Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179301) Dorian válasza Tamoo (#179300) üzenetére


Dorian
félisten

Én sosem vettem észre

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179302) Tamoo válasza Dorian (#179301) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is csak úgy, hogy dugdostam oda a fülem, méterekről senki nem tudja megmondani melyik melyik. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#179303) rudi77


rudi77
tag

Végül rászántam magam és lecseréltem Dune max vision 4k lejátszómat. Egy jól megépített
HTPC lett az utód Ryzen alapokra építve. És nagyon jól tettem! Kép minőség egy alap WIN10-Kodival is nagy ugrás a Dune lejátszóhoz képest. Hangilag is pozitív a változás. Most hogy minden adott szívesen kipróbálnám a Htpc-t audió processzorként is. Ehhez kérnék tippeket milyen hangkártyát szerezek be. Közép-felső kategóriás 7.1 jöhet csak szóba. Nagyon meggyőzőnek kell lennie az eredménynek hogy ha jelenlegi 7.2.4-et leépítem 7.2-re. Kicsit félek földhúrok vagy egyéb zavaró zajoktól. Ezért is kérdéses Pci-e vagy usb? Várom az ajánlatokat!

[ Szerkesztve ]

(#179304) synar válasza rudi77 (#179303) üzenetére


synar
őstag

Szia!
Én is gondolkodom egy HTPC építésén. Fel tudnád tenni a konfigod összeállítását, akár privátban is elküldheted. Nagyon köszönöm előre is.

(#179305) VoidXs válasza rudi77 (#179303) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szerintem örülni fogsz annak, hogy PC hangkártyából a középkategória kb. 10000 forintba fáj. Ez például a Xonar DX, és hangminőségben a Trinnov szorongatja őt alulról. Csak belsőt javaslok, mert külső egyszerűen nem kap elég teljesítményt érdemi jelszint előállítására, sőt, az is számít, hogy melyik USB bemenetbe, és elosztóval vagy nélküle kötöd-e, a hangerő drasztikusan változik. Sajnos laptoppal U7-re vagyok kárhoztatva, és extra erősítés kell neki, utálom. Földhurokkal könnyű a dolgod, hiszen nem a géptől függ, hanem hogy az erősítő elcsatolja-e jól, mert a PC nem fogja.

Egy fontos megjegyzés, üröm az örömben, hogy bár a jó kártya olcsó, a hangminőség nem igazán rajta áll, hanem a tápon és néha az alaplapon. Ezek együttállása elérheti, hogy az említett DX egy belépő Onkyo zajszintjén legyen, vagy bőven megverje az Altitude-okat. A táp feladata, hogy teljesen külön sínt kapjon az audio, ne tudja más rángatni (mert akkor van az, hogy mozgatod az egeret és hallani a hangszórón). Ez az infó a táp oldalára szokott matricázva lenni. Az alaplappal kapcsolatban nagyon rossz hírem van, ugyanis ez lutri. 4-5 lap volt nálam, mind a belépő kategóriában, és valamelyiken volt zajprobléma, szennyezett volt a PCI tápösvény, ami szintén a kártyán csapódik le, valamelyiken nem. Ha most nem zizeg ezerrel a kártya, abból tudod, hogy jó a lapod és nem kell bántani. Szintén fontos kiemelni a tápról is, hogy ne előre vedd, csak ha a zajszint elviselhetetlen, és sisteregni hallod a hangszórókat. Ha nem hallod, felesleges szintet ugrani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179306) rudi77 válasza synar (#179304) üzenetére


rudi77
tag

Asrock b450m pro4-f alaplap.
Ryzen 3200g proci
EVGA 650 táp
2x8gb ram
500gb M.2 ssd
Silverstone SST-GD08B ház
Nvidia 1060 videokari de kivettem Ryzen is jól teljesít Madvr nélkül.

(#179307) synar válasza rudi77 (#179306) üzenetére


synar
őstag

:R

(#179308) rudi77 válasza VoidXs (#179305) üzenetére


rudi77
tag

Sajna nvidia 1060 kari mikor a gépbe volt és a madvr adót neki terhelést a center sugárzómból zajok keletkeztek. Ha nem volt nagyon megterhelve a videokari akkor zaj nulla volt. Nem jöttem rá hogy lehetne orvosolni. Nvidia hdmi----Denon 4700---- végfok volt a kapcsolodás nálam.

[ Szerkesztve ]

(#179309) VoidXs válasza rudi77 (#179308) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ugyanaz a lapom volt, mint neked, így az biztos nem probléma, vagyis a tápolás okozta, esetleg a kártya ennyi AC-t visszanyomott a földre.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179310) rudi77 válasza VoidXs (#179309) üzenetére


rudi77
tag

Tegnap kísérleteztem és kiderült hogy az egyik sub-al veszekszik a HTPC. :W

(#179311) VoidXs válasza rudi77 (#179310) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mit jelent az, hogy veszekszik?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179312) rudi77 válasza VoidXs (#179311) üzenetére


rudi77
tag

Nvidia 1060 kártyám madvr-el megterhelve zajokat generál a hangszórókban.Ha a mélyládát a konnektorból kihúzom megszünnek a nemkívánatos zajok.

