Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) nord_ válasza Onderon (#21950) üzenetére


nord_
veterán

Tehát akkor profi navigáció az Apple térkép? Mert ezen, a Dunakanyarban lévő 9 kilométeres rövidke szakaszon nem követi el azokat a hibákat, mint az agyonhájpolt gugli.. :D Egyébként értem a gondolatmeneted. Ami nekünk fontos, legyen benne. Ha nincs, akkor az a termék szar. Ami meg szerintünk nem fontos, az észre se vesszük. Ha meg valaki más észreveszi, akkor az a rész nyilván teljesen más kategória, hisze az általunk istenített alkalmazás nem tudja jól. :)

Már bocsáss meg, de ne legyünk ennyire kétbitesek, hogy az egyik szimplán szar, a másik meg olyan überfasza, hogy a megjelenésére úgy tekintünk, mintha maga a messiás jelent volna meg köztünk. Egyik se hibátlan. Nyilván, az ország lakosságának az a töredéke, aki a fővárosban él és sokat járkál számára ismeretlen tömegközlekedési útvonalakon, azoknak nagyon jól jött, hogy ismét van ilyen alkalmazás a telefonra. De más szempontok is vannak, olyanok is, amelyek nem csak az ország egy kis részén élők töredékének fontos.

(#21952) Onderon válasza nord_ (#21951) üzenetére


Onderon
senior tag

komolyan nem értem miért fárasztasz. az apple maps is szar és a google maps is szar. de a kettő közül a google maps jobb. navigációra meg nem használom egyiket sem, mert sokkal profibb megoldások léteznek erre. egyéb kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#21953) nord_ válasza Onderon (#21952) üzenetére


nord_
veterán

Ez egy nyílt fórum, mindeni leírhatja a véleményét. Ha fáradt vagy, pihenj le. ;)

(#21954) szabopali


szabopali
aktív tag

(#21956) madgie válasza nord_ (#21951) üzenetére


madgie
titán

No igen, engem is szépen elnavigált az apple navi a bringás útjainkon, tavakat földúton kerülve, falvakat szintén... nem minden a millió POI, százasmetró, kettesbusz, hálistennek nem lakik mindenki nagyvárosban.

Autóban meg eszembe sem jutott soha a guglimepszet használni az ingyenes navigon helyett (külföldi útnál meg akad "rendes" navigáció - ami ugye a körforgalmas érdekességet produkálta többek között most is- úgyis azt használjuk)

Parasite: kicsit magas lovon ülsz...

[ Szerkesztve ]

(#21957) totopad


totopad
senior tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, hogy tudnék gariztatni egy új 4s-t. Alapból gond van a telóval, nem kamucseréltetni akarom -bár az is jó lenne :)-. A problémám, hogy vidéken lakok és itthon egyszerűen alig van térerő és beszélni is nehézkes. Szétkapcsol, nem érteni mit mondanak és azt sem én mit mondok. Ez a 3. iPhone-om, és van más mobil is a családban, de ilyen problémám még nem volt. Pesten persze nincs gond ezzel, voltam a westend-be, mondta a srác, hogy várjam meg a 6.1-et, ha akkor is jelentkezik, cserélik, de ezt nem tudom, hogy tudnám bebizonyítani. Tök cikinek érzem, hogy megvettem egy 150ezres telefont és épp csak beszélni nem tudok rajta.

(#21962) KonzolKartel

Ha egy éves t-mobilos 4s-t veszek használtan, akkor azt még tilthatják? :F

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#21963) Tibee86 válasza KonzolKartel (#21962) üzenetére


Tibee86
veterán

Ha 2 éves hűségnyilatkozattal vették, akkor igen.

(#21964) turbobusa válasza KonzolKartel (#21962) üzenetére


turbobusa
senior tag

Igen, mivel 2 évre veszik az emberek általában előfizetéssel. Mindenféleképp járj utána, mit lehet tudni a mobil előéletéről, mielőtt megvennéd.

(#21965) BossBoss


BossBoss
őstag

Na végül én is beléptem egy i5-el. Fekete 16GB-s. Szuper! Pedig úgy indultam el, hogy Lumia 920 lesz. :) De élőben hatalmas tepsi! Nem volt más választásom. Remélem nem bánom meg! :)

(#21966) Csabee. válasza BossBoss (#21965) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jó választás volt! Csak vigyázz rá;)

Üdv: Csabee.

