Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179751) gg72 válasza VoidXs (#179746) üzenetére


gg72
veterán

Igen, az összesre "Reverse"-t ír, nem is értem miért, de akkor ezek szerint nem gond.

(#179752) I'am Dony válasza gg72 (#179751) üzenetére


I'am Dony
őstag

Néhány hangdoboz hangváltójának felépítése az oka. Ha egyébként helyesen van skippeld nyugodtan.

(#179753) BBéci válasza I'am Dony (#179752) üzenetére


BBéci
titán

Focalokkal szokott előfordulni ilyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179754) I'am Dony válasza BBéci (#179753) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen jól mondod, a C8VW is ilyen volt és a gyári ajánlás szerint forditva kellett bekötni a méréshez.

[ Szerkesztve ]

(#179755) basznév válasza -KP- (#179744) üzenetére


basznév
csendes tag

Nem álltam beléd.
Szerintem az audyssey maga a gyengeség.
Soha nem volt kiemelkedő, hacsak nem a Audyssey MultEQ PRO ról beszélünk.
Mert az már eléri a Dirac ot

(#179756) -KP- válasza basznév (#179755) üzenetére


-KP-
addikt

Szöveget értelmezni mindig nem sikerült. :U

(#179757) gg72 válasza I'am Dony (#179752) üzenetére


gg72
veterán

A frontok és a center Quadral Platinum-ok, a hátterek pedig Canton-ok. Érdekes módon a Pioneer SC-LX87 erősítőm bemérésénél nem volt ez az anomália.

(#179758) BBéci válasza -KP- (#179756) üzenetére


BBéci
titán

Te ezen csodálkozol ilyen nicknév láttán? :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179759) VoidXs válasza gg72 (#179751) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Látszik is a probléma, a sub van fordítva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179760) gg72 válasza VoidXs (#179759) üzenetére


gg72
veterán

A sub fázisa valóban 180-an volt (lehet takarítás közben véletlenül átkapcsoltuk), így azt visszakapcsoltam 0-ra, de az újbóli bemérés is Reverse-nek jelöli az összes hangfalat... Na mindegy, akkor nem foglalkozom vele.
Ja, ami még érdekes, hogy a sub vágását 160-ra tette, ami szerintem elég magas, a Pioneer LX87-nél ez az érték 100 volt.

[ Szerkesztve ]

(#179761) VoidXs válasza gg72 (#179760) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A sub vágása mindig legyen maximumon, mert minél magasabban van, annál kisebb fázistorzítást visz az alacsonyabb frekikre. Már ha az LPF for LFE-ről beszélünk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179762) gg72 válasza VoidXs (#179761) üzenetére


gg72
veterán

Gondolom igen, ez a menüpont az erősítőn:

A sub-on természetesen max-ra van állítva a Frequency és az LFE Input van használatban, az erősítőn pedig a Subwoofer 1 kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#179763) VoidXs válasza gg72 (#179762) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Na ide nagyon rossz a 160, ez a crossover pont. A legtöbb AVR nem ok nélkül nem engedi eleve 120 fölé, mert ideális esetben (torzítás nélkül) az az emberi irányhallás határa. Az alatt kísérletezd ki, hogy melyik tetszik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179764) gg72 válasza VoidXs (#179763) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz szépen.

(#179765) denesdr


denesdr
addikt

EQ-APO tud olyat, hogy a frontok és a surroundok más hangeszközön szóljanak?

(#179766) VoidXs válasza denesdr (#179765) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyedül nem, de Voicemeeter Banana tud klónozni kimenetet egyik eszközről másikra, onnantól tetszőlegesen tudod őket keverni. Ehhez viszont az kell, hogy mindkét hangeszköz 5.1 legyen. Ha nincs így, ASIO4ALL marad, és kiesik az EQ.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179767) denesdr válasza denesdr (#179765) üzenetére


denesdr
addikt

Eszerint nem: [link]
Vagy változott esetleg valami azóta?

#179766 VoidXs
Köszi, akkor nem működik amit elképzeltem. Sztereó kimeneti eszköz a frontokhoz, többcsatornás a többihez + Cavern + EQ-APO lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#179768) denesdr


denesdr
addikt

PC + hangkártya + végfokok kombóval való mozizás esetén, ki mivel állítja a PC hangerejét (vagy esetleg vezérli a teljes lejátszást) távolságból ?

