Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179201) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Egy kis ajándék PC-seknek:

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179202) MasterMark válasza #70211840 (#179198) üzenetére


MasterMark
titán

Ez egy nagyon régi verziós Kodi lehet?

Wasapi legyen a passthrough eszköz, ne a directsound.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#179203) #70211840 válasza MasterMark (#179202) üzenetére


#70211840
törölt tag

Nem régi, latest verziós Kodi. Gondolom a Confluence skin miatt hiszed, hogy régi.
XBMC kora óta használom, ezt szoktam meg, ezen az asszony is eligazodik.

A WASAPI volt a megoldás, köszönöm az ötletet. Azt kiválasztva megjelennek Win-en is a DD+, TrueHD, DTS-HD lehetőségek.
Annyira ritkán használok Win-t, hogy eszembe sem jutott a WASAPI, mint lehetőség. Ez bizony user-error volt.

Van viszont egy kényelmetlen probléma. Amikor bekapcsolom az AVR-en a HDMI kimenetet (mondjuk a menüben kavarok valamit) akkor a kijelző nevével lesz elérhető a HDMI hangeszköz. Ez azt is jelenti, hogy a Kodi elhallgat, az eredeti (Yamaha) hangeszköz eltűnik.
A hangeszköznél valami másik DirectSound hangeszközre ugrik át, manuálisan kell újra kijelölnöm a display nevével a WASAPI eszközt.
A kijelzőt lekapcsolva ugyanez visszafelé.

Próbáltam az AVR-ben a HDMI résznél állítani valamit ezzel kapcsolatban, de nem találtam erre vonatkozó lehetőséget. Gondolom átveszi a kijelző EDID paramétereit ilyenkor.

Mi a tapasztalatod? Ezzel lehet kezdeni valamit vagy ez ilyen és fogadjam el így?

(#179204) python1 válasza VoidXs (#179201) üzenetére


python1
veterán

Köszönjük szèpen! :R :R :R

(#179205) Bishi válasza Ginbo (#179182) üzenetére


Bishi
tag

Esetleg a kábelt is vittétek a másik erősítőhöz?
Én arra is gyanakodtam, mivel max felbontás, HDR, és nagy sávszélesség igényű hang (a videón felül) esetén lép fel. De csak Atmosnál láttam ezt. Azt olvastam, hogy lehet szoftverhiba is ez, de egyszerre lett 4ksítás nálam. A tv és, erősítő új. Így nem vagyok biztos benne, mely komponens a problémás.
Ha a wifin jön a tartalom, nem veszi vissza a sávszél miatt a hang vagy videó minőséget?
Lanon meg konvertálatlan mert belefér? Akkor visszavezethető sávszélesség igényre a probléma.
De a jelenség valójában olyan, mintha kiesne a szinkronból a hdmi jel. De nem egyszerűen reprodukálható, mert közben meg olyan mintha valami pufferelési gond lenne.

[ Szerkesztve ]

(#179206) devil-k


devil-k
nagyúr

Mindenki siessen. ;]

2022. 09. 29-től (csütörtöktől) átlagosan 20-30 %-kal emelkedik minden Audioquest termék ára. Néhány termék esetében 70-90 %-os emelkedés várható (pl. Tower 50 %, Golden Gate 70 %, Evergreen 90 %).
Amennyiben Audioquest termék vásárlásán gondolkodnak, még a héten szerda éjfélig a régi árakon tudják beszerezni őket.

- mozi bolondéria -

(#179207) spiky03 válasza devil-k (#179206) üzenetére


spiky03
veterán

Én már a kocsiban ülök az üzletfelé. :DDD ;] :P

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179208) VoidXs válasza devil-k (#179206) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A hülyeségadó emelkedését mindig támogatom.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179209) powerup2 válasza devil-k (#179206) üzenetére


powerup2
addikt

:D hát emeljék csak senki nem fogja venni amúgy is mindenben is kamuznak :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179210) -KP- válasza powerup2 (#179209) üzenetére


-KP-
addikt

Ezt a senki nem fogja megvenni úgy mondod, mintha most se venné meg senki. Ugyanúgy meg fogják venni ezekután is.

(#179211) VoidXs válasza -KP- (#179210) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amikor közel ingyen legyártott hulladékok árát ennyire megemelik, az általában azt sugallja, hogy bajban a cég. Én reménykedek, hogy közel a kábelezés vége.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179212) Khaosz55 válasza VoidXs (#179211) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem csak ebben a témában hanem kb az élet bármely területén megvan a hasonló kategóriák. Amíg megveszik, bármennyit elkérhetnek bármiért is. Minden annyit ért amennyiért eladható. Minden területen megvan vásárlói kör és nem hinném, hogy ez meg fog változni, hacsak nem lesz rá pénz.

