Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179801) VoidXs válasza denesdr (#179800) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egy Lenovo Legion Y560-ból jött ki, nem tudom, melyik van benne.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179802) denesdr válasza VoidXs (#179801) üzenetére


denesdr
addikt

Valószínűleg ALC3287, de itt is igaz, mint a többi DAC esetében, hogy az analóg körítés legalább annyit számít mint maga a DAC chip vagy a codec.
A saját hangszínszabályzója nem volt esetleg bekapcsolva?

(#179803) VoidXs válasza denesdr (#179802) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ki volt gyomlálva minden DAX és hasonló szemét.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179804) powerup2 válasza Mulholland (#179794) üzenetére


powerup2
addikt

Nekem tegnap derült ki mikor mértük Gáborral hogy a mikrofon amit az arcamhoz adnak nem jó... Ma rendeltem egy umik 1-et remélhetőleg ezzel már minden oké lesz.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179805) Vicarious1 válasza powerup2 (#179804) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Úgy érted, hogy nem elég pontos az UMIK-hez képest, vagy műszakilag hibás darab volt?

(#179806) Dißnäëß válasza VoidXs (#179801) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Y520-asom volt, zseni noti, de a hangja a gyengébbik Realtek.

A mostani ASUS-omon ALC1200A van, a marketing blabla kb.:

Realtek ALC S1200A 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking, up to 24-Bit/192kHz playback

Audio Feature :
- Exclusive DTS Custom for GAMING Headsets.
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- Audio cover
- Audio Shielding
- Dedicated audio PCB layers
- Premium Japanese audio capacitors
- Unique de-pop circuit

Pristine audio quality with unprecedented 108 dB signal-to-noise ratio for stereo line out and 103 dB SNR for line in.

Ez már hangra is nagyon elfogadható, kifejezetten szépen szól a fejessel, engem meglepett. Laposságnak, sávhatároltságnak, unalmasságnak nyoma sincs, csilingel, tolja a mélyeket, zümmög, szép precíz hang (érzésre).

A "mainstream" lapok az ALC897-essel mennek, ugyanúgy 7.1, csak "semmiextra".
[link] Lehet már ők is jóra mérődnének, ezt passzolom. Az 1200-as széria pöpec.

Mondjuk egy dolog kérdőjel: 2x is megcsináltam-összeforrasztottam ügyesen-okosan kis toleranciájú ellenállással a REW-hez a jack dugós impedanciamérő áramköröcskét. Mérni mért, de kicsit félre (túl alacsony volt, de szépen hozta a görbéket meg mindent, csak túlságosan alacsonyra mért mindent).

Vagy az ellenállás nem volt pontos (legközelebb 10db 10x ekkora értékűt teszek egymás mellé párhuzamosan, az precíziósabb eredőben, mint 1 ugyanilyen a névértéken, hacsak nincs egy egész batch elcseszve) :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179807) -KP- válasza Mulholland (#179794) üzenetére


-KP-
addikt

"Tényleg nem egy liga, a Denon, Maratz, Yamaha, Onkyo, de még a NAD és Anthem is csak megközelíti ezt a "szörnyet"."

Mennyire futja ki magát nálad egy készülék 6 négyzetméteren, hogy ezt így kategorikusan kijelented?

(#179808) VoidXs válasza Dißnäëß (#179806) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A bemenet csillapításával lesz alacsonyabb, azt egyszerűen add hozzá és jó lesz.

Kicsit más véleményem van az Y520-ról, olyanom volt vagy 5 évig, és nem bootol csatlakoztatott egérrel, gyárilag kontaktot okoz a hátlap egyik csavarja, batch script kell a wifi keresés és működés közötti kapcsolgatáshoz...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179809) Dißnäëß válasza VoidXs (#179808) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Más is panaszkodott rá, 3 széria is jött belőle, én lehet a "fixáltból" kaptam már, mert amikor megjelent, a hűtés sem volt 100-as, az enyémen meg kb. minden hibátlanul ment és nagyon jól is hűtött, nem süvített éjjel-nappal, a legnagyobb fájdalmam az volt, hogy a Linuxok még alig kezelték az Optimus-t, egyedül a Linux Mint ismerte fel és tudott bármit kezdeni vele. Aztán visszaraktam a Windows-t.

