Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) manchester85 válasza #35104512 (#72950) üzenetére


manchester85
addikt

Sajnos semmit, (hivatalos) szervizben kellene megkérdezni, házilagos megoldás nincs ra, alaplapcserén kívül persze.

Szerk:

Nincsen, ami volt (istyle a debreceni fórumban) az is megszűnt.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#72952) #35104512 válasza manchester85 (#72951) üzenetére


#35104512
törölt tag

ez kellemetlen, főleg, hogy nem is tudom errefelé (hajdú-bihar) van e hivatalos szerviz, de szerintem nincs :(
azért köszönöm az infót. :R

szerk.: akkor jól éreztem :)

[ Szerkesztve ]

(#72953) bull84ghia válasza #35104512 (#72952) üzenetére


bull84ghia
őstag

Esetleg írni az apple-nek.
Mivel már ő a jogos tulaj a papír szerint egy levelet megér szerintem.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#72954) kali válasza #35104512 (#72950) üzenetére


kali
legenda

nem kötekedésből, de régen rossz, ha a talált és leadott tárgy a rendőrségen pihent 3 hónapig, mivel azt továbbítani kellett volna az illetékes önkormányzat jegyzőjéhez!
arra is érdemes figyelni, hogy bár 3 hónap után kiadják a megtalálónak - ha ő igényt tartott rá, és a meghatározott intervallum alatt nem volt megállapítható a jogosult kiléte -, de a talált tárgy tulajdonjogát csak egy év után szerzi meg, addig nem idegenítheti el, nem terhelheti meg, és használatát másnak nem engedheti át, mert azon időintervallumban még jogosult a tárgyra az eredeti tulajdonos, így addig nem javasolt azon olyan módosítás, amely az eredeti jogosultat akadályozná a tárgy használatában, ha egy éven belül visszakapná azt!

(#72955) #35104512 válasza bull84ghia (#72953) üzenetére


#35104512
törölt tag

(#72954) kali: nem tudom a részleteket (és nem is érdekel, engem csak a kódról kérdezett), de most, hogy mondod volt benne valami önkormányzatos dolog is.. az meg, hogy esetleg működésre bírja a telefont, nem hiszem, hogy bármiben is megakadályozná a használatát az eredeti tulajdonosnak :)

(#72956) B-L-A-C-K : pedig így van

[ Szerkesztve ]

(#72956) B-L-A-C-K válasza kali (#72954) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én még ilyet nem is hallottam amúgy hogy 3 hónap után visszakapja valaki a talált dolgot, ha nem akadnak az eredeti tulajra...

(#72957) buci30


buci30
addikt

Erre vakaki ?
Vagy melyik fájl kezelő el tudom megnézni hatha?
pl. File Master semmit nem lat :(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#72958) kali válasza #35104512 (#72955) üzenetére


kali
legenda

az alaplap cseréje is említésre került, az ilyesmi például biztos nem okés 1 éven belül, illetve ha nagyon szűken vesszük, akkor a szoftveres beavatkozás sem igazán, hiszen történhet olyan változás a rendszerben, ami állományok törlésével jár, amik az eredeti tulajdonos számára esetlegesen pótolhatatlanok, és amíg a védelem adott, addig joggal feltételezhető, hogy azok nincsenek veszélyben.
ördögi kör ez, és nem kizárt, hogy a gyártó/szerviz sem nyújt segítséget 1 éven belül a nullázáshoz, de talán még általánosságban sem, legalábbis külföldön arra is volt már példa, pedig ott öröklésről volt szó, amiről hivatalos papír is volt... link

B-L-A-C-K; pedig a leadáskor még papíron is kell nyilatkozni a leadónak, hogy igényt tart rá, vagy sem, ha nem található majd fel meghatározott időintervallum alatt az eredeti jogosult.

