Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) vadászcsiga válasza gabormgp (#71549) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Új termékekkel? Azt honnan?

(#71552) Chereiose


Chereiose
addikt

Egy gyors kérdés: Amit a telefon számol hívás idő, azt hogyan számolja? Csak azt számítja, ha én hívok, vagy azt is beleszámolja ha engem hívnak? Elég fontos lenne a telefonszámla miatt...:)

(#71553) ForRedGlory válasza Chereiose (#71552) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hogy szeretnéd abból megállapítani, hogy jó-e a számla?

[ Szerkesztve ]

(#71554) Tibee86 válasza Chereiose (#71552) üzenetére


Tibee86
veterán

Minden hívás beleszámít.

(#71555) Chereiose válasza Tibee86 (#71554) üzenetére


Chereiose
addikt

Okés.
Ti vissza szoktátok állítani a statisztikát hó elején? Szerintem én visszafogom, mert így keveredne a múlt havival.

(#71556) #75376384 válasza Ragnar95 (#71540) üzenetére


#75376384
törölt tag

ez mennyire jellemző, hogy ilyenkor rossz az akksi?
nekem rendszeresen kikapcsol 16-17% körül (illetve változó az érték, de 20% alatt van). bár azt hozzáteszem, hogy (javarészt) zenét hallgatok és megy a net is abban a pillanatban.
a "negatív" rekord eddig az, hogy 37%nál kapcsolt le a gép. :D illetve nagyon szeret 5-10%-ot ugrálni, amikor már merülőben van.

(#71557) Tibee86 válasza Chereiose (#71555) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem használom, szóval nem nagyon. Az sms úgy is jön, ha lejárt a havi adatforgalom, az egyenlegem követésére meg ott a T app(bár az szokott érdekes dolgokat mutatni).

[ Szerkesztve ]

(#71558) adp válasza joey04 (#71473) üzenetére


adp
őstag

Koszi. Most h beleplvasgattam a visszajelzesekbe azt irtak hogy jol mukodik, csak hat epp olYan mint egy sima uj aksi. Nem latiszik rajta az h dupla mAh-s

(#71559) erdoke válasza Tibee86 (#71535) üzenetére


erdoke
titán

Milyen megosztást támogat a router? Az enyém tud SMB-t és UPnP-t is, mindkettőről simán lejátszik az nPlayer. SMB konfiguráláshoz egy Windows hálózatos topikot keress fel. Admin fiók + jelszó alapfeltétel.
Egyébként a legújabb (1-1,5 év) csúcs routerek kivételével azok hardveresen nem alkalmasak erre a célra, ahogy pl. komolyabb torrentezésre sem.

A legjobb aláírás a héten

(#71560) Chereiose válasza Tibee86 (#71557) üzenetére


Chereiose
addikt

Egyébként ha lejár a havi adatforgalom, akkor max lelassul, de nem számláznak túl ugye? Csak mert most (telenor) érdekes dolgokat számláztak, pl t-mobile hálózatba 51 sms küldés elvileg....max ha 20-at küldhettem..Valószínűleg emiatt emelkedett a számla. Az adatforgalmat is ezért kérdeztem, mert lejárt a havi adatforgalom és használtam tovább a netet, de akkor arra ezek szerint nem számláznak túl, csak lassabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#71561) #75376384 válasza Chereiose (#71560) üzenetére


#75376384
törölt tag

ez csomagtól függ, hogy mennyit számláz adatforgalom túllépés esetén. nekem személy szerint csak belassul, de nem számol többet.

(#71562) Chereiose válasza #75376384 (#71561) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát elvileg nekem is ezt mondták, de mondom nekem valszeg az sms miatt lett túlszámlázva.

