Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169451) kabdzsi válasza hitchins (#169298) üzenetére


kabdzsi
tag

A telefonom telekomos, de én nem találtam semmi olyasmit a telekom alkalmazásában amivel át tudnám állítani.

(#169452) Ragnar95 válasza b.kov (#169449) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Legtöbb farmerem zsebébe simán befér, 1-2 van, amiből kb fél centit kilóg, ha teljesen függőlegesen rakom be. Rövidnadrágokkal se szokott gond lenni, tehát nyáron sincs mitől félned. De simán ki tudod próbálni, keress otthon valami nagyjából akkora tárgyat, mint egy 8plus vagy csak simán vágj ki egy akkora méretű formát karton papírból és nézd meg, hogy a te farmereid zsebébe befér-e.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#169453) b.kov válasza Ragnar95 (#169452) üzenetére


b.kov
senior tag

Lehet az lesz. Bár az 5S után éles váltás lenne nagyon. :D

(#169454) TigerCat válasza b.kov (#169449) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tűzd a harisnyatartódba...
;]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#169455) b.kov válasza TigerCat (#169454) üzenetére


b.kov
senior tag

Hát jó. :D

(#169456) aprokaroka87 válasza galaxys80 (#169438) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De ha mondjuk személyre lehetne szabni a Control Centert,akkor annak mi köze az Androidhoz?

Ha valamin van lehetőséged változtatni, de nem muszály,az bűn?

Androidon sem kötelező változtatni ugyebár.

Ény nyiltan kimondom hogy ha az ios testreszabhatóbb lenne lehet akik Androidot használnak váltanának iOS-re.

(#169457) agabe válasza b.kov (#169449) üzenetére


agabe
addikt

Azer nadragzsebbe teve ne nagyon akarj lehajolni vagy guggolni es cipot bekotni, mert az nem fog menni. En meg a kocsiban sem szeretem zsebben hagyni, mert ott sem kenyoemes hosszu tavon, igaz tartora is ki szoktam tenni ugyis, de ha csak a kozelbe kell elugranim akkor sem maradt zsebben altalaban.
Mindamellett legjobb az akkuidje, szuper a kamera, es egesz jol lehet rajta bongeszni, szoval osszessegeben szeretem, de ha sikerul jovore X-et szerzek inkabb

(#169458) b.kov válasza agabe (#169457) üzenetére


b.kov
senior tag

Hát igen, sajnos amiket leírtál, azok tartanak vissza főleg.
De lehet a 4 col után a 4.7 is elég lesz kezeimnek. :U

(#169459) Tompo92 válasza csacsi67 (#169400) üzenetére


Tompo92
senior tag

2 percenkent merülök 1% ot ez kezd kicsit felbosszantani.
Delbe vettem le a töltőről és kb 1 óra aktív használat volt FB Messengerben gyenge fényerőn minden szir-szar hatterszolgaltatas nélkül. Most vagyok 52%-on hahaha bocsánat amig megirtam ezt a Hsz-t mostmár csak 49% :D megy a kukába ez a rendszer ahogy van a wifis kikapcsolgatos control centeres szarjával együtt. 48%

(#169460) Scholes9 válasza b.kov (#169458) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is pont ebben a cipőben járok. 5S van most és nézegetem a sima meg a plust is. iPhone 7. Nem nagyon merem bevalllani a plust sztem kényelmetlen lenne már hordani. Ezért holnap sztem beadom a derekam egy sima iPhone 8-ra :DDD Tudom üveg a hátlap, de úgy is egy Spigen tokban lesz, szal ez nem gond :) Sima i7-től meg nem lesz annyival drágább szerintem, így hosszabb távra i8 :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#169461) Cathfaern válasza agabe (#169457) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért ez erős túlzás, hacsak nem ilyen nadrág van rajtad: [link] ;]

Ülve szerintem teljesen ok, biciklin tekerve mondjuk már nem szeretem ha a zsebemben van, de rövid távon, lassú tempót tekerve ott is elmegy. Leguggolás és társainál sose éreztem problémát.

