Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169951) Tibee86 válasza jozsi252 (#169948) üzenetére


Tibee86
veterán

Néhány kommenttel feljebb raktak be képet a méretekről, ott láthatod, hogy minimális különbség van köztük.

(#169952) jozsi252 válasza syIex (#169949) üzenetére


jozsi252
veterán

Én értem hogy nagyobb a 8 Plus, eddig is tisztában voltam vele hogy pár tized milliméterrel nagyobb lett. Amit nem értek azt a fenti hozzászólásomba leírtam.

Hogy miért van 2 féle tok. (7Plus-hoz meg 8Plus/7Plus-hoz). Én itt magára a tokra értem hogy a 2 kategóriába sorolt tok különbözik-e valamibe. Mert vettem 7 Plus-hoz egy gyári bőrtokot, de ha a 8 Plus/ 7 Plus-ba sorolt tok egy hangyafasznyit nagyobb akkor ezt eladom aztán veszek ilyet. Csak jó lenne tudni hogy van-e különbség a 2 tok méretébe.

iPhone 13 Pro Max

(#169953) Thewent12 válasza Kommy (#169947) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Ha tudnad miota szenvedtem ezzel.. Oriasi koszonet erte, sikerult. Remelem megoldja a halozateldobalos gondot..

(#169954) syIex válasza jozsi252 (#169952) üzenetére


syIex
veterán

Van. Az a pár milliméter. :) Gondolom van ami nem olyan feszes és van ami jobban alkalmazkodik azért tették külön! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#169955) B-L-A-C-K válasza jozsi252 (#169952) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kb ezek olyan hangyafaásznyi különbségek hogy mind1 melyiket veszed, gondolom azért vezették be, mert árban így többet el tudnak kérni értük. Árakat viszont viszont nem néztem, ha ugyan azok, akkor passz.

(#169956) takessz


takessz
senior tag

Srácok i6 ios 11 miért csinálja ha kikapcsolom majd be akkor a bluetooth folyamatosan bekapcsolja saját magát hang mindig full 0 van és ha hívok akkor mindig azt írja privát szám mindent vissza kell állítanom pedig a hivó id mutatás be van kapcsolva de a telefon nem ismeri fel :( olyan mint ha elfejetné a bestialitásokat

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#169957) jozsi252 válasza B-L-A-C-K (#169955) üzenetére


jozsi252
veterán

Árba ugyanannyi igen. Arra tudok gondolni hogy a különbséget esetleg megfelezték, és csak 0.1 mm-el nagyobb, ami még bőven jó a 7Plus-ra, viszont már a 8Plus-nál nem feszes annyira.

Na mindegy, inkább elpasszolom amit vettem mert inkább sötétebb színt akarok.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#169958) kleinguru válasza Noxy (#169936) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, erre nem is gondoltam:N

Mindenki más: akinek mostanában van vele gyakorlati tapasztalata, legyen kedves megosztani:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#169959) Rage47 válasza kleinguru (#169928) üzenetére


Rage47
veterán

Boon Plus. Ír account, euró.
Telefonon regelj accountot egy már meglévő email címeddel. Tehát: iTunes-ból kijelentkezés - egy ingyenes app letöltése - ír account kreálása egy meglévő email címeddel - így nem kér bankkártyát.

(#169960) Kurzuh válasza Noxy (#169936) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Ezt elolvasva a Simple alkalmazás jutott eszembe, de nem értem miért csak Androidon használható az, pedig én is keresnék valami használható mobilfizetési lehetőséget... :(

(#169961) icecave válasza WhiteAngel89 (#169929) üzenetére


icecave
Topikgazda

Tegyél fel egy tv os béta profilt. iPadon működik, azt mondják, akkor gondolom iPhone-on is. 3UTools-al meg tudod tenni.

(#169962) Rage47 válasza Kurzuh (#169960) üzenetére


Rage47
veterán

iPhone 7 alatt az NFC-t korlátozta az Apple saját használatra. talán majd most fejlesztik a Simple appot is tovább iPhone-ra, de sztem csak 7-re és felette lesz elérhető a Pay

(#169963) TBMC


TBMC
addikt

skaacok!

i7+ bnőm mióta frissített ios11re, állandóan teker a szinkronizálós ikon, a wifi sign mellett..
mi fene lehet ennek az oka? :F

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#169964) T.ati


T.ati
tag

Sziasztok!

Ha jól értelmezem, az X kijelzője nem sokkal lesz nagyobb, mint a 7-é? Az oké, hogy hosszában nagyon megnyúlt, de szélességben alig, tehát egy weblapon a betűk alig lesznek nagyobbak? A plus ilyen tekintetben nagyobb kijelzővel bír?

