Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180901) skippper válasza -KP- (#180900) üzenetére


skippper
senior tag

Ehhez kell egy pár nap, hogy tisztességesen meg tudjam csinálni :)

(#180902) -KP- válasza skippper (#180901) üzenetére


-KP-
addikt

Oké, kíváncsi vagyok mire jutsz. Majd írd meg!

(#180903) python1 válasza denesdr (#180899) üzenetére


python1
veterán

Köszi neked is! :R
A Linkwiz -Rley 24dB/okt váltásnál is pontosan azt a fázifutást kaptam a váltás körül a Bw váltással, viszont a RL24 laposabb a váltás körül, és a Bw váltásnál valamiért kisebb a torzításom is..
De valamit elcsesztem most vettem észre
Most nekifutok még vagy 100X. :DDD
skippper
Arra én is!

[ Szerkesztve ]

(#180904) VoidXs válasza python1 (#180896) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Cavern fázisdetektora sose volt túl megbízható, de van az a módszer, ami megoldja, csak arra az esetre tartogatom az ilyesmiket, ha valamelyik kalibrátor elhúzna mellettem. Egyfajta biztosítás. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180905) -KP- válasza skippper (#180898) üzenetére


-KP-
addikt

Ja, ez elkerülte a figyelmem. Frontok dedikált végfokon, de a center nem? Milyen avr/végfok kombóról beszélünk?

(#180906) skippper válasza -KP- (#180905) üzenetére


skippper
senior tag

Denon 3700H + AUDIOPHONICS MPA-S250NC a frontoknak

(#180907) python1 válasza skippper (#180906) üzenetére


python1
veterán

Első lèpèsben a vègfokra kösd a centert a frontokat meg az AVR- re.

(#180908) skippper válasza skippper (#180906) üzenetére


skippper
senior tag

Ideális esetben nyilván ez lenne a következő a bevásárlási listán, de ez kicsit overkill most árban :)

(#180909) skippper válasza python1 (#180907) üzenetére


skippper
senior tag

Tesztnek jó, de biztos, hogy most a frontoknak kell a végfok, két okból is:
- zene
- 11 csatorna

(#180910) -KP- válasza skippper (#180906) üzenetére


-KP-
addikt

Pár hete volt avx-en eladó egy példény ennek a mono 1 csatis párjából bagóért. Le kellett volna csapnod rá. Az se kizárt, hogy az ncore végfok és az avr beépített végfoka közötti különbséget hallod.

(#180911) skippper válasza -KP- (#180910) üzenetére


skippper
senior tag

Persze, fájdítsuk csak a szívemet... Mindenesetre csináltam egy ilyet, hátha a jövőben nem maradok le róla :W

(#180912) -KP- válasza skippper (#180911) üzenetére


-KP-
addikt

hifisharkon regisztrálj be még, és csinálj egy keresőfeltételt.

(#180913) m3ss válasza skippper (#180883) üzenetére


m3ss
veterán

hanem inkább olyan, mintha egy telefonon keresztül hallgatnám.
en pont igy jellemeznem az lcr600 s3-at, persze nem minden filmen zavar. de nagyon sok filmnel ezert kell bekapcsolnom a feliratot, mert ilyen "bugo" hangja van. kocsiban gagyi hangcuccal is hasonlot hallok, amikor podcastokat hallgatok hangosan. ott ha leveszem a melyet kicsit szokott segiteni az erthetosegen.nehez kiszurni, mert podcastban neha hallani, hogy szar a mikrofon vagy kezeletlen szobabol beszel a vendeg. de hogy filmeknel miert valtozo ez, azt mar nem ertem..ha jol emlekszem elozo kisebb centerrel meginkabb jellemzo volt ez a "bugo" hang...kovetkezoleg lesz vmi problemas film/jelent le fogom menteni, hogy tudjam tesztelni.
berakok egy surroundot center helyere, vagy 4.1-re allitom az erositot..vagast mar probaltam 90-100 hz-en. lehet valtozott vmi, de vakteszten sztem nem mondanam meg..
valojaban leginkabb ezert vagyok raporogve a hangfal upgradere..meg a c250/c350-re.
lehet akusztikazast is elore kellene hoznom kicsit..tegnap kinyitottam a ruhasszekrenyt filmnezes kozben, ujrakalibralas nelkul. egy 2m magas, tobb mint 1 meter szeles szekrenyt, 50 cm melyseggel tele ruhakkal, kb a jobb oldali elso reflexios ponton van. nem kicsit jobb lett a hangzas, mintha nagyobb is lenne a ter. erdekes modon a film vegere, pedig halkan neztem, a jobb fulemben rendesen nyomast ereztem, mintha bedugult volna..megszoktam volna vagy ennyire nem volt balanszban a ket oldal?
sztem jobb oldalrol ez lesz az akusztikai panelem, beleapplikalok a szekrenybe vmi fekete hangatereszto barsonyt ami eltakarja majd a ruhakat. masik oldalra meg majd lesz vmi panel. mennyezetet nem tudom kezelni majd, nappali..