[ Szerkesztve ]

(#179769) ctrlaltdel13 válasza denesdr (#179768) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van usb légegerem, utálom, viszont van hattér világítás.
Usb-s logitech k400 amit szeretek,csak nincs rajta bill világítás😤,viszont minden funkció gomb, megvan külön, ami kell.

(#179770) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok...

Mini DSP-vel kapcsolatosan.
Mérés ok, EQ ok.
Kérdés.
Egyénileg állítom be a korrekciót, és a kérdésem arra irányúl hogy mihez viszonyítva állítsam be a "Target Level dB".
Mérjem be a többi hangszórót és azt vegyem alapúl, és próbáljam oda igazítani, esetleg tegyek plusszba rá?
Mi a jó megoldás?

Illetve valahol láttam hogy van az Audessey -hez valami pc-s szoftver?

[ Szerkesztve ]

(#179771) I'am Dony válasza mimic1979 (#179770) üzenetére


I'am Dony
őstag

A végső hangerő szempontjából teljesen mindegy az, hogy hová állítod, mert a szub szintjét később fogod hozzáigazítani a többi dobozhoz. Ha azonban nem túl acélos az adott szub, érdemesebb hibákat benne hagyni, mert egy erős EQ sok dobozt lenulláz. Arra törekedj, hogy minél "jobb" görbét kapj figyelve a lecsengés, torzítás stb. A kb. megfelelő célszinthez képest érdemes alá-fölé is több lépcsőben 0.5 dB.-kkel lépdelve is áttervezni, mert nagy különbségek adódnak.

[ Szerkesztve ]

(#179772) mimic1979 válasza I'am Dony (#179771) üzenetére


mimic1979
aktív tag

A Sub egy Klipsch R-115SW
Most kezdtem a mérést, illetve a MiniDSP-vel való ismerkedést. A plugint amit megvettem hozzá az a "miniDSP 2x4 Advanced plug-in". Van esetleg olyan amit még ajánlotok és esetleg egy jobb eredményt ki lehet belőle hozni.

Mire írtad azt hogy szub szintet később fogom hozzá igazítani? Mérjek hangnyomást az EQ-betöltése után és igazítsam pl-: -1db. , vagy azonos legyen a többivel adott hangerőn? Szépen szól most, hallani hogy dolgozik, viszont alacsony hangerőn különösen érzékelem hogy tolakodóvá válik.

[ Szerkesztve ]

(#179773) I'am Dony válasza mimic1979 (#179772) üzenetére


I'am Dony
őstag

Megvan a szubod frekv. átvitele amin látszik, hogy kb. mit tudsz kihozni belőle és mi lehet az szint amihez illeszteni fogod az egészet. Ha kész a szub EQ akkor futass le egy AVR bemérést és készen vagy - ez utóbbira értettem, hogy később fogod a többihez illeszteni. Jelenleg valószínűleg pár dB-el hangosabb mint kellene és/vagy lehet, hogy az EQ után maradt egy hosszabb lecsengés az alsó tartományban, ezt a vízesésen jól látod majd.

(#179774) Dorian válasza denesdr (#179768) üzenetére


Dorian
félisten

Simán egy vezetéknélküli egérrel. (bill. szükségtelen)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179775) gg72 válasza VoidXs (#179763) üzenetére


gg72
veterán

A sub beállításához kellene egy kis segítség: az úgy jó, hogy ha az erősítőm Sub 1 kimenetét a Sub LFE bemenetével kötöm össze (ahogy eddig is volt) nem pedig a Low Level Input-tal? Az erősítőn nincs külön LFE-kimenet. Ha jól értem, akkor a kettő között az a különbség, hogy az LFE bemenet kikerüli a sub váltóját.
Illetve a sub nálam a hátam mögött van, ilyenkor elvileg a fázist mégiscsak 180-ra kellene tennem, nem?

