Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167051) DJosef válasza radi8tor (#167049) üzenetére


DJosef
őstag

Ezt igy nem mondanam mert ahogy lentebb irtam nekem ezekutan eltuntek a letoltott zeneim es a sajat konyvtaram is kiurult, illetve angol nyelvu lett az App Store. Biztos heggesztenek a sracok vmit a hatterben az uj App Store-on.

Forget about it

(#167052) Rico33


Rico33
aktív tag

Érdekes volt ez a kiesés...nekem pl hozzáadott mégegy 6s-t a fiókomhoz, vmi ismeretlen német telszámmal :C

(#167053) csacsi67 válasza agyhalal (#167050) üzenetére


csacsi67
addikt

Meg várod még jó lesz. :) ahol napokig nincs áram azok is tudnak várni türlemesen.Nem olyan sürün van ilyen .

(#167054) Cathfaern válasza agyhalal (#167050) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Simán hozd létre. Amúgy szerintem csak azoknak kell ez a ki-be lépegetés akik a problémás időszakban megpróbálták elérne az app store-t. Én tegnap csak valamikor délután nyitottam meg, akkor már ment gond nélkül, nem kellett semmit se tennem.

(#167055) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Napi 18-20 új készüléket adunk át felhasználóknak úgy, hogy az átadáskor csinálunk nekik egy új Apple ID-t a céges mail címükkel és egy ingyenes appal. Én várnék, de az ő szájuk habzik, mert türelmetlenek, ráadásul ők nehezebben fogadják el, hogy nem juthatnak hozzá azonnal a hőn áhított készülékhez.
Nem jelent meg semmi hivatalos állásfoglalás az Apple-től a hibáról, hogy most már több, mint 24 órája elérhetetlen több szolgáltatásuk is. Van ugyan házi barkács megoldás rá, de az sem problémamentes. Nem feltétlenül szeretnék több, mint 10 GB-nyi offline zenét törlésre ítélni Apple Musicból.
Simán létrehoznék új Apple ID-t, de hogyan, amikor egy frissen aktivált iPhone-on elindítom az App Store-t és nem érhető el a felület? De ugyanígy az iTunes sem tölt be asztali gépen.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#167056) Timyyy válasza Cathfaern (#167054) üzenetére


Timyyy
őstag

Szerintem is ilyesmi lehet, mert egyik itt említett store problémával se találkoztam, itunes is rendben.

(#167057) B-L-A-C-K válasza agyhalal (#167055) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Milyen helyen dolgozol te hogy évi ~5 ezer iPhone-t adtok ki? :D

(#167058) modd3r


modd3r
őstag

Sziasztok!
Érdemes várni az App Store megjavulására, vagy jelentkezzek ki-,be és használjam mostantól angolul a cuccot? Vagy később magától visszaáll magyarra? Hogy van ez?

(#167059) Gigicuci válasza modd3r (#167058) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Nekem is rossz még az appstore. Reset már megvolt. Valami tippetek van esetleg?

(#167060) leslieke válasza modd3r (#167058) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha kell az App Store-ból valami, akkor érdemes, ki és belépni, mert azután működik, pl. a Vibert most frissítettem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#167061) agyhalal válasza B-L-A-C-K (#167057) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Szerencsére nem minden nap, de így is összejön az évi kb. 1000 :)

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#167062) syIex válasza agyhalal (#167061) üzenetére


syIex
veterán

Az úgy is napi 3 készülék ami egy sima 5S új áron is elég jó. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#167063) modd3r válasza leslieke (#167060) üzenetére


modd3r
őstag

Ok, de marad angol, vagy előbb-utóbb visszaáll majd magyarra?

(#167064) Parson válasza bnorci71 (#167001) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan erröl van szó. En leirtam, hogy nem müködik, most látható is... magadnak sporolsz meg egy rahedli idöt es energiat, ha elfogadod, hogy amit lugosi irt, az sajnos nem igaz. Mert ha müködik is, akkor is csak hibásan, sosem lesz tökéletes az adatszinkron gmail es iphone között oda-vissza a lehetöségek jelenlegi állapotában.
A gmail contacts alatt a névjegyek csoportban lévöket szinkronizalja le az iPhone. Az alcsoportokat nem. Kapásból már ez is mutatja, hogy nem kerek az oda-vissza szinkron.
A legeleönyösebb változatlanul az, hogy minden contact a gmail contacts alatt van feldobva, szerkesztve, iPhone-on pedig csak hasznalva. Lehet ez ellen hözöngeni, mindenki ugy használja ahogy jol esik, én csak jol bevalt metodussal hasznalom ezt a szinkront, es sosem volt vele gondom.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#167065) leslieke válasza modd3r (#167063) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most angol, később biztos újra magyar lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#167066) modd3r válasza leslieke (#167065) üzenetére


