Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180751) MasterMark válasza BBéci (#180750) üzenetére


MasterMark
titán

Az az fl/fr amit bejelölt az speciel bemenet, viszont az 5.1 direct in-hez tartozik, azaz az közvetlen megy a végfokra.

Satyricon: Kapcsold ki azokat a végfokokat amiket nem használsz, akkor kevésbé fog melegedni. De egyébként normális ha meleg.
Bemenetnek használd ezeket:

CD IN

VID 2 IN
VID 1 IN
DVD IN

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#180752) spiky03 válasza python1 (#180734) üzenetére


spiky03
veterán

Így van jelenleg a beállítás:

Elvileg ez így jó, nem?
Viszont ugyan azt dobja az ARC progi. :O

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180753) spiky03 válasza spiky03 (#180752) üzenetére


spiky03
veterán

Mikronon tesztnél sem történik semmi sem.
Ezt írja ki, hogy A legnagyobb érték 0 százalék volt.
Valamint a csúzkán sem látni ha beszélek a mikrofonba, még akkor sem amikor a lehúzom az Anthem mikrofont és a gyáriba beszélek, ami a laptopon van. :(((

Valakinek valami egyéb ötlet?

Esetleg tud segíteni valaki mondjuk TeamViewer-en? :B

Már nagyon kíváncsi vagyok mit is tud vagy épp nem tud nálam ez a Micro doboz. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180754) Rp526 válasza spiky03 (#180753) üzenetére


Rp526
aktív tag

Amennyiben nincs letiltva a laptop mikrofonod és úgy sem mozog a jel, amikor beszélsz, akkor ott valami nagyobb driver baj is lehet. Tehát nincs semmi a laptopba dugva, engedélyezve van a saját mikrofonja a laptopnak és hangot adsz ki de nem mozdul jobb oldalon az kis szint? A laptop mikrofonja jó volt korábban? Használták?
Mindent állíts alapértelmezettre, lehet már sokat babráltál.

(#180755) spiky03 válasza Rp526 (#180754) üzenetére


spiky03
veterán

Nem tudom mi lehet vele.
Futtattam hibaelhárítást is, de az sem oldotta meg.
Azt írja nem tudja azonosítani a hibát.

Nem babráltam sokat, mert amikor rá van dugva az ARC mikrofon, akkor alapból azt írja alapértelmezettnek.

Akkor lehetséges, hogy valami realtek driver gond van...
Mondjuk fura mert az Anthem mikrofon ugye USB-n van rádugva.

Ha a kimenő hangot tesztelem azt simán lejátsza a teszt hangot, meg be van dugva egy jack, amin hallgatom a zenét és az is rendben van.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180756) python1 válasza spiky03 (#180755) üzenetére


python1
veterán

Valami rèmlik ,most, hogy így átgondolom, az ARC programban kell állítani valamit a mikrofon körül, ott nèzz szèt, hogy minden rendben van-e.

(#180757) spiky03 válasza python1 (#180756) üzenetére


spiky03
veterán

Megoldottam :DDD

Rátaláltam egy ilyenre:
A mikrofon elérésének engedélyezése az eszközön

Ezt bekapcsoltam és már nem dob hibát az ARC! :C

Fura mert az én laptopomon nem rémlik, hogy ilyet állítottam volna.

Köszi mindenkinek a segítséget!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180758) BBéci válasza MasterMark (#180751) üzenetére


BBéci
titán

A fölötte lévő OUT felirat zavart meg, telefon kijelzőn csak azt láttam.

Kikapcsolhatók a végfokai? Ezer éves HK.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180759) MasterMark válasza BBéci (#180758) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a speaker setup-ban az adott hangfalat None-ra rakja, akkor nem kapcsol be az a vegfok. Legalabbis Denon-nal igy volt.

