Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169251) tuzpenge válasza Gsx-rr (#169202) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ez nálam is jelentkezett ma. Azt hittem valamit elbénáztam mert másodjára már működött. De ezek szerint ez egy kis bug.

ˣ

(#169252) buci30


buci30
addikt

Prime photos használtam eddig, de most raneztem a Google photo-ra és váltani kén

A prime 1TB fizettem 1evre de a Google meg ingyenes tárhely mert 16mp-elnél nagyobbat nem tud a telefon se tehát elég az ingyenes tárhely.

A kérdés, hogy tudom atvinni a képeket legegyszerubben? 🤔

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#169253) B-L-A-C-K válasza buci30 (#169252) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

PC-n nem tudod átrakni?

(#169254) majestic


majestic
őstag

Sokan fentebb felvetették, ezért leírom, hogy GM pár napig nagyon merítette a telcsit, melegedett is jobban, mint a régivel DE ez megszünt. Jelenleg az iPhone 7 Plus-omon 28%-os vagyok most 22 óra 15 perc készenlét és 8 óra 8 perc használat után. Ez szerintem tökéletes.

Az Apple Watch üzemideje drasztikusan megnőt a 4.0 feltevése után.

Az iPad-en (2017 12,9) nem tudom, hogy mennyire merül vagy nem mert nagy az aksija, így nagyon nehéz megállapítani.

A legtöbb lag az iPad-en van, a telefonon szinte semmi.

Én megveszem a hivatalos magyar Store-ban 8 Plus és az X-est is és amelyik jobban fog tetszeni azt megtartom, illetve a másikat eladom (ha valakinek kell, csak írjon privátban).

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#169255) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#169249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Főverzió váltásnál csinál ilyen érdekes dolgokat.

⭐ Stella

(#169256) mtcob


mtcob
senior tag

Szóval, iOS 11 (i7, 32GB) így egy nap után:

Tetszenek az új animációk, pörgősebbnek érződik a rendszer a legtöbb helyen, új CC nagyon tetszik jó lesz ez :K
Cover sheet értelmét nem igazán látom, sima noti bar jobb volt szerintem, elég erőltetett ‘újdonságnak’ érzem.
Új böngészős video player végre illik az összképbe
Több hely :C
Új screenshot megoldás is hasznos
De azért elég sok apróság el van benne rontva, elég jól összefoglalja ez a cikk, nemtudom volt-e már

+ amit észrevettem még:
Today screenen a kedvencek widget minden x-edik odalapozáskor újrafrissül, képek pár másodpercre beszürkülnek
Néha szétcsúsznak a Fotó appban a lenti opciók:

Szintén Fotó app, fent kijelölésnél eleggé egybefolynak a szövegek:

3D Touch animáció főképernyőn minden alkalommal megakad a vége fele, ez elég látványos sajnos

Kiváncsi vagyok mennyire figyelnek Almáék vajon, mennyi idő mire javítva lesznek ezek, ugye használhatóságon kb semmit nem romt, de azért mégis...

Btw bug reportot hol lehet tenni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169257) buci30 válasza B-L-A-C-K (#169253) üzenetére


buci30
addikt

Pasz azt nem néztem :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#169258) Scholes9 válasza majestic (#169254) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem aprózod el akkor :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#169259) szabogabor10 válasza mtcob (#169256) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezek az egybefolyások sajnos a magyar nyelvű rendszer jellemzői, angolul nem nagyon tapasztaltam még. Pont ilyenek miatt (is) használom angolul.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#169260) buci30 válasza B-L-A-C-K (#169253) üzenetére


buci30
addikt

Meglestem nincs lehetőség átküldeni közvetlenül egyikből másikba.
S közel 10ezer képről van szó.

De csak van valami app ami a kötött össze köti vagy... ? :F

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#169261) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Na nekem kellett egy hard reset. Elindítottam a 2 játékot amit reggelente el szoktam kb. 2-2 percre és -6%. :U

(#169262) boogie84


boogie84
veterán

Wifi sem mukodik rendesen a 11-ben.
Felfele huzva a vezerlokozpontot kek ikonnal bekapcsolva. Ez tiszta sor, jol mukodik.

Szurke ikonnal gondolna az ember h ki van kapcsolva, de menubol megkeresve meg mindig be van kapcsolva ... 😐
Ha menuben kapcsolom ki a wifit akk a felhuzhato vez.kozpontban at van huzva a wifi jel. Igy van kikapcsolva.

