Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180201) python1 válasza mimic1979 (#180199) üzenetére


python1
veterán

Hidd el körbejártam már én ezt a témát 100x is, rengeteg videót megnéztem, méréseket, és bizony olyan kiviteleket ajánlanak elsősorban, amik kabinettel vannak szerelve, vagy készíteni kell neki, akár OSB lapból is, de legyen.
Amennyiben téglába lenne, oda értelemszerűen nem kell doboz.
Egyébként még beépíthetős atmos sugárzókhoz is szoktak készíteni dobozt, amit a mennyezetbe lehet beépíteni.

[ Szerkesztve ]

(#180202) python1 válasza python1 (#180201) üzenetére


python1
veterán

Nálam így kezdődött.
ide mentek volna bele a beèpíthető sugárzók, aztán már elgurult a gyógyszer, ès követte igazi agymenès sorozat. :D
Tulajdonképpen maradt ez a felállás, csak kicsit másként jutottam el a kiinduló helyzetig.

[ Szerkesztve ]

(#180203) mimic1979 válasza python1 (#180202) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Megértettem, box nélkül ne... De ha a halandó user ezt beláltja akkor a gyártó miért nem ad, vagy kinál külön tételként hozzá. Mekkora legyen, milyen vastag anyag, ki legyen töltve vagy sem stb...

(#180204) python1 válasza mimic1979 (#180203) üzenetére


python1
veterán

A gyártókat inkább hagyjuk békén, mondom lehet doboz nélkül is, de messze elmarad úgy a minőségük. Egyébként komoly gyártók akik terveznek ilyen kivitelű hangsugárzókat, mind készít kabinetet hozzá.

(#180205) python1 válasza python1 (#180204) üzenetére


python1
veterán

Nem kell hozzá nagy doboz, a már meglévő üregbe kell behelyezni, amibe rögzíted az előlapot, nem kell nagyobb doboz, és tömheted valamilyen anyaggal, én kártolt gyapjút ajánlom hozzá.

(#180206) powerup2 válasza mimic1979 (#180199) üzenetére


powerup2
addikt

Hát én a helyedbe hallgatóznék azért mert vannak sokkal jobb gyártok pl monitor audio, focal, revel stb mindnek van beépíthető hangfala. Minőségbe magasan a klipsch felett lesz mindegyik. Plusz nem feltétlen jó megoldás a beépített ha pl van hely rendes hangfalaknak. Ha a helytakarékosság szempont akkor marad a beépíthető. De vidd el a párodat magaddal hallgatózni és ültesd le rendes hangfalak elé és lehet megtörténik a csoda és nem fogja zavarni. Ezen felül vannak hangfalak amik nem csak szépek jól is szólnak és akár fel is dobják a nappalit. Ne értsd félre mi itt nem lebeszélni szeretnénk az elképzelésedről hanem egy helyes irányvonalat mutatni főleg ha már fejlesztésbe kezdenél.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180207) Mankó


Mankó
veterán

Szisztok!
Ha a front hangsugárzók 80 cm-es állványokon helyezkednek el, akkor milyen magasra ajánlott tenni a hátsó satelit sorroundokat, ha a kanapé mögé nem lehet tenni őket hely hiány miatt?
Jelenleg a kanapé hátlapjával és a hallgató pozícióval egy vonalban vannak, teljesen a hallgató felé fordítva, fül magasságban.
Köszi

(#180208) Joe123 válasza mimic1979 (#180199) üzenetére


Joe123
aktív tag

Bedobnék még egy szempontot, írtad hogy könnyűszerkezetes házról lenne szó. Nem értek hozzá meg nem is tudom milyen jellegű nálad a fal, de annyit tudok hogy ha külső határoló falakról van szó amikben szálas szigetelés van, előtte pedig párazáró fólia, akkor ha átvágod azt a fóliát, utána ott mindent nagyon tökéletesen kell megcsinálni párazárás szempontjából (hangszórók membránján pl. nem tudom átmegy-e a pára). Mert különben idővel el fog ázni a szigetelésed a falban a lakótérben keletkező, kifelé haladó és a szigetelésben lecsapódó párától. Mondjuk eleve jó kérdés hogy milyen vastag a fal, mennyit vennének el belőle a hangszórók, mennyi szigetelés tud mögötte maradni, nem alakul-e ki hőhíd, amitől meg a hangszóróidon fog állandóan lecsapódni a pára. Mindenképp megkérdeznék erről szakembert a fal kivágása előtt. Ha belső válaszfalakba mennének, akkor tárgytalan amiket írtam.

