Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180951) ctrlaltdel13 válasza m3ss (#180942) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha a szoba mérete nől, változik a légköbméter is,vagyis a megmozgatandó levegő mennyisége.
Ha ugyanannyi teljesítményt adsz a rendszernek kisebb lesz a hangnyomàsod szerintem.

Én nemrég néztem újra az Éli könyvét.
80-85 között szoktam mozizni(pc), na ott 70-nél már sok volt.
Néha megilyedtem,nagyon túl tolt a film hangja.

[ Szerkesztve ]

(#180952) BBéci válasza Khaosz55 (#180946) üzenetére


BBéci
titán

A végfokot odateszi a szubláda mellé, az kapja vezeték nélkül a jelet, ennyire egyszerű. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180953) python1 válasza kimi02 (#180950) üzenetére


python1
veterán

Menj rá az EQ ablakra, ott válaszd ki mondjuk a minidsp-t az 6 csatornát EQ-z, csinálj egy automatikus kalibrálást, és a Q értékeket szedd ki, a kapott eredményt másold be az AVR-be.
Mondjuk ha még most ismerkedsz a REW-vel, ez nem lesz könnyű.

(#180954) ctrlaltdel13 válasza BBéci (#180952) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam 11méter a szubhoz a tyúkbél.
Köszöni jól van, igaz aktívhoz jelkábelt biztos nem vinnék ennyit.

(#180955) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#180954) üzenetére


-KP-
addikt

Itt van előnyben az, akinek procitól végfokig xlr kábel megy. Mert azt baromi hosszan el lehet vezetni. RCA-t mondjuk én se használnék túl hosszút.

(#180956) m3ss válasza ctrlaltdel13 (#180951) üzenetére


m3ss
veterán

nem ertem, de kivancsi vagyok. nem azt (is) csinalja a kalibracio, hogy pl az sw level matchingnel a levegoben, hallgatoi pozicioban hangnyomast mer? megprobalja 75 dB-re allitani nalad is, nalam is attol fuggetlenul hogy hany legkobmeter. gondolnam akkor ha -12 dB-en hallgatjuk uazt a tron-t akkor hasonlo a hangnyomas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180957) ctrlaltdel13 válasza -KP- (#180955) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

RCA-ra is azt írta egyszer Voidxs ha jól emlékszem, hogy a szub tartományba nem szed fel zajt ,csak felette, 🤔🤔
Persze az xlr ilyenre a legjobb.

(#180958) Khaosz55 válasza kimi02 (#180950) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát akkor nem tudom.... Erre igazán az lenne a megoldás, ha Q érték is lenne benne.

(#180959) Khaosz55 válasza -KP- (#180955) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem a hátsó subbon 10 illetve 12 méteres RCA sub kábel megy. Az egyik teljesen halk a másikon alapjáraton van egy kis zaj.

(#180960) ctrlaltdel13 válasza m3ss (#180956) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én cavernel mérek.
Ott az egymáshoz képest nézi a hangerő szintet.
De azt nem nézi hogy mekkora kivezérlésnél mekkora a kapott hangnyomás.

De nem hinném,hogy nálad az önbemérő másképp működne.

[ Szerkesztve ]

(#180961) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#180959) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Zaj nálam is van (földhurok)de csak, addig míg a pc hangkártya reléje be nem húz.
Onnantól földeli és csend honol, max kivezérlésnél is.

(#180962) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180960) üzenetére


python1
veterán

Ha valakinek nem kell a CAVERN, és van egy olyan AVR vagy processzora, amiben lehet az értékeket másolni, annak a REW auto EQ-ja teljesen profi, bármilyen görbét lehet megadni.