(#179776) VoidXs válasza denesdr (#179768) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Cavern Remote :P

gg72: Ha van automata kalibráció, nem kell fázist állítani, megoldja majd az. Nem azért kötjük az LFE bemenetre, mert kikerüli a váltót (nem kerüli), hanem mert az a garantáltan aktív bemenet, hiába van az egyetlen kábel máshol. Ha nincs hozzá semmi csatlakoztatva, minimális zajt ad.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179777) gg72 válasza VoidXs (#179776) üzenetére


gg72
veterán

OK, akkor marad minden ugyanígy, a bemérést (Yamaha RX-V1071 YPAO) már tegnap megcsináltam sub 0-ás állásnál, az összes hangsugárzó Reverse-nek észlelte, de akkor ezt ignorálom.

(#179778) VoidXs válasza gg72 (#179777) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mivel visszafordítás után is változatlan volt a helyzet, ezért jó így. Sub fázis nem ritka, hogy 90 fok környékén van, ilyenkor nem számít a kapcsoló állása.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179779) gg72 válasza VoidXs (#179778) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm a segítséget.

(#179780) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

Adott a szitu az öreg, de kiváló Onkyo-mmal, Édesanyáméknál:

Most költöztek, 10 perce állítottam be a szettet, a tv-t hiába mondtam h mérjék hozzá... Ahh.. szóval ezen még lesz emelve, ignoráljátok most plz.

Ez egy Magnat 5.1 szett, lesz még hifi polc a mostani helyett + a centert is bekötjük, kisállvány a frontok alá, stb. Egyelôre a 2 front megy csak. Merthogy zenélnek is..

Amiben segítséget kérnék: disznó nagy dög ez az öreg Onkyo. A legtöbb mai házimozi eszköz is, most mindegy, milyen is a bele. Nem fér el, vagy ormótlan.

1. Létezik kifejezetten kicsi 5.1 hm vas a piacon, ami lényegesen kisebb ?

2. Esetleg egy kicsi 5.1-es preamp (bocs, processzornak hívják itt) :) is jó lenne, végfokokat aggatnék a kimeneteire akkor, mondjuk két NCore-t a frontoknak, center + hátsók meg TPA3116D2 és béke, a procin meg beállítgatok mindent amit lehet/nyújt finomhangolásként.

Alap dologra gondolnék, nem ágyúval verébre.

Azért hajlok 2-es opció fele, mert hajtósak ezek a frontok, szeretik a boogie-t, egy 80W vagy ezalatti kütyü ide soványka lenne.

Vannak elérhetô árú 5.1-es eszközök e célra a piacon ? Szóval hogy ne egy integrálttal menjek, mert nem lenne gondom vele amúgy, csak mind disznó nagy méretre, a kicsikben meg nincs kraft annyi. Rádásul nem kellene többszázat ellocsolni erre.

Sztereóra vetítve (én abban vagyok otthon) egy preampot keresek (a beletett DAC-al, bár gyakran DAC tud ma PRE funkciót).

Szóval egy kicsi házimozi doboz kellene nekem, ami dekódolja a formátumokat + van a fenekén 5.1 analóg kimenet, RCA elég. :) :R

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179781) denesdr válasza Dißnäëß (#179780) üzenetére


denesdr
addikt

Pl Marantz NR széria, azt hiszem 5.1 is van belőlük, frontoknak van pre-out rajtuk.

Az NR15xx az 5.1-esek, az NR17xx a 7.1-esek, majdnem minden évben jött ki belőlük új modell.

[ Szerkesztve ]

(#179782) fehér_ember válasza Dißnäëß (#179780) üzenetére


fehér_ember
addikt

A frontokat kell onnan eltüntetni. HM-nél az sem gáz ha nagyon szélen vannak. Mégegy ugyanilyen szekrény ezzel összetolva (talán pont elfér) és mindjárt lesz annyi hely a tetejükön, hogy még a centert is használhatják. Amúgy meg rendes állvány erősítőnek, centernek (ha már haladó). Misméretű eszközök ha csak nem d-osztály akkor elég tévút szerintem. Legyen akkora inkább mint a szekrény. Akkor csak rá kell tenni előre két ajót álcának és egyből jól el van rejtve.

[ Szerkesztve ]

(#179783) fehér_ember válasza fehér_ember (#179782) üzenetére


fehér_ember
addikt

kisméretű és ajtót :B

(#179784) Dißnäëß válasza fehér_ember (#179782) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bal még csakcsak, tök sarok.
Jobb kizárt, folyosó, útban lenne. Ennek csak itt van helye.