(#180209) python1 válasza Joe123 (#180208) üzenetére


python1
veterán

Jó az észrevétel, erre is megoldás a belső dobozolás, azt könnyedén tudja párazárni is.

(#180210) Dorian válasza Mankó (#180207) üzenetére


Dorian
félisten

Fül felett 30-60 centivel, távolság függvényében.
Nem a hangfal aljára, hanme a sugárzási tengelyre értve.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180211) m3ss válasza Dorian (#180210) üzenetére


m3ss
veterán

mintha nekem vmi 25-30% fok kornyeke remlene 5.1 surroundra

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180212) Mankó válasza Dorian (#180210) üzenetére


Mankó
veterán

:R Nem ideálisak a körülmények sajnos, de a lehetőség szerinti legjobbra törekszem. Fültől (középső hallgató pozíció) kb. 1-1.20-ra vannak a sorrundok.

(#180213) Dorian válasza m3ss (#180211) üzenetére


Dorian
félisten

Fokban kifejezve bizrosan pontosabb, nekem 20-25 fok rémlik, de nem vagyok biztos benne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180214) Mankó válasza Dorian (#180213) üzenetére


Mankó
veterán

Frontoknál 30 fok, sorround 20. Én a magasságra fókuszáltam, azon tudok változtatni. A 30-60 cm közötti táv még belőhető itt is.

(#180215) python1 válasza Mankó (#180214) üzenetére


python1
veterán

Nálam a kanapé mögött vannak, fülmagasság felett kb 30cm-re a magasnyomó felette a mélyközép, ha magasabbra tettem szétesett a 3D-s tér. Bár nem annyira kicsik a surround sugárzóim sem. :D

(#180216) Dorian válasza Mankó (#180214) üzenetére


Dorian
félisten

?
A magassági szögekről beszélünk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180217) Dagidög válasza VoidXs (#180188) üzenetére


Dagidög
senior tag

Nálam rémesen sötét, HDR-hez mérten kontraszttalan és fátyolos. Semmilyen más tartalommal nem volt még ilyen gondom, így nem értem.

Milyen erősítő és 5.1 ajánlott most az alábbi feltételek mellett?
- új
- ~35m2-es pincehelyiség ~2,2-2,4m belmagassággal
- sok a berendezési tárgy, de az akusztika kezeletlen
- erősítőnek legyen fejlett bemérőrendszere
- lejátszás tv-ről fog menni online streamről, tehát az erősítő tudja az ARC-ot
- erősítő kezelje a 4k HDR-t
A keretet véleményem szerint a fentiek behatárolják, felesleges egy adott szint fölé menni.
Köszönöm.

(#180218) VoidXs válasza Dagidög (#180217) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pont az a jó benne, hogy rengeteg részlet van a sötétben is, teljesen reálisak a szintek, ahogy arra a HDR-t kitalálták. Nagyon meg tudja edzeni a vetítőket, főleg az extrém kontrasztjaival, amikor egy minimális fényerejű jelenetben lámpát is gyújtanak. Nálad valami beállítás lehet rossz, de ha dinamikus a célfényerő (a fehér rámegy a feketére), az is megöli.

Mindenképp Dirac kell legalább ilyen környezetre, az nagyon megemeli az árminimumot. Esetleg MiniDSP-vel tudsz olcsósítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180219) devil-k válasza VoidXs (#180218) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az biztos, lepődtem már meg olyan régebbi filmek újabb, HDR-es változatán, ahol olyan részleteket láttam meg az adott jelenetben, mint amit eddig még soha. :)

- mozi bolondéria -

(#180220) Quetz válasza python1 (#180209) üzenetére


Quetz
őstag

Ilyen előétfalat kell csinálni mint DC-ben:

moziszoba kivitelezés, tervezés, házimozi szoba, moziszoba építés

(#180221) python1 válasza Quetz (#180220) üzenetére


python1
veterán

Erről van szó, nappaliban nem is tudnék mást elképzelni.
Ez szigorúan az én, és az én ízlésemmel hasonló embereknek ajánlanám, na meg azoknak, akik egy ilyen húzással kiélhetik a vágyaikat.
Gondolok itt arra, hogy nagyobb sugárzókat telepíthetnek, nagyobb képet tudnak vetíteni, mindezt úgy, hogy asszonynak fogalma sincs, hogy mi folyik a kulisszák mögött. :D
Nincs kábel, nincs rumli, könnyű a takarítás, és nem foglal helyet sem akkorát a nappaliból.

