Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179151) skippper válasza MasterMark (#179150) üzenetére


skippper
senior tag

Az mondjuk nem tartana sokáig, amilyen marhaságokat állítanak ;)

(#179152) VoidXs válasza MasterMark (#179146) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egy mindenféle biztonsági megoldástól mentes csatlakozóra kivezetett erősáram. Túl nagy esélye van, hogy valaki hozzányúl. Nem lepődnék meg, ha emiatt nem is lett engedélyeztetve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179153) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#179109) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Még egy észrevétel.
Ha a frekimenetnél a pontos időzétés fontosabb.
Az hogy alakul mikor több ponton mérünk?
Ugye itt 0.01s pontosságról,szóval ventiméterekről beszélünk.
Hogy lehet egyszerre több helyre pontos időzítést csinálni🤔.
Ha sehogy akkor a több pontos mérésnél egy katyvasz lesz a tér,nem?🤔

(#179154) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#179153) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Erre van a referencia pozíció, középre mérjük, és akkor a hullámfront közel sík lesz. A Cavern EQ-hoz mindent néz, időzítéshez és hangerőhöz csak a középső helyet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179155) Dagidög válasza VoidXs (#179052) üzenetére


Dagidög
senior tag

1. Az nem ugyanazt csinálja, mint amikor bemérés után EQAPO-ban hozzáadogatom a csatornákhoz a plusz preampot, csak előbb és automatizáltan?
2. Közben megszoktam, már nem tűnik harsánynak a hang. Kipróbáltam mindegyik célgörbét. Az X curve nekem ezen a hangerőn nem jön be. Hangosabban el tudom képzelni, hogy nyerő filmeken.
3. Időközben jó lett a helyzet így, hogy nyertem még hangerőt.

Időközben nagyon megtetszett a PC-s bemérés hangzásvilága. Viszont kell még dögivel hangerő. A motyó bírná, de már nem tudom hova tekerni. Hol tudok még nyerni? Végfok, hangkártya, bármi egyéb?

[ Szerkesztve ]

(#179156) VoidXs válasza Dagidög (#179155) üzenetére


VoidXs
nagyúr

1. De, csak itt fixen tudod, hogy mennyivel vezérel(het)ed túl a szoftveres procit, vagyis mekkora kompressziót látsz a lehető legrosszabb esetben.

Azzal tudsz sokat nyerni, ha előbb kiszintezed prociból/AVR-ből, és utána raksz rá EQ-t PC-ről. Így -6 alá garantáltan nem eshet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179157) Dagidög válasza VoidXs (#179156) üzenetére


Dagidög
senior tag

Kb. ott vagyok szintezésben, amit az erősítő a saját bemérésénél alkalmazott, de nem vagyok biztos benne, hogy jól csináltam.
Cavernben bemérésnél a csatornánkénti gainek kell, hogy egyezzenek, igaz?

(#179158) VoidXs válasza Dagidög (#179157) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, ha a Cavern kb ugyanazt hozza ki az összes csatornára, akkor az erősítő jól van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179159) ada19 válasza ada19 (#178871) üzenetére


ada19
senior tag

Múlt héten 1 update 2x is kinyírta az EQ APO-t, azóta jó. A másodikban az volt a furcsa hogy kipróbáltam, ment, majd órákkal később már nem így aznap 2x is kellett EQ APO-t telepíteni.

Mégsenem

(#179160) mettek válasza ada19 (#179159) üzenetére


mettek
addikt

Na nekem erre sem időm sem energiám nem lenne. Attól is kivagyok ha csak egy frissítésre kell várni pc-n vagy konzolon, illetve ha valami miatt újra kell mérni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#179161) VoidXs válasza mettek (#179160) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ki lehet nyírni a frissítést.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179162) ctrlaltdel13 válasza mettek (#179160) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Senki nem szereti, ha babrálni kell, de.....
Saját rendszeredbe hallottad már össze vetve, a cavern által kapott hangot, bármelyik másik önbemérővel.
Gyanítom nem, mert én se szívatom magam feleslegesen hidd el.

(#179163) BIGi75 válasza ctrlaltdel13 (#179162) üzenetére


BIGi75
senior tag

...ahogy én sem. Mondjuk én csak ypao-hoz tudom hasonlítani, nem dirac-hoz, de nekem simán megéri az a kis pc-s mókolás.