(#169462) znagy69 válasza b.kov (#169458) üzenetére


znagy69
őstag

Ugyan 194 cm vagyok, zsebben hordva semmiben nem zavar. Kocsiban ülve is rövid távon zsebben van. 7+

[ Szerkesztve ]

(#169463) oszy


oszy
veterán

Ha egy 6S automatikusan neki indult frissíteni, és órák óta csak “pörög”, akkor mi a teendő?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#169464) Balu_


Balu_
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek hosszabb távra melyik lenne jobb?

A5 2017 vagy iPhone SE?

Azért kérdezem, mert még nem volt iPhoneom :'D

iPhone 11 Black

(#169465) odrif válasza Balu_ (#169464) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Iphone topikban Iphone

20 éve a Prohardveren

(#169466) Hegyirabló válasza Scholes9 (#169411) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#169467) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Múltkor már írtam ide, akkumlátor ügybe. Van nekem egy Iphone 5s-em. Naponta kb 2x töltöm , úgy h reggel veszem le a töltőről. Múltkor küldtem már be egy képet, a mért adatokról, de most is beküldöm.

Múltkori mért adatok, akkor nem a gyári töltővel csináltam, hanem egy BlitzWolf kábellel.
Íme :

Mostani, a gyári kábellel :
Íme :

Ennyit számítana a gyári és az utángyártott kábel? Amúgy azért néztem meg most, mert furcsáltam az előzőleg mért adatot, sokat kell töltenem.

Mit javasoltok? Megoldás? Csere? Amúgy 5s-hez kb meddig várható frissítés? Amíg lesz rá, addig nem adom cserélem le, meddig lesz kb hozzá még támogatottság?

(#169468) jozsi252


jozsi252
veterán

i7-et akarom lecserélni 8 Plus-ra, nem tudja esetleg valaki hogy idén is éjféltől lehet-e előrendelni a telót a T-nél?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#169469) #31600896 válasza oszy (#169463) üzenetére


#31600896
törölt tag

Én várnék néhány órát, ha kell. Lehet egy egész éjszakára is úgy hagynám a telefont.

(#169470) oszy válasza #31600896 (#169469) üzenetére


oszy
veterán

Órák óta ezt csinálja azt mondják.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#169471) 206 cc válasza zeus_2k14 (#169467) üzenetére


206 cc
senior tag

Azt ugye tudod hogy a Liion akkuk akár néhány nap alatt istönkre tudnnak menni. Tehát ami láthatóhogy drasztikusan csökkent az akkud élettartama 78%-ról 58%-ra...ez azért elég sok mindenre magyarázat!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#169472) Scholes9 válasza jozsi252 (#169468) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Volt már, h éjféltől lehetett? Mi volt a menete? :B Én is ott veszek készüléket.

Hegyirabló: nincs mit. Érdekes módon pár óra múlva megjelent az App Storeban, h mit is kell frissíteni :D :D Eddig ilyen nem volt, amint jelezte, h elérhető egy appra egyből sikerült is a frissítés. Most volt pár óra csúszás, na mindegy, betudjuk az iOS 11 kezdeti betegségének... :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#169473) nord_


nord_
veterán

...De miért döntött így az Apple? Röviden: mert semmi értelme nincs teljesen kikapcsolni a WiFi-t és Bluetooth-t...

Cikk.

(#169474) jozsi252 válasza Scholes9 (#169472) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen persze, általában mindig. Én aranyat szeretnék venni a 8 Plus-ból, bár nem hiszem hogy készlethiány lenne belőle mert USA-ba még mindig 1-3 munkanapra vállalják Apple Store-ból a szállítást. De ki tudja hogy adott színből mennyi érkezik hozzánk.

Tavaly is 00:01 perctől lehetett ha nem csal az emlékezetem. Bár akkor nem a T-nél vettem a iPhone 7-et hanem iStyle-ba.
Meglátjuk, pár óra azt kiderül.