amugy stereo, pl2 temara. en ujabban sok 2.0 anyagot (regebbi filmek, videok, podcast) inkabb stereban hallgatok, mint pl2. dolby pro logic 2 nekem kicsit monora hajaz, front es surround fuszerezessel. nekem kb. jobban bejon a 2 front hangzasa. raadasul tok jo teret csinalnak, olyan mintha center is lenne...el is gondolkoztam multkor, ha tv-s setup fele mennek, biztos van ertelme ilyen gagyi centereknek amikor alig van tavolsag a frontok kozott? el is gondolkodtam egy 4.1-en amikor meghallottam ezket a dynaudio 52 se hangfalakat..persze most maradok a projektornal, meg centernel...

skipper en kozel vagyok es cserelnek veled szivesen centert par napra, de sokat nem fog segiteni, ha az enyem sem szol igazan jol :D
egy silver centert kellene letesztelnem itthon...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180914) -KP- válasza m3ss (#180913) üzenetére


-KP-
addikt

Ha már Dynaudio. Van nálam épp egy Dynaudio Emit 25C center és komolyan ledöbbentem tőle. Ez egy 2.5 utas center, ugyanazzal a hangszórókészlettel és váltási pontokkal mint az Emit 30-as álló, csak kicsit kisebb dobozban. De ezt ugye írják is a weboldalon. Úgy gondolom, ez egy vállalható kompromisszum így. Nem, nem jobb mint a Martin Logan centerem, ami újonnan majdnem 1 misi volt(10 éve, képzelhetitek mai árak mellett mibe kerülne...), de ez listaáron 250k(bár azt hiszem most áremelés fog jönni) és simán együtt tudnék élni vele így 3 nap után. Bírja a hajtást, sőt még szereti is. Szép, tiszta hangja van, nincs benne semmi, ami nem odavaló. Kipróbáltam direkt a kanapé szélén is, ha esetleg képzeletben többen moziznánk nálam és kiszorulnék az MLP-ből, és úgy is jó volt. Ugyanis elég gyakori nálam, hogy többen mozizunk, karácsonykor konkrétan 5-en néztünk meg egy filmet. Bár az átlag inkább 2-3 fő. Szóval nekem az is szempont, hogy ne csak középről hallgatva legyen jó. Tegnap Greatest Showmannal teszteltem, meg Rogue One-al. Utóbbit végig is néztem, nem kis hangerőn és baromira élveztem. Most egy darabig tesztelem még, hogy kiismerjem, aztán majd valamikor eladó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#180915) spiky03


spiky03
veterán

Anthemnél melyik érték a mérvadó azt tudjátok?

Mert pl az erősítőn, ha megnézem a hangfal beállításokat ott a szubnak 3 dB van beállítva, viszont a progiban az ARC meg 0 dB-re állította most a micro martyt.
Fel van töltve az új mérési eredményt és az is van beállítva.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180916) I'am Dony válasza spiky03 (#180915) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az Arcamnál is előfordul, hogy bár jelzi az új setup betöltését, az még sem történt meg. Ha lehet kapcsold ki/tedd offra az új bemérést, majd újra kapcsold vissza.

(#180917) spiky03


spiky03
veterán

Rendben, köszi az infót.
Akkor kikapcsolom majd vissza és kiderül.

De az a fura, hogy a profil neve meg az ami az új bemérésnek lett. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180918) ctrlaltdel13 válasza -KP- (#180914) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Törölve

[ Szerkesztve ]

(#180919) -KP- válasza spiky03 (#180915) üzenetére


-KP-
addikt

auto bemérést csináltál? törlés feltöltéssel? Nem tudom az újnál hogy van.

