Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#2101) norbi2010 válasza roberto211 (#2100) üzenetére


norbi2010
őstag

Azt hogy lassúcska :D
Mivel már 4 éves telefon,ezért egyre kevesebb app támogatja.

(#2102) Ragnar95 válasza roberto211 (#2100) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, jó a 3G is, az xperia mini szintjét bőven hozza az is,de még túl is szárnyalja bizonyos dolgokban, pl stabilitásban még mindig ugyan olyan jó a 3G, mint anno volt :)
Úgy értem,h lassúcska, hogy ez már egy 4 éves teló, előfordulnak rajta akadások, picit várni kell, mire betöltenek a dolgok, ilyenek.
Sok alkalmazásnak már a 4.3 a rendszerkövetelménye és 3G-re a 4.2.1 a legújabb szoftver, ettől még mindig van rá legalább 100 000 alkalmazás, de egyre több olyan is, ami már nem fut rajta,de a legtöbb fontos alkalmazás fut azon is még.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2103) bobooo


bobooo
addikt

Üdv,
Az lenne a kérdésem h amit az app sotre lezárol magának összeget a bankkártyáról, amikor vásárolni szeretnénk azután az a zárolt összeg levásárolható vagy viszsakapom vagy mi?! :))

(#2104) icecave válasza bobooo (#2103) üzenetére


icecave
Topikgazda

Visszakapod 1-2 héten belül, csak külön értesítést nem kapsz róla (sms,stb).

(#2105) Jorus válasza bobooo (#2103) üzenetére


Jorus
nagyúr

Visszakapod.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2106) roberto211 válasza Ragnar95 (#2102) üzenetére


roberto211
őstag

Aham... Akkor lehet h valami más lesz a választás, mert a 3gs az drága neki, na mindegy majd kitalálunk valamit.. :D

Én nyáron ha úgy adódik akkor i4s-t akarok venni. Mert nagyon megtetszett:D Ti mit ajánlotok, várjak az iphone 5.-re vagy vegyem meg a 4s-t? :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#2107) ittakary válasza bobooo (#2103) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha jól emlékszem két hétre kerül zárolásra, azután újra hozzáadódik az egyenlegedhez. De a feloldásról már nem fogsz kapni értesítést a banktól.

Hinnye, de gyorsak vagytok.

[ Szerkesztve ]

(#2108) popely16


popely16
tag

Üdv!

Van egy iPad BB-s, függetlenített 5.0.1-es, old bootromos iPhone 3Gs-em. Az idők során rengeteg szemét gyűlt össze rajta. A kérdés, hogy ezen a honlapon található ,,iPhone 3GS OLD-bootROM (Baseband 06.15) iOS 5.1.1 Custom ACTIVATED" ipsw-vel gond nélkül tudom restore-olni?

Előre is köszönöm a választ.

(#2109) Tomics válasza roberto211 (#2106) üzenetére


Tomics
addikt

Szerintem várd meg az új iphone-t, elvileg októberben jön (én is ezt tervezem, aztán majd döntök 4S vagy új iphone), ha tetszik akkor azt veszed, ha nem akkor meg az i4-et.
Gondolkoztam más telefonon is, de egyik sem tetszik igazán. S3 külsőre, Nokia is, Sony kizárva. Esetleg a HTC, de azt meg szidják hogy lassú, képei xarok. Igaz most bada-s telóm van és az android sokkal jobb lenne, de egy iOS mégjobb :))

Egyébként ha megnézed most nagyon drága a 4S. Például T-mobile-nál tavaly megjelenéskor 145 most 180 ugyanabban a csomagban (32 gigás ikon 200)... :(

Valószínűleg az új iphone megjelenésekor csökkenni fog valamelyest a 4S ára (szvsz 10-20 ezerrel). Iphone-t megjelenéskor, vagy az újabb modell megjelenése után kell venni, mert olcsóbb úgy sem lesz.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#2110) mastercroc


mastercroc
csendes tag

Ios6 hasznalok! Nektek is kesik kepernylezaraskor a hang kb fel mp-et?vagy javitottak ezt?koszi

(#2111) icecave válasza mastercroc (#2110) üzenetére


icecave
Topikgazda

Mint azt gondolom, tudod, iOS 6 még béta és az is lesz őszig, szóval ennél nagyobb bugjaid is lesznek majd... egyébként nem tudom alapból kikapcsolom a feloldás és billhangokat évek óta.

