Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) Ragnar95 válasza ScouserHUN (#71250) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mostmár világgari van az iPhone-ra is, így hacsak nem lopott, akkor bárhol veszed, él rá az 1év Apple gari.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#71252) ScouserHUN válasza Ragnar95 (#71251) üzenetére


ScouserHUN
tag

Jó, de mikortól kezdődik az ilyen iSamurai féle telók garija. Hiszen biztos van benne valami okosság, ha 30e ft-al olcsóbban adják, minta hivatalos eladó...

(#71253) manchester85 válasza ScouserHUN (#71250) üzenetére


manchester85
addikt

privát :B

Ragnar95!

Kivéve, ha nem indul el a teló, és nem tudják megnézni a sorozatszámot. Ebben az esetben csak Apple Store számla.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#71254) #51177472 válasza ScouserHUN (#71252) üzenetére


#51177472
törölt tag

Első aktiválástól kezdődik a gari. Ha jól tudom iSamurai használtat még nem árul 5s-ből (két hete legalábbis csak új volt náluk), szal onnantól számít a gari. Kibontod és aktiválod.

(#71255) B-L-A-C-K válasza vmiki4 (#71247) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sajnálom...Hogy történt?

(#71256) vmiki4 válasza B-L-A-C-K (#71255) üzenetére


vmiki4
tag

Tesi öltözőből vitte a nagyeszű..-.-
Mivel bekapcsolta kétszer ezért nagyjából megtudom mondani h hol lakik, de a kártyát nem tudja kivenni a nagytudású :D

Privátra illik válaszolni!

(#71257) B-L-A-C-K válasza vmiki4 (#71256) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Rendőrségen voltál? Ha bekapcsolta, és van róla információd hogy hol láttad akkor lehet hamar meglesz, amúgy meg legtöbb esetben nem találják meg, de így van némi esély...

(#71258) vmiki4 válasza B-L-A-C-K (#71257) üzenetére


vmiki4
tag

Ma voltam de nem fogadtak...(biztos sok dolguk volt)
Holnap megyek. Iskolába jár a gyerek és van róla video felvétel is.

Privátra illik válaszolni!

(#71259) B-L-A-C-K válasza vmiki4 (#71258) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miről van felvétel konkrétan?

(#71260) #51177472


#51177472
törölt tag

Beta 5 ipsw linket tud valaki linkelni?

(#71261) vmiki4 válasza B-L-A-C-K (#71259) üzenetére


vmiki4
tag

Személy leírás alapján teljesen megegyezik azzal a személyel aki elhagyta abban az időpontban az iskolát.

Több szemtanú van.

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni!

(#71262) bull84ghia válasza vmiki4 (#71261) üzenetére


bull84ghia
őstag

Be kell verni a fejét a falba többszőr ütemesen attól talán elmegy a kedve a lopkodástól.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#71263) to.ca válasza #51177472 (#71249) üzenetére


to.ca
tag

Nézd, nekem iPhone-on hosszú távú tapasztalataim nincsenek, december óta van meg az 5s, de azóta folyamatosan úgy használom, hogy éjszakára töltőn van, és megy (nem a háttérben) a Wake. Nappal meg a sok Waze miatt az autóban sem árt tölteni. Eddig semmi probléma (szar is lenne, ha lenne), néha (hétvégenként, ha sikerül) lemerítem.
Viszont majd' 3 évig szívtam egy LG Optimus 2x-szel, az is minden éjjel töltőn volt. Ott kicsit más a helyzet: az ébresztő app futhat a háttérben is, de van bőven más, ami fogyasszon. Na, azzal a "telefonnal" aztán volt minden probléma, egyet kivéve: az akksi szerintem még most is jó (csak nem kapcsolom be). ;]
Szóval szerintem nem probléma.

load"elite",8,1

(#71264) #51177472 válasza to.ca (#71263) üzenetére


#51177472
törölt tag

Köszönöm. :R
Használatban egyébként mennyit hoz neked a teló? 5-6 óra körül?