[ Szerkesztve ]

(#180222) devil-k válasza python1 (#180221) üzenetére


devil-k
nagyúr

No, de azért valljuk be őszintén, ehhez egy mozi kompatibilis asszony kell. :) Ha a választott nőszemély nem szereti a filmeket, mozit, akkor piszok nehéz dolog lesz ezt az egészet végigvinni. Arról nem beszélve, hogy csak akkor működik jól ez az előtétfal dolog, ha van egy hatalmas nappali (ahol nem tűnik fel 50 cm “veszteség”) vagy pedig egy külön, dedikált helyiség a célra.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180223) python1 válasza devil-k (#180222) üzenetére


python1
veterán

Nem hátrány a méret az asszony részéről sem az már biztos. :DDD
Viszont itt ha egyedi előtétfalat építesz, vagyis beépített hangsugárzókat választasz, vagy építesz, építettsz (DIY) magadnak, akkor nem kell számolnod -50cm-rel sem. Nálam ez csak 25cm, de ezt csökkenteni is tudtam volna, ha nem 12"-os mélyközepeket választok, na de a képet amit betettem az én helyzetemről, hogy mennyit foglalt a technika, front, végfokok stb, minimum 50-60cm, és a rengeteg kábel.
Most azt mondom 20cm leváéasztás elég egy nappaliból, és mindenki örül, még a legmakacsabb asszony (házisárkány :DDD ) sem tud fogást találni rajta,
Nézzétek ezeket a megoldásokat,
[link]

[ Szerkesztve ]

(#180224) m3ss válasza python1 (#180223) üzenetére


m3ss
veterán

ha 20-25 cm levalasztassal is meg lehet oldani, akkor az tenyleg eleg nappali barat megoldas lehet.
vajon milyen hanggatlo ajtokat hasznalnak ilyen moziszobakban? latom a dreamcinema ket demo szobajaban is ugyanaz az ajto van a kepeken...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180225) python1 válasza m3ss (#180224) üzenetére


python1
veterán

Viszonyítási alap a sarokban lèv ő puff.
Na meg az egèsz gal ugye, itt még nem látszik, de már kapott teljes oldaltakarást a keret.
Közèpen ott alul, kapni fog egy kandallót a règi center helye.
A farhát, jelenlegi. :D

[ Szerkesztve ]

(#180226) ctrlaltdel13 válasza python1 (#180225) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azért itt sokan a nappalit élettérnek is használják.
Előtétfalnál hová rakod a tv-t?
Én biztos nem akarnák egy fix vásznat látni egy falon se.
Számomra esztétikusabb egy menyezetbe tejtett vászon ami legördül ha akarom.
+ Kiváltképp nagyon szeretek ránézni a dobozaimra.
Tudom tudom a hang nem lesz olyan, de ezzel is együtt lehet élni úgy, hogy örömömet lelem benne.

(#180227) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180226) üzenetére


python1
veterán

Az szebb, hogy egy nagy fekete üveglapot nézegetsz?
Akkor már inkább egy szép keret, benne, nálam pl szürke lesz a vászon mint a fal, de rengeteg ötlet van már ezekre a megoldásokra is.
Az viszont,ha tetszik a sok kábel, dobozrengeteg, elfoglat hely az teljesen más, az már ízlés kérdése.
Volt már olyan gelállás is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180228) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Hidd el, azt is meglehet esztétikusan csinálni.😉.
Továbbra is egy nappaliról, élettérről beszélünk.

(#180229) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180228) üzenetére


python1
veterán

Most komolyan, az esztétikusabb vagy életközelibb ha tele szóród dobozzal, kábelekkel a nappalit, mint mondjuk ez itt?