(#2112) Ragnar95 válasza roberto211 (#2106) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem akkor már inkább várd meg az új iPhone-t, mert valószínűleg legkésőbb októberben megjelenik és most ha követik aze ddigi trendet, teljes modellválát lesz :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2113) manchester85 válasza Tomics (#2109) üzenetére


manchester85
addikt

Elvileg a 4S megkapja majd az i4 mostani árát, és 8GB-os kivitelben lesz kapható. Legalább is az eddigi trendek ezt mutatják. Úgyhogy én ennél sokkal komolyabb áresésre számítok. Persze a 16GB-32GB-os készletek kiszórásánál elképzelhető, hogy csak kisebb árcsökkentés lesz.

i6 Silver

(#2114) Smani válasza ittakary (#2092) üzenetére


Smani
senior tag

bevittuk megneztek. eloszor sorozatszam alapjan aztan levette a hatlapot es mondta hogy minden ok.jb-t lese szartak...

(#2115) Ragnar95 válasza Smani (#2114) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De volt valami látható tweak fent, mondjuk Barrel? :D
Mert ha nem, akkor ugye ha direkt nem keresik, nem tűnik fel, mivel csak a beállításokba lép be a szériaszám miatt....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2116) Smani válasza Ragnar95 (#2115) üzenetére


Smani
senior tag

Persze hogy volt :D Cydia ikon is ott világított. Bár megjegyezte, hogy a jb nem éppen legális :))

(#2117) roberto211 válasza Tomics (#2109) üzenetére


roberto211
őstag

De október az k*rva sok idő, :D Azt hittem kijön nyáron az iphone 5 olyan augusztusba , mondtam jó az még belefér, de októóóberr?? :D És gondolom ember feletti ára lesz, 200k minimum,szerintem.:DNa azt meg a t.-mobilenál részletre is kb havi 15lesz előfizuval együtt, így meg kicsit sok nekem:D i4s-re meg egyszer kell befizetni 43at utána meg havonta 9ezer, az még elviselhető szerintem.. :D És az nem jó ötlet, h most(nyáron) megveszem vagy a t-nél vagy a vodánál a i4s-t és ha lejár a előfizu akkor már elfogadható ára lesz a 5-nek és akkor lecserélni? Szerintem így átgondoltam és praktikusabb nem?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#2118) manchester85 válasza roberto211 (#2117) üzenetére


manchester85
addikt

Ugyanannyi lesz, mint most az iPhone 4S. Ha akkor cseréled le, amikor megjelenik egy újabb, akkor borítékolható az árcsökkenés, de két modell között nem igazán fog esni az ára. Ja és nem lesz iPhone 5, hisz a 6. generáció fog most ősszel érkezni. Ha az iPhone 4S árával ki vagy békülve, akkor én azt javaslom, várd ki most már októberig, ugyanis aligha lesz ennél drágább az új, mivel az Apple ugyanannyiért fogja adni a szolgáltatóknak az újat is, mint amennyiért most a 4S-t.

i6 Silver

(#2119) pr0bi válasza ittakary (#2092) üzenetére


pr0bi
senior tag

Én is én is :DDD

(#2120) vadászcsiga válasza pr0bi (#2119) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De sötét kép nem látok rajta senkit :DD

(#2121) Smani válasza ittakary (#2092) üzenetére


Smani
senior tag

10:30-ra mentünk.