(#180920) spiky03 válasza -KP- (#180919) üzenetére


spiky03
veterán

Rendesen teljes mérést csináltam 5 pontban.
Törlést nem csináltam, csak feltöltöttem az új mérés eredményét.

Nem jól csináltam?:U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180921) -KP- válasza spiky03 (#180920) üzenetére


-KP-
addikt

Mondom nem vágom, az új ARC-ot. Nekem még az ősrégi van. Ott auto mérésnél magától csinálja a mérést,törlést,számítást, feltöltést egymás után. Full mérésnél szerintem ok. A hang tetszik?

(#180922) spiky03 válasza -KP- (#180921) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem MRX710em van.

Sajnos még mindig nincs meg az a mély amit vártam. :((( (-25 dBen hallgattam)

De kipróbálom majd a másik oldalon is, hogy ott mit mutat.
Mert eddig kb olyan mint az Ulti.

Lehet tényleg kell a nagyobb végfok és a 2 db szub.... Marty + Ulti.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180923) -KP- válasza spiky03 (#180922) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem meg d2v3d-m, amin csak a legrégebbi arc működik, neked meg működik a genesis is bizonyos szintig. Nem értem mit vársz -25-ön. Ha kevesled a mélyet, tegyél rá pár 1-2 dB-t.

(#180924) spiky03 válasza -KP- (#180923) üzenetére


spiky03
veterán

Már az is elég hangos volt. :DDD

Majd tekerek, a végfokon majdnem fullon van a poti.
Az erősítőn meg ugye most nem tudom melyik a helyes, amit ott ír ki vagy amit az ARC csinált?

Nah mindegy majd kísérletezgetek valamikor, amikor lesz családmentes pár órám. :DDD

Vagy lehet Crown helyett másik végfok kellene?:U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180925) python1 válasza -KP- (#180923) üzenetére


python1
veterán

Valahogy ezt sem èrtem, vagyis a szubot, nálam mèg nagyon halkan is kijön a hatása, igaz a kanapè mögött vannak, de csak 12"- osak, kb 100w/db. Kènyelmes mozis hangerőn üt, ès a kanapè is elindul alattunk.
Szerintem a helye nem megfelelő, nálam frontoldalin semmit sem èrnek.

(#180926) spiky03 válasza python1 (#180925) üzenetére


spiky03
veterán

Igen lehet nálam is az lesz a baja.
Aki hozta a martyt ő is azt mondta, hogy nála elől nem volt jó csak a kanapé mögött.

Mondjuk az a baj, hogy én előre tudom tenni jobbra vagy balra kb, más helyem nem nagyon van.
Max a kanapé jobb oldalán lenne, de ott meg ott a kutya, nem biztos, hogy díjazná egy nagyobb akció film közben :DDD;]

De lehet letesztelem ott is majd, ha átjön egyik haver mert egyedül nem olyan kellemes ezeket a 40+ kg kockákat pakolni :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180927) Khaosz55 válasza python1 (#180925) üzenetére


Khaosz55
addikt

Iegen nálam is kanapé mögött a legjobb, beszakadásmentes freki ment és a halkan is megvan amegfelelő hatása illetve érzése. Annyi, hogy kanapé mögött 70-75Hz-en megvágom. Ha feljebb engedem nem tetszik az összhatás.

(#180928) Khaosz55 válasza spiky03 (#180926) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem tudom mért van az, hogy mindenki alapból előre rakja subbot még ha van máshol is hely. A legtöbb esetben elöl van a legtöbb hely és fényképeken is ott mutat a legjobban, de nálam is nagyon rossz helyen vannak elöl az ultik mérések alapján, csak hát én sem tudom máshova őket rakni.

[ Szerkesztve ]

(#180929) Khaosz55 válasza spiky03 (#180924) üzenetére


Khaosz55
addikt

Miért lenne jobb ha lecserélnéd a Crown-t egy másik végfokra? 1 sub és +200-400 wattal sem váltanád meg a világot. Kell még egy sub.

