Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) chatran válasza vadászcsiga (#70845) üzenetére


chatran
őstag

Van egy Wayteq x850 navim, az sosem csinál ilyet, se városban, se magas hegyek közt. Az I5-ben gyengébb lenne a vevő?
Másik fajta navigációs programra is jellemző ez a hiba?

(#70852) nord_ válasza vadászcsiga (#70845) üzenetére


nord_
veterán

Nem. Ez egyértelműen az iGO hibája, más navi (pl. TomTom) nem csinál ilyet.

(#70853) nord_ válasza atirag (#70850) üzenetére


nord_
veterán

Igen. Mi a kérdés? :)

(#70854) vmiki4


vmiki4
tag

Ha a telefon az iTunes logót adja ki akkor ez a próbléma megoldható egy Hard Reset-el?

Privátra illik válaszolni!

(#70855) vmiki4 válasza Nescafé (#70841) üzenetére


vmiki4
tag

Az nem megy fel sima 3G-re.

Privátra illik válaszolni!

(#70856) bigdady válasza vmiki4 (#70855) üzenetére


bigdady
nagyúr

6.1.6 csak 3gs-re van ja.
3g-re 4.2.1 de inkabb 3.1.3 javasolt

(#70857) oszi666


oszi666
őstag

sziasztok
egy olyan gondom lenne, hogy zene szinkronizálásnál, hiába van kivéve a pipa egy bizonyos előadó elől, mindig rászinkronizálja. kivettem az előadók, albumok, mindenhonnan elől, nincs benne lejátszási listában, de mégis visszarakja, pontosabban nem tudom letörölni. Mi lehet a megoldás?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#70858) erdoke válasza chatran (#70844) üzenetére


erdoke
titán

Nálam iGO EEU + i5 másfél éve nem dobálja a GPS-t. Milyen autód/szélvédőd van? Jó a telefonra a külső rálátás?

A legjobb aláírás a héten

(#70859) theiron320


theiron320
aktív tag

Skacok! Ezek az eredmények ibackup-ban milyennek számítanak?Egy éves a készülék.
CycleCount: 131
DesignCapacity: 1430
FullChargeCapacity: 1277

Amúgy az gyilkolja az aksit vagy a processzort ha napi 2-3 órát játszom nagy igényű játékkal?pl injustice, rage

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#70860) Nescafé válasza vmiki4 (#70855) üzenetére


Nescafé
őstag

Azt nem tudtam sorry

 iPhone 15 Pro

(#70861) vmiki4 válasza theiron320 (#70859) üzenetére


vmiki4
tag

Ezeket az adatokat hol lehet megnézni?

Privátra illik válaszolni!

(#70862) theiron320 válasza vmiki4 (#70861) üzenetére


theiron320
aktív tag

iBackUpBot for iTunes program kell hozzá, iphone-t csatlakoztatod.Baloldalt Devicesnál:iPhone, a telefon képe alatt van egy olyan hogy more information és ott írja.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#70863) tomi-ka


tomi-ka
csendes tag

Srácok!

Segítsetek kérlek.

Olyan tokot keresnék iPhone 4S-re, ami egyben egy akksi is, meg egy kemény survivor tok is.

Szóval valami ilyesmi: [link]

Lehetőleg egy akksival egybeépítve.
Már ha létezik ilyen. :D

(#70864) yimm


yimm
aktív tag

Üdv

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy melyik az a tweak
amit ha feltelepítek, akkor az I5-öm a 7.0.4-el
nem reklamál ha nem gyári kiegészítőt csatlakoztatok
a készülékhez?

Köszi előre is

(#70865) hdanit610 válasza oszi666 (#70857) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Én egy ősi megoldást választottam: jobb gomb és eltávolításra kattintottam. Ezzel a probléma megszűnt. :)

@(#70854) vmiki4: Ez nem oldható meg hard resettel, mert valami olyan hibát észlelt, amihez neki iTunes kell. Ettől még persze megpróbálhatod, mert nagy eséllyel ez már egy üres teló.

[ Szerkesztve ]

(#70866) hanolfe válasza tomi-ka (#70863) üzenetére


hanolfe
tag

Szia!

Valami ilyesmire gondolsz?

