Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291801) INGJOKE válasza zzola (#291768) üzenetére


INGJOKE
veterán

16.6-ról váltottam. Előtte meg 4 égig xiaomi EU heti bétát használtam ez ahhoz képest egy stabil rendszer :DD :DDD

(#291802) Redchucky válasza Gardaai (#291795) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Nem akarok ezen rugózni, csak az érdekelt, hogy melyik magsafe és melyik magsafe kompatibilis. Az esr nem magsafe, csak kompatibilis, viszont nyilván minőségibb termék. A másikról meg nem lehet elődönteni, hiába szerepel a nevében.

(#291803) Redchucky válasza Noxy (#291783) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Ezt rám értetted?

(#291804) Noxy válasza Redchucky (#291803) üzenetére


Noxy
veterán

Ha valamit akarok veled közölni, akkor majd neked válaszok. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#291805) Redchucky válasza Noxy (#291804) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Mivel a hozzám szóló válaszra reagáltál, úgy tűnt. De ha neked így könnyebb...

(#291806) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

Segítsetek dönteni kérlek: az asszonynak a sima i11 telója van. Szeretném neki lecserélni. Igazából két kiszemelt lenne, az egyik egy szinte új 11 Pro, a másik meg egy sima i12. A kamera és az anyaghasználat miatt a 11 Pro felé húznék, a fiatalabb kiadás miatt meg a 12 felé. Szerintetek mi lenne a jobb választás? Ugyanattól a kereskedőtől venném mindkettőt. Garancia mindkettőre 3 hónap, ami már nem gyári garancia. Az akku a 11 Pro-ban 92%, a 12 ben meg 98%.

Rappi

(#291807) Mostvid válasza SeatZola (#291806) üzenetére


Mostvid
újonc

A sima i12 nagyobb 6,1", már 5G képes ha az fontos, az előlap erősebb (ceramic shield), magsafe kompatibilis a telefon, A14 Bionic chip 16 magos Neural engine fejlettebb a korábbi 8 magoshoz képest, viszont nincs telefotó (2x optikai zoom).

(#291808) SeatZola válasza Mostvid (#291807) üzenetére


SeatZola
őstag

Akkor nagyjából minden az i12 mellett szól? Árban is kb egyformák.

Rappi

(#291809) tuzpenge válasza SeatZola (#291808) üzenetére


tuzpenge
őstag

Csak hogy még jobban elbizonytalanítsalak. ;] ...a kettő közül én tuti a 11 pro-t venném, ha tényleg újszerű.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#291810) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok,
Kikapcsoltam az icloud szinkronizációt a fotóknál ezt a levelet kaptam. Ezen beállítást vagy menüt sehol nem találom. Ha rákeresek a beállítások között ott van de amikor ráklikkelek az adott menüben nem található.

Kérlek segítsetek. Köszönöm szépen.

(#291811) SeatZola válasza tuzpenge (#291809) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen, megnéztem és tényleg újszerű. Még microkarcok sincsenek az oldalán sem. Miért azt választanád?

Rappi

(#291812) tuzpenge válasza SeatZola (#291811) üzenetére


tuzpenge
őstag

Mert pro...és mert a kamerája a mai napig az egyik legjobb, és mert kerek design, és mert nagyobb akksi, kisebb méret, stb.... de ez ugye én vagyok... ;] ;]

ˣ

(#291813) Mostvid válasza tuzpenge (#291812) üzenetére


Mostvid
újonc

Igen, az egész iPhone 12 széria némileg alacsonyabb akkumulátor-kapacitással rendelkezik. Az iPhone 12 és az iPhone 12 Pro modellek például 2815 mAh-s akkumulátort használnak, az iPhone 11 és az iPhone 11 Pro 3110 mAh, illetve 3046 mAh akkumulátor. Az más kérdés, hogy a 11 Pro egy évvel idősebb, főleg ha nem volt cserélve akkumulátor, ez a modell már 4 éves lesz szeptemberben, nem mai gyerek.

(#291814) Gardaai válasza tuzpenge (#291812) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem magának veszi.