(#179164) Dorian


Dorian
félisten

Nálam 2 év alatt 2x fordult elő, h egy frissítés kikapcsolta az eqapo-t. egy kattintással újra aktiváltam, ennyi. Sztem nem egy nagy dolog.
Kodi viszont szintén másodszorra szrta össze magát, most nem látja a médiatartalmakat. Lusta vagyom újraelepíteni és beállítgatni, inkább használom az mpchc-t.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179165) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#179164) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A kodi az nekem is szívás.
Pár év alatt se találtam meg azt a verziót,aminek ne lenne valamilyen bugja.

(#179166) mettek válasza ctrlaltdel13 (#179162) üzenetére


mettek
addikt

Ha eladhatnám az avr-t és zsebben maradna 5-600ezer nekem akkor sem érné meg pc-vel mókolni. Egyrészt építeni kellene egy htpc-t hogy kinézzen valahogy, másrészt szoftveresen kellene mókolni a végtelenségig de mininum hónapokig okosodni, olvasgatni. Aztán ez esetben kiesne a ps5 a házimoziból, ahogy az apple tv is. Nálam ezek manapság többet mennek mint a filmek. Szólhat százszor jobban a pc cavern, cseszhetem ha nem tudom ps5-tel vagy apple tv-vel használni. De igazából nálam már a mókolásnál kiesik.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#179167) BIGi75 válasza mettek (#179166) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én sem csak pc-t használok lejátszásra, van BD player és egy Shield is mellette. Érdekelt ez az EQ téma. Először laptopról próbáltam ki, majd meggyőzött és vettem egy aprócska msi barbone-t htpc-nek, hogy kinézzen valahogy. Ha igazán hangra megyek mindig pc-t kapcsolok.

(#179168) ada19 válasza mettek (#179160) üzenetére


ada19
senior tag

Nyilván senki nem erőszakolja rád, én is azért használom mert szerintem bőven megéri. Csak párszor feljött hogy nincs vele meló, szimplán szeretném a másik oldalt is bemutatni.

#179161 VoidXs: persze, ha ezen kívül semmi másra nem használod. :)

#179166 mettek: nem feltétlen kell eladni az AVR-t, nekem is azon keresztül megy. 60-80 körül lehet olyan Intel NUC-ot vagy hasonló mini gépet venni ami jól néz ki és bőven tudni fog mindent, persze aki madVR-ozni akar lehet nem ez a jó választás.

Mégsenem

(#179169) Quetz válasza ctrlaltdel13 (#179165) üzenetére


Quetz
őstag

Windows vagy Linux verziót használtál? Nálam a linuxos kodi egy dolgot nem tud kezelni, ha a mögötte álló NAS újraindul. Ilyenkor a KODI boxot is restartolnom kell.

(#179170) ctrlaltdel13 válasza Quetz (#179169) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Windows-ost csak.

(#179171) ada19 válasza Quetz (#179169) üzenetére


ada19
senior tag

A Kodi-n belül mountolsz gondolom? Magán a Linuxon kell, és a Kodin már a Linuxos folder-t eteted meg ezzel elkerülöd a jelenséget (nekem is volt).

Mégsenem

(#179172) Bishi


Bishi
tag

Tudja valaki esetleg, hogy mi lehet a gond ez ügyben? A Dolby Atmos hanggal vannak gondok, olyan szkreccselős szerű hangok, zajok jönnek be néha, ha az Apple Tv-vel játszom le a tartalmakat.
A rendszer: Apple Tv 4K, Denon AVC-X3700, LG C1, a HDMi kábelek is elvileg jók (ultra high speed hdmi)
4K HDR, Dolby Vision, és Dolby Atmos filmek esetén tapasztaltam eddig a problémát.
Mindegy, hogy melyik appal, mint például Plex, Netflix, Disney+ játszom le a tartalmat mindegyiken jelentkezett ez a hiba már.
Az adott tartalom eARC-al nézve a tv appokkal nézve az erősítőn nem ilyen a hang.
Nem tudom, hogy mi lehet a hiba, de jó lenne megoldani.
A segítséget, értékes hozzászólásokat előre is köszönöm! :R

(#179173) Quetz válasza ada19 (#179171) üzenetére


Quetz
őstag

igy csinalom, de az nfs valamiert nem szereti ha elmegy a NAS. Annyira ritkan tortenik meg mondjuk, hogy nem tortem magam, hogy kitalaljak ra valami megoldast.

