Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#290301) Garada válasza Oldman2 (#290300) üzenetére


Garada
őstag

Köszönöm szépen a gyors választ, valószínű az lesz a probléma akkor, hogy nem futhat magától mert a listában csak a lent felsoroltak szerepelnek. :( Bár gondolom a lista még az update előtt íródott mert a nem futhat automatán között sem szerepel.

"A következő automatizálások futhatnak automatikusan:"
Időpont
Riasztás
Alvó állapot
CarPlay
Apple Watch-edzés
NFC
App
Repülőgép mód
Ne zavarjanak
Alacsony töltöttségű mód
Akkumulátorszint
Töltő

(#290302) lugosi válasza Razzul (#290297) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A webes mailben se látod őket? A státusz szerint a szerverek működnek.

(#290303) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Adott egy iPhone SE, amin az automatikus hálózatválasztást nem tudjuk kikapcsolni, hogy manuálisan lehessen hálózatot váltani. Csak pörög, akár fél óráig is az állapotjelző, de semmi. Én elég rég használtam iPhone-t, de ott kapásából volt 3-4 készülék, amin ment, ezek se legújabb cuccok, i6s-ek például. Ezen az SE-n nem. Mi lehet a gond? Mit lehetne tenni? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#290304) Razzul válasza lugosi (#290302) üzenetére


Razzul
senior tag

Ott se láttam, beszéltem az Apple Supportal, ráküldtek az Apple ID-mra egy restoret és az megoldotta. Ha gyorsköltözést csináltok két telefon között akkor is állítsátok be mindenre az iCloud Bakcupot. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#290305) Szabi® válasza tylerddd (#290303) üzenetére


Szabi®
addikt

Ki-bekapcsolás, vagy ha így sem, akkor átmenni másik helységbe, esetleg kimenni nyitott térbe és úgy már megfogja találni a manuális hálózatokat. Nálam 11-nél ez segített.

[ Szerkesztve ]

(#290306) lugosi válasza Razzul (#290304) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az iCloud backup tök hasznos, de a mailt pont nem menti (olyan dolgokat amiknek a tárolása felhőalapú, nem ment). Ez valami különleges dolog volt ahogy visszaállították szerintem.

(#290307) M1995 válasza FIREBLADE78 (#290263) üzenetére


M1995
aktív tag

Az icloud photos egy snyc szolgáltatás. Azt tudod csinálni, hogy photos-ból save to files és ott kitallózod on my iphone, aztán az icloud photos-ból törölheted, de akkor a készüléken fájlok közt lévő példány biztonsági mentéséről külön kell gondoskodnod, számítógépre átmásolni.

(#290308) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Láttok bármi esélyt arra, hogy közeljövőben az almás telefonok támogatni fognak valami modernebb bt hang codecet? Kb ez az egyetlen gátja, hogy váltsak droidról.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#290309) tylerddd válasza Szabi® (#290305) üzenetére


tylerddd
veterán

Ki/bekapcs volt. A készülék több településen ki lett próbálva, én is szabadban próbáltam beállítani.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#290310) Kbali válasza Szabi® (#290296) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem ment az airdrop? Ne viccelj.

(#290311) Kbali válasza Biga123 (#290295) üzenetére


Kbali
nagyúr

Chromecast-ra airscreen appot tudod telepíteni? Ha igen, akkor utána menni fog a telefonról az airplay.

(#290312) kid46


kid46
tag

Sziasztok. En lennek az a szerencses illeto aki 2 -3 hettel ezelott kizarta magat az iphone 14 pro bol. Na sikerult a telefont feloldani stb… visszakaptam mindenemet , de ehhez kellett a telefon szamlaja , irataim , nem volt egyszeru. Csinaltam uj jelszot es jelkodot es mukodik minden. DE! Keri a regi jelkodom olykor. Azt irja: “nehany fiokszolgaltatas nem lesz elerheto amig be nem jelentkezik” … de be vagyok jelentkezve… nem ertem. Koszonom a valaszokat :)

(#290313) Dudee válasza kchris78 (#290236) üzenetére


Dudee
senior tag

ezt értem, de nekem csak a telóm meg a tabletem apple termék, a számítógép windowsos/linuxos PC.
És most sok-sok kínlódás után arra a következtetésre jutottam, hogy ebben a környezetben tulajdonképp lehetetlen megszerezni a 12mpix-es fotókat telóról.

