nagyon az árakat, azóta simán talál helyet.

(#106804) stingy2 válasza avl (#106798) üzenetére


stingy2
senior tag

Köszi, erre gondoltam :R

INTJ

(#106805) bandus válasza Tapsi (#106796) üzenetére


bandus
veterán

szerintem lesz a lakásra bőven kereslet, akár bérelni akár megvenni kocsibeálló nélkül is. én nem szenvednék ezzel, betolnám pmáp-ba azt a 4 misit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#106806) TCr válasza PredatorZoli (#106800) üzenetére


TCr
veterán

Mi az elméleti legrosszabb végkifejlet egy ilyen papírnál?
Bent marad végig a fix éves kamatért?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#106807) Begi válasza ngaba (#106802) üzenetére


Begi
senior tag

PredatorZoli
Ha csökken. Jól hangzik ez a 2 év, de mekkora esély van rá?

Köszi az értelmezési tanácsot, így valóban érthetőbb a dolog és igen, még ott a spread is.

(#106808) Pfiucska válasza Tapsi (#106803) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Na mondjuk ezt el is felejtettem, h a helyieknek ingyen/olcson lehet lerakni az utcan altalaban.

Jo, igy meg kevesbe erzem a parkolo vasarlasanak szuksegesseget.
Bandus, nem tudom mekkora az igeny kulkeruletben, de velhetoen azert nem lesz gond, igen.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#106809) üzenabakusz


üzenabakusz
tag

Nekem is a héten járt le egy közepesen nagy összeg DKJ-ban, erősen gondolkozom, hogy DKJ, PMÁP vagy 2026/H legyen belőle. DKJ-t levitték, a mostani PMÁP elég vacak, van belőle a régebbi, jobbik fajtákból bőven, a 2026/H elvileg ma délutántól vásárolható felhalmozott kamat nélkül? Azt hittem, már tegnap déutántól lesz... Egyelőre még nincs árfolyama, de most 3 évig 9.5% kamatot ad, kérdés mennyit vonnak le belőle az árfolyam miatt? Ütőképes lehet 3 évre a mostani PMÁP-hoz képest?
A BMÁP-tól már megszabadultam korábban, elismerem, hogy tévedtem, túl hamar esett vissza, már nem éri meg.

(#106810) PredatorZoli válasza TCr (#106806) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egy befektetésnél a legrosszabb mindíg az hogy bukod az egész pénzed vagy amit visszakapsz már csak annyit ér mint egy guriga wc papír.
Ezek piaci papírok így mindig el fogod tudni adni, a kérdés csak az, mennyiért.

(#106811) PredatorZoli válasza Begi (#106807) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A számok és az időtáv csak egy random példa volt, senki nem tudja mikor és mennynivel csökken ha egyáltalán csökken. Senki nem tudja mi lesz és mekkora valószínűséggel.

(#106812) jagermester válasza Pfiucska (#106808) üzenetére


jagermester
csendes tag

Meg a vásárlásnál az a 4 millió könnyen lesz 4,2-4,4 millióba neked: illeték, ügyvédi díj, illetve kerület függően még építményadó is lehet, valamint havonta nem 20 ezret spórolsz, hanem csak tizenvalamennyit a közös költség miatt.
Nekem van két garázsom kiadásra, de nem a bérleti díj miatt vettem őket, hanem értékemelkedésre játszva. Ha az utóbbiban nem látsz komoly potenciált akkor szerintem felesleges a vásárlás. Későbbiekben kiadni, ahogy többen írták is nem óriási előny a lakás mellé, külön meg nem óriási üzlet (pláne, ha bejelented és adózol is utána - itt nem maga az adó a sok, hanem a papírmunka azért az évi párszázezer Ft-ért).

(#106813) vnorbi válasza TCr (#106780) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A kamatforduló 21-én lesz, ezért a mai napon még a 11,92% van érvényben, de értéknapváltás után (ma délután 2 után) át fog váltani 8,76%-ra, ha jól működik.