(#71265) to.ca válasza #51177472 (#71264) üzenetére


to.ca
tag

Bevallom, soha nem néztem még. Biztos bennem van a hiba, de semmimet nem méricskélem másokéhoz. :DD
De akkuterhelés szempontjából nagyon változatosan használom a telefont. Hétvégén (pénteket is beleszámítva) volt már, hogy majd 3 nap uptime volt, de én akkor nem használom a telefont, csak családi beszélgetésekre, egyébként dnd (ennyi jár, csak sajnos nem mindig tehetem meg). Ma meg pl. semmi különös, némi email, tényleg minimális mobilnet, és 1 óra alatt -10%, alighanem valami beragadhatott, de ilyen tényleg most volt először, majd újraindítom.
Nagyon okos telefonhoz képest én meg vagyok elégedve. Az más kérdés, hogy mit gondolok az 1-1,5 business day rendelkezésre állásról úgy általában, platformtól függetlenül.

load"elite",8,1

(#71266) #51177472


#51177472
törölt tag

7.1 beta 4-et telepítenék iTunes-szal, de 3194-es errort dob ki. Mi lehet a gáz?

(#71267) bundli válasza bull84ghia (#71262) üzenetére


bundli
tag

Mondjál még ilyen okos dolgokat és még neki lesz baja abból, hogy ellopták a telefonját. A magyar törvények nem a sétettet szokták védeni, hanem az elkövetőt. Ha rád támadnak az utcán 6-an csupasz kézzel és te előveszel egy gázpisztolyt máris te vagy a bűnös, mert védekezni próbáltál.

[ Szerkesztve ]

(#71268) #75376384 válasza vmiki4 (#71261) üzenetére


#75376384
törölt tag

na ezek jó hírek. mondjuk öltözőben ilyen telefont nem illik hagyni... reméljük rendőrségen is szerencséd lesz. nálunk apum kocsiját törték fel pár hete (budaörs, ikea parkoló). elvittek egy ipadet a csomagtartóból, táskástól, mindenestől. bement a rendőrségre, ahol elmesélte hogy le lehet nyomozni stbstb. viszont nem volt a rendőröknek használható netük!! csak valami fejesnek lett volna felhatalmazása rá, így ez zsákutca volt.
mivel más nem tudja használni csak ajtókitámasztónak max, így teljesen értelmetlen ilyeneket lopkodniuk. :U egyszer csak rájönnek.

[ Szerkesztve ]

(#71269) Bogyooka


Bogyooka
tag

Sziasztok.

Sikerült szeretett Iphone 5öm olyan szépen leejtenem, hogy menthetetlenné vált a készülék.
Párom kapott a cégétől egy galaxy S4et most átmenetileg azt nyúzzom.
Mindenképp szeretnék másik Iphonet vásárolni, mert ez a méret számomra már nem kényelmes.
Szerintettek ha ugy terveztem hogy októberben váltok 6ra akkor erre a fél évre 5 vagy 5S éri meg jobban?
Aki tud itt megbízható embert, boltot annak nagyon örülnék.
Nem muszáj új főként, független,garis, szép állapotúval is beérem erre a fél évre.
Megéri jelenleg a különbbséget a két teló közötti különbözet?
Nagyon haragszom magamra a teló miatt :(((
December óta volt nálam és soha egy szavam nem lehetett rá :((( :W

[ Szerkesztve ]

Iphone 5 16GB White

(#71270) B-L-A-C-K válasza Bogyooka (#71269) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Először is biztos menthetetlen? Nem jobban megérni megcsináltatni?

A másik meg mind1 melyiket veszed ha használtban gondolkodsz, tegyük fel veszel 110 körül egy i5-öt vagy 155 körül egy 5S-t fél év múlva olyan ~15 ezer bukóval tudod eladni mindkettőt...5S jelenlegi lényegesebb előnye i5-tel szemben pedig: Nem kopik, lassítható videofelvétel/kicsivel jobb kamera, ujjlenyomat olvasó.

[ Szerkesztve ]

(#71271) Bogyooka válasza B-L-A-C-K (#71270) üzenetére


Bogyooka
tag

A kijelző betört (nem is érzékel) és az alaplapnak is annyi, be se kapcsol szerencsétlen, a gép se látja/érzékeli :(
Már kínomba gondoltam rá kihuzom októberig az S4el, de nagyon hiányzik, egyenlőre nem hiszem menni fog, nincs baj amugy a telóval de ez a tepsi méret :Y

Ha megjavítattom ugye a garinak már akkor is lőttek, ha csak nem hivatalos i- szervízbe viszem, akkor meg a gatyám is ott hagyom szerintem :(((

[ Szerkesztve ]

Iphone 5 16GB White

(#71272) B-L-A-C-K válasza Bogyooka (#71271) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztosításod nem volt hozzá?

Garinak természetesen lőttek ha javíttatod, de még így is megérné szerintem, kijelzőt már 20 ezrekért cserélnek, alaplap nem tudom mennyi lehet, de szerintem olyan 30 körül. Szóval ilyen 50 ezer körül szerintem rendbe tudod hozatni, és még mindig jobban jársz mintha 110 körül vennél egy másikat.