Próbálkoztam usb kábeles átvitellel, de az átvitel közbeni realtime heic->jpg vagy h.265->h.264 konverzió miatt rendszeresen lefagyott a teló, tűz forró lett és mindig újra kellett indítani. Ez szerintem elég szégyen egy apple terméknél. Erről egyébként sok helyen olvastami.

Akkor döntöttem el, hogy előfizetek iCloudra, majd onnan letöltöm szépen. Itt meg jött a feketeleves, hogy onnan sem tudom megkapni a full size fotókat (vagy igen, de akkor minden effekt, és portré hatás nélkül), csak 3mpix-ben

És most akkor arra jutottam, hogy ki kell kapcsoljam a telón a saját formátumát és 'most compatible' módban kell használnom, amivel ilyen gondok nem lesznek, cserébe 2x annyi helyet foglalnak majd a képek/videók (oké, ezzel tudok élni), de a 4k 60 fps opció viszont eltűnik.

A legkorrektebb az volna, hogy az apple szépen ráírná a dobozra a csillogó technikai paraméterek mellé, hogy vegyél apple számítógépet, akkor fog rendesen működni :)

[ Szerkesztve ]

(#290314) burgatshow válasza lugosi (#290290) üzenetére


burgatshow
veterán

Osszeadodik de csak az egyennek.

Szoval ha neked van egyeni 200 GB-os elofizud, de kozben tagja vagy egy csaladnak is aminek szinten 200-as tarhelye van, akkor van 200+200 de csak neked.

Marmint amennyit elfoglalsz a csaladbol plusz az egyeni sajat 200-ad.

(#290315) Zsolt,72 válasza Dudee (#290313) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ez nem kínálhat megoldást a számodra? [link]

Illetve van a MS Store-ban egy HEIC bővítmény(?), (kiegészítő?) is, amivel kezelhető ez a formátum. Ez utóbbi az én Windows-os gépemen is ott lakik, miután itt olvastam róla még valamikor régebben.

(#290316) gabyka


gabyka
aktív tag

4s-t lehet valahogy downgradelni 9.3.5-ről? Lehet priviben is :)

(#290317) joey04 válasza Noxy (#290228) üzenetére


joey04
titán

Alapvetően igazad lenne, de pl. én is kb minden ilyen alap google szolgáltatást használok, és apple-t meg kb. semmit, és az a durva, hogy a google cuccok jobban, stabilabban mennek itt. Az apple felhős cuccai meg kifejezetten szarok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#290318) Szabi® válasza gabyka (#290316) üzenetére


Szabi®
addikt

Jó kis ios 6-ra akarod rakni . .. ;] Legjobb dizájnú os ever.

#290310 Kbali Net nélkül nem.

[ Szerkesztve ]

(#290319) gabyka válasza Szabi® (#290318) üzenetére


gabyka
aktív tag

...vagy régebbire... ;]

Csak kihívás, értelme nem sok van :U

[ Szerkesztve ]

(#290320) victorhun7 válasza gabyka (#290316) üzenetére


victorhun7
tag

Egy ideig engedték jailbreak nélkül vissza rakni a 6-ra hivatalosan.

(#290321) lugosi válasza Dudee (#290313) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“ebben a környezetben tulajdonképp lehetetlen megszerezni a 12mpix-es fotókat telóról”
Ez így nem igaz, leírtam hogy én hogy csináltam.

(#290322) lugosi válasza burgatshow (#290314) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, de akkor viszont úgy van ahogy én írtam, tehát nem kell az illetőnek váltogatni a saját és a családi tárhely között.

(#290323) Drenadar


Drenadar
veterán

ma este vettem észre, hogy a telefon durván merül. Egy este alatt vagy 40%ot. a menüben az akkunál is látszik hogy folyton merült, de ha rányomok hogy mi merítette nem jelenik meg semmi, csak hogy 0 képernyőidő meg stb...

most ezt az új patchnek köszönhetem, vagy mi lehet? próbáltam visszaolvasni kicsit a fórumba de nem volt téma... lehet csak nálam van ez?
iphone 13 pro az alany...

(#290324) TBMC válasza -secret- (#290257) üzenetére


TBMC
addikt

és lugosi,

nagyon köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#290325) bodorjanos válasza mondomén (#38) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Tudom nem engem szólítottál meg :D
Nekem 342 ciklus, 91%, iphone 11.
Még nem érzek komolyabb gyengülést egyelőre.