(#180963) I'am Dony válasza Dorian (#180940) üzenetére


I'am Dony
őstag

Sztem ebbe most kicsit belegabalyodtál. Azt kellene megérteni, hogy a kalibráció során a legtöbb AVR és proci a 105 dB hez viszonyított (-30 dB) mérőjellel dolgozik és 75 dB en mér. Teljesen mindegy milyen messze ülsz tőle és mekkora a helyiség a - 25 dB az - a példánál maradva - mindig - 25 dB lesz. Az, hogy ennek eléréséhez az adott rendszeren és helyszínen mennyit minuszol a setup során, más kérdés. Kisebb helyen ill. erősebb rendszeren többet húz le, amíg nagyob helyen ill. gyengébb rendszernél kevesebbet, de az a vegső hangnyomás értékeket nem befolyásolja érdemben. A kettő közötti különbség, az adott érték eléréséhez szükséges teljesítmény mértékében fog eltérni. Pont ezért írtam, hogy: ha a szub megfelelően van méretezve a helyisgéhez. És szándékosan nem említettem a helyiség térfogatát, mert az valóban félre visz sok embert.

(#180964) kimi02 válasza python1 (#180953) üzenetére


kimi02
őstag

Bármilyen AVR-be be lehet másolni ?
Nekem LX83-om van.

A subot rendbe tudtam rakni valamennyire az nx3000d dsp-vel , igaz szénné kellet EQ-zni , ami nem is tetszik a végfoknak. Mondjuk nekem se jön így be a kapott hang , nem ezt szoktam meg.

(#180965) spiky03 válasza Khaosz55 (#180946) üzenetére


spiky03
veterán

Természetes eredeti hangsávval szoktam tesztelni, hasonló hangerőn.

De majd megnézem a Bass I love you számot az, hogy szól a martyn.

Piros LED nálam még soha sem villant fel, max csak a második led.:D

Mi volt az ami a videón volt? Mivel tesztelted? Mert én is megnézném majd azt nálam.

10 méter hangfalkabel kellene nem RCA a szubhoz.
Akkor abból sem ajánlott ekkora hossz?
Mert ugye pl a hátsókhoz 10+ méter megy.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180966) Khaosz55 válasza spiky03 (#180965) üzenetére


Khaosz55
addikt

Miért nem lehetne 10 méter hangsugárzókábelt tenni subhoz? Meg kell nézni ekkora teljesítményhez milyen vastag kell.
Azt nem is értem, hogy nagyobb hangerőt akarsz, de nem adsz kakaót a subnak. A vantól nem kell félni, ki lehet próbálni.

(#180967) python1 válasza kimi02 (#180964) üzenetére


python1
veterán

Leghamarabb a torzítási èrtèkeken látni, hogy mi nem szeret mit.
A jelenlegi beállítással kèszíts egy közeli mèrèst, ès látni, hogy hol a hiba, ha van.
Másik, hogy a frontokkal fázisban legyen, ne legyen kioltás, de lehet a mostani helye sem ideális.
A másik kèrdèsre, a pioneer erősítőd menüjèben kellene megnèzni, hogy milyen frekvenciákon korrigál, ès azokat az èrtèkeket kiválasztani a REW EQ kalibrátorában, a Q èrtèkeket meg levenni teljesen, így kèzzel kell megadnid az èrtèkeket, de azonnal látod, hogy mi változott, ès tetszès szerint korrigálhatod, aztán meg kèzzel adod meg az èrtèkeket az AVR- nèl.

[ Szerkesztve ]

(#180968) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#180965) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mégis tudnád hátra rakni az ultit?
Kábelt tudok adni ha kell, még a majdnem ingyen vásárolt inakustic-ból van vagy 80 méter🙂.
4mm2-es, szereltetsz rá olyan csatikat ami kell és kész

Tesztelni meg ezzel tudod a szubot: .Pass the knife-cypress hill

Ilyen basszust még sehol nem hallottam.
Nagyon túl van tolva a felvételen a mély, alacsony hangerőnél is nem csak 2 led villan majd fel, és lehet az se sárga lesz😉

(#180969) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180968) üzenetére


python1
veterán

Szubot inkább átlagos basszussal kevert filmekkel kellene tesztelni, mert az a lènyeg, hogy átlagolva legyen jó a rendszer, mert a leggyengèbb láncszem a határozó.
Tehát átlagolni kellene, vagy egy kicsit megtolni a szubot, ha halkan mozizik, nálam is kicsit magasabb az èrtèk.