modd3r
őstag

Értem, köszönöm! :R

(#167067) bnorci71 válasza Parson (#167064) üzenetére


bnorci71
addikt

eddig nem foglalkoztam vele nekem teljesen egyértelmű volt hogy ahogy leszedte a névjegyeket úgy az újakat fel is teszi

de amikor az utcán elmentek a telefonba egy névjegyet otthon üljek neki gépen a gmailbe újra :W

nekem mindegy lenne hogy iCloudba vagy Gmailbe csak legyen egy helyen mert ez így elég érdekes

na most átrakom alapértelmezetnek az iCloudot és megnézem a régiek felmennek-e

mennyivel egyszerűbb volt ha meg tudtad adni a butatelefonon hogy telefon SIM vagy mindkét helyen legyenek a kontaktok, de ezt elvették :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#167068) Parson válasza bnorci71 (#167067) üzenetére


Parson
addikt

Tudom, hogy szivás, én is jobban örülnék neki, de én mérnökként kicsit jobban körüljártam a témát, tesztelgettem, stb, és rájöttem, hogy ez van. Ráadásul még ennek is meg van az elönye, mert igy a 'mesteradatok' mindig egy helyen vannak, a gmail contacts-ban, ahonnan a telefon csak azt kapja meg, ami a nevjegyek cimket tartalmazza. Telefonon meg barmikor megnyithato a google contacts es ott szepen kitöltögethetö. Értem én, hogy ez elsö hallásra nem tünik olyan jonak, de hosszu es bonyolultabb leirás lenne az, amivel ki lehetne fejteni, miert van ez.
Persze ha vki mégis tud vmi valóban müködö megoldást, az irja le. Mindenkinek hasznos lehet, aki ezt használja. :)

Nem volt feltétlenül egyszerübb. Ott is meg kellett tanulni és szokni az adatkezelési folyamatot, mint ahogy itt is. Csak itt a mesteradatokat felhöben tarolhatod, ergo, barmikor leszivhatoak egy-egy uj keszülekre is, elözö kimentegetesek nelkül.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#167069) galaxys80 válasza bnorci71 (#167067) üzenetére


galaxys80
veterán

Én nem is értem, hogy nektek mi nem működik a gmail-el.
Én annak idején mikor droidról iPhone-ra váltottam beállítottam a gmail fiókómat, a kontaktokat és azóta is megjelenik mind az iPhone-on, mind egy másik droidos telefonon, ha új kontaktot veszek fel, vagy törlök éppen.
iCloudba pedig ki van kapcsolva a kontaktok.

(#167070) DJosef


DJosef
őstag

Kivancsi vagyok, hogy ha egyszer helyreall a store es a music, visszakerulnek e a letoltott zenek maguktol, illetve a konytvtarban levo zeneim is ujra lathatoak lesznek e...

Forget about it

(#167071) csacsi67 válasza galaxys80 (#167069) üzenetére


csacsi67
addikt

Nálam is ugyan igy van soha nem volt iyen gondom letörlöm a droidos telorol a kontaktot megnézem az IPhonon az után ott sem látszik De forditva is igaz. Vagy ha mentek kontaktot ugyan ez a szitu.

(#167072) Parson válasza galaxys80 (#167069) üzenetére


Parson
addikt

Hát pontosan ez a probléma, hogy nem érted. Nyitottabban kellene vizsgalni az ilyen eseteket és nem csak azt irni, hogy nincs alapja, meg müködnie kell, meg stb. Ez egy adatszinkron ket külön rendszer között, ami soha nem 100%-ig garantalt. Ettöl függetlenül örülök ha másnak mégis müködik.

An andoridos telon ha törlve van a kontakt, azt a google contacts default-bol lekezeli, es utana az iPhone felé küldi a modositasokat, de nekem pl most is voltak beragadt nevjegyeim amit az iPhone-on manualisan kellett törölnnöm. Ami az iPhone-on változásként van definiálva, az már a másik irányban vett adatszinkron, az az, ami szerintem nem egyértelmü.