(#290326) Razzul válasza Drenadar (#290323) üzenetére


Razzul
senior tag

Bétázol esetleg? Nemrég írták valamelyik iOS 17 beta kapcsán, hogy megint került bele egy ilyen bug.

Stat crux dum volvitur orbis

(#290327) Drenadar válasza Razzul (#290326) üzenetére


Drenadar
veterán

nem bétázok

16.5.1:(

[ Szerkesztve ]

(#290328) Zsolt,72 válasza Razzul (#290326) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igaz, lehet bug miatt is, de nem csak az okoz nagyobb fogyasztást béta alatt.

Itt: [link] a második mondatban jól leírja kchris78, hogy miért is emelkedhet meg jelentősen a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#290329) Razzul válasza Drenadar (#290327) üzenetére


Razzul
senior tag

Akkor egy kényszerített újraindítást próbálj meg.

Ha az sem segít, akkor pedig egy iTunes Backup > Gyári visszaállás > iTunes Restore a teljes iOS rendszert újrahúzza.

#290328 Coleman.B: :R

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#290330) bodorjanos válasza Razzul (#290329) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Egy kérdésem lehet? Mi a különbség az itunes backup és a icloudos mentés között?
Mindenhol az itunes backupot javasoljátok, viszont az apple oldalán utánaolvasva, nagyjából ugyanolyan mentést csinál mindkét opció. Én értek valamit félre, vagy tényleg mindkét megoldás ugyanazt nyújtja?
Már nem emlékszem (1000 éve csináltam ilyet utoljára), de az app beállítások is megmaradnak egy itunes vagy icloud backupból történő visszaállítás után?
A nem gyári appokra gondolok elsősorban, mint a gmail, messenger, strava stb. Vagy ezekbe újra be kell lépni, a fiókokat regisztrálni mondjuk a gmailnél?

(#290331) Drenadar válasza Razzul (#290329) üzenetére


Drenadar
veterán

újraindítást próbálom :) köszi.

(#290332) Oldman2 válasza bodorjanos (#290330) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem vagyok, szagértő, de szerintem:

- Az iCloud mérete korlátos, az iTunes backup(ok) méretét csak a helyi tároló szabad helye korlátozza
- Tudomásom szerint az iCloud-ban eszközönként csak egyetlen Backup lehetséges, ITunes alatt tetszőleges darabszámú mentés is lehet eszközönként
- iOS verzióugrás esetén (beta) a régi verzió alatt készült Backup nem tölthető vissza
- Az iCloud-ból történő visszatöltéshez kell net kapcsolat és szerintem hosszabb ideig is eltarthat, az iTunes esetén helyileg van minden, vélhetően gyorsabb
- Mindezek ismeretében (imho) az iCloud sokak számára kényelmesebb lehet.

(#290333) lugosi válasza bodorjanos (#290330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A fiókok, beállítások is megmaradnak, a jelszót kell újra beírni. A banki appokat lehet, hogy újra be kell állítani, a bankkártyákat újra kell hozzáadni. Amúgy egy backup visszatöltése után ott folytatod, ahol abbahagytad.

(#290334) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
Tény, hogy egy gépen lehet több backup és a visszaállítás is gyorsabb lehet.
Egyelőre nem kell visszaállnom mentésből, de jó, ha tudja az ember, hogy mire számítson :D

(#290335) Razzul válasza bodorjanos (#290334) üzenetére


Razzul
senior tag

Továbbá a tegnapi Apple Supportos beszélgetésem után én úgy látom, hogy mindegyik ilyen költöztetésre-visszaállításra alkalmazott megoldás egy (legalább részben) másképp működik. Az Apple ID-m helyreállítása előtt ez egy fontos kérdés volt, hogy pontosan melyik úton, milyen módon költöztem át a régi telefonomról az új készülékre.

