Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#311951) M1995 válasza Bondix (#311947) üzenetére


M1995
aktív tag

Ha az iCloud Photos kikapcsolva, akkor az iCloud Backup része lesznek a fotók és videók. iPhone Storage rész mit mutat, azt kellene megnézned.

(#311952) sgeza válasza fery02 (#311949) üzenetére


sgeza
veterán

Ezt annyiban egészíteném ki, hogy egyrészt nem feltétlenül csak a Fájlok alkalmazással jelentkezhet a probléma, illetve az nem feltétlenül 0 byte adattal szerepel a listában.

(#311953) szevassag


szevassag
tag

Hali! Használja valaki ezt a csodás Family Link applikációt? Gyereknek az Androidos tabletjére akarnám megvenni a Minecraft-ot, de a fizetésnél szülői jóváhagyást kér. Elküldi a jóváhagyási kérést üzenetben, de sehova nem érkezik meg. Family Link telepítve van az iPhone-omra és azon keresztül minden más megy is, de ez nem. Semmi sem történik.

(#311954) PTomi92 válasza divan (#311942) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszi a választ neked és @Zsolt,72-nek is. Próbáltam újraindítani a telefont, újra nullázni, de továbbra is fals adatokat látok. Mindegy, elengedtem, úgy látszik esetleges kinél jön elő..

(#311955) Bondix válasza Noxy (#311948) üzenetére


Bondix
tag

Néha szoktam törölni semmi lényege amúgy ha béta volt előtte és arról volt mentes akkor utána ha RC van akkor legyen egy szép mentés. De írtam eddig szépen mentette sose volt ilyen baj h nincs elég hely hozzá. Kb mindig 3GB szokott lenni a mentés.
S kb nem is telepítettem semmit ami ennyire megdobná főleg.
Tehát nagyon nem értem mitől lehet.

fery02
Utána nézek ez már esélyesebb mert sose volt ilyen gondom.

(#311956) sgeza válasza Bondix (#311955) üzenetére


sgeza
veterán

Írtam fentebb egyébként, hogy mit csinálj. Lényegében azt, amit fery02 is említett. Azt olvastad?

(#311957) Morris válasza Noxy (#311938) üzenetére


Morris
veterán

Jaj, hagyjuk már ezt a sznob kijelentést...

[ Szerkesztve ]

(#311958) Bondix válasza sgeza (#311956) üzenetére


Bondix
tag

Most csináltam végig azt is
Szó szerint mindent kikpacsoltam aztán a mentést is és újra be a mentés és akkor is ír 4,98GB-ot úgy h semmi nincs bekapcsolva!!! 🤬🫣😂
Ez akkor biztos bug ezekszerint.


S ugyan az a szöveg:

[ Szerkesztve ]

(#311959) Villa7


Villa7
tag

Srácok lehet hülye kérdés, de a gyári könyv alkalmazásban vannak magyar hangos könyvek? Ha igen hol, hogy lehet őket megtalálni?

Néztem Apple oldalát de nekem nincs hangoskönyv szűrő ikon az alkalmazásban. Köszi

(#311960) sgeza válasza Bondix (#311958) üzenetére


sgeza
veterán

Ez így érdekes. Kapcsold be a fotótárat, majd ki! Hátha az van bekattanva. Esetleg nyomj még egy restartot. Amúgy szerintem nem bug. Legalábbis nem közvetlenül egy számolási bug. Az az ~5 GB jön valahonnan.
Esetleg nézd meg még az "iCloudot használó appok" részt is, és próbaképpen ott is kapcsolj ki mindent! Majd nézd meg újra, hogy változott-e a fenti adatméret! Bár szerintem azt nem kéne ide beleszámolnia, de ki tudja.
Korábban tapasztaltam másnál azt, hogy olyan irgalmatlanul nagy volt az iMessage üzenetek mérete, hogy konkrétan az több GB méretet foglalt. De arra nem emlékszem, hogy ide számolta-e, mindenesetre a tárhely kvótából természetesen jelentős mennyiséget elfoglalt.

[ Szerkesztve ]

(#311961) gretzky77 válasza szevassag (#311953) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia én használom, de sajnos már nagyobb a gyerek így igazából nincs korlátozva a dolog nála, így én engedélykérést nem is kapok!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#311962) weri válasza Morris (#311957) üzenetére


weri
senior tag

Ettol fuggetlenul kit fektet meg havi 400ft ? :DDD :))

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#311963) gretzky77 válasza weri (#311962) üzenetére


gretzky77
veterán

Amúgy jogos amit írsz, nem fektet meg, de pl nekem is Google tárhelyem van, amiért szintén fizetek. Mivel nincs kedvem mindent átmásolni, ki tudja mikor térek vissza mondjuk Androidra, így pl a kettőért fizetni azért feleslegesnek tartom!