Csak néhány megoldás, ezek akkor hogy befolyásolják az életteredet, vagy éppen nálam, ahol van 5x5m-es szabad tér, mindenki is elfér, nem kell botladozni kábelekben, meg figyelni, hogy ki rugja fel a hangsugárzókat.

(#180230) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Amikor azt írom hogy hely hiány van…. , és talán az előtét fal meg van. A két függőleges helyre menne a linkelt Klipsch. Természetesen a bal oldalról le kell mondania a virágoknak 😎

[ Szerkesztve ]

(#180231) python1 válasza mimic1979 (#180230) üzenetére


python1
veterán

Ó ez semmiképpen nem lesz így jó, vagyis az a megoldás, hogy oda a TV két oldalára teszed be a Klipszeket.

(#180232) ctrlaltdel13 válasza python1 (#180229) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Végülis teli van az átlag ember,ilyen és ehhez hasonló lakóterekkel,mint a pinterestes képeken.
Mindig ezek a végletek🤔.
Szerintem itt szimplán ízlésekről diskurálunk.
Nálam nem buksz fel kábelben, minden rejtve van.na jó a "rack" mögött, még látni, ha mögé nézel.

Ha nem vetítessz,mit raksz a vászonra, hogy ne azt lásd?
Takargatod?

(#180233) mimic1979 válasza python1 (#180231) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nem lesz jó? :F Pedig jó ötletnek tűnt …

[ Szerkesztve ]

(#180234) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180232) üzenetére


python1
veterán

Nálam nem kell semmit, mert szürke lesz mint a fal, a hátsó hangsugárzók meg abba a polcba lesznek besüllyesztve, dekor likra mögé.
De Pl youtube-on láttam a legjobb megoldásokat erre, egyszerúen nagyszerű megoldások, motorosan megy elé egy akár printelt vászonkép, még én is gondolkodom ezen a megoldáson.
De ez csak tényleg ízlés kérdése, viszont a trend a beépített megoldások felé halad, kb 80%-ban inkább ilyeneket látni mostanában.
Aki eddig nálam járt, teljesen elvoltak képedve, hogy semmit nem látni a technikából, vagyis egyelőre igen, jobban beleélik magukat a filmekbe, viszont ha vége igen kellemes a látvány.

mimic1979
Sajnos a bal oldali hangsugárzó teljesen rá lenne tolva az oldalfalra.

[ Szerkesztve ]

(#180235) Dorian válasza python1 (#180234) üzenetére


Dorian
félisten

Én mondjuk biztos nem költenék többet a dizájnra, mint a technikára.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180236) python1 válasza Dorian (#180235) üzenetére


python1
veterán

Azzal költök a legtöbbet, ha a mostani nm2 árakat nézem, és foglalom a sok helyet, de még ez sem teljesen így van, inkább itt az van, hogy ennél letisztultabb életteret nem kapsz.
Egyszerúen olyan, mintha egy más szintre lépnél pihenésben és szórakozásban egyaránt, minden egyes fillérét megérte a ráköktött pénznek, időnek.
Egy fárasztó nap után beülni, és akár meditációs zenét hallgatni is teljesen más érzés, ilyen környezetben.
Elég azokat megkérdezni, akik dedikált szobával rendelkeznek, és hogyan élik meg, hogy minden letisztult, csak a vászon.
Arról a mellékes dologról már nem is szólva, hogy hangban is más szint tud ám lenni.

[ Szerkesztve ]

(#180237) m3ss


m3ss
veterán

egyenfuggo ez, hogy kinek mik a prioritasok, lehetosegek egy nappaliban.
en most ilyen iranyban indultam el, meg szonyeg, lampa, dekor stb. hatravan.
nekem tetszenek ezek az elotetfalas megoldasok amugy, ha nem lenne ilyen horror aron egy hangatereszto vaszon sztem en is arra indultam volna el.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180238) python1 válasza m3ss (#180237) üzenetére


python1
veterán

Teljesen jó ez is, de én sem gyári vásznat veszek, Lykrára vetítek már 1-éve, de a végleges megoldás is lykra lesz, fillérekből.

