Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) HUTCHDB válasza bobooo (#20100) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

akkor teljes verzió.... kipróbálni tökéletes lesz!
köszi az infót!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#20102) nord_ válasza HUTCHDB (#20099) üzenetére


nord_
veterán

Töltsd le a lite verziót, meglátod, mennyire válik be neked. (Én az összes navit végigpróbáltam, nálam toronymagasan a TomTom nyert. Nem olcsó, de szerintem megéri az árát.)

(#20103) nord_ válasza Tibee86 (#20092) üzenetére


nord_
veterán

Nem lehet letiltani. A Navigon ezért nem ér kvázi semmit. Már én is sokszor belefutottam, munka közben rettentő bosszantó, főleg mikor az ember munkában több címre megy.

(#20104) Tibee86 válasza nord_ (#20103) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkor kevertem mással. Meg akartam nézni, de nem tudom elindítani, mert szerinte nem T-s kártya van a telefonomba. Le is töröltem...

[ Szerkesztve ]

(#20105) alba-regia válasza alba-regia (#20093) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Az előző két kérdésemhez felmerült egy újabb:

Nemrég váltottam hívószámot számhordozással. A FaceTime beállításánál a régi, ideiglenes szám szerepel, amit sajnos nem tudok törölni, illetve átírni az újra. Van erre valami lehetőség szerintetek?

(#20106) Kommy válasza alba-regia (#20105) üzenetére


Kommy
veterán

Kapcsold ki , majd vissza a facetime-ot.

(#20107) alba-regia válasza Kommy (#20106) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Köszi, erre nem gondoltam. Visszakapcsolás után kb. egy másodperccel átváltotta a számot az újra.

(#20108) bigdady válasza HUTCHDB (#20101) üzenetére


bigdady
nagyúr

én úgy tudom a lite csak útvonalat tervez és nem navigál

(#20109) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok!

Rákerestem, de tapasztalatokat nem találtam, szóval, van különbség a sima InvisibleShield és a HD között? Érdemes a HD-t rendelni? kb. 8500-ba kerül a Zagg oldalán, a sima 7 ezer a magyar invs.shield oldalán.

Egyébként előrébb léptem i5 ügyben, voltam a vodafone-nál, az allee-ban, a full voda heti 10!!!!! db iphone 5-öt kap, ebből az allee-ban lévő üzlet 2-t!!! és én most a 40. feliratkozó vagyok, tehát még bőven 1-2 hónapot mondanak. Úgyhogy szopassák csak az ügyfeleket(bár nem ők tehetnek róla, de akkor ne ajánlják fel, ha nem tudják kiszolgálni), én pedig a héten átmegyek a T-mobile-hoz, voltam is bent, mondták, hogy náluk természetesen van. Ők egyébként több százat kapnak hetente, ha jól olvastam. Szóval kedd-szerda környékén átviszem a számomat is, és remélhetőleg gyorsan meglesz a teló.

[ Szerkesztve ]

(#20110) HUTCHDB válasza bigdady (#20108) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

eppen most akartam irni, hogy sajnos magat a programot mutatja be csak a lite, de a navigacio mem megy.....szoval marad a vasarlas.

tomtom milyen terkepeket hasznal?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#20111) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Nálatok működik a Navigon (T-mobile verziója), mert nálam az iOS 6.0.1 felrakása óta ezt a hibaüzenetet dobja fel, ahányszor elindítom a programot:KÉP

meg

(#20112) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Navigációs témához: Ha nem szeretnétek költeni, akkor ajánlom a Waze-t. Kipróbálni mindenképp érdemes. Amennyit én használom, arra tökéletesen megfelel (meg egyébként is). Teljes értékű, ingyenes, bár a mobilnetet használja valamilyen szinten. Ezt mondjuk el lehet kerülni tudtommal, de mivel 1 GB-s előfizum van, így nem foglalkoztam vele.

Az új üzemidő rekordom 4S-sel 82 óra készenlét és 8 óra használat mellett 15% töltöttség. Stabil térerő (BP), 3G off, WiFi 0-24 on, Push 2 fiók-ra + pár app (csak néhány levél jött, kevés jelzés appokból), óránkénti Fetch 1 fiókra (sok levél), automatikus fényerőállítás (olyan 30-40%-ra rakva alapban). A használatban zenehallgatás, emailezés és netezés volt csak.