Ráadásul ne felejtsük el, hogy különbözö iPhone tipusok különbözö iOS-ekkel vannak összehasonlitva, amik szintén nem jok egy összahsonlitasban, hogy nalad müködik, nalam miért nem....

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#167073) galaxys80 válasza Parson (#167072) üzenetére


galaxys80
veterán

Igazad van. Viszont nem is akarom érteni. Számomra működik, ahogy kell. :)
Én elengedtem a témát.

(#167074) Cathfaern válasza Timyyy (#167056) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Te angolul vagy magyarul használod a telefont? (és a store-t) Én angolul, lehet azért megy nekünk...

(#167075) agabe válasza bnorci71 (#167067) üzenetére


agabe
addikt

Gmailt használok, és bármint mentek telóban az azonnal megjelenik gmail fiókban is nem kell otthon vagy bárhol semmit csinálni velük. Igaz nincsenek alcsoportjaim, de így is elvagyok.
Ha neked valamiért nem működik a sima kontaktok mentése akkor az user error.

(#167072) Parson:
Kontaktokat telóról törlök általában az meg odafele megy a google contacts-al, szóval ez akkor lehet probléma, ha valaki nem a telón használja a google contats-ot és rendezget benne, de az sem nagy baj.
Telón a google fiókodban kikapcsolod a kontaktokat majd vissza, és azt szinkronizálja le ami a legfrissebb....persze ha alcsoportokat hozol létre és használsz az sosem fog automatikusan menni.

[ Szerkesztve ]

(#167076) Parson válasza galaxys80 (#167073) üzenetére


Parson
addikt

Örülök ha nálad müködik, ez valoban jo dolog - irigyellek is érte egy kicsit, bár én látom az elönyét az egyirányi szinkronnak. Csak olyat nem lehet irni / mondani, hogy ez fizikai törvényként minden esetre igaz kell legyen... :)

(#167075) agabe:
A legegyszerübb azt irni, hogy ha neki nem müködik, akkor az user error. Egy kalapacs-szög eseteben a szögbeveresre ez igaz, de egy ilyen rendszernel, azert ez eleg nagy elbagatelizálás.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#167077) Timyyy válasza Cathfaern (#167074) üzenetére


Timyyy
őstag

Eddig is magyar volt, most is magyar, sose volt elérhetetlen a napokban amikor ránéztem. :)

(#167078) leslieke válasza Timyyy (#167077) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor neked pont kimaradt az az időszak, amikor gond volt...

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#167079) szucsy89


szucsy89
tag

Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e most i7-et venni (innen hardverapróról nézelődök egyébként, de csak új érdekel). Azért kérdezem csak, mert a pár nap múlva megjelenő i8 után lehet, hogy rohamosan csökkeni fog az i7 ára? Az előző évek tendenciája mit mutat? Én annyira nem követtem figyelemmel. Vagy esetleg megéri októberig várni az i7 vétellel?
Köszi a válaszokat.

(#167080) syIex válasza szucsy89 (#167079) üzenetére


syIex
veterán

Egyből nem fog csökkenni és a csökkenés is attól függ mennyi és milyen lesz az új készülék / készülékek. Ha teljesen újat akarsz venni és nem túl sürgős akkor egy pár tíz ezret egy két hónap várakozással véleményem szerint tudsz nyerni. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#167081) agabe válasza szucsy89 (#167079) üzenetére


agabe
addikt

Jellemezően van egy kisebb dömping a megjelenés körül a piacon amikor már lehet venni az újat is akkor érdemes lecsapni egy jó áron hirdetettre, mert utána visszakorrigál és októberben tuti nem lesz még olcsóbb.

(#167082) agyhalal


agyhalal
aktív tag

"amikor gond volt" A probléma továbbra is fennáll, de még mindig nincs róla semmi infó, hogy miért. Ezek szerint csak abban az esetben, ha magyar nyelvre van állítva az eszköz.
Pár hete volt egy ehhez hasonló eset, ami ugyanígy akadályozott a munkánkban. Akkor nem tudtunk létrehozni készüléken úgy Apple ID-t, hogy nem adunk hozzá bankkártyát. Akkor is csütörtökön jelentkezett ez a probléma és csak hétfőn szűnt meg. Persze még utólag sem informáltak minket.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#167083) joey04 válasza agyhalal (#167082) üzenetére


joey04
titán

Apple támogatás szerint szerverhiba az oka.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#167084) modd3r válasza joey04 (#167083) üzenetére


modd3r
őstag

De legalabb mar tudnak rola.

