Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168951) nord_ válasza col (#168949) üzenetére


nord_
veterán

Szintén: SE 64 GB.

(#168952) col válasza lugosi (#168948) üzenetére


col
addikt

mostani ficsőr, igen új :)
IOS 11 tippek stb

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168953) djstavross válasza nord_ (#168947) üzenetére


djstavross
tag

Értsd jól! 5 perc használat után eddig SEMMIT nem merült! Így ezért ez egy kicsit gáz!

[ Szerkesztve ]

(#168954) Timyyy


Timyyy
őstag

Ez valami csúcs, végre lett gyorskapcsolója a mobilnetnek, a többit meg szétk...ják... valami csodálatos hozzáállás... Vajon meddig tartott volna a kapcsolót 3 állásúra csinálni?
Valaki írta feljebb hogy mostmár nem a júzer kérése áll az első helyen, hanem letolják a torkunkon a saját baromságukat... kezd egy vicc lenni az egész. Első csalódásaimat élem meg az ios-el kapcsolatban az évek alatt.

(#168955) 30z.Samu válasza Timyyy (#168954) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért még ne vágj eret, lehet, hogy a 11.1-re vagy a 11.2-re beleteszik, hogy kikapcsolhassuk CC-ből is. Pláne ha emiatt sok report megy. :D

Sic Parvis Magna

(#168956) nord_ válasza djstavross (#168953) üzenetére


nord_
veterán

ad 1. Minden használat meríti a telefont.
ad 2. Az akkumulátor merülését elég sok minden befolyásolja. Lehet, hogy egy kicsit magasabb emelte a fényerőt az automatika; lehet, hogy az Apple most még jobban pontosította a százalékos kijelzést, stb, stb, stb.

Gyerekek, tényleg egy százalékon problémázunk?! :U

(#168957) aujjobba válasza col (#168952) üzenetére


aujjobba
addikt

A dokumentumok szkennelése is jó cucc a Notes-on belül.
Napi szinten kell nyugtákat fotóznom, eddig a Microsoft féle OfficeLens-t használtam rá, de végre van beépített lehetőség.

(aki nem tudná ez arra való, hogy pl. leteszed az asztalra a nyugtát, ezzel befotózod, és szépen levágja a képet a papír éleinél és beigazítja, leszedi róla a felesleges színeket, stb.)

(#168956) nord_: így van, pár nap alatt beáll. Minden váltásnál ez van, és mégis millióan sírnak miatta.

[ Szerkesztve ]

(#168958) MLA


MLA
tag

Srácok, most én vagyok a hülye, vagy valamit nem veszek észre? PC-n iTunes-al akartam frissíteni, mert mégis, főverzió váltás meg ilyenek...Rádugom a gépre, rinyál, hogy frissítsem az iTunes-t is. Oké, frissítem. Megnyitom, az új iTunes-t, alkalmazások sehol. Rádugom a telefont, mentés PC-re, mikor végez vagy 10-15 GB-al megnő a szabad tárhely, és alkalmazások sehol. :Y Tehát mintha nem lennének rajta az alkalmazások, mintha letörölné őket (gondolom ezért is nőtt a szabad hely, mert nem veszi figyelembe a rajta levő alkalmazásokat). Hát ezek után már nem mertem se szinkronizálni, se frissíteni. :O Szerintetek, mi ez? Ha volt már, bocsi, én nem találtam :B

(#168959) nord_ válasza Timyyy (#168954) üzenetére


nord_
veterán

Valaki írta feljebb hogy mostmár nem a júzer kérése áll az első helyen, hanem letolják a torkunkon a saját baromságukat... kezd egy vicc lenni az egész.
Azt írod, évek óta használsz iOS-t. Még tényleg nem tűnt fel, hogy az Apple ökoszisztémája a kezdetektől arra épül, hogy ők tudják, mi, hogyan működjön a telefonban? Ha bárki visszagondol, épp azt látja, hogy régebben a testreszabhatóság fogalma ismeretlen volt ennél a cégnél.
Pont akkor, amikor egyre több lehetőséget adnak a testreszabásra, előjönni azzal, hogy mi mindent akarnak lenyomni a torkunkon... kábé annyira igaz, mint a "dzsobsz-idején-minden-jobb-vót". :DDD

(#168960) djstavross válasza nord_ (#168956) üzenetére


djstavross
tag

Akkor pontosítok, jó!?