De a hírneve miatt én sem vakon vettem: előbb Media Markt megtapi, aztán online megrendel (ugyanonnan). 30 nap volt az online miatt visszaadni, ha nem jó. De maradt.

A legnagyobb meglepi az USB-C-s DisplayPort Alternate Mode tudása volt, amiről se doksi, se semmi nem beszélt, hülye Lenovo még henceghetett volna is vele, mert kuriózum volt kb. a ligájában.

Ez az én vidim, sztár is lettem vele, jókat moziztunk a 4K LG-men :D

REW tipp köszi, majd eljátszom. Úgy 1-2 Ohm-al volt minden "butába" lentebb, mint kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179810) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Amúgy hogy kicsit az előző ON-nál is ON-abb legyek: Nektek bejönnek a HDR/DoVi filmek ?
Nekem eléggé vegyes, nincs az a kicsattanó "dekurvajó" feelingem, mikor nézem.

Oké, standard LCD, semmi OLED meg hasonló varázslat, de mindkettőt tudja és hogyismondjam. Nekem szokós. Többet vártam tőle. És lehet, több árnyalatot tud műszerrel mérve, de nekem olyan, mintha compression lenne az egész, szóval ott van minden árnyalat és nüansz a sötétben is, de összességében mégsem üt annyira egy HDR film számomra, mint az eredetije, ahol esetleg bizonyos fekete alatt már minden ugyanaz a fekete, de a film mégis hangulatosabb, a színek erősebbek, stb.

Velem van a baj ? :F

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179811) VoidXs válasza Dißnäëß (#179809) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lemaradt az érdemi rész a válaszomból, legegyszerűbb megoldás, hogy a kimenetet visszakötöd a bemenetre, megméred a csillapítást (hiszen ha nincs, akkor 0 dB-t mérnél, ami REW-ben asszem 100), azt pedig EQ APO-ból korrigálod a bemeneten.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179812) Dißnäëß válasza VoidXs (#179811) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179813) BIGi75 válasza Dißnäëß (#179810) üzenetére


BIGi75
senior tag

Az a baj, hogy nagyon sok "HDR-es" TV műszakilag elmaradt annak alapvető követelményeitől. Vegyünk pl. egy olcsób kategóriás Lg-t: UN7000. Natív kontraszt 1200 alatt, fényerő: 430 nit, Rec2020 szín megjelenítés 60% alatt (Forrás). HDR-hez nem ártana min. 3000:1 natív kontraszt, min.5-600 nit csúcsfény (néhány TV 1500+ os), és szélesebb color gamut. Így a varázslat gyakran elmarad... Ha a színeket erősebbnek látod SDR-ben, akkor könnyen meglehet, hogy Rec709-en brillírozik a TV-d, Rec2020-on pedig problémái vannak, mint az UN7000 szériának.
Hozzáteszem, én is elvagyok az SDR filmekkel, gyakran érzem úgy hogy too much a HDR, természetesebb az SDR, de van az az alkotás, aminek mégis jól áll.

(#179814) VoidXs válasza Dißnäëß (#179810) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az a probléma gyökere, hogy a filmek nagyja nem igazi, hanem felkonvertált, összecsapott HDR. Valahogy újra le kell gombolni a vevőket régi filmekkel, ez a megoldás, meg a kamu Atmos konverziók, ahol csak a sáv Atmos, de objektum nincs, ismerik ezek jól a placebót. Ugyanezért léteznek egyszerűen SDR filmek is HDR-be ágyazva (pl. régi Marvelek). Ami tényleg HDR-hez készült (ez mind, kb. 100 film összesen), az igen jó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179815) lenox válasza BIGi75 (#179813) üzenetére