(#180930) m3ss válasza spiky03 (#180922) üzenetére


m3ss
veterán

de miert kellene -25-on hasba vagnia a melynek?
-25on a parbeszedet nem erted nemelyik filmen. en legalabbis nem igazan, ujabban este -23-on filmezek medium dynamic volume-val.. barkit is hasba vag a mely -25on? sztem az egy rosszul beallitott rendszer. tedd be -15-on az overlord air landing jelenetet es lesz mely meg hangero :DDD en nem mertem tovabb tekerni meg , nagyon durvan megtolti a szobat...

akusztikazas folytkov: felhoztam egy 60x110-es 5cm vastag gyerek kokusz gyerekagy matracot, odaraktam a baloldali reflexios pontra. masik oldalon a nyitott szekreny es megneztem a demokat amiket szoktam. meg mindig kalibralas nelkul. durva, mintha uj hangfalaim lennenek tron light cycle chase-nel amikor utkoznek (-12dB-en), vagy amikor csilingelnek a penzermek a ready player one race-ben megszunt minden zavaro magas hang. de a mely az meg durvabb lett azt hittem hogy ez a suru, jo meredek szogben lefele nezo zsalugateres szekrenyajto nem akadaly neki, meg hogy eleg basszus csapdanak a konyha, de lehet megse...mert most nyitott szekrenyajtoval, kb. megnyilik az egesz 2.5 x 2.5 m-es szekreny a subnak...vagy nem tudom mi tortenik, de brutal milyet szol. teljesen mas lett az egesz mely tartomany...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180931) spiky03 válasza Khaosz55 (#180929) üzenetére


spiky03
veterán

Most per pill 2 van :DDD
A micro marty meg a zárt Ulti mind a kettő 15".
Csak ugye 1 végfokom van a Crown XLS 1002, ami nem elég mind a kettőhöz sajnos.:(((

Gondolom azért rakja oda mindenki mert ahogy írtad is kb minden hol ott van meg oda a legegyszerűbb letenni.
Pl én is ha a kanapé mellé szeretném akkor a hangfalkabelt körbe kellene vezetni a nappalin, ami szerintem lenne 10 méter hanem több hangfalkabel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180932) I'am Dony válasza spiky03 (#180931) üzenetére


I'am Dony
őstag

Véletlenül sem rendezném át a lakásodat kéretlenül, de valószínűleg a legrosszabb helyen van a doboz ill. MLP egymáshoz képest. Nincs esetleg lehetőséged rámérni vkivel a lehetséges helyekre? A 10+ m kábelt át tudnád hidalni egy vezeték nélküli eszközzel és a 710 jó eséllyel tudná még kezelni a plusz késleltetést is.

(#180933) Gino20 válasza spiky03 (#180931) üzenetére


Gino20
őstag

Nekem fronton nem volt hely és hátra (oldalra) került a SUB. Anno nekem azt mondták, hogy 10m felett ne nagyon akarjak SUB kábelt használni. Nem látható módon (padláson keresztül) nekem kellett volna vagy 14-15m, így Én végül egy ilyet vettem [link] persze 2-3 éve még nem ennyiért. A gyári jack-rca kábele pocsék volt (kontaktos), amit cseréltem, de maga a termék tökéletes. Létezik olcsóbban is egyéb gyártótól [link] ha esetleg érdekes lehet a dolog.

(#180934) I'am Dony válasza m3ss (#180930) üzenetére


I'am Dony
őstag

A saját rendszeremen tapasztaltak alapján kell, hogy mondjam, ha a szub megfelelően van méretezve a helyisgéhez és jól van beállítva ill. az AVR-ben van kellő tartalék a -25 dB hangerőn bizony hasba fog vágni, ha olyan a jelenet. És ezt normálisan beállított rendszerre értsd, ne agyig felhúzott szubra. Nálam is hiányzott ez az érzés addig, amig kisebb szubok és Audyssey ill. YPAO által kezelt erősítők voltak.

[ Szerkesztve ]

(#180935) spiky03 válasza I'am Dony (#180934) üzenetére


spiky03
veterán

Igen én is ezt gondolom, hogy nem teljesen jó a beállítás, vagyis azon lehetne még finomítani.
Kb 40 nm a nappali konyha egyben és 2,8 m a belmagasság, ahol van a rendszer.
Én sem hinném, hogy gyenge lenne a szub/végfok páros (hídba van kötve a szub).

Köszi a jeladokat, erre nem is gondoltam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180936) Dorian válasza I'am Dony (#180934) üzenetére


Dorian
félisten

"-25 dB hangerőn"
Csakhogy nincs ilyen, ez mindenkinél más hangnyomást jelent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180937) I'am Dony válasza Dorian (#180936) üzenetére


I'am Dony
őstag

A -25 dB-t szerintem rajtad kívül mindenki más értette és van ilyen, mert egzakt, pontos érték. Az viszont igaz, hogy ez mindenkinél más hangnyomást jelent.