[ Szerkesztve ]

(#72959) Totheground válasza kali (#72958) üzenetére


Totheground
addikt

Több, mint valószínű, hogy activation lock is van rajta (már ha iOS7), és azt viszont 100%, hogy nem veszik le. Már ha tudják egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#72960) w.miki válasza w.miki (#72936) üzenetére


w.miki
veterán

no, nagy nehezen fehérajtó7.1u.ipsw felment
de nincs benne magyar nyelv, az tudok rá rakni?
vagy most megint próbáljak felrakni 4.2.1-et? downgrade?
melyik a legjobb FW 3G-re?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#72961) kali válasza Totheground (#72959) üzenetére


kali
legenda

igen, azért is írtam, illetve ha nem ios 7, akkor már biztos megoldották volna.

(#72962) Garada


Garada
őstag

Üdv mindenkinek telefonvásárláson gondolkozom és nagy kérdésem az lenne hogy Iphone 4S-t érdemes még venni?Vagy mindenképp akkor már egy 5 vagy 5S?

(#72963) heidrich válasza Garada (#72962) üzenetére


heidrich
senior tag

Attól függ. Elég-e neked a 3.5"-os kijelző. Ha hosszútávra gondolkozol (2 év akár több) akkor szerintem mindenképp iPhone 5/5S. De hát a pénz vagy úr, szóval egy 4S-el sem jársz rosszul, igaz legutoljára iOS 5-tel használtam 4S-t de szerintem a mai napig megfelelő a sebessége pláne iOS 7.1-gyel, támogattság terén pedig iOS 8-at mindenképp megfogja még kapni mivel még a mai napig forgalmazza az Apple.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#72964) Wlac válasza Garada (#72962) üzenetére


Wlac
Ármester

I4s tulaj vagyok, és bár nagyon meg vagyok elégedve vele, iOS szintjén ez abszolút belépő szint. Első készüléknek jó, de ha több évre szeretnél telefont venni, akkor én is az 5/5s-re szavaznék.

“The wha-"

(#72965) Garada


Garada
őstag

Hát köszönöm a tanácsokat! :) 5S-ben van annyi plussz hogy megérje többet kiadni?Ezen most eléggé elgondolkoztam és nem igen veszek észre olyan változást ami miatt annyi az ára.Tapasztalt emberek kérem világosítsanak fel :D Egyébként bocsi hogy Iphone terén ennyire nem vagyok otthon androidos készülékek világából akarok kilépni és eddig csak Ipad Air apple termékem van.

(#72966) aelod


aelod
veterán

Szevasztok! Hogy kell egy iphone 4s-t aktiválni? Kezdő vok nem volt sosem ilyen telóm. Elvileg független a telefon és egy telenoros sim-et raktam bele.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#72967) kali válasza Garada (#72965) üzenetére


kali
legenda

szia,

jobb az 5s, erősebb hardver, jobb akkumulátoros üzemidő, jobb kamera, ujjlenyomat-olvasó, hogy csak a fontosabbakat említsem.

aelod; szia, wifi hálózat vagy itunes és adott munkaállomáson net kell hozzá, a varázsló szépen végigvezet a lépéseken.

[ Szerkesztve ]

(#72968) B-L-A-C-K válasza Garada (#72965) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A lényeges különbségek az 5S-ben i5-tel szemben:

- Kicsivel jobb képet készít, erősebb vakú + videó lassítási funkció
- Ujjlenyomat olvasó
- A kerete nem kopok

Kb ennyi ami fontos, még igaz hogy 2x gyorsabb hardver van benne, de jelenleg nem érezhető még a különbség, hosszútávon már valószínű előfog jönni.

Szóval ezek alapján tudsz mérlegelni...

(#72969) aelod válasza kali (#72967) üzenetére


aelod
veterán

Itt kezdődik a gond, nincs se gép amin van net, wifi is csak úgy van, hogy csinálok egy android telóról egy wifi hot spotot és úgy hibát ír ki, hogy nem sikerül valamiért....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#72970) madgie válasza B-L-A-C-K (#72968) üzenetére


madgie
titán

Meg a burst mode.

