Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) Ragnar95 válasza manchester85 (#70300) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, a refurbök adatait nem szokták ott frissíteni tudtommal

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#70302) madgie válasza Ragnar95 (#70301) üzenetére


madgie
titán

Szerintem de, én is refurb i5-öt kaptam, mire kihozta a futár már meg tudtam nézni, meddig garis (értelemszerűen az eredeti készülék garanciaideje "ment át")

(#70303) manchester85 válasza Ragnar95 (#70301) üzenetére


manchester85
addikt

Dehogynem, átveszi az előzőét. Kétszer cserélték az i4-emet, egyszer az 5-öt, mindig lecsekkoltam. Bár ebben a témában r3dsnake a legtapasztaltabb. :DDD

i6 Silver

(#70304) Ragnar95 válasza madgie (#70302) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor lehet,h szolgáltatós a teló, mert ott viszont tuti,h nem megy át a gari, mivel ugye csak a szolgáltató rendszerében indul újra az 1év, az Apple-ében nem. Viszont mutatnia mondjuk mindenképp kéne magát a telót a rendszernek, max lejárt garival.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#70305) manchester85 válasza Ragnar95 (#70304) üzenetére


manchester85
addikt

Bazz, miről beszélsz? A régi telefon garija hogy a fenébe ne menne át az új készülékre? Vettél egy telefont, ami mondjuk február 29-ig garis (csak a poén kedvéért. :) ) cserélik január 2-án, és az új telefon is február 29-ig lesz garis az Apple rendszerében, hisz akkor jár le az 1 év. A szolgáltatónál meg indul elölről a 365 nap.

Függetlennél meg ugye nincs szolgáltatós garilevél, de a szolgáltatósra is összesen 1 év lesz, akárhányszor cserélik. A cserélt telefon viszi tovább a legelső, megvásárolt készülék dátumait az Apple rendszerében.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#70306) Bilux válasza manchester85 (#70305) üzenetére


Bilux
veterán

Szolgáltatós telefonnál nem megy át. Ezért van az, hogy t-s telefont érdemes garancia lejárta előtt visszavinni, mert újra lesz egy 1 éves garanciával bíró telefonod.
Függetlennél meg az 1év az 1év.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#70307) manchester85 válasza Bilux (#70306) üzenetére


manchester85
addikt

De átmegy...az Apple rendszerében. Mutass egyetlen esetet, ahol cserélték a telefonodat, és azzal a dátummal került bele az Apple rendszerébe az új telefon, amikor megkaptad az újat.

Magyarul: a szolgáltatós telefonra is 365 nap garancia van, ha az Apple-höz viszed, nem a szolgáltatóhoz. Pl. mondjuk külföldre mész, ahol van Apple Store. Tehát ha kicseréli a szolgáltató június 5-én, amit július 6-án vettél egy éve, arra már az Apple-nél nem lesz garancia, ha esetleg nem a szolgáltatóhoz vinnéd be: capisce?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#70308) manchester85 válasza manchester85 (#70307) üzenetére


manchester85
addikt

Úgy értem, június 6-án, csak már nem tudtam szerkeszteni. Lényeg a lényeg, az Apple-nél se a szolgáltatós se a független nem indul újra, persze miért vinnéd Apple Store-ba a szolgáltatósat, merül fel a költői kérdés.

Lehet egy olyan extrém eset, hogy a T elutasítja, mert szanaszét van ütve, az Apple-nél meg le*szarják, durván leharcoltnak kell lennie ahhoz, hogy elutasítsák a garit.

i6 Silver

(#70309) kispecek válasza Volkov (#70275) üzenetére


kispecek
aktív tag

Nekem EZ megoldotta a problémámat.
Amúgy a win 8.1 sem látta a telefont.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#70310) Ragnar95 válasza manchester85 (#70305) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha emlékeim nem csalnak többen is írták, h a magyar szolgáltatós telójuk az Apple rendszerében már nem volt garis, tehát nem vette át az előző gariját, mivel ugye az itthoni szolgáltatók más szerződésben állnak az Apple-el, mint a többi gari szempontjából...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#70311) manchester85 válasza Ragnar95 (#70310) üzenetére


manchester85
addikt

De most ezzel mit akarsz mondani? Ha lejárt az eredeti vásárlástól számított garancia, akkor az Apple rendszerében már nem lesz garis, ez nyilvánvaló. De ha van egy garis telefonod, és azt cserélik, akkor az új is garis marad addig, ameddig az eredeti garija tart...az Apple rendszerében is, tök mindegy, független, vagy szolgáltatós a telefon.