(#71563) kali válasza Chereiose (#71555) üzenetére


kali
legenda

itt jön a kanyar azok számára, akiknek a hívások a hónap első napjától számlázódnak az utolsóig, az adatfogalmi fordulónap viszont eltér attól, nekem például 7-én van.
nincs jelentősége, mert nem szoktam kihasználni a teljes keretet, de azért bosszant kicsit, hogy nem lehet külön nullázni a hívást és az adatforgalmat.

(#71564) csacsi67 válasza Beethoven (#71543) üzenetére


csacsi67
addikt

Sehogy.Ajánlatos mindenkinek elolvasni aki ilyenbe utazik [link]

(#71565) gergo5991


gergo5991
őstag

Hi, azt szeretném kérdezni valaki nem-e tudja véletletnül hogy az iPod touch 2. generációs USB kábele jó-e az iPhone 4s-hez? képeket nézegetve ugyan ugy néz ki, bár kitudja,

(#71566) Chereiose válasza kali (#71563) üzenetére


Chereiose
addikt

Nekem 7-én volt számlazárás

(#71567) menyko válasza gergo5991 (#71565) üzenetére


menyko
tag

Nyugodtan használhatod hozzá, mert szabvány miatt nem lesz vele problémája.

[ Szerkesztve ]

(#71568) bull84ghia válasza Slammy (#71545) üzenetére


bull84ghia
őstag

Nem
Ha IOS5-öt akarsz felrakni akkor az az shsh kell, azt meg csak akkor tudo menteni ha már egyszer volt rajta.
A mostani hiába mented nem mész vele semmire. :(

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#71569) heidrich


heidrich
senior tag

Srácok lenne egy kérdésem: iOS 7 alatt ti használjátok vagy kikapcsoltátok az "alkalmazásfrissités a háttérben" funkciót? Ugye ez periódikusan képes frissíteni azokat az appokat amik ezt támogatják.

Ez mennyire meríti az akksit? Annyira nem tudtam megállapítani, igazaból én kikapcsoltam teljesen, mert szerintem a push notification minden igényt lefed és eddig megvoltam e nélkül mikor még korábban nem volt ilyen lehetőség iOS 7 előtt.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#71570) TigerCat válasza heidrich (#71569) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem vettem észre különösebb változást, nálam fut.
i5, 32GB

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#71571) Ragnar95 válasza heidrich (#71569) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem vettem észre különbséget a kikapcsolása után, úgyhogy bekapcsolva használom

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#71572) Lexus sc


Lexus sc
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Lumia 610-ről szeretném átrakni a névjegyeimet Iphone 4s-re... A WP szinkronizálva van egy live fiókkal, ami egyben Gmail cím is, de valahogy mégsem ismeri fel a névjegyeket a készülék...
Ötlete valakinek, mi lenne a legjobb megoldás?

(#71573) heidrich válasza Lexus sc (#71572) üzenetére


heidrich
senior tag

live fiokbol exportált ki a névjegyeket (gondolom ki lehet ott is, ha lehet vcard formátumban) és azt importáld be egy iCloud (icloud.com) vagy egy gmail fiokba (contacts) alá.

utana fiokok alá add hozzá iOS-en a Gmail vagy iCloudot és kapcsold be a névjegyek szinkronizálását

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#71574) kali válasza Chereiose (#71566) üzenetére


kali
legenda

jó neked, ha egyszerre zár a szolgáltató mindent, úgy egyszerű(bb) követni...

heidrich; kikapcsoltam, mert semmi olyan nincs ott, aminek nem elég akkor frissülni, ha rápöttyintek manuálisan.

(#71575) erdoke válasza Lexus sc (#71572) üzenetére


erdoke
titán

Ha Hotmail/Live/Outlook email címmel összevonod a live fiókot, akkor csak a fiókot kell beállítani az iPhone-on.

A legjobb aláírás a héten

(#71576) Lexus sc válasza heidrich (#71573) üzenetére


Lexus sc
tag

Ott buktam meg vele, hogy nem lehet exportálni a live fiókból a névjegyeket... a többi már stimmelne. Előzőleg egy android telóról mentettem le a névjegyeket fájlba majd mailben küldtem vissza a iphone-ra és simán ment. Itt meg...nem tudom exportálni a live fiókból a névjegyeket.

