Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olika78


olika78
csendes tag

Nagyon, nagyon köszi!

(#2) Márton


Márton
nagyúr

Éés ha vkinek nincs 8GB ramja: BypassRAMCheck :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) Lenry válasza Márton (#2) üzenetére


Lenry
félisten

erről nem is tudtam, köszi :R
mondjuk nem is próbáltam még 8GB alatti gépre telepíteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) Márton válasza Lenry (#3) üzenetére


Márton
nagyúr

talán jobb is :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Vagy alternatívaként segítségül hívhatod a Rufus-t, ami önmaga megold mindent, ha kiválasztod a legördülő menüből. ;)

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#6) Armagedown válasza Lenry (#3) üzenetére


Armagedown
őstag

"Cserébe viszont az OS semmivel nem nehezebb, mint a Windows 10, ha az elgurult a gépeden, akkor valójában a Win11-el se lesz gondod."
Kipróbáltam a Windows 10et és a 11et is 2 Gb memóriával, utóbbi használhatatlanul lassú volt ennyivel akkor is, ha nem volt semmi megnyitva.
Több memóriát használ, mint a Windows 10.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7) Lenry válasza Armagedown (#6) üzenetére


Lenry
félisten

azért a 2GB RAM erősen szuboptimális volt már a Vistának is 15 éve.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Dr. Romano válasza Armagedown (#6) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ilyen gépekre inkább egy linux, vagy ha mindenképp modern windows kell, akkor ki kell próbálni a Ghost Spectre Light vagy/inkább Superlight verzióját.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#9) Mustaros


Mustaros
aktív tag

2Gb memória az eléggé őskor szerintem, így 2022-ben.. arra a gépre inkább 32 bites win7-tet javaslok ;]

(#10) Armagedown válasza Mustaros (#9) üzenetére


Armagedown
őstag

Nyilván nem napi használatban van, csak kíváncsi voltam, hogy viselkedik alacsony memória mellett A Windows 11 és nem jeleskedett.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) csako


csako
veterán

Köszi a cikket, az adatlapomon látható konfigra kb. 50 perc alatt, de felment Win10 alól indítva a frissítést :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#12) Lenry válasza csako (#11) üzenetére


Lenry
félisten

köszi a visszajelzést.
ezt a Win10-ről frissítést én is ki akartam próbálni, hogy működik-e, de ezek szerint igen :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

Ez annyira, de annyira Microsoft...

Már nem a megoldás, hanem az, hogy látványosan mesterséges az a folyton folyvást emlegetett hardwer követelmény...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#14) Dr. Romano válasza F.E.K.. (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szokták mondani lassú gép nincs csak nem rá való szoftver.

Itt egy 10 MHz-s XT PC ami gyorsabban bootol be a saját korabeli rendszerébe (DOS) mint ahogy a mai gépek alvó üzemmódból ébrednek fel W11 alatt :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#15) zoo8800


zoo8800
veterán

Én nem ezzel a módszerrel raktam fel a W11-et, aztán pedig a 22H2-t, de ez kockább, tetszik :DDD

rip and tear, until it is done

(#16) csako válasza Lenry (#12) üzenetére


csako
veterán

Csak a startmenüt kellett újra berendezni, illetve vicces volt, hogy a Win10 22H2 frissítés jelzés megmaradt a Windows Update-ben :DDD de "x" és már értelmes gép módjára nem dobja ki.
Érdekességnek hozzáteszem, ezt a gépet Win8 megjelenése óta csak frissítem :) (HDSentinel1, HDSentinel2 telepítési dátummal, ami ugyan 4-5 hónappal későbbi)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17) Márton válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

:C :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) Toltotollkin


Toltotollkin
junior tag

Van ertelme Windows 10rol frissiteni? Regen telepitettem már a mostanit és nem akarnak ujra beallitgatni mindent

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#19) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszi szépen az összefoglalót.
A frissítések gond nélkül másznak fel így egyébként?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Lenry válasza Cifu (#19) üzenetére


Lenry
félisten

a 22H2-t leszámítva minden ugyanúgy települt, ahogy kell.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Tim82


Tim82
nagyúr

Érdekességként megemlítem, hogy a 22H2-ra frissítés természetesen úgy is működik a hivatalos hardverkövetelményeknek nem megfelelő gépen, hogy a 22H2 telepítőt Rufusszal a szokásos módon (tehát kivéve a TPM stb. ellenőrző feltételt a kiírás kezdetekor) elkészíti az ember egy pendrive-ra és ezen pendrive-ról indítja a W11 frissítést.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz a leírást!

Kicsit nehezen jöttem rá hogy FRISSÍTÉS alatt nem a cikk frissítését érted. :B

Egyébként én csak a TPM bypass-al értek egyet, a secure boot (ami nevével ellentétben nem a secure bootot követeli meg hanem az uefi bootot) az hasznos mert figyelmeztet a hibás telepítésre arra hogy előbb alkalmazni kell az MBR2GPT.exe programot a helyretételre és utána már menni fog. ;)
2GB ramot tartalmazó gépre meg nem tennék w11-et. :U

[ Szerkesztve ]

(#23) Lenry válasza Doky586 (#22) üzenetére


Lenry
félisten

a secure boot (ami nevével ellentétben nem a secure bootot követeli meg hanem az uefi bootot)

igen, de pl az én alaplapomon (Gigabyte Z68P-DS3) nincs UEFI, így nálam azt is ki kell kapcsolni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Doky586 válasza Lenry (#23) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

11 éves lapra sem tennék w11-et :D
Ha rev2.1 lapod van ahhoz már adtak ki uefi biost. :B

(#25) csako válasza Doky586 (#24) üzenetére


csako
veterán

Miért nem? Nem rosszabb egyáltalán sebességben, mint a Win10 volt az adatlapomon látható konfigon, aminek alaplapját 2008 végén vettem, amikor a Win7 is még csak béta volt :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#26) Doky586 válasza csako (#25) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a win11 nevében a 11 azt jelenti hogy 11éves öreg gépre már ne rakd fel. :D :))

[ Szerkesztve ]

(#27) csako válasza Doky586 (#26) üzenetére


csako
veterán

Hát erre nem is gondoltam :Y :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28) Lenry válasza Doky586 (#24) üzenetére


Lenry
félisten

Eddig teljesen hibátlanul működik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Doky586 válasza Lenry (#28) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Melyik rev, melyik bios?