(#179174) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni egy-két dologgal kapcsolatban. Nemrégiben költöztünk be új házunkba, ahol végre lesz helyem jobban szétszórni a hangfalaimat, mint az eddigi sztereó megoldásom volt (helyszűke miatt).
Jelenleg úgy gondolnám, hogy az LG tv-m optikai hangkimenetét használnám, amit az erősítőbe dugok (nem tudom ez mennyire kódolja a filmek hangsávját?), vagy közvetlenül a PC-mből (ami a médialejátszó is lesz) közvetlenül dugjam be az erősítőbe optikán a hangkártyátát? (melyik a jobb?)

Egyelőre milyen megoldást / használatot ajánlanátok, ha most van egy Yamaha RX-V 771-es erősítőm, és 2 szett 5.0 Somogyi(SAL) hangfalszettem, egy db 150 W-os mélyládával?
Mit tudnék ezekből használni mozizáshoz és zenehallgatáshoz a jelenlegi erősítővel?
Esetleg elbírna 4.0-ban , 4db 150W-os nagyobb hangfalat a 4 sarokban, vagy az már sok lenne az erősítőnek? Erre dugnám még rá a mélynyomót az egyik első sarokba.
Esetleg egy Front hangfalat még a tv alá.

Aztán a következő lépés az lenne, hogy ugye még mindig marad 4 Back vagy Side kis hangfal és 1 Front a szettekből. Ezeket szerintem majd akkor használnám, ha egy újabb Yamaha 2xxx-3xxx modellre le tudnám cserélni az említett meglévőt! :)

Bocs, ha kicsit zavarosan írtam le, de kezdésnek úgy gondoltam elég lesz a tanácsadáshoz! :)
Köszi

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#179175) Rp526 válasza Mauddip (#179174) üzenetére


Rp526
aktív tag

Az összekötés egyik módja ha a TV ARC/eARC képes, hogy a TV-be megy a HDMI gépből, lejátszóból, konzolból akármiből és egy HDMI megy az AVR-be. Így a TV hangját közvetíti mindig az erősítő. De ha elsőre jól nézem az AVR-ed sem tud eARC-t, szal ha HD hangokat akarsz kapni akkor egy HDMI a gépből a TV-be a kép miatt és egy HDMI a hangnak az AVR-be. Ha optikád van csak a TV-n, akkor mind1 mert csak veszteséges tömörítések mennek át rajta.
Lehet a belépőben (Házimozi belépő szinten) jobban járnál ezzel a kérdéssel.

[ Szerkesztve ]

(#179176) lenox válasza Quetz (#179169) üzenetére


lenox
veterán

En ftp-vel hasznalom, igy nincs baja.

(#179177) BBéci válasza Mauddip (#179174) üzenetére


BBéci
titán

Szubláda mehet a sarokba, ha nincs mâs lehetőség, de más hangdoboz semmi esetre sem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179178) Mauddip válasza Rp526 (#179175) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Köszi! A hdmi ennyivel jobb hangot is ad, mint mondjuk egy optikai hangkimenet a hangkartyan? A gépem videókartyajat végül is rá tudom külön - külön is kötni a tv-re és az erősítőre is.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#179179) Mauddip válasza BBéci (#179177) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Az okés volt első gondolatra is, ha az irasombol nem is tűnt annak! :D
Egyébként most csak úgy szetdobáltam így egyelőre a gyerekek miatt, aztán ezt kéne kitalalni, hogy mégis meg tudja - e hajtani a 4 nagyot a Yamaha erősítő, vagy esetleg a két hátsót a pre-out kimeneten küldjem át a másik erősítőbe és majd azzal...?
Kicsikkel egyelőre ezzel a rendszerrel nem tudom mit kezdjek.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#179180) BBéci válasza Mauddip (#179179) üzenetére


BBéci
titán

5.1 és 7.1 rendszerben a háttérsugárzóknak magasan, fülmagasság plusz 60-90 cm célszerű lenniük. Azokkal az állódobozokkal nehezen tudnád megoldani. Jobban jársz, ha a kisméretű hangdobozokat veszed használatba.
Amennyiben külső erősítőt illesztenél a rendszerbe, akkor a frontsugárzókat hajtsd vele!

