Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180601) Joe123 válasza Darth_Revan (#180600) üzenetére


Joe123
aktív tag

A lejátszódhoz specifikus utángyártottat nem ismerek, de pont most vettem ilyen univerzális, USB-n keresztül programozható cuccot a szüleimnek. Ha nem találsz konkrét utángyártottat, opció lehet esetleg. A szoftverében BD3100-at nem találtam, csak BDX3100-at. Teljesen szabadon programozható amúgy. Kipróbáltam a saját TV-mmel, azzal tökéletesen működött. Van rajta négy makró gomb is, mindegyikre fel lehet 6 gombnyomást rakni, pl. egyszerre tudja be/ki kapcsolni a tv-t, bd lejátszót, erősítőt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#180602) spiky03 válasza kimi02 (#180590) üzenetére


spiky03
veterán

De ha jól emlékszem neked nem zárt az Ultid meg nem is 15", hanem 18"?
Van most az AVXen egy 3000es, nem tudom megérné e lecserelni rá az XLS1002t. :U

@ctrlaltdel13
Amikor megkérdeztem, hogy több szubra is jó e az EQ ezt válaszolta VoidXs, remélem nem haragszik meg h idézem :B
Minden esetben elég, akár 5.3 is menne vele DSP nélkül.

Szép az erősítőd, van benne szufla:DD
Gondolom itt 1-1 csatornát kapnak az Ultik és nem hídba közöd őket?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180603) kimi02 válasza spiky03 (#180602) üzenetére


kimi02
őstag

18-as reflex, de mindegy mert itt sem voltak semmi mélyek.
Most -35-40db hangerőn olyan mélyek vannak, hogy hihetetlen :Y

Az a behringer nem dsp-s, az megint nem lenne jó neked.
Csak dsp-s jó neked, azzal ki tudod hozni az állatot belőle :K

[ Szerkesztve ]

(#180604) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok egy kis segítség kéne ONKYO TX-SR608 vagy TX-SR607 hez keresnék magyar nyelvű kézikönyvet. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. Üdv Gabi.

(#180605) Zigi válasza haarmaan (#180604) üzenetére


Zigi
senior tag

[link]
Töltsd le az angolt és ez alapján fordítsd le. ;)

(#180606) lethos


lethos
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, hangfal vásárlás ügyébe.
A Testvérem szeretne aktív hangfalat ‘esetleg’ plusz mélynyomó van.
Ő is kezdő ezen a téren szóval nem a high-end érdekli, de a minőség fontos neki.
Tidalt használ, és elsősorban zene hallgatásra lenne. Műfajokat mindenevő.
200e Ft szán rá, lehetőleg újat.
Előre is köszi.

(#180607) BBéci válasza lethos (#180606) üzenetére


BBéci
titán

Ha kezdők vagytok, akor miért nem a másik topikban, a belépőben érdeklődsz? ;]
[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180608) lethos válasza BBéci (#180607) üzenetére


lethos
tag

Köszi…

(#180609) mettek


mettek
addikt

Hallott már valaki Revel-t és Focal-t is?
Az érdekelne hogy Revel center mennyire illeszthető be Focal Aria frontokhoz.

Amit találtam YouTube-on, ott nagyon minimális eltérést véltem felfedezni a 2 márka között. Egyiknek sem tolakodó a magasa ha minden igaz.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180610) VoidXs válasza mettek (#180609) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Focal eléggé magaselnyomó márka, a Revel nem. Szobakorrekcióval viszont nagyon könnyen össze lehet illeszteni őket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180611) I'am Dony válasza mettek (#180609) üzenetére


I'am Dony
őstag

A frontok meg vannak már? Azoknak tetszik a hangja?