Ez a kolléga nagyon korrekt szervizes, vedd fel szerintem vele a kapcsolatot hátha tud segíteni jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#71273) manchester85 válasza Bogyooka (#71271) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem 60-70 korul adnak egy újat. Mindenkepp vidd be.

i6 Silver

(#71274) Scholes9 válasza B-L-A-C-K (#71272) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hogy működik ez a biztosítás? Ha leejted fizetsz valamennyi önrészt és kapsz egy teljesen új, bontatlan készüléket? Mondjuk T-nél. Egyébként náluk ezzel az 1 éves garanciával nem vagyok kibékülve, többi telefonra 2 év jár.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#71275) vmiki4 válasza #75376384 (#71268) üzenetére


vmiki4
tag

Igaz, de nem gondoltam, hogy 5 év után csak így meglopnak. Hát ezt sem tudja nagyon másra használni. De megtudom, hogy ki volt az tuti megtalálom az utcán!!

Privátra illik válaszolni!

(#71276) Ombi5 válasza Vgabor92 (#71222) üzenetére


Ombi5
őstag

Akkor gyarit kinntrol honnan tudok rendelni szerinted?

(#71277) bull84ghia válasza bundli (#71267) üzenetére


bull84ghia
őstag

Mások vagyunk te lehet szó nélkül hagynád a lopást én nem, főleg ha tudom ki volt az.
Téma részemről lezárva!!

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#71278) B-L-A-C-K válasza Scholes9 (#71274) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen úgy ahogy mondod, T-nél azt hiszem valami 20 ezer az önrész így rémlik.

(#71279) naksys válasza B-L-A-C-K (#71278) üzenetére


naksys
senior tag

Igen, 20 az onresz. Nem nem adnak automatikusan uj keszuleket, csak ha nem javithato a regi. Es ugy emlekszem a biztositas csak egy evre veheto igenybe.

(#71280) #33846528 válasza bundli (#71267) üzenetére


#33846528
törölt tag

Annyira jó látni, hogy itt mindenki éveket szo.ott a jogi diplomáért :D

(#71281) Mappa válasza Scholes9 (#71274) üzenetére


Mappa
addikt

A leejtést kiegészítve: Ha mondjuk oldala sérül stb. Tehát a telefon helyes működését nem befolyásolja a sérülés, könnyen meg lehet, hogy el is hajtanak... tapasztalat. Porszem volt a kijelző alatt, arra cserélték, de csak a készüléket, tartozék, doboz maradt nálam. Kaptam egy fóliás telefont és ennyi. Másik eset: kijelző oldala üveglap kb. fél cm "tört" ki iphone 4-nél. Erre viszont már nem cserélték ki, mivel nem volt balesetveszélyes és helyes működést nem befolyásolta.

nem kötelező megadni

(#71282) TheMarci válasza Mappa (#71281) üzenetére


TheMarci
addikt

Viszont ha 'véletlen' betörik a kijelző is, akkor meg már cserélik.

Do You Dream?

(#71283) Bogyooka


Bogyooka
tag

Sajnos nem volt rajta biztosítás mert a telót személytől vettem meg, újonnan, számlával igazolva, hogy egybe kifizette, adás-vételi szerződéssel de így se tudtam sehogy elintézni, hogy biztosítást tudjak rá kötni.
Hülye voltam vissza gondolva és rákellett volna azt a plusz 30-40et áldozni egy Apple Stores telóra. (A hűség időm még tart januárig az elődjére az 4S-re, ezért a T-mobilba nem tudtam venni telót)
Mindegy hülye voltam és erre nem gondoltam.
Csak attól félek, hogy most kicseréltettem az alaplapot, a kijelzőt majd kiderülnek szépen lassan még a hibák az esés miatt amikről esetleg még nem tudok.
Pl az akksi már leejtés előtt is folyton sz@rakodott, fél napott sem bírt ki (Dec 22.ei vásárlású!! :Y ). Pont az nap vittem volna gariztatni amelyik nap sikerült porrá zuzznom. (Lefele jövet a 4.ről kiesett a kezemből és kb egy emeltnyit vándorolt a lépcsőn lefele magától mire utolértem, tok persze semmi, szépen megnyugtattam magam előlap fóllia, hátlap fólia, oldalsó fólia..az oldalsó fóliától semmilyen szilikon tok és semmi nem ment rá mert feszült benne. (igen megint egy ön goll)
A "vicces", hogy páromnak másfél hónapja meghalt az S2 késszüléke és ő is Iphonet szeretett volna, megbeszéltük ő megkapja az 5öm én meg veszek egy 5S-t, a végén az ővé lett az 5S és én maradtam az 5-ön (Jailbreak és a tweakek miatt, ő nem tartott igényt rá én viszont sok időt szántam rá) na persze azon az 5S-en van biztosítás!! :O
Leírhatatlan mennyire pippa vagyok magamra, sorozatos öngollokat lőttem a hülyeségemmel :((( :O