[ Szerkesztve ]

(#180970) ctrlaltdel13 válasza python1 (#180969) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Csak arra reagáltam hogy, ő nála még nem mozdult ki a membrán, úgy mint Khaosz videóján.
Na azzal van rá esély🙂
Egyéb iránt én nem vagyok híve, a szub hangerejének tologatásának.
Utálom ha a mély rátelepszik a hangképre.

(#180971) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#180970) üzenetére


-KP-
addikt

Nem mindegyik kalibrálónak sikerül jól belőnie a szub hangerejét. Szóval a manuális utánaállítás sokunknál elkerülhetlen.

(#180972) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#180968) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi :R
De szerintem van annyim, igaz nem 4mmes hanem 2,5es amivel tesztelni tudnám a kanapé mellett, addig a nappalin keresztül lenne a kábel :D

Köszi meghallgatom majd a számot, cypress hillt amúgyis szeretem:C

Csak ugye az idő a kérdés, hogy mikor lesz úgy gyermekmentes pár órám...
Max majd február 20 után mert akkor már a kisebb is megy a bölcsibe, így nyugalom lesz otthon.:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180973) ctrlaltdel13 válasza -KP- (#180971) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Elhiszem.
De mi a viszonyítás alap?
Hogy nekem úgy jó🤔
Adott filmnél ok, de a többinél ahol teljesen más a keverés?-mindig állítgatja?

(#180974) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#180970) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jujuj :DDD . Nálam rátelepedett a mély amikor itt voltál?

(#180975) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#180974) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Megitélni se tudtam, pillanatnyi süketséget át élve😂😂

(#180976) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180975) üzenetére


python1
veterán

Akusztikai rövidzárlatot szenvedtèl. :DD

[ Szerkesztve ]

(#180977) kimi02 válasza python1 (#180967) üzenetére


kimi02
őstag

Lehet , hogy nem egészen van jó helyen mert a front oldalon van , de ezt a 80kg-os dögöt nem fogom (nem is tudnám) cipelgetni egyedül.
Hallgatom boldogan tovább úgy ahogy eddig is. :)

Csak kár volt belemászni ebbe a REW mérésben mert így az embert b@ssza az ideg , hogy nem olyan a grafikon mint kellene de ha nem látnám fel se tűnt volna hang alapján.
60hz-nél van beszakadásom de most ráraktam a hangfalakat Large-ra és úgy mértem egyet a REW-el , egész jó lett a grafikon nincs beszakadás.

Azt meg lehet valahogy oldani , hogy a teszthangokat lejátszanám a mozin és a REW-el meg csak mérnék?

[ Szerkesztve ]

(#180978) python1 válasza kimi02 (#180977) üzenetére


python1
veterán

Próbáld meg magasabb vágási frekvencián, mondjuk 100Hz-n először, aztán mérj egyet úgyis.

(#180979) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

Sziasztok

Adott egy Onkyo TX-SR608-as erősítő ami HDMI-n keresztül kommunikál a tévémmel. Minden kibaszott király ég és föld az előző Sony STR-DB795 erősítőmhöz képest. Annyi kérdésem van, hogy amikor váltok a források között "PS5/KülsőHDD/Stream szolgáltatók" és más kódolású az adott anyag akkor fel szokott villanni a kijelzőn egy DIALOG +4 felirat. Kerestem volna a használatijában, de nem írnak róla semmit. Ez amúgy gondolom valami párbeszéd kiemelő lenne csak azt nem tudom, hogy autómatikus e vagy ezt tudom állítani?? :R

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

"Hosszú és eredményes életet!"

(#180980) python1 válasza python1 (#180978) üzenetére


python1
veterán

Az asztalt tedd arrèbb a mèrès idejèig, meg a böröket is húzd a hangsugárzók felè, sok a reflektív terület, ami nincs csillapítva.

(#180981) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok.

Egy nagyon OFF kérdéssel jöttem , de topik híján nem tudom, hol máshol kérdezhetném meg. Ezer bocs.
Szóval, Aréna IMAX teremben megnéztük az Avatar 2-őt. Számomra lenyűgöző volt a vászon mérete és a hang is. Én nagyon rég nem voltam moziban, nem emlékszem rá, hogy a mély hangok máshol is így megremegtették volna a széket. Létezik, hogy IMAX teremben rezgető van a székeken?
Köszi, és bocsánat a nem idevaló kérdésért.

