Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) bull84ghia válasza @home (#69742) üzenetére


bull84ghia
őstag

Activator nem jò?
Nàlam ha 2szet koppintasz a statusbarra akkor lezàr. Sőt ezzel a home gombot is tudod helyettesíteni ;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#69752) Ragnar95 válasza bull84ghia (#69751) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ehhez JB sem kell, assistive touch is tudja ezt

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#69753) lajki7 válasza FrankMonzano (#69745) üzenetére


lajki7
senior tag

Igazad van! Fixx beteg vagyok. I5 nem egesz 2honapig volt meg:D mst nm viccelek i6ig nm cserelem ezt le! Nincs mire:D egyebkent minden korrektul zajlott,meglepoen korrekt ficko volt.

iPhone 11 Pro

(#69754) StLui válasza lajki7 (#69753) üzenetére


StLui
veterán

"Minden korrektül zajlott" írod te

"Meg kell nézni kitől veszi az ember, annyi a lényeg." írta valaki kicsit előbb

Ezeket komolyan, hogy értitek?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#69755) Bilux válasza megema (#69746) üzenetére


Bilux
veterán

Hogy hányadik heti a készülék azt hol látom?
A világos sávok nekem is megvannak, bevilágítás, sosem lesz homogén ilyen szempontból egy lcd kijelző.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#69756) Bilux válasza lajki7 (#69753) üzenetére


Bilux
veterán

Írd át az aláírásod.
A touch ID-t meg mellbimbóra tanítsd be az a biztos, bár elég hülyén nézhetsz ki mikor oldani akarod :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#69757) -secret- válasza Bilux (#69756) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:DDD

(#69758) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem felétek: tudom sok szó esett már a refurbished telefonokról, de most tervezek venni egy garanciában cserélt, független iPhone 5-öt, amit az eladó bizonyít is a 02.11-én (tegnapelőtt) kiállított Almáriumos szervízlappal együtt, szóval elől hátul fóliás a telefon és van még 3 hónap gari mert az ilyen esetben nem indul újra.

A kérdésem, hogy akkor ez mindenképp refurbished készülék ugye? Meglepő, hogy az Apple már nem forgalmazza az 5C bevezetése a sima 5-öt de refurbished telefont még mindig csinálnak. :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#69759) TheMarci válasza heidrich (#69758) üzenetére


TheMarci
addikt

Mindenképp az, de nekem a refurb jobb, szebb volt, mint az eredeti. Nyáron még 3gs-ből is volt refurb.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#69760) Bilux válasza -secret- (#69757) üzenetére


Bilux
veterán

Ááááááá

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#69761) megema válasza Bilux (#69755) üzenetére


megema
őstag

Itt tudod megnézni.

Köszi! Gondoltam, hogy a technológiából adódik, csak az előző készüléknél és a legutóbbi 4S-nél sem tűnt fel.

Amúgy a My Support Profile-ban, illetve garancia ellenőrzésnél másnál is előfordult, hogy nem megfelelő színű készülék képe jelent meg? Eddig nem tűnt el ilyen, és a fenti oldal is helyesen írja ki.

(#69747) Tibee86: Nem. Csak azt mondták, hogy nem refurbished.

(#69762) Bilux válasza megema (#69761) üzenetére


Bilux
veterán

December végén lett véve a telefon, 2x cserélte a t-mobile, mert mindegyiknél a kijelzőn volt pixelhiba illetve szerintük por vagy szösz az mindegy is.
Erre kaptam egy:

Production year: 2013
Production week: 36 (September)
Model introduced: 2013
Capacity: 16GB
Memory - flavour: xx
Factory: C3 (China)

Szeptemberi készüléket amin a bekapcs gomb meg se mozdul a decemberi készülék zörgött, de nem zavart.
Akkor az első szériákra jobban figyeltek :)

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#69763) RAiN91


RAiN91
őstag

sziasztok
Használtan szeretnék Iphone-t venni. Mit jelent az activation lock / icloud lock? Bárki távolról le tudja tiltani? Tehát ha használt telefont veszek, akkor bármikor letilthatja az előző user?

(#69764) menyko válasza Bilux (#69762) üzenetére


menyko
tag

Az enyémre is ugyan ezt írja, ezzel a különbséggel:
Factory: DQ (China - Foxconn)

Bekapcs gomb nálam is pöpec.

(#69765) kispecek válasza RAiN91 (#69763) üzenetére


kispecek
aktív tag

Ha jól értelmezem, már zárolva van :U

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#69766) RAiN91 válasza kispecek (#69765) üzenetére


RAiN91
őstag

Ebay-en nézem, és van egy csomó ilyen hirdetés. Ha olyat veszek, ami elvileg jó, azt is lockolhatják utólag? Ez a kérdésem.

