Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179601) SPEA


SPEA
aktív tag

ha Cavern-ben mérés előtt kiválasztottam, akkor export után miként kell ezt EqApo-ban alkalmazni?
#Correct polarities
Copy: L=-1.0*L R=-1.0*R C=-1.0*C SUB=-1.0*SUB SR=-1.0*SR

(#179602) VoidXs válasza SPEA (#179601) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elég bennehagynod a configban, és megy magától. Vagy csak megcserélheted a bal surround pólusait és törölheted. Én azért ilyen előtt újramérnék, hogy nem hiba-e, az ilyesmi mindig gyanús.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179603) SPEA válasza VoidXs (#179602) üzenetére


SPEA
aktív tag

ez sajnos megint több sebből vérzik, de már kezdem igazán cikinek érezni a dolgot :B :U
Közel vagyok, hogy feladjam... pedig nem gondolnám, hogy technikai analfabéta lennék vagy helikopter, de ez most már kicsinál. És szerintem valahol biztos egy "pipán" múlik az egész ..
- Friss windows, gyakorlatilag csak az audiós dolgok vannak telepítve.
- Denon 4500H alap helyzetre állítva, audyssey aplikációval bemérve, jelszintek REW-ben visszaellenőrizve, PC bemeneten direct-re állítva.
-legfrissebb Cavern, crossover bypass mert a többi bemenet miatt AVR-re bízom, 3 ponton mérve, EqApo-ba betöltve, lfe-hez nézve gain minden csatornán egységesen 0-ra hozva.

Rew-ben visszamérve viszont semmi különbség nincs EqApo be- / kikapcsolt állapotához képest. (Denon OSD-n bemenő jel PCM )

Kérdés: Mit rontok már megint el? :W

(#179604) VoidXs válasza SPEA (#179603) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez az EQ APO bug-ja, itt találsz rá megoldást (EQ APO, common mistakes, utolsó).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179605) SPEA válasza VoidXs (#179602) üzenetére


SPEA
aktív tag

Köszi az előzőt. Bár addigra újratelepítettem mindent :DDD biztos ami tuti. AVR mérés úgy is el van mentve telefonon, most azt elengedtem - csak a PC bemenetre koncentrálok. Így ott távolságok 0-ra állítva, levels 0, hangsugárzók large-ra állítva.

kb mérésenként változik a jobb / bal hátsó polaritása. Ezt az ingadozást mi okozhatja?

[ Szerkesztve ]

(#179606) Rp526 válasza SPEA (#179603) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ehhez annyi + talán, h ne directben mérj, hanem multi ch in. A magyarázatot anno ada19 adta és vissza tudod keresni kinek milyen problémát okozott.

(#179607) SPEA válasza Rp526 (#179606) üzenetére


SPEA
aktív tag

köszi köszi, igyekszem összeszedni a morzsákat, most csak a PC bemenetre koncentrálva Multi Ch In-re állítottam én is.

(#179608) VoidXs válasza SPEA (#179605) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez akkor van, ha 90 fok körül vannak a fázisok, és egyik mérésnél úgy fúj a szél, hogy 89.99, másiknál meg úgy, hogy 90.01. A Cavern 90 és 270 fok között fordít, mások kicsit megengedőbbek szoktak lenni. Az egy trükk ennek a kisimítására, ha ráteszel a rendszerre mondjuk 5-10 HPF-et 1-2 Hz környékére, és ez annyira eltekeri a fázisokat, hogy stabilan beáll az egyik oldalra. Mérés után ki tudod szedni. B opció, és én inkább ezt ajánlom ilyenkor: ne használd a polarity correction-t.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179609) Mulholland


Mulholland
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni az ügyben, hogy lehet, hogy szert tudnék tenni egy ARCAM AVR20 modellre európából. Nálunk ez már ugye nem kapható, de kintről most egész normális áron megcsíphető. Viszont itt jön be a képbe a probléma, hogy a Magyarországi disztributor semmilyen formában nem szándékozik segíteni, sajnos pénzért sem, amit nem értek, és tipikus magyar forgalmazói mentalitásnak tartok, de mindegy.

