Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168901) b.kov


b.kov
senior tag

Vak vagyok, vagy tényleg kivették a Tárhely beállításnál a fennmaradó szabad tárhelyet?
Jó, nyílván ki tudja számolni az ember, mert látszik az összes, és a foglalt, de hát kéremszépen.. :))

(#168902) vasi89 válasza b.kov (#168901) üzenetére


vasi89
addikt

ott én se találom de általános infoban megtalálod.

(#168903) Imy válasza TigerCat (#168883) üzenetére


Imy
veterán

Akkor megvárom a következő frissítést. :DDD Én még sem az SE-t, sem a 6S-t, sem az iPadet nem frissítettem (szerencsére).

(#168904) -secret- válasza b.kov (#168901) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállítások -> Általános -> iPhone tárhely -> Mutatja, hogy mennyi foglalt. Ez nem elég?!

[ Szerkesztve ]

(#168905) b.kov válasza vasi89 (#168902) üzenetére


b.kov
senior tag

Tényleg, már látom, köszi.
Akkor egész jó lett, volt szabad 2.4Gb-om, most pedig 6.1. :C
Mivel 16Gb-os 5S-t használok, így azért gyakran csekkolom.

(#168904) -secret-
Egyértelműen nem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#168906) 30z.Samu válasza -secret- (#168904) üzenetére


30z.Samu
félisten

Van, amihez hozzászokott már az ember, azt is érdekes lesz megszokni, hogy a mobilnetet be tudod kapcsolni ugyan CC-ből, de a Bluetooth-ot meg a Wifit nem és csak a beállításokban teheted meg. Legalább azt csinálták volna meg, hogy egy Beállítások gombot tudj csinálni, vagy rányomsz a Wifire hosszan és legyen egy olyan opció, hogy kikapcsolás. Remélem ezt később beleteszik, vagy majd ez lesz az iOS 12 nagy újítása. :DDD

Sic Parvis Magna

(#168907) aprokaroka87 válasza -secret- (#168904) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

2017 van.
Okostelefon, ne legyen már ennyire izé az apple hogy ezt kivegye.

Bár igaz Androidos telefonban is láttam már ilyet...

Nyilván ki lehet számolni, de akkor is

(#168908) -secret- válasza aprokaroka87 (#168907) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha a szabad tárhelyet írná csak akkor meg az lenne a baj, hogy a foglaltat nem írja. :D

(#168909) aprokaroka87 válasza -secret- (#168908) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztos hatalmas dolog lenne a teljes/foglalt/szabad kijelzést berakni :)

Ez most nem kötekedés...de azon az androidos telefon is utáltam ezt.

[ Szerkesztve ]

(#168910) b.kov válasza -secret- (#168908) üzenetére


b.kov
senior tag

Esetleg írhatná mindkettőt, mint eddig.. :D

(#168911) Akelaus válasza 30z.Samu (#168906) üzenetére


Akelaus
senior tag

Most akkor nem úgy működik mindenkinél ahogy írod, mert nálam a CC-ből be lehet kapcsolni a wifit, folyton ott kapcsolom mióta( 1hete) feltettem a 11GM-et. Az igaz, a wifit ha ott kapcsolom ki, a beállításokban bekapcsolva marad, de én még semmi hátrányt nem vettem észre, nem is volt soha aktív magától a wifi, bármerre is jártam. Mobilnet: ki-és be is ott kapcsolom, mióta van, le is kapcsolja. Kékfog: Az első reggel, miután visszakapcsoltam repülőüzemmódból, magától bekapcsolta a kékfogat. Nagyot néztem, majd itt a Ph.-n az 5S topicban kaptam rá segítséget, kikapcsoltam a beállításokban, és azóta soha nem kapcsolta vissza.
Ami nekem kérdésként merült fel: ha a CC-ben kikapcsolom a wifit, valójában annak ellenére kikapcsolja, hogy a beállításokban azt mutatja be van kapcsolva? Másik kérdés pedig: hova tűntek a különböző közösségi oldalak beállításai(faceboobk, twitter stb.) ?

(#168912) djstavross válasza szekra (#168853) üzenetére


djstavross
tag

Nekem sem működik!

(#168913) vasi89 válasza szekra (#168853) üzenetére


vasi89
addikt

Azt nekem is csinálta a nyáron vagy 2 hétig. :D

(#168914) Gáben81


Gáben81
senior tag

Nálam minden tökéletesen működik ...szuper gyors lett,főleg a multitasking lett fasza(eddig reload volt pár alkalmazasnál,most 30 app nyitva és bennmarad) iPhone 7 plus és legyalultam a 10.3.3-at aztán volt backup ☝️

(#168915) 30z.Samu válasza Akelaus (#168911) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nálam is így működik, csak én azt a részét nem értem hogy ha már lekapcsolódom miért nem kapcsolja ki.