Switch Tax

(#180760) BBéci válasza MasterMark (#180759) üzenetére


BBéci
titán

Nem kap jelet az a végfok, de kikapcsolni csak a legújabbak némelyikén
lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180761) Olyan


Olyan
csendes tag

Sziasztok
Olyan lehetosegem adodott, hogy 3 erositobol tudnek valasztani vallalhato arakon.
ki mit javasolna ha a cel a hangminoseg, hosszu tavu hasznalhatosag es tudas, stabil mukodes.
JBL ES 7.2 rendszerhez csatlakozna jelenleg.

sony Str-dn860
onkyo tx-nr 656
yamaha rx-v781

koszonom

(#180762) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne egy eddig nem tapasztalt jelenség kapcsán. Egy régi Polk PSW110 mélynyomóm tönkrement (most harmadszorra 13 év alatt), így cserére érett, egyébként is kevés volt a többi elemhez, de a lényeg... kivettem a rendszerből, erősítőben kiiktattam a SUB-ot, így frontok Large állsba kerültek, azaz full range kapja a jelet.
Erősítő DENON AVR-X4200, frontok Focal Aria 926
Bizonyos filmek esetén ahol (elméletem szerint) kellő mélyfreki és mellé jelerősség is tartozik, a jobb oldali frontom berecseg (már -22..-25dB körül is), olyan mintha túlzottan kilengene a tányér. Számomra furcsa, mert ha olyan frekvenciát kap, amit nem képes leadni, akkor sem kellene recsegésbe átmennie. Jól gondolom vagy ez utalhat a hangfal sérülésére, ami esetleg csak most jött elő a SUB kiiktatása után?
Ami furcsa még, hogy a recsegés csak a jobb oldali frontból jön (mondjuk ezt egy R / L front cserével ki lehetne szűrni). Az elmúlt kb. 2 hónapban csak 2-3 alkalommal jött elő a dolog és tényleg csak egy-két jelenetnél.
Van erre bármilyen egzakt mérési / tesztelési módszer, hogy kiderítsem valóban sérült-e a hangfalam vagy csak a SUB hiányt szenvedi?
A frontjaim most 4 évesek, garancia még van rájuk, de kérdés, hogy ha ez tényleg sérülés, hogyan érvényesíthető a gari? Gondolok itt arra, hogyan bizonyítom, hogy soha nem kapott extra durva terhelést és már eleve ilyen volt (újként vettem forgalmazótól, de utólag kiderült, hogy volt már bontva a doboza, anno nem foglalkoztam vele, de most kicsit gyanús a dolog).
Lehet túlparázom a dolgot, de eléggé tanácstalan vagyok így bármilyen véleményt szívesen vennék.

Új subnak az SVS SB-2000 Pro-t néztem ki. Ha valakinek van bármi tapasztalata ezzel, azt előre is megköszönöm! A nappalis mozim kb. 38m2-en van.

[ Szerkesztve ]

(#180763) BBéci válasza gjanner (#180762) üzenetére


BBéci
titán

A recsegés a hangszóró meghibásodására utal.

Nagyon jó az a szubláda, de a jelenlegi itthoni ára borzasztó. Valamint akkora helyiségbe valami nagyobbat kellene keresni, esetleg passzívmembánosat vagy dupla hangszórós konstrukciót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180764) powerup2 válasza gjanner (#180762) üzenetére


powerup2
addikt

Oda kevés lesz a sb2000. És minimum 2 sub kell. Focal Aria 926 nekem is volt nagyon szerettem mert jó hangfal. De csak nem az octogon audioba vetted ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180765) python1 válasza gjanner (#180762) üzenetére


python1
veterán

Hallgass rajta olyan zenét, amiben van komolyabb mélyhang, hallgasd meg, hogy hol kezd berecsegni a másikhoz képest, ez a legegyszerűbb módja, ha nem szeretnéd megbontani a dobozt.
Bár etikátlan a forgalmazó részéről, hogy nem hívta rá fel a figyelmedet, hogy nem új, sőt még az eredetét, állapotát is eltitkolta.

(#180766) -KP- válasza gjanner (#180762) üzenetére


-KP-
addikt

Nem kizárt, hogy csak a hangfalon belül a vezeték ér neki hátulról a membránnak. Én jártam már így egy korábbi hangsugárzómmal. Csak meg kellet igazítsam a vezetéket belül és soha többé nem jött elő az idegesítő recsegő hang.

(#180767) VoidXs válasza -KP- (#180766) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csavarok mellett is jöhet ki levegő, én mindig azzal jártam meg.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180768) Rp526 válasza python1 (#180765) üzenetére


Rp526
aktív tag

Én egy lassabb youtube HZ test videóval szoktam ilyet keresni, aztán ha megvan a problémás freki, azzal etetem. Így lehet prezentálni is akár a hibát, keresni honnan jön, stb.