A többi tippet köszi, megfogadom.

Tehát kellene egy "centeres hifi állvány" ? Tetején a center, alatta az Onkyo (vagy kisebb egyéb).

Doki: Marantz tipp thx.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179785) fehér_ember válasza fehér_ember (#179782) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amúgy nálam sincsenek távolabb egymástól a frontok, mivel nagyon nincs hely; de ezért is, én is nagyon közel ülök hozzájuk (másfél méteren belül).
Annyi haszna legalább van, hogy így kisebb tv is elég nagy.

#179784Dißnäëß
HM-hez kell center, szóval ha így hagyod, akkor lejebb kell pakolni az erősítőt. Szóval minimum valami masszív, polcos (állvány). Inkább rendes fából mint bútorlapból (de persze az is használható). Üveget én pl. hanyagolnám. Szép tud lenni az is, de ha búg a trafó azt pl. erősíti. TV-t legalább emeld a frontok fölé.

[ Szerkesztve ]

(#179786) VoidXs válasza Dißnäëß (#179780) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A kicsi AVR vagy proci eszement drága (és ugyanakkora). A 2-es opcióval kb csak a mini PC játszik, de az meg kényelmetlen. Én ha nagyon el akarnám tűntetni, előrehúznám a polcot, állítva betenném mögé, és kivezetném az infrát.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179787) Dißnäëß válasza VoidXs (#179786) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ahhh.. ok. Értem. Hmm.
Na erre aludni kell, úgy látom.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179788) m3ss válasza Cseneles (#179528) üzenetére


m3ss
veterán

ebbol a kabelbol 20m-est is probalt vki?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179789) VoidXs válasza m3ss (#179788) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én hosszabbat is, ilyen van a Mafilmben. Teljesen megbízható.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179790) Dißnäëß válasza VoidXs (#179786) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Magamnak, nem szülőknek: mini PC és benne/rá 3 db sztereó DAC megoldja a dolgokat ? (Legalábbis 5.1-re). Szóval lehet így okosan route-olni, hogy két front, két hátsó, center+sub ?

Mondjuk egy Linux és azon egy Kodi, VLC, egyéb.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179791) VoidXs válasza Dißnäëß (#179790) üzenetére


VoidXs
nagyúr

ASIO4ALL aggregate device működik, de akkor nincs szobakorrekciód, még hangerőre és késleltetésre sem. Ez nem hifi, ahol lehet nélküle akár jobb is a fülnek, itt a hangszórók száma miatt esélytelen. Pont ezért inkább egy belépő 5.1 hangkártyát javaslok, mintsem 3-at a legjobb sztereóból.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179792) VoidXs


VoidXs
nagyúr

CamillaDSP-t ismeri valaki? Gyanúsan úgy tűnik, hogy vele kb 20000-ből össze lehet hozni egy MiniDSP-t Raspberry alapon.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179793) Dißnäëß válasza VoidXs (#179791) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi, akkor alaplapi kb. ALC1200-akárhanyasok jók az ASUS TUF-okon (szerintem.. nekem bevált).

Camilla-val szórakoztam vagy 2-3 éve ha jól számolok a Pi4-emen, feladtam. Türelem kellett volna hozzá, de akkor még nős voltam :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179794) Mulholland


Mulholland
tag

Egy kis élménybeszámolót írnék egy erősítőről, ami tényleg elég jó, mármint hangban 😊