(#167085) joey04 válasza modd3r (#167084) üzenetére


joey04
titán

Szerintük már rendben is van. [link]

Ez a megoldás. Vagy a törlés, vagy a ki-be jelentkezés. Szerencsére a visszajelzések szerint elég az utóbbi is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#167086) buci30


buci30
addikt

Gyors kérdésem lenne.
Egy iskolás gyereknek kellene egy olyan program amivel lehet zenét keresni és elmenteni vagy letolteni aztán offline hallgatni amikor megy a suliba buszon tudjon zenét hallgatni net nélkül.
MP3 iTunes pakolás telefonra nem játszi

Ha reklám van stb az nem baj a lényeg, h otthon letudja wifi szedni aztán suliba menet ne keljen net a hallgatáshoz.

Köszönöm előre is :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#167087) DJosef válasza joey04 (#167085) üzenetére


DJosef
őstag

Eszerint tegnap sem volt problema, neztem en is.😠

Forget about it

(#167088) 30z.Samu válasza buci30 (#167086) üzenetére


30z.Samu
félisten

Spotify, igaz ez előfizetéssel megy, kb 1500/hó.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#167089) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Megoldották annyival, hogy az angol nyelvű oldalra irányít magyar árakkal, de legalább már működik.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#167090) DJosef


DJosef
őstag

A tarhely kezelesnel a komplett apple music eltunt nalam...

Forget about it

(#167091) buvartacsko válasza buci30 (#167086) üzenetére


buvartacsko
addikt

Spotify, Apple Music

(#167092) buci30 válasza buvartacsko (#167091) üzenetére


buci30
addikt

30z.Samu

Ingyenes kellene igen! Az lehet hogy nincsen? 🤔

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#167093) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Valaki tudna valami jól bevált praktikát ajánlani lightning csati tisztítására? :F

Mozgatnom kell nagyon a kábelt, mire ténylegesen el tudom kezdeni tölteni. Az utóbbi hetekben kezdte ezt csinálni a telefonom, aztán megpróbálnám kitisztítani. Porszívóval már nekiestem, de nem sokat ért. :(

(#167094) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák van egy olyan gondom, hogy egy iPhone 5-ről(bár nem releváns) le lett törölve véletlen a jegyzetek app, gondoltam visszarakom Store-ból igenám, csak a Store kiírja nekem, hogy nincs internetkapcsolata, pedig van(mintha le lenne tiltva). Nem mókolt telefon. Köszi előre is a segítséget! :R

(#167095) syIex válasza b.kov (#167093) üzenetére


syIex
veterán

Lehet nem a csatlakozó a hibás, hanem a kábel van megtörve. Legegyszerűbben úgy tudod meg, ha egy másik iPhone rá teszel arra a töltőre.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#167096) syIex válasza KaiotEch (#167094) üzenetére


syIex
veterán

Egy ideje ismert a probléma és még mindig csak annyi megoldás van rá, hogy ki aztán be jelentkezel. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#167097) b.kov válasza syIex (#167095) üzenetére


b.kov
senior tag

Próbáltam másik kábellel, azzal sem volt jó. A kábelt is néztem másik iPhone-nal, szóval biztosan a csatival van a hiba. :)

(#167098) Cirkaloo válasza b.kov (#167097) üzenetére


Cirkaloo
tag

Ebben az esetben lehet, hogy csaticsere kell szervizben.

Esetleg alkoholba mártott fülpiszka?

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#167099) Noxy válasza KaiotEch (#167094) üzenetére


Noxy
veterán

Hol nincs? Wi-fi-n vagy mobilneten? Ha az utóbbi akkor engedélyezni kell a beáll.., mobiltelefonál.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#167100) syIex válasza b.kov (#167097) üzenetére


syIex
veterán

Akkor én mindenképp bevinném egy szervizbe, vagy GSM-be. Ott ki tudják tisztítani és értenek hozzá. De próbálhatod magadnak is a mókát :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.