(#69767) Ragnar95 válasza RAiN91 (#69766) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eladás előtt ki kell kapcsolni az iPhone keresését, mert különben az új user nem fogja tudni restore-olni a telót és igen, bármikor tiltható lesz enélkül a teló.
Viszont ami már iCloud lockos az valószínűleg nem csak hogy használhatatlan, hanem lopott is

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#69768) Kbali válasza megema (#69761) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nem megfelelő a szín, akkor az azt jelenti, hogy a készülékdobozt cserélték és nem olyanra, mint az eredeti volt. Kollégám iPad-je is így lett feketéből fehér (vagy fordítva).

(#69769) kispecek válasza RAiN91 (#69766) üzenetére


kispecek
aktív tag

Ha olyat veszek, ami elvileg jó, azt is lockolhatják utólag?

Igen!

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#69770) kchris78


kchris78
veterán

lehet hogy volt már téma de:
van valami módszer arra hogy a mindenfele hatterben futo programot letiltsa az ember? baratnom szerint skypeon folyamatosan (7/24) aktiv vagyok rajta, fb messenger is kb letilthatatlan, az szerintem felmegoldas hogy az ertesiteseket/program adatforgalmazasi engedelyet letiltom. (háttérbeli alkalmazásfrissítés már tiltva..)

en azt szeretnem hogy ezek ne fussanak a hatterben. ugyanis fejleszgetek ios ala es a 7-ben lehetoseg van arra amire nem volt eddig - es pont ezert szavaztam meg 7 elott az ios-t - egy processz/program elindul a hatterben, forgalmaz a neten egy kis adatot es visszaalszik es esetleg kuld egy ertesitest. pont ezert lehetett megcsinalni a facebook messenger es skype ertesitest anelkul hogy az a program legyen aktiv.. (mobil adatforgalmazas kikapcsolasaval kb 3* annyi a standby ido, androidos idokre emlekeztet) vagy ez az egesz csak az apple push notification service-t használja? (ehhez elég masszív apple inrastruktúra kellene..)

(#69771) Kbali válasza kchris78 (#69770) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mi van, ha kilépsz a Skype-ból, amíg nem kell? Akkor biztosan nem fogsz on-linenak látszódni.

(#69772) goldnarmz válasza kchris78 (#69770) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ez érdekes. Egyszer beléptem iPhone-on Sykpe-ba, és azóta folyamatosan online-t mutat másnál arra a Skype fiókra. Pedig nem vagyok belépve. Sőt azt is próbáltam, hogy leszedtem a telefonról a programot. Akkor is online voltam. Fogalmam sincs, mi ez... :F

(#69773) megema válasza Kbali (#69768) üzenetére


megema
őstag

Gondolom a készülékházra gondolsz. Akkor a My Support Profile plusz infókkal rendelkezik, amit chipmunk oldal nem tud kiolvasni a sorozatszámból, így helyesen Space Gray-t ír, nem pedig Gold-ot.

(#69774) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

imei alapján tudom ellenőrizni, hogy egy telefon kártyafüggetlen?
ha igen hogyan?

Szépnapot!

(#69775) Kbali válasza megema (#69773) üzenetére


Kbali
nagyúr

Így van. Talán a szerviz át tudta volna ütni, ha akarja.

(#69776) Kbali válasza goldnarmz (#69772) üzenetére


Kbali
nagyúr

Fiókba belépsz, majd logout és úgy töröld, különben a processz fut folyamatosan, mintha on-line lennél.

(#69777) lajki7 válasza Bilux (#69756) üzenetére


lajki7
senior tag

Nesze! At van irodva :D Nekem nem mellbimbis...minden paraszt azt hasznalja :/ tokomet kell rahelyezni ott is a bal heremet csak!! es csak azzal oldodik... :DDD

iPhone 11 Pro

(#69778) kchris78 válasza Kbali (#69771) üzenetére


kchris78
veterán

megpróbálom ezt. de FB Messengeren még logoutra sincs lehetőség. Lehet tiltani az értesítést, a beállításoknál, (ettől még gondolom megérkezik az) vagy letiltani 1 órára vagy másnap reggel 9-ig.. na ennek értelme...

(#69779) Bilux válasza lajki7 (#69777) üzenetére


Bilux
veterán

155 volt a 32GB-os? rohadt mázlista :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#69780) kispecek válasza Bilux (#69779) üzenetére


kispecek
aktív tag

1 hónap és mehet az asztal alá hogy ne billegjen.Arra jó lenne a 16Gb-is.Akkor is ezt mondod? ;]

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#69781) Bilux válasza kispecek (#69780) üzenetére


Bilux
veterán

Persze ha nem tiltják neki :P ;]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#69782) goldnarmz válasza Kbali (#69776) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Természetesen így csináltam, mégsem lett jó.

(#69783) bundli


bundli
tag

S.O.S.

Folyton forcecloseol/lefagy a Facebook appom. Indítás után 1-2 másodperccel lehal. Kilövöm a háttérből és újraindítom akkor is. Hard Reset segít csak, egy ideig de nem sokkal rá megint ezt csinálja. Van szabad memória. 7.0.4 i5

(#69784) lajki7 válasza Bilux (#69779) üzenetére


lajki7
senior tag

A fickonak 0 egesz ftba kerult a vas :D rendorsegnel valami bunugyi nyomozo tiszt! evente kaphatnak uj telot husegre ami nekik nulla egesz forint mert a ceg fizeti...megunta az ifont...ez elott is sima 5 elotte 4s,aztan ugy gondolta kiprobalja a droidot.