[link]
hanolfe

[ Szerkesztve ]

(#70867) tomi-ka válasza hanolfe (#70866) üzenetére


tomi-ka
csendes tag

Igen!
Ilyesmi kellene, csak egy kicsit olcsóbban, ilyen 10.000ft környékén örülnék neki nagyon, ha lenne. :)

(#70868) vmiki4 válasza theiron320 (#70862) üzenetére


vmiki4
tag

Köszi :)

Privátra illik válaszolni!

(#70869) irgum


irgum
addikt

Elég jó lett az üzemidőm, kevés használattal. Zene lejátszás nincs benne, csak kijelző használat. screenshot

7.1 megérkezéséig kipróbálom a jailbreaket... A weather app-ból élő háttérképem van lockscreen-en. Egyébként nem látom már értelmét. screenshot

[ Szerkesztve ]

(#70870) manchester85 válasza irgum (#70869) üzenetére


manchester85
addikt

Nekem katasztrofális az üzemidőm, mondjuk pontosan nem mértem még le, de pillanatok alatt lemerül az 5-öm. Soha ilyen rossz telefonom nem volt még korabban üzemidő tekintetében, ráadásul csak par hónapos. Egy refurb telot kaptam, tehát arra gyanakszom, hogy valami akksi gond lesz, viszont csak 1%-nal merül le. Ezt ugy kell venni, hogy még jó az akksi, tehát ahogy romlik az akksi, törvényszerű, hogy hamarabb is kapcsol ki? Vagy szar akksi is merülhet le rendesen 1% utan? Ki mit tud erről, vagy mit tapasztal? Ja, nem feltétlenül neked szól a kérdés, csak ide kapcsolódik. Egyszerűen botrányosan szarnak erzem az akksit, pedig sose voltam kényes az akksi kérdésre, de par óra alatt is simán bedobja az unalmast... Hogy is lehet lemérni a kapacitását?

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#70871) irgum válasza manchester85 (#70870) üzenetére


irgum
addikt

A kérdésedre: link

(#70872) manchester85 válasza irgum (#70871) üzenetére


manchester85
addikt

Köszi, mondjuk nem mintha nem nézhettem volna en is utána, csak ha mar leírtam az összes nyűgét a telefonnak, rákérdeztem erre is. :R

i6 Silver

(#70873) irgum


irgum
addikt

1%-on még ment 20 percet böngészgetéssel és gyakori üzemidő figyeléssel, képernyő fotózással... screenshot

Meglett a 8 óra, még nem kapcsolt ki de bármikor leállhat.

Javítottam a linket!

manchester85: Nyilván megtaláltad volna googlival, de másnak is jól jöhet a szifonos cikk. :)

[ Szerkesztve ]

(#70874) nord_ válasza irgum (#70869) üzenetére


nord_
veterán

Ebben a Forecast tweakben azt szeretem, hogy naponta többször változik automatice a háttérképem. :)

Azzal viszont nem értek egyet, hogy nem kell a JB.
A Forecast csak a szépérzékünket simogatja, viszont:
- a szifon.com-os billentyűzet nagyban segíti a gépelést;
- a CCSettings nálam egy áldás: a munkahelyemen 3G és LTE közt ugrál a hálózat, otthon 3G és edge közt... A testre szabott Control Centerben pikkpakk tudom kapcsolgatni ezeket. Pluszban kitehetem oda a lezárást is, így a power button kímélése is megoldott;
- Mivel a telefonnal hosszú távra tervezek, ezért nem csak a Power, hanem a Home gombra is oda kell figyelnem: ugye 5s-nél már nem cserélheti bárki, így viszont érdemes vigyázni rá. A Virtual Home egy baromi jól megírt tweak, parádés stabilitással működik! Akár azt is be lehet állítani, hogy érintésre feloldjon a telefon. A menüben rövid érintésre kilép a futó alkalmazásból, hosszú érintésre pedig feldobja a multitaskingot. Mióta fenn van, az iPhone-om tényleg érintős! :))

(#70875) Vasinger! válasza nord_ (#70874) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

IOS 7-hez is létezik már magyar bill. fix?

