Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179451) drdr


drdr
senior tag

Hello,

ránézne erre valaki, nem tudtam ez vagy a másik topik a megfelelő?
[link]
Köszi.

(#179452) rudi77 válasza VoidXs (#179447) üzenetére


rudi77
tag

Pont nálam is ez volt a probléma. Ma letesztelem én is az új kiadást.

(#179453) SPEA


SPEA
aktív tag

A hangsugárzók lecsengését lehet házi körülmények között mérni? Összehasonlítás végett, hogy ne csak fül alapján döntsek, melyik meglévő rendszer a jobb (lehet hülyeség, de szeretek ilyennel elszöszölni :D )
Miként lehet Equalizer APO-ban a középső pozícióra normalizálni minden mást? Ez mit is jelent pontosan és hogyan valósul meg?
Megoldható EQ-val, hogy a center hangján "emeljek" kb 20 centit? Hiába döntöm enyhén felfelé, hallgatói pozícióba, még eredeti hangos is néha kicsit lentről hallom. Amennyiben ez korrekcióval megoldható, mennyit (ha) ront cserébe bármi máson?

(#179454) VoidXs válasza SPEA (#179453) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, több módon is, RT60, decay, IR... Annyi, hogy ha könnyen szeretnél jól összehasonlítható eredményt mérni, akkor ki kell vinni szabadtérre. Bent marad a szőrszálhasogatás relatív eredményeken.

A center érzetre emelése megoldható, de az nagyon körülményes. Teljesen egyedi IR-eket kell csinálni a szobához kézzel, a centert a többi hangszóró helyén kétszer mérve, kamu zengéseket kiadva majd rajtuk, amitől úgy hangzik, mintha máshonnét zengene. Egy nagyon tróger, de működőképes közelítés, hogy kicsit a középtartományából rákeversz a frontokra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179455) SPEA válasza VoidXs (#179454) üzenetére


SPEA
aktív tag

4. em., 18nm nappali, Panel, sajnos viszonylag kert hiányos - pedig igény lenne rá :D Ráadásul közel az M3 bevezető így a kinti alapzaj is megvan még éjszaka is..
Akkor már csak a pontos illesztés a kérdés, Equalizer APO-ban a középső pozícióra normalizálni minden mást? Ezt hogyan is kell csinálni? :B

(#179456) VoidXs válasza SPEA (#179455) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A pontos illesztést megcsinálja a Cavern. Időzítéseket nem lehet kézzel, hangnyomásokat pedig valamennyire lehet közelíteni hangnyomásmérővel, de az is pontatlan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179457) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Oppo 203-ban, hogy mondom meg neki, ha egy lemezen 2D + 3D van rajta egyszerre, hogy a 2D-t vegye figyelembe, mármint úgy játsza le.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#179458) SPEA válasza VoidXs (#179456) üzenetére


SPEA
aktív tag

Így már világos. Tavaly év elejétől kezdtem el témákat vissza olvasni, aztán az egyik hozzászólásban említetted, azért merült fel bennem is. Mondjuk az is igaz, hogy még nem követtem végig a Cavern fejlődését.
A többit privátban küldtem, nem szemetelem itt a folyamot.

[ Szerkesztve ]

(#179459) Q válasza Vikthor (#179457) üzenetére


Q
senior tag

Ha 2D a megjelenítő, akkor ezt a változatot indítja, ha 3D kêpes, akkor a BD lemez menüből tudtam választani, vagy ha nem kérdezett rá, akkor az Oppo beállításokban is van erre beállítás (ha jól emlékszem).

(#179460) Vikthor válasza Q (#179459) üzenetére


Vikthor
nagyúr

LG C11 OLED, nem képes 3D-re, csak 2D. A BD film menüjében nincs ilyen opció. Még nézem, hátha rábukkanok. Megvan!

Video Output, 3D settings és ott Auto. Ez volt forcedra...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#179461) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Adott egy Marantz AV 7703 előfok. Meglepődve tapasztaltam a mélynyomó beállítássánál, hogy a fázis fordítás mint opció nincs. Ezt a dsp beállítja magának, vagy csak én nem találom?
Segítséget előre is köszönöm!

(#179462) BBéci válasza Szabi_82 (#179461) üzenetére


BBéci
titán

Fázist a szubládákon szoktuk állítani, ha szükséges. Fejlett, PC-s kalibrálók azt is automatikusan beállítják, tudtommal az Audyssey tudása erre nem terjed ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179463) Szabi_82 válasza BBéci (#179462) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia, Eddigi AVR-eimen volt ilyen opció. Csak érdekes hogy egy DSP-n nincs.
Köszönöm.

