Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Onderon válasza Totheground (#20950) üzenetére


Onderon
senior tag

kösz a tippet, de használtad már? :) maradjunk annyiban, hogy nem ugyanaz :)

[ Szerkesztve ]

(#20952) ittakary válasza Onderon (#20951) üzenetére


ittakary
nagyúr

Végre eszembejutott a Cydia app neve: Zephyr

Nagy okosság :) Nagyon hozzá lehet szokni :K

[ Szerkesztve ]

(#20953) erdoke válasza Onderon (#20948) üzenetére


erdoke
titán

Én is erős felhasználó vagyok, de nem tűnt fel, hogy a bekapcsolt WiFi sokat enne, amikor nem használom. Sőt, nálam a Bluetooth is mindig megy. A helymeghatározás pedig be se kapcsol, amikor nincs rá szükség, ráadásul rögtön látszik a kis háromszög, ha aktív.

A legjobb aláírás a héten

(#20954) Onderon válasza erdoke (#20953) üzenetére


Onderon
senior tag

nem fogadnám én le, hogy attól, mert nem látszik, hogy menne, tényleg ki van kapcsolva teljesen. különben hogyan találna műholdat azonnal, ha elindítasz egy appot ami használja? a wifi is állandóan keresi a hálózatokat, 3G-n pedig a belvárosban (Budapest) olyan gyér sokszor a térerő, főleg zsebben/táskában/kabátban, hogy oda-vissza váltogat 3G és Edge között, ami szintén nagyon meríti a telót.

ittakary: azaz! :O

[ Szerkesztve ]

(#20955) ittakary válasza Onderon (#20954) üzenetére


ittakary
nagyúr

K: különben hogyan találna műholdat azonnal
V: a-GPS - besegít cellainformációkkal

K: a wifi is állandóan keresi a hálózatokat
V: téves, nem keres folyamatosan, azért az durva lenne... Csak amikor használod akkor néz rá, hogy hátha van e valami ismerős a környéken...

(#20956) Onderon válasza ittakary (#20955) üzenetére


Onderon
senior tag

hm. szóval azt állítjátok uraim, ha bekapcsolva hagyom a wifit, gps-t (és beállítom normálisan melyik app használhatja), akkor közel ugyanakkora használati időt kapok, mintha kikapcsolnám őket? na majd hiszem, ha látom! :DDD

(#20957) ittakary válasza Onderon (#20956) üzenetére


ittakary
nagyúr

... én ugyan nem foglak többet győzködni :) A Location-t soha nem szoktam kapcsolgatni, egy appnak vagy engedem, vagy nem; a wifi-t pedig nagyon ritkán szoktam... reggel elmegyek itthonról, beérek BME-re, előveszem az első órán és már előtte rajtavan a belső wifin :)

(#20958) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Aki whatsappot használ, annak működik rendesen? Én nagyon nagy késedelemmel kapom meg a notificationt, márha egyáltalán megkapom.

(#20959) samgar


samgar
őstag

Ha a levelezesnel be van kapcsolva a push, fugg az akku ido attol, hogy hany fiokot ellenoriz?

Oppo Find X5 PRO

(#20960) Kicsirics77 válasza samgar (#20959) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem feltétlen,szerintem ugyanannyit fogyaszt egy fiók ellenőrzésénél is mint ha 10 fiókot ellenőrizne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#20961) Kommy válasza samgar (#20959) üzenetére


Kommy
veterán

Push-nál nem ellenőriz semmit a telefon, ő kapj a az értesítést arról hogy új üzenet érkezett, és nem az számít hány fiók van így berakva hanem az, hogy az érkező levelek száma mennnyi

(#20962) leslien


leslien
nagyúr

pls vki hogy lehet a windowshoz csatlakoztatni pc módba? 4s-t

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#20963) Kommy válasza leslien (#20962) üzenetére


Kommy
veterán

Mi az hogy PC módban? A telefon csak iTunes-al szinkronizálható sehogy máshogy nem lehet rá fájlokat másolni, ez nem pendrive, mondjuk sajátgépben megjelenik mint fényképező és le lehet róla tölteni a képeket.

(#20964) StLui válasza leslien (#20962) üzenetére


StLui
veterán

megjelenik mint egy meghajtó, vagy felnyílik az autostart ablak, hogy fényképeket akarsz importálni, vagy a mappát megnyitni stb. De csak a fényképeket éred így el.
Nem tudom erre gondoltál-e?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#20965) leslien válasza leslien (#20962) üzenetére


leslien
nagyúr

itunes már a szgépen de nem látja csak ha ulemeznél van a pipa

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#20966) sipi723 válasza ittakary (#20952) üzenetére


sipi723
tag

kár, hogy jailbreak.. :/

(#20967) Ragnar95 válasza Mr. Teddy (#20958) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem jönnek rendesen az éretesítések whatsappról.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20968) Mykl


Mykl
tag

Iphone 5-nek kellet már valakinek kijelzőt cserélnie?