Mivel ez lenne az első ARCAM-os erősítőm és a Dirac számomra ismeretlen terep. Ezért tanácsot szeretnék kérni, hogy esetleg van e olyan cég, vagy szervíz, vagy egy hozzáértő forumozó, akihez, ha úgy alakul esetleg fordulhatnék segítségért, beállításért?

Nagyon köszönöm, ha valaki érdemben hozzászól.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179610) I'am Dony válasza Mulholland (#179609) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem probléma. Segítek szivesen.

(#179611) Mulholland válasza I'am Dony (#179610) üzenetére


Mulholland
tag

Köszönöm, ez jól hangzik, van tapasztalatod Dirac-al? illetve a beállításával kapcsolatban ezek szerint?

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179612) I'am Dony válasza Mulholland (#179611) üzenetére


I'am Dony
őstag

Máskülönben nem tudnék segíteni :D

(#179613) Mulholland válasza I'am Dony (#179612) üzenetére


Mulholland
tag

Jogos :)

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179614) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok. Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Adott egy kis méretű Klipsch hang szett + 2 magassági + Klipsch R-115SW.
A rendszer lelke: Denon X-1400H
Sajnos lassan de tudatosan próbálom feljebb lépkedni a rendszer fejlesztésekor, ezért felvetődött bennem hogy vennék Arcam 550es erősítőt.
És a kérdés : hangzásban érezhető, hallható lesz számottevően az erősítő csere?
Ha igen, akkor ha lehet egy hasonlattal szemléletetve hogy a változás mértéke várhatóan mekkora ?

Válaszokat előre is köszönöm

(#179615) -KP- válasza mimic1979 (#179614) üzenetére


-KP-
addikt

Mit takar a Klipsch kis méretű hang szett? Egyébként igen, az az Arcam sokkal jobb, mint a Denon. A szobakorrekciója pedig köröket ver a Denonéra, a Klipsch magasba húzó karakterét is meg tudod zabolázni vele, és a mélyhang kezelése is sokkal jobb lesz. De legalább egy RP kategóriás szett kellene mellé, mert a Klipsch R széria azért ott is nagyon a belépő szint.

[ Szerkesztve ]

(#179616) mimic1979 válasza -KP- (#179615) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Mint ahogy írtam kis méretű. Sajnos elég buta elhelyezkedése a nappalnak ezért értelmes méretű álló hangfalak szóba sem jönnek, egyedül a center nem az eredeti szett része. Azt később vettem.
A szett eredetileg [link]
A center lecseréltem, ott volt valamennyi esélyem helyem növelni : R-34C
Mélynyomó cserélve : R-115SW

Tudom, tudom bögre stb. Ha tehetném akkor szép álló hangfalak lennének de nem megoldható. :W :((( :((

Mindennek fényében, a kérdés:
Lenne érdemi változás, vagy fogadjam el hogy ennyi.
:R

[ Szerkesztve ]

(#179617) I'am Dony válasza mimic1979 (#179616) üzenetére


I'am Dony
őstag

Biztosan lenne érdemi változás, mert a kis Denon nem túl erős EQ-ban és bár nem hallottam még együtt ilyen setupot, tennék rá némi aprót, hogy közép tartomány is sokkal jobbá válna, ill. az alja sem lenne terjengős.

(#179618) skippper válasza mimic1979 (#179616) üzenetére


skippper
senior tag

Nekem érzésre nagyon fel van borulva az a rendszer, inkább megkeresném, hogy mi a legjobb méret/teljesítmény kombináció hangszóróban (legalább a frontok) ami befér a szobába/asszony ízlésébe és utána lépnék egyel feljebb erősítőben.

