Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#290751) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

"csak iPhone-nal a kézben lehet igazán elit az ember"

Csak abban az esetben igaz ez, ha azon a telefonon nincs tok és fólia és úgy használod. Különben csak papírtigris vagy :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#290752) Sungoo válasza Fritz Teufel (#290751) üzenetére


Sungoo
addikt

Most tépem le a 26 ezres Pitakát a csába! :DDD

(#290753) merqree válasza totron (#290676) üzenetére


merqree
őstag

Nagyon régen mondta valaki, az igazán gazdagnak nincs mobilja, hanem ha keresik, akkor egy ember a fülébe súgja, hogy mi a helyzet.

Vagy totál biztonságos telefont használ (tévedés, ő nem elit!!!)
Politikát kizárom!
Lásd, hogy kinek a facebook oldalát linkeltem, különben túl komolyan veszed!

(#290754) Zsolt,72 válasza markknight (#290620) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Olvasván a kérdést, kiváncsi lettem, ezért elkezdtem utánaolvasni (hátha a Reddit-en vagy a Google oldalán találok erről valamit). Semmi új információt nem találtam, így maradt a kísérlet.

A megfigyelésed helytálló: noha a beállítások között továbbra sincs PUSH opció a GMail esetén, mégis azonnal befutnak az értesítések. Lehetséges, hogy a háttérben, szép csöndben megváltozott az idevágó protokoll.

(#290755) Szabi® válasza Fritz Teufel (#290751) üzenetére


Szabi®
addikt

Meg nem 5 évig fizeti valaki . . . Volt keleti szoci bokkokra ez a jellemzőbb ;]

(#290756) markknight válasza Zsolt,72 (#290754) üzenetére


markknight
veterán

Nekem furán működik. Van, hogy azonnal megjön az értesítés máskor pedig nem. Nem tudom mi dönti el, jó lenne ha véglegesedne.

Onnan jöttem rá, hogy a 2FA üzenetek értesítései kb azonnal befutottak.

[ Szerkesztve ]

(#290757) Zsolt,72 válasza markknight (#290756) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, ez tényleg egy érdekes állapot, hogy hektikus a működése. A bizonytalanság a legrosszabb, hogy nem tudhatod: mikor, melyik üzenet fog azonnal megjelenni.

Írtam egy másik fiókomról 10 db mail-t, eddig mindegyik jól jelzett. Kértem ismerőst is, hogy dobjon meg egy e-mail-lel, az viszont nem jelzett azonnal, csak várakozást követően, a kliens megnyitása után került kijelzésre.

(#290758) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

Kiegészítés a PUSH-témához:

Másik Google Mail-címekről (több feladóval is tesztelve) rendben van a Push értesítés, Outlook esetén nem törvényszerűen, de előfordulhat csúszás. Hátravan még iCloud mail-es próba (iCloud-ról GMail-re).

(#290759) Micsurin válasza Zsolt,72 (#290758) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az jó… küldtem magamnak 2-öt eddig 0 jött meg pushban. :DD

Gmail-Gmail.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#290760) Garada válasza Micsurin (#290759) üzenetére


Garada
őstag

Nálam is változó mikor hogy jönnek meg a mailek, bár most a Telekom számla kifizetős mail instant megjött, amire mostanában nem volt példa, szóval remélem pozitív irányba lesz változás a jövőben.

(#290761) Shyciii válasza markknight (#290620) üzenetére


Shyciii
veterán

Nincsen. Kipróbáltam gyorsan én is, és továbbra sem jönnek meg push-ként a céges levelezésről jövő emailek, vagyis továbbra is használhatatlan számomra a gyári email app.

[ Szerkesztve ]

(#290762) Zsolt,72 válasza Micsurin (#290759) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Igen, pont emiatt került szóba, hogy hektikus a működése. Történt valami változás, de még nem az igazi. 🙂

(#290763) Szabi® válasza Shyciii (#290761) üzenetére


Szabi®
addikt

Nálam a gyári email app működni működik még freemail-el is, választ írni viszont nem tudok az appból, és elég kacifántos volt beállítani.

(#290764) Shyciii válasza Szabi® (#290763) üzenetére


Shyciii
veterán

Működni nálam is működik, csak komoly hiányosságai vannak. Olyannyira, hogy még magán levelezésre is gyenge. Céges levelezésre meg kompletten alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#290765) merqree válasza Shyciii (#290764) üzenetére


merqree
őstag

Biztos nálam nagyon alacsony a küszöb, de magánlevelezésre tök jól tudom használni a gyári mail appot, igaz: saját domainnel, és iPadon is használva. Pár ezer email van és kb 20-30 mappába rendezve. Pont a napokban kezdtem el szűrőket csinálni, hogy automatikusan az adott mappába tegye az emailt.