Tudod,mint mindig,majdnem minden telonal :DDD

Nem hiszem h tiltjak....komolyan!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro

(#69785) Ragnar95 válasza bundli (#69783) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rakd újra a fb-ot

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#69786) bull84ghia válasza Ragnar95 (#69752) üzenetére


bull84ghia
őstag

Jogos de engem pl zavart hogy látszott , még ha halványan is :U

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#69787) Tanbá-apó


Tanbá-apó
tag

Szia Fanok!

Nem tudom volt e mar hasonló probléma, a két hónapos iPhone 5S előlapjának bal felső része elég konkrétan elválni látszik, ha nyomom, látható és hallható módon nyöszörög és van rendesen holt játék. Nyilván viszem hamarosan vissza, hisz eu garis a készülék.

Mi a franc lehet ez a hiba?!?! :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 ProMax; Asus ROG Strix 3

(#69788) nord_ válasza Tanbá-apó (#69787) üzenetére


nord_
veterán

Nem elég hatékony a MEO... vagy a ragasztó...

(#69789) Sn00k válasza -secret- (#69757) üzenetére


Sn00k
veterán

Az mi, teeee :DD :DDD beszarok ;]

3njoy the Lif3

(#69790) megema válasza nord_ (#69788) üzenetére


megema
őstag

Előbbit kb. az összes (új) iPhone/iPad vásárlásom, garanciáztatásom bizonyítja...

Vagy egyáltalán nincs MEO, vagy nagyon tág határok között tekintik elfogadhatónak a készülékeket. Nyilván nem tesztelhetnek percekig egy-egy készüléket, de azért a szabad szemmel látható hibákat (4S-nél rosszul illesztett, és emiatt rosszul csiszolt keret az egyik csíknál), illetve a gombok normális működését (4S-nél recsegő és elforduló home gomb) gyorsan meg lehet nézni. Esetleg valami gyors kijelződiagnosztikát is lehet futtatni, amivel a foltok és a komolyabb pixelhibák (teljes sor/oszlop) kiszűrhető. Nem tudom mennyi időtöbbletet jelentene ez a mostani állapothoz képest (gépesítve nyilván nem sokat), de ezért az árért elvárható lenne szerintem.

Sorját, ragasztófoltot, karcot, ilyesmiket nyilván nem lehetne normálisan kiszűrni, de elég ciki dolgok.

Nyilván nem csak az Apple-nél van ilyen, de az utóbbi időben nem sok más terméket vettem, és azokkal nem voltak gondok. Korábban szívtam már mással is persze.

[ Szerkesztve ]

(#69791) Tibee86


Tibee86
veterán

Valaki próbálta már a liquid armor-t? Olcsó is, fóliát nem nagyon akarok, max üvegfóliát, de az minimum a duplája ennek.

(#69792) RAiN91 válasza Ragnar95 (#69767) üzenetére


RAiN91
őstag

Erről bővebben tudna valaki írni? Mit kell kérni, hogy tuti ne tiltsák le utólag?

(#69793) TheMarci válasza RAiN91 (#69792) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha kilép a saját Apple ID-jével, akkor iCloudon belül nem tudja tiltani. Ha szolgáltatós a teló, bármikor letiltatthatja, ő nevén van, bemegy a szolgáltatóhoz, hogy 'ellopták', és tiltja.

Do You Dream?

(#69794) bundli válasza Ragnar95 (#69785) üzenetére


bundli
tag

Ez nem segített, utána ugyanúgy lefagy. Egy IOS-t kéne újrarakni egy sz@ros app miatt, komolyan itt tartunk?

(#69795) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

imei alapján tudom ellenőrizni, hogy egy telefon kártyafüggetlen?
ha igen hogyan?

Szépnapot!

(#69796) Noxy válasza Dexter-2000 (#69795) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#69797) Ragnar95 válasza bundli (#69794) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt kéne megnézni,h miért crashel az app.
Általános>Infó>Diagn. és használat>Diag. és használati adatok alatt megtalálod a reportokat, ha pl RAM probléma, az ebből kiderül.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#69798) bundli válasza Ragnar95 (#69797) üzenetére


bundli
tag

A sok "kínai" szöveg mellett ezt találtam, ami használható:

Application Specific Information:
Facebook[5427] was suspended with locked system files:
/private/var/mobile/Media/PhotoData/Photos.sqlite

ötlet?:F

[ Szerkesztve ]

(#69799) Dexter-2000 válasza Noxy (#69796) üzenetére


Dexter-2000
őstag

köszi

Szépnapot!

(#69800) Ragnar95 válasza bundli (#69798) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ebből kb semmire nem lehet következtetni, az Exception Type az, amiből talán valamire juthatunk.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.