(#179464) tomyka74


tomyka74
senior tag

Frissítettem cxr200 fw.-t eskü (még)jobb hangja lett! :DDD :DDD

(#179465) python1 válasza tomyka74 (#179464) üzenetére


python1
veterán

Cseréltél benne kondikat, tápot, végfokokat is? ;]

(#179466) ldn218 válasza tomyka74 (#179464) üzenetére


ldn218
tag

Az új frissítéshez új kábelek is kellenek :DD

(#179467) tomyka74 válasza ldn218 (#179466) üzenetére


tomyka74
senior tag

jóóól van na! értsétek már az iróniát. :D :D

(#179468) -KP- válasza tomyka74 (#179467) üzenetére


-KP-
addikt

Entreq patkányt tettél a tetejére? :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#179469) tomyka74 válasza -KP- (#179468) üzenetére


tomyka74
senior tag

nem abba még nem ruháztam be de ha meglátom valahol mindig elkap a röhögés annyira jópafa számomra. :DD drágállom!

(#179470) devil-k


devil-k
nagyúr

A mai nap járt nálam Vhiktor fórumtárs bekalibrálni az otthoni vetítőmet és OLED Tv-met. Nagyon pontos, szakszerű munkát végzett, ráadásul végtelen türelemmel rendelkezik, pedig a vetítőmnél kellett dolgozni rendesen... eléggé el volt mászva. :Y

Részemről ajánlott!

- mozi bolondéria -

(#179471) Vikthor válasza devil-k (#179470) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#179472) Dagidög


Dagidög
senior tag

Nekiültem csiszolni a Cavern+EQAPO-t, végre nagyjából lett elég hangerőm.
Következő problémám a késleltetésekkel van. Hiába vagyok azonos távolságra a jobb- és a baloldali hangfalaimtól, azok a bemérést követően egymástól eltérő késleltetést kaptak. Zenén ez egyértelműen érzékelhető - azok a hangok, amelyeknek középről kéne szólniuk, balról jönnek. Ha azonos késleltetést állítok a két frontnak, nem csak középre kerül, aminek ott kell lennie, hanem teljesen leválnak a hangfalakról a hangok és teret, színpadképet kapok.

Az ok, hogy kézzel összehúzom a két frontot, de a front-center-surround-LFE honnan tudom, hogy jól van beállítva egymáshoz?
A két surround is eltérő késleltetést kapott. Ezek szerint itt is helytelen a beállítás?
Hogyan tudom ellenőrizni, hogy rendben vannak a késleltetések?

(#179473) VoidXs válasza Dagidög (#179472) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A legjobb ellenőrzés az ismételt mérés. Akkor megmondja, hogy mennyire ment félre. A Cavern sajnos nem fér hozzá annyira a rendszerhez, hogy tökéletesen egymáshoz időzítse a mikrofont és a hangszórókat, a REW viszont igen, így abban is lehet impulzus késleltetést számítani valahogy (kézzel, Audacityben számolva, hogy hányadik minta a 100%).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179474) tomyka74


tomyka74
senior tag

Sziasztok.
Tanácsot kérnék mert mostanába elkezdett érdekel az akusztikai processzor/dirac live/szobakorrekció téma ahogy többet olvasok róla.
Ha az alapokat szeretném elsajátítani akkor kb. mivel kellene kezdenem? pl: Minidsp, emotiva umc1 (hirtelen kb. ezeket olvastam témába bár inkább a Minidsp-t.) vagy valami?
egyáltalán meg lehet tanulni vagy szakember kell hozzá mert REV és/vagy APOEQ. pc-s progi is kell hozzá (utóbbi van a gépemen.) ahogy olvasgatom.
tudnátok valami induló irányt mondani, köszi előre is.

jaaa és nagyon kezdő "vagyok" ugyhogy csak szájbarágósan! :D

(#179475) BIGi75 válasza tomyka74 (#179474) üzenetére


BIGi75
senior tag

Legolcsóbb (és könnyen lehet legjobb) út ha pc a forrás. Ami mindenképpen kell hozzá az egy kalibrált mérőmikrofon, ebből a legnépszerűbb típus az umik 1. Tamoo forumtárs oldala hasznos segítséged lehet a továbbiakban.