Ugyanúgy használom a telefont, ahogy tegnap reggel, vagy azelőtt! Eddig, emellett a használat mellett, maximum 93%-ig kúszott le!
Most iOS 11 alatt ez az érték ugyanazzal a használattal 84%!!!!!!!!!!!! Szóval nem 1%-on problémázunk!

(#168961) col válasza nord_ (#168959) üzenetére


col
addikt

+1 :C

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168962) aujjobba válasza djstavross (#168960) üzenetére


aujjobba
addikt

Pár nap alatt beáll, ne foglalkozz vele. Minden váltásnál ez van, és mégis állandóan sírnak miatta.

(#168963) defymoto


defymoto
senior tag

A rendszer nagyon tetszik, viszont baromira merül. (Iphone SE)

(#168964) talamasca válasza djstavross (#168960) üzenetére


talamasca
senior tag

Az indexeléssel végzett már?
Újraindítás volt már?
Több napi használat?

:U

“Black as midnight on a moonless night.”

(#168965) Timyyy válasza nord_ (#168959) üzenetére


Timyyy
őstag

Ezekszerint nekem mindig pont kézenfekvő és jó dolgokat találtak ki, logikus is volt, így nem zavart. De a mostani rendszerről sose jutna eszembe a logikus felépítés... Nem sugároztatom magam éjszaka a wifivel, se a mobilnettel, és ezt ne akarja már más eldönteni helyettem. Az is hülye duma hogy nem merít... Eddig amit 2 kattintással megoldottam, most 12 kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#168966) 30z.Samu válasza defymoto (#168963) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is, elvileg pár nap és jó lesz. Bár most nem tűnik olyan vészesnek, mint a GM-nél. Pedig elvileg ugyanaz, mégis van, ami különbözik. Pl a GM-ben nem volt a kamera bug sem.

Sic Parvis Magna

(#168967) col válasza defymoto (#168963) üzenetére


col
addikt

Nálam kb 4 óra készenlét és 3 ó 30 perc használat után 90% az aksi. Láthatóan még folyamatosan dolgozik a "háttérben", szóval pár nap és beáll szerintem. (i7plus)
(de pl. az sem elhanyagolható, hogy a 6plusomon frissítés előtt kb 2 giga szabad hely volt, a frissítés után 4 felett lett, tehát a file rendszert is rendesen át kell alakítania, tömörít, indexel stb...)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168968) lugosi válasza djstavross (#168960) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Frissítés után, új verziónál mindig jobban szokott merülni egy ideig.

(#168969) tuzpenge válasza Sur1G (#168929) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ez engem is érdekelne.
Egy biztonsági mentés és visszaállítás után megmaradnak az üzenetek?

ˣ

(#168970) djstavross válasza talamasca (#168964) üzenetére


djstavross
tag

Hogy az indexeléssel végzett-e már, nem tudom!
Újraindítás volt.
És még 24 órája sincs fent az iOS11.

De ez csak egy észrevétel a sok közül.

(#168971) lugosi válasza Timyyy (#168965) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem sugároztatom magam éjszaka a wifivel, se a mobilnettel"

Gondold már át ezt a "sugároztatást". A mobilnetet nem a telefonod "sugározza", hanem körülötted az adótornyok. Ugye belátod, hogy mennyiben csökkented az adótoronyok sugárzását azzal, ha bütykörészed a telefonodon a kapcsolókat?

(#168972) -secret- válasza tuzpenge (#168969) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Meg.

(#168973) Yushchenko válasza vasi89 (#168571) üzenetére


Yushchenko
őstag

Úgy döntöttem, hogy inkább az egyszerűbb változatot preferálnám:

Az lenne a kérdésem, hogy a QI töltést szerintetek nem zavarná ez a megoldás?

Illetve mikortól lehet kapni az I8+-t? Nagyjából egy árban lesz a I7+-szal? Mert azt már 210 körül lehet kapni a mobilcorner-en.

(#168974) -secret- válasza Yushchenko (#168973) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

"Illetve mikortól lehet kapni az I8+-t?"

Pár nap és indul az értékesítés. Szürke piacnak kell még pár hét.

"Nagyjából egy árban lesz a I7+-szal? Mert azt már 210 körül lehet kapni a mobilcorner-en."

Nyilván drágább lesz, majd jövő ilyenkor amikor jön a következő széria akkor az i8+ lesz 210.