Egyébként valóban megtévesztő, mert a mai vásárlással is a 8,76%-os kamatra fizetnénk be. Jobb működés lenne, ha nem naptári nap szerint jelenítené meg a kamatot, hanem az árfolyam napja szerint (mert ennél a mai vásárlás a 24-i dátum árfolyamával megy, az pedig bőven a kamatforduló után van).

(#106814) nort_on


nort_on
senior tag

Imádom az ilyen napokat, BTC-VWCE swap, instant 5.5% nyerő. :U

(#106815) Oppenheimer válasza nort_on (#106814) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Te már nyugdíjba mehettél volna a crypto gainjeiddel, ne nézegesd! :D Amúgy ja, jó nap, de sztem nem lesz tartós gain. 30k-ról mindig durván visszapattan.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#106816) nort_on válasza Oppenheimer (#106815) üzenetére


nort_on
senior tag

Én is arra számítok, ott visszaveszek valamennyit. #IBKRTBSZTRANSFERMIKÓ? utálatos ez az ERSTE trading fee, és sajna fele cucc ott van még... :(((

[ Szerkesztve ]

(#106817) nort_on válasza nort_on (#106816) üzenetére


nort_on
senior tag

Kb január óta szorosabban is követem az SPX/VWCE (kék) - BTC (narancs) korrelációt, idén azért voltak érdekes mozzanatok. Szerencsére. :U

[ Szerkesztve ]

(#106818) matt22 válasza nort_on (#106816) üzenetére


matt22
tag

#IBKRTBSZTRANSFERMIKÓ

A brókercég Európában 750 ezer, Magyarországon 13 700 ügyféllel rendelkezik. Utóbbiak számát három év múlva 25 ezerre emelnék.
[link]

(#106819) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Generali EP 3. negyedéves hozam:
Most megnéztem, kb bő 700k pihen bent és vár hogy leteljesn a 180 nap. A teljes 3. negyedévben bent volt ez az összeg. Kb bő 14 ezer Ft-ot írtak jóvá hozamként. Vagyis 3 hónapra kb 2%, vagyis 8%-os évesített hozam adódik. Ez nagyjából DKJ hozam, ahogy beszéltük is.

(#106820) SzGee válasza PredatorZoli (#106819) üzenetére


SzGee
aktív tag

MBH 5100 Ft hozam 421 ezerre, sajnos ez sokkal rosszabb... :( szerintem ők lenyúlják a hozamot, már korábban is volt ilyen érzésem, de egyre biztosabb vagyok benne

If you leave me, can I come, too?

(#106821) travix


travix
aktív tag

Na egyre jobb áron van a spdr small cap value, már csak 48.5. Ti miket vesztek, csak dtla és semmi más? :D

(#106822) PredatorZoli válasza travix (#106821) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ZPRX is igen jó árban van.
Meghát most azért úgy elég sok minden mert aug eleje óta lefele csorgunk.

(#106823) pictigjis válasza PredatorZoli (#106822) üzenetére


pictigjis
senior tag

az a baj, hogy nem tudjuk, tényleg jó árban van-e

pedig nem is olyan régen még ATH-t vártál ;)

(#106824) PredatorZoli válasza pictigjis (#106823) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ami késik nem múlik :K

(#106825) attiati válasza PredatorZoli (#106819) üzenetére


attiati
veterán

Minden ep leírja a szabályzatában a kamatszámítás módját és feltételeit (vagy meg kell őket kérdezni).

Van ahol feltétel a rendszeres befizetés és nézik az időarányos teljesülését is.

(#106827) PredatorZoli válasza attiati (#106825) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez alap, hogy ha tagdíjnemfizető vagy, akkor a min tagdíjra eső költséget a hozamból levonják.
Azt viszont tudtommal, hogy konkrétan miben tartják a pénzt, nem árulják el, csak célarányszámok vannak különböző eszközosztályokra a befektetési politikában.