Remélem kaptad vagy örökölted a salokat (direkt a kisbetű, mert nem érdemlik meg a nagyot) nem adtál értük pénzt! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179181) Mauddip válasza BBéci (#179180) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Köszi a tippeket! ;)
Kaptam, de arra tökéletes most, h legalább van. Majd idővel természetesen fejleszteni szeretném mondjuk Atmos irányba, de egyelőre abból szeretnék főzni, ami van! :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#179182) Ginbo válasza Bishi (#179172) üzenetére


Ginbo
csendes tag

Szia, egy barátomnál, pont ugyan ez a jelenség apple tv 4k-val és denon X8500H val.
Egy dologra már rájöttünk, hogy csak akkor van ez a jelenség, ha lan kábelen kapja a netet. Ha ki van húzva a lan és wifin van csatlakoztatva a hiba nem jelentkezik többet.
Átvitte másik barátomhoz, szintén denon X8500H val tesztelve, és lan on keresztül sem hibázott, hazavitte, ott hibázik lanon keresztül, de wifivel jó.
Még tesztelni kell mi okozhatja.

(#179183) #70211840 válasza lenox (#179176) üzenetére


#70211840
törölt tag

Samba esetén sincs gondja. Nálam minden Kodi kliens (windows, linux) így éri el és szerver restart esetén csak a filmet kell újra elindítani a Kodib-ban.

(#179175) Rp526:
"Ha optikád van csak a TV-n, akkor mind1 mert csak veszteséges tömörítések mennek át rajta."

Ez meglepett. Eddig tévhitben éltem, azt hittem, hogy az optikai kimenet veszteségmentes.
Én ugyan csak PC-hez és analóg audio cuccokhoz használom az AV erősítőmet, de most már kezd zavarni, hogy lebutitva hallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#179184) lenox válasza #70211840 (#179183) üzenetére


lenox
veterán

Nekem samban mindig volt gondja. Miota ftp-zek egyszer sem volt.

(#179185) #70211840 válasza lenox (#179184) üzenetére


#70211840
törölt tag

Akkor sanszos, hogy rosszul konfigoltad a samba-t, mert nem lehet gondja. Nagyjából 7 éve használom így. Kapott hideget-meleget, közben a szerver is lecserélődött, kliensek is és a Kodi is. De soha nem volt olyan gond vele, hogy szerver restart miatt klienst újra kelljen indítani.
Nálam minden esetben a Kodi kezeli a kapcsolatot. Server restart esetén automatikusan reconnect zajlik le amikor újra elindítom a filmet. Ez Kodi 15-től kezdve működik.

[ Szerkesztve ]

(#179186) lenox válasza #70211840 (#179185) üzenetére


lenox
veterán

Hat a nem lehet, meg tobb usernel van gondja kozott erzek egy kis ellentmondast. Azert mert egy server/kliens komboval megy, attol meg masik kombonal nem latom mi a garancia erre. Nekem az FTP jobban mukodik, nem valtok vissza.

(#179187) #70211840 válasza lenox (#179186) üzenetére


#70211840
törölt tag

Nem mondtam, hogy válts vissza. És az egy server/kliens az inkább ez idő alatt 3 server és nagyjából 12+ kliens volt már. Jelenleg 7 kliens megy róla. PC-k win, macos és linux-al, raspberry-k, telefonok, tabletek, stb. Szóval tudom miről beszélek, de meggyőzni nem akarlak. A lényeg annyi, hogy nem kéne, hogy gond legyen vele, ha rendesen van konfigolva.

[ Szerkesztve ]

(#179188) lenox válasza #70211840 (#179187) üzenetére


lenox
veterán

Mindig hibas az a hozzaallas, hogy ha a sajat nehany peldadon megy, akkor a vilagban elofordulo nagysagrendekkel tobb eset mindegyiken mennie kell. Nem merul fel, hogy esetleg valamelyik implementacio bugos? De mindegy igazabol, az ftp egy valid alternativa, gondolom nem fordult elo neked 10-bol 10-szer, hogy az ftp nem ment?

(#179189) #70211840 válasza #70211840 (#179187) üzenetére


#70211840
törölt tag

Ja, és hogy ne legyen egyszerű a dolog, nálam gyakorlatilag 3db megosztás van (/hdd1, /hdd2, /hdd3), ezek közül az egyik raid1-el, amit a Kodi "fésül" össze 1-1 könyvtárba. De ez sem jelet problémát neki.

(#179190) #70211840 válasza lenox (#179188) üzenetére


#70211840
törölt tag

Oké, akkor mondok mást. Havernak szintén én csináltam meg a torrent szerver/raspberry kliensek hálózatát és azt is samba-val.
Arra nem gondolsz esetleg, hogy a felhasználók nagy része nem tudja konfigolni?
Nem tudja milyen jogosultságok, cache-ek, stb-k léteznek benne? Mert lényegesen több, mint egy fájlmegosztási protokol.
Szóval tartom az eredeti állításomat:
"Samba esetén sincs gondja."