(#21967) pr0bi válasza nord_ (#21937) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nem feltétlen jut eszembe, hogy Google Mapsel kell navigálnom magamat, más miatt viszont nincs jobb alternatívája. A gyalogos útvonalterv (bkv) és a részeltes térképe pótolhatatlan.

(#21968) Möhe válasza szabopali (#21954) üzenetére


Möhe
addikt

nekem csak egy vodás reklámot ad be fél képernyőre amit nem tudok kikapcsolni sem bezárni,
amúgy szerintem fék ez az 5S, ha ennyire lúzerek Timiék hogy fél évre leviszik a váltási ciklust akkor valami nem stimmel

(#21969) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az új google maps nálam gyalogos navinál miért nem mond semmit? Valamint nyelvet hol tudok állítani? Köszi!

(#21970) nyirir


nyirir
csendes tag

van egy iphone 4-em 4.10.01 es basebanddal jelenleg gevey simmel használom 5.0.1-en és szeretném frissíteni 5.1-re lehet és hogyan? választ előre köszi

(#21971) turbobusa válasza Möhe (#21968) üzenetére


turbobusa
senior tag

Látok benne valamit, hisz mostanság így jelennek meg a konkurensek termékei, bár remélem az egyéves ciklusnál maradnak, mert félévente mobilt nem akarok cserélni. Ebből adódóan az árát se tartaná úgy egy mobil.

[ Szerkesztve ]

(#21972) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

ááá kicserélték a 4S-t WINNING!

Zenéket lehet valahogy pakolni 6.0.1-re? :)

[ Szerkesztve ]

(#21973) Kicsirics77 válasza -secret- (#21972) üzenetére


Kicsirics77
veterán

persze ugyanúgy mint a 6.0-ra vagy mint az 5.1.1-re

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#21974) Möhe válasza turbobusa (#21971) üzenetére


Möhe
addikt

Akkor mit fognak innoválni fél évente? A készülékház színeit? :W
Nekem eszem ágában sincs fél évente váltani.2 évig marad az i5,kivéve ha valami baja nem lesz és gariban lesz megoldva a csere.Vagy ha annyira innovatívak lesznek az epölnél a fejlesztéséskutatáson mint most 4S és i5 között, akkor megvárom amíg kirohad a kezemből.

(#21975) baderoli


baderoli
tag

Sziasztok! Keresek egy appot ami összesíti a hívásaimat ,ki hányszor hívott és mikor , egybe szeretném látni,mert a gyári hivás kezelő külön rakja. Köszi!

(#21976) turbobusa válasza Möhe (#21974) üzenetére


turbobusa
senior tag

Nem azért, de most se álltak elő egy ordenáré nagy újítással, szerintem az innováció az már csak egy fogalom. Minden szép és jó, de sokat nem változtatnak. Mondjuk ott van az iPad mindenki sír, hogy az új modell kapott egy lighting csatlakozót meg némileg gyorsabb lett az új processzornak köszönhetően. Retina kijelző akkorát dob az egészen, hogy elég minden évbe valami apróságot módosítani. Nyomába még mindig semmi nem ér kb. Mobilba gondolom a szokás szerint jön majd az S-es széria, amibe valamit a processzorral babrálnak szokáshoz híven vagy még a kamerát megpiszkálják, de nagy lépésre nem számítok...
2év után jól lemegy majd az ára, szerintem felesleges addig tartani. Be kellett látnom, hogy mindig érdemes lépni egyet, mert hanem szépen tud bukni az ember, mondjuk amúgy is van veszteség... :DD
iMac-be gondolom a következő lépés ugyanúgy a retina lesz csak nem akarták egyszerre ellőni a terveket...

Remélem, hogy ebbe a félévente kidobok új mobilt harcba nem állnak be. Viszont az eltudnám viselni, hogy mondjuk kiadják a 4-t és utána nem 4s, hanem a teljesen új 5 lép a helyére.

(#21977) Ck.


Ck.
addikt

Sokszínű iPhone? Na szerintem ez az a libasor, ami mögé nagyon nem kéne beállni. Elvenné az egész brand exkluzivitását.