(#72971) kali válasza aelod (#72969) üzenetére


kali
legenda

úgy is kellene, hogy működjön, ha a wifi szórással minden okés, többször is csináltam már, amikor használt iphone megvásárlásához hívtak segítségül.
érdemes módosítani a rendszer által alapban megadott jelszót, bizonyos esetekben valamiért csak utána működik rendesen.

(#72972) Vasinger! válasza madgie (#72970) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor már ott az Auto HDR is.

(#72973) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Sikerült feltennem a cydiát,jailbreak is meg van, viszont nem tudok feltenni ncore-ról leszedett navigációs programot....CSak Jailes készülékre lehet, de az enyémet nem érzékeli annak.

JAvaslat? Ötlet? Tapasztalat?
:R

Bocs. 3gs

[ Szerkesztve ]

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#72974) #51177472


#51177472
törölt tag

Nem tudom ki lett e mar targyalva, de ez a 8gb-os 5c vicc.

(#72975) Vasinger! válasza #51177472 (#72974) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Eléggé. Ahhoz képest, hogy csak 8-as, nem igazán esett az ára 16-hoz képest. Meg ma már ki vesz 8 GB-os verziót, az a másik...

(#72976) BossBoss válasza Hammon Serra (#72973) üzenetére


BossBoss
őstag

Sajnos erre itt nem fogsz választ kapni. A warez tiltott téma. Látogass el egy másik oldalra, ahol ez nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#72977) Watto1991 válasza Vasinger! (#72975) üzenetére


Watto1991
senior tag

Ha jelentősen olcsóbb lenne, simán jó lenne. Én pl nem nézek filmet telefonon, nem hallgatok zenét, néhány egyszerűbb alkalmazás van fent rajta, a telefonálási/böngészési igényemet teljesen ki tudná elégíteni a 8 GB. :)

(#72978) Vasinger! válasza Watto1991 (#72977) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjuk ez igaz, bár annyiban vitatkoznék ezzel, hogy bár én se filmezek és zenét se hallgatok sokat mobilról, attól még csak az alkalmazások elég sok helyet megesznek. Persze lehet az átlagnál több appal rendelkezem, nem csak FB-re és böngészésre használom a telefonom.

[ Szerkesztve ]

(#72979) manchester85 válasza BossBoss (#72976) üzenetére


manchester85
addikt

A sajnos helyett maradjunk a szerencsere-nél. Vegye meg, vegyék meg többen, millio lehetőség van, de ő inkabb lopná... :(((

i6 Silver

(#72980) Totheground válasza manchester85 (#72979) üzenetére


Totheground
addikt

Én is pont ezt akartam írni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#72981) samgar válasza manchester85 (#72979) üzenetére


samgar
őstag

Szerintem lassan eltűnik ez a faj. Én mindent megveszek, még cydián is. Ez a tuti:)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#72982) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Angliából behozott 5s- hez sejtem angol szabványú a töltő. Ezen kivül van egyéb eltérés a magyar piacra szánt verzió között?
Magyar nyelv lesz a készülékben gondolom.

(#72983) B-L-A-C-K válasza Drughi (#72982) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, csak a töltő, meg persze nem hátrány ha független mert csak úgy tudod használni...

(#72984) Watto1991 válasza Drughi (#72982) üzenetére


Watto1991
senior tag

Semmi. :)

(#72985) Drughi válasza B-L-A-C-K (#72983) üzenetére


Drughi
addikt

Koszonom. Gyari fuggetlen, original. Akkor egy tolto kell csak.
:R

(#72986) mondomén válasza Drughi (#72985) üzenetére


mondomén
őstag

átalakító olcsóbb.