(#169965) RaZroX válasza Rage47 (#169962) üzenetére


RaZroX
addikt

Úgy tudom, amíg nem támogatják a bankok itthon az Apple Pay-t addig nem lesz benne.

This is the way

(#169966) szabogabor10 válasza Rage47 (#169962) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az Apple továbbra se fog engedni 3rd party banki appoknak hozzáférést az NFC-hez. Csak az Apple Pay használható fizetésre.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#169967) Rage47 válasza szabogabor10 (#169966) üzenetére


Rage47
veterán

hát ez szomorú

(#169968) solties


solties
tag

Visszatettem az ios10.3.3-at, szerencsére találtam az icloud mentések között 10.3.3-as mentést! Érdekes, hogy ios 11 alatt ez nem látszott..Azt hittem elveszett, de nem! :DD
Szóval ios 11 kukába! :K Majd talán később....

(#169969) titi1990


titi1990
tag

Sziasztok, találkoztatok esetleg olyan hibával ios11 alatt, hogy az iBooks nem törli le a pdf-eket? Kijelölöm az összeset, amit nem szeretnék megtartani, majd rányomok a remove downloadra (nem teljes remove, hátha később még kellenek) és nem hogy letörölné, újra letölti mindegyiket. Eddig ez úgy zajlott, hogy ilyenkor törölte a telefonról és a kis felhő ikon jelezte, hogy letölthető a cloudból ha szeretném. Jelenleg letöltötte az összes eddigi pdf-emet és nem tudom eltávolítani őket... (iphone se)

[ Szerkesztve ]

(#169970) DJosef válasza DJosef (#169934) üzenetére


DJosef
őstag

Urak erre vki!?

Forget about it

(#169971) sethi válasza titi1990 (#169969) üzenetére


sethi
senior tag

Ezt még nem tapasztaltam, de nekem az áruházból letöltött ingyenes könyvek eltüntek....

(#169972) titi1990 válasza sethi (#169971) üzenetére


titi1990
tag

Nekem azok megvannak, viszont eddig ez az ios elég nagy kakinak tűnik. :( Ha hazaértem keresek egy frissítés előtti mentést és megy is vissza az előző ios. A másik fura dolog, hogy a spotlight keresés alkalmazások közben már nem működik a picit lehúzós módszerrel, hanem húzzam le teljesen ezt az új lockscreen/notif. centert, aztán lapozzak és kereshetek... Agyrém. Egyetlen értékelhető újítás számomra a flashlight állítható erőssége, SE-n eddig ezt nem lehetett.

Előre félek a hétfőn (?) érkező macOs frissítéstől.

[ Szerkesztve ]

(#169973) tuzpenge válasza hdanit610 (#169893) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szia,
nálam is ez a gond. Azt hittem csak nálam van valami. Van olyan hogy nem reagál a telefon a főgomb megnyomására, csak sötét a kijelző. Hogy ez mitől lehet?

ˣ

(#169974) syIex válasza szabogabor10 (#169966) üzenetére


syIex
veterán

Ez biztos. Az meg, hogy mikor kerül be ide az jó kérdés! :) Még amerikában sincs teljesen elterjedve, nem hogy itt. Olyan ez, mint a viruális sim kérdése...:)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#169975) univerzita válasza titi1990 (#169969) üzenetére


univerzita
addikt

A iBooks -ban jobboldal Kijelölés - megjelölöd ami akarsz megjelenik pirossal a Törlés és lesz két lehetőség - Törlés mindenhonnan vagy Letöltes eltávolítása ( csak a eszközről törli). Vagy pedig 3uTools -al vagy Syncios -al.

(#169976) B-L-A-C-K válasza TBMC (#169963) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Adjatok neki egy hardresetet.

(#169977) lugosi válasza syIex (#169974) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A virtuális SIM jöhetne már hozzánk is. Mikor olvastam róla hogy az USA telekom bevezette, nagyon tetszett. Én biztos, hogy előfizetnék rá.

(#169978) syIex válasza lugosi (#169977) üzenetére


syIex
veterán

Jönni jöhetne sok minden! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#169979) shaggy


shaggy
aktív tag

Ki fog jönni mostanában valamilyen 11 javítás?
Már kezd idegesíteni hogy a vezérlőközpontban nem bírom kikapcsolni a wifit be kell menjek mindig beállításokba és ott kilőni.
Többi apró hibák már nem izgatnak mint pl. időjárás widget nem frissül újabban nekem angol lett az időkép meg pl a gmail abalk is amikor kijelzi az új üzenetet kilépés után nem tűnik el a kis szám csak másodszori belépésre.

