Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) Ragnar95 válasza pallapet (#72499) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha tud A2DP-t a kihangosító, akkor menni fog a dolog minden gond nélkül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#72502) Tibee86 válasza Mr. Erikszon (#72500) üzenetére


Tibee86
veterán

AppLocker.

(#72503) baro130 válasza baro130 (#72434) üzenetére


baro130
tag

A not. centeres témához még annyit, hogy időközben teszteltem: újrarakva, mentés visszaállítása nélkül is ugyanazt produkálja sajnos. Továbbra is ugyanúgy laggol. :( Na ezt fejtse meg valaki pls. (i4S)

(#72504) Noxy válasza pallapet (#72499) üzenetére


Noxy
veterán

Igen, de előtte párosítsd össze őket.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#72505) agabe válasza baro130 (#72503) üzenetére


agabe
addikt

A 7.1 a hibas. Gondolom eddig neked sem volt ilyen tapasztalatod.
Varni kell a javitasra.

(#72506) gabormgp


gabormgp
senior tag

Honnan tudnék letölteni szép háttereket?Mert amik Zedgén vannak,azok már elég unalmasak.

(#72507) baro130 válasza agabe (#72505) üzenetére


baro130
tag

Nem, 7.0.6-nál jó volt. Egyedül csak az zavar össze, hogy valakinél (ahogy itt olvasgattam), ugyanilyen készüléken nem produkálja ezt. No de akkor várjuk azt a foltozást. :)

(#72508) mr.robi


mr.robi
tag

sziasztok!
olvastam nemrég itt a fórumon, hogy van egy módszer, amin lehet javítani az üzemidőn? azt hiszem valami home + power gombos reset, 100% töltés után

ez működik iOS 6.1.3 alatt is? csak azért, mert 1 óra alatt többször változott az akku töltési szintje fel és le is (30% utána 20, majd 19 és 18 most meg megint 30%)

:)) :))

[ Szerkesztve ]

(#72509) Mr. Erikszon válasza Tibee86 (#72502) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

:C :DD

(#72510) Ragnar95 válasza mr.robi (#72508) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem az üzemidőn javít, csak a %-os kijelzést pontosítja.
Igen, működik iOS6 alatt is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#72511) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Iphone 4s telefonon van videózás közben folyamatos autófókusz??? Vagy én emlékszem rosszul.

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#72512) pallapet


pallapet
csendes tag

Nagyon koszonom a valaszokat, remelem mukodni fog.

(#72513) xors válasza gabormgp (#72506) üzenetére


xors
senior tag

Aurora -n van egy pár jó kép ;)

(#72514) vans?


vans?
őstag

A Spotify miert foglalhat majdnem 400 megat, ha nincs offline-on egy zeneszam sem?

hábm bábm

(#72515) to.ca válasza HUTCHDB (#72366) üzenetére


to.ca
tag

[Katt!]

"Az iCloud szinkronizálja a Windows rendszerben az Internet Explorer, a Firefox és a Google Chrome által tárolt könyvjelzőket, valamint az iPhone, az iPad, az iPod touch készülékeken és a Mac számítógépen tárolt Safariban-könyvjelzőket is."

load"elite",8,1

(#72516) HUTCHDB válasza to.ca (#72515) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R
már teszem is be a könyvjelzőket!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72517) vadászcsiga válasza vans? (#72514) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jb van? Ha igen Phone Clean-nel kipucolhatod

(#72518) #51177472


#51177472
törölt tag

Bírom, hogy rendszeresen beragad valami. Ha 10 percet használtam 3 óra alatt, mégis 2 felet ment. Hard reset után jó egy darabig, aztán megint problémázik.

(#72519) B-L-A-C-K válasza #51177472 (#72518) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hogy vége legyen az örökös panaszaidnak elcserélem veled az én sima i5-ömre az 5S-ed ;] , ennek semmi bugja nem volt még az 5 nap alatt 7.1-nél...:)

(#72520) #51177472 válasza B-L-A-C-K (#72519) üzenetére


#51177472
törölt tag

De most komolyan, végre örültem az aksinak h 8 órát hozott, aztán kiderül h csak beragadt valami. :DDD :(((

(#72521) buci30


buci30
addikt

Olvastam itt ma, hogy az Fb sokat fogyaszt.
de ha böngészőből használom akkor az értesítéseket
nem kapom meg ugye :( erre van valami megoldás? A messenger is sokat eszik?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#72522) heidrich válasza buci30 (#72521) üzenetére


heidrich
senior tag

Nem értem, hogy a fenébe fogyaszt sokat a Facebook app ha iOS alatt korlátozva van a multitask. Ha az "alkalmazásfrissítés a háttérben" funkció alatt a Facebook ki van kapcsolva, esetleg a helymeghatározást is megtiltjuk az appnak (Adatvédelem - Helymeghatározás), akkor nem hinném, hogy képes lenne fogyasztani a háttérben mivel iOS nem engedi.