Közbe megkérdeztem Telekomot, idén is éjféltől lehet előrendelni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#169475) 30z.Samu válasza nord_ (#169473) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem tűnik olyan gáznak, mint amennyire tűnt első nekifutásra. Sőt, de azért annak örülnék, ha azt meg tudnám szabni mikor kezdjen a Wifi magán akcióba és menjen fel magától. Bár jelenleg ezt meg tudom úgy is oldani, hogy estére kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#169476) #31600896 válasza oszy (#169470) üzenetére


#31600896
törölt tag

Én meg arra céloztam, hogy még megéri várni vele ezen felül is néhány órát...hátha. Gondolom azóta már megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#169477) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Tegnap este 19.20-kor lehúztam a töltőről a telefont, aznap este még kicsit neteztem rajta, ma fotóztam, videóztam, wifivel neteztem. Használtam úgy, ahogy szoktam, most járok 78%-nál, első indításnál lényegesen jobban merült a készülék kis túlzással használattól függetlenül. Alakul ez... :))

Sic Parvis Magna

(#169478) Timyyy válasza zeus_2k14 (#169467) üzenetére


Timyyy
őstag

Amikor nekem anno 5S-en ennyire visszaesett az akksi teherbírása, elvittem Veszprémbe a szervízbe, azt mondták cellazárlatos. Meg egyébként is öreg volt már, rengeteg ciklussal, így akksit cseréltettem 14 ezerért. Azóta 2 napot kibír egy töltéssel, páromnál még 3-at is.

(#169479) csabi10


csabi10
senior tag

Nekem az autó rádió bluetooth-on 10.3.3-al szinkronizálta a kapcsolatokat, a 11-el nem szinkronizál pedig engedélyezve van neki. Másnak is van ilyen problémája?

(#169480) #73596160 válasza Balu_ (#169464) üzenetére


#73596160
törölt tag

Bár ez iPhone topik, de az A5 kategóriákkal jobb, mint az SE.
Kamerában, kijelzőben, üzemidőben...
Nagyon stabil, minőségi, szerethető készülék.
Sok kollégámnak ajánlottam, és mindegyik nagyon elégedett vele.

(#169481) aprokaroka87 válasza nord_ (#169473) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát a BlueBorne sebezhetőség kiderülése miatt ez az opció nem hiszem hogy biztonságos.

Aztán meg bennem felmerül a kérdés

Apple-nél nem ismerik a long-touch vagy double touch-ot?

(#169482) Hegyirabló válasza Scholes9 (#169472) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mennyi időn belül szokott ilyenkor folt jönni az OS-hez?

Aquila non captat muscas.

(#169483) #73596160 válasza nord_ (#169473) üzenetére


#73596160
törölt tag

Az Apple marketingesei mindig izomból próbálják megmagyarázni, hogy mit miért csinálnak. Pl a kijelző alatti ujjlenyomat-olvasót nem tudták összehozni, de azt kommunikálják, hogy elavult. Azérg az i8-ban csak bennemaradt. :)

(#169484) b.kov válasza #73596160 (#169480) üzenetére


b.kov
senior tag

Persze, A5 meg minden. De akkor a szoftverfrissítéstől nagy pápá. :))
De egyébként a többit sem értem. :F Még papíron sem jobb az SE-től az A5, a rendszerről meg inkább ne is beszéljünk.

És nem, nem a fanboy beszél belőlem.