(#106828) PredatorZoli válasza Vesa (#106826) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Szeretném ha a politikai hangulatkeltést nem gyakorolnánk ebben a topicban tovább

(#106829) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Valahol volt régebben egy beszélgetés vagy akár több is, hogy mekkora értékű ETF portfió esetén érdemes már diverzifikálni is, nem pedig csak “VWCE”-zni.

Nem találom a hsz.-okat ebben a témakörben, mi ez a kb.-i értékhatár?

Köszönöm :R

(#106830) Mercutio_ válasza ngaba (#106701) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrét javaslatod van?:R

US 10Y-re van olyan ETF ami € alapú és rendesen leköveti az eredeti bond-ot, azaz ha csökkennek a kamatok és emelkedik az állampapír értéke, akkor az ETF értéke is azonos mértékben nő?

Btw milyen scenario lenne, ha 2-3 év múlva is közel hasonló vagy max. 1-2%-os kamatszint csökkenés történne US hosszú kötvényekben?

Kicsit más téma:
Erste (ex-Random) TBSz-em is van, oda tudok beutalni €-t kis költséggel, vagy esélytelen?
Forint van rajta most is, azzal - ha az erste vált - lehet olcsóbban megúszom?

avl: Nem tervezem 5 évig várni a jó lehetőségre (€/Ft árfolyam nyereség) annak max 1/2 évet adnék (ha télen megemelkednek az energiaárak tippre megint gondban lesz az államháztartás deviza szempontból)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#106831) Vesa válasza PredatorZoli (#106828) üzenetére


Vesa
veterán

A gazdasági vonatkozásáról beszéltem, ami valós kockázat. Még akkor is, ha Te nem szoktál ezzel számolni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#106832) PredatorZoli válasza Vesa (#106831) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha leírod politikai hangulatkeltéstől mentes módon (putlerezés, dagizás és hasonlók), akkor szeretettel várjuk, ha nem, akkor pedig inkább nem szeretnénk. Többek jelezték már és én is úgy érzem, hogy ezek csökkentik a topic színvonalát és nem adnak hozzá semmit.

[ Szerkesztve ]

(#106833) Vesa válasza PredatorZoli (#106832) üzenetére


Vesa
veterán

Hát átfogalmazom, akkor is zavarni fog. Pedig az esetleges huxit esélye egyre nagyobb, és akinek esze van az beárazza a kockázatot a portfóliójába. Főleg, mivel itt ilyen 10-20-30 éves távlatokról megy a diszkurzus. Jelen állapotok között nem tudom, hogyan lehet mellőzni a politikai kockázatokon keresztül érkező, gazdasági kockázatokat? Ez most nem az a helyzet, amiben 20 évekig kényelmesen ülünk, mintha minden a legnagyobb rendben lenne és nem fenyegetne a veszély, hogy repülünk a nyugati gazdasági érdekszférából. Szerintem elég sok ember csodaportfólióját fogja hazavágni.

Mindenesetre, nekem teljesen mindegy, én kalkulálok vele és részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#106834) attiati válasza PredatorZoli (#106827) üzenetére


attiati
veterán

Úgy értem, hogy aki nem fizeti a tagdíjat (időarányosan is nézve), az nem kap szinte semmi hozamot. (Az már más kérdés, hogy a semmi hozamból további költséget vonnak).
Prémiumnál így van.

[ Szerkesztve ]

(#106835) PredatorZoli válasza Vesa (#106833) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Legalább 300x írtad ezt már le változatlanul. Teljesen mind1 mi van, kiszúrod valaki hszét és ráhúzod mindig ugyanazt a mondókát. Hidd el hogy nem felejtette el senki és akkor se fogja ha nem írod le minden nap. Nincs hozzáadott értéke annak hogy mantrázod ezt megállás nélkül ellenben többeket zavar. Ide sokan azért járnak, hogy használható információkat szerezzenek az aktualitásokról a befektetéseket illetően, és nem a napi politikai óvaintést olvasni. Én nem szeretném hogy ez menjen itt megállás nélkül minden nap. Ez a topic nem azért van hogy kiventillálja valaki a politikai frusztrációját a közösség kárára.