[ Szerkesztve ]

(#179619) mimic1979 válasza skippper (#179618) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Hát pont ez a problémám...
Meg vagyok elégedve összeségében a kicsi bögrékkel, jól kompenzálja a mélyhangokat a mélyláda, mert ami a szettben volt az bár nem mértem, de szerintem jó ha 80Hz-en adott ki hallható hangot.
A váltásban azért gondolkodtam, hogy a szűrök illetve, a mélyhang kezelés még egységesebbé váljanak.
Bármennyire hihetetlen de a nappaliban nem kivitelezhető álló vagy nagyobb polc hangsugárzó esztétikus elrendezése. Feleségemnek ez a fontos, egyébként meg nem érdekli hogy miért cserélek erősítőt, vagy éppen mélynyomót. A lényeg hogy "passzoljon" a "mozi" sarokhoz. :D
Erősítőnél meg még egyszerűbb a helyzet, mert ott van egy fekete doboz, és kicserélem szerinte egy másikra.

Összefoglalva még egyszer : ha lecserélném az erősítőt a meglévő rendszerhez, nagyságrendlieg mekkora változást hozna a Dirac

(#179620) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Még egy ami a fenti képhez kapcsolódik.
A mélyláda nem feltétlen lett erre cserélve, hogy lebontsa a házat, inkább azért hogy alsó frekvenciák alacsonyabb hangerő mellett is hallhatóvá váljanak. Persze van hogy néha feljebb tekerem a hangerőt, hogy "leporoljam" a membránt :D
És még egy gondolat, a center és mélyláda csere lényegesen javított fűlre a rendszer hangján.
Nincs egyéb ötlet, lehetőségem, hogy javítsak a minőségen, kivéve az erősítő csere. Ezért gondoltam, hogy még az ARCAM segíthet valamelyest az össz képen. Csak kérdés hogy a javulás hozzávetőlegesen egy 10-es skálán 1-es, vagy 6-os stb.

Ezért kértem ki a "profik" véleményét a témakörben, hogy helyes döntés hozzak a beruházás tekintetében.

Válaszotokat előre is köszönöm

(#179621) -KP- válasza mimic1979 (#179620) üzenetére


-KP-
addikt

Jobb az Arcam, az nem is kérdés. Az viszont kérdés, hogy mennyit kellene kifizetni érte.

(#179622) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Mivel az utóbbi időben(igazából évek óta) kb 90/10% arányban filmnézéssel töltöm az időmet a zenehallgatással szemben, a jelenlegi sztereó rendszerről váltanék házimozi erősítőre, megtartva a hangfalaimat. (Wharfedale Linton, állítólag egész jól teljesít filmnézéskor is).
Viszont ahogy nézegetem az erősítőket, nem igazán látok marha nagy különbségeket közöttük, de biztos az ördög a részletekben rejlik, így Tőletek kérnék segítséget, hogy mire kell figyelnem, mik az ajánlott típusok. Annyit biztos tudok, hogy 4 ohmot tudnia kell az erősítőnek, és olyan 100W körül illene bírnia.

[ Szerkesztve ]

(#179623) Quetz válasza Melorin (#179622) üzenetére


Quetz
őstag

Miért kellene 4ohm-t bírnia és miért pont 100W?
Sokkal fontosabb, hogy mennyit szánsz rá és milyen funkciókra van szükséged.

(#179624) -KP- válasza Melorin (#179622) üzenetére


-KP-
addikt

Úgy váltanál mozierősítőre, hogy maradna a két hangsugárzós felállás?