(#180769) -KP- válasza VoidXs (#180767) üzenetére


-KP-
addikt

És az recsegést okozott?

(#180770) lemmy9 válasza Rp526 (#180768) üzenetére


lemmy9
őstag

Testvideó? ;]

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#180771) Rp526 válasza lemmy9 (#180770) üzenetére


Rp526
aktív tag

Ki hogy szereti... :D :DD :C
Így visszaolvasva tényleg király :D

(#180772) VoidXs válasza -KP- (#180769) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon hasonlított a hangja egy sérült membránhoz, az első tippem az is volt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180773) Satyricon válasza MasterMark (#180751) üzenetére


Satyricon
addikt

Kicsit mintha ellent mondtatok volna egymásnak az előző kollégával... Mindegy, abban egyet értünk teljes mértékben, hogy azokat a végfokokat, amiket nem használok, azokat ki kell/ki kellene kapcsolnom.
Mivel kevésbé tudok angolul, ráadásul az erősítőt nemrég használom, (arról nem is beszélve, hogy sose volt hasonló erősítőm), jól jönne egy magyar nyelvű használati útmutató, mert így csak elnyomkodom... 38 éves vagyok, de ahogy öregszem, egyre jobban azt érzem, hogy nincs érzékem az ilyen kütyük használatához, túl bonyolultnak tűnnek a használati utasítás nélkül...

szóval megkérdezném...

Nincs valakinek elfekvőben a harman/kardon AVR 130 erősítőhöz magyar nyelvű használati útmutatója? Nem feltétlenül papír formában keresem, jól jönne a digitális verzió is.

Próbáltam volna lefordítani a google segítségével az angol nyelvűt, de elég nagy katyvasz jött ki belőle, sok mondatot nem is lehet értelmezni...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#180774) gjanner válasza BBéci (#180763) üzenetére


gjanner
tag

Köszi, igen kérdésesnek gondolom én is a szoba méretemhez ezt a típust, mindenhol kicsinek vagy legalábbis határesetnek írják, de mivel van 45 nap tesztelési lehetőség, szeretném "megnézni" mit tud.
(A szoba téglalap alakú és az egyik felében - merőlegesen a téglalap hosszanti oldalára - van az 5.1, bár tudom ez nem sokat oszt szoroz a légköbméter vs. teljesítmény tekintetében.)

@powerup
Nem, a netdepon vettem a frontokat.

@python1
A helyzet, hogy nem tudom már így utólag, hogy valóban volt-e baja anno és egy "kis" átverés alanya voltam-e... de ha igen, akkor elég ge*i dolog az eladótól. Az tuti, hogy én sosem járattam falbontó üzemmódban őket. Erősítő oldalon meg komolyabbat, nagyobb teljesítményűt is el kéne bírniuk a hangfalaknak (szerintem).

@-KP- és @VoidXs
megbontani egyelőre biztosan nem szeretném, tesztelem és meglátom mit eredményez, aztán megpróbálom a garanciális vonalat indítani, ha úgy alakul. Mindenesetre köszi az ötletet, esetleg csavarokat ellenőrzöm.

@Rp526
Szuper ötlet, köszi szépen, rá fogok nézni. Egyébként ha megvan a kényes frekvencia, akkor nem tudok esetleg még nagyobb kárt okozni benne, ha adagolom neki hibakeresés, lokalizálás gyanánt? Lehet hülye a kérdés, de félek az ilyentől, mert ez nem csak a fülemnek, de a lelkemnek is fáj, ha egy hangfalból ilyen hangot hallok...

[ Szerkesztve ]

(#180775) python1


python1
veterán

Nos itt egy videó, eddig is tudtam, hogy a center a legfontosabb eleme a mozinak, de, hogy tulajdonképpen a többi csak effekt, a jobb és bal is csak makóznak mellette ez azért megdöbbentő. Elmondja Grimani, hogy tulajdonképpen nem a frontok köré kellene építkezni, hanem a center köré, ezt osztom teljes mértékben én is.
Ebből látszik, hogy a gyártók és a markec mennyire hülyére vették az embereket, nem hiába mentünk néhányan a pro vonal irányába, keresve azt amit a moziban megélünk.