(#179476) tomyka74 válasza BIGi75 (#179475) üzenetére


tomyka74
senior tag

ahha köszi, ez a pc-s vonal tetszik, média lejátszó előtt pc-ről moziztam sok sok évig.
van amiben ez volt jobb van amiben az de mindekttő tetszik.

(#179477) I'am Dony válasza tomyka74 (#179474) üzenetére


I'am Dony
őstag

A legolcsóbb amivel meg tudod tanulni az alapokat és megérteni a miérteket, az miniDSP Umik-1 mikrofon egy mini DSP 2x4 alap dobozzal. Ezzel a subodat is kiválóan rendbe tudod tenni és nagyon jó tanulási alap. Innen tudod megrendelni: [link] és [link]
Ha a Diracban szeretnél elmerülni itt minden fontos infót megtalálsz: [link] ehhez egy Arcam AVR390 vagy AVR550 a legolcsóbb megoldás.
Ezek használatához a REW szoftver szükséges: [link] amit ingyenes regisztráció után tudsz letölteni.Sok sikert :)

[ Szerkesztve ]

(#179478) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!
Ha inkább HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek-be, vagy Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)-be tartozik, mondjátok kérlek és átviszem oda!

Van egy Harman Kardon Soundsticks PC-s szettem (főként zenehallgatásra), régóta keresek már valami magasabb szintű 2.1 alternatívát.
Most szembejött egy lehetőség 150-ért:
- Denon PMA-30
- KEF C4
- Sound Art L1

Én úgy néztem a dacamp elég jól használható aktív subbal, ellenben a polcsugárzók valszeg cserére szorulnak, mert falra lennének rátolva, elülső reflexnyílásos sugárzók kellenének :N
Kérdésem, hogy szerintetek megérős a szett?
Illetve, ha cserélném a polcsugárzókat valami, lehetőleg kisebb méretű, elülső reflexnyílásos sugárzókra (hangszínben inkább a testes, zenei hangzást szeretem, mintsem a karcos analitikust), mik közül válogassak? Legyen a keret mondjuk 60k a párra (használtan).

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#179479) BBéci válasza raven12 (#179478) üzenetére


BBéci
titán

Inkább valamelyik említett topikba illő a kérdésed.
Teljesen mindegy, hol van a reflexnyílás, a fal közelsége olyan visszaverődéseket okoz, ami a teljes frekvencia-tartományban negatív hatású és a színpadképet is megöli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179480) tomyka74 válasza I'am Dony (#179477) üzenetére


tomyka74
senior tag

:R :C

(#179481) WaterWave


WaterWave
veterán

Nem tudja valaki, hogy menüben hol lehetne jelszintet állítani minden kimenetre Denon erősítőn (4700)
Elvileg lehet, de nem találom :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#179482) hatala válasza WaterWave (#179481) üzenetére


hatala
tag

Nem biztos hogy ezt keresed, de a 6200-nél vagy egy Option gyors gomb a távon, azt megnyomva van ilyen beállítás a 3.sorban. így nem kell belépni a főmenübe.

(#179483) WaterWave válasza hatala (#179482) üzenetére


WaterWave
veterán

Megnézem. Köszi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#179484) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Onkyo TX-NR696 4K Dolby Vision tartalmat csak 4K HDR-ben enged át. Ha 1080p DV a forrás, akkor megjelenik a HD DV kép a TV-n. A forrás Fire TV 4K, közvetlen az erősítőbe kötve. Ha kihagyom az Onkyot, és direkt a Panasonic Oled-be kötöm a Fire TV sticket, akkor megy a 4K Dolby Vision. Mit rontok el? Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#179485) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok,

cimborámnak segítek házimozit építeni, és már egy jó ideje túrom a netet, hogy feltápoljam magam alap tudással, viszont elérkeztem oda, ahol jól jönne külső segítség. Sokat fogok még kérdezni, amik relevánsabbak is a haladó csoportban, elsőként ezzel kezdeném:

5.1.2 rendszer lenne a terv, viszont a két mennyezeti sugárzó (CL, CR) egyéb okok miatt csak 1,8m távolságra lenne egymástól. Van így neki értelme?

mod: Mennyezet 3,3m magas.

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#179486) devil-k válasza Zomb€€ (#179485) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem akarlak megbántani, de hogyan tudsz neki segítséget nyújtani, ha te is túrod az internetet az alap információkért? :F

Ekkora belmagassággal pedig egyértemű, hogy atmos sugárzók is kellenének. Mármint több ;] ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#179487) -KP- válasza Zomb€€ (#179485) üzenetére


-KP-
addikt

Miért teljesen elöl és teljesen hátul vannak az atmosok? A szoba hossza is számít, de azt az infót már nem adtad meg.