(#169980) Ragnar95 válasza shaggy (#169979) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A control centre működése nem bug, ez így lett kitalálva. Az már másik kérdés, hogyha elég feedbacket kap az Apple hogy ez így sz@r, akkor persze ez változhat, de erre nem látok sok esélyt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#169981) syIex válasza Ragnar95 (#169980) üzenetére


syIex
veterán

Ritka példa lenne. Mivel direkt így tervezték ezért marad a be lépegetés vagy a 3D Touch a Beállításokra és egyből ott a Wifi! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#169982) col válasza shaggy (#169979) üzenetére


col
addikt

Időképnél bal felső sarok földgömb, ott tudsz nyelvet váltani
(és a programok hibáját nem kéne az IOS 11-nek felróni, folyamatosan jönnek a javított ios11 kompatibilis programok. Persze aki türelmetlen és nem tájékozódik, az nyugodtan szidja... magát, de ne az op rendszert :) )

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#169983) titi1990 válasza univerzita (#169975) üzenetére


titi1990
tag

Tudom hogyan kell letörölni, ios 11 előtt ez probláma nélkül működött, most viszont nem letörli a kijelölteket hanem újra letölti a letöltés eltávolítása opcióval... Mind1 is, mert inkább visszarakom előző ios-t, ez még jelen állapotában számomra nem jó a mindennapi használatra. (Ez nálam az első ilyen eset, hogy inkább visszarakom az előző rendszert, pedig iphone 5 óta használom az ios-t.)

[ Szerkesztve ]

(#169984) 30z.Samu válasza shaggy (#169979) üzenetére


30z.Samu
félisten

A wifi nem bug, hanem szándékosan ilyen, itt bővebben olvashatsz róla. A többit majd javítják idővel, annyira azért nem drasztikus a helyzet.

Sic Parvis Magna

(#169985) bluekoli


bluekoli
tag

2 kérdés:

1) iOS 11 telepítés óta, minden alkalmazás amit feltelepítek az iphone-omra automatikusan települ az ipad-emre is. Ez valami új feature? Hogy lehet ezt kikapcsolni?

2) Jelenleg Amerikában élek, de nem soká hazaköltözöm. Iphone-ra a kintlétem alatt váltottam, következésképpen minden vásárlásom (appok, zenék) az amerikai appstore-ból származnak. Ahogy olvasgatom, ezek mind elfognak veszni amint hazaköltözöm és az Apple-ID-hoz tartozó címet és bankkártyaszámot átállítom. Mi ennek az oka, illetve van rá valami megoldás? Számomra rejtély, hogy a vásárlások miért az Apple-ID + regionális AppStore kombóhoz vannak kötve, ahelyett hogy csak az Apple ID-hoz lennének.

:R

[ Szerkesztve ]

(#169986) sajog159


sajog159
aktív tag

Talán csak én nem tudom…

Egy i6s készüléken mikor/milyen alkalmazásnál lehet szöveget bevinni Diktálással?
Maga a diktálás be van kapcsolva a Beállítások > Általános > Billentyűzet lehetőségnél, de csak a Google térképnél látom az aktiválható mikrofon jelet. Magyar Swiftey billentyüzetet használom.

Valahol olvastam, hogy magyar nyelvű diktálás csak i8-tól lehetséges. Ugyanakkor az iOS 11 leírásnál ezt olvasom: „A támogatott modelleken akkor is használhat diktálást, ha nem csatlakozik az internethez.”
Mi is a helyet? Le lehet diktálni egy SMS-t pl. vagy egy bejegyzést, stb.?

(#169987) Ragnar95 válasza bluekoli (#169985) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1) Settings>iTunes&AppStore>Automatic Downloads alatt kapcsold ki, amire nincs szükséged. Úgy tűnik, az iOS11 frissítés valamiért bekapcsolta az összeset.
2) Nem veszik el semmid, ha megtartod az Apple ID-d. Régióváltáskor se vesznek el a vásárlások tudtommal (azok kivételével maximum, amik csak a US régióban elérhetőek), de nem is kell régiót váltanod feltétlen, használhatod simán továbbra is a US accountod és regisztrálhatsz mellé egy magyart is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#169988) col válasza sajog159 (#169986) üzenetére


col
addikt

Igen számos helyen használhatod a diktálást magyarul is. Pl. keresésnél, billentyűzeteknél, navigációs programoknál pl. Waze, sms és email írásnál (ha a szövegbevitelt támogató bill-t használsz).