De tudod mit, a témát saját részről lezártam. Egyrészt off, másrészt meg akarsz győzni valamiről, amit hosszú éveken keresztül, több rendszeren és hardveren használok, telepítek aktívan. Nem tökéletes a samba, de ha jól van beállítva, nem kell a klienst újraindítani server restartot követően.

Ha gondolod és kiróbálnád amit mondok, szívesen megosztom a samba server konfigomat és magad is lepróbálhatod. Szépen elfér az ftp mellett. Kodi-ban lehet egyidejűleg két vagy több protokol.

[ Szerkesztve ]

(#179191) lenox válasza #70211840 (#179190) üzenetére


lenox
veterán

Tevedes, pont hogy gondolok arra, hogy nehezebb konfigolni es tobb a hibalehetoseg. Epp ezert ajanlok egyszerubb, kevesebb hibalehetoseggel rendelkezo alternativat.

(#179192) MasterMark válasza #70211840 (#179183) üzenetére


MasterMark
titán

SPDIF-en sztereo 2 csatornás hang átmegy tömörítetlenül.
Többcsatornás hang csak Dolby vagy DTS tömörítve ami ugye veszteséges.

szerk.: A samba/smb nálam is jó.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#179193) #70211840 válasza MasterMark (#179192) üzenetére


#70211840
törölt tag

Vajon az megoldható lehet PC esetében, hogy a VGA-ból egy HDMI kábel menjen az AVR-be, amin csak hangot hallgatok, de a kép továbbra is DisplayPort-on működjön?
Nagy ritkán hallgatok többsávos zenét is és gondolom olyankor jól jönne, ha lossless lehetne.

lenox: Rendben.

(#179194) MasterMark válasza #70211840 (#179193) üzenetére


MasterMark
titán

Megoldható igen. HDMI-vel jelentősebb jobb hangot fogsz kapni mint optikával.

Switch Tax

(#179195) #70211840 válasza MasterMark (#179194) üzenetére


#70211840
törölt tag

Köszönöm. Sikerült is összehozni, látja az AVR-t a PC és Kodi-val átmegy az DD/DTS hang.
Viszont a TrueHD helyett csak PCM 2.0-t ír az AVR a menüben. Gondolom azért, mert túl régi talán vagy fene tudja. Azt hittem ismeri... (RX-A1030)

(#179196) MasterMark válasza #70211840 (#179195) üzenetére


MasterMark
titán

Rosszul van beállítva, tudja az LPCM 7.1-et (ez tömörítetlen), tudja a DTS-HD MA és Dolby TrueHD-t is (ezek tömörítettek, de már veszteségmentesen).

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#179197) VoidXs válasza #70211840 (#179195) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bitstream-et kapcsold ki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179198) #70211840 válasza MasterMark (#179196) üzenetére


#70211840
törölt tag

Valami szoftveres dolog lesz szerintem. Windows-on a Kodi-val csak DD/DTS Passthrough lehetőség van és azokat is ereszti át.
Viszont linux-on ALSA-val (PulseAudio-t tiltani kell) a Kodi-ban már megjelent a TrueHD is többek között és működött is. Megfelelő paramétereket jelzett az AVR is.
Szóval valami win-en belüli dolog lesz a ludas nálam.
[Kodi-win] [kodi-linux]

VoidXs:
"Bitstream-et kapcsold ki."
Hol kellene kikapcsolni? Sajnos nem tudom.

(#179199) ada19 válasza #70211840 (#179198) üzenetére


ada19
senior tag

Kodin belül úgy tudod hogy passthrought kikapcsolod és akkor a dekódolás PCn történik, AVR már csak PCM-et kap. Ezért ennél az erősítőn nem is fogod látni hogy DD, DTS stb.

Mégsenem

(#179200) #70211840 válasza ada19 (#179199) üzenetére


#70211840
törölt tag

De akkor a Win kavar be valamit, mert Linux-on tökéletesen működik a dolog. Az AVR is felismeri az adatfolyamokat és rendben szólal meg.
Win esetében viszont nem. Szóval nem erősítő függő a dolog.
Ott csak DD és DTS van áteresztve. Szeretném, ha a dekódolás is az AVR-en zajlana Win esetében is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.