Más: írjátok, hogy nem megy a biztonsági mentés a nagy méret miatt! Ezt hol mikor írja, mert nekem csak elkezdi a mentést de csak simán leáll, hogy nincs elég tárhely! Hol kellene látnom egyáltalán mekkora méretű lenne? Köszi

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#311964) Zsolt,72 válasza gretzky77 (#311963) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Beállítások
Apple ID (felül, a neved)
iCloud
iCloud bizt. mentések
az iPhone nevére kattints és ott fogja mutatni [kép]

Nálam most nem mutatja, mert éppen bogaras :) , úgymond milyen kedve van. Múlt héten mutatta, mikor ránéztem, ma nem képes mutatni, jövő héten megint jó lesz… :D

(#311965) gretzky77 válasza Zsolt,72 (#311964) üzenetére


gretzky77
veterán

:R
Nálam sem mutatja! Na mindegy

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#311966) Morris válasza weri (#311962) üzenetére


Morris
veterán

Egy szükségtelen és értelmetlen plusz költség.
Fizesd nyugodtan. Sőt mindenki fizesse nyugodtan.
Egyszerűbb mint néha napján feltenni otthon gépre a képeket, videókat aztán csak a kontaktok mentése miatt használni az iCloudt-ot.
Sms-ek, messenger/viber beszélgetések mentésének se sok értelme van.
De hát mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

(#311967) szpeti40 válasza Morris (#311966) üzenetére


szpeti40
addikt

És ha megfingik az otthoni gépben a lemez? :D
Nekem Google előfizu van, ennyit megér, hogy biztonságban vannak a fotóim és eszköztől függetlenül elérem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#311968) Joachim21 válasza szpeti40 (#311967) üzenetére


Joachim21
senior tag

Amikor majd lekorlátozzák az internet hozzáférést, akkor meg azok nyernek akik fotóalbumot készítettek. :DDD

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#311969) EngineerBoy


EngineerBoy
kezdő

Sziasztok!

Sima Galaxy S23-ról érdemes lehet váltani 13 pro max-ra?
Érdekel az apple ökoszisztéma.

(#311970) icecave válasza EngineerBoy (#311969) üzenetére


icecave
Topikgazda

A 13PM rendben van, a kérdés, hogy magát az iOS-t meg tudod-e szokni. Plusz Ökoszisztéma akkor lesz, ha lesz más eszközöd is, Mac/Macbook, Apple watch, airpods, stb.

(#311971) gretzky77 válasza EngineerBoy (#311969) üzenetére


gretzky77
veterán

Az S23 széria egy jól eltalált telefon, ha idáig csak androidot használtál akkor erősen megszokás kérdése. Rengeteg Androidos készüléket használtam, köztük S23 Ultrát is. Itt azért másképp mennek a dolgok, más gondolkodást igényel. Igaz én 15 ProMaxra váltottam, az elején voltak "nehézségeim" de nem adtam fel és mostmár jól megvagyunk. Én kicsit az androidba untam bele, ezért akartam valami mást! Összességében nem bántam meg! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#311972) Morris válasza szpeti40 (#311967) üzenetére


Morris
veterán

Olykor meg kell tanulni lemondani dolgokról.

(#311973) Stark95 válasza EngineerBoy (#311969) üzenetére


Stark95
tag

A 13 pro max az egyik legjobban sikerült szériája az almának, a sima S23-at megeszi reggelire, de készülj fel rá, hogy a droid adta szabadság elvész, van aki effektíve gyorsan túl teszi rajta magát azon, hogy sok logikus, alap funkció ami droidon alap, itt nem lesz alap, viszont az apple eszközök egymással való együttműködése az példaértékű.

(#311974) vargalex válasza icecave (#311943) üzenetére


vargalex
félisten

Én is gondoltam, hogy rendelek innen egy akkut az XS Max-hoz. De sajnos csak iPhone 12-től felfelé lehet bármit is rendelni...

Alex

(#311975) EngineerBoy válasza Stark95 (#311973) üzenetére


EngineerBoy
kezdő

Köszi a választ, milyen alap funkciókra gondolsz?

(#311976) Bondix válasza sgeza (#311960) üzenetére


Bondix
tag

iCloudot használó appok
Kikpacsoltam és semmi... A üzenetek meg alap ki is volt néztem.
Hát ez elég érdekes már nekem is...

(#311977) icecave válasza vargalex (#311974) üzenetére


icecave
Topikgazda

Ehh, nemtudtam. Mondjuk az kicsit genyóság az Apple részéről akkor, hisz pont a régebbi szériákhoz kellene,hogy legyen pl. akku, stb.