(#180612) mettek válasza I'am Dony (#180611) üzenetére


mettek
addikt

Igen és eddig tetszik. Void jól mondja, kicsit háttérbe húzódóbb a magasa de nálam pont ez szól jól. Eddig minden hangfal harsányan szólt. Kicsi 100-500 hz közötti beszakadással és bántóan sok magassal amivel a Dirac is csak szenvedett. Most ez az Aria 926 pont jó. Persze nem olyan hatásvadász a hangja mint más márkának de nagyon kellemes hosszan hallgatható. Még a csöves végfok sem kell neki, avr önmagában szépen hajtja.

Csak a centerrel vagyok gondban mert a sajátja ócska, a magasabb kategória meg 1.3 Misi. Ezért gondoltam a Revelre. Az valamivel olcsóbb és jó is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180613) powerup2 válasza mettek (#180609) üzenetére


powerup2
addikt

Hát én igen xd

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180614) mettek válasza VoidXs (#180610) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm szépen a választ.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180615) mettek válasza powerup2 (#180613) üzenetére


mettek
addikt

Látom van is otthon. Csak nekem 3 utas állóm van. Szerinted is illeszthető a Revel center korrekciózva?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180616) powerup2 válasza mettek (#180615) üzenetére


powerup2
addikt

Szerintem megoldható de ha veszel olyan centert ami nekem van azon már van kapcsoló a center hátulján hogy kevesebb mély több mély és több magas vagy épp kevesebb.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180617) mettek válasza powerup2 (#180616) üzenetére


mettek
addikt

Köszi. Ez lesz akkor az irány :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180618) powerup2 válasza mettek (#180617) üzenetére


powerup2
addikt

Bár 900 ezer egy ilyen center. Nem olcsó de szerintem az egyik legjobb.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180619) ctrlaltdel13 válasza powerup2 (#180616) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ez mivel másabb,jobb, mintha korrekcióval úgy állítom ahogy nekem tetszik?

(#180620) powerup2 válasza ctrlaltdel13 (#180619) üzenetére


powerup2
addikt

mert itt dB tudsz csökkenteni és aztán pl a diracba minimális korrekció kell.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180621) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#180619) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A belépő szobakorrekciók annyira pontatlanok, hogy nem képesek ilyesmire, ekkor segíthet egy ilyen feature. A Dirac-nak mondjuk pont mindegy, az magasakkal tökéletes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180622) -KP- válasza mettek (#180612) üzenetére


-KP-
addikt

És ezt vajon hány hónap után fogod az apróra feldobni? ;]

(#180623) mettek válasza -KP- (#180622) üzenetére


mettek
addikt

Amikor elkezdi égetni a zsebemet a pénz. Valószínűleg. :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180624) I'am Dony válasza mettek (#180612) üzenetére


I'am Dony
őstag

Kicsit meglepődtem azok után amik voltak nálad, de örülök ha tetszik.

(#180625) BBéci válasza I'am Dony (#180624) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az Aria 926 nem előrelépés a korábbihoz képest, de nem én hallgatom.
Volt nálam Aria szett, mert fontolgattam, hogy arra cserélem a quadralokat, aztán gyorsan letettem róla. Visszasírom a régi Electra hangdobozokat, pláne a berilliumos szériát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180626) I'am Dony válasza BBéci (#180625) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen, én is ezt tapasztaltam és tiszteletben tartva mások véleményét is, de visszalépésnek éreztem az C8VW képest. Ugyanez volt a helyzet a 936 al is.

(#180627) mettek válasza BBéci (#180625) üzenetére


mettek
addikt

Ne vedd el a kedvem tőle. Nálam ebben a nappaliban eddig ez szól a legkevésbé bántóan. Dirac nélkül is teljesen lineáris a frekvencia és végre nem harsány. Nem azt mondom hogy ez szól a legjobban és legzeneibben de a legkellemesebben az biztos. Sajnos kicsi ez a nappali a fényesebb hanghoz.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180628) mettek válasza I'am Dony (#180626) üzenetére