Az Apple nem nézi, hogy magyar szolgáltatós a telefonod, vagy nem. Az ő rendszerükben minden telefonra ugyanaz a feltétel vonatkozik. De komolyan nem értem, pontosan mit akarsz mondani. Hogy egy cserélt iPhone-ra az Apple rendszerében egyáltalán nincs gari? Miért ne lenne, 1 évig az ő rendszerükben is él a gari, ha 5-ször cserélik, akkor is.

Az egyedüli különbség, hogy a magyar szolgáltatós telefonra van egy másik gari is, ami a szervizlap, és ezzel indult újra az egész, de az Apple rendszerében minden telefon egységesen van kezelve.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#70312) manchester85 válasza Ragnar95 (#70310) üzenetére


manchester85
addikt

"többen is írták, h a magyar szolgáltatós telójuk az Apple rendszerében már nem volt garis"

Szerintem itt két félreértés lehet:

1. amint kézhez kapták az újat, egyből lecsekkolták az oldalon, és még nem volt fenn a rendszerben Tudom, mert én is lecsekkoltam mindig. (3 cserélt telefonom volt már, abból 2 szolgáltatós.)

2. az új készülék garancialevelét vették alapul, és mondjuk fél évvel később (amikor a szolgáltató szerint ugye még bőven garanciális volt a telefon) már nem látták garanciálisnak a telefont, mert az eredetié mondjuk már lejárt.

i6 Silver

(#70313) #51177472


#51177472
törölt tag

A telefonom megőrült, laza 98 alkalmazás rendezését szétb*szta, a főoldal gyárin van, a mappák pedig megszűntek, így most lett 9 oldalam alkalmazásokkal. Aztán rendezd újra.. Tiszta vicc már.

(#70314) TheMarci válasza #51177472 (#70313) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem JB-s ikon rendező appok miatt szokott ilyen lenni, ha nincs JB, akkor passz.

Do You Dream?

(#70315) #51177472 válasza TheMarci (#70314) üzenetére


#51177472
törölt tag

JB van, de 2-3 tweak, abból 2 TouchID-re plusz iFile.
Régebben használtam multiiconmover-t még iOS 6-on, de most semmi ilyesmi. :(

(#70316) vadászcsiga válasza #51177472 (#70313) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak úgy egyik percről a másikra ?

(#70317) #51177472 válasza vadászcsiga (#70316) üzenetére


#51177472
törölt tag

Nagyon merült a teló, gondoltam vmelyik app beragadt, nyomtam egy hard resetet. Utána lett ilyen.

(#70318) vadászcsiga válasza #51177472 (#70317) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor kosd itunesra, vigyél magaddal pisztáciát még kólát és kezdd el újrarendezni. Ha hamarabb akarsz végezni restore, majd icloud backup

(#70319) azur


azur
tag

Az előző kérdésem a (#70292) -es hozzászólás.
Látom és köszönöm írtatok a kérdésemre sok mindent. Csak a tisztánlátás kedvéért karácsonyra a nagybátjától kapta az iphone 4S-t a fiam igaz használtan már rég nem garis tehát gariba csere szóba se jöhetett.
Mivel kapta élesítve lett működött, működik is szépen azóta is soha nem néztem ugye ennek már 2 hónapja aztán én vettem egy 5-öst azt néztem hogy minden rendben van e vele és meddig garis azzal minden oké és ekkor néztem rá a fiaméra és ekkor ért a meglepetés az Apple rendszer nem látja se emai szám se sorozatszám alapján.
Csak azért írtam le kicsit részletesebbben mert írtatok sokmindent de a konkrét kérdésem erre vonatkozott.
Végülis mindeggy mert tökéletesen működik csak fúrcsa. Az unokaöcsémet kérdeztem ő sosem nézte ő Angliában vette szintén már használtan amúgy kártyafüggetlen.

[ Szerkesztve ]

(#70320) asuspc96


asuspc96
senior tag

"A Jailbreak maga nem illegális, ezért 2011. január 27-től nem tilos erről a topikban beszélgetni, azonban ha azt tapasztaljuk, hogy mindezt arra használjátok, hogy utat nyissatok a Warezhez, azt a Prohardver! lapcsalád csapata már nem támogathatja. Az érdeklődőknek a szifon.com vagy az iphoneclub.hu weboldal megtekintését javasoljuk. Megértéseteket köszönjük!"

Helló!