(#290766) Zsolt,72 válasza merqree (#290765) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Különbözőek vagyunk :) , így meg tudom érteni, ha Shyciii részére nem felel meg még magán célra sem. Nekem az iCloud mail címhez teljesen oké, átlátható és könnyen kezelhető az Apple kliense.

(#290767) Zsolt,72 válasza markknight (#290756) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Onnan jöttem rá, hogy a 2FA üzenetek értesítései kb azonnal befutottak.

Most volt alkalmam ezt ellenőrizni és valóban ezt tapasztaltam én is.

A másik próba:

Új eszközről léptem be a Google-fiókomba, ilyenkor automatikus értesítés jön erről a Google részéről. Nos, ez a levél is azonnal landolt a gyári kliens Gmail részén.

(#290768) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iPhone-on hogy tudok ingyenes programmal Word dokumentumot szerkeszteni úgy, hogy megmaradjon a docx formátum?

(#290769) markknight válasza timelord1987 (#290768) üzenetére


markknight
veterán

pages gondolom

(#290770) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv

Érdeklődni szeretnék, hogy egy weboldal el tudja lopni a bankkártya adataimat, ha Apple Pay-el fizettem ki egy terméket? Aqua.hu weboldalról rendeltem egy terméket, telefonról, Apple Pay-el fizettem ki. A szolgáltató valami Saferpay, nem ismerem, de már mindegy is. Mennyire megbízható ez az oldal? Apple Pay mögé berakott fizikai bankkártyámat el tudja lopni, le tudnak esetleg húzni?

Tapasztalat, vélemény érdekelne.

Köszönöm!

(#290771) merqree válasza zeus_2k14 (#290770) üzenetére


merqree
őstag

Beírtam a Google-ba a "Saferpay" kifejezést.
Első találat: https://www.hte.hu/online-bankkartyas-fizetes
Ha a "HTEnet Innovációs Nonprofit Kft." megbízik bennük....

(#290772) Garada válasza zeus_2k14 (#290770) üzenetére


Garada
őstag

Szia,

Kereskedelemben dolgozom az egyik nagy webshopnál, a Saferpayt mint szolgáltatót számtalan helyen használják terminál szinten és webes fizetési felület formájában is, szerintem teljesen megbízható szolgáltató itthon.

[ Szerkesztve ]

(#290773) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Köszönöm. Akkor felesleges aggódni ezek szerint. Nem ismerem, azért kérdem.

(#290774) Fritz Teufel válasza zeus_2k14 (#290773) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem akarok kötekedni, de nem azután kezdek gondolkodni miután fizettem, hanem előtte. Csak szólok mielőtt baj lesz ;)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#290775) Shyciii válasza merqree (#290765) üzenetére


Shyciii
veterán

Nálad van alacsonyan a küszöb. Nálam elfogadhatatlan, hogy egy email app ne tudjon push értesítést BÁRMILYEN email-re. Ezt minden más app tudja. A másik, hogy azt sem tudja, hogy ha egy bejövő emailre be van állítva egy szabály, hogy azonnal rakja egy másik mappába, akkor észre sem veszi, hogy új email jött. Aztán vannak még pár opciók amik nélkül lehet élni magán emailben, de céges működésben semmiképp. Bár nekem a magán emailezésből az is hiányzik, hogy nem lehet rendesen konfigurálni a swipe opciót. Pl törlést nem lehet beállítani mondjuk a jobbrahúzással, hanem tapiznom kell a more -ra, majd ott egy listából szemezgetni a törlésre. Meg persze az email listázásának felülete annyira egybeolvad, 0 megkülönböztetés, hogy sokkal áttekinthetőbb bármilyen más email app-é.

(#290776) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Szerviz után alapvetően mi van a vízállósággal? Tippre kuka mi? Meglepne ha nyomáspróbáznának.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#290777) dvdbackuper válasza Micsurin (#290776) üzenetére


dvdbackuper
őstag

en egyik modellt sem neveznem vizallonak, nincs nyomasproba

(#290778) IntelKiller7 válasza Micsurin (#290776) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Kerdezd meg a szervizt. De en nem biznek mar benne. Inkabb telefont csereltem, mint akksit. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#290779) oszy válasza lorcsi (#290718) üzenetére


oszy
veterán

A router oldalon keresd a hibát. Szerintem. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#290780) oszy válasza #39652832 (#290707) üzenetére


oszy
veterán

Nekem egy 2012-es Minim van. Azon érzem, hogy már nem illik bele teljesen az ökoszisztémába. Viszont a mai napig használható! :)

Feleségemnek van egy laptop (win). Raktam bele ssd-t. Telepítés után kb. 2-3 hónapig elég gyors volt. Most vágnám ki az ablakon... a laptopot természetesen! :C A mini ugyanolyan most is, mint újkorában. Esetleg annyi, hogy most az újabb verziós LR eléggé felpörgeti a ventilátort. :)
Szóval én nem mernék már ezután win gépet venni. Nem kell az idegesség. :B

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#290781) merqree válasza Shyciii (#290775) üzenetére


merqree
őstag

"hogy nem lehet rendesen konfigurálni a swipe opciót."