[ Szerkesztve ]

(#21978) turbobusa válasza Ck. (#21977) üzenetére


turbobusa
senior tag

Mindig az a két szín jól el volt találva szerintem, mindenki megtalálta a hozzá illőt. Eddig mindig a fekete híve voltam, de az ötnél már nem döntenék biztosan amellett. :D

(#21979) -secret- válasza Kicsirics77 (#21973) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

azt hittem a jb szabályozza. köszi!

(#21980) StLui válasza BossBoss (#21965) üzenetére


StLui
veterán

Én meg látatlanban vettem meg a 920-at, tényleg ijesztő a mérete. Ezzel hogy fogok futni, azt nem tudom.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21981) turbobusa válasza StLui (#21980) üzenetére


turbobusa
senior tag

Ott a fasza Nike pod-os app ios-re, ha nem tévedek még semmi másra nincsen..

(#21982) StLui válasza turbobusa (#21981) üzenetére


StLui
veterán

runkeepert használok már egy éve, megszerettem, sok km-t tettem már bele :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21983) turbobusa válasza StLui (#21982) üzenetére


turbobusa
senior tag

Amúgy most akarok majd elkezdeni futni, tetszik a sport, meg a mozgás sosem árt. Mivel aszfalton futnék, így kellene vennem valami csukát, bár nem vagyok képbe, mit lenne érdemes...

(#21984) vadászcsiga válasza turbobusa (#21983) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egy futócipő? ;]

(#21985) turbobusa válasza vadászcsiga (#21984) üzenetére


turbobusa
senior tag

:C
Végül is az kell...

(#21986) munnergep


munnergep
senior tag

Egy gyors kérdés azoknak akiknek ilyen témában van tapasztalata:

Csináltam 2 játékot ios-re, mennek a tesztek, valamikor januárban fel is akarom tölteni őket... ez eddig tiszta.

De! Szeretném ezeket androidra vagy win8phone-ra is megcsinálni. Most van lehetőségem az egyik típusú telefont megvenni, majd február-márciusban arra a piacra is feltölteni a progikat.
Direkt azért kérdezem itt, mert itt talán nem lesz elfogultság:

Melyikre érdemesebb jelen pillanatban fejleszteni? Androidra vagy Win8 phone-ra?
A két rendszert ismerem mint felhasználó ismerem, tudom hogy hogyan kell rájuk fejleszteni, de nem ismerem a piacot és nincs jó prognózisom :)
(az android jóval nagyobb piac, tudom, de sztem 60% warez progikkal játszanak :), a win meg talán a közeljövő meghatározó platformja)

Bocs, ha túl darabos voltam.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#21987) StLui válasza turbobusa (#21983) üzenetére


StLui
veterán

Mindenképp menj el a Spuri futóboltba, ott felmérik a lábad, futóstílusod. Ahhoz ajánlanak cipőt. Kb 5-8 métert futsz a folyosón. Én végül nem kaptam náluk nekem megfelelőt. Viszont így már tudtam mit keressek. Április lenyomtam benne több mint 1000km-t :)

vadászcsiga: nem mindegy, hogy aszfalt, vagy terep, normál a lábtartás, vagy befele, kifele dőlő esetleg.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21988) turbobusa válasza StLui (#21987) üzenetére


turbobusa
senior tag

Rendben, ellátogatok majd akkor oda. Lúdtalpam az van, igaz nem vészes, tehát nem taposom befelé a cipőt, gyógytalpas betét kell tenni bele vagy alapból olyan a cipő?

(#21989) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hülye kérdésnek tűnhet elsőnek, főleg ebben a topikban, de bepróbálkozok:

Van e negatív tulajdonsága az iPhone 4S-nek az árán kívül? (Igen, itt most minden apróság érdekelne)

Másodikként:

Mitől jobb, teszem azt egy felső kategóriás doridos telónál HTC One X/ SGS3 vagy Nexus 4-nél? (annál több érdekelne mint: Nem szar android van rajta...,hanem bővebben...)

Azért írtam ezt és azért ide, mert talán itt fogom megkapni a leginkább a valósághoz közeli választ.