(#71577) Tibee86 válasza erdoke (#71559) üzenetére


Tibee86
veterán

Első generációs Airport Extreme, de hogy ez tud ilyeneket vagy sem, nem tudom. :F
Nem is sokat értek abból, amiket leírtál, SMB konfigurálás, Admin fiók + jelszó. :D

(#71578) heidrich


heidrich
senior tag

Srácok lenne egy elég fontos kérdésem ami nem tiszta nekem:

Vettem február 14-ikén egy magánszemélytől egy vadi új (refurbished) iPhone 5 készüléket, amit előtte 3 nappal cserélt ki az Almárium (február 11) egy újra, erről van papirom is. Az új telefon serialja alapján erre a készülékre március 29-ig van garancia amit nem értek mert ha jól tudom (itt a fórumban leírtak alapján is), hogy minimum 3 honappal meg kéne hosszabbodnia a garinak, vagyis ha hivatalosan a régi készülék (amit cseréltek) március 29-ig garis, akkor a 90 nap a több és így kicserélés napjától vagyis február 11-től számítva kéne, hogy legyen 3 hónap garancia nem?

Vagy van +3 hónap csak a rendszer ezt nem úgy mutatja?

Köszi előre is a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#71579) Ragnar95 válasza heidrich (#71578) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak abban az esetben jár a +90, ha a hátralévő gari kevesebb, mint 90 nap, amúgy marad az eredeti gari kártyafüggetlen telók esetében.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#71580) heidrich válasza Ragnar95 (#71579) üzenetére


heidrich
senior tag

épp ezaz: február 11-én cserélték ki és március 29-én már le is jár... (selfsolve.apple.com-on serialt-t beirva irja ezt)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#71581) Ragnar95 válasza heidrich (#71580) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor viszont május 1-ig garisnak kéne lennie.
Viszont az valószínű, h az Apple rendszere az eredeti garit mutatja, mivel csak itthon él a +90nap, de szerintem hívd fel az Apple-t és kérdezz rá a biztonság kedvéért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#71582) heidrich válasza Ragnar95 (#71581) üzenetére


heidrich
senior tag

oké, köszi, ez lesz :)

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#71583) Krisz79


Krisz79
őstag

Használ valaki olyan kamera app-ot, mit lehet pause-ni felvétel közbe?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#71584) erdoke válasza Krisz79 (#71583) üzenetére


erdoke
titán

Nálam a gyári is enged púzni felvétel közben. :K

A legjobb aláírás a héten

(#71585) vmiki4


vmiki4
tag


Ezt miért adja ki minden belépésnél?
Viber, facebook, messenger, stb..

iPhone 3GS 6.1.6 JB

Privátra illik válaszolni!

(#71586) Ragnar95 válasza vmiki4 (#71585) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gondolom mert hacktiválva lett a készülék és emiatt nincs push. Ha normálisan lett aktiválva, akkor nem tudom, mi lehet a gond.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#71587) vmiki4 válasza Ragnar95 (#71586) üzenetére


vmiki4
tag

Erre nem tudok pontosan válaszolni, mert így került hozzám.

Privátra illik válaszolni!

(#71588) Lasi31


Lasi31
tag

Szevasztok Srácok!

Beléptem én is a klubba egy i5s-el kedden(S4-ről jövök). Ismerkedési fázis lassan véget ér.. Ha valakit érdekel majd írok pár sort!