Én elhúzom balra, és ott van a törlés gomb.

(#290782) sharp4 válasza Shyciii (#290775) üzenetére


sharp4
őstag

Balra húzásra ott a törlés gomb.. Nem kell szemezgetni. Gondolom csak úgy írod ezeket, mert ha használtad volna, akkor tudnád, hogy ez nem így van. Azonban vannak hiányosságai, amik elfogadhatatlanok, viszont meredek kijelenteni, hogy használatra alkalmatlan.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#290783) Garada válasza Micsurin (#290776) üzenetére


Garada
őstag

Apple leírás:
A folyadékok okozta károk megelőzése érdekében kerülje a következőket:
- Az iPhone nyomóvíznek vagy nagy sebességgel áramló víznek való kitétele, például zuhanyzás, vízisízés, wakeboardozás, szörfözés, jetskizés stb. közben
- Az iPhone használata szaunában vagy gőzfürdőben
- Az iPhone szándékos vízbemerítése
- Az iPhone használata az ajánlott hőmérséklet-tartományokon kívül, illetve rendkívül magas páratartalom mellett
- Az iPhone leejtése vagy egyéb hatásoknak való kitétele
- Az iPhone szétszerelése, beleértve a csavarok eltávolítását
A fent felsoroltak könnyen jótállást kizáró tényezők lehetnek, és ez a gyári állapotra vonatkozik, nem egy akksi cserére, kétlem, hogy vállalnak bármiféle garanciát csere után.

(#290784) markknight válasza oszy (#290780) üzenetére


markknight
veterán

Akkor az a telepítés nem sikerülhetett túl jól vagy egy alsókategóriás laptopról beszélünk. Én két éve telepítettem utoljára a laptopom, ugyanolyan gyors mint volt. Sajna a Microsoft elkövette azt a hibát, hogy minden gépre enged kb mindent telepíteni, ez a netbookoknál szépen ki is jött. Ott is jól meg kéne húzni a határt a támogatott eszözöknél, de sajnos akkor az egész piac bekarcolna, annyira pofátlanul gyenge laptopo preseteket képesek összepakolni a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#290785) zeus_2k14 válasza Fritz Teufel (#290774) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Tudom, elismerem. Utána kezdtem el gondolkodni, hogy lehet nem volt jó ötlet. De mondjuk, ha baj lenne velük, akkor ilyen nagy áruház, mint az Aqua, akkor lehet nem használná őket.

(#290786) Fritz Teufel válasza zeus_2k14 (#290785) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem, ez megbízható. Da he nem előre gondolkodik az ember, akkor szerencse kérdése a dolog. A neves oldalakkal mondjuk nem lesz baj.
Egyébként nem olyan egyszerű lenyúlni a kártyák. Az nélküled semmiképpen nem oldható meg. Pont ezért is kell gondolkodni.
Mindegy, zárjuk a témát, tudjuk hogy biztonságos és érdemes volt szóba hozni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#290787) Micsurin válasza dvdbackuper (#290777) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szabvány szerint legalább csepergő esőt kéne bírjanak :B

Nagyon agyalok feltegyem-e a minit is a Quadlockra de a redditen rákeresve még mindig nem vagyok meggyőzve nem purcanna-e az OIS ha meg bontják akkor kuka a vizes téma pl eső vagy fröccsenés miatt is akár. :DDD

Garada meh :( pont ez a bajom az a tömítés amit megbontasz többé nem tömítés.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#290788) Fritz Teufel válasza Micsurin (#290787) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Pont ezért kell cserélni az egészet bontáskor. A hivatalos szervizekben ennek protokollnak kell lennie.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#290789) Shyciii válasza merqree (#290781) üzenetére


Shyciii
veterán

merqree, sharp4

Ezt látom. A swipe beállításai között pedig nem lehet hozzáadni a Törlést.

(#290790) kakuk.tamas válasza Shyciii (#290789) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ha iCloudos címet használsz (valami@icloud.com), ott a törlés gomb is, ha IMAP/POP3-at, akkor nem.