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#169989) syIex válasza col (#169988) üzenetére


syIex
veterán

Szinte csak Sirinek nem tudsz beszélni. A Watch is tökéletesen ért mindent magyarul diktálás során! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#169990) boogie84 válasza 30z.Samu (#169984) üzenetére


boogie84
veterán

Kék az ikonja a vezérlő panelen (így mentem el itthonról), hazaérve mégsem kapcsolódik pedig látja a wifit.
Ha vez. panelen "kikapcsolom" szürke ikon, wifi természetesen bekapcsolva, akkor sem csatlakozik.
Újra bekapcsolom a vez panelen a wifit, na akkor csatlakozik...

Sztem nem működik ez olyan jól... vagy én nem értem. :B

Vaaagy, ha vezpanelen kikapcsolom -> szürke ikon (wifi bekapcsolva marad), ebben az esetben csak hajnali 5-kor csatlakozik wifire?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#169991) Rage47 válasza shaggy (#169979) üzenetére


Rage47
veterán

én sosem kapcsolom ki a wifit és a mobilnetet, mióta órám van a BT-t sem, és nem merül eszeveszetten a telefon. nem kell ezekkel foglalkozni, nem android :)

(#169992) bluekoli válasza Ragnar95 (#169987) üzenetére


bluekoli
tag

Köszi, az automatikus letöltéseket sikerült kikapcsolnom.

A 2)-es ponthoz. Az első része, hogy nem veszik el semmim amíg ugyanazt az apple ID-t használom így nem teljesen igaz. Kicsit googliztam a témát és találtam egy elég jó cikket, ami összefoglalja a helyzetet:

[link]

A lényeg röviden, hogy App Store váltás és egy esetleges újratelepítés után már nem fogja mutatni a régi App Storeban megvásárolt alkalmazásokat és zenéket. Ennek oka, hogy azok a vásárláshoz az adott országhoz és az ahhoz tartozó App Store-hoz kötődnek (gondolom valami törvényi dolog húzódhat a háttérben).

2 megoldás van:
1. Ahogy javasoltad, új apple ID létrehozása az új Apple storehoz és közben a régi megtartása. Személy szerint nekem kevésbé szimpatikus megoldás, mert egyrész 2 Apple ID-d lesz (csak bonyodalom), másrészt szükséges a "régi" országhoz tartozó cím megadása (ami egy haszaköltözés után már általában nincs meg) ill. régi -esetemben amerikai- bankkártya megadása a fizetéshez, amin értelemszerűen pénz már nem sokáig van / lesz, mivel hazaköltöztél.

2. iTunes mentés, illetve onnan való visszaállítás a "vásárlások átvitele" opcióval. Nekem ez tűnik jobb megoldásnak. Azt viszont, hogy az apple miért engedi ezt, de a vásárlások automatikus átvitelét App Store-ok között nem, számomra érthetetlen. De a fentebb linkebb oldal szerint ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#169993) Kommy válasza bluekoli (#169992) üzenetére


Kommy
veterán

iTunes-ban már nem lehet appokat menteni

(#169994) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!
Lenne egy iPhone SE készülék, és pár nappal ezelőtt elkezdett olyanokat csinálni, hogy semmire sem reagál, csak fekete képernyő. Bekapcsoló gomb + home újraindul, bebootol és van hogy bírja pár óráig majd újra ugyan ez a tünet. Van hogy boot közben is csak az apple logó fehér háttérell fogad és nem jut tovább. Ez egyszer történt. iOS 10 van a telefonon.

Tudna valaki segíteni?

(#169995) 30z.Samu válasza boogie84 (#169990) üzenetére


30z.Samu
félisten

Sajnos nem mindig működik úgy, ahogy kell, de ez lenne szerintem az alap koncepció.
Igen, ha nem kapcsolod ki estére a Wifit, hajnali 5-kor mindenképp fellép. Hogy ez miért jó, ne kérdezd.

Sic Parvis Magna

(#169996) TBMC válasza B-L-A-C-K (#169976) üzenetére


TBMC
addikt

köszi, próbáltuk, de nem segített :(
megint kellene neki egy szűz restore? :W

markbellus.hu 

(#169997) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Előző mentés nélkül is visszalehet tenni az iOS 10.3.3-t? Nyilván új telefonként kezdve.

(#169998) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Igen.

(#169999) leslieke válasza Kurzuh (#169997) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most még igen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#170000) tboldi válasza Kurzuh (#169997) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen. Durván egy heted van rá, amíg még szignózza az Apple a régit.

Éééés 170k! :))

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.