Sic Parvis Magna

(#168916) b.kov válasza 30z.Samu (#168915) üzenetére


b.kov
senior tag

Think different.. :DD

(#168917) modd3r


modd3r
őstag

Tudom, hogy a bugok miatt ez nem annyira fontos, de az AR támogatás baromi szórakoztató lett a 11-ben. A Holo alkalmazáson röhögünk a kollégákkal 1 órája :)

(#168918) danilla válasza vasi89 (#168892) üzenetére


danilla
őstag

Biztosan szerencsesebb lett volna ha (ahogy Eclips21 emlitette) harom allasu a kapcsolo lett volna, igy mindenki happy lett volna.

Ennek ellenere biztos sokan lesznek rajtam kivul is (akik szintugy nem akarjak akar naponta tobbszor ki be kapcsolgatni ezeket a funkciokat) akik orulnek a valtoztatasnak.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#168919) batai15


batai15
félisten

Mi ez a kamera bug?

(#168920) Akelaus válasza 30z.Samu (#168915) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ja akkor félreértettem! :D Közben olvastam máshol, hogy így is kikapcsolja. Állítólag.

(#168921) sethi


sethi
senior tag

Az új App Store csak nekem nem tetszik? Nem láthatóak az appok értékelései, a frissítések mérete, nem találom a megvásároltakat, másik készüléken lévőket. És ocsmányul néz ki szerintem

(#168922) Totheground


Totheground
addikt

Csatlakozom azokhoz, akiknek jobban tetszik így a wifi toggle. Úgyis max gépen kapcsolom le (és mivel egyre több helyen adnak wifit, lassan már ott sem). Ráadásul feltűnt, hogy ha az AiPods csatlakozva van, az airplane mode nem lövi ki a BTt. Ami nekem tetszik.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#168923) col válasza sethi (#168921) üzenetére


col
addikt

átalakították, a store tetején a nevedre kattints és ott vannak a további (megvásárolt appok pl. ) infók...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168924) 30z.Samu válasza batai15 (#168919) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért az megnyugtató, hogy nem csak nekem van... :D

Sic Parvis Magna

(#168925) Akelaus válasza sethi (#168921) üzenetére


Akelaus
senior tag

Szerintem is ocsmány, átláthatatlan. Nekem. A megvásárolt appjaidat a jobb felső sarokban a "képednél" találod.

(#168926) djstavross válasza 30z.Samu (#168924) üzenetére


djstavross
tag

Nálam is jelen van a bug....többek között! :(((

(#168927) aujjobba válasza Eclips21 (#168889) üzenetére


aujjobba
addikt

Háromállású a kapcsoló, ha a Beállításokban kikapcsolod akkor a vezérlőpulton áthúzott BT jel lesz.
Szerintem amúgy tök felesleges teljesen kikapcsolgatni ezeket, szinte semmit nem befolyásolnak az üzemidőn.

(#168928) radi8tor válasza aujjobba (#168927) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem azért kell kikapcsolni, hanem hogy ne sugározzon feleslegesen és ne próbálkozzanak illetéktelenek a csatlakozással. Ha nem használod akkor tényleg nem nagy művelet kikapcsolni. Más kérdés, hogy az a kapcsoló nem arra való. :)

⭐ Stella

(#168929) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Üdv!
Új iPhone-ként beállítva és bejelentkezve az iCloudba milyen adatokat fog visszatölteni a telefon?
- fényképek
- névjegyzék
- üzenetek?
- lépésszámláló (health)?
- jelszavaim megmaradnak, ha a Keychain be van kapcsolva? (Wifi, Safari elsősorban)
Illetve fel van sorolva pár program még amit ment iCloudba. Ha ezeket a friss telepítés után visszarakom, akkor az itt eltárolt adatokat a programokba visszatölti?
Köszi
Üdv

-secret-
Köszi. Akkor ha jól értem az üzeneteimnek búcsút inthetek.

[ Szerkesztve ]

(#168930) -secret- válasza Sur1G (#168929) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ami az iCloudodban be volt pipálva azt visszarakja.

(#168931) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy iPhone 7 készülékem. Sajnos kosárlabdázás közben elfelejtettem, hogy a zsebemben maradt. A telefon leesett a földre, és megrepedt a képernyő széle. Csak egy hosszú repedés van rajta, semmi más, érintő is tökéletesen működik. Maga a sérülést kézzel sem lehet érezni olyan finom, nincsenek szilánkok stb.
A kérdésem az lenne, hogy hol a legérdemesebb meg csináltatni a kijelzőt? Mire kell odafigyelni. Volt rá biztositasom, de voltam olyan peches, hogy előtte pár nappal mondtam le, mondván 6 éve egyetlen egy iPhone-t sem ejtettem le.

Előre is köszönöm a választ!

(#168932) Eclips21


Eclips21
őstag

Ez a CC valami szörnyű mi is ennek az értelme???? valaki mondja már meg. Miért teljes képernyős? ennyi erővel felülről is húzható lenne mint droidon :/ ekkora sz@rt atya isten :W használja az aki elfogadta az applenél XD

már: ez a kezdeti szaggatás lehet azért mert tele van a teló és konvertál valamit a háttérben?

