Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#289551) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nálam az AOD-ra ki van téve a mozgás komplikáció. Két napja csak ezt látom: --/--
Ha aktívvá válik az AOD, akkor viszont mutatja az adatokat. Én komolyan mondom, ennyi bugot nem láttam még életemben! :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#289552) INGJOKE válasza grigo (#289547) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én mondjuk nem félnék, hogy elromlik a telefon. Anno minden xiaomit telefont, nagyértékűeket is kínából rendeltem egynek se lett baja. Az apple telefonokkal sem volt még soha bajom, kivéve az I6-ot amit én rontottam el túlárammal. :D
A mostani 13 pm yetteltől van, de csak azért mert akkor ott volt a legolcsóbb miután megjelent pár hónappal. (kártyás csomagban) :D
Nyilván mindenki maga dönti el, de a pro modellek mindig ég és föld az alaphoz képest.

(#289553) Gardaai válasza akosxyz (#289543) üzenetére


Gardaai
senior tag

Elég régóta fennálló hiba. Talán 2019 vagy 2020-ban jött elő számottevő mennyiségben, hogy elözönlötték a fórumokat, iOS10 körül. Javították, megint előjött, megint javították. Az utóbbi időben nem volt jellemző vagy megint kis számban, de ezek szerint megint itt van. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289554) Wajk válasza Fritz Teufel (#289551) üzenetére


Wajk
addikt

iOS16-ra ezért nem léptem, de az iOS17-et már nem hagyom ki. Menjenek a fenébe :D

#289547grigo: ha 5+ évre tervezel én nem hagynám ki a 3 év garancia lehetőségét. Jól nézd meg mennyivel lenne olcsóbb 1 év garanciával és biztos vagy-e benne, hogy az az összeg nem éri meg a +2 év garanciát. Ebben a világban ahol mindent igyekszenek kicentizni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#289555) Gardaai válasza Fritz Teufel (#289551) üzenetére


Gardaai
senior tag

Widgetekkel én is hadilábon állok.. Lehet az idő megszépíti az emlékeket, de nem emlékszem, hogy régen, 3GS/4G időszakban ennyi hibajavítás lett volna két főverzió között. Persze a rendszer sem tudott ennyit, de akkor is.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289556) Fritz Teufel válasza Gardaai (#289555) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Tényleg, köszi! Nem komplikáció, hanem widget :B. Nem jutott eszembe a megfelelő szó.
Csak az időjárás widget volt előtte problémás, de az a javítási kampány óta működik. Most a mozgás halt le. Valami mindig van.

Az utóbbi években a Samsung-féle Droid olyan lett mint egy Schaffhausen. Ott tényleg csak annyi problémám volt, hogy a AA úgy lett módosítva, hogy ne lehessen külső appal megoldani a nyelvi kiterjesztést. Pedig az Android asszisztense minden további nélkül beszél és vezérelhető minden nyelven ami szerepel a listájában. Valamiért nem akarják, hogy a főbb nyelveken kívül ez használható legyen. A Siri meg... az meg szegényke állva maradt a versenyben.
Megesz a fene, hogy arra nem képes a CP, hogy legalább kiírja az üzenetek első sorát.
AA-nál úgy oldottam meg a dolgot, hogy a párom ír Viberen magyarul, az AA felolvassa (magyarul!) én meg válaszolok angolul. És megy a duma oda-vissza pötyögés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#289557) Shyciii válasza Max_218 (#289539) üzenetére


Shyciii
veterán

A Pro változatok felé billentenélek. Én is Androidról jöttem át egy 13 Pro-ra, de...Ha nagyon megszoktad az Android használhatóságát, felhasználóbarátságát, hogy ott gondolnak arra, hogy sokféle ember használja a rendszert, akkor az iOS nem neked való lesz. Én még egyelőre kitartok, de továbbra is fogom a fejem, hogy olyan alapvető dolgok hiányoznak az iOS-ből 2023-ban még mindig (és 2024 első felében is ez lesz, mert iOS 17 sem hozza el a megváltást), hogy az már a szégyen kategória.