(#179625) Melorin válasza Quetz (#179623) üzenetére


Melorin
addikt

6 ohm-os a hangfal és a minimuma 3.5 ohm is lehet. Ezért nem ártana ha az erősítő bírná a 4 ohmot. A 100W az csak egy becsült körülbelüli érték volt részemről. A gyártó 25-200W-ot adott meg ajánlott erősítőnek.
Milyen funkciók? Ami nekem kell azt lehet, hogy mindegyik tudja, nincsenek speciális elvárásaim. Lehessen 2.0 vagy 2.1 felállásban is használni. Egy darabig maximum csak egy centerrel toldanám meg a frontokat. Természetesen sub az lesz még a héten. Lehessen room correction-t állítgatni rajta + crossovert belőni tetszés szerinti értékre, tehát ha én mondjuk 50Hz-től szeretném ha szólna a Linton, be lehessen ezt állítani. Jó lenne ha lenne legalább egy analóg sztereo bemenete a CD lejátszómhoz. Nagyjából ennyi az elvárásom.

[ Szerkesztve ]

(#179626) mimic1979 válasza -KP- (#179621) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Van egy most 500e - ahogy írta az eladó egy pici alku. A régire rá dobnék durván 400e-et. És itt a nagy kérdés hogy arányaiban hallható lenne az ár különbség

[ Szerkesztve ]

(#179627) SPEA válasza VoidXs (#179608) üzenetére


SPEA
aktív tag

átrendezéssel, be- / kiforgatással érdemben javítható ez vagy akkor marad a B opció?
További problémám, hogy a FR, Ce, SR csatornák nem kapnak lfe jelet, ellenben a FL és SL rendben megkapja.
A másik, hogy EQ után az XTZ sub iszonyú port zajos lett. OK, extrém példa, de az Edge of Tomorrow nyitójelenete botrányos így, pedig előtte rendesen adta. Ha meg Denon CLA menüben visszaveszek az LFE jelszintből, akkor kb eltűnik a basszus. Amennyiben EqApo-ban beállítok mondjuk egy 18-20 Hz-es HPF-et, akkor az mennyire cseszi el a fázist?
Nem is értem miért szaladok bele ennyi basszba :Y :W :DDD

(#179628) VoidXs válasza SPEA (#179627) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Maradjon a B opció. A portzaj ellen az segít, ha a minimum korrigált frekit feljebb tolod vagy teszel egy HPF-et.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179629) -KP- válasza mimic1979 (#179626) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem nem. Lehet jobban jársz, ha teszel egy minidsp-t a szubra, és inkább belemélyedsz az audyssey rejtelmeibe.

(#179630) skippper válasza mimic1979 (#179626) üzenetére


skippper
senior tag

Én sem költenék erre ennyi pénzt. Nincs akkora potenciál a kis hangfalakban, hogy ki tudja futni magát az erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#179631) Quetz válasza Melorin (#179625) üzenetére


Quetz
őstag

Valami Denont néznék, amiben már van Audyssey XT32. A 4ohm miatt nem izgulnék, az magas hangerőn okozhat problémát, de ahhoz meg nem lesz elég a 100W teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#179632) mimic1979 válasza -KP- (#179629) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Ezen is járt az agyam...Az audyssey igazából nem nagyon tudok elmélyedni, mivel annyi korrekciót nem enged, illetve mivel alap XT szűrök szinten sincs elengedve. Erre van valami jó tanács leírás?

(#179633) Rp526 válasza mimic1979 (#179632) üzenetére


Rp526
aktív tag

Amennyiben akarsz és van türelmed, rápróbálhatsz az app-ra. (Virágbolti forrásokból is beszerezhető). Hiába nincs listázva az oldalon a X3500H, ami nekem van, mégis megy rajta. Lehet megy az 1400-ason is.

(#179634) mimic1979 válasza Rp526 (#179633) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Rápróbáltam, de sok mindenben nem tudom hogy mit tudnék vele érdemben javítani rajta.
Megvettem, de sok mindent nem tudok rajta állítani, vagyis nem tudom hogy mi javítana.
MiniDSP-re vissza lépve:
A miniDSP-vel maximum a mélyládát tudnám "jobbá" tenni a rendszerbe, ha jól gondolom.
Most közel 170e lenne egy DSP + UMIK , és azzal max .1 csatornát hozom rendbe. Arányaiban túlzásnak ezt tartottam túlzásnak, mivel az erősítő minden csatornán "javított" volna.