lenox
veterán

Inkabb 8000:1 az a kontraszt, ami kene, ellenben teljesen sotet szobaban 200 nit vagy alatta is eleg lehet. A szelesebb color gamut joval kevesebbet ad hozza, mint a reszletek a sotetben es a vilagosban.
Az meg az alapveto problema, hogy a sima SDR adast is nappal nezi az ember, tehat az is 250-400 nittel megy, ahhoz kepest egy 600 nites tv valoban nem tunik ugy, mintha sokat adna hozza. Ellenben ha sotetben hasonlitana valaki a gagyi lcd vilagito szurkejehez, es megfelelo (sotet szobahoz valo) beallitasokat hasznal, akkor rogton jo lesz. Termeszetesen ha egy vilagos szobahoz allitjuk a kepet, akkor sajnos elvesz a HDR erejenek egy resze, mivel elhasznaljuk a vilagos kornyezet kompenzalasara.

#179814:
A legtobb film olyan eszkozzel van felveve, ami megfelelo dinamikat tud, es ahol jo color scientistek dolgoznak ott az SDR-t is megfelelo soft clippel allitottak elo, ezeket siman lehet jo minosegben HDR-re konvertalni. Nyilvan tud jobb lenni, ha meg dolgoznak rajta, de ez nem olyan, mint a kamu atmos, mivel ha megfelelo az output transform, akkor a szinter jo reszen invertalhato.

[ Szerkesztve ]

(#179816) Mankó


Mankó
veterán

Srácok! Véleményekre lenne szükségem.
Jbl studio 250p sub csere előtt állok. A kinézett db egy Svs pb1000 (225 e) de szóba került egy Klipsch r-112sw (260 e) is. Mindkettő új.
Melyik lenne a jobb választás?
16-20 nm-es szoba, panel lakás. Főleg filmre, Marantz sr-5013, polc rendszerű hangsugárzók.
Köszi

(#179817) ctrlaltdel13 válasza Mankó (#179816) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egy a klipsch-nek.

(#179818) VoidXs válasza lenox (#179815) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem a HDR -> SDR vonalról beszéltem, az szinte mindig megfelelő. Az a probléma, ha egy már SDR-ben masterelt filmből lesz HDR. Nem úgy néz ki, mintha elővennék a nyerseket, hanem úgy, mintha fognának azért szerencsére egy 10 bites mastert, és abból fényelnének újra.

#179817 ctrlaltdel13: Mindenben jobb a Klipsch, kivéve az EQ-t, ami csak az SVS-ben van. Mozira vagy PC alapon Klipsch, zenére SVS.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179819) Dißnäëß válasza VoidXs (#179814) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kicsit mint akkor a zenebankokból megvett 16/44.1-es anyagok, amik mennek a Hi-Res oldalakra ? :U :(((

BIGi75 vettem gyorsba egy ilyet, nem az ultra minőség volt a cél, kellett valami. Szülőknek átadom jövőre, nekik még overkill is.

Panel. (Vmi halál alap szerintem, amúgy így nemrossz normálban, de HRD-el meg DV-el csak ritkán van az, hogy "na ez klassz").

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179820) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok,
DIY mélyládához, amolyan mindenre is elég alapon szerintetek melyikkel lenne érdemes foglalkozni?
Crown XTI 1002 - 140.000 / meghirdetett ár, megvigyázott újszerű, karcmentes állapotban
Crown Macro tech 1200 - 150.000 / meghirdetett ár, kívülről már látszik a kora, kissé viseletes de elvileg hibátlan műszaki állapotban.
Crown XTi 2000 - 160.000 / meghirdetett ár, alig használt, újszerű, karcmentes állapotban

(#179821) VoidXs válasza SPEA (#179820) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Messze a Macro-Tech a legjobb. Azok újonnan brutális áron mennek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179822) -KP- válasza VoidXs (#179818) üzenetére


-KP-
addikt

PB1000-et írt, nem PB1000 Pro-t. Abban ugyanúgy nincs eq.