[ Szerkesztve ]

Iphone 5 16GB White

(#71284) B-L-A-C-K válasza Bogyooka (#71283) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Csak attól félek, hogy most kicseréltettem az alaplapot, a kijelzőt majd kiderülnek szépen lassan még a hibák az esés miatt amikről esetleg még nem tudok."

Eleve ha oda elviszed akit említettem megmondja a pontos hibáit, még lehet alaplapot se kell cserélni. Amúgy meg a 2 fő alkatrész az alaplap, illetve a kijelző amit ha cserélnek eleve ad rá 3 hónapot...Ezen kívül más alkatrészek ami általában elromlik nem nagy összegek.

"Lefele jövet a 4.ről kiesett a kezemből és kb egy emeltnyit vándorolt a lépcsőn lefele magától mire utolértem, tok persze semmi, szépen megnyugtattam magam előlap fóllia, hátlap fólia, oldalsó fólia.."

:) A fólia csak kisebb karcoktól véd, remélem te sem gondoltad komolyan hogy egy hajszálvékony fólia neked az egy emeletnyi zuhanástól megvédi a készüléket...Ha ezt szeretnéd elérni ilyen tokba kell hordani kb.

[ Szerkesztve ]

(#71285) manchester85 válasza Bogyooka (#71283) üzenetére


manchester85
addikt

T-s? Mert akkor mi lenne, ha megfogadnad a tanácsomat, es bevinned szépen, es megkerdezned, mennyiért cserélik ki. Van garanciális, es garancian kívüli szervizeles is. Mindket esetben uj telefont kapsz annyi különbséggel, hogy utóbbi nem ingyen van, nagyjából 60-70k volt régebben. Ennyi alatt úgyse uszod meg a javítást se. De ezt mar leírtam egyszer.

i6 Silver

(#71286) Bogyooka válasza B-L-A-C-K (#71284) üzenetére


Bogyooka
tag

Nem, nem gondoltam :)
Ugy terveztem hogy előlap-hátlap fólia és hogy ne kezdje ki a tok az oldalát oldalsó fólia és rá a tok.
Itt jött az öngoll körbe foliáztattam megvettem a tokot csak épp a tok nem ment rá mert pont annyit vastagított a 4 oldalon a fólia, hogy ne menjen kényelmesen már bele a teló :N
Ugy gondoltam akkor ez szépen ígyis jó lesz tok nélkül legalább nem rontok a kinézetén, vigyázni meg tudok rá :B (Soha nem történt még velem ilyen) :N

manchester85: 2-kor végzek a melóban és oda megyek egyből :)

Ha nem tudnak ott segíteni akkor felkeresem az ajánlott kollegát :)

Köszönöm a segítséget :) :R

Iphone 5 16GB White

(#71287) Vgabor92 válasza Ombi5 (#71276) üzenetére


Vgabor92
tag

hát szerintem az nagyon zsákba macska lenne. Bárki árulhatja úgy, hogy eredeti aztán köze sincs hozzá.
De gondolom olvasod ezt a topicot, pont egy kollégának is ugyan ez a problémája, kapott javaslatokat is. Én a helyedben azt csinálnám, (előző hozzászóló is pont ugyan ezt javasolja) elvinném oda ahol vásároltam, megkérdezni mik a lehetőségek. Aztán mérlegen a valóság.

(#71288) B-L-A-C-K válasza manchester85 (#71285) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem 60-70 ezer alatt megúszná az említett kollégánál, de majd kiderül...Illetve nem is tudtam szolgáltatónál így van csere, azaz adsz egy sz@rt + 60-70 ezret és adnak egy újat...Illetve ilyen esetben az eredeti tulaj nem szükséges?

(#71289) manchester85 válasza B-L-A-C-K (#71288) üzenetére


manchester85
addikt

Kapsz egy új telefont, újrainduló garival 60-70 körül. Szerintem ez jobban megéri, mint egy totál káros telefonnal kísérletezgetni.

