Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#312451) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Valahogy visszahoztam de most meg egy csomó app nincs a képernyőn viszont szerepelnek a beállításokba. de nem tudom sehogy elővarázsolni a képernyőre.

(#312452) ntomi0730 válasza syler123 (#312401) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Nekem konkrétan az értesítések a legfontosabbak. A pulzust valóban nem szinkronizálja(nincs mivel), de folyamatosan mutatja. Ezen kívül a lépést, illetve a véroxigént is mutatja. Ugyanakkor a telefon akku észre sem veszi, hogy hozzá van csatlakoztatva.

(#312453) Oliverda válasza sgeza (#312359) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik iOS? 17.4?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#312454) sgeza válasza Oliverda (#312453) üzenetére


sgeza
veterán

Azon biztosan csinálta, de talán már a 17.4.1-en is. Bár ez utóbbiban nem vagyok teljesen biztos.

(#312455) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Egy tok ajánlás és egy kérdés:

Vettem végül is egy Spigen Enzo Aramid tokot ma. Megnéztem a Classic C1-et is, de az Enzo sokkal jobb minőség. A Classic szép, de az alján a leszedhető fehér rész tuti nem lenne tartós. Az Enzo abszolút jó, ajánlom.

a kérdés: már a második uvegfolia van fent a 15 Pron, de a szélén vagy a sarkán mindig picit levegősödik. Tapasztalt valaki ilyet? Lehet, hogy sérült a kijelző, pl zsebben leulestol?

(#312456) Oliverda válasza sgeza (#312454) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam a 17.4 óta olykor megakad/belassul a felismeréssel, mintha szemüveg vagy maszk lenne rajtam, holott erről szó sincs. Szerintem ez valami szoftveres bug lesz. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#312457) sgeza válasza Oliverda (#312456) üzenetére


sgeza
veterán

Köszi a tapasztalatot! Remélem, hogy csak bug, és javulni fog. Itt egyébként amikor működik, hibátlanul teszi a dolgát. Csak egy idő elteltével befejezi a működést teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#312458) Oliverda válasza sgeza (#312457) üzenetére


Oliverda
félisten

Jah, a készülék 13 Pro, úgyhogy lehet, hogy ez a 13-as modelleket érinti (elsősorban).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#312459) sgeza válasza Oliverda (#312458) üzenetére


sgeza
veterán

Könnyen lehet! Na majd meglátjuk.
Egyébként neked csinálta már a legújabb verzión?

(#312460) Oliverda válasza sgeza (#312459) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, fennáll a 17.4.1-gyel is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#312461) weri válasza Dr. Oid (#312455) üzenetére


weri
senior tag

Vagy az, vagy a tok szedi fel. Pitaka + XPRO 2.5D nem produkálja nekem ezt :)

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#312462) Dr. Oid válasza weri (#312461) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Eszembe jutott nekem is, de spigen tok és fólia együtt? :)

(#312463) bebi998


bebi998
csendes tag

Hali,

Remelem jo helyre irok.

iPhonerol iPhonera koltozes, YouTube Music a problemas resz. 600+ zene van letoltve, de ugy nez ki az uj telon nem akarnak letoltodni/mukodni. Azt irja le van toltve egy adott zene, de ha a letoltesekbol probalom lejatszani, akkor nem mukodik. Ha nem a letoltott dalok konyvtarbol inditom el, ugy jo.

Par kep: [kép] [kép] [kép]

Csak ido kerdese es jo lesz, vagy buktam az egeszet, es tolthetem le oket ujra egyesevel, mind a majd 700-at? :DDD

Elore is koszi! :R :R :R

Legyen neked szerencses!

(#312464) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van arra ötletetek, hogy hogyan tudnék mindent törölni az icloudból úgy mintha első telefon vásárlásom lenne. A megvásárolt alkalmazásokat és a telefonszámokat tartanám csak meg.

Köszi

(#312465) Zsolt,72 válasza smallmer (#312464) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szia!

Itt tudod szépen, sorban kikapcsolni azokat, amiket nem kívánsz tovább használni iCloud alatt:

A kontaktokat persze hagyd bekapcsolva :) (hiszen azok kellenek).

A megvásárolt alkalmazások sorsára ez nem lesz kihatással, azokat továbbra is le tudod majd tölteni a Store-ból és használhatod őket.

Az esetlegesen meglévő, iCloud felületen tárolt dokumentumok és fotók máshova történő mentését ne feledd elvégezni, mielőtt ezt megléped.