Kamerával jócskán vitatkoznék, dizájn valóban nyerő, nagyobb akksi megint kérdéses ennyi idő mennyit bír (+ akku cserével meg már árban túl van az i12-n), méret i11 után kisebb is lenne, ez a nőknek nem biztos, hogy kedvez.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#291815) Gardaai válasza SeatZola (#291806) üzenetére


Gardaai
senior tag

Hasonló helyzetben voltam, asszonynak kerestem én is.
iPhone 13 lett végül, bár nálunk fontos volt, hogy minimum 128-as legyen (vicc a 64gb), az akku idő és a szín persze.
iPhone 11 Pro / Pro Max kiesett, mert aránytalanul drágák voltak (256 Gb-os), 12-t nem szerettem volna, 12 Pro volt egy jó állapot, de akksi csere kellett volna, így már nem érte meg, 12 Pro Max nem volt normális állapotban vagy ha volt, drága volt + még akku csere is kellett volna. Így maradt a 13. Nem tudom mi a keret, de 200-220 körül ki lehet fogni 1-1 darabot (főleg, ha a szín nem számít) és ár/értékében főleg asszonypajtásnak akit amúgy nem is érdekel min görgeti a social médiát, bőven megteszi pár évig.

Ha iPhone 11 Pro, iPhone 12 között kéne dönteni, akkor az akkut figyelném és az állapotot (plusz tárhely, ha fontos), illetve 11 Pro Max-ot se zárnám ki, ha megtud a mérettel barátkozni.
iPhone 12 akkor venném, ha nincs 11 Pro vagy 11 Pro Max jó akkuval, jó állapotban.
Ha árban belefér a 12 Pro / Pro Max és 13-mas, akkor pedig a saját szűrőm alapján döntenék újra.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#291816) Mostvid válasza Gardaai (#291815) üzenetére


Mostvid
újonc

Vagy várnék szeptemberig, a korábbiak árai lejjebb mennek ha az új kijön. Ez nem a reklám helye, de nálam lesz egy 14 Pro eladó.

(#291817) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok!
Előrebocsájtom, sajnos nem vagyok apple guru.

Ha felvetődik annak gyanúja, hogy a telefon és/vagy apple id adataihoz hozzáférhetnek, mik azok a biztonsági intézkedések amiket meg lehet ejteni telefoncsere helyett? Új id? Telefon resetelése hogyan (milyen software-el, hogyan - bocsánat.. nem ismerem..)? Szolgáltatót is érdemes lehet keresni, hogy sim szinten is átnézzék? Köszönettel..!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#291818) akosxyz válasza INGJOKE (#291766) üzenetére


akosxyz
senior tag

Változtatnak a hívás indításon? 🥹 Én sírtam itt mindig a fórumon, mert én vagyok annyira gy&ker, hogy folyton véletlen hívtam valakit, amikor le akartam volna rakni a hívást és a másik fél előbb letette. :DDD

(#291819) tuzpenge válasza Gardaai (#291814) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ok, de tőlem azt kérdezte hogy én miért a 11 pro-t választanám....válaszoltam. A kamera az pedig vitán felüli, még ha te nem is így érzed. Meg kell nézni pár összehasonlító tesztképet. A 11 pro sokkal élethűbb / természetesebb képeket készít (élethűbbeket mint a mostani csúcsszéria. Az más kérdés hogy a legtöbb ember a túlszaturált képeket szereti (ezek szerint Te is), de ez nem azt jelenti hogy ott a kamera a jobb.) Határozottan most is azt mondom hogy a kettő közül kérdés nélkül a 11 pro-t választanám ha makulátlan! A 92%-os akksi ha vigyáztak rá még lehet eredeti is benne és akkor az még 2 évig kiszolgál. Utána meg ha kell cseréltetem, vagy addigra már lesz másik olyan készülék ami jobban megéri mint a sima 12....szóval számomra nem lenne kérdés a választás....

ˣ

(#291820) Mostvid válasza tuzpenge (#291819) üzenetére


Mostvid
újonc

Te megvennél egy 4 éves készüléket?

(#291821) tuzpenge válasza Mostvid (#291820) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én simán....miért???

ˣ

(#291822) Mostvid válasza tuzpenge (#291821) üzenetére


Mostvid
újonc

Semmi, csak kérdeztem.

(#291823) lugosi válasza cekkk (#291810) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Melyik menüpontot keresed pontosan? Az iCloud-ot? Szerintem arra gondolsz, ami legfelül van a beállításokban, a saját neved, és azon belül apple id, icloud stb.

(#291824) lugosi válasza Cyberslider (#291817) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

Első körben szerintem csak elég ellenőrizni, hogy milyen eszközök férnek hozzá ahhoz az apple id-hez.

Ehhez Beállítások -> legfelül saját név, ez az Apple id beállítás.
Itt vannak alul felsorolva azok az eszközök, amik beléphetnek az apple id-be, akár készüléken (telefon, macbook stb.) akár böngészőben (pl. windowsos laptop). Ha itt látsz valami olyasmit, ami ismeretlen, akkor katt a nevére, és Eltávolítás a fiókból. Ha nem látsz itt semmi ismeretlent, akkor nagy valószínűséggel nem fér hozzá semmi a fiókhoz.

