Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#309801) osonte válasza fery02 (#309797) üzenetére


osonte
senior tag

Valami olyan felépítése volt a folyamatnak, hogy kikapcsoltam a Google Naptárat a telefonon és akkor talán kérdezte, hogy a telefonon maradjanak -e a az adatok és persze arra mentem, hogy igen. Utána láttam mindent a telefonon, de az iCloud felhőben nem és ott ki-be kapcsoltam a szinkronizálást az iCloud Naptárral és elkezdte a telefon feltölteni a felhőt...
Lehet nem sokat segítettem, de valami ilyesmire emlékszem, nagyjából ez volt a váza a műveletnek. Viszont jó sokat mentem össze-vissza, de lehet én bonyolítottam túl. Kedd óta vagyok iOS-es (a múlt évben meg volt kb 2 hónap próbálkozásom), szóval vakon voltam. :)

(#309802) Kbali válasza SoulReaver (#309800) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert egészen mostanáig nem adott el az Apple nem márkaszerviznek (szerződött partnernek) gyári alkatrészt.

(#309803) esbii22 válasza SoulReaver (#309792) üzenetére


esbii22
őstag

Csakis hivatalos szervizben cseréltess akksit. Ők kapnak gyári alkatrészt, a többi cég mind kamuzik. A hivatalos szervizek listáját megtalálod az Apple oldalán.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#309804) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Az iPhone-okat a gyári töltővel érdemes tölteni, vagy használható pl. Samsung töltővel is? Alzától akarok venni majd valamit.

(#309805) melodie válasza tomboy0013 (#309804) üzenetére


melodie
tag

https://www.emag.hu/baseus-kompakt-gyorstolto-2xusb-usb-c-pd-3a-30-w-fekete-ccxj-e01/pd/DJHYY4MBM/?ref=fav_pd-title
Baseus kompakt gyorstöltő, 2xUSB, USB-C, PD, 3A, 30 W

(#309806) SoulReaver válasza esbii22 (#309803) üzenetére


SoulReaver
veterán

Debrecenben akkor egy hivatalos szerviz sincs, pedig 3 cég is foglalkozik apple szevizeléssel és mind eredeti alkatrészeket ír.

Miért nem záratjàk be őket, ha kamu?

(#309807) Norbi887 válasza Zsolt,72 (#309657) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Nézzük a jó oldalát, legalább kivették az update-tel, ha már amúgy sem volt működő opció. :D

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#309808) esbii22 válasza SoulReaver (#309806) üzenetére


esbii22
őstag

Attól még lehet jó szerviz, hogy nem kap gyári alkatrészeket. Csak nem érdemes ilyen helyre vinni egy még majdnem új telefont. Nyilván egy iphone 8-nál már nem éri meg hivatalos szervizben cseréltetni az akksit. De sok esetben a nem
hivatalos szervizek drágábbak is.

Írtam már pár hozzászólást a CareCenteres akksi csere ügyben, ha gondolod keress rá vagy dobj egy privát üzenetet.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#309809) Ngtx


Ngtx
aktív tag

jó reggelt!

szabad tudni, hogy mit kellene ki kapcsolnom, hogy ne legyen háttér tevékenység?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#309810) icecave válasza esbii22 (#309808) üzenetére


icecave
Topikgazda

Az Apple már elindította Európában is a Self Repair Store-t, szóval lehet már majdnem 1,5 éve gyári alkatrészt kapni. A cikkben lévő store link alatt pedig Magyarországot is ki lehet már választani.

(#309811) tomboy0013 válasza melodie (#309805) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszi. Akkor feltételezem bármilyen PD szabványú töltő jó lehet.

(#309812) icecave válasza Ngtx (#309809) üzenetére


icecave
Topikgazda

Tehetsz egy próbát, hogy a Settings/Google Maps alatt kikapcsolsz mindent, mobil adat, Siri, Location, Background refesh, stb. Bár ezzel ki is heréled, de ha kísérletezel, melyik okozza a háttér tevékenységet, amikor nem is használod és tudod nélkülözni azt a funkciót akkor csak nyersz vele.
Hozzáteszem, nekem minden be van kapcsolva, nincs bg tevékenység, igaz, nem is nyitottam meg jó ideje.