mettek
addikt

Ja meg ami még tetszik benne hogy előre néző reflex nyílása van ami lehetővé tetszi hogy falra toljam, nem kell behúzni 20-30 cm-rel, meg így a mélyet sem gerjeszti túl a szoba úgy mint a hátsó bass reflex-nél. Ettől függetlenül volt egy kis hiányérzetem az előző hangfal után mert az az élénksége miatt sokkal inkább kidomborította az énekhangot, hangszereket. De valamit valamiért, ez egységesebben szól. Tolhatom neki a hangerőt nem lesz bántó.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180629) denesdr válasza mettek (#180628) üzenetére


denesdr
addikt

Nem az előre néző reflexnyílás miatt gerjeszti kevésbé a szobát, hanem azért, mert kb 100Hz-től lekonyuló mélyátvitele van (ami általában sokkal jobban passzol a room gainhez mint egy mélyebbre menő flat átvitel) mint a legtöbb Focalnak.
Például egy 5 centis, hátrafelé nező reflexnyílásnak elég a mögötte lévő faltól kb 5 centi és már rendesen működik is, ha közelebb toljuk, akkor sem fog jobban gerjedni, hanem pont ellenkezőleg, csökkenni fog a nyílás hangnyomása (a hangolási frekvenciájával együtt) és a hangsugárzó átvitele elkezd hasonlítani egy zárt dobozéra.

Szerk.: azért írtam, hogy kb, mert vannak eltérések a modellek között, a 926-os mélyátvitele 80Hz-től kezd esni:

[ Szerkesztve ]

(#180630) Dorian válasza denesdr (#180629) üzenetére


Dorian
félisten

Így van. Durva, hogy ez a tévhit még mindig tartja magát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180631) I'am Dony válasza mettek (#180628) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hát sok kellemes órát kìvánok hozzájuk.

Ps... adok nektek max. 1 hónapot :D :K
Mert szerintem únni fogod a fedettségét és részletek hiányát. Mert már tudod milyen, ami nem olyan.

[ Szerkesztve ]

(#180632) powerup2 válasza I'am Dony (#180631) üzenetére


powerup2
addikt

Vagy vesz revelt mint én :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180633) mettek válasza powerup2 (#180632) üzenetére


mettek
addikt

ha lenne felesleges 2,5 millióm akkor már nem lenne mert Revel állna itt. De most ez van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180634) VoidXs válasza mettek (#180633) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Néha 1 körül repkednek használtan, érdemes rá beállítani egy figyelést.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180635) powerup2 válasza mettek (#180633) üzenetére


powerup2
addikt

Minőséget meg kell fizetni. Bár ha veszel két frontot meg egy centert akkor már 3.5 millió körül vagy. És akkor az jön mint kb nálam hogy minden hátsó hangfal is revel lesz akkor az még 1.6 millió.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180636) powerup2 válasza VoidXs (#180634) üzenetére


powerup2
addikt

Inkább felette jóval.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180637) denesdr válasza VoidXs (#180634) üzenetére


denesdr
addikt

Vagy megépíteni az új árának kb 1/3-1/4-éből, az F208 például full "off-the-shelf" SB Acoustics driverekből épül, magassugárzó waveguide-hoz van ingyen használható 3D nyomtatható terv: [link] , a váltót meg vagy le kell koppintani, vagy újat tervezni hozzá. :)

(#180638) BBéci válasza mettek (#180628) üzenetére


BBéci
titán

"előre néző reflex nyílása van ami lehetővé tetszi hogy falra toljam"
:W
Azzal agyonvered a jó hangzást!
quadral Aurum hangdobozaimnak hátul van a reflexnyílása és a 21 centis mélysugárzója is. Gyári javaslat szerint a mögötte lévő falhoz 15-20 centire kell elhelyezni. Sokáig úgy használtam, de nem volt a színpadnak kellő mélysége, egy síkból szólt minden. 40-80 centire, pláne 1 méterre eltávolítva ez óriásit változik, mintaszerű a színpadkép, de vérszegény lesz a basszus. Kompromisszumként kénytelen vagyok sztereó zenéhez szubládát alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180639) denesdr válasza BBéci (#180638) üzenetére


denesdr
addikt

Ha nem használ hozzá elektronikus (szoba)korrekciót, akkor könnyen elő tud fordulni, de a korrekciót pont ilyen dolgok miatt találták ki.