Amúgy melyik iPad topik a legpörgősebb? Mert iPad használók topikja nincs, az iPad 4-ében pedig eléggé pangás van.

(#20113) tajati válasza Kommy (#20060) üzenetére


tajati
aktív tag

tehát jailbreljem és akkor ki ugrik recoveryböl és rakjam rá custom fw-t?

(#20114) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Ide is belinkelem a kérdésem, mivel ez a topic jobban pörög, mint az iPad2.

Az Aqua által értékesített iPadre hivatalos Apple garancia van?

(#20115) Tibee86 válasza alba-regia (#20114) üzenetére


Tibee86
veterán

Mondjuk ha felhívnád az Aqua-t, hamar választ kapnál rá. :U

(#20116) alba-regia válasza Tibee86 (#20115) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Ebben igazad van, de a személyes tapasztalat érdekelt volna. Ill. ha rendes garanciát vállalnak, megrendelném most a webshopban, holnap délelőtt meg mondjuk átvenném.

(#20117) Kommy válasza tajati (#20113) üzenetére


Kommy
veterán

Akkor már nem muszáj a custom fw, mivel teljes értékű lesz, de ha nem kell a jb akkor simán is rárakhatod a cfw-t

(#20118) Tibee86 válasza alba-regia (#20116) üzenetére


Tibee86
veterán

Kicsi az esély szerintem, hogy itt valaki onnan vette, de megeshet.

(#20119) Blaise válasza alba-regia (#20114) üzenetére


Blaise
veterán

Pénteken az Edigitalnál 135ezer volt az iPad4, ott rendes Apcom garancialevelet adtak, bár ez téged szerintem nem vígasztal.

[ Szerkesztve ]

(#20120) manchester85 válasza Blaise (#20119) üzenetére


manchester85
addikt

Amúgy nem értem én ezt a garancialevél dolgot. Én eddig mindig az Apple-től rendeltem, és soha semmilyen garancialevél nem volt hozzá. Beaktiváltam, és ezzel el is indult a garanciám az Apple oldalán. A gariztatás pedig szériaszám alapján történik. Amennyiben tényleg új, amit vesz az ember, miben térhet el a garanciája a többi készüléktől?

Danielk!

De mi nem egyértelmű? Világgarancia van rá, és első aktiválással indul a garancia az Apple oldalán.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#20121) DanielK válasza manchester85 (#20120) üzenetére


DanielK
addikt

igen, de ha nem egyértelmű, akkor kérhetik a számlát viszont, legalábbis nekem az apple care után ezt írták, hogy lehet szükség lesz a vásárlást bizonyító papírra

(#20122) alba-regia válasza manchester85 (#20120) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Én sem igazán értem. Ha jól tudom, a hatályos jogszabályok alapján egyedül a garanciajegyre lenne szükség, számlára vagy nyugtára nem. Cég, vállalkozó eleve a számlát küldi könyvelésre (jó, tudom, le lehet másolni...).

Apple-nél a sorozatszám alapján van ezekről nyilvántartás, úgy garanciáztat. Így elvileg a garjegy sem kellene (bár ezirányú tapasztalatom szerencsére még nincs). Ha ebből indulunk ki, a szürkeimportos, 0 százalék áfás cuccokat is ugyanúgy garanciáztathatnák, sőt, mindegy lenne, hogy hol lett az eszköz vásárolva, végülis az Apple gyártotta, vagy nem? Ha meg abból indulok ki, hogy a szürkeimport a hivatalos viszonteladók forgalmát csökkenti, akkor érthető, hogy itthon nem szívesen vállalnak rá garanciát.

Egyébként a még meglévő iPad2-m EDigitalos. Mivel Szfvár környékén egyetlen Apple viszonteladó sincs, így gondolom Extremnél lehetne garanciáztatni is (ők küldenék tovább, nem nekem kellene utánajárni).