(#311978) majestic


majestic
őstag

Meg lehet azt valahol nézni, hogy egy nap hány percet töltöttem állással? Tehát nem azt, hogy mennyi állás percem volt amit ügye az óra mér, hanem azt, hogy pontosan hány percet töltöttem állva (tehát nem fekve és ülve)

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#311979) sgeza válasza Bondix (#311976) üzenetére


sgeza
veterán

Az iCloudot tárhelyet egyébként ellenőrizted már, hogy pontosan mi foglal helyet? Például esetleg a korábban szinkronizált képek? A biztonsági mentenél mutatott számértékbe ez elvileg nem számolódik bele, de attól még foglalhatja a tárhelyet, és okozhat gondot.

[ Szerkesztve ]

(#311980) Stark95 válasza EngineerBoy (#311975) üzenetére


Stark95
tag

Huuh, ez nem olyan, hogy csak úgy feltudjam sorolni, használva jönnek elő, hogy pl. ezt droidon lehetett, itt meg nem, idegesítő, bosszantó dolgok, vagy éppen körülményesebb, semmi vészes, csak nehéz megszokni.

(#311981) MikeWazowski válasza Morris (#311966) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Így csinálta a kollégám is. Aztán kapott egy zsaroló vírust és oda lett az összes képe. Benne a szülei, nagyszülei és gyerekei képeivel, amiből 1 példány volt.... mind odalett. Én fizetek a google-nek, onedrive-nak és már az apple-nek, de tudom h mindig meglesznek a képeim biztonságban. És azok a képek bizony ennyit bőven megérnek. Legalábbis nekem meg.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#311982) gretzky77 válasza EngineerBoy (#311975) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem tudom pl az S23-at hogy használod, gesztusvezérlés vagy alul a piktogrammos. Gesztus esetén ott ugye bármelyik oldalról húzod az a vissza, itt almánál csak a bal oldalról megy és nem is mindenhol, ebben az esetben a bal felső sarokban van a vissza lehetőség. Droidon a futó dolgokat egy gombbal ki tudod lőni egyszerre itt nem, csak egyesével, de az is igaz, hogy felesleges bezárogatni őket! Ha nem a gyári billentyűzetet használnád megoldható, de ha kényes adatot, mondjuk jelszót írsz akkor visszavált a gyárira és csak azt használhatod.A kezdő képernyőn az ikonokat nem tudod tetszés szerint rendezni, az alma fentről kezdve tölti ki a képernyőt ez fix, nem változtatható! Elvileg ez az iOS 18-ban változik. Ha régi droidos vagy akkor ezek megszokást igényelnek, nekem is időbe telt. 1-2 nap használat nem biztos, hogy előhozza a különbségeket! De abszolút megszokható csak időt kell neki hagyni!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#311983) Noxy válasza MikeWazowski (#311981) üzenetére


Noxy
veterán

Én fizetek a google-nek, onedrive-nak és már az apple-nek,

De azt nem látja senki a kezedbe. :N

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#311984) weri válasza MikeWazowski (#311981) üzenetére


weri
senior tag

Én is így vagyok vele. Megérteném ha sok ezer forintba kerülne mert akkor engem se érdekelne ez a szolgáltatás de, 400ft meg 1300ft sztem az semmiség :B :U Ettől függetlenül engem tökre nem aggaszt ha nem élnek ezzel a lehetőséggel. Mindenkinek a saját döntése. :))

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#311985) cinikis


cinikis
tag

Normális hogy régi/új Iphone adatátvitel 6 óra?

(#311986) sgeza válasza EngineerBoy (#311975) üzenetére


sgeza
veterán

Csak néhány a teljesség igénye nélkül (plusz, amit mások is írtak), de ezeknél még van több bőven:
- T9 tárcsázás
- Vágólap előzmények
- Híváslistában keresés (pl. olyan számra, ami nincs mentve kapcsolatként)
- Adott kapcsolathoz tartozó összes híváselőzmény megjelenítése
stb.

[ Szerkesztve ]

(#311987) Bondix válasza sgeza (#311979) üzenetére


Bondix
tag

Hol lehet ezt?
Webes felületen?

De nem is értem a tárhely rendben van. De most néztem gépen is azt írja
807,7 MB van foglalatba 4,2 szabad.

A telefonrol akar 7GB-os biztonsági mentést csinálni úgy hogy mindent is kikapcsoltam h ne mentsen semmit ezért nem értem már nagyon mi ez.

[ Szerkesztve ]

(#311988) SharpSA válasza sgeza (#311986) üzenetére


SharpSA
veterán

Vágólap előzmény kezelésre ott például a Paste app, de van még másik is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#311989) bostone válasza MikeWazowski (#311981) üzenetére


bostone
addikt

Hogyan fésülted össze a felhőkben a képeket videókat?
Biztosan volt némi eltérés időben a három előfizetés indítása közt.
Egyébként ezen törpölök én is, hogy több helyre mentsek, lehetőleg veszteség nélkül. A veszteség alatt értem a fotók darabszámát és minőségét is.