(#312466) weri válasza Dr. Oid (#312462) üzenetére


weri
senior tag

Szerintem a tok fel feszegeti ha már a második üveg is ugyanazt produkálja. Éppen ezért nem mertem bevállalni a 3D üveget. :))

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#312467) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Megint valami nem stimmel.
Nem szinkronizálódik a naptár,nincsenek benne a régi események,nem lehet rákeresni.

(#312468) liszi70 válasza icecave (#312443) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mostmár lehet felfelé legyinteni, akkor felold a telefon, és feldobja a hívást a dinamikus szigetre, ott meg már van elutasítás gomb is"

Nálam a 11 Pro-n nem működik, illetve nem így működik. Felfelé legyintéssel nem old fel a telefon, csak némítja a hívást, de nem szakítja meg. Ha ilyenkor megnyomom az oldalsó gombot egyszer, akkor szakítja meg. Ha felfelé legyintés nélkül kétszer megnyomom az oldalsó gombot elutasítandó hívás esetén, csak akkor szakítja meg a hívást rendesen. Mi az a "dinamikus sziget"? Ha felfelé legyintek, nem jelenik meg ilyen és a piros gomb sem. :F

#312445Zsolt,72
"Ez valóban több alkalommal is előjött, mint jogos felhasználói igény. Nekem csak azért nem gond, mert évek óta nem kellett hívást elutasítani."

Nekem viszont sokszor kell hívást elutasítanom, több rokonomnak is csekély a lebeszélhető kerete, így elutasítom a hívásukat, és azonnal visszahívom őket. Ez naponta többször előfordul. Szóval nekem hiányzik az a megszokott piros elutasító gomb, nem értem, miért kell ezt kispórolni. Az oldalsó gomb kétszeri megnyomása nem annyira komfortos.

[ Szerkesztve ]

(#312469) icecave válasza liszi70 (#312468) üzenetére


icecave
Topikgazda

" Mi az a "dinamikus sziget"?"

Az a fektetett kapszula, ami váltotta a notch-ot az újabb modelleken.

Egyébként az oldalsó gomb kétszeri megnyomása már az első iPhone-tól így van, csak akkor még fent volt a gomb a készülék jobb tetején.

(#312470) liszi70 válasza icecave (#312469) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az a fektetett kapszula, ami váltotta a notch-ot az újabb modelleken."

Rá kellett keresnem a "notch"-ra mert fogalmam sem volt, hogy mi az. :D Akkor ez rám nem vonatkozik, mert a 11 Pro-n még van notch. Tehát ezért működik nálam másképp a hívás elutasítása felfelé legyintéssel, OK.

Igaz, hogy régebben volt piros elutasító gomb az iPhone-on, csak valamelyik iOS verzióval megszüntették? Lehet tudni, hogy miért?

[ Szerkesztve ]

(#312471) icecave válasza liszi70 (#312470) üzenetére


icecave
Topikgazda

Lockscreenen szerintem sosem volt (max lehet tévedek, de én nem emlékszem, hogy lett volna), hisz akkor már nem csúszka kell hanem érintés, tehát könnyebb véletlen elutasítani/felvenni hívást a zsebben. Nyilván meg lehetett volna oldani kétirányú csúszkával, de ez slide feature szintén az első iPhone-al jött és védjeggyé vált.

(#312472) Zsolt,72 válasza liszi70 (#312470) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Emlékeim szerint zárolt kijelző esetén a kezdetektől fogva csúszka volt, „fogadás” opcióval. A hívás elutasítása a korábbi (kis méretű) iPhone-ok esetén a felül található bekapcsoló gombbal történt, később ez a gomb a telefonok jobb felső részére költözött, miközben a funkció ugyanúgy megmaradt.

Szoftveres téren annyi változott, hogy az egyik frissítés elhozta a „banner” (szalagsáv) értesítést a bejövő híváshoz: [kép]

Amikor ez aktív, akkor a felső sávban megjelenő szalagon van zöld és piros gomb egyaránt. Külön praktikus benne, hogy felvétel után ugyanezen a felületen a kihangosító is aktiválható.

Ez bekapcsolt kijelző esetén érhető el.

Újabban pedig a dinamikus sziget esetén oda is „feldobható” a bejövő hívás, ahonnan már megint el tudod utasítani piros gombbal. Ezen kis apróságok miatt is nagyon bejön nekem a dinamikus sziget, sok efféle kis vezérlést tesz lehetővé.