(#179313) -KP- válasza rudi77 (#179308) üzenetére


-KP-
addikt

Nálam mikor Anthem MRX500 + Linn Majik DSI volt a sorrend, iszonyat zaj ment a rendszerbe. Végfok+proci esetén meg semmi. Minden más ugyanaz, még a kábelek is. Csak hónapokkal később cseréltem XLR-re.

[ Szerkesztve ]

(#179314) VoidXs válasza rudi77 (#179312) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Na ezt hívják földhuroknak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179315) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Most hogy all a tudomany HTPCvel ha kell 4k, HDR10+ és Atmos+HD audio? Plexhez kellene egy lejatszot epitenem, mert nem igazan talalok ilyen vasat.

(#179316) VGNewL


VGNewL
csendes tag

Sziasztok!

A rendszerem Marantz SR8015, a front Audia Flight Tree S-sel hajtva, a frontsugárzó Audio Physic C30. A szoba mérete 25 m2.

1.Milyen mélynyomót ajánlotok hozzá? A film természetesen nem mindegy, de a prioritás a zene. Amiket néztem: SVS SB-3000, SVS SB-2000 PRO, Velodyne Deep Blue 15", Focal Sub 1000 F, B&W DB4S. Kb. ebben a nagyságrendben gondolkodom... de minden tanácsot szívesen veszek, nézem a használtakat is.

2. Rendszer beállítása. Jelenleg csak a hangfal távolságok, és a hangnyomás van beállítva. Ha meglesz a sub akkor szeretném rendesen beállíta(t)ni. Érdemes valami hozzáértőt hívni (ha igen kit ajánlotok), vagy magam is meg tudom csinálni? Van ugye a Marantz féle saját bemérése, ill az Audyssey MultEQ App (fizetős, érdemes?).

(#179317) devil-k válasza VoidXs (#179314) üzenetére


devil-k
nagyúr

És ilyen esetben mi a megoldás a földhurokra?

- mozi bolondéria -

(#179318) bandor


bandor
tag

Sziasztok!

Újrakalibráltam a rendszeremet az erősítő (Marantz 5013) Audyssey Multeq xt32 kalibrációjával. A hangfalak front Mission Lx5 MKII, center Mission Lx2 c2, surround Mission Lx2 MKII, hátsó surround Mission LX-3D MKII kiegészítve egy Wharfedale gx10 subbal. A sub hátulján a vágási frekvenciákat maxra állítottam.Többször is lefuttattam a tesztet és meglepő módon az erősítő a következőképpen állította be a frekiket : frontok 110 hz, az összes többi hangszóró 40 hz. Hallásra jobb, egységesebb lett a hangzás ( eddig hangnyomásmérővel volt beállítva) mint előtte, de nem értem hogy a surroundokat miért vitte le 40hz-re ameddig ugye le sem tudnak menni, míg a frontokat 110 hz-re ami képes lemenni jóval mélyebbre is.Tudna tanácsot adni valaki, hogy átállítsam-e a frekvenciákat, vagy hagyjam így? Illetve még egy plusz sub bekötése ajánlott-e, javít-e érezhetően az összképen? Köszönöm szépen.

(#179319) bandor


bandor
tag

Most veszem észre, lehet rossz topikban tettem fel a kérdést.

(#179320) I'am Dony válasza VGNewL (#179316) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ebből a listából én a B&W választanám.
Azonban ajánlanám a figyelmedbe ezt: [link]

(#179321) -KP- válasza VGNewL (#179316) üzenetére


-KP-
addikt

Van avx aprón egy Martin Logan Balancedforce 210 töredék áron. Én lecsapnék rá.

(#179322) rudi77


rudi77
tag

Nem tudom hallottatok róla Pc-re 16 csatornás felkeverő: Penteo 16 Pro a neve. Nem olcsó de mindent felkever. Vst3 plugin keresztül működik (jriver tudja). Szükséges még 16ch audio interface is.

[ Szerkesztve ]

(#179323) VGNewL válasza I'am Dony (#179320) üzenetére


VGNewL
csendes tag

Köszi a linket, szimpatikusnak tűnik az Arendal, elgondolkozom rajta...

(#179324) VGNewL válasza -KP- (#179321) üzenetére


VGNewL
csendes tag

Köszi, sajnos az egy 2020-as lezárt hirdetés.