Hasonlítsd össze a 6S plus illetve a 7 plus árát.

szerk: Mondjuk érdekes, a 6S plus drágább náluk.

[ Szerkesztve ]

(#168975) Roland93


Roland93
aktív tag

Ez a 11 az iOS 10-től még messze van, elég döcögősen fut. :D

(#168976) nord_ válasza djstavross (#168960) üzenetére


nord_
veterán

1. Semmi gond, ha ennyire elégedetlen vagy, tedd vissza a 10.3.3-at.
2. Nézd, nekem a telefon munkaeszköz, mégis július vége óta állandóra fenn mertem hagyni a bétákat.
3. Egy új verzió érkezésekor az ember óhatatlanul is többet nyomkodja a telefont, hogy megismerje az új funkciókat.
4. Egy új verzió telepítésekor lehet, hogy a telefon többet dolgozik a háttérben, mint a hónapokkal ezelőtt frissített, finomra hangolt régebbi szoftvernél.
5. Az is elképzelhető, hogy egy sima ráfrissítésnél valami olyan összeakadás lehet a háttérben, ami kicsivel jobban szívja a naftát az aksiból. (Minden főverziónál nullára gyalulom a telefont, érdekes módon nekem sosincs olyan összeakadás, mint ami itt többeknél felmerült.)
6. Az is lehet, hogy tényleg fostalicska a 11.0 -› go to 1. pont. ;)

(#168977) Yushchenko válasza -secret- (#168974) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! Szerintem november környékén beruházok.

A lenti dual sim megoldásban senki sincs otthon?

(#168978) natë válasza 30z.Samu (#168966) üzenetére


natë
nagyúr

Megvolt a bug ott is. A GM ugyanaz, mint a végleges. Vagyis nincs végleges.

(#168979) aprokaroka87 válasza Timyyy (#168954) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hidd el,ezek a kapcsolók Droidon se mindig jól vannak megoldva,nem egy esetben a gyártó bele is nyúl.

De nekem pl alap esetben a mobilnet kapcsolás 2+1 lépésből áll a kapcsolón keresztűl.

De persze van rá módom ezen változtatni.
Nem kell a Google álltal kitalállt idióta megoldást használnom.

(#168980) 30z.Samu válasza natë (#168978) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem ott nem produkálta ezt a jelenséget, de mindegy is. Remélhetőleg javítják hamar.

Sic Parvis Magna

(#168981) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Üzeneteknél alul ezt a sávot ki lehet iktatni?

(#168982) 30z.Samu válasza B-L-A-C-K (#168981) üzenetére


30z.Samu
félisten

Persze, kapcsold ki a FaceID-t.

;]

Sic Parvis Magna

(#168983) djstavross válasza nord_ (#168976) üzenetére


djstavross
tag

Itt nem elégedetlenkedésről van szó, hanem arról, hogy szakmai fórum lévén megbeszéljük, hogy ki, mit tapasztal egy frissítés után! Gondolom én!

Mindenesetre elégedetlenkedhetnék is ennyi pénzért! Eddig szép volt, jó volt, élmény volt használni. Most kb. az összes olyan jelenség nálam is jelentkezett, amiről eddig csak a béta verziókban volt szó és csak olvastam róla.

Már ne is haragudj, de mint újdonsült iPhone tulajdonos ne azzal kelljen már szórakoznom, hogy egy frissítést OTA nem csinálhatok meg mert attól kell tartanom, hogy utána előjön mindenféle hiba!? Majd biztos az 55 éves Feribá is legyalulja a rendszert és úgy rakja fel az újat, ahelyett, hogy ül otthon a kanapén majd kap egy értesítést, hogy frissíthet és frissít is. Azért ez így vicc.

Különösebb bajom nincs mert használható a készülék, de elég sok olyan hiba lett, ami eddig nem volt.

Így most kivárok, de nem szeretem a homokba dugjuk a fejünket hozzáállást!

[ Szerkesztve ]

(#168984) Algotis


Algotis
addikt

Az időjarás app néha csinál olyat nálatok is, hogy az órás és a napi bontás üres, alatta pedig a szöveges résznél ír valamit, meg hogy a legmagasabb hőmérséklet 0?
(Már iOS 10.3.3-on is előfordult, most 11 van fent)

Androidos Outlookból küldve

(#168985) sajog159


sajog159
aktív tag

Hü-ha, elcsesztem iOS 11 telepítés során: a „Szoftver „ellenőrzése” lépésnél véletlenül kikapcsoltam a telefont. Azóta se kép se hang. :W (i6s telom van)
Mit lehet kezdeni ilyenkor?