(#72987) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Csak nálam crashel mindig a viber app? :O

[ Szerkesztve ]

(#72988) zolee1988


zolee1988
tag

Sziasztok,
Már régóta figyelem a topikot, de nemigazán szólok hozzá, csak olvasom az okosságot :)
Jelenleg egy 16GB-s 4S-et használok, amit kezdek kinőni, 3-4 hónap múlva csere lesz. hogy melyik iPhone lesz még passz, de minimum 32GB-s lesz.
Igazából a 16GB az egyetlen gondom a mostani 4S-sel is, azt hittem elég lesz, Samsung S3-nál az volt.
Párom jelenleg egy 3GS-t használ, hamarosan ő is kap egy sima 4-est, 8GB-set, neki elég lesz.
Jövő héten lesz a születésnapom, gondoltam meglepem magam egy Apple TV-vel. Én rengeteg zenét hallgatok, ezért is kevés a 16GB, viszont párom inkább Youtube-ról hallgat zenét. Laptopon és a 3GS-en is.
Az elképzelésem az, hogy mivel a 4S-em amúgy tele van zenével, azt majd én jól meghallgatom Airplay-en keresztül. A saját laptopom csak hétvégente van otthon, így az Otthoni megosztás kilőve.
Viszont mivel a saját Apple ID-met akarom majd használni az Apple TV-n, ezért azt a néhány számot, amit párom szokott hallgatni elkezdtem megvenni az iTunes-ból.
Jól gondolom-e, hogy mindenféle PC nélkül az Apple TV-n meg fognak a megvásárolt elemek jelenni, és a Youtube is gond nélkül menni fog? Esetleg a 3GS alkalmas-e, hogy arról irányítsa a párom az Apple TV-t, noha más ID-t használ? Gondolok itt arra, hogy telefonon kikeres a megfelelő Youtube klipp, aztán "kiküldeni" valahogy az Apple TV felé. Mert a távirányítóval gondolom azért nehézkes a szövegbevitel.

(#72989) galaxys80


galaxys80
veterán

Helymeghatározásnál a gyakori helyeket ti be szoktátok kapcsolni?
Nem eszik ez nagyon az aksit?
Mire is jó ez tulajdonképpen? (Olyan,mint a droidnál a helyelőzmények? )

(#72990) -secret- válasza galaxys80 (#72989) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én sosem használom. :)

(#72991) kali válasza galaxys80 (#72989) üzenetére


kali
legenda

kikapcsolva, nincs rá szülségem, hogy a sűrűn látogatott helyekkel kapcsolatban hasznos(nak mondott) információkkal bombázzon.
ami érdekel, vagy amire kíváncsi vagyok, arra aktuálisan rákeresek.

[ Szerkesztve ]

(#72992) galaxys80 válasza -secret- (#72990) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszönöm.

(#72991) kali
Köszi. Kikapcsolva. :D

(#72993) w.miki válasza BossBoss (#72976) üzenetére


w.miki
veterán

melyik az a másik topik, ahol bármiről lehet beszélni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#72994) -secret- válasza w.miki (#72993) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#72995) Totheground válasza galaxys80 (#72989) üzenetére


Totheground
addikt

Én be, mert vicces visszanézni időnként. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#72996) Tanbá-apó


Tanbá-apó
tag

Szia mki! Segítsetek már nekem megtalálni, hol kapcsolom ki azt, hogy üzeneteknél a számokat automatikusan kijelölje? megőrjít már, elhiszitek, hogy mindenütt kerestem már ezt az opciót???? :))))

:R

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#72997) nord_ válasza Tanbá-apó (#72996) üzenetére


nord_
veterán

Sehol.

(#72998) Tanbá-apó válasza nord_ (#72997) üzenetére


Tanbá-apó
tag

ios 5-6-ban nem volt ilyen opció??? Simán így emlékszem... :W

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#72999) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Az mitol függ, hogy Safarit vagy Zenét ír ki? Szerintem semmi értelme, hogy ott Safari legyen, mert így nem lehet onnan zenét indítani. Ez valami bug?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.