(#179325) -KP- válasza VGNewL (#179324) üzenetére


-KP-
addikt

Keresni tudni kell. :W

[link]

(#179326) VoidXs válasza rudi77 (#179322) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Felkeverőnek tűnik, nem rendes dekódernek. A VST eleve nem tud bitstreamből dolgozni, kizárólag csatornákból. Erre JRiver-ben ott a JRSS ingyen.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179327) VoidXs válasza rudi77 (#179322) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Találtam valakit, aki megvette. Ez tényleg nem igazi Atmos, csak felkeverő. Sajnos nem mehetek nyugdíjba, pedig már mióta mondom, hogy abba fogom már hagyni. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179328) VGNewL válasza -KP- (#179325) üzenetére


VGNewL
csendes tag

és neked igazságod van... :) Köszi. Nekem ezt nem hozta fel a gugli.

(#179329) -KP- válasza VGNewL (#179328) üzenetére


-KP-
addikt

De egy fórumon miért a google keresőt használod? :O

(#179330) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok,

Tudom, egyéni ízlés, mérés és gyakorlati tapasztalat, de LCR rendszerben (jelent esetben Jamo D500 front szekció) a bal és jobb frontot érdemes kissé a hallgatói pozícióba forgatni vagy hagyjam inkább a falon, gyártói ajánlás szerint.
A centert talapzatra raktam és enyhén megdöntöttem az irányomba, valamint kijjebb húztam, hogy az első síkja egy vonalba essen a TV-vel.

(#179331) spiky03 válasza SPEA (#179330) üzenetére


spiky03
veterán

Mivel ezek onwall kialakításúak gyárilag így falon van a legjobb helyük, oda lettek tervezve.
Igaz nálam is a "center" a tv állványon van. :DDD

Nálam 5 db Jamo D6 üzemel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179332) -KP- válasza SPEA (#179330) üzenetére


-KP-
addikt

Hagyd falon, de ha gondolod beforgathatod. Csinálj pl. fából egy olyan alakú háromszög/ féltrapéz alakú tartót amit a falra tudsz rakni, és a hangsugárzókat feléd fordítja.

(#179333) VoidXs válasza SPEA (#179330) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A forgatás mindig ajánlott, még on-wall-nál is, viszont ami fontosabb, és a képen rosszul van, hogy a frontoknak a kép szélein kell lenniük, függetlenül annak méretétől vagy a hallgatási szögtől.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179334) mivamma válasza SPEA (#179330) üzenetére


mivamma
senior tag

D500-akkal mozizom én is. Szerintem fölösleges forgatni őket. Fel kell rakni a falra, hátradőlni és élvezni a kapott hangot :C

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#179335) powerup2 válasza mivamma (#179334) üzenetére


powerup2
addikt

Ez igy nem igaz mivel minden hangfalnak megvan a szórási tartománya !!! Ha nem az optimális szórási tartományba ülsz akkor nem lesz olyan a hang mint amilyennek lenni kéne, igy a hangszóró sugárzási tengelyén kivülre kerülsz.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179336) -KP- válasza powerup2 (#179335) üzenetére


-KP-
addikt

Ha nagyon közel ül valaki, akkor lehet fontos forgatni, de ha nem, akkor nem biztos.

(#179337) mivamma válasza powerup2 (#179335) üzenetére


mivamma
senior tag

Van egyfajta gyártói ajánlás és van az én próbálgatásaimból adódó tapasztalat. Természetesen egy és ugyanazon helyen próbáltam falon és beforgatva is és ezt a tapasztalatomat osztottam meg veletek, jelen esetben, hogy a d500-asoknál semmi hangzásbeli különbség nem volt hallható.
De, hogy mégis legyen valami különbség, beforgatva ritka hülyén néz ki a falon ;]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#179338) VoidXs válasza mivamma (#179334) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha egy hallgató van tökéletesen középen, akkor valóban mindegy, mert egy pontra könnyű EQ-zni, de amint jön a második néző vagy oldalasan ülsz, már komoly problémákat okoz, ha nincs forgatás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179339) Rp526


Rp526
aktív tag

Nemsokára döntést kell hoznom, mert kezdik a tetőt, amiben a távoli jövőben lehet alakítanék ki egy dedikált szobát. A szoba oldalát a tetőt tartó székállások adnák, így ez meghatározza a szoba szélességét. A hosszúság adott, 6m. A szélesség pedig ahová leteszik a székállást. 3 verzió van a fejemben kb, amik a következőek:

- Megcsinálom koporsósra, ahol a tető maga levág a szoba felső sarkaiból. Így maximalizálom a szélességet és a magasságot is, viszont nem tudom milyen hatással van az akusztikára, sok szenvedést okozna e majd a + ferde sarok, + hullámokat szórna minden felé.
Ez vhol 4,2m széles, a csúcson 2,5m magas körüli szobát adna. A sarkoknál kb. 2m magasság.