(#168986) Binglof


Binglof
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki használja az intelligens inverz funkciót? Mert arról volt szó, hogy úgy fog működni, hogy a háttér fekete, a szöveg fehér, a képek és videók maradnak eredeti színben, invertálás nélkül. (Mert most qrvára nem így van...) :W

Soha ne hagyd abba a csüggedést!

(#168987) Lefty válasza Algotis (#168984) üzenetére


Lefty
addikt

Amugy az idojaras app olyan egy gusztustalan lett ezekkel a nagy kani betukkel es szamokkal.

[ Szerkesztve ]

(#168988) csacsi67 válasza sajog159 (#168985) üzenetére


csacsi67
addikt

iTunest elinditod a gépen a telon nyomd a home gombot és rá dugod a gépre.

[ Szerkesztve ]

(#168989) vasi89 válasza danilla (#168918) üzenetére


vasi89
addikt

a pozitív irányú változásnak Én is örülök ;]

Ez a kérdés már mindenkihez szól:

A futó alkalmazásokat még mindig csak egyesével lehet bezárni? Nem találtam rá utalást de hátha van már valami trükk.

(#168990) Lefty válasza vasi89 (#168989) üzenetére


Lefty
addikt

Egyesevel tudod meg mindig.

(#168991) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Üdv all!

Faternak az IOS 11 es frissítés után nem jelzi ki a hívó ID jét, tehát amikor hív valakit az illetőnél ismeretlen hívóazonzosítóként jelzi ki. Javasoltam neki a beállításokban a telefon, hívó ID bekapcsolását, de be volt neki kapcsolva. Ki és bekapcsolta, telót újraindította, de még mindig nem jó neki. Van valakinek hasonló hibáj?

(#168992) tuzpenge válasza djstavross (#168983) üzenetére


tuzpenge
őstag

Van igazságod, de még így is klasszisokkal jobb mint az android főverzió frissítések (bár ott is van kivétel).
Nekem mondjuk semmiféle hiba nem jelentkezett (eddig) pedig én is csak simán ota ráfrissítettem, semmi gyalulás, semmi mókolás. Egyedül egy home+power-t csináltam frissítés után. Nekem egész éjszaka 2%-ot merült, szóval annyit mint előtte, kamera bug-ot sem tapasztaltam eddig. Biztos lesz hiba ha sokat nyomkodom, de az valószínű az előzőnél is volt csak nem így vizsgáltuk, és nem nyomkodtuk a hibákat keresve. Biztos lesz még ez is jobb. Ha jelenleg valami miatt nem tudod használni vissza tudod tenni a régit (hacsak nem egy 55 éves Feribá vagy, bár a mai világban a Feribák is elég naprakészek, így én nem bántanám őket :DD ).

ˣ

(#168993) col válasza Black Dragon (#168991) üzenetére


col
addikt

Szolgáltatónál ellenőriztessétek, hogy be van-e kapcsolva.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168994) col válasza tuzpenge (#168992) üzenetére


col
addikt

Kösz az "50-esek" nevében :) :R

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168995) Kicsirics77 válasza col (#168993) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezt én is tapasztaltam,tegnap működött a frissítés óta viszont nem,de a beállításokban be van kapcsolva

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#168996) nord_ válasza vasi89 (#168989) üzenetére


nord_
veterán

Be lehet zárni összesen hármat is (három ujjal) - de minek? :)

[ Szerkesztve ]

(#168997) djstavross válasza tuzpenge (#168992) üzenetére


djstavross
tag

Csak példának hoztam Feribát. :D

Mindenesetre várom a fejleményeket. Azért egy kisebb listát össze tudnék írni arról, hogy mi nem működik megfelelően, ami eddig jó volt.

(#168998) col válasza Kicsirics77 (#168995) üzenetére


col
addikt

Most kipróbáltam ellenőriztem, nálam rendben működik.(telekom)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#168999) Kicsirics77 válasza col (#168998) üzenetére


Kicsirics77
veterán

eddig nálam is renben volt a vodával a frissítésig
home+power megvolt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#169000) col válasza Kicsirics77 (#168999) üzenetére


col
addikt

esetleg érdeklődj a szolgáltatódnál azért, hátha központi beállítás, vagy gond. Volt már rá példa :D

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.