A jailbreak, töröl valamit a telefonról vagy teljes egészében meghagyja azt ?
üzenetek, jegyzetek, fotók, stb....
Ki mozog nagyon otthonosan ebbe a témába ? (szeretnék Tőle kérdezni pár dolgot, ha nem gond... :R )

(#70321) ThuG4LifE válasza asuspc96 (#70320) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nem torol semmit.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#70322) asuspc96 válasza ThuG4LifE (#70321) üzenetére


asuspc96
senior tag

Rendben...

Ha nekem 6.1.3-am van, viszont ehhez még nincs Untethered verzió ( ha jól tudom :F ), és ráteszem a 6.1.2-t akkor az törli a fotókat, jegyzeteket stb ?

(#70323) ThuG4LifE válasza asuspc96 (#70322) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Milyen telód van?

6.1.3-ra is van unthethered.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#70324) menyko válasza asuspc96 (#70322) üzenetére


menyko
tag

Csak akkor tudsz visszalépni, ha sima i4-ed van, és mentve van a 6.1.2-höz tartozó shsh. Ha a két feltétel közül valamelyik nem teljesül, akkor nem tudsz másik rendszert feltenni, csak a 7-est.

(#70325) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Ki fogom kapcsolni ezt a kva icloudot. Már fogalmam sincs hányadszor tűnnek el a konyvjelzoim. Előzmények ok, konyvjelzők sehol. Mi a fene történik vele? Másnál nincs ilyen?

(#70326) asuspc96 válasza ThuG4LifE (#70323) üzenetére


asuspc96
senior tag

közbe megtaláltam...igazából ez volt az első sikeres jailbreak...szóval ennek tudható be a tudatlanságom :DDD

a másik...szabad itt beszélgetni olyan programokról amik innen vannak, vagy jb után érhetőek el ?

(#70327) bundli


bundli
tag

Valaki le tudná írni tömören, hogy előreláthatólag milyen újításokat hoz majd a 7.1 a 7.0.4-hez képest? Mert sok mindent kiad a google, de nem tudom minek higgyek már.

(#70328) szekfizsolt válasza bundli (#70327) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

A legfőbb, hogy ha minden igaz gyorsabb lesz... És hibákat javít... Újdonságok is lesznek (de csak minimális), inkább "ráncfelvarások". Ez egy "javítócsomag" akar lenni az IOS7-hez, nem újdonság!

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#70329) bundli válasza szekfizsolt (#70328) üzenetére


bundli
tag

Kicsi félreérthetően fogalmaztam, valóban nem új funkciók érdekelnek, mert abból tényleg nem igazán lesz, az érdekelne, hogy javítani fogják e a fent lévő állapotsáv bent ragadását néhány egész képernyős alkalmazásnál? Sokszor képnézegetésnél, videóknál, PDF-nél beragadt az óra, wifi és GSM jel. Ezt javítani fogják?

Meg pár alkalmazás is bezárul magától néha, ez is javítva lesz?

(#70330) szekfizsolt válasza bundli (#70329) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Szerintem ezt majd kérdezd meg Március 15 körül... Megjelenés előtt senki sem tudja megmondani, hogy konkrétan mik lesznek javítva... ...legalábbis az Apple nem számol be róla senkinek, így csak találgatások vannak, illetve a beta-k, de azok beta-k...

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#70331) polonic


polonic
félisten

Bedugtam a keszuleket tolteni, mikor egy szazalekot mutatott az akkukijelzes. Aztan ebben a pillanatban 4-et. Ez rosszat jelent? Ujra kene kalibralni? Vagy ezt lehet egyaltalan, ha igen hogyan?

(#70332) erdoke válasza manchester85 (#70305) üzenetére


erdoke
titán

Bár a lényeget nem érinti, de szar a példa, mert az Apple-nél is 90 napra hosszabbítják a garanciát. Tehát január 2. helyett április 2-ig lesz rá jótállás.

(#70313) sdforlife
Tipikus JB probléma, már 5.1 és 6.1 alatt is létezett.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#70333) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ma ketszer indult ujra a springboard, amikor a kozeps gombbal oldottam fel a kijelzot. Remelem 7.1 tenyleg javitja :)

(#70334) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#70325) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Náalm nincs semmi gond, pedig 3eszköz között szinkronizál az iCloud (iPhone,iPad,iMac).
erdoke: az Apple csak a gari utolsó 3 hónapjában hosszabbít 3 hónappal, amúgy marad az eredeti időpont.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#70335) erdoke válasza ForRedGlory (#70333) üzenetére


erdoke
titán

Kijelző feloldáskor csak akkor van gond, ha bizonyos app volt aktív, mielőtt lement aludni. Nekem a gyári ébresztővel fordult már elő vagy kétszer, hogy amikor feloldottam, nem reagált az ott hagyott ébresztő képernyő, hanem pár másodperc után kilépett. Respring ilyenkor se volt, pedig az enyém lassan 4 hónapos.
Esetleg van másnak a közeledben ugyanilyen gépe? Esetleg munkatársnak? Jó lenne összevetni, mert a tiéd mintha problémásabb lenne az átlagnál. :F