(#309813) esbii22 válasza icecave (#309810) üzenetére


esbii22
őstag

13 pm-hez (fórumtárs ebben akar majd cseréltetni) majdnem 100 dodó a szett. Care center meg 34-ért cseréli. Csak simán akksit nem találtam, így szerintem nem éri meg nem hivatalos szervizeknek sem innen rendelgetni az akksit hisz csak csomagban kapják meg. Ha valami felett elsiklottam akkor sorry.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#309814) SoulReaver válasza esbii22 (#309808) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm, megtaláltam.

Árban is egész jó, viszont a futár menüt nem tudtam előcsalni.

Ebben van tapasztalatod? Vidékre(Debrecen), hogy történik ez?
Gondolom nem a szervizes jön le érte.. :DDD

(#309815) joebacsi4 válasza SoulReaver (#309806) üzenetére


joebacsi4
tag

Én úgy tudom, hogy a Fórumba van istyle.

(#309816) icecave válasza joebacsi4 (#309815) üzenetére


icecave
Topikgazda

Van:

esbii22: Csak arra akartam rávilágítani, hogy gyári alkatrészek már bárki számára elérhetők. Így akár a szervizek is szerezhetnek, nyilván akkor éri meg nekik, ha mint szerviz van kedvezményük a mezei userrel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#309817) esbii22 válasza SoulReaver (#309814) üzenetére


esbii22
őstag

Előttem írták már, hogy van iStyle Debrecenben. Szóval az az egyszerűbb.

icecave:
Igen, ha van kedvezmény akkor megérheti. De ezt jó, hogy bedobtad, eddig nem tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#309818) fery02 válasza osonte (#309801) üzenetére


fery02
addikt

Köszi az ötletet és a találgatást! 😁

Végülis most észrevettem a Naptárban nézelődve, hogy igazából eddig sem volt semmi sem megjeleníttetve (bepipálva) külső naptárakból, szóval én is kipucoltam mindent, maradt nálam is csak az iCloud fiók.
Nálam két fiók is volt társítva. Volt egy Gmail nevű, az egyébként inaktívnak is volt írva (azt töröltem először) és volt egy, a Gmail-es e-mail címemmel elnevezett fiók. Gondolom lényegében ez volt akkor a Google Naptáram.
Egyik fiók törlésénél sem kérdezett semmit sem nálam, ami tippre lehet azért is lehetett, mert korábban már átszinkronizált magának mindent.

Amit még esetleg megválaszolhat valaki az az, hogy natúron az iCloud Naptár tartalmazza-e az ünnepnapokat és a névnapokat?
Mert ha nem, akkor ezeket valóban átszinkronizálta nálam Google fiókból.

(#309819) vargalex válasza icecave (#309810) üzenetére


vargalex
félisten

Én is ezt akartam korábban írni, de megnéztem a rendelés menetét és az egyik lépésben konkrét szériaszámot kell megadni mindenképpen. Szóval, akkor tud bármilyen szervíz gyári alkatrészt beszerezni, ha a szériaszámot előtte bekéri az usertől. (Esetleg minden típusból tart egyet és mindig annak a szériaszámát használja, ha egyáltalán ezt engedi az Apple. Ezt viszont kétlem, mert csak akkor érheti meg nekik, ha a régi akkut visszaküldik, amiről pontosan tudja az Apple, hogy az adott szériaszámú készülékből melyik szériaszámú akkunak kell visszaérkeznie).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#309820) Tibee86 válasza vargalex (#309819) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez a lehetőség nem is a szervizeknek szól (nem is érné meg nekik), hanem magánszemélyeknek. Szervizeknek régóta van lehetőségük irp minősítést szerezni, onnantól kezdve az Apple biztosít nekik mindent amit egy hivatalos szerviznek. Itthon tudtommal csak a Smart Clinic rendelkezik ezzel a minősítéssel.

