Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) Xero válasza irgum (#28396) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszönjük Emese. :U

(#28402) irgum válasza Onderon (#28400) üzenetére


irgum
addikt

Idegesített, hogy rajta van ez a gányolás... Apple nem véletlen tesztel hónapogig egy új iOS verziót. A JB az egész optimailizáltságot hazavágja. A cydia gyakorlatilag egy vicc. Semmi értelmes nincs benne, vagy ha van is az a benne lévő tweakek kb 0.00000001%-a.
Nyomtam egy restoret, már tiszta vagyok. :)

(#28403) sirszevenap válasza Onderon (#28400) üzenetére


sirszevenap
őstag

Úgy mondanám inkább, hogy kicsit elhamarkodott! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#28404) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Iphone-ra van valami ingyenes alkalmazás amivel más (nem Iphone) telefonokkal adatátvitelt lehet folytatni?

Ja és a számítógéppel is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#28405) M@te


M@te
senior tag

nekem még mindig nem jó a cydia :( fehér meg piros a letöltés visszajelző.

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#28406) Onderon válasza irgum (#28402) üzenetére


Onderon
senior tag

továbbra is hülyeséget beszélsz :) a JB-nek nem sok köze van az optimalizáltsághoz. max annak, miket raksz fel utána cydiából. nem tudom a cydia mitől vicc, de biztos kifejted majd. az, hogy semmi értelmes nincs benne, teljességgel butaság. lehet a tweakek kis része ér igazán valamit, de vannak erre nagyon jó blogok és oldalak, amik ezeket összefoglalják, tesztelik sőt még videón be is mutatják :) örülünk, hogy tiszta vagy, de mi, akik értünk hozzá, azért jailbreakelhetünk nélküled is ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#28407) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Eszembe jutott valami. Cydia még mindig kiírja a mentett shsh-kat?

(#28408) majestic válasza vadászcsiga (#28407) üzenetére


majestic
őstag

Nekem nem írja ki.

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#28409) irgum válasza Onderon (#28406) üzenetére


irgum
addikt

Mi a hülyeség benne? :)

(#28410) walakii válasza irgum (#28409) üzenetére


walakii
tag

Pl az hogy sok JB-s cuccot jó lenne látni az eredetiben is, hidd el kicsit kreatívabb készítőkkel/programozókkal, negyede sem lenne a JB-sek száma.

[ Szerkesztve ]

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#28411) samgar válasza irgum (#28402) üzenetére


samgar
őstag

Inkább csak a hozzá nem értés.

Oppo Find X5 PRO

(#28412) vadászcsiga válasza majestic (#28408) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor holnap én is felteszem a JB-t hogy végleg megbizonyosodjak róla meg van e az 511-es shsh-m vagy sincs.

(#28413) irgum válasza walakii (#28410) üzenetére


irgum
addikt

Ezzel egyet értek. De így nekem inkább marad tiszta a telefon... Ha apple beleteszi a jó cydiás cuccokat akkor örülni fogok.

(#28414) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Gondolom már annyian nem nézik pod2g twitterét.

"@pod2g
We are currently investigating the weather app problem. A fix will popup on cydia when the problem is understood."

Dolgoznak az időjárás problémán.

Másrészről meg nagyon böki a csőrét, hogy az ócsároló kollégához hasonlóan sokan szidják a munkájukat, holott a Cydia nem az ő hatáskörül!

"‏@pod2g
If you have problems with Cydia sources, it's ok, it's just that they are under heavy load at the moment. Try again later."

@pod2g
I read some people saying that we took a long time for the beta of #evasi0n, and even with that Cydia does not work.

‏@pod2g
This is the most stupid thing I ever read BTW, because 1) 2 or 3 days is not a long time for a test 2) Cydia has nothing to do with #evasi0n

Tehát száz szónak is egy a vége, várni kéne még ezzel a lenéző hangvétellel illetve a "gányolás" szó és egyéb szinonimáinak használatával még pár napot. Ki fog forrni ez, ahogyan eddig is történt... Ebben biztos lehetsz!

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#28415) majestic válasza vadászcsiga (#28412) üzenetére


majestic
őstag

De az is lehet, hogy a nagy leterheltség miatt később írja csak ki, nem tudom...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#28416) Onderon válasza sirszevenap (#28414) üzenetére


Onderon
senior tag

:R

cydia terheltsége a jailbreak kijövetele óta:

14ezer "találat" másodpercenként...