Ember beírta az s/n-t mondta, hogy garis és valóban független. Levette a hátlapot. Megnézte meg megmutatta a protektorokat vagy miket. Visszatette és mondta, hogy hibátlan :)

(#2122) manchester85 válasza vadászcsiga (#2120) üzenetére


manchester85
addikt

Ő maga is így gondolta. :D ;]

i6 Silver

(#2123) roberto211 válasza manchester85 (#2118) üzenetére


roberto211
őstag

Jaa. Hát ha ugyanannyiért akkor kivárom. Arról lehet valamit tudni, sejteni h mit fog tudni, meg mi lesz a 6.generációba? :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#2124) Tomics válasza roberto211 (#2117) üzenetére


Tomics
addikt

Mire lejár az előfizu már 3 generációval le leszel maradva, ha meg az újat veszed akkor 2-vel és az még tuti támogatott lesz, a 3 generáció lemaradás meg már csak korlátozásokkal lesz támogatva (lásd mostani trend).

Nem lehet még semmit tudni fixen, csak a találgatások mennek. (legalábbis ami a külsőt illeti)
Azt beszélik 16:9 arányú 4 col körüli kijelző lesz, de ez még egyáltalán nem biztos. Ezeket csak fantáziaképeknek fogd fel, sokak szerint teljesen más lesz.

Ami biztosra vehető, az a "forradalmi" változás, legalábbis ha trendet nézzük: 3G --- > 3GS, 4 --->4S

iOS 6 fog menni rajta, amiben már nem google alapú térkép/navigáció lesz, hanem az apple fejlesztése (a tomtom-al karöltve), ami a mostani állás szerint erős visszalépés...Siri-t tovább fejlesztették, csiszoltak a dizájnon, egyéb apró funkciók. De itt minden változást megtalálsz.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#2125) manchester85 válasza roberto211 (#2123) üzenetére


manchester85
addikt

Hát az iOS 6 funkcióit mar meg tudod tekinteni az Apple honlapján, azok vehetők egyedül készpénznek, más konkrétumot nem nagyon lehet még csak sejteni se. Persze mennek a nagyobb kijelzős rumor-ok, de ezek tavaly is ugyanígy mentek, így kar rajuk alapozni.

i6 Silver

(#2126) Blue@X


Blue@X
senior tag

Hali,

Kérdésem az lenne, hogyan lehetne PC-ről interneten keresztül videót streamelni iOS-re? Mint ha lenne erre egy app, de nem jut eszembe a neve...

(#2127) roberto211 válasza Tomics (#2124) üzenetére


roberto211
őstag

Hát pedig csak előfizura veszem mert úgy éri meg nekem. :D Meg azért nem egyik napról a másikra ad ki új iphoneokat az apple h annyira le legyek maradva. :) Mondjuk erre az 6.gen re kíváncsi leszek, hisz ez lesz az első iphone amibe a jobs keze nincs benne.. Szerintetek se lesz közel olyan tökéletes mint a jobs iphonejai? Mert lehet csak én látom rosszul de jobs azért pótolhatatlan.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#2128) Mr X válasza roberto211 (#2127) üzenetére


Mr X
veterán

Az a baj ezzel, hogy Almáéknak most muszáj valamit újítaniuk, mert 3 generáció nem jöhet ki ugyanazzal a designnal. És az újat mindig nehezen emésztik. Ergo mindenki sírni fog, hogy Jobs nélkül szart csináltak. Aztán eltellik pár hónap, megszokják az újat és rájönnek, hogy jó lett az. Szóval szerintem elkerülhetetlen, hogy megint előjöjjenek a pletykák az Apple hanyatlásáról.

[ Szerkesztve ]

(#2129) vadászcsiga válasza Mr X (#2128) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Miért ne jöhetnének ki? Bármit megtehetnek. Ha igaz a pletyka Jobs gondoskodott nehány jövőbeni eszkozrol is. Nekem egyébként van egy olyan érzésem hogy nem változtatnak sokat sőt még kijelzőt sem növelnek. Arra alapozom ezt hogy erősen amerikaiaknak készítik ezt a telefont akik köztudottan konzervativak nem egy állandóan újításokra vágyó robotfejek. Megszokták a méretet jó ez így nekik.