[ Szerkesztve ]

(#180982) VoidXs válasza z123456z (#180981) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs, cserébe 32 darab sub van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180983) Khaosz55 válasza VoidXs (#180982) üzenetére


Khaosz55
addikt

:D

(#180984) z123456z válasza VoidXs (#180982) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi, nagyon jó volt így.

(#180985) spiky03 válasza VoidXs (#180982) üzenetére


spiky03
veterán

Hát akkor úgy érzem soha sem lesz itthon olyan mélyem. :DDD

Mondjuk én már a Sugár mozi Spielberg teremben lévővel is bőven megelégednék. :B

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180986) devil-k


devil-k
nagyúr

Volt időm végre végignézni tisztességesen a Rohammentőc. filmet. Számomra a TOP5 atmos hangsávval rendelkező filmek listájában van. A film olyan, amilyen, viszont borzasztóan igényes hangsávot kapott. Ajánlom mindenkinek aki meg akarja tornáztatni a rendszerét. :)

- mozi bolondéria -

(#180987) kimi02 válasza devil-k (#180986) üzenetére


kimi02
őstag

Ja, én is már megnéztem egypárszor a hang miatt, brutál jó.
Amúgy az Overlord is ilyen volumenü, ha nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#180988) VoidXs válasza spiky03 (#180985) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Na olyan fórumtársunk viszont van, akinek a subjai megegyeznek az ottaniakkal (2x JBL 4641). A minőség procin dől el, ott egy Dolby CP950 van, az első az országban.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180989) kimi02 válasza spiky03 (#180985) üzenetére


kimi02
őstag

Csak addig még nem megyek :DDD

(#180990) devil-k válasza kimi02 (#180987) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt nem ismertem, köszönöm, ki is kölcsönöztem! :R

- mozi bolondéria -

(#180991) VoidXs válasza kimi02 (#180989) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Spielberg szintjét még a Corvinban a Korda teremben megkaphatod. Máshol már nincs nagyon hasonló, csak Kaposváron.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180992) Gino20


Gino20
őstag

Üdv,

Hifi topikban érdeklődtem, mert témát (akusztikát) illetően ott láttam, hogy "pezsgés" van, de úgy fest lyukra futottam, "mert úgy is pocsék, kong az ürességtől a helyiség" (ezen szeretnék változtatni) vagy ami ide terelt, hogy ez nem hifi téma szóval belinkelném a hifi hsz-em
[link]
Dirac mérésről már "tudom", hogy ilyen szempontból nem sokat ér, mert nem látható az utózengés szóval fogok csinálni REW mérést is. Még nem tudom hogyan és mit kell majd ehhez állítani, vagyis milyen diagrammot kell majd "kiolvassak", mert sajnos nem értek hozzá, de valahogy biztos összejön :)
Ha valaki olvasná a hifi hsz-em és tud ebben segíteni, annak örülnék :R

Szerk: "mert úgy is pocsék, kong az ürességtől a helyiség" Most látom, ez nem nekem szólt, de persze jelenleg szólhatna is :D

[ Szerkesztve ]

(#180993) -KP- válasza Gino20 (#180992) üzenetére


-KP-
addikt

A plafonra is kellenének elnyelők ám. Nem is kevés. Lehet akár ugyanolyan színű fehér, mint a plafon, és akkor nem is feltűnő. Valamint a parketta ugyanúgy szinte teljesen csupasz. Kb. az egészet be kellene fedni szőnyeggel, de minimum a nagy részét.

(#180994) Quetz válasza VoidXs (#180991) üzenetére


Quetz
őstag

Etele cinema is jó.