[ Szerkesztve ]

(#180776) BBéci válasza python1 (#180775) üzenetére


BBéci
titán

Sokan sztereózással kezdik/kezdtük és a mai napig legalább annyira fontosnak tartjuk, mint a sokpontegy hangzást. Ezért kissé másként látjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180777) python1 válasza BBéci (#180776) üzenetére


python1
veterán

Ez így rendben is van, de ha maximalizálni szeretnénk a mozizás élményét, ez a hozzáállás kevés lesz hozzá.
Ezt a magam bőrén tapasztalom, és majdnem mindig visszatérő probléma itt is a fórumon a center kérdése. Amióta áttértem vagyis megváltoztattam a nézőpontomat ebben a kérdésben, másként nézem vagyis hallom a filmeket.

(#180778) powerup2 válasza python1 (#180777) üzenetére


powerup2
addikt

Normális centert kell venni. A legtöbb ember frontokból vesz nagyot majd a centernek vesznek picit. A legtöbb gyártót nem érdekli milyen a center úgyis frontokból adják el a legtöbbet meg polc sugárzóból. Atmos hangfalakból nincs normális max beépithető.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180779) python1 válasza powerup2 (#180778) üzenetére


python1
veterán

Így van, lehetőséget kaptunk, hogy otthonunkba integráljuk a mozit, aztán valamiért félrecsúszott még az elején, ezért vannak még mindíg a félreinformálódások, és ezért tudják a sok fosch hangsugárzókat a nyakunkba ömleszteni.
Egyébként a videóban szó van a TV alatti feletti center értelmetlen elhelyezéséről, és van egy meglepő elhelyezés, amit még sehol sem láttam, de elméletileg leküzdi ezt az akadályt.
Nagyon tanulságosak ezek a Grimani videók.

[ Szerkesztve ]

(#180780) powerup2 válasza python1 (#180779) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam center terén nincs gond. De hamarosan kap a front oldal végfokot . Mert azért a c208 revelt etetni kell xd

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180781) python1 válasza powerup2 (#180780) üzenetére


python1
veterán

Igen, tulajdonképpen a center viszi a hátán az egész mozit, néha bekapcsolódva a FL-FR. és a surroundok, mint effekt sugárzók, ezért nem árt megfelelő energiával ellátni.
Nálam is meg van támogatva, főleg, hogy aktív váltás, így tulajdonképpen nincs ellene alternatíva, a végeredmény fenomenális., valószínű, hogy nálad is ál áthelyezés lesz a padlóra. :D
A legelső center végfokolásom alkalmával dőlt el, hogy változtatni kell a megszokott felálláson, ez egy 50kg-os végfok volt, a hatás megdöbbentő volt, és az is, hogy mit hagytam ki eddig a filmekből.
Jelenleg is csak röhögök magamon, hogy addig tulajdonképpen mit is vártam a mozitól, míg nem építettem rendes rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#180782) powerup2 válasza python1 (#180781) üzenetére


powerup2
addikt

Hát lassan kész lesz a mozi aztán talán teszek fel képet .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180783) python1 válasza powerup2 (#180782) üzenetére


python1
veterán

Kíváncsi leszek, na meg a hangra is.
Jelenleg a surroundok kialakítása van folyamatban nálam, ki kell találnom valami koncepciót a 4db elhelyezésére, vagyis a 2 oldalsóéra, tegnap kaptak komolyabb hangváltót a jelenlegi hátsó 2db, de már látom, hogy ezekkel is lesz némi foglalkozós órám, de szerencsére a hangszórók relatíve olcsón beszerezhetőek, amik az LCR családjába tartoznak.
Aztán még a szobaakusztika van hátra.

(#180784) powerup2 válasza python1 (#180783) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam is most az akusztikai alakitások mennek hát ez sem olcsó mulatság. kb 1 millióba lesz mire kész lesz.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180785) python1 válasza powerup2 (#180784) üzenetére


python1
veterán

Nem olcsó mulatság ez a játék, de minden egyes forntot megér, mikor bekapcsolom a rendszert és felcendül a szignál.