(#180239) python1 válasza python1 (#180238) üzenetére


python1
veterán

Ez a megoldás is közelít, sok már nem is hiányzik hozzá, hogy megvalósítsd. ;]
A képet photoshoppal vágtad be a vászonra?

[ Szerkesztve ]

(#180240) mettek


mettek
addikt

Sziasztok! Egy kis akusztikai kérdésem lenne.

kicsit sok lett a szobában a gyapot ezért túlcsillapította a 100-400hz körüli tartományt pár decibellel és ez engem zavar. Azzal korrigálható lenne a dolog ha a gyapottal töltött részt lezárnám pl 15mm-es osb-vel?
Kiszedni nem nagyon szeretném mert iszonyat koszt csinálna illetve szerintem nem lenne jó ha ott légrés maradna.

többek között ez a rész van gyapottal megpakolva kb 40cm mélyen és szövettel van bevonva jelenleg.
Ha valaki érdemben tudna segíteni kérem privátban írjon mert ritkán nézem a fórumot. Köszönöm!

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180241) SPEA válasza Quetz (#180220) üzenetére


SPEA
aktív tag

Azért az a center jól el van dugva, ráadásul van vagy 30-40 cm reflektív felület előtte..

(#180242) Quetz válasza SPEA (#180241) üzenetére


Quetz
őstag

Ez lényegtelen. A lényeg, hogy ha el akarjuk kerülni, hogy a könnyűszerkezetes héj sérüljön, akkor elé kell építeni egy keskeny előtétfalat, az in-wall hangfalak mélységnek megfelelően. A TV-nek ki lehet alakítani egy beugrót, ami elé leereszkedi a motoros vászon, vagy TV liftet is lehet csinálni.

Akinek meg lehetősége van rá, az mindezt kerüli mint ördög a tömjénfüstöt és rendes hangáteresztő vásznat használ, LCR hangfal elrendezéssel. de ez már más téma.

(#180243) devil-k válasza m3ss (#180237) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem nincs horror áron, nézd meg az XY screent.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180244) mimic1979 válasza python1 (#180231) üzenetére


mimic1979
aktív tag

"Ó ez semmiképpen nem lesz így jó, vagyis az a megoldás, hogy oda a TV két oldalára teszed be a Klipszeket."
Erre valaki hogy miért nem lesz jó?

[ Szerkesztve ]

(#180245) devil-k válasza mimic1979 (#180244) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem arra gondoltak a többiek, hogy túlságosan fent vannak a frontsugárzók (ami igaz is). Az pedig egy másik dolog, hogy az elektronika és be van rendesen szorítva. Kicsit olyan orosz rulett. Vagy túléli vagy nem.

- mozi bolondéria -

(#180246) Dorian válasza python1 (#180236) üzenetére


Dorian
félisten

Szvsz csak 2 előnye van az előtétfalas megoldásnak: a center mehet a frontok magasságába és szélesebb kép érhető el. Ezek tényleg valós előnyök, a többi számomra blala. Én pl. kifejezetten pozitív elemként, térben álló bútordarabként tekintek a látsszó hangfalakra. Persze akinek problémás, h elférjen a lakásban, annak lehet ez egy helynyerő megoldás, erre nekem nincs szükségem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180247) -KP- válasza Dorian (#180246) üzenetére


-KP-
addikt

Az SBIR hiánya, a hangszórók effektívebbé válása szintén nem elhanyagolható tényező.

(#180248) #62435328 válasza devil-k (#180245) üzenetére


#62435328
törölt tag

A PS-nek tuti annyi lesz ha ott használja, de az erősítőnek is.

(#180249) python1 válasza Dorian (#180246) üzenetére


python1
veterán

Azèrt is írtam, hogy ízlès kèrdèse a szabadon álló dobozok használata, más előnyük nincsen.
Nálunk már annyira megszoktuk, hogy nincs látható hangsugárzó, hogy már nem is tud megmozgatni semmilyen hangsugárzó,tecnika látványa, ès ez jó is egyben mindenkinek.

(#180250) devil-k válasza python1 (#180249) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én szeretem, hogy semmi sem látszódik, csak a bazi nagy vászon, ami faltól falig ér. Ez az igazi mozi feeling.

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.