(#289558) szabonagyur válasza Gardaai (#289550) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pont amiatt nem vennék sérültet mert még nagyobb bukó, mint egy újabb vagy jó állapotú készülék.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#289559) Shyciii válasza Fritz Teufel (#289551) üzenetére


Shyciii
veterán

A Move widget azóta szar, amióta a Weather widget is meghalt. És bár a Weather widget 95%-ban jó, a Move widgetje jóval többször hal meg azóta. Pl nekem is kb másfél napja nem frissül. Persze ha restartolod a telód, akkor működni fog egy rövidke ideig, de én már hagyom a francba, mert csak idén többet kellet restratolni ezek miatt az iphone-t, mint az androidot 5 év alatt.

(#289560) Fritz Teufel válasza Shyciii (#289559) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Csináltam gyorsan egy restartot, de nem oldotta meg nálam. Hagyom a francba :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#289561) balinlin válasza Fritz Teufel (#289551) üzenetére


balinlin
senior tag

Nem arról van szó, hogy a személyes adatokat direkt nem mutatja. Ilyesmit lehet állítani watch esetén, hogy mutassa vagy sem. Nem lehet valahol itt is állítani?

(#289562) Zsolt,72 válasza balinlin (#289561) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

De igen, ki/be lehet kapcsolni az Értesítések menüpontban. [kép]

Védi a személyes adatokat, ha igényli a felhasználó.

(#289563) gyapo11


gyapo11
őstag

Ha már téma hogy mi nem működik. Korábban kérdeztem a BT fejhallgató automatikus konnektálást, 0-24 be van kapcsolva a BT, vagy 1 hónapig jó volt, bekapcsoltam a fejhallgatót és már csippant is. Pár napja ez elmúlt, minden esetben be kell menni a settingsbe és kézzel rátappolni a fejhallgatóra. Hogy miért azt nem tudom, nem változott semmi.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#289564) Fritz Teufel válasza Zsolt,72 (#289562) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez jó ötlet, tényleg csak a feloldás utáni mutatás volt engedélyezve!
Átállítottam állandóra és restart.

A mozgás widget viszont továbbra sem mutat semmit :D

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#289565) Gardaai válasza szabonagyur (#289558) üzenetére


Gardaai
senior tag

Hogyan lenne nagyobb bukó?
Iszonyat áron alul adják, a horror szervizárak miatt. Aki meg szabadulni akar tőle, mert megvan az új, ez még alkualap is lehet.
40-ért vettem 128-as törött kijelzős iP11-et. Gyári kijelző, érintővel 22e. Ft körül rendeltem hozzá (itthonról ráadásul, kintről még olcsóbb), akkor már egy akksit is kapott (10e. gyári), plusz 20 perc az idődből.
Használtam pár hónapig, megtetszett, megcsináltam. El is adtam, mert rájöttem, hogy másodlagos telefonnak Xs bőven elég, kifogtam egy jó nagyon karcos kijelzős modell-t apróért. Kapott egy üvegfóliát, hibátlan.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289566) Tibee86 válasza Gardaai (#289565) üzenetére


Tibee86
veterán

Hol veszel gyári kijelzőt, meg gyári akkut?

(#289567) BeastMode


BeastMode
őstag

Hali!
Szivargyújtós töltő adaptert szeretnék venni, lehetőleg 1 USB-A és 1 PD-s USB-C csatival.
Nem akarok horribilis összeget kiadni érte, lehet, hogy csak 2-3 alkalommal fog kelleni, viszont gagyit se szeretnék azért venni.
Melyik lenne szerintetek a legjobb választás?
Külföldről rendelés most nem nagyon játszik, mert 2 héten belül meg kell lennie.
Köszi!

(#289568) Zsolt,72 válasza Tibee86 (#289566) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Hol máshol, mint a Gyári Kijelző és Akku Szaküzletben? :D

(#289569) Zsolt,72 válasza Fritz Teufel (#289564) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Legalább ez megoldódott. :) Nem bug, hanem beállítási kérdés volt.

A Mozgás widget témát nem tudom megítélni, lehet, hogy az tényleg bogaras lett :F

(#289570) szabonagyur válasza Gardaai (#289565) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak aki megveszi próbálgatni az használni is akarja. Egy rossz kijelző, nem működiő FID vagy gyenge akksi pont elég, hogy elvegye a kedvét.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#289571) totron


totron
addikt

Van-e olyan modell ami nem vibrál? PWM-érzékeny vagyok, de nem nagyon tudom élőben csekkolni. Lépdeljek-e fentebb a 6s Plusról - mert ez eléggé villog - vagy ugyanezt kapom fentebb is? X-re beneveznék ha ebben más vagy jelentősen jobb, legjobb egy tényleges 0 PWM lenne.