Régen biztos, hogy így volt, de elég sok a félreinformalas, mindenképp szervizes T-ben kell érdeklődni, nekem még ügyfélszolgálaton is mondtak faszsagokat.

Gondolkozzunk logikusan: nem csak garanciális szervizre köteles egy cég, hanem garancián kívülire is, es mivel nem javítanak, így egységes ár van mindenre, persze a régit le kell adni.

Bogyooka!

Mindenképp szervizes T-be vidd,

i6 Silver

(#71290) #33846528


#33846528
törölt tag

Holnap külföldre utazom, hogyan tudom elkerülni, hogy a mobilnetet ne használja a telefon?

(#71291) Balupapa válasza #33846528 (#71290) üzenetére


Balupapa
senior tag

repüló mód ;] :O

_-=*WheelWhores*=-_

(#71292) manchester85 válasza #33846528 (#71290) üzenetére


manchester85
addikt

Ugy, hogy bekapcsolod a roamingot. Így el tudod kerülni, hogy ne használja. Egyéb esetben nem használja. :)

Viccet félretéve: data roaming off, vagy annak a magyar megfelelője.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#71293) Bogyooka válasza manchester85 (#71289) üzenetére


Bogyooka
tag

Igen megérné a 60-70et ha ez sikerülne. Mindenképpen szervízes T-be megyek, ha megtudtam valamit írok :) Bár egyenlőre nekem ez túl szépen hangzik :)
Az eredeti tulajt feltudom kutatni, azon nem múlna :) Direkt telefon számot cseréltünk, nagyon segítőkész volt, ráaádsul T-mobilós dolgozó és az üzletet is tudom amelyikben dolgozik :)
Reménykedek..de túl szépen hangzik nekem :) :))
Végülis mivel a garancia így ugrott elzavarhatnak annyival is, hogy ők ebben az esetben már nem tartoznak a készülékért felelőséggel és vigyem hivatalos szervízbe :F :F
Hát nem sokára kiderül minden esetre :)

Bár ez off de elég kellemeset csalódtam ebben az S4-ben :D csak ne lenne ilyen retenetesen nagy :(((
Persze azért számomra az Almától minőségben messze van, de eddig se akadás semmi nem volt :DD

[ Szerkesztve ]

Iphone 5 16GB White

(#71294) Bogyooka


Bogyooka
tag

Egy láma kérdés (mivel most nincs nálam üzem képes Iphone). A Galaxy S4 fülese kompatibilis Iphonehoz?? Nem Headsetnek csak zenét hallgatni simán?

Iphone 5 16GB White

(#71295) erdoke válasza Bogyooka (#71294) üzenetére


erdoke
titán

Minden bizonnyal.

A legjobb aláírás a héten

(#71296) manchester85 válasza Bogyooka (#71293) üzenetére


manchester85
addikt

"Végülis mivel a garancia így ugrott elzavarhatnak annyival is, hogy ők ebben az esetben már nem tartoznak a készülékért felelőséggel és vigyem hivatalos szervízbe"

Ez nem igaz. Szerintem kötelesek garancián túli szervizelesre is, a hivatalos szerviz meg maga a szolgáltató. Max az nincs ingyen, de ettől még ez a munkakörük része.

i6 Silver

(#71297) #75376384 válasza Bogyooka (#71294) üzenetére


#75376384
törölt tag

én asszony S3 fülesét használom a sima iphone5-ön és tökéletesen működik. sőt a hangerőszabályozó még zenét is képes ugratni. :D

(#71298) erdoke válasza #75376384 (#71297) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg a gyári is képes, bár én legalább 5 éve nem bontottam ki telefonos fülest.

A legjobb aláírás a héten

(#71299) #75376384 válasza erdoke (#71298) üzenetére


#75376384
törölt tag

igen tudom, de a gyári iphone füles egy trágya. nekem nem jó a fülembe mert kicsúszik és nem is szól szépen. a samu cucca viszont minden téren jobb (már ami a füllhallgatót illeti). én se azt használnám, de elhagytam a saját sony fülesem pár hónapja. :(

(#71300) manchester85 válasza #75376384 (#71299) üzenetére


manchester85
addikt

Gyári alatt az earpods-ot erted? En szeretem, bar nem lenne rossz, ha a távirányítóval zenét is lehetne léptetni, vagy beletekerni. Van erre valami mód, vagy másik headsettel esetleg? Hangerő, beletekerés, ugratas?

i6 Silver

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.