(#312473) Morris válasza Zsolt,72 (#312472) üzenetére


Morris
veterán

Mondjuk ergonómiai szempontból jobb lett volna kihagyni a teló felső részét.

(#312474) kchris78 válasza Zsolt,72 (#312472) üzenetére


kchris78
veterán

Szoftveres téren annyi változott, hogy az egyik frissítés elhozta a „banner” (szalagsáv) értesítést a bejövő híváshoz: [kép]

Ez azert elegge praktikus ha jon hivas de az ember epp massal foglalkozik a telefonon.

(#312475) Zsolt,72 válasza Morris (#312473) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Az ergonómia valóban hátrányba kerül ezáltal, ezt tudja ellensúlyozni, hogy egy laza suhintással lejjebb tudod csúsztatni a felső részt, így a kijelző közepén már komfortos a kezelése.

(#312476) Zsolt,72 válasza kchris78 (#312474) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, én is örültem neki, amikor bevezették, azóta is így használom.

(#312477) liszi70 válasza Zsolt,72 (#312472) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm nektek az infókat. Igen, azzal tisztában vagyok, hogy feloldott telefon esetén van piros elutasító gomb, az a baj, lezárt telefon esetén nincs. :) De akkor ebben az újabb telefonok már jobbak, mert feldobás után legalább már a dinamikus szigeten megjelenik a piros gomb. Ez hányas iPhone-tól van így?

[ Szerkesztve ]

(#312478) Zsolt,72 válasza liszi70 (#312477) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nekem iPhone 15 van, a sziget pedig a 14-es típussal jelent meg, szóval szerintem onnan felfelé érhető el.

Szívesen. :)

(#312479) tuzpenge válasza Zsolt,72 (#312478) üzenetére


tuzpenge
őstag

Kis pontosítás: 14 Pro és 14 ProMax....a sima 14-es széria nem tudja mert ott nincs dinamikus sziget.

ˣ

(#312480) Dr. Oid válasza weri (#312466) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

nem voltam elég világos, de a második fólia már a tok felrakása előtt is, frissen, profi által felrakva is levegősödött a szélén. szóval tuti nem a tok az.
inkább az az érdekes, hogy ez egyedi eset vagy jellemző-e a 15 Pro szériára, mint anno az SE2-re pl?
mert ha egyedi, akkor az enyém ilyen kis nyomi szegény, és persze a következő kérdés, hogy ezzel elvigyem-e garanciális ügyintézésre, vagy valószínű elhajtanak-e, meert sérülés következménye? persze a telefonon semmi, de semmi nyom nem látszik.

és amúgy: FCK YEAH!!! [link]

[ Szerkesztve ]

(#312481) MikeWazowski válasza liszi70 (#312477) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Most akkor nincs mód arra., hogy lezárt képernyő esetében is legyen elutasító gomb?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#312482) lugosi válasza MikeWazowski (#312481) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs jelenleg. Oldalsó gombbal tudod elutasítani ilyenkor.

(#312483) MikeWazowski válasza lugosi (#312482) üzenetére


MikeWazowski
addikt

A bekapcs. vagy a hangerő gombbal?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#312484) lugosi válasza MikeWazowski (#312483) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A bekapcsoló gombbal.

(#312485) Zsolt,72 válasza tuzpenge (#312479) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

:R Igaz.

(#312486) oszy


oszy
veterán

Egy haver iPhone 11-el rossz minőségű videókat csinál. Mondtam neki, hogy nagy hatékonyságú formátumban rögzítsen, de nem segített. Tudtok tanácsot adni, hogy mit kell még beállítani?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#312487) MikeWazowski válasza lugosi (#312484) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm! :R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#312488) liszi70 válasza oszy (#312486) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ugyanez volt a problémám pár napja, valószínűleg ez a megoldás. A fényviszony és zoom változásra történő automatikus kamera-váltás tud meglepetésszerű csúnyaságot okozni, lásd a képeimet. :)

(#312489) burgatshow válasza lugosi (#312484) üzenetére


burgatshow
veterán

Csak legyen kikapcsolva a Prevent Lock to End Call kapcsoló.

(#312490) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok!