(#180786) skippper válasza python1 (#180775) üzenetére


skippper
senior tag

És 200 alatt milyen centert ajánlanátok, amivel nem megy félre az ember? :)

(fekvő formátum, TV-hez, nem vászon mögé)

[ Szerkesztve ]

(#180787) powerup2 válasza skippper (#180786) üzenetére


powerup2
addikt

200 alatt nem nagyon van :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180788) python1 válasza skippper (#180786) üzenetére


python1
veterán

A 3 ill 2,5 utasok amik már jók, akár fektetve állványos sugárzók is lehetnek jók, lényeg, hogy ha két mélyközép van benne, akkor ne azt a frekvenciamenetet adják le (2,5 út) vagy az olyan elrendezésű mint powerup2 revel c208 centere.

(#180789) VoidXs válasza skippper (#180786) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Itt gyűjtöttem párat, az SVS Prime Center egy jó döntés lehet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180790) python1 válasza VoidXs (#180789) üzenetére


python1
veterán

Ezek tökéletesek.
Mire gondoltál a sok driverrel kapcsolatban( "vagy diffrakcióellenző (sok driver) ("?

(#180791) VoidXs válasza python1 (#180790) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha csak két driver van ugyanarra a sávra vízszintesen, 50% esélye lesz, hogy oda ülsz le, ahol kioltják egymást. Ez 1-nél 0, 4-nél közel 0.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180792) python1 válasza VoidXs (#180791) üzenetére


python1
veterán

Ja, így már világos, félre olvastam az előbb, difrakcióelemzőt olvastam azt hittem, hogy van valami új csoda szoftver. :DDD

(#180793) VoidXs válasza python1 (#180792) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Diffrakcióelemzés: nagyon gyors beállításban húzod oldalra az SPL mérőt. :D Amúgy a Klippel jó rá, ha van felesleges 40 milliód rá. :DDD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180794) BBéci válasza powerup2 (#180778) üzenetére


BBéci
titán

Sokan hirdetik, hogy nem kell centersugárzó, a két front simán helyettesíti. Csak akkor kell, ha egynél többen nézik a filmet. Erre mit lépsz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180795) -KP- válasza VoidXs (#180791) üzenetére


-KP-
addikt

Most megint ellent fogok mondani. Nézd meg Erinnél a Klipsch centerek méréseit. Neki ugye a 40milliós Klippel mérője van. +-10fokig jók kb. Hiába van 4 sugárzó vízszintesen, mert középen ugyanúgy 2 utas mtm, ugyanúgy 2 hangsugárzó adja le a közepet, a két szélső hangsugárzó csak mélyet tol, az mtm probléma miatt oly mindegy, hogy van vagy nincs.

Itt a videó.

írott cikk külön:

Klipsch RP-404C II mérés
Klipsch RP-500C II mérés
Klipsch RP-504C II mérés

(#180796) powerup2 válasza BBéci (#180794) üzenetére


powerup2
addikt

Hát akik ezt hirdetik azok nagyon buták. És amelyik gyártó ezt mondja azt el kell kerülni.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180797) BBéci válasza powerup2 (#180796) üzenetére


BBéci
titán

Itt a fórumon is írták páran.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180798) -KP- válasza powerup2 (#180796) üzenetére


-KP-
addikt

A fantom center létezik, de tényleg csak egy személynek. Sőt, egy ülő személynek :P Ha pl. vízszintbe helyezkedek a kanapén, az már bőven egy másik ülőpozi helye. :DDD

(#180799) powerup2 válasza BBéci (#180797) üzenetére


powerup2
addikt

hát nem tudom ki mondta de :W :W :W . Minden házimozi alapja a center ha az nem jó akkor az egész mehet a kukába. MTM centernél egy személyes a mozi. Ami akkor lesz rossz ha 3-4 ember nézz filmet. Focal centernél is az volt a gond hogy volt egy 1m rész amibe jó volt a hang. Két ember nagyon közel egymáshoz élvezte. Revelnél meg teljesen mindegy hol ülsz a kanapén, ez azért elég jó. Arról nem is beszélve milyen dinamikai ugrásokra képes. Párbeszédek meg félelmetesen jók nem túlzó pont tökéletes.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180800) powerup2 válasza -KP- (#180798) üzenetére


powerup2
addikt

Hát én soha nem próbáltam de nem is fogom.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.