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#20969) kchris78


kchris78
veterán

kérdés: ismerősömnek van párezer száma, de taggeletlenül, vagyis a fájlnévben van leginkább hogy ki/mi a zene szerzője/címe. Ha ez az iTunes match felismeri akkor lehet valahogy taggeltetni vele? Mert akkor megérné előfizetni pár hónapra, betaggeli aztán lemondja és ott vannak a számok (nem kell neki felhő) taggelve...

(#20970) ZooLee válasza Onderon (#20956) üzenetére


ZooLee
őstag

hm. szóval azt állítjátok uraim, ha bekapcsolva hagyom a wifit, gps-t (és beállítom normálisan melyik app használhatja), akkor közel ugyanakkora használati időt kapok, mintha kikapcsolnám őket? na majd hiszem, ha látom! :DDD

Azt. :)

Mondjuk a jó beparaméterezés tényleg fontos, mert egyes alkalmazások agyon tudják vágni rendesen. Ha például használsz helyfüggő emlékeztetőt, akkor tényleg majdnem folyamatosan menni fog a helymeghatározás, és akkor lőttek a készenléti időnek.

Én használok egy alkalmazást a BatteryDoctor-t, ez sok mindent megmutat, mi mennyit használta az akksit, ez a része nagyon jó.

Van egy másik része is. ha kikapcsolsz valamit (pl. Wifi, Bt) akkor mennyivel nyújtod meg a készenléti időt, na ez eddig nem jött be. (pl. szerinte a Wifi kikapcsolással lehet nyerni 3 óra készenlétet. Kipróbáltam ugyanolyan körülmények között, gyakorlatilag semmivel nem lett hosszabb a készenléti idő, ha ki vagy be volt kapcsolva. Ez csak akkor számít, ha tényleg használod a Wifit (töltesz le valamit, vagy netezel)

(#20971) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Erre valaki?
kchris78: tudtommal csak 1 évre lehet előfizetni 25$-ért, pár hónapra nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20972) ZooLee válasza kchris78 (#20969) üzenetére


ZooLee
őstag

Ha ez az iTunes match felismeri akkor lehet valahogy taggeltetni vele?

Már az iTunes sem fogja felismerni fájlnévből, legfeljebb scriptet lehetne írni rá, vagy olyan alkalmazáson átfuttatni, ami elvégzi az alap taggelést (Mondjuk ehhez szigorú struktúrában kellene tartalmaznia a fájlnévnek az előadót, album címet és szám címet).

(#20901) heidrich: Apropo egy külső akksi tehet kárt az iPhone 5 akksijában?

Ha sima USB port van az akksin, akkor nem, legfeljebb nem tudja eléggé tölteni. Meg kell nézni, hogy mekkora áramot tud leadni az adott akksi USB portja, legalább 1A-t tudjon. (Nekem a kis 2200-as Ghoo Power van, nagyon jól működik)

(#20973) r3dsnake válasza ZooLee (#20972) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A match szerintem "belehallgat" es nagyon nem erdekli mi van odairva.

(#20974) nord_ válasza ZooLee (#20970) üzenetére


nord_
veterán

No de melyik Battery Doctor? Kihoz néhányat a kereső. :)

(#20975) Tibee86 válasza nord_ (#20974) üzenetére


Tibee86
veterán

(#20976) nord_ válasza Tibee86 (#20975) üzenetére


nord_
veterán

Köszi!

(#20977) Mela Kehes válasza ZooLee (#20970) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Saját magát is figyeli? :)

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#20978) nord_ válasza Mela Kehes (#20977) üzenetére


nord_
veterán

Bezony. :)

(#20979) Mela Kehes válasza nord_ (#20978) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Úgy értettem, hogy akkor nem fogyaszt többet ha saját magát is folyton futtatja? Vagy ez már csak szőrszálhasogatás?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#20980) hengelhof


hengelhof
senior tag

Sziasztok!

Holnap hozzák ki nekem az Apple Store-ból rendelt i5-öt. Jelenleg egy SG II-t használok, Vodás normál méretű SIM kártyával.
Nem tudjátok a Vodánál azonnal cserélik a kártyát?
Mennyit kell fizetni?
Lehet nyirbálni fogom...

(#20981) Kicsirics77 válasza hengelhof (#20980) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem mindkettőt cserélték ingyen és bérmentve

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#20982) kchris78 válasza r3dsnake (#20973) üzenetére


kchris78
veterán

én is így gondolom, elvégre van soundhound és hasonló....

(#20983) Mykl válasza hengelhof (#20980) üzenetére


Mykl
tag

7000Ft és azonnal cserélik. A d0jat a követkeuő számlán fogják kiszámlázni!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#20984) hengelhof válasza Mykl (#20983) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi. Akkor nem érdemes barkácsolni. A másikat visszaveszik? Érvénytelen lesz gondolom. Ha bármi adódik, és mondjuk ideiglenesen telcsit kell cserélnem, amibe nem jó a nano SIM, akkor megszívtam?