(#180995) python1 válasza Gino20 (#180992) üzenetére


python1
veterán

Szerintem jó az elgondolás, de a semmitèrö mdf lèckeret heyett kèszíts magadnak, fatelep gyalult lècek, aztán kellő színte lazurozod,, majd keretet kèsz8tesz neki. l

(#180996) Gino20 válasza -KP- (#180993) üzenetére


Gino20
őstag

Azt olvastam, hogy azért óvatosan, vagyis ha sok a panel, akkor könnyen tompává válhat a helyiség. Menyóra úgy gondolnám, hogy már az is nagy csoda lenne, ha az elsődleges reflexiós pontot valahogy esztétikusan tudnám kezelni. Amúgy ez csak egy ~4*5.5-ös nappali (a szélesvásznú kép ne tévesszen meg senkit :) ) , vagyis nem dedikált helyiség.....kíváncsi lennék vajon hány nappalinak van tele a menyója akusztikai panelokkal :)

Sok jelentősége gondolom nincs, de a padló vinyl. Jelentős szőnyegezésre nincs lehetőségem, de úgy érzem a helyiségben talán ez a legkevésbé probléma

(#180997) Gino20 válasza python1 (#180995) üzenetére


Gino20
őstag

Ezen már agyaltam Én is, mert nem olcsó ez a vacak és még csak nem is elég hosszú, ami a front jobb falon problémás lenne. Találtam 270cm-eset, de az még drágább. Csak azt nem tudom milyen alapra ragasztanám. Obis cucc, kb 1cm vastagságú kemény filcen van (olyan mint a sűrű rétestészta :) ). Ilyen vagy ehhez hasonló cuccokat vajon honnan lehet beszerezni?

(#180998) powerup2


powerup2
addikt

Tegnap voltam az imax moziba az arénában és a vászon közepétől jobbra van egy szép méretes folt.... Világosabb jeleneteknél kiverte a szememet a hiba.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180999) skippper válasza VoidXs (#180988) üzenetére


skippper
senior tag

3000 dollár nem is a világ vége ilyen technikáért. Egészen meglepő. Ilyeneket amúgy otthoni rendszerbe is be lehet illesztgetni minden további nélkül, vagy nagyteremre van szabva és nem működne úgy ahogy kell?

(#181000) -KP- válasza Gino20 (#180996) üzenetére


-KP-
addikt

Van Umik1 mikrofonod, szóval folyamatosan tudsz mérni REW-ben. A plafonra pedig könnyen kiszámolható, az ülőpozíció és a hangsugárzók távolságának a feléhez nyugodtan feltehetsz 3-4 darab 60*120-as elnyelőt. Azért írtam, hogy plafonnal egyszínű panelt is tehetsz fel, mert így kvázi beleolvadna a környezetbe, nem igazán tűnne fel. De a te házad, a te döntésed. Ez sokkal fontosabb, minthogy minden létező üres falfelületet telepakolj, az utolsó négyzetcentiméterig. Megnézegettem a képeid, és felesleges mindenféle fura alakzatban végigpakolni az összes üresen maradó felületet. A hátsó ablaknál levő függöny mennyire vastag? Ha nem az, márpedig szemre elég vékonynak tűnik, cseréld le valami vastagra. Minél vastagabb, annál jobb, és az se baj, ha hosszabb, mint a felület amit eltakar. Ahogy python írta, az az obis dekor elemet el kellene felejteni.

Az a baj, nálad a frontoldal miatt úgyse lesz soha tökéletes. A jobb oldali lcr-ed teljesen sarokba van szorítva,ráadásul közvetlen oldalfal mellé, hogy még rosszabb legyen a helyzet. A baloldali front mögött meg egy kvázi üregnek mondható tér van, aminek szépen meg lesz a saját hangja, ill. pont emiatt a két frontodnak nem nagyon lesz szimmetrikus a hangja, tere. Meg amúgyis baromira messze ülsz tőlük. Ez a másik fő probléma. Nem csak a hang miatt, de a kép méreted is baromira kicsi így. Azt írtad, hogy "kisgyerekek, munka mellett a nappali "dekorációjára" még nem volt érkezésünk". Ez teljesen rendben van és teljesen elfogadható érv. De én őszintén szólva én idővel áttervezném és átrendezném ezt a szobát. Sőt, inkább ezzel kezdeném. Látom is, hogy mit és hogyan kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.