Szerk.: a 2014-es modellt néztem, my fault. :D

[ Szerkesztve ]

(#169485) Getadam


Getadam
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Adódott egy problémám, hátha itt valaki tudja a megoldást.
iPhone 7 telefonom van. Mióta letöltöttem az iOS11 verzióját, a telefonomban hiába állítom be akár a beállításban, akár az alulról elővarázsolható és immáron újjá szabott menüben a kijelző világítást, ha egy bizonyos ideig nem használom a készüléket, majd újra ébresztem az ujjlenyomatommal, a rendszer leveszi alap értékre. Ez lehet, hogy kíméli az akksit, de nekem baromi rossz és állati idegesítő, hogy ébresztés után folyton vissza kell állítgatnom, ha normálisan szeretném látni a kijelzőt.
Mi lehet a megoldás? Tudja valaki? Egyáltalán van rá megoldás, vagy ezentúl meg kell barátkozzam azzal, hogy ez ilyen lett a 11 alatt, ha kell ha nem?
Előre is kösz:
Ádám

(#169486) Nescafé válasza Getadam (#169485) üzenetére


Nescafé
őstag

Automatikus fényerő sztem be van kapcsolva..
Beállitások , általános , kisegítő lehetőség , és ott a kijelző , majd ott van hogy automatikus fényerő

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#169487) Clemi


Clemi
veterán

Pár szó az új kép tömörítésről.

1.) A képek fájlmérete HEIC formátumban kevesebb mint a fele a jpeg-hez képest.
2.) Teljesen mindegy, hogy a Beállítások/Fotók/Átvitel PC-re menüben mi van beállítva, akkor is a HEIC formátum mentődik le a PC-re amit jelenleg én még semmivel nem tudtam megnyitni.
3.) Ha az iCloudban megnyitom a Fotók mappát, ott természetesen megnézhetők a képek, a böngésző megjeleníti, de onnan direkt letöltve, jpeg formátumban töltődik le, viszont egyrészt valamiért átméreteződik a felére.
4.) A telefonról kiküldve a képet a megosztás funkcióval, jpeg formátumba kerül és a cél helytől függően változik a mérete és a dimenziója, így a Viber és a FB is leméretezi.
5.) A OneDrive alkalmazást megnyitva nekem szinkronizálódik a filmtekercs mappába a telefonról a képek mappa, de a HEIC formátumú képek a OneDrive mappába is jpeg formátumban kerülnek fel eredeti dimenzióban, viszont a fájl méret több mint 2x akkora lesz. 1,9 MB vs 5,5 MB
6.) A Google fotók szintén szinkronizálódik és oda HEIC formában kerül fel a kép és abban is lehet letölteni, változatlan dimenzióban, méretben és fájl formátumban, vagyis ez pont olyan mint az iCloud automatikus mentése a PC-re.

Egy szó mint száz egyelőre nagy a katyvasz. Kíváncsi leszek mikor lépnek a PC-n használt képnéző/szerkesztő cégek és mikor lehet a pc-re került HEIC formátumú képeket megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#169488) aprokaroka87 válasza Clemi (#169487) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Meg ugye ott van a konkurens mobil OS is.

(#169489) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Régi hetesemre megprobaltam felrakni az ios11-et. De megint megakadt es az itunesert nyavalyog. Egyszer mar csinalta, de nem emlekszem, hogy hogy oldodott meg. Az remlik h a macre kell letoltenem a 10-es valamelyik verziojat, de pontosan melyiket es honnan?

(#169490) Getadam válasza Clemi (#169487) üzenetére


Getadam
csendes tag

Köszönöm! :R
Igen, valószínűleg ez lehetett a gond.
Nyilván én vagyok a balfék, de akkor sem értem, hogy miért tette ezt a két funkciót ennyire két külön helyre az Alma. :W