[ Szerkesztve ]

(#106836) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

+1

(#106837) forceberg válasza PredatorZoli (#106835) üzenetére


forceberg
veterán

Talán annyi van, hogy szeretné éreztetni, ahogy melegszik a víz a béka alatt.
Azt nem lehet állítani, hogy a helyzet ugyanaz, hiszen fokozatosan romlik - szerintem.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#106838) Vesa válasza forceberg (#106837) üzenetére


Vesa
veterán

Öröm látni, hogy van aki érti! ;)

A tudomány a valóság költészete!

(#106839) pajorgergo válasza SzGee (#106820) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Életút 07.17.-én lett kiemelve 720e és 09.30-án még jött 3,7e hozam :D másik számlán 1M volt bent, de szintén 07.17-én ki lett véve, ott 7e hozamot írtak jóvá :D

(#106840) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

a csehszlovak KBCnel majd amit nem ertek
(https://www.khertekpapir.hu/dijjegyzek)
számlavezetés: fix HUF 349 + 0,0125% max. 4 900 HUF
TBSZ számlavezetés: 199 HUF / számla

kicsit mintha a ketto utne egymast, magyarul ha nincs tbszem, akkor az 1. sor, ha van, a 2. ervenyes.

vagy rosszul gondolom, s jo _-_-_ modjara mindket tetel felszamitodik? :(((

(#106841) PredatorZoli válasza kozeposztaly (#106840) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

a tbsz díj az egy plusz az elsőn felül. De ez nem változik, most is pont így van és ennyi az összeg is.

[ Szerkesztve ]

(#106842) mauimagic válasza forceberg (#106837) üzenetére


mauimagic
aktív tag

+1

(#106847) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Eléggé nagy lett az állampapír kitettségem és a mostani PMÁP sem túl szimpatikus, ezért úgy döntöttem, hogy szeretnék diverzifikálni és ezáltal belekóstolni a tőzsdézésbe.
Túl vagyok az összefoglalóban is említett: András György könyveken, illetve több száz itteni kommenten is, amikből talán többet is tanultam mint az említett könyvekből. :)
Kezdésnek 1 millió forinttal vágnék bele a történetbe, amit havi szinten: 200-250 ezerrel tudnék növelni.

Azt viszont még mindig nem tudom eldönteni, hogy hol lenne érdemes értékpapírszámlát nyitni?

Erste: Őket eleve kizárnám, mert eléggé katasztrófa volt anno náluk bankolni és ahogy látom a bróker részleg is ugyanolyan visszamaradott.

KBC Equitas: Eléggé szimpatikusak voltak eddig, jónak tűnik a kereskedési felületük, viszont ők is variálnak most a csehekkel, ami engem el is bizonytalanított.

Interactive Brokers: Ők még jobban megvariálják most a dolgokat az Írországba költözéssel, ráadásul itt is szoktak panaszkodnak rájuk, hogy nem mindig mennek flottul a dolgok, bug-os a felület stb... A TBSZ jövője is kérdéses, viszont olcsón váltanak devizát, ami számomra szimpatikus, mert nem rendelkezem se Revoluttal, se Wise-al.

Kezdő beszállóként, hol nyitnátok most számlát a helyemben?

(#106848) PredatorZoli válasza Misi 007 (#106847) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ne zajokra és pletykákra alapozd a döntésed. Döntsd el mi számodra a fontos, számold át a költségeket és dönts ezek alapján megfelelően.

(#106849) Paxker315 válasza Misi 007 (#106847) üzenetére


Paxker315
addikt

KBC Equitas? Revo regisztracio ingyenes, ingyen csomagban havi 350k-t díjmentesen válthatsz át, utalni rémegyszerű, így a váltáson is spórolnál.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#106850) Oppenheimer válasza Misi 007 (#106847) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem könnyű választás, egyik szarabb mint a másik, de én talán a KBC-nél nyitnék most a helyedben. Aztán 1 év múlva ha IB kiforrja magát, akkor ott is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.