(#70876) irgum válasza nord_ (#70874) üzenetére


irgum
addikt

Van pár jó tweak valóban. Szerintem én ha kijön a 7.1 akkor már nem JB-elem a telefonom. Pár napja van csak feltörve, de nagyon kevés a hasznos tweak a több ezer közül, számomra fontosabb a stabil (most is az) rendszer, a normális backup készítés és a jövőbeli frissítések gond nélküli telepítése. A Virtual Home nekem is fent van, klafa, de nehéz volt megszokni azt, hogy kb fél másodpercig rajta kell tartani az ujjamat, mert nem elég "csak úgy megérinteni". De már jól tudom használni. A Zephyr volt ehhez hasonló iOS6-on, na az tényleg egy klafa tweak volt.

Fent van 6-7 tweak, de fagyás nincs, úgyhogy most tetszik. Majd meglátjuk a 7.1-et.

Ám activator-al ki lehet váltani rendesen a slepp gombot, pl a főképernyőn összecsippentéssel. Viszont most nem tudom telepíteni és nem jövök rá mi a baja. Valami beta activator van most a cydiaban. Mi lehet a gond nálam?

[ Szerkesztve ]

(#70877) Tibee86 válasza nord_ (#70874) üzenetére


Tibee86
veterán

CCSettings-ben mindhárom mobilhálózatot lehet kapcsolni, vagy abban is csak 3G/LTE kapcsoló van?

(#70878) yimm válasza Vasinger! (#70875) üzenetére


yimm
aktív tag

Már rég van , a szifon.com repoba

[ Szerkesztve ]

(#70879) snooze


snooze
veterán

hi.
létezik olyan tweak,ami a lockscreen-t változtatja meg az elöre beállitott idöben és a kiválasztott képet teszi ki?

GO Gunners!!!

(#70880) Vasinger! válasza yimm (#70878) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Közben rájöttem, hogy ez pont nem az ami nekem kell. Nekem az kéne, hogy csak a magyar ékezetes karakterek és a számok szerepeljenek a billentyűzetben. Ilyen tweak, mod nincsen?

(#70881) eszgé100


eszgé100
őstag

sziasztok!

rajtam kívül találkozott már valaki olyan hibával, hogy az összes névjegy eltűnik a telefonkönyvből? i4S 5.1.1
még valamikor 1,5 éve csinálta először, utána múlt hónap elején, aztán meg ma is egyik pillanatról a másikra kiürült a telefonkönyvem

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#70882) atirag válasza nord_ (#70853) üzenetére


atirag
őstag

Igazából az a kérdés,hogy miért nem működik. Kicsit eldugtam a kérdést de én hiába kapcsolom be nem megy. Csak ha veszek valamilyen csomagot . És több ember is tapasztalata. T-mobile amugy.

(#70883) yimm válasza Vasinger! (#70880) üzenetére


yimm
aktív tag

Magyar billentyűzet fix. Ezt ha felteszed nem lesz
csak magyar ékezete betű ha hosszan nyomsz
a billentyűzeten. Vagy másra gondoltál?

(#70884) Vasinger! válasza yimm (#70883) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Manuálisan kellett respringelni... :U

(#70885) ForRedGlory válasza Tibee86 (#70846) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Te sem voltal meg Velenceben.

(#70886) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Üdv Urak!
Hozzáértőktől kérdezném, hogy melyik a jobb készülék: i5 vs. i5C?
:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#70887) VoidXs válasza HUTCHDB (#70886) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Attól függ, ha kell minden hülyeség, akkor 5S, de az 5C is meggyalázza a konkurenciát.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70888) norbi2010 válasza HUTCHDB (#70886) üzenetére


norbi2010
őstag

Nekem az 5C gagyinak hat a műanyag hátlapjával, én inkább sima 5-öt vennék.

(#70889) manchester85 válasza HUTCHDB (#70886) üzenetére


manchester85
addikt

De mintha mar lett volna neked 5, vagy folyamatosan mész körbe körbe egyik modellről a másikra? :DDD Egyertelmuen 5.

i6 Silver

(#70890) HUTCHDB válasza VoidXs (#70887) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A sima 5 és az 5C lenne közötti különbség lenne a kérdés.