(#20123) peugeotmate válasza DanielK (#20121) üzenetére


peugeotmate
őstag

Én legutóbb egy iPod fülhallgatót úgy cseréltem az 1 éves garanciában a StarKingnél, hogy még az iPod bemutatására sem volt szükség, elég volt a széria számot elmondanom, majd pár nap után cserélték egy teljesen újra. Nem semmi hozzáállás!

meg

(#20124) megema válasza DanielK (#20121) üzenetére


megema
őstag

Az egy külön tészta. Szerdán vettünk iPad 4-et a StarKing-nál és adtak garanciajegyet, de kiemelték, hogy csak a látszat kedvéért teszik, mert semmi szükség rá.

(#20125) erdoke válasza HUTCHDB (#20110) üzenetére


erdoke
titán

Ha jól tudom, 2008 óta a TomTom tulajdonában van a TeleAtlas, úgyhogy sanszos a kooperáció...
Ez egyben azt is jelenti, hogy errefelé (Kelet-Európa, Törökország) még mindig jobb a helyi térképszogáltatók részletessége.

A legjobb aláírás a héten

(#20126) HUTCHDB válasza erdoke (#20125) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

na pontosan erre gondoltam.
szerintem itthon a topmap ami a legjobb térképekkel rendelkezik...--->amit tudtommal csak az igo használ.
szerintem eldőlt, hogy melyiket veszem meg. :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#20127) erdoke válasza HUTCHDB (#20126) üzenetére


erdoke
titán

Pár éve az iGO és a Garmin használt TopMap-et, most passzolom a kérdést.
Én az említett keleti régióban iGO-val navigálok, máshol Sygic-kel. Osztrák-magyar határon keresztül Apple-lel (valójában inkább semmivel, annyira ismerem már a járást). :D
Tehát ha rendszeresen jársz Szlovákiában, Horvátországban, Lengyelországban, Törökországban, stb, akkor az iGO Kelet-Európát vedd meg.
Egyelőre nincs i5 kijelző támogatás, de ígérgetik már jó ideje...
A Sygic full Euröpát láttam valamelyik nap atom akciós áron, gyakorlatilag annyiért, amit anno a Ny-EU-ért fizettem, az már teljes képernyőn fut.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#20128) Ragnar95 válasza manchester85 (#20120) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Apám iPhone-ja a 220volttól van és ahhoz adtak garijegyet (ami asszem egyben a számla is), de gariztatáskor nem volt rá szükség, csak megnézte a szervizes a serialt a telón és az alapján meg is állapította,h van még a telóra gari.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#20129) tajati válasza Kommy (#20117) üzenetére


tajati
aktív tag

Értem és ugy is tudom jailbrekelni hogy folyamatosan recoveryben van?

(#20130) manchester85 válasza Ragnar95 (#20128) üzenetére


manchester85
addikt

Oké, csak iPhone-nál nincs világgarancia, így előre nem feltétlenül tudsz meggyőződni, hogy érvényesíthető lesz a gari itthon.

i6 Silver

(#20131) Peetey91 válasza privacy99 (#20109) üzenetére


Peetey91
senior tag

Ahogy nézem az oldalon, a HD valami ultra clarity (fényesség, nem tudok rá jobb szót) és üveg-szerű felületet ad. De szerintem a zagg.com-ról rendelj, ne itthonról, én tablethez rendeltem és jó pár forintot spóroltam. És nem is az USA-ból küldik, hanem egy angol címről, tehát max 1-2 hét alatt megérkezett, de lehet, hogy előbb is. Valamint nézd még meg az SGP fóliákat, iPhone-omon az van és nagyon bevált az is!

http://www.zagg.com/invisibleshield/apple-iphone-5-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

[ Szerkesztve ]

(#20132) megema válasza Peetey91 (#20131) üzenetére


megema
őstag

Azért az SGP-vel óvatosan! iPhone-ra én is karcálló SGP-t vettem. Ha náluk ez a karcálló, akkor inkább nem akarom tudni, hogy milyen a sima...

(#20133) kenny123


kenny123
addikt

valaki be tudna irni, hogy tmobil mennyiert dobalja dominoban az i5ot?
Nekem nem tolt be.
Koszi

yo

(#20134) megema válasza kenny123 (#20133) üzenetére


megema
őstag

200 / 230 / 260 ezer.