(#289572) Fritz Teufel válasza totron (#289571) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Neked az iPhone SE (3. generációs) az ajánlott modell, de itt van egy érdekes leírás OLED-re. Esetleg egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#289573) Zsolt,72 válasza totron (#289571) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

A 11-es modell sem OLED, tehát még az is szóba kerülhet nálad.

(#289574) Krethx válasza Oldman2 (#289548) üzenetére


Krethx
aktív tag

"A "bontatlan állapot" önmagában semmire nem garancia."
De már egy jó kíndúlópont. Ha el megy megvenni úgyis ki kell bontani és ellenőrizni a szériaszámot stb. (Dobozon is.) Ami benne van a pakliban hogy ugyan független de szolgáltatós. (Érdem számát kérni hogy igazolja a vásárlás kilétét.) Ha pedig egy nem aktivált készüléket veszünk Check Device Coverage-nél egy fals adatot kapunk amiből kiderül hogy nem volt aktiválva tehát bekapcsolva. A Garancia indulása a jövöbe mutat. (megnéztem) Miután aktiváltam máris a aznapi dátum volt. De tény oda kell figyelni.

Én az iP12Pro 256GB-ost így vettem jó áron függetlenül. Egy megbízható eladótól. De amit írtam mind ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#289575) szabonagyur válasza Krethx (#289574) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak nem fogjak neki bontogatni amig ki nincs fizetve…

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#289576) Krethx válasza szabonagyur (#289575) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nekem kibontotta szó nélkül. De a pénz a kezembe volt. Ha nem nézhetem meg nem kell. Ha pedig minden stimmel üzletet kötünk.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#289577) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Azt be tudom allitani, hogy ha csatlakozik a telefon az autohoz akkor ne kezdjen mer el zenet lejatszani?

(#289578) Tibee86 válasza Zsolt,72 (#289568) üzenetére


Tibee86
veterán

Szeretem mikor valaki tényleg elhiszi, hogy 22 ezerért gyári kijelzőt vett…

[ Szerkesztve ]

(#289579) szabonagyur válasza -secret- (#289577) üzenetére


szabonagyur
félisten

Autó van kiválasztva eszköz típusnál? Nálam nem kezdi el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#289580) 30z.Samu válasza -secret- (#289577) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tán nem szereted a muzsikát? ;]

Sic Parvis Magna

(#289581) -secret- válasza szabonagyur (#289579) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Autoban?

(#289582) szpeti40 válasza -secret- (#289581) üzenetére


szpeti40
addikt

Telefonon a bluetooth eszközöknél.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#289583) -secret- válasza szpeti40 (#289582) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

(#289584) Fritz Teufel válasza szpeti40 (#289582) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Kiírja, hogy Swift 1.3 GLX, közben meg e-Golffal karistol :P 😂😂

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#289585) szpeti40 válasza Fritz Teufel (#289584) üzenetére


szpeti40
addikt

Szerénynek kell lenni ;]
A céges verdát csak nem írom bele a leírásba :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#289586) Zsolt,72 válasza Tibee86 (#289578) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ilyen esetben fontos, hogy önmagát meg tudja nyugtatni.

(#289587) szabonagyur válasza -secret- (#289583) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy appon belül nézd meg. Talán Spotifyon láttam ilyesmit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#289588) mattheus


mattheus
őstag

iPhone esetében zéró a pixel garancia van az első évben, azaz a képernyőt cserélik, ha van benne hibás pixel ?

Azért kérdezem, mert az egyik boltban lehet hozzá pluszban venni pixel garanciát.