[ Szerkesztve ]

(#28417) ESP


ESP
senior tag

Egész jó! :Y

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#28418) irgum válasza Onderon (#28406) üzenetére


irgum
addikt

Értek a JB-hez, sokáig használtam. De nem tudok olyat ami hasznos lenne. Minden megoldható ami nekem kell nélküle. Ez egy hasznos tweak, legalábbis annak látszik. Feltettem kézzel, mert a cydia most nem tudta feltenni. Első benyomás "hú de klassz"... Fél óra után gondoltam, hogy ez felesleges. Majd ha apple így beleteszi, akkor jó lesz. A wifi, bluetooth gyors ki-be kapcsolása jó lenne, de csak ezért nem lesz JB a telefonomon...

Szerk: Az hogy nincs köze az optimalizáltsághoz, nem igaz. Ittvan rögtön, hogy akkor miért fagy ki a weather app, ha nem nyúl bele a dolgokba...

Én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#28419) M@te


M@te
senior tag

ez ugy normalis most?

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#28420) icecave válasza M@te (#28419) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mit vársz egyébként? Brutálisan leterhelt minden, szerintem akinek van kis esze vár 1-2 napot, hogy csituljanak a dolgok és máris nincs a percenkénti sírás a topikban,hogy semmi sem megy. Ne vedd magadra, sokan vannak :D :R

(#28421) irgum


irgum
addikt

Ja még annyit, hogy JB-el nem lehet OTA frissíteni... A backupnak is lőnek, mert nem illik visszatenni JB backupot. De nem vitatkozok, csak az én álláspontomat akartam megosztani, amivel nem vagyok egyedül.

Mindenki úgy használja ahogy akarja, ahogy jó neki. :)

(#28422) Onderon válasza irgum (#28418) üzenetére


Onderon
senior tag

most soroljam fel én miért szeretek jailbreakelni? annyira különböző mindenki! de oké, legyen:

-szeretem eltüntetni a felesleges appok ikonjait (amiket soha nem használok)
-az sbsettings-et, hogy el tudom érni könnyen a wifit, a fényerőt, 3g/lte-t, stb.
-a zephyr-t, hogy nem kell használnom a home gombot
-hogy tudok a contactjaimhoz képet rakni a telefonkönyvben és az sms-eknél
-hogy 5 ikon el tud férni egy sorban
-hogy 5 ikon el tud férni a tálcán
-hogy 5 ikon el tud férni egy sorban a mappákban
-hogy bármennyi app-ot berakhatok egy mappába
-nem tudom miért, de szeretem a bitesms-t
-az intelliscreenX-et
-hogy ki tudom kapcsolni a locksreenen a csúnya nagy órát
-hogy ki tudom kapcsolni a csúnya nagy csuszkát alul
-winterboardot, mert egyénivé tudom alakítani a teljes UI-t

nagyjából ennyi nálam. és ez nekem elég.

(#28423) irgum válasza Onderon (#28422) üzenetére


irgum
addikt

Ok! Rém egyszerű a képlet. Neked ezek fontosak, nekem nincs rá szükségem. Nem akarom mind felsorolni, de az 5 ikonos történet vicces. Biztos nagyon fontos neked. Rakjál ki 6 ikont... Vagy azt már nem lehet? :DDD

Na jó mindenkitől bocsánat, az a fő hogy jó telefonuk van! :R

[ Szerkesztve ]

(#28424) Onderon válasza irgum (#28423) üzenetére


Onderon
senior tag

mi bajod az 5 ikonnal? hogy jobban elférek? :)

(#28425) sirszevenap válasza Onderon (#28422) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ebből örülnék most, ha csak az SBSettinges-et le tudnám kapni gyorsba! :DDD

Bankkártyával? Hát persze!

(#28426) irgum válasza Onderon (#28424) üzenetére


irgum
addikt

Jobban elférsz jóvan... :) Én jól elférek 4 ikonnal is!

(#28427) Xero válasza irgum (#28426) üzenetére


Xero
nagyúr

Az iBlacklist-re nincsen alternatíva a store-ban. So simple.