Nem egyszerű, mivel kezdetben dropboxot használtam, de van mentett tartalmam megán is és az asus felhő szolgáltatása is üldöz. Ondrive szinte annyira elenyésző, hogy szinte nincs is.

Aztán még ott van a NAS, amellyel alig hajlandó kommunikálni az iPhone vagy iPad, de még a gyári android alkalmazás sem szinkronizál automatikusan az androidos készülékkel.

Mi lenne a leghatékonyabb és hogyan? A NAS valószínűleg ki lesz iktatva a programból.
Manuálisan válogassak át 10-20 évnyi képet és osszam a felhőbe kétfelé?

Google és iCloud bérletem van. Ezek a legjobbak most a piacon?

Az iCloud működését még át sem tekintettem, és nem is akarok szabadulni a Google-tól. Azon elég jól mozgok, azt szoktam meg, de valószínűleg a fő mobilom almás lesz hosszú távon.

(#311990) sgeza válasza SharpSA (#311988) üzenetére


sgeza
veterán

Attól alap funkció, hogy nem kell hozzá külön alkalmazást telepíteni, amivel el sem érjük azt a használatot, amit elvárnánk. Próbáltam már ezt, de nagyon bénán, körülményesen használható csak.

(#311991) batai15


batai15
félisten

Nem igazán jön össze a Google fotók transferelése . Lehet hülyeség , de ha továbbra is a Google felhőt használom akkor az is ugy működik mint az iCloud és folyamatosan tölti fel a képeket , magán a telefonon meg valójában nincsenek ?
nem igazán akarok két előfizetést ,sem hogy folyamatosan két helyre rakja fel őket. Csak kb 30 giga képet amíg feltölt hagyományos módon irtó lassú , telefon tárhelyre meg belépve egy rakás mappa van számokkal és nem tudom hogy hova másoljam

[ Szerkesztve ]

(#311992) fery02 válasza Bondix (#311987) üzenetére


fery02
addikt

Szerintem arra gondol, hogy Beállítások / AppleID / iCloud és fent a Fióktárhely kezelése és ott látod mindennek a méretét az iCloudban.



Valamint, ha már itt vagyunk, kíváncsiságból megnézheted, hogy a Fájlok / Saját iPhoneon gombra hosszan nyomsz és előugró “Infó megjelenítése” gombra megnézheted mennyi helyet foglalnak az offline állományaid.

(#311993) fery02 válasza batai15 (#311991) üzenetére


fery02
addikt

Ha már egyébként is berendezkedtél Google Fotókba, akkor használd szerintem nyugodtan tovább itt is, innen is sokan azt használják, nincsenek rá panaszok.
Csak azok a képek lesznek a telefonodon is, amiket azután fogsz készíteni vagy amiket letöltesz megtekintésre.
Ha fogyóban van a tárhelyed a telefonon, akkor lesz beleszólásod, hogy mely fotókat szeretnél mindenképp a telefonon tartani, iCloudnál ilyen lehetőség nincs, az dinamikusan kezeli, önkényesen a tárhelyfelszabadítás mikéntjét.

[ Szerkesztve ]

(#311994) Bondix válasza sgeza (#311960) üzenetére


Bondix
tag

Köszi mindenkinek megvan végül!

"Korábban tapasztaltam másnál azt, hogy olyan irgalmatlanul nagy volt az iMessage üzenetek mérete, hogy konkrétan az több GB méretet foglalt"

A megoldás ez volt csak én azt néztem, hogy nincs bekapcsolva az üzenet mentés de az Álltalános / iPhone tárhely és ott volt az üzenetek rész és igen iMessage videók több GB...🫣

Köszi köszi már tőkéletes minden user error volt !!! 💪

(#311995) jacis


jacis
nagyúr

Srácok hogy tudom a vezetéknélküli töltést megosztani? A vezérlőközpontba be lehet rakni gyorsgombra?
Válaszokat köszi előre is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#311996) icecave válasza jacis (#311995) üzenetére


icecave
Topikgazda

Megosztani? Hogy érted? Iphoneok nem tudják a vezeték-nélküli vissza töltést.

(#311997) jacis válasza icecave (#311996) üzenetére


jacis
nagyúr

Azt hittem tudja :Y :W

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#311998) sgeza válasza jacis (#311997) üzenetére


sgeza
veterán

Majd talán a 17 pro max ultra...

(#311999) sgeza válasza Bondix (#311994) üzenetére


sgeza
veterán

Királyos! Akkor most már visszakapcsolhatsz mindent.
U.i.: ha takarítod az üzeneteket, akkor a kukából is töröld majd! Bal felül a szerkesztés menüben találod.

(#312000) icecave válasza jacis (#311997) üzenetére


icecave
Topikgazda

Vezetékesen tudja, az is valami, bár én sosem használtam.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.