A Messenger appnak se szabadna sokat fogyasztania, elvégre az iOS azt is fagyasztja ha kilépsz (itt is "alkalmazásfrissítés a háttérben"-nél a Messengert kapcsoljuk ki), minden üzenet push érkezik mint bármilyen más alkalmazás esetében.

Ez nem Android, hogy állandóan ott fut processként a Facebook app... (ott tényleg zabált nekem is) Viszont ott is volt megoldás, hogy ne fusson a háttérben, ezért letörölni hülyeség, elvégre ezért vettem okostelefont... Böngészőből halál használni az FB-t.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#72523) B-L-A-C-K válasza buci30 (#72521) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem éppen böngészőből eszik többet...

(#72524) heidrich


heidrich
senior tag

Pont most olvastam egy akksikímélő cikket az imore.com-on és a cikk írója is pont ezt irja amit az előbb mondtam:

"In my experience, apps like Facebook are huge battery drains with background app refresh turned on, so I've turned them off and left them off."

Szóval nem az a megoldás, hogy letöröljük az appot, szépen ki kell kapcsolni a Beállítások - Általános - Alkalmazás frissítés a héttérben menüpont alatt az egyes appokat jelen esetben a Facebookot és magát a Messengert is, ettől függetlenül ugyanúgy ahogy iOS 7 előtti időkben, természetesen push minden üzenet megjön, csak annyi a különbség, hogy az app nem frissíti a tartalmat a háttérben, de erre szerintem nincs is szükség, elég akkor ha megnyitom az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#72525) kali válasza B-L-A-C-K (#72523) üzenetére


kali
legenda

nem, ha alapon hagyod, akkor az alkalmazás állandóan ellenőrizget, böngésző alól meg csakk fut, ha aktuálisan használod.
arról nem is beszélve, hogy egyéb problémák is vannak az alkalmazással, de erről olvasni eleget...

[ Szerkesztve ]

(#72526) vans? válasza vadászcsiga (#72517) üzenetére


vans?
őstag

Nincs JB, es nem is lesz, amig atomstabil a sima rendszer. ;) Le tudom torolni az appot nyilvan, es ujra felrakni stb., de akkor sem normalis szerintem.

pacsi BLACK! ;]

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#72527) B-L-A-C-K válasza kali (#72525) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem úgy tűnt mintha jobban merülni böngészőből, mondjuk nem safarit használok hanem chrome-t.

(#72528) kali válasza B-L-A-C-K (#72527) üzenetére


kali
legenda

ios alatt nincs chrome tapasztalatom, de más rendszeren sokat fogyaszt, többet mint a különböző integrált böngészők.

heidrich; milyen hátrányát látod böngésző alatt?

[ Szerkesztve ]

(#72529) heidrich válasza kali (#72528) üzenetére


heidrich
senior tag

mindenképp visszafejlődés az alkalmazás után azért. Messengeren pedig nagyon sokat kommunikálok, fontos, hogy minden üzenetet megkapjak, erre pedig más alternatíva nincs is, igazából nincs vele semmi gondom, teszi a dolgát.

amit mondtam, hogy ha letiltjuk a Facebooknak és a Messengernek a háttérfrissítést akkor nincs velük gond, szerintem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#72530) _Csaba_ válasza heidrich (#72522) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ha kiveszem a Messengert alól hogy háttérbe ne fusson, akkor még fog jelezni a telefon ha üzenetet kapok ezek szerint?

(#72531) Edi77 válasza _Csaba_ (#72530) üzenetére


Edi77
őstag

Nekem nem jelez 7.1-en, ezen voltam megelpődve

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#72532) _Csaba_ válasza Edi77 (#72531) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Akkor nem kapcsolom ki, nem hiszem hogy annyit fogyasztana.