A legjobb aláírás a héten

(#70336) heidrich válasza ForRedGlory (#70333) üzenetére


heidrich
senior tag

ma nekem is respringelt kétszer, egyszer fotózás közben, másodszor pedig mikor bementem a beállításokba.

(iPhone 5 iOS 7.0.4, no JB, 1 hetes teló)

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#70337) erdoke válasza erdoke (#70335) üzenetére


erdoke
titán

Jaa, nem néztem, hogy ez az iPhone topik, azt hittem, az iPad Airje csinálja. i5 már nem 4, hanem 17 hónapja van. Szerintem feloldáskor még nem respringelt, bár összességében is alig van vele gond iOS 7 alatt. Legalábbis lényegesen kevesebb, mint az Airrel.

A legjobb aláírás a héten

(#70338) szekfizsolt válasza heidrich (#70336) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Félelmetes, mi folyik itt... Soha semmi fagyás és respring nem fordult még elő... (I4S) Vagy ennyire hibásak az újabb készülékek, vagy mi történt? Egyszerűen nem értem... :Y

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#70339) polonic


polonic
félisten

Mi az a respring egyebkent.

(#70340) TheMarci válasza szekfizsolt (#70338) üzenetére


TheMarci
addikt

Csupán annyi, hogy akinek nem jó, az folyton beírja, de a többi 99% nem fogja naponta beírni, hogy semmi gond, én sem tudom megmondani, mikor indult újra / respringelt legutoljára magától a telóm.

@Polonic: springboard újraindulása.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#70341) Ragnar95 válasza polonic (#70339) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A springboard gyakorlatilag a grafikus felület, tehát a menürendszer az iOSben és ennek az újraindulása a respring.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#70342) manchester85 válasza erdoke (#70332) üzenetére


manchester85
addikt

A 3 hónap csak a cserélt, hibás alkatrészre lesz meghosszabbítva, es az Apple rendszerében ennek nem is lesz szerintem nyoma (mármint a garanciaellenorzo résznél) úgyhogy nincs a példával semmi gond. :)

i6 Silver

(#70343) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Sziasztok!

iPhone 4-en amikor megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor nem mindig villan fel a kezdő képernyő. Van hogy meg kell nyomni még 1x. Ti tapasztaltatok ilyet? Régen ios6-al nem volt ilyen gond. A gomb is megfelelően működik mert lezárni hibátlanul lezár mindig.

(#70344) asuspc96 válasza asuspc96 (#70326) üzenetére


asuspc96
senior tag

:F :F :F

(#70345) Ragnar95 válasza asuspc96 (#70344) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szabad cydiás tweakekről beszélgetni, egyedül a warez és a függetlenítés tilos.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#70346) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Srácok!

Trémobilnál vásárolt telót egyből kibontják és aktiválják? Ill. ha webshopban veszi az ember, az is aktiválva érkezik?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#70347) _Csaba_ válasza tomcsi23 (#70346) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Neked kell kibontani és aktiválni! A simkártya és wifi segítségével tudod aktiválni.

(#70348) atirag


atirag
őstag

Nekem akkor indul újra random mikor a számológépet nyitom meg.
Néha meg csak úgy ha semmit sem csinálok:)

(#70349) Ragnar95 válasza atirag (#70348) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem i5-en október óta, mióta megvan 1db újraindulás nem volt se respring iOS7 alatt. iPad 3 mondjuk bugosabb, pedig azon csak kb 1 hónapja van iOS7, de az már újraindult párszor + ott a feloldásnál is szoktak lenni gondok.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#70350) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok!

Független i5-öm van, t-mobilos kártyával használom, a problémám az lenne vele, hogy van, hogy nem érnek el, olyan mintha ki lennék kapcsolva, imessagek se jönnek meg mindig rendesen, hanem 10-20 perces csúszással. De ez a hiba hetente egyszer jön elő maximum, de akkor 1-2 óráig fenn áll, és utána magától helyre jön. A telefonon be van kapcsolva Lte,3g minden.
Ez telefon vagy inkább sim kártya/hálózat hiba?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.