[ Szerkesztve ]

(#28428) Onderon válasza irgum (#28426) üzenetére


Onderon
senior tag

örülök, de én elférhetek 5 ikonnal egy sorban vagy követnem kell téged nagyságosúr? vagy úgy kell mindent tennünk, ahogyan te cselekszel nagyuram? :)

(#28429) irgum válasza Xero (#28427) üzenetére


irgum
addikt

Na talán az az egy ami fontos lenne nekem is, ha sok ismerősöm lenne. Nem azt mondom, hogy mind hülyeség, vannak hasznos dolgok. De az a rendezetlenség ami a cydiában van, az idegen az Apple-től. A többi gondomat leírtam már.

És befejeztem, nem a hangulatkeltés a célom. Csak leírtam, hogy van ilyen is mint én. :R

(#28430) sirszevenap válasza irgum (#28429) üzenetére


sirszevenap
őstag

Te jailbreakelsz?

Igen. (77%, 1,915 válasz)
Nem. (23%, 582 válasz)
Válaszadók összesen: 2,497

(Forrás: szifon | Tehát többségben a magyarokat tükrözi vissza ez az arány, de külföldi forumokon is garázdálkodom, hasonlóak az eredmények! :K )

Igen, pontosan ennyien! :K De nincs is ezzel gond, nem kell mindig a tömeg után menni. Nekem speciel a hangvétellel volt csak gondom, mivel ezek a srácok nem kis időt fektettek ebbe bele az tuti biztos. A minimum az, hogy nem bántjuk őket! Főleg nem azért, ami nem is az ő hibájuk, hisz tudni kell, hogy az 5.1-en , sőt az alatt lévő JB-s Usereknek is összeomlott a cydia, mivel a rengetek iOS 6.x rácuppant. Szóval nem csak velünk van ez.

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#28431) irgum válasza sirszevenap (#28430) üzenetére


irgum
addikt

Kb egy éve még én is igent nyomtam volna. Szerintem akkor még több lett volna az igenek száma. De mára eljutott az iOS oda, hogy egyre kevesebb okból kell a JB.
Aki zsereti széthekkelni, témázgatni stb. annak ott az android.

[ Szerkesztve ]

(#28432) Onderon válasza irgum (#28431) üzenetére


Onderon
senior tag

vagy az iphone jailbreakkel :DD

[ Szerkesztve ]

(#28433) irgum válasza Onderon (#28432) üzenetére


irgum
addikt

Ja az is igazad van. :) Csak ha jobban merül majd a telefon, vagy nem indul el pl a weather app, akkor sokan hanyagolják majd a dolgot. Most majdnem fél éve nem volt új JB, nagy a lelkesedés. De biztos sokan térnek vissza majd a tiszta rendszerhez, ha lecsendesedett a vihar. :)

(#28434) sirszevenap válasza irgum (#28431) üzenetére


sirszevenap
őstag

És ezzel a hozzászólásoddal nem is kívánok vitatkozni, teljesen igazad van ebbe! :K De én inkább hekkelek egy almát mint egy robotot. Többször volt nekem droid, de nem az én világom. Így most az ilyenek, mint én, tudnak a nekik kívánt eszközön is "rosszalkodni"! :) Mellesleg túlnyomó többségbe nekem sincs szükségem sok mindenre +ba. Régen jobban értékeltem a JB-t még kis tacskó koromban, amikor warezoltam. Azóta annyi változott, hogy nem nagyon terhel meg egy 5 Euros app ha valóban szükségem van rá. Arról nem is beszélve, hogy ott a Freemyapps és egyéb alternatívák erre. Amiket azért bőszen használok, mert szeretek gyűjtögetni, megmondom az őszintét! :D Így összekötöm a kellemeset a hasznossal. Most is ott pihen az accomon 30 dolcsi és nem tudom mire költeni, nyilván akkor warezolni sem fogok. Hozzá teszem, ha már wareznél tartunk én pc-n is kipróbáltam a kiszemelt játékot, majd ha tetszett megvettem, ha nem letöröltem értelem szerűen. Ennyi viszont jár NEKÜNK szerintem, hogy tudjuk mégis mit veszünk! ( Nem , nem kell Demo, mert ott minden szép és jó!) Ugyan így iOS-en. Tehát nekem erre is jó.