(#2130) Mr X válasza vadászcsiga (#2129) üzenetére


Mr X
veterán

A 4S-nél is húzták sokan a szájukat, hogy nem változott a design. Emlékezz vissza, mennyi komment volt itt is, ahol azt írtál, hogy nem történt lényegi újítás, pedig csak a design maradt meg. Most gondold el, ha harmadszorra is ugyanilyen kinézettel jönnek ki. :D

Értem én, hogy szép a 4-4S, de lassan muszáj lesz újítani a formán, mert egyrészt előbb-utóbb a vérfanok is ráunnak, másrészt néhány embert bosszanthat, hogy nem lehet majd megkülönböztetni az ő új telefonját a 2 generációval azelőttitől. Nem kell feltétlen változtatni a méreten, de valami külső vérfrissítés kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

(#2131) manchester85 válasza Mr X (#2130) üzenetére


manchester85
addikt

A gond csak az, hogy az eladási statisztikák többet számítanak, mint az itt hozzászóló tagok véleménye. :U Ettől függetlenül veled értek egyet, 3 éven át ugyanazzal a dizájnnal kiadni egy méregdrága telefont tényleg elég vérszegény dolog. Viszont az is igaz, hogy egy érintőkijelzős telefonnál nem feltétlenül lehet annyira variálni a formatervet, és csak azért változtatni (esetleg rosszabbra) hogy ne legyen ugyanolyan, szintén nem túl jó dolog. Nehéz kérdés ez.

Szerk:

Nincs mese, szoftveres újításokkal lehet igazából csak előrelépni most mar szerintem. Lezárt képernyőre kéne valami személyre szabhatóság.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#2132) P-SZ-S válasza Mr X (#2130) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Az első iphone formaterve is három évig futott, csak a hátlapon változtattak (2g-3g). De én gyanítom hogy növelik majd a kijelző méretét, ugyanis most már ott tartunk hogy elfogytak az újdonságok amiket be lehetne vetni. A 4s hardvere kb. mindenre elegenő (de ma még a sima 4-é is). Kamera fejlesztést eljátszották a 4s-nél, felbontást is felesleges lenne növelni ekkora kijelzőmérethez, szóval én már nem tudok mit elképzelni, valamivel pedig muszáj lesz előállniuk.

De ottvan például az iOS: 5 éve ugyanúgy néz ki, mégse akarom hogy változtassanak rajta

[ Szerkesztve ]

(#2133) vadászcsiga válasza manchester85 (#2131) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Osztom:)

Még annyi hogy igaz verszegeny de ők az Apple, mindenki felett érzik magukat eddig egyszer sem vették fel semmiben a harcot pl a samsunggal. Nem tartják őket ellenfélnek. Hogy ez jó e vagy sem nem tudom én titkon örülök neki. Engem a 90-es évek előtti termékekre emlékeztet amiben felnottem, akkor még egy használati cikk meg volt csinálva nem kellett 1 éven belül újat venni mert egyszerűen szétesik. Fém és üveg ahogy kell.

Nem ragozom tudod miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#2134) máyköl válasza roberto211 (#2127) üzenetére


máyköl
veterán

Honnan tudod, hogy ez az első iPhone amiben nincs benne Jobs keze?

(#2135) baro130 válasza Blue@X (#2126) üzenetére


baro130
tag

Én az AirPlayit-et használom erre a célra.

(#2136) joey04 válasza vadászcsiga (#2133) üzenetére


joey04
titán

Nem tartják őket ellenfélnek.
Ezt azért nem gondolnám. Egyszerűen más utakon járnak, és ehhez igazítják a fejlesztéseket is. És bíznak benne, hogy az általuk kitalált út jobban tetszik az embereknek. Ha bármiben is felvennék a harcot mondjuk a samuval, akkor rögtön hátrányba is kerülnének, mert egy másik koncepciót próbálnának beérni, átvenni.

(#2137) máyköl


máyköl
veterán

Figyelem! Lehet az új redsn0w -al downgradelni iPad basebandet, akit érdekel, szifon.com, mert itt tilos a témáról beszélni!

[ Szerkesztve ]

(#2138) vadászcsiga válasza joey04 (#2136) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is ezt írtam csak pepitaban.