Gondolom én a szerverbeállítások miatt.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#290791) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
Segítségek kérnék. Telefont szeretnék vásárolni és a 14 pro valamint a S23 ultra között gondolkozok. Mivel van két gyerekem és beltére is lennének fotózva többen inkább a 14 pro-t javasolják. Akinek van gyerkőce és szokta bent fotózni őket valamint gyors mozgásnál, hogyan tud fókuszálni a 14 pro? A s23 állítólag ebben gyengébb.
Mivel se nem vagyok android és ios fan csak használni akarom a telefont és fotózni így meggyőzhető vagyok bármiről. Köszönöm a válaszokat.
Valamint céges vásárls lenne, így gondolom csak 1 év gari van rá, ebben az esetben érdemes lehet venni innen az apróról is telefont olcsóbban? :U

(#290792) merqree válasza Shyciii (#290789) üzenetére


merqree
őstag

Nálam ez van:

Egy lehet még a kakuk tojás: iOS17 Beta2 van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#290793) sharp4 válasza merqree (#290792) üzenetére


sharp4
őstag

Nálam is ez van, és nem bétázok!

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#290794) markknight válasza cekkk (#290791) üzenetére


markknight
veterán

Én a kamera miatt biztos nem vennék 14 Pro-t, mert rémes fotókat gyárt. Főleg mikor alig van fény vagy csak pár gyertya ég a karácsonyfa mellett. Olyan moslék karácsonyi fotókat csináltam tavaly, hogy sírni tudtam volna. Tisztára olyan feelingem volt mintha a régi T230-ra felpattintottam volna a VGA kamerát és úgy lövöldöznék.

[ Szerkesztve ]

(#290795) kakuk.tamas válasza merqree (#290792) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Javítanám annyiban magam, hogy Gmail esetében nem megy a swipe-os törlés, mert a Google szervere nem támogatja a push-t, ami kellene hozzá.

iCloud, Outlook esetében ott van a törlés gomb.

(Saját domén használatakor meg ugye a szerveren múlik, hogy megy-e a dolog.)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#290796) cekkk válasza markknight (#290794) üzenetére


cekkk
veterán

Az S23 topikban pont ezt mondják, hogy beltéren rosszak a fotói, és sokkal jobb a 14pro.
Akkor most ezzel sem vagyok előrébb :D Nem szidva egyiket sem de eléggé elszomorodtam, hogy ennyiért nem kap az ember egy kompromisszum mentes készüléket. :W

(#290797) icecave válasza markknight (#290794) üzenetére


icecave
Topikgazda

Azt hogy? Én meg pont, hogy jó fotókat csináltam, variáltam, hogy megvárjam, amit beállít 1-3 mp-et, meg ki is kapcsoltam, hogy ne kelljen várni (ugye előbbinél mozgó tárgy el is mosódik fenébe).

Nekem annó Note8-9-10+-ból az maradt meg, hogy beltéren "nagyon mos", ha valami csak kicsit mozog, akkor meg már értékelhetetlen a kép. Azóta is követem az a vonalat és mondja mindenki, hogy ezt nem nőtte ki a kamera azóta sem.

Az is igaz, beltéren sok mozgó tárgyat sosem fényképeztem, nincs gyermekem, szüleim, asszony meg ha csinálok is róluk képet, nyugton tudnak maradni addig.

Egyedül a kutya van bent, őróla lehet már mosott képet csinálni iPhone-al is, de mivel lehet sorozatképet lőni, illetve mivel a "shutter lag" mint olyan, nem létezik úgy, mint Samu oldalon, így biztosan lesz értékelhető kép is kötözzük, max párat kitörlök.

[ Szerkesztve ]

(#290798) merqree válasza kakuk.tamas (#290795) üzenetére


merqree
őstag

Saját domaint használok az icloudban ;), akkor ez lehet a megoldás.

(#290799) Shyciii válasza merqree (#290792) üzenetére


Shyciii
veterán

Tehát továbbra is ott tartunk amit mondtam. Jah és hogy úgy irkáltam, hogy ki sem próbáltam...hát tessék.
Egyébként annyiban jó a helyzet, hogy hálistennek törölhető a gyári app, és le lehet tölteni díjakat nyert programokat. Abból választottam egyet, és jól lehet használni mind magán, mind céges levelezésre. Mondjuk abból is hiányzik 2 funkció, ami könnyítené a használatot, dehát iphonen sajnos nincs tökéletes email program.

[ Szerkesztve ]

(#290800) Shyciii válasza kakuk.tamas (#290795) üzenetére


Shyciii
veterán

Google szervere nem támogatja a push-t

Aham. Szerintem ezt fogalmazd át, mert ez így igen nagy hazugság.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.