Xero említette az iBlacklistet. Hát én kerek perec megmondom annak, aki zaklat vagy nem akarok vele beszélgetni, hogy ne keressen! :DDD

Tehát kicsit elszórakozom a dologgal, feldobom pár tweak-el a készüléket, de csak ésszel és lesz ami lesz. Ameddig én nem érzek hátrányt belőle, nekem elfér! :K

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#28435) irgum válasza sirszevenap (#28434) üzenetére


irgum
addikt

Így van, ésszel kell játszani vele. :) Tudom pontosan JB-es korszakomból. Még régen a 3G-met jailbreakeltem először, amikor még appstore sem volt. Nagyon jó dolognak tartottam, élveztem a szabadságot. :)

(#28436) jimhun válasza ESP (#28417) üzenetére


jimhun
senior tag

Nah legalabb az akkuproblema megoldodott a JB-tol. :DD

(#28437) Totheground


Totheground
addikt

Nekem csak az Auxo kell. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28438) privacy99 válasza ESP (#28417) üzenetére


privacy99
senior tag

43 éve már volt iPhone? Biztos valami koncepció! :D

(#28439) irgum válasza Totheground (#28437) üzenetére


irgum
addikt

Az jó cucc nekem is tetszik, iOS7-ben benne lesz! :D

(#28440) need


need
addikt

Sziasztok..

Ma meg kell oldanom 1 feladatot de előbb még kis infó sem ártana..
az benne a jó hogy felvázoltam a dolgot 2 haveromnak akik teljesen ellentétes választ adtak.

Röviden és tömören a következő a helyzet..

Kb 1 évvel ezelőtt felkért a haverom hogy a 0km. iPone 4s készülékét aktiváljam
Frissítettem a készüléket akkori aktuális IOS-ra regeltem az Apple ID-t
Belőttem a bánkártyáját..a szolgáltatója + a nettet..
Azóta vásárolgatott is szépen mindenféle appokat..!

Na most vettek 1 másik telefont mégpedig iPhone 4-et...ezt kell majd most életre keltenem.

Na akkor most jönnek a kérdések..

1.a második készüléket..regelhetem arra az ID-re mint az első készüléket..?
2.a második készülék is mehet arra a bánkártyára?

3. az első készüléket folyamatosan mondjuk úgy hogy karbantartom..tehát ha ott vagyok mindig +csinálom itunesben a szinkronizálás..ugye most minden az első készülék tükörképe az itunesben.. ha a második készüléket szinkronizálom felkerülnek ugyan azok az appok amik az első készüléken vannak?
mert jó lenne..vagy is ragaszkodnának ugyan ahhoz a tartalomhoz..

4. Hogyan tudom az első készülékről a másodikra átrakni a telefon számokat...?
mit javasoltok..?

5. Az utolsó kérdés már csak szöszáll hasogatás volna..tehát.. ha mind 2 telefonon rajta van a gMail app...
akkor mind a 2 készüléknél +jelenik a levél vagy van prioritás..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28441) sirszevenap válasza Totheground (#28437) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ez fizetős , nem ? Egyébként nagyon menő! :K

Bankkártyával? Hát persze!

(#28442) Totheground válasza need (#28440) üzenetére


Totheground
addikt

Na akkor szép sorban.

1a/2a - Persze. A regelés kb annyit tesz, hogy ugyanazzal az Apple ID-val lépsz be a telefonra. A kártya is az account alá van regelve, nem a készülékhez.

3. Ha simán szinkronizálod, akkor nem, létre fog hozni egy másik mentést. The ha az új készüléken csinálsz egy restoret, és azt választod ki, hogy a gépen lévő (másik készülékről származó) backup-ot tegye rá, akkor minden tök ugyanaz lesz rajta (leszámítva a zenéket, mert azokat külön kell feldobni). Ha párhuzamosan használod ugyanazt a backupot két készüléken, na akkor ötletem sincs, hogy mi történik.

4. Vagy a 3. pont, vagy beállítasz egy tetszőleges szinkronizálást (gmail, icloud, etc)

5. Elvileg mindkettőre meg kell, hogy érkezzen.

@sirszevenap

Az, de nem drága.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28443) irgum válasza need (#28440) üzenetére


irgum
addikt

Elég alapvető, egyszerű kérdéseid vannak.