(#179823) denesdr válasza VoidXs (#179821) üzenetére


denesdr
addikt

Nem csoda, hisz az a Crown csúcs szériája.

szerk.: csak volt, mert már nem gyártják, az I-Tech HD vette át a helyét ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#179824) Mankó válasza -KP- (#179822) üzenetére


Mankó
veterán

Igen, sima pb1000-ről van szó..
300-ig bármi szóba jöhet, ha indokoltan jobb a 2 modelltől, tekintve a fennálló körülményeket, csak méretileg ne legyen nagyobb.
Első körben sb2000 volt a kinézett., de oda mar 2 db-it javasoltak

[ Szerkesztve ]

(#179825) VoidXs válasza -KP- (#179822) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor a világon semmi előnye.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179826) -KP- válasza VoidXs (#179821) üzenetére


-KP-
addikt

De azok már több évtizedes darabok, nem?

@SPEA, a Crown XTi széria nem mindig a legtutibb választás diy mélynyomókhoz.

[link]

(#179827) -KP- válasza Mankó (#179824) üzenetére


-KP-
addikt

Panelba egyiket se fogod maxra hajtani, még megközelítőleg sem.

(#179828) SPEA válasza VoidXs (#179821) üzenetére


SPEA
aktív tag

Róla lenne szó
Egy másik oldalon találtam most egy crown cts 2000 végfokot, 150.000, specifikáció alapján az sem rossz . Ez sem épp karcmentes.. és értem én hogy nem feltétlenül ez számít, mert egy patika kinézetűt is gyilkolhattak :U

-KP- köszi a tippet, átolvasom.

[ Szerkesztve ]

(#179829) Mankó válasza -KP- (#179827) üzenetére


Mankó
veterán

Hát ez a része biztos. :DDD 200 és 300 között akár még valami kincsre is bukkanhatunk, ha a panelt és a szoba méretét vesszük alapul.

(#179830) Mulholland válasza powerup2 (#179804) üzenetére


Mulholland
tag

Hát nekem rögtön monda Gábor, hogy a gyári az nem jó. :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179831) Mulholland válasza -KP- (#179807) üzenetére


Mulholland
tag

Kedves KP. Mint talán emlitettem, Volt nekem NAD, Onkyo, Anthem, és most Arcam. De nem kell elhinned, hogy hallom azt, ha valami jó. Kis szobában is. :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179832) VoidXs válasza -KP- (#179826) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindenük évtizedes darab, csak más a nevük, a Macro-Tech-nek éppen I-Tech. A Harman ezt csinálja, felvásárol egy márkát, hagyja futni, amíg veszik, aztán kinyírja. Szerencsére nem kár, mert erősítőkben túl sok érdemi fejlődés már évtizedek óta nincs, maximum itt-ott egy jobb visszacsat +1% csillapításért az amúgy is végtelenen felül, jobb nyákvezetések +2% SNR-ért...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179833) Mulholland válasza -KP- (#179827) üzenetére


Mulholland
tag

Egy jó erősítőnek amúgy sem az az ismérve szerintem, hogy ordítatod ami csövön kifér...

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179834) denesdr válasza Mulholland (#179833) üzenetére


denesdr
addikt

Az nem lehet, hogy a Dirac hatását hallod? Azért ilyen drasztikus különbségek erősítők között nemigen szoktak lenni szvsz. A Dirac persze tud ilyen mértékű változást okozni, de az nem erősítő, hanem egy szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#179835) Mulholland válasza denesdr (#179834) üzenetére


Mulholland
tag

Azt is írtam, hogy régen, már hallottam házimozi szobában Arcamot, amikor még a Dirac a kanyarban sem volt és már akkor is a leesett államat kerestem tőle. és mindig vágytam rá, hogy legyen egy. Most van. De miért is kell nekem bizonygatnom azt, hogy igen is vannak különbségek az erősítők között és aki mást állít, az valamit nagyon nem ért a gyártók hangzást is érintő különbségeiben.