(#291825) INGJOKE válasza akosxyz (#291818) üzenetére


INGJOKE
veterán

Máshova került a letevő gomb a jobb alsó sarokba, ha ott nyomkodod utána nem tudsz felhívni senkit.

[kép]

(#291826) esbii22


esbii22
őstag

Ha a telefonon letöltöm a 17 béta szoftvert, akkor a Watchon is bétáznom kell? Telón vissza tudok állni korábbi szoftverre, most pl a 16.5.1re (de jövő héten jön a 16.6), viszont az óra watchOS 10 bétán maradna igaz?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#291827) Wajk válasza INGJOKE (#291825) üzenetére


Wajk
addikt

jó hír, én már megvárom amíg a nyaralást lefutjuk. aztán tolom fel. az is volt a terv, mert a 15.4 már ki van pörgetve rendesen, a 16 meg nem hozott lázba. :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#291828) Gardaai válasza tuzpenge (#291819) üzenetére


Gardaai
senior tag

Telefonon nézve valóban jobban a színek egyeseknek mint az utódoknak (iPhone), viszont nagy kijelzőn nézve egészen más a helyzet. De felesleges is belemenni.

Akku % kijelzés pedig egy ideje semmit sem ér. Ciklus és kort nézünk mindig. A kémiát nem tudod kijátszani.
Asszony i11-ese 89% volt amikor megvettük, 1 év után is ugyanúgy 89%, de már olyanokat csinált, hogy reggel 40%-on vette le a töltőről. Majd kúszott föl 100%-ig, utána nem akart merülni 4 órán keresztül, végül hopp 30%-on volt. 900 ciklus volt benne, nem is csodálkoztam. Kicseréltem, azóta hibátlan.
Volt példa amikor kevés ciklus volt benne (400-500 körül), viszont iP8 Plus 5 éves létére már "megromlott" az akku és alig akart tölteni és iszonyat gyorsan merült.

3uTools-ra rá kell dugni, mikori évjárat az akku és hány ciklus van benne. Ez a kulcs.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#291829) INGJOKE válasza esbii22 (#291826) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem kell, külön dolog a kettő. :)

(#291830) Cyberslider válasza lugosi (#291824) üzenetére


Cyberslider
őstag

Szia, köszönöm, átnézem..
Felmerült még üzenetküldő alkalmazások ellenőrzése is (whatsapp) de ott nem fudom lehet e jogosultságot adni más eszköznek, ill. akár vmi felügyelet "spy" program, de ez már nem feltétlenül iphone specifikus, mondjuk van jó antivirus ilyesmi iphone-ra ami kimutatja az ilyen esetleges kém alkalmazásokat? :R

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#291831) szabonagyur válasza INGJOKE (#291829) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ha az órát frissíti akkor az nem fog futni korábbi iOS-el szerintem. Minden watchOS-nek megvan a minimum igénye.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#291832) INGJOKE válasza szabonagyur (#291831) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen, de nem az órát frissíti én úgy értem, hanem azt kérdezi, hogy ha a telón bétázik az órán is kell-e? Nem én is csak telón bétázok. Az rémlik hogy hallottam az óra bétához kell teló is talán, de ebben nem vagyok otthon. :)

(#291833) szabonagyur válasza INGJOKE (#291832) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen óra bétához kell teló béta is.

Igen kicsit félreérthetően írt:
Telón vissza tudok állni korábbi szoftverre, most pl a 16.5.1re (de jövő héten jön a 16.6), viszont az óra watchOS 10 bétán maradna igaz?

Ez alapján az óra is betazna hiszen ma 10es WO még nincs kint.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#291834) esbii22 válasza szabonagyur (#291833) üzenetére


esbii22
őstag

Igen, elnézést kérek nem akartam ennyire bonyolultan fogalmazni. :R Szóval csak telón szeretnék bétázni, az órán nem. Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Még alszok rá azért, valószínű nyaralás után kipróbálom majd, addig nem.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#291835) zzola válasza zzola (#291673) üzenetére


zzola
félisten

Szeretném javítani magam! Csináltam egy gyári visszaállítást a mobilon, eSIM megtartásával, és láss csodát, készülék újraindítása után betölt az eSIM az Apple fiók beléptetése előtt. Korábban ez nem így volt, de már javítottak rajta!