1. Igen
2. Igen
3. A backup felmegy az új telefonra, legfeljebb a progikkal lehet gond, de ez sem valószinű.
4. Ha rárakod az új telefonra a backupt, akkor a telefonszámok is rákerülnek.
6. Mindkét telefonra megjönnek az emailek.

(#28444) Totheground válasza Totheground (#28442) üzenetére


Totheground
addikt

"The ha"
Akkor azt hiszem most jött el az alvás ideje... :W

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#28445) need válasza Totheground (#28442) üzenetére


need
addikt

a 3. pontra reagálva..
akkor ez úgy lenne logikus hogy az első készüléken ma megcsinálom az ios frissítést majd utánna 1 biztonsági mentést..és ezt a biztonsági mentést rakjam rá az új készülékre..?
gondolom ha indítok 1 szinkronizálás akkor majd a zenéket és videókat is rá rakja..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28446) need


need
addikt

köszönöm a válaszokat... :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28447) bandigno válasza need (#28446) üzenetére


bandigno
senior tag

Akkor lesz majd igazán gond, ha párhuzamosan használt id esetén esetleg az iMessage-ek ill iCloudba szinkronizált dolgok összekeverednek a telefonokon ill mindkettőre megérkeznek, stb! Csináljanak egy új id-t és használják azt, az a biztos! Ami app meg meg lett véve és kell, akkor azt le tudod tölteni a régi id-vel is az új telóra!

[ Szerkesztve ]

(#28448) agabe válasza irgum (#28439) üzenetére


agabe
addikt

hasonlo iranyban kellene elmozdulniuk az tuti, mert az auxo pl. nem csak hasznos, hanem egesz egyszeruen fajo hianyossagot potol igen kituno kivitelezesben.

a jailbreak / nem jailbreak kerdes meg mindneki sajat hangulata/dontese ..stb, de az eleg felresikerult beirogatas volt irgum-tol, hogy nem emelte ki : NEKI nincs szuksege ra, SZERINTE folosleges.
Barmely iranyu szelsosegre utalo sajat velemeny kinyilatkoztataskent torteno hangoztatasa nem megfontolt bolcsek jellemzoje, es igazan valaszolni sem erdemes ra, maximum csendben elfogadni, es azutan nem torodni vele.
A hibakat mindenki ismeri aki kicsit elmerult benne, es annak tudataban hasznalja. Esszel kezelve nagy valoszinuseggel nem okoz kulonosebb hatranyt semmi teren, am helyette ad olyan lehetosegeket amit valaki hianyol a jelenlegi rendszerben (mivel boven akadnak hianyossagok ios-ben is, meg mas rendszerben is...par esetet kiveve nem is veletlen, mert ezek nelkul nem tudnanak uj verziok kiadasakor melldongetve raklamozni sajat nagyszeruseguket, es ujitasi kpesseguket, pedig akar evek ota megtehettek volna, csak nem volt szuksegszeru, es miutan nem azt adjak ki amit maximum tudnanak, hanem amit kb minimum elvarnak a vasarlok, ezert ez tovabbra is igy lesz )

(#28449) madgie válasza agabe (#28448) üzenetére


madgie
titán

És újfent előhozakodom azzal a problémával, hogy iOS-re jelentleg nincs (!) olyan JB nélküli megoldás, hogy SMB hálózatról menjenek külső felirattal mondjuk az AC3 filmek. De még olyan se nagyon, hogy menjen általában hang mellett az SMB. Konvertáljunk ide, másoljunk oda, hagyjanak már, 2013-at írunk, ott az XBMC, röhögve elvitt mindenféle anyagot smb-n keresztül a nas-ról az iPad2-n anno (valamikor kipróbálom a négyesen a közeljövőben).

Az a hiba viszont úgy tűnik másnál nem jelentkezett, ami nálam (i4): eltűntek a gyári alkalmazások JB után.

(#28450) nord_ válasza sirszevenap (#28430) üzenetére


nord_
veterán

Te jailbreakelsz?
Igen. (77%, 1,915 válasz)
Nem. (23%, 582 válasz)
Válaszadók összesen: 2,497
(Forrás: szifon | Tehát többségben a magyarokat tükrözi vissza ez az arány)

Tévedés. Nem a magyarokat, hanem a szifon.com olvasóinak véleményét mutatja az arány. Azon meg nincs mit csodálkozni, hogy a JB első számú hazai oldalán az igen válasz nyert. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.