(#71589) atees


atees
őstag

Sziasztok! Tudnatok segiteni, adott egy win7es gep halozati meghajtokent a benne levo hdd meg van osztva, masik wines geprol elerem. Letezik iosre olyan app amivel latnam ezt a hddt? Ha nem akkor vhogy mas modon megtudnam ezt csinalni?
Koszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#71590) TigerCat válasza atees (#71589) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha jól tippelek, Easy FTP Pro. Most ingyenes az AppShopper szerint...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#71591) nederlanden válasza Lasi31 (#71588) üzenetére


nederlanden
senior tag

Szerintem sokunkat érdekel.Nekem is volt Ss4 csak még a sima i5 előtt ami csak rövid ideíg volt.
Szerintem minden hangja és az akkuja is gyengébb az i5s-nél.Meg néha nem azt csinálta amit én akartam;)

[ Szerkesztve ]

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#71592) szekfizsolt válasza TigerCat (#71590) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Nálam nem ingyenes... :F ...pedig nem lehet rossz, ha kapok utalást letöltöm... :B

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#71593) gergo5991


gergo5991
őstag

iTunessal tudna valaki segíteni? letöltöttem egy top 170 music-ot, gondoltam felteszem az iPhonéra, a 170 zene mivel mind más előadótól volt, 170 külön albumot hozott neki létre, aztán meg törölhettem 1essével, mert ez így nem cép. Nem lehet megoldani, hogy 1 mappányi zenét 1 mappának kezel, és nem doboálja szét őket?
[link]
a képet láthatóak az előadók, szóval 170 ilyet hozott létre magától, és nem kis munka volt ezeket kiirtani (pesze még meg is kérdezte minden alkalommal, hogy biztos-e vagyok benne ) ,hogy visszatérjen a szép rendezett környezet.

most nézve, telefonon is van AC / DC annak is 2 külön helyet hozott létre...

[ Szerkesztve ]

(#71594) gergo5991 válasza gergo5991 (#71593) üzenetére


gergo5991
őstag

[link]
itt is nehéz lett volna azt az 5 számot az elsőhöz tenni pff.

(#71595) Ragnar95 válasza gergo5991 (#71593) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mindegyik számhoz írd be ugyanazt az albumcímet, majd pipáld be,h part of compiliation v az albumelőadóhoz írd be,h VA és egybe rakja őket.
Arról nem az iTunes tehet,h full rosszul vannak kitöltve az ID3 tagek a számaidnál :U

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#71596) kali válasza nederlanden (#71591) üzenetére


kali
legenda

annak sem rossz a hangja, legalábbis minőségi fülessel, a gyári fülhallgatója viszont gyenge.
akkumulátorban sem minden tekintetben rosszabb, böngészéssel például tényleg gyengébb (wifi és mobilinternet alatt is), de videót simán lehet rajta addig nézni, kicsivel akár tovább is, 3g telefonálásban meg jelentősen jobban bírja, mint az 5s.
az utolsóra inkább nem reagálok részletesen, mert az nem feltétlenül csak a telefon/rendszer hibája...
rémlik, hogy téged átvertek anno egy kicsinált s4 telefonnal, így sajnos érthető részint a rossz szájíz a típussal kapcsolatban...

[ Szerkesztve ]

(#71597) gergo5991


gergo5991
őstag

A képek-et vagy pld játékokat lelehet kódolni iPhonén? mert pld dropboxban van beépítve ilyen, vlc-be is

(#71598) VoidXs válasza gergo5991 (#71597) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van rá tweak, hogy néhány apphez ne kelljen jó jelkód.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71599) gergo5991 válasza VoidXs (#71598) üzenetére


gergo5991
őstag

szóval JB kell hozzá :(
pedig nem értem miért nincs alapból ilyen a telefonon, hogy akármit amit szeretnék, lekódolhatnék, elkérik a telefont megnézni meg ilyenek, azt azon kapom őket, hogy az sms-eket meg a facebook üzeneteimet olvassák, pedig szerintem ez alap dolog lenne.

(#71600) TigerCat válasza szekfizsolt (#71592) üzenetére


TigerCat
nagyúr

AppShopperben láttam, de lehet, hogy benéztem. Én használom és nagyon jó cucc. Igaz, főleg FTP-hez.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.