(#179213) VoidXs válasza Khaosz55 (#179212) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon sok csalást ki tudott irtani az oktatás fejlődése és a publikum megfelelő informálása. A TV-s lehúzások teljesen eltűntek, a házaló csalók már csak nagyon a világ szélén üzemelnek, placebó orvosság már csak konteós Facebook-csoportokból jut ki, a tech support scam-eket pedig már az őshazájában is nagy erővel, hatékonyan üldözi a rendőrség, az is megfogyatkozott. Az AQ egy lapon említhető ezekkel, és miután a vásárlóbázisuk átlagéletkora szerintem 70 is megvan, nem sokat jósolok a cégnek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179214) devil-k válasza VoidXs (#179213) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem ez kicsit sok, nem? 70 év átlagkorosztály? Egyébként nincs baj a termékeikkel, csak túlárazottak. A kettő nem ugyanaz. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#179215) VoidXs válasza devil-k (#179214) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Teljesen reális, ugyanez érvényes volt a hagyományos ezotériára is. Nem azzal van baj, hogy adnak x terméket y pénzért, bármit fair bármennyiért adni, az alapvető piacgazdaság, viszont ezek a cégek többször leleplezett hamis marketinggel árulnak olyan termékeket, amik ezt nyilván nem teljesítik, csak néhányaknál fejben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179216) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok, segítséget kérnék.
adott az onkyo tx-sr701-es házimozis erősítőm, mely fölé hajolva a tápja felől halk zúgást hallani. nem hangos, de hallható, sőt, késő este a szobában is hallani távolabbról is, amikor teljes csönd van.
egy hete költöztünk le egy nagyon tiszta áramhálózattal rendelkező házból egy belvárosi, XII ker-i társasházba, és most tűnt fel a zaj. eddig nem vettem észre, ezért valószínűsítem, hogy nem is volt jelen, másképp ahogy most is, ott is észleltem volna szerintem, hisz érzékeny vagyok ezekre.
a kérdésem az lenne, tudnék-e ezen az állapoton javítani, valamilyen szűrő-típussal?

mögötte egy mezei - de audio agile tápkábellel szerelt - elosztó van, az erősítőbe gyári kábel megy. egy lejátszó van rádugva. de igazából ezek nem is érdekesek annyira talán, hisz ahogy említettem is, eddig is ez volt a felállás és nem tűnt fel, hogy zúgás jönne belőle. így viszont eléggé zavaró. Mit tudnék tenni, milyen kategóriával próbálkozzak? egy ilyen pár tízezres- kategóriás -mondjuk audioquest tápszűrő segíthetne pl.?
köszi előre is a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#179217) VoidXs válasza Tibiajax (#179216) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem az a probléma, hogy mennyire "tiszta" az áram, olyan D osztálynál egyáltalán nem számít. A tápszűrők sosem jók semmire. Ez szinte biztosan földelési hiba, de lehet szállítás közben rázkódástól sérült tekercs is (a trafómag mágneses terét szabályozó elemek sérülései adják ki a klasszikus zúgó hangot). Első körben nézd át, hogy nem szakad-e sehol a földelés, ha szakad, megvan az ok, ha nem, akkor mondom, mit lehet még kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179218) Tibiajax válasza VoidXs (#179217) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nagyon köszi.
hogy tudom megnézni, hogy szakadt-e a földelés, ebben az uj lakásban? bérlő vagyok, fúrni faragni vésni nem fogok tudni.. :( mit nézzek, próbáljak?

(#179219) VoidXs válasza Tibiajax (#179218) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A leggyakoribb jele, hogy szikráznak a konnektorok, ha egy nagyobb fogyasztót kötsz rá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179220) Tibiajax válasza VoidXs (#179219) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

amikor bedugtam a cuccot, szikrázott, igen.
:(((

(#179221) MasterMark válasza Tibiajax (#179220) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk az még nem feltétlen jelenti hogy nincs földelés, csak lehetséges.

Egyébként a trafó normális hogy zúg.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#179222) VoidXs válasza Tibiajax (#179220) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor közgyűlésen szembesítsd az üzemeltetőt, hogy életveszélyes az ingatlan. Általában a ház szintjén hiányzik, nem csak 1-1 lakásból.

MasterMark: Normális, de csak közvetlen közelről, sőt, akkor is inkább csak ház nélkül. Ha elmászik a csillagpont (ami 99%, hogy földelés hiánya és 1%, hogy rosszul elosztott terhelés), akkor hangosabb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179223) Quetz


Quetz
őstag

úgy érzem, kimaradtak az új Denon eszközök: https://www.denon.com/hu-hu/category/homecinema/avreceiver
- AVC-A1H
- AVC-X4800H
- AVC-X3800H

Mindegyik tud 4 független mélynyomót kezelni és jön majd a Dirac Live support. Az árak 780k-rol indulnak.