Más (iPad): Erre valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#20135) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Letöröltem a DataMan-t és látványosan feljavult a használati időm. Persze tudom, hogy 20 percenkénti frissítésnél benne van a gyorsabb merülés, de ezt nem gondoltam volna.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#20136) madgie válasza Blaise (#20119) üzenetére


madgie
titán

Az ipon-ban péntek nelkül is ennyi napok óta az ipad 4, nekem is onnan van.

Szerk: itt is adtak garjegyet, persze csak akkor van szükség rá, hogy ha lenne valami baj és nincs kedvem 100 km-t utazni a legközelebbi apple boltba (futárgari, ha baj, van, hívom az ipont, hozza-viszi a futár a cuccot)

[ Szerkesztve ]

(#20137) Đ10Đ4


Đ10Đ4
aktív tag

Meg jött a teló szerviztől.. De még mindig produkálja a "némaságot"..
Ilyenkor mit csináljon az ember?! :(

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#20138) samgar


samgar
őstag

Lehet nem egészen értem az imessage működést. Ha a barátnőmnak írok, akkor azt mutatja, hogy a telefonszáma fogadta az imessaget. Ha a fiamnak, akkor azt mutatja, hogy az email címére megy. Ez mitől van? :F

Oppo Find X5 PRO

(#20139) Kommy válasza samgar (#20138) üzenetére


Kommy
veterán

gondolom a feleségednek a telefonszám van beállítva az elsődleges címnek a fiadnak meg az e-mail címe

(#20140) samgar válasza Kommy (#20139) üzenetére


samgar
őstag

Akkor a fiam telefonjában kell átállítanom? Vagy amúgy tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#20141) Kommy válasza samgar (#20140) üzenetére


Kommy
veterán

Ott tudnád átállítani, de teljesen mindegy mire van állítva.

(#20142) Tibee86 válasza megema (#20132) üzenetére


Tibee86
veterán

Nekem is már lassan fél éve SGP fólia van elől-hátul. Szerintem nincs gond a minőséggel. Hajszálkarcok vannak rajta, de azt is csak akkor látni, ha erős fénynèl keresem.
Persze én nem álltam neki az asztalhoz dörzsölgetni. ;]

(#20143) megema válasza Tibee86 (#20142) üzenetére


megema
őstag

Nem volt az azért olyan durva dörzsölgetés... :D Csak siklott, rá se nyomtam. Na most ehhez képest hallani lehet hogy karcos, ha végighúzom rajta a körmömet. Persze kinek mit jelenet a karcállóság, de nem egy IS sajnos.

(#20144) privacy99


privacy99
senior tag

Peetey91

Köszi! Szerintem megrendelem a HD-t.

[ Szerkesztve ]

(#20145) Tibee86 válasza megema (#20143) üzenetére


Tibee86
veterán

Melyik volt neked? Nekem ilyen van rajta, de ennél nem írják sehol, hogy karcálló lenne. Ahogy néztem, a többinél sincs odaírva, hogy az lenne.
Persze, hogy nem egy IS, azért kerül csak fele annyiba.

(#20146) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok!

I5-ös készülékem itt pihen mellettem. 4-5ös térerő a kijelzőn. És most kaptam üzit az 5 nem fogadott hivásról. Nagyon sokszor előfordul ez. A készülék 2 hetes. egy bőrtokban van, mágnes nincs benne. Tudtok ilyen hibáról?

(#20147) Mykl válasza DieHard (#20146) üzenetére


Mykl
tag

Másfél hónapja használom a sajátom, és semmi ilyen jellegű hibát nem tapasztaltam!

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#20148) erdoke válasza DieHard (#20146) üzenetére


erdoke
titán

Ha másik cellában is rendszeresen produkálja, akkor valószínűleg telefon, ha nem, akkor inkább hálózati probléma.
A enyém 2 hónapos, T-n (és külföldön) ilyesmit még nem tapasztaltam, pedig sokat utazok.

A legjobb aláírás a héten

(#20149) DieHard válasza erdoke (#20148) üzenetére


DieHard
senior tag

Telenor. most adták a pici kártyát, nem vágtam. Kivszem belőle.

(#20150) DieHard válasza DieHard (#20149) üzenetére


DieHard
senior tag

mármint a tokból :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.