(#180938) Dorian válasza I'am Dony (#180937) üzenetére


Dorian
félisten

Ha mindenkinél más hangnyomást jelent, akkor mennyit érsz vele, hogy van ilyen érték? :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180939) I'am Dony válasza Dorian (#180938) üzenetére


I'am Dony
őstag

Lejárt a szerk...

A -25 dB-t szerintem rajtad kívül mindenki más értette és van ilyen, mert egzakt, pontos érték. Az viszont igaz, hogy ez mindenkinél más hangnyomást jelent. Itt a példában nem ezen volt a hangsúly és tekintettel arra, hogy általában 20-40 m2-en ill. 3-5 m. nézői távolságokról mozizunk legtöbben ez a hangnyomás jelentősen nem fog eltérni. Mindemellett a legfontosabb a helyiséghez való helyes illesztés, ahogy írtam is: ha a szub megfelelően van méretezve a helyisgéhez :DDD

[ Szerkesztve ]

(#180940) Dorian válasza I'am Dony (#180939) üzenetére


Dorian
félisten

De simán, és nagyon jelentősen is eltérhet, nem csak méret, hanem kalibráció-függő is. Nálam a gyerekmesék mennek -15dB-en, a filmezés meg -5 körül. Ha pedig ismered a Decibell-skálát, akkor tudod, hogy a 5-25 milyen nagy különbség.
(A legfontosabb - a méretezésnél is fontosabb - a helyiségen belüli jó elhelyezés. Mert ha a kalibráció levágja a ~15-20 dB-nyi kiemeléseket, meg lejjebb veszi az általános szinteket, hogy a szintén ~10dB-es beeséseket egyengesse, mindjárt kevés lehet egy légm3 által számolt teljesítmény. Ill ha közel tesszük azzal is sokat lehet nyerni.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180941) m3ss válasza I'am Dony (#180934) üzenetére


m3ss
veterán

de mihez kepest vag hasba? melyik jelenet? beulok egy moziba es utana a -25dB hangero nekem illuziorombolo a nagy keppel egyutt, hianyerzetem van...konkretan azon gonodlkozom neha, hogy eloveszem a hd600-at mert nekem ez halk. zajok, parbeszed, minden halk...dynamic volume nelkul tenyleg inkabb fejhallgatoznek.
viszont nem sok rendszert hallottam, nem is ertek az audiohoz, sok tapasztalatom sincs ilyen teren. szoval nem kizart, hogy valami teljesen rosszhoz vagyok szokva. de amugy akarmit hallottam, lattam mindig irigykedtem mindenre. kep, kontraszt, akusztika, terhangzas stb..de vhogy a subomat nem adnam. plane nem ennyiert. vagy jo most ebben az elrendezesben az akusztika es szerencsem van, es ennyire jo az xxls 400, vagy csak nem hallottam meg jo reflexes rendszert :DDD mert nekem egyik sem tetszett igazan.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180942) m3ss válasza Dorian (#180940) üzenetére


m3ss
veterán

ha 15nm-re rakom a rendszerem es -25dB-en hallgatom, akkor nem uazt a hangnyomast fogom hallani, mintha 30nm-en hallgatnam 25dB-en?, termeszetesen bemerve. ezt nem ertem.
nalam 3 kulonbozo denon erositovel, mas szobaelrendezes, mas center, mas surroundok es meg mindig ugyanaz a hangero ha -12dB-re rakom a tront, evek ota hallgatom. persze a szoba merete nem valtozott :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180943) Khaosz55 válasza spiky03 (#180931) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megvan hajtva a sub rendesen? Nekem ezt tudja a végfok az ultival. [link]
Szólj ha nem indul el a videót mert "nem nyilvános-ra" van rakva.