(#309821) Zsolt,72 válasza fery02 (#309818) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Névnapokat nem, de az ünnepnapokat igen, tartalmazza.

A regionális beállítás alapján „húzza be”, automatikusan.

A képen látható „Névnapok” naptárat én hoztam létre és töltöttem fel a családtagok adataival.

[ Szerkesztve ]

(#309822) vargalex válasza Tibee86 (#309820) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, ezért is írtam, hogy az említett szervíznek (mivel gyaníthatóan nincs IRP minősítése, ahogy te is írtad) nincs lehetősége másképp gyári alkatrészt szerezni. Csak pont ugyan úgy, mint a magánszemélynek.
De miért is ne érné meg akár így is egy szervíznek? Tényleg elmondhatja, hogy gyári akkut tesz a telefonba és pl. egy iPhone 12 esetén, ha visszaküldi a telefonban lévőt, akkor 20795 Ft-ot fizetett. Rátesz mondjuk 10000 Ft-ot és máris a gyári szervizek ára alatt van. Sőt, lehet hogy elég annyi, hogy a gyári szervizek futárral együtt számolt ára alatt legyen vidéken (ahol nem jellemző a gyári szervíz).

Alex

(#309823) Tibee86 válasza vargalex (#309822) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyrészt szerintem 10 ezer forint haszonnál jóval többet akarnak keresni (így is sok ilyen szerviz szinte hivatalos szerviz árakon dolgozik a pár ezer forintos akkumulátorral), másrészt szinte mindegyik bekamuzza, hogy gyári akkut hasznàl, amit 10-ből 9 ember el is hisz nekik és örülnek is, hogy mennyit spóroltak a hivatalos szerviz kihagyásával.

[ Szerkesztve ]

(#309824) Courage_7 válasza M1995 (#309780) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Ez azt csinálja, hogy amikor fel van oldva a készülék akkor a képernyő tetejére beúszó értesítés ott marad addig amíg nem csinálok vele valamit :( viszont a zárképernyőn továbbra is kell a felfelé swipe

(#309825) fery02 válasza Zsolt,72 (#309821) üzenetére


fery02
addikt

Köszi!
Akkor ez jóval érdekesebben néz ki most nálam. 😁
Akkor szóval a névnapokat nálam áthúzta Google fiókból és a gyökerébe helyezte a fő Naptárba, mert opcióm sincs rá, hogy ki és bekapcsolhassam.
Valamint a Magyar Ünnepnapok is is ugyanígy a gyökérbe került, mert azt sem tudom kikapcsolni.
Valamint az Egyéb részen be tudok kapcsolni én is külön Magyar ünnepnapok-at, de ha azt bekapcsolom, akkor duplán jeleníti meg az ünnepnapok szövegét a konkrét ünnepnapoknál, szóval kicsit káosz lett. 😁



Valamint úgy tűnik óvatosan kell eltávolítani a Google fiókot a Naptárból, mert kompletten kihúzta a rendszerből, így pl a Tárcsázóból is eltűntek a Google névjegyek.
Újra meg nem merem megadni a Google fiókot, mert lehet még nagyobb káosz alakulna ki.

(#309826) Tibee86 válasza Courage_7 (#309824) üzenetére


Tibee86
veterán

Nincs lehetőség arra amit szeretnél.

(#309827) vargalex válasza Tibee86 (#309823) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, ezekben egyetértünk. Én csak a kolléga hozzászólására reagáltam, hogy nem IRP minősítésű szervíznek csak úgy van lehetősége gyári alkatrész beszerzésére, ahogy egy magánembernek is. Viszont ahhoz kell a szériaszám.

Alex

(#309828) szabonagyur válasza joebacsi4 (#309815) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ugye ők nem szervíz, tehát max leadni tudod, pl. a bemész és megvárod nem működik.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#309829) Zsolt,72 válasza fery02 (#309825) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Nem szükséges az egész fiók törlése, ha nem szeretnéd. :)

Lehetőség van rá, hogy kiválaszd azokat a funkciókat, amik maradnak:



Beállítások
Mail
Fiókok menüpont.