Nem tudom... Lehet hogy az egészet el kellene engednem.

(#179635) python1


python1
veterán

Center, avagy hogyan lehet LCR - ből sztereó hangot kihozni, vagyis megfordítva a règi becsípődèseket, van lètjogosultsága zenehallgatás közben a centerugárzónak.
1 igen hosszú folyamat vègèhez közelítek, ami elèggè meghozta az eredmènyèt, tehát oldalra lèpegetès helyett egy nagy ugrás lett előre. Tulajdonkèppen nem is a tökèletes frekvenciamenet lett a cèl, ahogyan indítottam, inkább a hangtèr egysèges megszólalása lett a vègtermèk
Viszont, hogy konkrètum is legyen a centersugárzót kell kiemelnem, vagyis teljesen eltűnt a rendszerből,na nem úgy, inkább hangilag annyira egybeolvad a frontokkal, hogy egyszerűen hallhatatlan a rendszerben, olyan ez, mikor sikerül a szubokat jól egybe lőni a sugárzókkal.
Filmek, zenèk alatt nèhányszor odamentem a vászonhoz fülelni, hogy most tènyleg szól-e, első eset, hogy a szokásos csapat èszrevette, hogy valami változott pozitîv irányba.
Tehát lètezik megfelelő szetup, csak más irányba kell indulni.

(#179636) VoidXs válasza python1 (#179635) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vagy használj Cavern MCS-t, és AI-al vágd ki az éneket, hogy külön csak az szóljon a centeren, a frontokon meg csak hangszerek. Ilyen mértékű szeparációra a világ legjobb minőségű hangszórója sem képes, én utána azonnal hallottam minden apró hangot az énekes légzésében is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179637) -KP- válasza mimic1979 (#179634) üzenetére


-KP-
addikt

Miért lenne 170 ezer? 100 eur a minidsp, 100 eur az umik. Igen, csak a mélyládát tenné jobbá, de pont ez a legnagyobb gyengéje az audysseynek. A jól korrekciózott minidsp szintjét a dirac se feltétlen éri el. Vagy legalábbis nem mindig.

(#179638) python1 válasza VoidXs (#179636) üzenetére


python1
veterán

Most itt inkább a szokványostól eltèrő szeparációról próbáltam írni.
Tulajdonkèppen nálam arról van szó, hogy cavern mèrèsnèl folyamatosan dobálta hogy valamelyik front hangereje eltèrő, erre elkezdtem a hangerő szinteket állítani, de semmi, aztán pihentettem. Èn aktív váltást használok, ès itt jött kèpbe, hogy az egyik frontsugárzó driver hangereje nèhány dB -lel magasabb volt, ezt korrigálva helyre is állt a szint. Innen aztán kezdődött újra a dobozok bemèrèse, azon belül a hangszórók pontos beállításai, egymáshoz való kèsleltetèsek beállítása. Tulajdonkèppen minden sugárzó, ès azon belül a hangszórók is átestek pontosabb finomításokon, így sokkal közelebb került minden sugárzónak a hangszíne, erre pedig a cavern mèg rátett egy lapáttal.
Így egy teljesen homogèn hangú LCR oldalt kaptam, a többit már a PC intèzi, nagyon szuperül

(#179639) python1 válasza python1 (#179638) üzenetére


python1
veterán

Azt hozzá kell tennem, hogy igen, talán a PC jobban szeparálja a csatornákat sztereó forrásból, ès az az igazság, hogy èn a centersugárzó hangerejèt minimálisan megemelem mindig. De magán a tènyen nem változtat, hogy lehet akár nem LCR sugárzókból is összehozni, ahhoz közeli hangszínt, csaj jóval több vele a meló, kb mint a szubok integrálásával.