No hát, úgy alakult, hogy büszke tulajdonosa lettem egy ARCAM AVR20 készüléknek, mióta hallottam egy Arcamot, mindig vágytam arra, hogy ha egyszer úgy alakul, szert teszek egyre, ez jó sokára jött el. Tényleg nem egy liga, a Denon, Maratz, Yamaha, Onkyo, de még a NAD és Anthem is csak megközelíti ezt a "szörnyet". Hangminőségben tényleg veri az egész mezőnyt és most Európában, mint kifutó modell, elég jó áron megcsíphető. Ár-értékben pedig mostani tudása szerint is majdnem tökéletes. Azért csak majdnem, mert menürendszere és beállítása, hát nem egy kezdőnek való, sőt a bemérési rész (Dirac rendszer), hááát, elégé rémítő volt. Ráadásul sajnos a magyar forgalmazó sajnos semmilyen formában nem igazán segítőkész azokkal, akik nem náluk vásárolják meg a készüléket. Tehát magyar szupport ilyetén formán nem nagyon van. Ez elsőre rémítő volt, de mivel nem volt 2 millám egy új AVR21-re, viszont annyira vonzó volt a németországi ár, hogy még is belevágtam ebbe. Több szak közösségi oldalon is érdeklődtem, hogy mégis ki tudna segíteni még is ennek a gépnek beállításában, de igazi segítséget, csak ezen a fórumon kaptam, sőt rögtön 2 kedves fórumozó is felajánlotta a segítségét I'am Dony és mettek is (nagy piros pont mindkettőjüknek), aminek nagyon megörültem. Úgy alakult, hogy I'am Dony val jutottunk odáig, hogy akár el is tudna jönni, hogy segítsen beállítani az AVR20-asat. Ez a mai nap folyamán meg is történ. Dony-nak nem volt könnyű dolga, mert nem egy ideális méretű és hangfal elhelyezésű szobában kellett a legjobb eredményt elérni, hanem egy kifejezetten kicsi (6 nm) és viszonylag fix helyű hangzó dobozokat kellett megzabolázni az új erősítővel. Hát küzdött is vele több mint 3 órát. Viszont, jelentem, a végeredmény több mint fantasztikus lett!. Minden szaktudását bevetette, ráadásul még, helyenként meg kellett küzdeni az Arcam még 3 év után is fennálló néha bosszantó bug-jaival. Viszont a végén kaptam, egy olyan remekül használható, imádni való erősítőt, hogy tényleg, helyenként az államat kerestem, főleg zenei tudása bűvölt el. De moziban is olyat nyújt, amit még egyik erősítőm se nyújtott, pedig volt (NAD, Onkyo, Anthem is). Szóval nagyon hálás vagyok Donynak és ha valaki még esetleg Dirac „mágust” keres, nagyon ajánlom őt! Tényleg nagyon jól és elhivatottan csinálta az egészet.

Az erősítő, meg abszolút naprakésznek tekinthető, szinte minden olyan formátum a fedélzetén van, ami manapság elterjedt és 4K-ban is a legjobb eszközöket adja, ja és ha nagyon szükséges, akkor el lehet küldeni a gépet egy update-re (8K, 2.1 HDMI panel) és már is lenne egy 21-esem 😊. Szóval nagyon jót sikerült kifognom, jó áron és nagyon köszönöm mégegyszer az itteni fórum szakértőinek is. Jó közösség.

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#179795) VoidXs válasza Dißnäëß (#179793) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Olcsót mondtam, nem ingyenest... :D A Realtekeknek még a kimeneti spektruma se lapos.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179796) Dißnäëß válasza VoidXs (#179795) üzenetére


Dißnäëß
veterán

ASUS Xonar AE 7.1 (90YA00P0-M0UA00) ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#179797) VoidXs válasza Dißnäëß (#179796) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Több, mint hibátlan. Arra kell vele figyelni, hogy lényegében driverből állítható a crosstalk, és alapból nemhogy be van kapcsolva, de valami elmebeteg értéken is van.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179798) denesdr válasza VoidXs (#179795) üzenetére


denesdr
addikt

Most komolyan, mi a baj vele, ha spektruma nem lapos? Úgyis kalibrálva lesz a végén ami a hangfalakból kijön. Amúgy szerintem egy rendes alaplapon jól szól pl az ALC1200.
-0,4dB 18kHz-nél 44,1kHz mintavételezéssel, egyenesebb mint egy Sony SCD-CE775:

[ Szerkesztve ]

(#179799) VoidXs válasza denesdr (#179798) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én nem -1 környéki hibákat mértem, hanem már -10-be tartót. Valószínűleg az olcsóbb ALC átka, mert ez már teljesen vállalhatónak néz ki, bőven EQ területen belül van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179800) denesdr válasza VoidXs (#179799) üzenetére


denesdr
addikt

Mondjuk -10dB a hallható spektrumban az tényleg gáz. Az újabb kodekek (ALC1200, 1220) már elég jók, főleg ha nem a legfapadosabb alaplokat/implementációt nézzük, hanem mondjuk TUF vagy ROG stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.