(#309830) M1995 válasza Zsolt,72 (#309821) üzenetére


M1995
aktív tag

Tipp: én nem használom a gyári ünnepnapok naptárt. Ki se fér widgetre "Az 1848-as forradalom és szabadságharc ünnepe". Inkább itt iratkoztam fel. Így március 15-én az esemény csak annyi "Revolution Day" és kész. Ahogy nézem, ez még pontosabb is a gyárinál, mert benne vannak a hosszú hétvégés szabadnapok is, idén aug. 19-e hétfő és dec. 27-e péntek is. Van opció olyan feliratkozásra is, hogy csak a pirosbetűs munkaszüneti napokat mutassa, tehát ilyen anyák-apák napja dolgokat ne.

(#309831) Zsolt,72 válasza M1995 (#309830) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez jónak látszik, ki is próbálom. :R

(#309832) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Sziasztok!

Tudtok benne segíteni, hogy az e-maileknél melyik az a beállítás, amivel időrendi sorrendben mutatja a leveleket, egymás után az adott e-mail folyamot és nem “csúsztatja” össze őket? Elég sok problémát okoz, hogy nem látom át mi mit követett és milyen melléklet mihez tartozik.

Előre is köszönöm a segítséget.

XO: Gollami26

(#309833) icecave válasza Edgar2621 (#309832) üzenetére


icecave
Topikgazda

Settings - mail: itt van csomó opció, mint "organise by thread, complete threads, stb.

(#309834) Courage_7 válasza Tibee86 (#309826) üzenetére


Courage_7
aktív tag

Köszi! Akkor marad a swipeolgatás, végülis félig-meddig az is megoldás a bajomra

(#309835) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!

Felmerült bennem egy gondolat. A véleményeteket kérem pro és kontra.
Több e-mail fiókot használok (GMail, YMail, Proton, iCoud, stb...) van ami hozzá van rendelve az ID-mhoz és van ami nem.
Az ID-m napi használatú fiókkal regisztráltam tizensok éve. Érdemes lehet/lenne regisztrálni egy fiókot és úgy az ID-hoz rendelni hogy azt ezen kívül semmire (tehát csak és kizárólag Apple ID) sem használom?

Üdv. V. Körte

(#309836) TheMarci válasza vadkörte (#309835) üzenetére


TheMarci
addikt

Mi lenne a célod vele, mit szeretnél elérni?

Van az Apple ID-d, ami egy emailcím. Ez lehet bármilyen, szerintem nem baj, ha napi használatban van, mert így kevesebb az esélye, hogy elfelejtődik a jelszó.
Ezen kívül a többi email fiókot az email app-hoz lehet hozzáadni, amiknek nincs hozzászólása az Apple Id-hoz.

Do You Dream?

(#309837) vadkörte válasza TheMarci (#309836) üzenetére


vadkörte
addikt

A 2 GMail-t és az iClouMait adtam hozzá a Mail app-hoz és örülök is mint majom a farkának, hogy nem kell a web-es kliensekben kotorászni.
A cél csak annyi lenne, hogy ne a napi használatú címemhez legyen rendelve az ID. Nevezzük egy biztonsági rétegnek, hogy nem napi használatú címhez kötöm. A jelszó nem felejtődne el, mivel jelszókezelőben tartom az összeset. (ha rájövök, hogyan tudom linux alól is elérni a Keychain-t (win-re ott az iCoud app, abból elérhető) lehet átállok az Apple jelszókezelőjére)

Amúgy csak egy gondolatmenet volt.

Üdv. V. Körte

(#309838) Shyciii válasza vadkörte (#309837) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt próbáltad már? Link

Nem jó, ez csak a lokálisat kezeli platformfüggetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#309839) sgeza válasza vadkörte (#309837) üzenetére


sgeza
veterán

"win-re ott az iCoud app, abból elérhető" - mármint hol? Én nem látok ilyet benne.