(#169491) ádika86


ádika86
aktív tag

Sziasztok!
Júniusban iPhone 5S-ről váltottam Samsung S8-ra, mivel szerintem az Apple nagyon le van maradva a konkurenciához képest. Külsőre ezerszer szebb ez a telefon, mint ez az új marhaság, az X, gyönyörű a kijelzője, csodaszép képeket csinál, viszont android. Nem mondom, hogy használhatatlan, de az iOS kezelhetőbb volt és biztosabban működött. Memóriakezelése kifejezetten rossz. Megnyitsz pár applikációt, majd visszaugranál a böngészőre és már újratölti az egészet...Csak az iOS tartja életben az iPhone-t, ha az elkezdene az android szintjére süllyedni, senki sem venne iPhone-t többé. Szóval két dolog miatt szeretnék visszatérni az iPhone-hoz. Az egyik az iOS a másik a touchID... Annak ellenére, hogy az írisz szkenner is tökéletesen működik az S8-on, nagyon hiányzik a touchID. Rettenetesen kényelmetlen, hogy akárhányszor fel akarom oldani a telefont fel kell emelnem az asztalról. Vagy azért, hogy elérjem a hátsó ujjlenyomat olvasót, vagy azért, hogy belenézzek az szkennerbe... A lehetőségeim: az X nagyon nem tetszik, az a belógó "szenzorszigetével" nevetséges és a faceID akármilyen high-tech cucc szerintem pont ugyanolyan használhatatlan fos lesz, mint az Samsung megoldása. X kilőve. A 8-asnál miért nem lehet a kisebb modellnek is dupla kamerája?!?!?! Gyalázat, hogy ezzel próbálják az emberre erőszakolni, hogy vedd meg a tepsit... Szerintem a 7Plus túl nagy, ergó a 8Plus is és nem akarok kompromisszumot kötni kamera terén, mivel én csak telefonnal lövök képeket... Mit tudok tenni? :D Reménykedem, hogy az Apple magára talál, addig meg az a kérdésem, mire ruházzak be? :D :R

Predator G3-571-77QK

(#169492) icecave


icecave
Topikgazda

iOS11: Amikor felraktam (már GM-et, úgyis ugyanaz, mint a végleges), nagyon merült a telefonom, de aztán - azt hittem - beállt. Ma már megint elkezdett merülni, mint a Titanic, még sosem volt olyan, hogy napközben tölteni kelljen, hát most szükség volt rá. Volt reboot, reeset minden, mert először azt hitem, csak beragadt valami a háttérbe. Nem tudom mi ez az egész, de ez így nagyon nem jó. Gondolkodtam tiszta telepítésen, de nem tudom megoldaná-e. A backupom sem rég hordozom, iOS10-el vettem az i7-et, akkor belaktam a nulláról pár hónapja.

(#169493) oszy válasza #31600896 (#169476) üzenetére


oszy
veterán

Igen tudom! Köszi! Egyébként azóta sincs változás.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#169494) b.kov válasza ádika86 (#169491) üzenetére


b.kov
senior tag

Fényképező. ;]

(#169495) #73596160 válasza b.kov (#169484) üzenetére


#73596160
törölt tag

Semmi gond. :)
Van itthon mindkettő. Tudom, miről beszélek. :)

(#169496) Scholes9 válasza icecave (#169492) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Úgy is jön majd frissítés, az nem létezik, h a világon mindenkinek így marad a telefon/almás eszköze, mert felgyújtanák Tim Cookot a többi vezetővel együtt :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#169497) icecave válasza Scholes9 (#169496) üzenetére


icecave
Topikgazda

Igen, valószínűleg egy tiszta telepítés és újként beállítás sem segítene, ahogy olvasom, sokan szívnak ezzel a drasztikus akkuidő csökkenéssel.

(#169498) oszy válasza oszy (#169493) üzenetére


oszy
veterán

De rá sem tudok keresni a problémára, mert nem tudom hogyan keressem. :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#169499) Kommy válasza icecave (#169497) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem ezek a merülések a még nem teljesen kompatibilis appok miatt vannak, majd ha minden program ios 11 kompatibilis lesz rendesen akkor reméljük megszűnnek ezek a hol merül hol nem gondok.

(#169500) Scholes9 válasza ádika86 (#169491) üzenetére


Scholes9
nagyúr

S8 vagy i7/i8 között vacilálok már napok óta, de most végleg eldölt, h nem S8 lesz, hanem az utóbbi kettő közül valamelyik :R A Touch ID nekem is baromira hiányozna az biztos, egyszerűen imádom és még nekem ugye az első generációs van, mivel 5S-ről váltok én is :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.