(#70889) manchester85!
Volt, de akkor kb. 2-3 hét után meguntam.
Sokan most is azt mondják így fogok járni.... nem tudom ....
A kijelző mérete zavar a legjobban, aztán ez az új iOS7 dizájn, viszont ha a hírek jók, akkor a 6 már az első számomra létező hibát megoldja.
Novemberig, (ha jól gondolom ez a megjelenés időpontja) meg még vissza is kellene szoknom, vagyis tesztelni magam, hogy a rendszer kielégíti-e az igényeimet. :B

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#70891) #51177472 válasza HUTCHDB (#70886) üzenetére


#51177472
törölt tag

Az i5 design maradt elegáns, az 5c műanyag.
Hardveresen ugyan azt tudja (5c-nek picivel nagyobb akksit és antennát kapott, de semmi extra).
Szerintem mindenféleképp i5, bár én már a pletykák óta harcban állok az 5c-vel. :)

(#70892) bundli válasza HUTCHDB (#70886) üzenetére


bundli
tag

Nekem a sima fekete 5 gagyinak tűnik a kopós festése miatt. Az 5c-nek nem fog kopni és jól is néz ki szerintem. Ráadásul olcsóbb és nagyobb az akksija is.

Az hogy műanyag az dolog. Véleményem szerint ettől még nem tűnik gagyinak, nagyon sok 200 ezer plusszos telefon műanyagból van, senki sem nevezi gagyinak, csak ebben a topikban menő.

[ Szerkesztve ]

(#70893) VoidXs válasza HUTCHDB (#70890) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bocs, félreolvastam. Akkor amelyik tetszik :D Bár a sima 5-nek van egy csúnya lens flare problémája.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70894) vmiki4 válasza bundli (#70892) üzenetére


vmiki4
tag

Fekete kopik csak. Nekem fehér van és semmi baja.

Privátra illik válaszolni!

(#70895) #51177472 válasza bundli (#70892) üzenetére


#51177472
törölt tag

ha vigyáznak rá nem kopik a fekete sem, és a műanyag iPhone gagyi. pont. természetesen szvsz.

(#70896) HUTCHDB válasza bundli (#70892) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Érdekes, hogy vannak ilyen és olyan vélemények.
Tiszta sor, hogy ízlés kérdése, de én spec. jobban fogdosom a fémet...
5C-t még nem is fogtam a kezembe, lehet azzal kellene kezdenem :DDD

(#70897) sdforlife!
5 már volt, azt tudom milyen.
A c-t pedig csak képen láttam, mondjuk úgy sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#70897) #51177472 válasza HUTCHDB (#70896) üzenetére


#51177472
törölt tag

nem kellene azzal kezdened. :N

;]

(#70898) bundli válasza vmiki4 (#70894) üzenetére


bundli
tag

Köszönöm a redundáns információt, pont ezt írtam én is. Hozzászólásgyűlésnek jó volt.

sdforlife:

Ja, mert te vagy itt a mindent tudó Isten. Így már minden világos. Amit te mondasz, az úgy van. Attól függetlenül, hogy egy olyan dologról írsz, ami egyénfüggő és nem lehet objektíven tekinteni rá.

HUTCHDB:

Tedd azt. Talán még annyit érdemes megemlíteni, ha jól tudom az 5c az egyetlen iPhone aminek nincs semmi gyári hibája, de erről ugye senki sem ír, helyette ösztönöznek, hogy vegyél helyette kopó, jó néhány gyári hibával rendelkező fekete 5-öt, mert az fém és neked is az kell, drágábban, még ha nem is így van, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#70899) #51177472 válasza bundli (#70898) üzenetére


#51177472
törölt tag

"Ja, mert te vagy itt a mindent tudó Isten. Így már minden világos. Amit te mondasz, az úgy van."
Ahogy mondod. :C

HUTCHDB: élőben sem sokkal másabb, de ha nagyon vacilálsz nyugodtan nézz rá a c-re is.

[ Szerkesztve ]

(#70900) nord_ válasza Tibee86 (#70877) üzenetére


nord_
veterán

Alapból a cellular data, LTE kapcsolható, de van egy olyan beállítási lehetőség, hogy
3G/4G/LTE: Auto / Switch to 2G when disable 4G.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.