(#72533) Edi77 válasza _Csaba_ (#72532) üzenetére


Edi77
őstag

7.0.6-on még jelzett. Nagyon hiányolom, hogy most nem teszi, és nem csak random jelenség.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#72534) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Esetleg valaki tud ajánlani fasza RSS olvasót?

_Csaba_: Mindenhogy megkapod az értesítést. Vagyis nekem ezzel soha nem volt gondom, ellenben az alap Mail appal.

[ Szerkesztve ]

(#72535) buci30


buci30
addikt

A messenger nekem jelez ha kikapcsolom a hattér frissítést ,de viszont az facebook app nem jelzi ha értesítés van csak ha megnyitom utana :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#72536) vadászcsiga válasza -secret- (#72534) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Az ios alkalmazások topik keresője a következőket dobta ki: Feedly, Reader2, Newsify

(#72537) nord_ válasza -secret- (#72534) üzenetére


nord_
veterán

Reeder.

szerk.
A Reader2-nél a Reeder 2-re gondoltok? :)

[ Szerkesztve ]

(#72538) csacsi67 válasza Edi77 (#72533) üzenetére


csacsi67
addikt

I5s & Ipad mini 7.1 mind2 állapotban jelez

(#72539) -secret- válasza vadászcsiga (#72536) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Reader 2 szimpatikusnak tűnik, ezt eddig nem is láttam. Lehet beruházok rá. :K

Köszi!

(#72540) Totheground válasza -secret- (#72539) üzenetére


Totheground
addikt

Én is reeder párti vagyok, de az unread sem rossz.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#72541) buci30 válasza buci30 (#72535) üzenetére


buci30
addikt

Vissza szívom az is jelez rendesen igy, hogy kikapcsoltam a hattér frissítést :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#72542) Edi77 válasza csacsi67 (#72538) üzenetére


Edi77
őstag

4S 7.1 volt ujraindítás, messenger újrainstall, de nem jelez, csak ha be van kapcsolva.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#72543) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ha a safarival böngészek, és kommentet írok, a billentyűzet iszonyatosan belassul.
Létezik ez a hiba másnál is?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72544) Totheground válasza HUTCHDB (#72543) üzenetére


Totheground
addikt

Régebben létezett. Most nem tapasztalom.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#72545) agabe válasza Edi77 (#72542) üzenetére


agabe
addikt

Ujabb anomalia (nalam mukodik, nalad meg nem).
Ha nem reszeli meg rendesen a 8-as verzioig apple a szoftvert , akkor a 6-os iphone-t nem fogom megvenni...androiddal is lehet keresgelni mi miert nem mukodik, es azokra a telokra legalabb 2 ev gari is van :))
Komolyra forditva...szomoru, hogy nincs opcio arra ha jelenleg hibatlan rendszeru telefont akarnek venni, korabban meg volt (legalabbis sokkal kozelebb allt a hibatlan mukodeshez) es ez bosszant ha belegondolok.

[ Szerkesztve ]

(#72546) erdoke válasza agabe (#72545) üzenetére


erdoke
titán

Ha egy adott alkalmazás nem működik megfelelően, miért rögtön a rendszer hibás? :F

A legjobb aláírás a héten

(#72547) Zjunior válasza agabe (#72545) üzenetére


Zjunior
veterán

Túlságosan sokat vártok az apple-től.:(
Ezek a ''hibák''
csepp a tengerben...
Unom már h mindenki sír!
Vegyetek mást!!!!!!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#72548) nord_ válasza erdoke (#72546) üzenetére


nord_
veterán

Manapság errefelé ez a divat. Ha van egy baki, akkor szar-az-egész, régen-jobb-volt, nincs-Jobs-nincs minőség. :)

(#72549) agabe válasza Zjunior (#72547) üzenetére


agabe
addikt

Szerintem meg itt lehet sirni ha valami nem mukodik, mert ez a teloval foglalkozo topik.
Ha unod, akkor ignorald az ilyen beirasokat, es csak a pozitivakat olvasd ;)

(#72548) nord:
Sok a baki az a baj.

[ Szerkesztve ]

(#72550) Edi77 válasza agabe (#72545) üzenetére


Edi77
őstag

Lehet, hogyha lesz időm ma, úkjént állítom majd be a telót, hátha megjavul. De érdekes, hogy csak a messenger nem jelez, hívás és sms értesítés oké, és az email is.
Sajnos egy hibátlan telót sem találsz, mint ahogy sokszor volt már téma ez. Én S2őt cseréltem le 4S-re, de nem bántam meg.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.