Gyakorlatilag a felhuzhato vez.kozpontbol nem lehet kikapcsolni a wifit.
Hurrá!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#169263) #31600896


#31600896
törölt tag

Egy rakás sz.r ez a 11!
Megváltozott 1-2 ikon, nem működik a Beat zenelejátszó alkalmazás, ami mellesleg a legjobb volt a többi egyformán kinéző igénytelenhez képest, valamivel jobban merül az így sem izmos akksi, cserébe lassabban tölt be minden alkalmazás...
Na meg a Night mode... hát ez is egy nesze semmi fogd meg jól. Invertált f.s, ez eddig is benne volt a réggebbiekben is. Nekem i6-om van. Óriási csalódás. Vissza akarom rakni az előzőt, hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

(#169264) Timyyy


Timyyy
őstag

Tegnap egy hard reset nekem is szükségessé vált. Vlc-ben néztem filmet, és néha szüneteltettem pár pillanatra míg telefonáltam, aztán hiába indítottam volna tovább, nem akarta. Kilőttem az appot, utána el se indította, csak villant az ikonja ahogy rányomtam aztán ennyi. Mindegy gondoltam hagyom, felnézek face-re, erre azt sem indította el, csak nyomkodtam és nem történt semmi. Hard reset, azóta OK minden.

Az akku idő javult, este 7kor is 82% volt meg most is, pedig 4-5 szundit nyomattam vele meg reggel emaileket is olvastam gyorsba. Tegnap mielőtt felraktam volna töltőre, 26-ról 18%-ra kb 2 óra netes olvasás után ment le. :R

(#169265) Timyyy válasza #31600896 (#169263) üzenetére


Timyyy
őstag

Tessék, csak egy pár hsz-t kellett volna visszaolvasni, vagy keresőt használni. :)

(#169266) #31600896 válasza Timyyy (#169265) üzenetére


#31600896
törölt tag

Köszi. Nemrég keltem még nem vagyok valami friss :DDD
Észrevétel, hogy bekapcsolás után a Bluetooth-t automatikusan bekapcsolja. Sose használom...

[ Szerkesztve ]

(#169267) Noxy válasza #31600896 (#169266) üzenetére


Noxy
veterán

Én meg soha nem kapcsolom ki az iPhone-t. Minek?
Nehogy má a te igényeidhez igazítsák az iOs.
A fikázasból meg visszavehetnél egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#169268) Timyyy válasza #31600896 (#169266) üzenetére


Timyyy
őstag

Ki szoktad kapcsolni a telót? :Y Az 5S-em-et anno évente 1x kapcsoltam ki. :)) Szerencsére ez nem android... a frissen ios-re nyergelők szokták eleinte ezt csinálni, de amúgy totál felesleges. ;)

[ Szerkesztve ]

(#169269) -secret- válasza #31600896 (#169266) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Pont ma figyeltem én is. Hard reset után vissza benyomta a blútuszt a telefon.

(#169270) #31600896 válasza Noxy (#169267) üzenetére


#31600896
törölt tag

Te meg az okoskodásból! Kit fikáztam én? Valami nem tetszik lapozz nem muszáj kommentelni!
Kikapcsolom, de csak néha. Inkább éjszaka, mert azt vettem észre, elégé lemerül reggelre.

[ Szerkesztve ]

(#169271) Gáben81


Gáben81
senior tag

Pc-re most .heic formátumba tölti le az iCloud program a fotókat ...erre valami megoldás ? Vagy nekem kell baszakodni vele ezentúl?😂

[ Szerkesztve ]

(#169272) -secret- válasza Gáben81 (#169271) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jobb a minősége mint a jpg-nek.

(#169273) Gáben81 válasza -secret- (#169272) üzenetére


Gáben81
senior tag

És mivel ajánlott társítani Windows-on?Amik vannak képnézegetők nem ismerik fel...köszi

(#169274) galaxys80 válasza -secret- (#169272) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez igaz. Csak kb.semmi nem tudja megjeleníteni. :)
A jövő egyértelműen a HEIC és a HEVC. De jelen formájában korainak érzem még. Vagy megoldást kellene találni rá, hogy a felhőbe is fel lehessen tölteni JPEG és H.264-be nem csak a PC-hez csatlakoztatáskor.
Nálam egyelőre maradt a régi kódolás.

(#169275) -secret-

Igen. Beállítások / Kamera / Formátumok

(#169276) aujjobba

Ez, mint ahogy írja is csak PC-re csatlakoztatáskor segít. Felhőbe feltöltéskor nem. (Legalábbis OneDrive esetén nem vált be)

[ Szerkesztve ]

(#169275) -secret- válasza galaxys80 (#169274) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Van lehetőség eldönteni, hogy milyen formátumban legyenek a képek?