(#309840) Zsolt,72 válasza sgeza (#309839) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Úgy emlékszem (nem mostanság néztem rá), hogy az iCloud webes felületén vált elérhetővé Windows alatt is a Kulcskarika. Valami változás biztos volt, mert tudom, hogy kiváncsi voltam rá és tényleg meg is találtam az iCloud-ban, Windows alatt.

(#309841) Krethx


Krethx
aktív tag

Mai nap egy dologra lettem figyelmes. Délelőtt folyamán jött egy hívás. Nem vettem fel és kaptam egy Voicemail-t. Ebből kiindulva ki is próbáltam a Live Voicemail-t és az is működik. Most pár csörgés után egy női hang beszél a hívóhoz hogy hagyjon üzenetet.

Tudtommal ez nálunk nem elérhető. De egyes dolgok másik régió váltással és nyelv váltással viszont igen.
Amit tudni kell angol nyelven (US) használom és volt már USA régióra állítva. Apple ID-m magyar regisztráció. Másodlagos Apple ID (UK) hozzáadva a Mal-hoz. iOS 17.3.1

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#309842) Zsolt,72 válasza Krethx (#309841) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Yep, ilyenekre én is kiváncsi voltam, ezért fordult már elő, hogy a próba idejére UK vagy U.S. régiót állítottam be (pl Térképek alatt vannak plusz funkciók). S valóban, ehhez elegendő az iPhone régió váltása, az Apple ID nem számít (nálam is magyar).

(#309843) Dwatti


Dwatti
addikt

Üdv !a 3uTools miért nem fogadja el az Apple ID-t ?Azt írja hibás karaktert tartalmaz :F

(#309844) Krethx válasza Zsolt,72 (#309842) üzenetére


Krethx
aktív tag

Ezeket tudom. Csak azért volt meglepő mert eddig ezzel nem találkoztam. Már vagy fél éve nem volt a régió váltás és Magyarországra van állítva.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#309845) sgeza válasza Dwatti (#309843) üzenetére


sgeza
veterán

Ott mihez adod egyáltalán meg?

(#309846) Sungoo válasza Dwatti (#309843) üzenetére


Sungoo
addikt

What? :F

(#309847) Zsolt,72 válasza Dwatti (#309843) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Szerintem inkább ne akard ott megadni ezeket a bizalmas adatokat. A program sok kis apró és hasznos dolgot tud, de véleményem szerint ezekhez nem kell Apple ID.

(#309848) M1995 válasza sgeza (#309839) üzenetére


M1995
aktív tag

Microsoft áruházból telepíteni kell az iCloud programot és abban bekapcsolható pár dolog, többek közt a Keychain jelszó opció és hogy telepítse Microsoft Edge-be (vagy Google Chrome) a kiegészítőt, ekkor lesz start menüben egy iCloud Passwords nevű program és böngészőben kiegészítő. A programba Windows Helloval belépek, és mutatja a jelszavakat, 2FA kódokat, a kiegészítő használatához pedig böngészés elején be kell írni a rendszerrel induló iCloud program systray ikonjáról felugró hitelesítő kódot, utána Edge-ben jelszómezőkre kattintásra kitölti a kiegészítő. Szintén az iCloud programban bekapcsolható, hogy az iCloud Drive beépüljön-e a File Explorerbe. (mint a OneDrive)
Fotókat szerintem nem érdemes bekapcsolni, ha muszáj Windows-on nézni, akkor icloud.com-on kényelmesebb, mint a Windows Photos program. (talán Win10 és Win11 közt is van valami különbség)

Még friss hír, hogy a Windows Apple Devices, Apple Music, Apple TV+ már nem béta. Itt érdekes, hogy a webes Apple Music valamiben többet tud, valamiben kevesebbet.

(#309849) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

Sziasztok, melyik az a legolcsobb okos ora amivel lehet bluetoothon beszelni ios-on? Semmi masra nem kell, lehessen bele dumalni es vissza is beszeljen btvel (retkes poros munkához)

(#309850) M1995 válasza Dwatti (#309843) üzenetére


M1995
aktív tag

Inkább ne add meg a kínaiaknak az Apple ID-t.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.