(#289589) Sungoo válasza Tibee86 (#289566) üzenetére


Sungoo
addikt

Aliexpress? ;]

(#289590) Gardaai válasza Tibee86 (#289566) üzenetére


Gardaai
senior tag

Elég sok helyen lehet venni. Kijelzőt főleg (ugyebár azért ennyi, mert iP11 nem OLED). Akku sajnos nehezebb téma. De szerencsére találtam egy gyáriként árultat és asszony szokásaihoz 7 óra SOT-t elérni, azért az komoly teljesítmény. Ezt hónapok óta tudja hozni, ha nem nyúzza akkor 2 naponta tölti. Gyári 89%-os akkuval 4 óra SOT-t épp hogy hozta.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289591) Gardaai válasza szabonagyur (#289570) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nem vagyunk egyformák. Aki ez alapján elítéli a telefont, az no comment. Hisz tudta mit vesz. :) Rendszer, nem készülékbarátkozásról volt szó.
Dizájn, gombok, kijelző nem szokott szempont lenni androidról váltásnál.
Főleg, hogy 120 hz-ről váltana 60-ra és ez sem lenne probléma. Azt meglehet szokni, de azt hogy valami ami kéne, nincs és nem is lehet "rávarázsolni" azt nagyon nehéz. Visszahalva az ügyfeleket/ismerősöket és nekem is az volt (ezért tartok mindkettőt).

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289592) Gardaai válasza Tibee86 (#289578) üzenetére


Gardaai
senior tag

Én meg azt szeretem, ha valaki 2-3x ennyit kifizet a gyáriért, mert tudatlan. Ismétlem az iP11 LCD.
Ha nem gyári (nyilván nem most gurult le az Apple szalagról), akkor még olcsóbban is van. Az is nyom a latba, hogy keretes vagy csak kijelző + érintő. Ez meg megint csak hozzáértés kérdése ki mennyire érzi magát képesnek elvégezni a műveletet. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289593) Tibee86 válasza Gardaai (#289590) üzenetére


Tibee86
veterán

A kulcsszó a ‘gyáriként árult’. Ilyenből találni kismilliót, de egyik se lesz gyári, mivel az Apple nem értékesít alkatrészt. De a tudatlan emberek mindent elhisznek, amit egy webshop kiír.

[ Szerkesztve ]

(#289594) Gardaai válasza Tibee86 (#289593) üzenetére


Gardaai
senior tag

Az a tudatlanság, ha azt gondolod, mert nincs rajta Apple logó, attól már nem is lehet gyári minőség. :)
Műszer sem mondja meg a fényerő/színtérbeli különbséget. De legyen igazatok. :R

[ Szerkesztve ]

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289595) Tibee86 válasza Gardaai (#289594) üzenetére


Tibee86
veterán

Azt írtad, gyári kijelzőt és gyári akkumulátort vettél, mostanra már itt logó nélküli, de gyári minőségnél járunk. :B

(#289596) Gardaai válasza Tibee86 (#289595) üzenetére


Gardaai
senior tag

Gondolod 2019-ben szalagról legurult akksira nem hat a kémia, ha nincs használatban? :)
Bocsánat, hogy egyértelmű dolgokat nem fejtek ki (hogy nem gyári ami 4 éve gurult le a szalagról, hanem 1 max 2 éves gyártás). Gyárinak hívom ami gyári minőséget képvisel. Gyári adatokat hozza az akksi is és a kijelző is. Innentől kezdve lovagolhatunk a gyárias/gyáriként árult/gyári szavakon. Nincs túlzottan értelme (számomra), nem az alma logó határozza meg a minőséget. De látom te jobban képben vagy ezekkel a dolgokkal, el is engedtem. :R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#289597) esbii22 válasza Gardaai (#289596) üzenetére


esbii22
őstag

“Gyárinak hívom ami gyári minőséget képvisel.”

:U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U :U

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#289598) Zsolt,72 válasza esbii22 (#289597) üzenetére


Zsolt,72
Topikgazda

Ezt én már inkább nem is kommentálom. :(

(#289599) Buckey válasza PACSA75 (#289536) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy vezeték nélküli carpaly esetén egy i13 kb. hány százalékot merülhet a 100 km alatt navigációval és zenehallgatással? Illetve a melegedés mennyire jelentős zsebben/táskában?

Előre is köszönöm a választ! :R

(#289600) Gardaai válasza esbii22 (#289597) üzenetére


Gardaai
senior tag

Szívesen szét offolnám a topikot, de sajnos nem szakmai topik és ezekkel az erős érvekkel amúgy sem lehet vitába szállni. :C
Itt mindenki nagy szerviz tapasztalattal rendelkezik, képben van az alkatrészekkel is.
Ráadásul magyar tanár és még lehet nyelvelemző is harmadállásban.
Innentől szorítkozzunk mások segítésére, ne erősítsétek a sztereotípiákat. :R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.