(#169276) aujjobba válasza Gáben81 (#169271) üzenetére


aujjobba
addikt

Beállítások / Fotók / Átvitel PC-re

Itt választhatod hogy úgy menjen ahogy automatikusan a PC-vel kompatibilis formában menjenek át a képek, gondolom ez lenne a JPEG.

(#169275) -secret- ez neked is szól.

[ Szerkesztve ]

(#169277) -secret- válasza aujjobba (#169276) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Alapból automatikus. Akkor nincs gond.

(#169278) Gáben81 válasza aujjobba (#169276) üzenetére


Gáben81
senior tag

Az automatikusan van,alapból is úgy volt,mégis mióta 11 van fenn ,heic-ek vannak Windows-on...előbb kipróbáltam nem automatikusan és úgy is heice volt a formátum ,ami a pc-re töltődött...(direkt fényképeztem egyet próbaként másik beállításával is

(#169279) galaxys80 válasza Gáben81 (#169278) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez, mint ahogy írja is csak PC-re csatlakoztatáskor segít. Felhőbe feltöltéskor nem. (Legalábbis OneDrive esetén nem vált be)

Beállítások / Kamera / Formátumok

Itt tudod beállítani ,hogy HEIC vagy JPEG.

(#169280) Kommy válasza galaxys80 (#169279) üzenetére


Kommy
veterán

Ez mind az OneDrive-on múlik, mert a Synology nálam jpeg-be ment hiába nem állítottam semmit egyszerűen a programjuk elvégzi az átalakítást feltöltés közben.

(#169281) Gáben81 válasza galaxys80 (#169279) üzenetére


Gáben81
senior tag

Jaaaa szuper,köszi ✌️

(#169282) galaxys80 válasza Kommy (#169280) üzenetére


galaxys80
veterán

Én is abban bízok, hogy a OneDrive lépni fog majd.
Bár némileg ellentmond az elméletnek az, hogy a kolléga leírása alapján az Apple saját felhőszolgáltatása az iCloud sem végzi ezen a téren megfelelően a dolgát.

(#169283) Kommy válasza galaxys80 (#169282) üzenetére


Kommy
veterán

IOS 11 megjelenésekor jött a frissítés a DS photo (Synology kép mentő programja) előtte vagy 400 képem volt várakozó állásban (mivel végig használtam a beta-t) mivel heic formátumban volt, program frissítés után egyből elkezdtek felmenni a képek a NAS-ra.

(#169284) Akelaus


Akelaus
senior tag

Ez a wifi kezelés katasztrófa. Ne akarja nekem beadni az Apple, hogy ez így jobb!
Ma reggel be kellett mennem a városba, utas voltam, volt időm néha-néha ránézni a CC-ben a wifi kapcsolóra. Komolyan többet volt bekapcsolva mint ki. Sőt igazából én kapcsolgattam ki. A beállításoban direkt hagytam bekapcsolva, hogy megnézzem mit csinál. Na ezt. Random kapcsolgatja be a CC-ben. A helymeghatározásnál még tegnap kikapcsoltam a wifi részt, de úgy látom mindegy neki.
Bejöttem a melóhelyre, itt már csatlakozott is a wifire, jöttek le az e-mailek sorban. Most sem kapcsoltam ki a beállításokban, viszont a helymeghatározásnál kikapcsoltam a jelentős helyeket is. Hátha.
Ami a legfurcsább, tuti! nem csinálta ezt a múlt héten, hétvégén, hiába volt már fent akkor is a GM.
És természetesen reggel 5-kor magától On a wifi, ez lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#169285) 30z.Samu válasza Akelaus (#169284) üzenetére


30z.Samu
félisten

"viszont a helymeghatározásnál kikapcsoltam a jelentős helyeket is. Hátha."

Nem nyert, tegnap este ezzel próbálkoztam én is, reggel visszakúszott Wifire.

Sic Parvis Magna

(#169286) aujjobba válasza 30z.Samu (#169285) üzenetére


aujjobba
addikt

Csak érdeklődés szintjén kérdezem, hogy miért baj az, ha be van kapcsolva a Wifi?
Nem gondolom, hogy jelentős energiamegtakarítással jár a komplett kikapcsolása, úgy tudom valamiféle alvó módba megy le amikor éppen nincs használva.