Lattatok már ilyet? Minden előjel nélkül egyszer csak nem fogadta el a Face id hitelesítést, kert jelszót barátnőmtol a fiokhoz de azt se fogadta el pedig fixen jó jelszót irt be. Aztán mondtam kérjen újat, de azt se lehet a képen látható hiba miatt. Több éves fiók, sose volt gondja. Apple pay viszont megy és előbb app storebol is tudott letölteni Face id azonosítással.

Koszi előre is! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#312491) Noxy válasza dani0113 (#312490) üzenetére


Noxy
veterán

Próbáld meg itt is. [link]
Legtöbbször ilyen hiba problémás netkapcsolatkor fordul elő.
Attól hogy van mobilnet, vagy wifi nem biztos hogy működik.
Ez lehet a netszolgáltatók pillanatnyi hibája is.(vagy router)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#312492) bigdady


bigdady
nagyúr

i12 pro-t érdemes cseréni i14-re? Kb uaz ahogy nézem..

[ Szerkesztve ]

(#312493) dani0113 válasza Noxy (#312491) üzenetére


dani0113
senior tag

Itt is néztük de nem volt jó, viszont helyreállt nem reg hal isten magától szóval valóban szerver hiba lehetett, Koszonom! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#312494) mazsiii92 válasza bigdady (#312492) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én nem cserélném. Legjobb esetben is 14 Pro-ra, de inkább 15-ös szériára. Én a 13 Pro-mat 16-os szériára tervezem cserélni, de lehet megvárom a 17-est is.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#312495) weri válasza Dr. Oid (#312480) üzenetére


weri
senior tag

Nem tudom, de esetleg a hydrogel fólia megoldás lehet rá.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#312496) ADAM1337 válasza bigdady (#312492) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem nem éri meg az upgrade, gsmarena szerint a soc erősebb nyilván 2 évvel fiatalabb, de minimum 14 pro-ra érné meg váltani.

(#312497) Morris válasza lugosi (#312482) üzenetére


Morris
veterán

De pont ez a baj, hogy csak akkor tudod a bekapcsoló gombbal elutasítani, ha engedélyezve van. Ha viszont engedélyezve van, amint rádugsz egy vezetékes headsetet és beszélsz közben, majd le akarod zárni a képernyőt, azon nyomban bontja is a hívást.

(#312498) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Legelőszőr is szeretném jelezni nektek, hogy picit sok türelmet fogok igényelni a kérdéseimmel és a hozzá nem értésemmel, ugyanis sosem volt iphone készülékem, világ életemben samsungos voltam, remélem ennek ellenére megtűrtök itt pár kérdés erejéig. :) :R
A páromnak van egy céges iphone xr készüléke, amit sok sok éve használ, de most áttértek Samsungra, kapott egy S23-as készüléket. Az a feladat, hogy valamilyen formában az icloudban tárolt 140 gigányi fényképet és videót le tudjam menteni neki windowsos pc-re. Én már itt elakadtam. A telefonja csak 64 gigás. Illetve csak úgy van lehetőség leszedni cloudon kerezstül, hogy összesen egyszerre 1000db képet tudok lementeni? (tobb mint 14000 kép és videója van)
még kérdések:
- van e lehetőség valahogy az iphoneon mentett jelszavait (appokhoz tartozó jelszavakat is) valahogy átvinni a samsung készülékre?
- van e lehetőség a viber beszélgetéseket / előzményeket átrakni a samsungra? (sajnos eddig csak azt olvastam ,hogy nincs)
- van egy régi csengőhangja, amit a gyerkőc kiskorában vett fel, ahogy nevet. Ezt hol találom illetve hogyan tudom "kimenteni" az iphoneról, hogy át tudjam neki tenni a samsungra?
Ha esetleg veszitek a fáradtságot a válasz adásra, megpróbálnátok valahogy úgy leírni / magyarázni, hogy figyelembe veszitek, hogy teljesen idegen számomra az ios és minden hozzá tartozó környezet?
Előre is nagyon köszönöm, ha veszitek a fáradtságot és segítetek picit! :R

[ Szerkesztve ]

(#312499) lugosi válasza AndrewTdi (#312498) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az elsőre tudok ötletet adni, icloud for windows app, és leszinkronizálja őket pc-re.

A jelszavakat nem hiszem, hogy ki tudod importálni.
Vibert sem hiszem.
A csengőhangot szerintem a 3utools-szal fogod tudni.

(#312500) jenei1994


jenei1994
addikt

Rendeltem deji akkut a xs max ba . Remélem az jó lesz?

valakinek van tapasztalata a deji akkukal ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.