[ Szerkesztve ]

(#168933) -secret- válasza kisÁdi (#168931) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szervizben. :D

Ha Téged nem zavar akkor ne törődj vele amúgy 60k körül lesz egy kijelző csere.

(#168934) aprokaroka87 válasza Eclips21 (#168932) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na nehogy mán átvegyék a droid-tól? :D

Amúgy Droidon is elég izéül van ez megoldva,nyugi

(#168935) vasi89 válasza Eclips21 (#168932) üzenetére


vasi89
addikt

jaja, várj egy kicsit aztán már szépen fog futni.

@aprokaroka87: pedig van amit átvehetnének onnan, nem a sjaát fejük után menni ráadásul eléggé negatív irányba :(

[ Szerkesztve ]

(#168936) #15490560


#15490560
törölt tag

Fényerő állítás miért nem áll vissza automatikusra? A kiváló új control centerben óvatlan mozdulattal elhúzom mindig a fényerőt, a visszaállításhoz meg a kisegítő menüben kell 10 pontot végignyomni (kiszedték a Display/Brightness menüből az automatát)

(#168937) kisÁdi válasza -secret- (#168933) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

Azt gondoltam, köszi! :) Egyébként találtam már olcsóbban, rendes szervizben, csak nem tudom milyen alkatrésszel kellene foglalkozni. Eredeti, utángyártott, stb. Illetve, ezek közül melyik nem jár mondjuk garanciavesztessel.
Illetve tudom, hogy csak teljes kijelző cserét lehet ilyen esetben csinálni. De itt aprón is láttam hirdetést, ahol csak üvegezest csinálnak.

(#168938) 30z.Samu válasza Eclips21 (#168932) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem hála Istennek nem igen szaggat, néha néha 1-1 mikrolag van. Amúgy nálam a rendszer gyorsabb, mint a 10, csak a CC-vel nem vagyok még kibékülve. De majd megszokom, mást nem tudok csinálni.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#168939) batai15 válasza 30z.Samu (#168924) üzenetére


batai15
félisten

Nekem eddig semmi..

(#168940) -secret- válasza kisÁdi (#168937) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hivatalos szervizben nem jár garanciavesztéssel. (iStyle, Almárium...)

(#168941) djstavross


djstavross
tag

Kamera bug

(#168942) 30z.Samu válasza djstavross (#168941) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az az... :D Nekem is ezt csinálja...nosztalgikus érzéseket keltett bennem az Androidos korszakból.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#168943) radi8tor válasza djstavross (#168941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vár még egy kicsit hogy élesre állítson. ;]

⭐ Stella

(#168944) djstavross válasza 30z.Samu (#168942) üzenetére


djstavross
tag

Engem felb*szott, de k*rvára az összes buggal/fícsörrel együtt. Örültem, hogy végre van egy olyan telefonom (kivéve a 1020-at mert azzal sem volt baj), amit nem kell mókolni, nem kell idegeskedni mert hülyeségeket csinál, erre a frissítéssel megkaptam az érzést. :C :W

(#168943) radi8tor És mindezt csak zárolt képernyőnél?

[ Szerkesztve ]

(#168945) Diokhan válasza Diokhan (#168847) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha esetleg valakinek ugyanaz lenne a gondja, mint nekem, akkor jelentem megoldottam! Biztimentes csinál, Ios10.3.3 ipsw letolt, iTunes-al újra rak, backup vissza és kész! Most már van zene és a Notes app is működik!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#168946) 30z.Samu válasza djstavross (#168944) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, csak a zárolt képernyőnél csinálja. Ha a menüből hozod elő, ott megy rendesen. Nem hibátlan rendszer, vannak kisebb bug-ok, de azért így is Istenes az Androidhoz képest. :D Meg hát általában X.2-re vagy 3-ra szokták olyan szintre felhozni, hogy jó rendszernek lehessen mondani.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#168947) nord_ válasza djstavross (#168859) üzenetére


nord_
veterán

Este úgy tettem le a telefont, hogy teljesen feltöltöttem. Reggelre semmit nem merült 100%. Azonban 5 perc telefonálás, wifi csatlakozás (időjárás widget frissítési probléma céljából) és 1%-ot merült....

Ha használod, merül az aksi? Elképesztő! :O

(#168948) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ez újdonság, hogy bekerült a Beállítások / Kamera alá a QR kódok beolvasása, vagy csak én nem vettem eddig észre?

(#168949) col válasza 30z.Samu (#168946) üzenetére


col
addikt

Nekem se 6pluson, se 7pluson nem csinálja. Normálisan jelenik meg a kamera lezárt képernyőnél oldalra húzással is.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168950) 30z.Samu válasza col (#168949) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor ezek szerint nem mindenkinél van jelen. Van egy olyan sejtésem, hogy már javában dolgoznak a 11.1-en. :DDD

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.