Egy elviekben haladó szintű házimozi fórumon, egyesek nincsennek tisztában azzal, hogy más más gyártók, más-más dolgot és irányt képviselnek ugyan azon a szintéren? Ezt olyan nehéz elhinni? Nekem ez nagyon fura.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179836) VoidXs válasza denesdr (#179834) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pont ezért szokott drasztikus különbség lenni. Belépő szinten az Audyssey dominál, aztán jönnek a gyártóspecifikus dolgok, amik közül az ARC a legjobb, ezért okkal emelik ki az Anthemet mindig, majd a tetején a Dirac, főleg a feláras. Persze, van rengeteg általános hangminőségbeli javulás is (főleg a belépő és középkategória közt, nyilván szándékosan, lásd a lehető legrosszabb úton húzott zajosodó vezetékeket), de miután a hang 90%-a az akusztika, és az akusztika minimum 3/4-e a szobakorrekció, nem jelentenek olyan sokat. Ezért van az is, hogy olcsó PC-k rommá tudnak verni Trinnovokat, mert ennyire jobb EQ-k vannak hozzá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179837) denesdr válasza Mulholland (#179835) üzenetére


denesdr
addikt

Nekem teljesen mind1 kinek mi tetszik, de kategorikusan kijelenteni, hogy márpedig az Arcam mindennél is jobb, szerintem ez a fura, főleg egy haladónak mondott hm topikban.
Neked lehet, hogy ez tetszik a legjobban, másnak meg lehet, hogy más, nincs ezzel semmi gond. Viszont ha az Arcam tényleg ennyivel jobb lenne mindennél, akkor hidd el, mindenki ilyet használna (nyilván azok közül akik meg tudják fizetni).

(#179838) lenox válasza VoidXs (#179818) üzenetére


lenox
veterán

En se ("SDR-t ... HDR-re"), tehat SDR->HDR. Legtobbszor 12-16 bites mastert fognak, ha visszamennenek a kamera fileokhoz az nem konverzio lenne. 10 bites master mar hatareset, bar nem feltetlenul a 10 bitesseg miatt, abbol is lehet elfogadhatot csinalni, csak ha az oke volt, akkor nagyobb a valoszinusege, hogy low budget kamerakat hasznaltak, low budget workflow-val, low budget color science-szel.

(#179839) Q válasza Mulholland (#179835) üzenetére


Q
senior tag

Azért a mérések nem azt mutatják, hogy mindent verők az új Arcamok. Legalábbis az avr10es és av40 elég gyengén szerepeltek [itt]

(#179840) Quetz válasza Mulholland (#179835) üzenetére


Quetz
őstag

Van aki a torzított elektromos gitárt szereti:
Arcam AV40 AV Processor Home Theater Dolby HDMI DAC 32-tone multitone Audio Measurements.png

Van aki a sima klasszikusat...
Anthem AVM 70 Measurement Multitone coax vs HDMI.png

(#179841) Dorian válasza Mulholland (#179835) üzenetére


Dorian
félisten

6 m2-es szobában vett különbségekből következtetést levonni pont olyan, mint versenyautókat falusi földúton tesztelni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179842) Mulholland válasza denesdr (#179837) üzenetére


Mulholland
tag

Az ára miatt, nem biztos, hogy valóban ezt használnák a legtöbben :). De a régebbi modelleket ki lehet fogni "jó árban". és persze, a hangzás az egy szubjektív dolog, De ez az egész forum erre épül. De ezek szerint te még nem nagyon halottál egy jól beállított ARCAM-ot :). Mert valóban SZERINTEM enyivel jobb, Az eddigi erősítőim közül, csak az Anthem közelítette meg. De a hibáit is leírtam. Szóval mindenkinek van és lehet más véleménye. Én így gondolom, úgy hogy gyakorlatban ismerem saját környezetemben az eszközöket és nem elméleti fejtegetésekbe kezdek.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179843) Mulholland válasza Q (#179839) üzenetére


Mulholland
tag

Hagyjuk az elméleti fejtegetéseket. Menj el és hallgasd meg, ez minden hi-fi dologra igaz. Ettől még lehet, hogy neked másfajta hangzás a nyerő. Ez szubjektív.Csak ne már úgy vitázzak bárkivel is, hogy nem ismeri valójába, hogy valójában nincs tapasztalata erősítő és erősítő között.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179844) Mulholland válasza Dorian (#179841) üzenetére


Mulholland
tag

Igen és közhelyekkel is tele a padlás és elvi " nagyon szakemberből" is sok van :). DE nem tudom, hogy feltűnt e, hogy azt is leírtam, hogy a körülmények nem ideálisak, viszont nem lehetetlen. Majd ha valóságban berendezel, vagy beállítasz egy ilyen szobát, akkor majd térjünk vissza erre.