(#179640) VoidXs válasza python1 (#179639) üzenetére


VoidXs
nagyúr

PC-n mindent össze lehet hozni. Nekem még több gyártó is keveredik, mégsincs semmi probléma.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179641) mimic1979 válasza -KP- (#179637) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Magyarországi beszerzést néztem. De ha csak 100-ból megáll itthon akkor kénék egy linket

[ Szerkesztve ]

(#179642) -KP- válasza mimic1979 (#179641) üzenetére


-KP-
addikt

https://www.soundimports.eu/en/minidsp-2x4-boxed.html

https://www.soundimports.eu/en/minidsp-umik-1.html

Picit felment az ár. 100+100 helyett 115+115.

(#179643) python1 válasza VoidXs (#179640) üzenetére


python1
veterán

Igen, îgy van.
Èn is hátradőlhettem volna, hogy ezt tudja a rendszer, èrdemes utánajárni, higy mi okozhatja a rendszerbe a hibát.
Egyèbkènt Cavern előtti korrekciózás hatására a Cavern alig nyúl hozzá a frekvenciamenethez, mondjuk a hátsókèt azt igazítja, de inkább a kèsleltetèseket lövi be nálam precízen.
Az eltèrő sugárzókat mindenkèppen valahogyan szintezni kellene tonalitásban, ha nagyon eltèrőek a karakterek, akár ha akusztika is okozza, ès utána bízni csak rá valamelyik auto eq-ra.

(#179644) -KP-


-KP-
addikt

Vettem egy Asus Xonar STX II hangkártyát. Sajna utólag derült ki, hogy nem kompatibilis az AM4-es lapokkal.

https://www.asus.com/support/FAQ/1036071?_ga=2.92572701.1048640317.1526260340-329128221.1511925089

Sajna nem hazudtak, pont ugyanez történik. Driver telepítésnél kapásból újraindul a gép és nem települ fel a driver. Viszont a moddolt Uni Xonar driver simán felment és működik vele. Az Uni Xonar driver felrakása után pedig már a gyári is feltelepül és működik :D

Viszont üröm az örömben, hogy iszonyat alapzajt kapok bármilyen értékre is állítom a fejhallgató gain-t és folyamatos nyávogást, vinnyogást. Gain és hangerő állástól független. A front left right rca csatlakozót nem próbáltam, ott lehet nem lenne. De ez így kb. használhatatlan. Persze az is lehet, hogy az alaplapom ratyi,vagy földhurok van nálam is, mert korábban egy AVR és RCA bemenetes végfok ugyanezt a jelenséget produkálta. Viszont így egyelőre kivettem a kártyát a gépből.

(#179645) python1 válasza -KP- (#179644) üzenetére


python1
veterán

Biosban a C- state-módokat kapcsold ki, esetleg az alaplapi audiót is letilthatod próbakèppen.

[ Szerkesztve ]

(#179646) -KP- válasza python1 (#179645) üzenetére


-KP-
addikt

Alaplapi audio-t eleve kilőttem. A C-state módokat próbáltam korábban az avr+végfok esetén és akkor se segített semmit.

(#179647) mimic1979 válasza -KP- (#179642) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Kerestem már használtam is, de az oldalt mentettem. :R :R :R

(#179648) Dorian


Dorian
félisten

Mi a különbség a hangnyomás és a hangteljesítmény közt? Utóbbiról még nem is hallottam, de itt egy eszköz: hangnyomás szint: 86 dB(A); hangteljesítmény szint: 98 dB(A)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179649) VoidXs válasza Dorian (#179648) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez valószínűleg egy rossz fordítása az érzékenységnek (ami 1 watton a hangnyomás) és a maximális hangnyomásnak (érzékenység + 10 * log10(teljesítmény)). Azért fura mégis ez nekem, mert 15.8 W lenne így ez a hangszóró, amit kétlek, szóval valami felesleges adatról is lehet akár szó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179650) Dorian válasza VoidXs (#179649) üzenetére


Dorian
félisten

Ez egy lombszívó ;]
Csak gondoltam ilyen jellegű kérdést itt a legjobb feltennem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.