(#179488) devil-k válasza -KP- (#179487) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én kb. 6 méterre tippelek. :)

- mozi bolondéria -

(#179489) Zomb€€ válasza devil-k (#179486) üzenetére


Zomb€€
őstag

Mert én legalább vágom, hogy mit kell túrni :))

Szóval akkor nem gáz akkor, hogy ilyen szűken vannak?

-KP-: 5,4m a szoba hossza. Elöl hátul azok nem atmosok.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#179490) VoidXs válasza Zomb€€ (#179485) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindenképp párosával kell, szóval ha nem jó máshogy, közel is jó.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179491) Zomb€€ válasza VoidXs (#179490) üzenetére


Zomb€€
őstag

Szóval akkor inkább legyen még ilyen szűken is, mint ne?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#179492) -KP- válasza Zomb€€ (#179489) üzenetére


-KP-
addikt

Én kérek elnézést, csak ránéztem az ábrára , és nem olvastam el a feliratokat. Szerintem ide kellene a vetítő. Ekkora szobába ekkora nézési távról egy tv nem lesz valami nagy élmény. Bal oldalt is van fal? Vagy egybe van a szoba másik szobával/konyhával stb?

(#179493) VoidXs válasza Zomb€€ (#179491) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, szerintem megéri.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179494) Zomb€€ válasza -KP- (#179492) üzenetére


Zomb€€
őstag

Np :)
Mellette konyha van igen, ez a nappali rész.

Szóval a kérdés még mindig aktuális, a vagy b?
a, ilyen szűken pénzkidobás a két mennyezeti sugárzó, maradjon sima 5.1 a rendszer.
b, még iylen szűken telepítve is minőségileg emeli a setupot a két menynezeti sugárzó.

mod: közben VoidXs voksolt is a b-re, köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#179495) -KP- válasza Zomb€€ (#179494) üzenetére


-KP-
addikt

Nem az én pénztárcám, de a 4 atmos lenne az igazi. A belmagasság jó, a szobaméret jó. Két felső sugárzóval nem fog felül előre/hátra sem körbemenni a hang. A fejed feletti madárcsicsergés, vagy az eső hangja ok lesz. De nem lesz fej feletti buborék, illetve mozgás.

Nem válaszoltál, hogy mi van bal oldalt. Van fal, vagy nincs fal?

[ Szerkesztve ]

(#179496) gt4r4


gt4r4
tag

Sziasztok!
Denon avr x2500h AVR-em van, a front hangfalakat szeretném egy Denon pma 720ae típusú sztereó erősítővel hajtani, vagyis végfokként használni. Hogy tudom össze kötni a 2 eszközt, illetve hogy kell beállítani?
Kérdeztem már régen erről itt, akkor azt a választ kaptam, hogy meg lehet csinálni.

(#179497) denesdr válasza gt4r4 (#179496) üzenetére


denesdr
addikt

Meg lehet csinálni, válaszd ki valamelyik bemenetét 720ae-nek, ebbe csatlakoztasd az AVR Front Pre-out-ját. Ilyenkor az integrált erősítő hangerőszabályzója csak az előre való szintbeállításra való, a fő hangerőt az AVR-en fogod változtatni. Nyilván jobb lenne egy Main-in (közvetlen végfok bemenet) vagy HT bypass-os erősítő, mert ha sztereózni akarsz, akkor úgyis el fogod csavargatni a 720ae-n a hangerőt és aztán macerás megint oda állítani (mert a 720ae-n se hangerőkijelző, se számozás sincs a hangerőállításhoz), ahol házimozi módban kell lennie, de hát néha abból kell főzni ami van.

[ Szerkesztve ]

(#179498) BBéci válasza Zomb€€ (#179489) üzenetére


BBéci
titán

A háttérsugárzók vannak túl ki egymáshoz. Semmi effektet nem fogsz oldalról hallani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179499) gt4r4 válasza denesdr (#179497) üzenetére


gt4r4
tag

Köszi!
Ahogy néztem main zone 2 pre outom van csak... Azzal is működik?

(#179500) Quetz válasza gt4r4 (#179499) üzenetére


Quetz
őstag

Ha zone2-n küldesz ki hangot, akkor igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.