(#180640) mettek válasza denesdr (#180639) üzenetére


mettek
addikt

Most mértem be Dirac-kal. Nálam sztereóban most is jobban szól Dirac nélkül. Pedig 2 fajta mérést használok, egyikben full frekin engedem, másikon csak 500hz-ig. Harman -6db görbe. De valahogy bedögleszti a hangot, beszűkíti a színpadot, nem tud mit kezdeni vele. Viszont most legalább eq nélkül is viszonylag egyenletes a görbém, nem szakad be 100-400hz között mint a polcsugárzóval.

itt a mert görbéje a frontnak. Amúgy ez simán lement 30hz-ig.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180641) VoidXs válasza mettek (#180640) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mérd vissza REW-ben, a Dirac notóriusan mást jelez a saját felületén, mint ami a valóság. Ebből tudni fogod, hogy merre kell a Dirac görbét torzítani, hogy tökéletes legyen az eredmény.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180642) -KP- válasza mettek (#180640) üzenetére


-KP-
addikt

Én a harman görbét nem feltétlen használnám zenére, ill. minimum kipróbálnám egyszer nélküle. A mélytartomány nagy huplijait szedd le oszt jólvan.

(#180643) I'am Dony válasza mettek (#180640) üzenetére


I'am Dony
őstag

Rossz a metodika ezért nyirod ki a hangzást. Mérj szélesebb területen, akkor kevésbé lesznek agresszívak a szűrők. A másik a célgörbe. Ezzel soha nem jó. Ez egy alap görbe emelt alsó tartománnyal. Ha szeretnéd segítek egyéb bevált görbékben.

(#180644) VoidXs válasza -KP- (#180642) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Érdemes minden target curve-öt végigpróbálni, ezért van a Cavern-ben is gyárilag 5. A Harman nincs köztük, mert olyan brutális emelés, ami nagy zengés mellett csak búg. Életemben egy helyen hallottam jól szólni, az a Dreamcinema.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180645) I'am Dony válasza VoidXs (#180641) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hiába méri vissza. A Dirac átlag alapján számol és tervez a REW ben pedig egy pontról kap infót. Ezért nem fog egyezni a kettő.

(#180646) VoidXs válasza I'am Dony (#180645) üzenetére


VoidXs
nagyúr

REW-ben is lehet átlagolni, sőt, ha csak a spektrum kell, akkor kvázi végtelen pontra egy zajban mozgatott mikrofonnal, végtelen átlagolással.

Viszont a metodika is más, egyetlen pontra se fognak egyezni. Ez a nagyon nagy gond az Audyssey-vel is, ezért kellett delta mérés MultEQ-X-hez is. Újonnan amúgy a MultEQ 100%-ban támogatja a REW EQ-kat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180647) I'am Dony válasza VoidXs (#180646) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen lehet, csak 2x ugyan oda tizenegynéhány pontnál gyakorlatilag lehetetlen.

(#180648) VoidXs válasza I'am Dony (#180647) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elég könnyű, ha mindkét program nyitva van és felváltva mér.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180649) I'am Dony válasza VoidXs (#180648) üzenetére


I'am Dony
őstag

A mikrofon erősítés (eltérése) miatt ez nem lehetséges sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#180650) VoidXs válasza I'am Dony (#180649) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha ugyanazt a mikrofont használod, csak más programból, ez maximum akkor lehet probléma, ha az egyik figyeli a preamp értéket a kalibrációban, a másik pedig nem. Van ilyen eset (pl. Cavern leszarja, REW nem), de akkor is egyszerű eltolással korrigálható. Amúgy sem az abszolút hangerőre van szükségünk kalibrációhoz, csak a relatívra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.