(#179224) Tibiajax válasza VoidXs (#179222) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ha elmászik a csillagpont..
..és ennek egyébként szervízbe tudnának valamit csinálni, ha -mondjuk- elvinném az erősítőt?
iec-aljzatot amúgy is akarok rá rakatni

[ Szerkesztve ]

(#179225) VoidXs válasza Tibiajax (#179224) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmit nem tudnak vele csinálni, a lakással van probléma. Ezt esetleg egy szünetmentes táp tudja rendbetenni sok százezerért, de annál olcsóbb az is, ha te fizeted a villanyszerelőt (amit ilyen helyzetben nem neked kéne).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179226) powerup2 válasza Quetz (#179223) üzenetére


powerup2
addikt

amennyiben meg kell hozzá venni a dirac-ot külön az plusz 450 dollár lesz vagy épp euró.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179227) VoidXs válasza powerup2 (#179226) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Már jobban járunk, ha 1:1-ben euróra váltják :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179228) MasterMark válasza VoidXs (#179222) üzenetére


MasterMark
titán

De ezt amúgy hogy okozná a földelés hiánya? Erősítőkön nem is szokott földelés lenni. Azon az AVR-en sincs, pláne ha nem is IEC aljzatos hanem fix kábeles.

Switch Tax

(#179230) VoidXs válasza MasterMark (#179228) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem a védőföldelés hiányzik, hanem a nullpont összekötése a fizikai földdel. Ez két külön dolog, angolul ground és earth a nevük, csak hát lost in translation. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179231) MasterMark válasza VoidXs (#179230) üzenetére


MasterMark
titán

Fizikai föld? Mármint az földelőszondát jelent ilyen esetben?

Nem értek hozzá, de a nulla az egyébként is föld, mert a kábelen csak a fázis jön. A nullát meg gondolom az utolsó trafóállomásról kapod.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#179232) VoidXs válasza MasterMark (#179231) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a szonda hiányzik vagy van túl messze. Szonda nélkül nem igazi nulla, hiszen az egész áramkör a levegőben lebeg (a trafó egy galvanikus elválasztás), sehol nincs neki megmutatva, hogy mi a nullpotenciál.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179233) Quetz válasza powerup2 (#179226) üzenetére


Quetz
őstag

Attól függ, a legtöbb AVR-hez csak a 99$-os bővítést kellett megvenni. Ha a DLBC is játszik, akkor az fájni fog: $499.

(#179234) powerup2 válasza Quetz (#179233) üzenetére


powerup2
addikt

utóbbi lesz mivel az kezel 4 független subbot!!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179235) -KP- válasza Quetz (#179233) üzenetére


-KP-
addikt

Mármint önmagában dirac+dlbc 499? Vagy meg kell venni 99-ért a diracot és utána 499-ért a dlbc-t még pluszban?

(#179236) skippper válasza Quetz (#179223) üzenetére


skippper
senior tag

Nagyon kíváncsi vagyok a ceteris paribus Dirac vs Audyssey tesztekre. Igazából minden eredménynek nagyon örülnék - Ha Dirac nyer toronymagasan, akkor végre lesz egy jó megoldás a DV + Atmos + normális kalibrációra emberi árban, ha az Audyssey, akkor pedig marad a zsebemben egy halom pénz :D

(#179237) powerup2 válasza -KP- (#179235) üzenetére


powerup2
addikt

Elég a 499-eset megvenni :) de igy már eléggé megnő az erősitő ára

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179238) powerup2 válasza skippper (#179236) üzenetére


powerup2
addikt

Dirac mérföldekkel jobb mint az audyssey !!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179239) BBéci válasza Tibiajax (#179216) üzenetére


BBéci
titán

Kérj kölcsön tápszűrőt, próbáld ki!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179240) skippper válasza BBéci (#179239) üzenetére


skippper
senior tag

D-kategóriás erősítő esetében milyen műszaki hatást várnál a tápszűrőtől? Az AC-DC majd a DC-AC konverziónál az eredeti bemenő jelet jellemző zaj teljesen eltűnik, így a bemeneti áram minősége nincs hatással a kimenetre AFAIK

[ Szerkesztve ]

(#179241) VoidXs válasza skippper (#179240) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pontosan így van, de a nagy hifis istenek mindig megmagyarázzák a lehetetlent, csak nehogy azt várd, hogy előtted tippeljék be helyesen, hogy van-e a láncban vagy nincs, mert akkor valahogy mindig fáj a fejük, hideg van, rövid a kábel, stb. :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179242) Zsömica válasza VoidXs (#179241) üzenetére


Zsömica
aktív tag

:D :D .., és ez milyen igaz.., már nem is számolom mennyi hülyeséget olvasok itt-ott napi szinten..!