[ Szerkesztve ]

(#21990) vadászcsiga válasza StLui (#21987) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tudom tudom, csak vicc akart lenni. Tisztában vagyok ezekkel, én meg a Sportstrackerbe raktam már jócskán kilómétereket.

Egész pontosan 753 km-t, plusz még azok a km-ek amiket az előző 3-4 trackerben hagytam amiket használtam előtte.

[ Szerkesztve ]

(#21991) munnergep válasza Vasinger! (#21989) üzenetére


munnergep
senior tag

Ami elsőre eszembe jut, az a stabilitás és az Appstore minőségi programjai.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#21992) Ragnar95 válasza Vasinger! (#21989) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1.Ha típushibára gondolsz, az szerencsére nincs neki, javították az antenna-gate-et és a home gombot is és új típushiba sem jelent meg :D
2.A legnagyobb előny az oprendszer, ami igazából a különbséget adja a mai csúcskategóriás telók között. Ha egy stabil és gyors rendszert szeretnél, amit nem kell haxolni, akkor az iOS a neked megfelelő választás. Ezen kívül erre van a legtöbb alkalmazás/játék és erre vannak a legjobb minőségűek, mivel minden alkalmazás ellenőrzött és a fejlesztők számára is több bevételt generál. De én mindenképp azt tanácsolnám számodra, hogy menj el egy boltba és próbáld ki mindkét oprendszert, hogy te magad is láthasd a különbségeket, amik már pár perc használat után előjönnek (ui, gyári appok, sebesség....).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#21993) StLui válasza turbobusa (#21988) üzenetére


StLui
veterán

Telefonálj oda, mert van amikor ott van egy spéci cuccos "mérőember", szerintem gyógy harántemelő nincs bennük lapból, de inkább passz.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21994) Onderon válasza madgie (#21956) üzenetére


Onderon
senior tag

vagy neked van komplexusod, az nem lehetséges?

(#21995) BossBoss válasza StLui (#21980) üzenetére


BossBoss
őstag

Nevetsz, de ugyan ezt mondtam az eladónak én is. Hogyan fogok ezzel futni? :) Szerintem, hó hogy maradtam iOS-en. Túl sok app van ami egyszerűen még csak nem is létezik WP-re...

OFF topikban már kérdeztem, de akkor itt is: Jelenleg teljesen csupasz a fekete i5-m. Mit ajánlatok rá? (tok, fólia egyéb...) Remélem ez a kopás nálam nem lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#21996) Vasinger! válasza Ragnar95 (#21992) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezek szerint nincs semmi hibája? Akkor csak azért nem vesz ilyet mindenki mert drága?

Amúgy meg hardveresen vagy szoftveresen semmi baj nincs vele?

(#21997) Ck.


Ck.
addikt

Valaki legyen szíves mondja már meg nekem, hogy a 'Notifications' beállításainál az alkalmazások rendezése (időbeli/kézi) mit jelent? Rá nem jövök mi a különbség.

(#21998) mondomén válasza Vasinger! (#21996) üzenetére


mondomén
őstag

Ha használtan veszed a rezgést mindenképp ellenőrizd. Az a lényeg, hogy nagyon hangosan rezeg, de mikor megfogod alul, akkor normális módon rezeg tovább. Én is most futottam bele egy ilyenbe... [link] Ja és nem mindegyik ilyen, de előfordul.

@Ck.
Gondolom ha időbeli, akkor a legfrissebb kerül mindig előre. Ha kézi, akkor meg időtől függetlenül az a sorrend amit te beállítasz.

[ Szerkesztve ]

(#21999) Onderon válasza Vasinger! (#21996) üzenetére


Onderon
senior tag

az ios egy stabil, biztonságos rendszer, cserébe szinte egyáltalán nem alakítható. nincsenek témák, nincsenek widgetek, nem lehet "egyedivé" tenni. az android mindezt tudja, viszont rendelkezik egy operációs rendszer minden betegségével :) ki erre esküszik, ki arra, vagy épp ki mit szokott meg.

(#22000) peugeotmate válasza Onderon (#21999) üzenetére


peugeotmate
őstag

A JB viszont gyógyírt jelent azoknak, akik személyre szeretnék szabni készüléküket.

meg

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.