(#2139) manchester85 válasza vadászcsiga (#2138) üzenetére


manchester85
addikt

Csak azt ne felejtsétek el, hogy addig lehet más utakon járni, amíg megy a szekér. Mert ha egyszer felborul, muszáj lesz áttérni egy másikra. :U Nyilván vannak elvi eltérések a cégek között, de ha a piac valamit nagyon diktál, abba az Apple-nek is muszáj beszállnia. A képernyőnövelés talán nem ilyen, de számos más dologban muszáj nekik is a trendekhez igazodni. Ott vannak a közösségi szolgáltatások térhódításai vagy a külső fejlesztők által megírt alkalmazások, amit kezdetben Jobs nem igazán támogatott. Tehát azért lényegében tőlünk fogyasztóktól is nagyban függ az Apple mentalitása. Ha esetleg picit ráun a nép a szürkeségre, (amit az iOS 6 is előre vetít :DDD) akkor evidens, hogy az Apple is azokból fog inkább építkezni, akiknek megy a szekér. :)

i6 Silver

(#2140) vadászcsiga válasza manchester85 (#2139) üzenetére


vadászcsiga
félisten

addig lehet más utakon járni, amíg megy a szekér. Mert ha egyszer felborul, muszáj lesz áttérni egy másikra
Amiben ugyancsak jók lásd ipad, plusz jelentős a készpénz mennyiségük.

(#2141) manchester85 válasza vadászcsiga (#2140) üzenetére


manchester85
addikt

Ezt nem értem, mire írod. :)

i6 Silver

(#2142) xlife11


xlife11
senior tag

Reggel óta eltűnt az ikonok közül az Appstore és a Safari, sehogy se tudom őket elérni, új alkalmazásokat se tudok gépről felrakni.Mi a teendő:?

(#2143) roberto211 válasza máyköl (#2134) üzenetére


roberto211
őstag

Hát onnét mivel nem él sajnos.. Ha pedig benne van a keze, akkor jóval előre dolgoztak..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#2144) máyköl válasza roberto211 (#2143) üzenetére


máyköl
veterán

Honnan tudod, hogy nincsenek meg Jobs tervei több évre előre? Szerintem ebbe még bőven benne van a keze, majd pár év múlva lesz érdekes, mikor a srácok magukra maradtak.

[ Szerkesztve ]

(#2145) roberto211 válasza máyköl (#2144) üzenetére


roberto211
őstag

Ezért mondtam : " Ha pedig benne van a keze, akkor jóval előre dolgoztak.." :D

Hogy az ő szavaival éljek magyarra fordítva: "Az emberek gyakran nem tudják, hogy mit akarnak, amíg meg nem mutatod nekik.
"

És ebben van igazság. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#2146) manchester85 válasza roberto211 (#2145) üzenetére


manchester85
addikt

Ez tökéletesen így van. ;) Az emberek max meglevő koncepciókból tudják eldönteni, mire van szükségük, de az új koncepciókat a zsenik vagy az evolúció hozza el számunkra. Pl. hiába tudom, hogy nekem most Angelina Jolie-ra lenne szükségem a horvát spanyol után, hogyha erre a szükségletre csak a létezésének ismerete utan tettem szert. :)

i6 Silver

(#2147) vadászcsiga válasza manchester85 (#2141) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát az úttörő szerepre. Ha felborul a szekér tudod. Vagy azt gondoltad egy olyan útra lépnének amin màr van valaki, ne adj Isten éppen a Samsung? :DDD

(#2148) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdés, hogy ha az USA-ból haverék hazahoznak iPhone 4S-t akkor azzal itthon mit lehet kezdeni?
Függetleníteni gondolom hivatalosan nem lehet csak kinn?!
Itthon meg nem jó semmire csak alkatrészre vagy ez a Givey Slim vagy micsoda megoldás rá mert úgy tudom azzal is csak xy ideig lehet használni?!

Köszi előre is a válaszokat! :R

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#2149) Tibee86 válasza Kartács (#2148) üzenetére


Tibee86
veterán

Függetlenítés téma itt tilos, szerintem sok válaszra ne számíts.
Hivatalosan ha jól tudom, akkor csak ott tudják függetleníteni.
iPod touch-nak jó az még :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2150) csdm


csdm
senior tag

Egy több mint 2 éves iphone 3gs mely tmobile függő, letiltható marad, ha nem fizetik tovább a számlákat? A hűség lejárt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.