(#179243) bisza


bisza
tag

Sziasztok!
Kellene nekem egy kis segítség, amit nem tudok orvosolni, illetve nem tudom a hiba okát.

Adott egy Yamaha DSP A5 erősítő. A tv (LG) és az erősítő optikai kábellel lett összekötve.
A tv-hez hdmi kábelen hozzá van kötve egy xbox series x.
Ami a lényeg, eddig dts hangot kaptam az erősítőn, ha használtam az xboxot és a tv-n lejátszott tartalmaik is használták a dts kódolás, mindezt 5.1-ben.
Most viszont lecserélődött a tv-m, szintén LG, de nem támogatja a dts hangot, csak a dolbyt. A problémám abból adódik, hogy jelen pillanatban bármilyen tartalmat játszok le a tv-n, vagy a boxon, az erősítő dolby kódolást használ, de a subwoofer néma, csak 5.0-ban szól. Eddig bármit állítottam akkor is csak 5.0-án hajlandó megszólalni.
Tudtok valami beállítást?
Ebben kérném a segítségeteket, amit előre is köszönök.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#179244) BBéci válasza skippper (#179240) üzenetére


BBéci
titán

Semmit nem várok és ezen vitatkozni sem akarok. Próbálja ki, a saját tapasztalat a legbiztosabb.

Milyen a D-kategóriás erősítő? ;]
Onkyo TX-SR701 amiről szó van. Így néz ki a belseje: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179245) VoidXs válasza bisza (#179243) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem lehet, hogy csak crossover hiányzik? Xboxon ritka a külön kevert LFE, általában crossoverből dolgoznak a játékok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179246) skippper válasza BBéci (#179244) üzenetére


skippper
senior tag

Osztály, kategória, egyre megy, mindkét kifejezést hallottam már a "class" kifejezésre. Valóban osztályként hivatkoznak rá javában.

Nem az a lényeg, hogy mennyire igényes az adott erősítő, hanem az, hogy van-e műszaki létjogosultsága annak, amit javasolsz valakinek. Abban viszont teljesen igazad van, hogy semmit nem érdemes várni tőle.

Ezzel együtt könnyen belátható, hogy nem érdemes mindent kipróbálni - alapvető műszaki okok hiányában - ugyanis konvergál a végtelenbe az időigénye azon dolgok halmazának, amikre nincs érdemi magyarázatunk. Próbálj rátenni egy tyúkot az erősítőre. Aztán kettőt. Aztán egy fehéret egy barnát. (Aztán egy kéket, amitől majd megjavul a hanga) Semmit nem várok tőle, de próbálja ki mindenki, mert saját tapasztalat kell.

"a saját tapasztalat a legbiztosabb" - szépen vagyunk, hogy egy egyedi, szubjektív véleményt többre tartunk, mint a műszakilag magyarázható, mérhető, megismételhető dolgokat. Szubjektív véleményem szerint a Hold nagyobb, mint az Alfa Centauri, felnézel az égre, egyértelműen látszik. Asszony szerint is, pedig nem csillagász

[ Szerkesztve ]

(#179247) VoidXs válasza skippper (#179246) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Máig nem fér a fejembe, miért, de ebben a hobbiban sikerült azt elérnie a placebo gyártóknak, hogy az átlag hobbista démonként tekintsen azokra, akik ezeken az eszközökön dolgoznak, hiszen egy mérnök nem érthet ahhoz, amit egy mérnök csinál. :F Szóval az egyöntetű véleményét az erősítők és lejátszók gyártóinak, miszerint említésre sem méltó a tápáram hullámformája, mert tudják, mi az, hogy kapcsolóüzem, kidobják az ablakon.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179248) BBéci válasza skippper (#179246) üzenetére


BBéci
titán

A fényképet nem az igényesség miatt mutattam, hanem a D osztályt cáfolandó.

Tehát szerinted egy tápszűrőnek ugyanolyan a hatása, mintha tyúkot tennének az erősítőre?
Nem ártana némi tapasztalatot szerezned!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179249) bisza válasza VoidXs (#179245) üzenetére


bisza
tag

Te, nem tudom. Igazából semmi nem változott, csak a tv lett cserélve. Lehet valami beállítás, de eddig akármire állítottam, nem szólal meg a sub. Igaz a tv-n, automatikus ra van állítva minden.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#179250) VoidXs válasza bisza (#179249) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor még az is lehet, hogy félúton elveszik a hangsáv, és sztereó PCM megy ki. Vagy DD-t ír az erősítő?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.