(#291836) cekkk válasza lugosi (#291823) üzenetére


cekkk
veterán

Szia.
Azt ahol betudom állítani, hogy a fotók a telefonon eredeti minőségben legyenek tárlva mert én a google tárhelyét használom. Ugye a levélben azt írják, hogy töltsem a tárhelyről a fotókat. A letöltés és eredetik megörzését nem találom. :(

[ Szerkesztve ]

(#291837) -secret- válasza cekkk (#291836) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

iCloud - > Fotók

(#291838) dvdbackuper válasza Mostvid (#291820) üzenetére


dvdbackuper
őstag

tolem meg 8-ast is vesznek, X, Xs, XR is elmegy mindig
nem mindenki tudja megvenni a legujabb szeriat minden evben

(#291839) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Gondoltam veszek egy wireless töltőt amiben van hűtés i13-hoz, hogy hátha jobban viseli a melegben a töltést. Van aki használ esetleg ilyen töltőt, vagy tudnátok ajánlani? Nem kell nekem 2 in1 meg 5 in 1. Elég lenne csak egy wireless/magsafe csak a telefonnak.

Köszönöm.

(#291840) mr.tamasbiro válasza SeatZola (#291806) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

12 mert a 11 pro akku csere ára ha jól tudom 30 ezer. Így bőven drágább lenne már a 11 pro.

(#291841) lugosi válasza INGJOKE (#291825) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ennek nem örülök. A hangszóró gombja talán tizenéve jobb oldalt volt, azt most teljesen feleslegesen áttették bal oldalra. Idővel biztos megszokom, de ezt kár volt.

(#291842) lugosi válasza cekkk (#291836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy secret írja, Beállítások / Apple id / iCloud / Fotók / Letöltés és eredetik megőrzése. Nyilván akkor kell hogy legyen elég tárhelyed a telefonon az összes fotónak.

(#291843) BeastMode válasza krizoli (#291839) üzenetére


BeastMode
őstag

ESR HaloLock, többször volt itt nemrég is linkelve, keress rá, nagyon jó kis töltő.

(#291844) INGJOKE válasza lugosi (#291841) üzenetére


INGJOKE
veterán

A kiválasztás is megfordult a mivel hívja részben. (Telefon, kihangosító, Bluetooth cucc)

(#291845) markknight válasza krizoli (#291839) üzenetére


markknight
veterán

Nekem egy ilyenem van már évek óta, teszi a dolgát: [link]
Fogásra kényelmes, jól is néz ki. Ezzel töltöm az AirPods-t is, lehet a pozíciót állítani stb. Ventillátor van benne, de hogy melegben mennyire hal le azt nem tudom, mert nálam megy a légkondi kb 0-24.

[ Szerkesztve ]

(#291846) cekkk válasza -secret- (#291837) üzenetére


cekkk
veterán

De sajnos nekem nincs ott semmi ilyen. :(

(#291847) esbii22 válasza cekkk (#291846) üzenetére


esbii22
őstag

Beállítások —> Fotók ott lesz benne hogy letöltés és eredetik megőrzése.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#291848) kleinguru válasza INGJOKE (#291844) üzenetére


kleinguru
addikt

Mire ezt az egészet megszokom :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#291849) zzola


zzola
félisten

iOS17 bétából jelent meg minap új verzió? Jött egy e-mail most, de el is tűnt. :F
Megvan, spam lett.

[ Szerkesztve ]

(#291850) Yános


Yános
csendes újonc

Sziasztok!

Fateromnak van egy iPhone X-e, nem tervezi leváltani, teljesen megbízhatóan működött egészen szerdáig, amikor ios 15.7.1-ről feltelepítette a ios 16 legújabb verzióját. Innentől kezdődően random érintéseket érzékel a telefon (ghost touchként hivatkoznak rá külföldi fórumokon) és gyakorlatilag a frissítéstől lett egy használhatatlan készüléke.

Letöltöttem az előző verziószámú ios ipsw fájlját, viszont 4utools-szal sem engedi telepíteni, mert ugye ez nem egy aláírt dolog már.
Ilyenkor mit lehet csinálni, mivel érdemes próbálkozni? Nem akarom elhinni, hogy egy frissítéssel lehet kukázni egy régebbi modellt, azért ez már pont annyira régi, hogy nem nagyon éri meg javítgatni. (+ ha cserélném a kijelzőt, akkor vajon megjavulna...?)

A telefon soha nem volt megbontva és minden alkatrésze eredeti.

Köszönöm, ha valaki tud tippet adni ezzel kapcsolatosan. :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.