(#169287) galaxys80 válasza Kommy (#169283) üzenetére


galaxys80
veterán

Én elhiszem. Ezek szerint ott foglalkoztak az appal rendesen.
Csak, hát ha az iCloud sem kezeli ezt tökéletesen, akkor kétségeim vannak arról, hogy majd a OneDrive fogja valaha.
Persze bizakodok és várok. :) Addig meg marad a JPEG. :)

(#169288) agabe válasza Kommy (#169283) üzenetére


agabe
addikt

Mentes szempontjabol miben jobb a DS photo mint a DS file ? Nekem a file menti le a kepeket a meghatarozott mappaba, de ha jobb a photo valamiben kiprobalom ;)

(#169289) ERipley válasza Timyyy (#169268) üzenetére


ERipley
tag

... ha kikapcsolni nem is kell, azért a -"használd a home + power gomb kombinációt" - elég sűrűn elhangzik itt is. Nem csak ios-re frissen átnyergelőktől... Ahogy az ios, az android sem az már, mint 5-7 éve. És ez nem feltétlen az ios javára szól... ;)

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#169290) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok!

Amióta iOS11-et használok azóta sokszor privát számot jelez másnoknál, ha felhívom őket. Rakjam újra iTunesból és talán megjavul? (iPhone SE)

(#169291) kisapa válasza odrif (#169225) üzenetére


kisapa
senior tag

Én kb 1 hete vettem és a 10 volt rajta. Igaz akkor még nem jelent meg a 11-es.

[ Szerkesztve ]

(#169292) Akelaus válasza 30z.Samu (#169285) üzenetére


Akelaus
senior tag

F@sza..
Múlt héten sem használtam másképp mégsem csinálta ezt, kedden szerinte nem frissített semmit, akkor a hétvégén, pénteken miért nem csinálta? Pedig ugyanúgy volt kapcsolgatva ahogy kapcsolgattam régen is, nem a beállításokban. Szifonon olvastam, semmit nem számít az akksiban ez. Rendben. Csak szerintem így baromira nem én döntöm el mikor akarom, hogy a teló wifin legyen, és mikor ne. Ha lenne a városban ingyenes wifi, gyakorlatilag mindig wifin lenne az apple megoldása szerint. Legalább a mobilnetes rész nem csinálja. Még. :D

aujjobba mondjuk azért baj, mert qrvára nem vagyok kíváncsi reggel 5 és fél7 között az e-mailekre. Vagy mert a melóhelyen sincs szükségem többnyire wifire, egy pc. előtt ülök, amin van net. Lehet ezt szőrszálhasogatásnak venni, de ha már van egy kapcsoló a CC-ben, akkor az nyugodtan kapcsolja ki, ha rányomok. Szerintem vagyunk annyira okosak, hogy ki-be tudjuk kapcsolni. Lehet az amcsiknak ez gondot jelent? :D

[ Szerkesztve ]

(#169293) -secret- válasza kabdzsi (#169290) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kapcsold ki be a hívó ID-m megjelenítését, valaki írta, hogy ez megjavította.

(#169294) leslieke válasza -secret- (#169277) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is, ez akkor marad is így.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#169295) kisapa válasza kabdzsi (#169290) üzenetére


kisapa
senior tag

Tegnap én is frissítettem de most kipróbáltam és nekem küldi a számot. Arra tippelek, hogy akinek eddig a készüléken volt beállítva a hívószám küldés azoknál van probléma. Aki a szolgáltatónál engedélyezte mint én is azoknál nincs.

(#169296) Kommy válasza agabe (#169288) üzenetére


Kommy
veterán

Nem tudom mi a különbség megmondom neked őszintén, ds file-t max letöltésre szoktam hasznáni.
De talán a jelnelegi különbség, hogy a photo a heic képeket jpeg-é alakítja autómatán és ezt nem tudja a file jelenleg.

(#169297) 30z.Samu válasza aujjobba (#169286) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mert én ki szoktam kapcsolni, ha nem használom, nálam ez már amolyan berögződés. Ha nem használom a mobilnetet, wifit, BT-t, akkor kikapcsolom. Azzal is kibékülnék, ha csak bontja a kapcsolatot. De akkor ne akkor kapcsoljon vissza, amikor Ő akar, hanem amikor én akarom.

Sic Parvis Magna

(#169298) hitchins válasza kabdzsi (#169290) üzenetére


hitchins
őstag

Nem telekomos?
Mert balam is ez volt. En a telekom alkalmazasban allitottam at.

(#169299) oszy válasza galaxys80 (#169279) üzenetére


oszy
veterán

Beállítások / Kamera / Formátumok

Nekem nincs ilyen...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#169300) -secret- válasza oszy (#169299) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállítások -> Fotók -> Legalul

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.