[ Szerkesztve ]

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179845) Dorian válasza Mulholland (#179844) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen szobát biztos nem, akkor inkább fejhallgató :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179846) Mulholland válasza Dorian (#179845) üzenetére


Mulholland
tag

Hajrá :). Csak akkor meg minek a megjegyzésed? :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179847) I'am Dony válasza Dorian (#179841) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha vmi eredendően gyengébben szól az minden helyen így lesz. Ami pedig jobban az máshol is így lesz...
Teljesen mindegy mekkora a helyiség, azonos körülmények mellett összehasonlíthatóak 6 nm en is. Csapass végig egy Trabival földúton, aztán patanj át egy VFTS be. Utána mond azt, hogy nem jobb a jobb. :)

(#179848) -KP- válasza Mulholland (#179835) üzenetére


-KP-
addikt

Nem azzal van a baj, hogy tetszik neked valami. Én ismerek Anthemest, akinek volt Arcam és nem kér belőle. Ismerek Arcamost, akinek volt Anthem, nem kér belőle. Ismerek Marantzost, ami meg a másik kettőből nem kér. Ezek legfőképp egyéni ízlés szerint alakulnak. Én nem vitatom, hogy jó az Arcam, de hogy labdába se rúg mellette semmi?

Írod, hogy neked korábban volt "ez meg az meg amaz". Aláírásodban egy MRX720 szerepelt korábban. Az Arcam AVR20 már kifutott modell, utóda az AVR21, ami 2millió akciós áron. Emellé nem a MRX720-at, hanem a 1140-et kellene párba állítani, nem a már több éve kifutott és 1 kategóriával lejjebb levő modellt. Illetve a 6nm,ami nagyon is limitáló tényező, és írásod szerint még azon a 6négyzetméteren se tudod megfelelően elhelyezni a rendszert. Élvezd a rendszered, szeresd az Arcamot. Mi pedig komolyan együtt örülünk veled, mert végtére is, ez lenne a hobbi lényege, hogy a mosolyt kicsalja az arcunkra. Én csak az ilyen "leverte, mint vak a poharat" "felmosta vele a padlót" "labdába se rúg mellette" kifejezéseket nem tartom szerencsésnek.

Egyébként mikor a mostani melóhelyemen kezdtem jó pár éve, akkor én is 6nm-en toltam 1 évig. Panel félszoba. Szóval tisztában vagyok vele,mit lehet kihozni belőle. Még akár élvezhető is lehet, de a korlátok megvannak. Sose lesz olyan tered, mint egy nagyobb szobában, illetve a lakókörnyezet miatt hangerőben is mindig megmarad a limit.

(#179849) Mulholland válasza Mulholland (#179843) üzenetére


Mulholland
tag

No hát ezt jól megaszontam :) . Szóval az utolsó mondat helyesen: Nem úgy szeretnék senkivel sem vitázni, hogy nem hallgatta meg azokat az erősítőket, amiket össze szeretne hasonlítani és megfogalmazni a véleményét. Mert ha igen, akkor valóban van miről beszélni. Addig csak fejtegetés és spekuláció.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179850) Dorian válasza I'am Dony (#179847) üzenetére


Dorian
félisten

6m2-en olyan brutális hullámhegyek-völgyek, meg fésűszűrés, visszaverődések meg utózengés vannak, hogy ott aztán tényleg az fogja adni a különbségeket, hogy az adott eszközbe beépített EQ rendszer milyen színvonalú, nem az egyes márkák közti különbséget hallja a zember.
Még a 25m2-es, mozira szinte teljesen alárendelt, lehetőségek szerint csillapított helyiségemben, a Dirac-kal egyenértékű-szintű Cavernes PC-s EQ-val is van olyan probléma, amiket csak csökkenteni, jó szintre-hozni lehetett, nem megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.