Stat crux dum volvitur orbis

(#290336) Noxy válasza bodorjanos (#290334) üzenetére


Noxy
veterán

Több csak úgy lehet, hogy a backup-t kimásolod egy másik helyre, töröld, majd újat csinálsz.
100%-ig megegyezik az iCloud backup-l. Mindent uan úgy ment. Net nélkül meg nem fog menni a visszaállítás, mert a telepített appokat visszaállítás után fogja letölteni.
Annak már lassan 10 éve hogy az appokat is lementette a PC-re.
Előnye meg annyi, hogy nem írja felül a béta mentést mint az iCloudba, meg akkor állítod vissza, meg azt amelyiket akarod a főverzión belül.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#290337) Drenadar


Drenadar
veterán

és egy másik kérdés... nem tudom még ki az aki nem csak egy iphonet használ, hanem mondjuk egy ipadet is... velem elő szokott fordulni, hogy megyek valahová, előkapom a BT fülesem, hallom hogy connected, de a telefon nem érzékeli... ilyenkor hogy jaaaa ez a szerencsétlen az ipadra csatlakozott fel... és ilyenkor elő kell venni az ipadet, annál lecsatlakozni majd telonál csatlakozni....

nincs erre valami jobb és egyszerűbb megoldás, hogy az ipadet ne kelljen elővenni? vagy annyira nincs "szimbiózisban" a két apple cucc hogy egymásnak valahogy átadják/átvegyék...

(#290338) ittakary válasza Drenadar (#290337) üzenetére


ittakary
nagyúr

nincs

a Bluetooth így működik, az utoljára használt eszközt találja meg

egy gyógyír van erre :) vegyél AirPods-ot, az észrevétlenül vált az összes Apple eszköz között - nekem is ez volt az egyik legfőbb indokom a vásárlásra, marha idegesítő volt 2 iPhone 2 iPad 1 AppleTV között megtalálni, hogy akkor most miről csatoljam le

[ Szerkesztve ]

(#290339) merqree válasza Drenadar (#290337) üzenetére


merqree
őstag

Nekem semmi bajom a váltogatással, AirPods-ot használok.

(#290340) Drenadar válasza ittakary (#290338) üzenetére


Drenadar
veterán

van egy komolynak mondható fülesem ami ugyancsak nem volt olcsó, és nagyon bejön a hangzása stb úgyhogy az nem... vagyis itt is csak a saját eszköze tudja... ok

(#290342) szabonagyur válasza Drenadar (#290340) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy használj olyat ami egyszerre több eszközt is tud kezelni ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#290343) Noxy válasza Drenadar (#290337) üzenetére


Noxy
veterán

Miért kellene elővenni a szerencsétlen iPad-t? :U
Bökj rá az iPhone-n az AirPods-ra, oszt csatlakozik, ha ezt szeretnéd hallgatni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#290344) ittakary válasza Drenadar (#290340) üzenetére


ittakary
nagyúr

sajnos ez ilyen, csak speckó Apple chipes cumók tudják ezt

(#290345) kakuk.tamas válasza ittakary (#290344) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Sonynak is van multiconnect fülese, ami tud két eszközt is kezelni. Nem kell ehhez Apple-ös füles.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#290346) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Nem teljesen ide vág a kérdésem, de hátha: tegnap megvettem a fiamnak az Aqua-ban az Airpods 2-t. Azonnal kapcsolódott, stb. A tok akkujára kíváncsi leszek, mert kapcsolódáskor 77%-ot írt, de néhány perc múlva 0%-ot. Természetesen feltöltött 100%-ra (elég sokáig töltődött normál 5W-os adapterről), majd meglátjuk, hogy működik.
A coverage check oldalon a szériaszám alapján írja szépen, hogy Airpods 2, de ez látszik:

Még nem próbáltam bejelentkezni és update-olni az infókat, de ez normális? A telefon azt írja, hogy 2024.06.24-ig garis (tegnap volt aktiválva). Kell ezzel foglalkozni?

Másik kérdés: a dobozon a töltőtok serial-ja van, de a fülesek önálló serial-al rendelkeznek? A töltőtok belsején ráadásul az olvasható, hogy Apple Japan, a bal fülesen pedig Apple A2031 Vietnam, illetve a jobbon Apple A2032 Vietnam.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#290347) esbii22


esbii22
őstag

Bug report. Kontaktokban megnyitok egy személyt, és nem engedi hívni. Többet is kipróbáltam, az előzményekből sikerült csak. Újraindítás megvolt.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#290348) Oldman2 válasza esbii22 (#290347) üzenetére


Oldman2
veterán

iOS mennyi alatt?

(#290349) Uyuarasy válasza vargalex (#290346) üzenetére

Az Aqua-nal ezek szerint neha “kinyilnak” az AirPods dobozok, csaladban is ugyanez volt a tortenet, Apple support a szamla elleneben megigazitotta a vasarlas datumat…

(#290350) kakuk.tamas válasza vargalex (#290346) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A telefon milyen modellszámot ír?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.