- Lenyomom a plafont, így max szélesség (kb. 4,2m) de vhol 2,1-2,3m körüli magasságot kapnék, ami elég karcsú és a jövőben ha lenne atmos.. eléggé megnehezítené gondolom.

- Összehúzom a szélességet vhol 3,5m környékére és így kaphatok 2,5m körüli magasságot. Így az atmos jobban elférne, viszont vesztek a szoba szélességéből.

Ti melyikre mennétek rá?
Gyorsan összehoztam egy szemléltetést paintben, méretarány term nem jó :D :

Illetve még egy kérdés.. ha székállások fogják adni a szoba fő tartófalát. Igyekszem már több helyen olvasott gumilapokkal elcsatolni amennyire csak lehet a tartószerkezetet.. de gondolom meg fogja remegtetni az egész tetőt? :((

(#179340) Dorian válasza Rp526 (#179339) üzenetére


Dorian
félisten

A székállások lehetnek a szobán belül is, és oda teszed a térdfalat, ahová akarod, mondjuk ahol a 90 centis magasságot metszi a belső tetősík. Biztos nem nyomnám össze a mennyezetet, sem nem szűkíteném ezért a szobát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179341) python1 válasza Rp526 (#179339) üzenetére


python1
veterán

Én a párnafák alá gumi bakokat tettem, és szinte semmi rezonanciát nem vitt így át a falakra az előtétfal, igaz nálam a gipszkarton alatt 22mm-es MDF fal van telibe.
Mindenképpen csatold el a gerendától a tartószerkezetet.

(#179342) SPEA


SPEA
aktív tag

köszi mindenkinek a válaszokat. Még kartonozás előtt vagyunk, így van mód "játszani", igyekszem megtalálni a végleges ( :DDD :U ) pozíciót.
Jelenleg így néz ki a mostani felállás: ketten kanapén ülve nézési távolság 2.8m , a TV két szélétől kb 43-43 cm-re van a frontok belső oldala / így pont megvan a gyártói min. ajánlás 2m , valamint a TV első síkjától 20 centivel hátrébb (tudom, ez gond). A center ahogy említettem a TV elejével egy síkban, enyhén felfelé döntve, alatta az ideiglenes talapzat 7cm magas. Így a center 23 centivel van beljebb a szekrény elejétől. Itt emiatt gondolom vannak káros visszaverődések, kérdés, hogy mekkora problémát okoznak a hangzásban.

a sub alja természetesen ideiglenes, van egy kis hátfájás így gurítva könnyebb mozgatni míg meglesz a végső helye :D

(#179343) MasterMark válasza SPEA (#179342) üzenetére


MasterMark
titán

.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#179344) Rp526 válasza Dorian (#179340) üzenetére


Rp526
aktív tag

Székállást semmiképp nem szeretnék dedikált szobán belül. Egyetlen egy székállás lesz am, ami tartja az egész tetőt, szerintem nekem ilyen térdfal nem lesz. De lehet félreértem. A napokban még egyeztetek a kivitelezővel is. Csináltam most egy kb méretarányos rajzot. (HxSZxM). Körülbelül 60 centi lenne az alsó rajzon az "átlós" belógás. Habár szerintem ez inkább több lesz.
(Sajnos méretarányosat nem tudok még, mert lett változtatás már a tervhez képest.)

(#179345) powerup2 válasza SPEA (#179342) üzenetére


powerup2
addikt

Én a centert a szekrény elejére tenném

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179346) SPEA válasza powerup2 (#179345) üzenetére


SPEA
aktív tag

Akkor 41 centivel előrébb lenne az eleje mint a frontoké és kb 23 centivel a TV előtt

(#179347) Dorian válasza SPEA (#179346) üzenetére


Dorian
félisten

És?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179348) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Valakinek valami tippje van a hangszigetelesre, amit panelban lehet használni, hogy ne zavarjam a szomszédot?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#179349) Rp526 válasza bisiz (#179348) üzenetére


Rp526
aktív tag

Szerintem erre olcsó megoldás nincs. Magas hangok am sem mennek át annyira, a mélyeket meg megfogni panelban olcsón és helytakarékosan lehetetlen. Közelebb lehet rakni magadhoz a subot, így kisebb hangerőn fog menni. Számodra ugyan olyan lesz, ha nem jobb, így kifelé csökken a hangerő.

(#179350) bisiz válasza Rp526 (#179349) üzenetére


bisiz
tag

Köszi! Azt hittem valamennyit lehet érdemben csökkenteni belőle. Látom sok ilyen hangszigetelessel foglalkozó céget és 3500/m2 anyagaron hirdetik a termékünket, de akkor ezekszeirnt ez a szarnak lenne egy pofon.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.