(#20985) Tibee86 válasza hengelhof (#20984) üzenetére


Tibee86
veterán

Lehet kapni átalakítót néhány száz forintért.

(#20986) kchris78


kchris78
veterán

szerintetek a bekapcsolt location services mennyivel növeli a fogyasztást? Androidon mondás hogy érdemes a GPS-t ki/be kapcsolni, de ahogy látom iOS-en azért más, itt a location services a GSM alapú helymeghatározást is tiltja...

(#20987) r3dsnake válasza kchris78 (#20986) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Semennyire. Ha beállítod rendesen, hogy melyik alkalmazás férhet hozzá a locationhöz, akkor hagyd bekapcsolva. Úgyis csak akkor válik aktívvá, ha megnyitsz egy olyan appot, ráadásul felül látod is kis jellel.

(#20988) hengelhof válasza Tibee86 (#20985) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi az infót!!

(#20989) heidrich válasza ZooLee (#20972) üzenetére


heidrich
senior tag

Sima USB portos, (5V, 1A output) ugyanolyan az enyém is mint a tied csak 5200-es.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#20990) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Kéne nekem egy app 3G re ami fut 4.2.1 en.
Ami képes file ba menteni az összes névjegyet darabszám korlátozás nélkül.
Találtam egy jót ami LITE verzió és csak 100 db ot.
Lehetőleg ingyenes ha nincs más akkor fizetős.
Tud ilyet vki?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#20991) Ragnar95 válasza hengelhof (#20984) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Legegyszerűbb, ha arra hivatkozol,h dobálja a hívásokat a kártya és akkor ingyen cserélik azonnal :K Vagy XMS-ben van MicroSIM vágó, szóval esélyes, hogy beszereztek NanoSIM vágót is és azzal nem tudod elrontani a vágást.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20992) majestic


majestic
őstag

Srácok! Van itthon biztos hely (bolt), ahova az ember lánya bemegy és vesz egy gyárilag független, garis fekete iPhone 5-öst? 64GB-os kellene.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#20993) Texy14


Texy14
csendes tag

Sziasztok!

Kb 1,5 hete kaptam egy iPhone 3g 16gb-t. Nincs JB-ve és ki van ütve. Angliából rendeltük.
A kérdésem a következő: Hogyan tudok szoftvert frissíteni? A jelenlegi verziója iOS 4.2.1.
Próbáltam a redsnOw-s verziót, de teljesen legyilkolta a telefont... sikerül végül helyreállítanom a dolgot. (magam sem tudom már, hogy hogyan) A youtube-on rengeteg videót láttam már, hogyan kell csinálni. Ott baromi egyszerűnek tűnik, de nekem sehogy nem sikerül megoldanom...

A másik kérdés pedig az, hogy az új iTunes 11-ben van-e arra lehetőség, hogy szoftververzió szerint kereshessek rá a programokra. Nagyon unom már, hogy szinte semmit nem lehet telepíteni a telefonra, mert minden TOP 200-as program már 4.3-as vagy jobb szoftvert igényel.

Válaszotokat előre is köszönöm. :)

(#20994) Blaise válasza majestic (#20992) üzenetére


Blaise
veterán

A 16 Gigásat is horror áron árulják raktárról, szóval a 64-es árára nem is mernék gondolni...

Innen megkapod hamar

Texy14:

3G-n 4.2.1 fölé semmilyen módszerrel nem tudsz menni.

[ Szerkesztve ]

(#20995) zzeN válasza majestic (#20992) üzenetére


zzeN
aktív tag

Vannak ilyen boltok, csak azok sokkal drágábbak mint ha az apple.hu-ról rendelnéd.

(#20996) r3dsnake válasza Texy14 (#20993) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mire akarok frissíteni? 4.2.1 az utolsó OS rá. Nem tudsz szoftververzió alapján keresni iTunes-ban. Amiket nem enged telepíteni, nem is fognak felmenni.

[ Szerkesztve ]

(#20997) Texy14 válasza r3dsnake (#20996) üzenetére


Texy14
csendes tag

Értem... hát akkor így jártam,

Tudtok esetleg olyan programokat ajánlani amik futnak is a 3g-n? :)

(#20998) Redplee


Redplee
senior tag

Sziasztok,

szüleimnek szeretnék iphone5 öst venni, de mindegyik... szóval műszakilag... szóval kevésbé értenek hozzá :)

Az a kérdésem, hogy névjegyet ki lehet tenni a kezdőképernyőre az alkalmazás ikonok helyett?
(Ahogy androidnál is, alkalmazásindító->névjegy hívása)
Azaz, hogy ha ráböknek egy személyre, egyből hívja a telefon. Így a néhány kontaktot amit hívnának, kitenném kezdőképernyőre, így tudnák is használni a telefont valamennyire :)

Köszi előre is!

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#20999) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy 0.9 euro s app ert miert 560 ft ot von le a applestore?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#21000) Blaise válasza Redplee (#20998) üzenetére


Blaise
veterán

Ilyet nem lehet csinálni.

No offense...de biztos, hogy szükségük van iPhone-ra? :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.