(#180944) spiky03 válasza Khaosz55 (#180943) üzenetére


spiky03
veterán

Szép :C
Nálam így szerintem akkor lengett amikor a tejfakaszto volt és zenén -15dBig feltekerem még akkor a Marantz 6009es erősítőt :DDD

Pl a micro martyt, amikor a teszteltem tegnap ott éreztem, hogy mozog amikor oda tettem a kezem:D

De nálam az Ulti sem járt így filmek alatt. Mondjuk az is igaz, hogy a film nézése közben nem menten oda megnézni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180945) BBéci válasza spiky03 (#180931) üzenetére


BBéci
titán

Az SVS vezeték nélküli jelátvivője meglepően jól dolgozik, azzal kiváltható a 10+ méteres kábel.
Későn vettem észre, hogy Gino20 már ajánlotta. Amikor teszteltem, felébe került mint most. :(((

#180944spiky03
"ott éreztem, hogy mozog amikor oda tettem a kezem"
Akkor az sok minden egyéb volt, csak nem tesztelés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180946) Khaosz55 válasza BBéci (#180945) üzenetére


Khaosz55
addikt

Neki nem jelkábel kell, az ulti és a micro marty is DIY ami passzív. Neki 10-12 méter hangsugárzókábel kell gondolom.

Spiky03 nekem kb nem mond semmit -15 vagy -25-ig feltekerted hangerőt. Az csak egy skálázás. Nálam pl 0-95-ig megy a hangerő szabályzó, de nem mindegy hogy egy DTS-HD-t kap vagy egy gyenge magyar szinkronos jelet.
Egy DTS-HD, atmos jellel kb 85-ön kihajtom a rendszert amíg egy gyenge jelű magyar hangsávval kb fele akkor a teljesítmény ugyan akkor hangerőn..

Be kell rakni valami jó zsíros Rapp számot vagy bass test számot YT-ról, aztán tekerd fel, ha aránytalanul halk a sub, akkor meg dob rá pár dB-t. Nincs a távirányítón dedikált gomb a sub-nak ? Ott tudod állítani zenehallgatás, filmnézés közben, ha a Crow-on zúzósabb jelentnél bevillan a piros (túlterhelésjelző) akkor elérted az erősítő határát. Amíg nem próbáltad ki bevillanásig, addig nem is tudod jelenleg mit tud maxba a sub.

(#180947) kimi02


kimi02
őstag

Próbálgatom a REW mérést.
Számitógép HDMI-vel van összekötve az AVR-el , és PCM-et ír ki , ez így jó?
Mértem a hangfalakat , visszavettem a 250hz-t az AVR-ben -10dB-t de az egész görbét húzta le , ez normális vagy valamit nem jól csinálok ?

(#180948) Khaosz55 válasza kimi02 (#180947) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nics véletlen a Q érték ahol a HZ-et és a dB-t állítod ? Ha pl 1-en van akkor nagy sávban állítja a beállított dB-t. Ha pl 10-re vagy 20-ra (nem tudom mennyit enged) akkor kis sávban állítja a dB-t. Tehát minnél nagyobb a Q éréke annál kisebb sávra érvényes a beállított érték.

[ Szerkesztve ]

(#180949) m3ss válasza Khaosz55 (#180946) üzenetére


m3ss
veterán

Spiky03 nekem kb nem mond semmit -15 vagy -25-ig feltekerted hangerőt. Az csak egy skálázás. Nálam pl 0-95-ig megy a hangerő szabályzó, de nem mindegy hogy egy DTS-HD-t kap vagy egy gyenge magyar szinkronos jelet.
Egy DTS-HD, atmos jellel kb 85-ön kihajtom a rendszert amíg egy gyenge jelű magyar hangsávval kb fele akkor a teljesítmény ugyan akkor hangerőn..

az ok, hogy filmenkent valtozik. de ha tesztelunk, nyilvan mindig ugyanazzal a jelenettel, hangsavval, ugyanazzal a hangero skalaval...
nekem is volt olyan film, ahol meg a jo minosegu truehd savot is -8-on hallgattam, de pl az overlord vagy blade runner 2049 demot nem igazan akarom -15-nel hangosabbra rakni.
en tront mindig -12dB-en tesztelem, megjegyeztem, mert -10-en elkezdett mindig klippelni az x4000, vagy nem tudom mit csinalt, de mintha egy rele elkezdett volna kattogni benne, ezert -12 dB-re szoktam ra. ott nem csinalta. akkor meg 4.5 meterre volt a hallgatoi, most 3m korulre vagyok bemerve. csodalkoznek, ha lenyegesen halkabb vagy hangosabb lenne az ezerszer latott jelenet :D ugyanolyan kb...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180950) kimi02 válasza Khaosz55 (#180948) üzenetére


kimi02
őstag

Az AVR-ben nincs lehetőség Q érték állítására , csak a Hz-ket tudom.
Itt pl 3 féle Eq beállítás van és ugyan az az eredmény. a dB-t leszámitva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.