[ Szerkesztve ]

(#30) Lenry válasza Doky586 (#29) üzenetére


Lenry
félisten

rev1.0, BIOS F9

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Nekem egy legacy mode-ban telepített Win 10 van az SSD-men ezért írja inkompatibilisnek a gépemet, ha ezt megcsinnálom akkor a Win 11 is legacy modeban lesz telepítve, járhat ez valami gebasszal? Valaki próbálta már?

[ Szerkesztve ]

(#32) Doky586 válasza KillerKollar (#31) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

az hasznos mert figyelmeztet a hibás telepítésre arra hogy előbb alkalmazni kell az MBR2GPT.exe programot a helyretételre és utána már menni fog. ;)

(#33) KillerKollar válasza Doky586 (#32) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Na ezt lefuttattam, a Health Check cucc már azt írja kompatibilis de maga a Win update még mindig nem

(#34) Geller72


Geller72
veterán

Lenne néhány kérdésem.

1.- Tudtommal Intel 8xxx szériás procikkal mennie kellene a W11 update-nek, mert elviekben 8xxx-től ok, de nem az. Nekem se 8700-on, se 8600-on nem megy. Why?

2.- Azt hogy oldom meg, hogy már egy feltelepített, jogtiszta W10-et lefrissítsek W11-re. Tehát nem clean install lenne, hanem egy update, amit pl a notimon gond nélkül abszolvált.
Thx.
:R

[ Szerkesztve ]

(#35) Doky586 válasza Geller72 (#34) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

PC Health Check mit mond?

(#36) Viktor77 válasza Geller72 (#34) üzenetére


Viktor77
titán

.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#37) Lenry válasza Geller72 (#34) üzenetére


Lenry
félisten

1.
legtöbb esetben vagy a Secure Boot van kikapcsolva vagy a TPM (Trusted Platform Module), mindkettőt az UEFI-ben keresd.
van a Microsoftnak programja, ami megmondja, hogy mi nem tetszik a frissítőnek.

2.
pl elindítod a Frissítési Segédet, de ha rendbe rakod az egyes pontban taglaltakat, akkor a Windows Update is fel fogja ajánlani egy idő után

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) ricsi99


ricsi99
addikt

Lejjeb is írta egy kolléga... "Rufus" varázsszer mindent megold.
Nálam a metódus: Ms honlapjáról leszedem a friss iso-t ,majd rufussal kíír
3 napja telepítettem egy 775-ös gépre... csont nélkül felment... frissítések is jönnek

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#39) Geller72 válasza Lenry (#37) üzenetére


Geller72
veterán

Köszönök mindent, a TPM volt a disable, azóta minden felment, minden ok. :R

(#40) winhate válasza F.E.K.. (#13) üzenetére


winhate
őstag

:D

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#41) winhate


winhate
őstag

Köszi a cikket , nagyon hasznos ! :R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#42) winhate válasza Dr. Romano (#14) üzenetére


winhate
őstag

Az Amiga m 9 sec alatt bootol hdd rol sima fastram kartyaval alap procival.
A mac os 10.4 el megorulok tetu lassu a boot. (Morphos qrva gyors rajta)

Pc x86 (xeon 1366) 1 es gep ssd win7 64 nem rossz nem emlexek 1 perc korul van.
Pc x86 (Xeon 1366) 2 es gep hdd win7 64 ejhhh hagyjuk 3 perc a boot ido (fixalas ra szorul)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#43) winhate válasza Armagedown (#6) üzenetére


winhate
őstag

XP sp3 nek meg eleg volt.

Win7 32 es 64 nek is keves a 2gb. Szuz rendszer indulas utan is latszik a felkajalt mem mennyiseg.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#44) Oldman2


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#45) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy nem kompatibilis 775-ös gépre ma megpróbáltam feltenni a 11-et, Rufus-sal írtam ki Pendrive-ra az iso-t, a telepítés első része szépen lezajlik, de Restart után, az eszközök beállítása után, az

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

hibát kapom egy BSOD képernyőn. Restart... majd ugyanez végtelenítve.

Mit tudok tenni?

(#46) Oldman2 válasza Oldman2 (#45) üzenetére


Oldman2
veterán

(#47) Rowon válasza Mustaros (#9) üzenetére


Rowon
veterán

2 gigán egy Debian Stable még simán elmegy és netezni is lehet rajta.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#48) Janika--1982


Janika--1982
aktív tag

Szuper cikk! :R
Elmentve,legalább a régi gépeimre is tudom telepíteni. :C
Aztán meghirdetni-eladni,így mindenki jól jár! :))

Nagy János

(#49) tserrof77


tserrof77
senior tag

Remek cikk, köszönjük!

Ricsi99: +1 :K :K

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#50) Narxis válasza Armagedown (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tiny11 [link]

Én a 10-est tettem fel nemrég egy 12 éves laptopra, igaz ott 8GB RAM van de érezhetően fluidabb a rendszer, nem pörög a venti se.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.