Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179351) VoidXs válasza Rp526 (#179349) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez, és az elcsatolás, viszont nem a szokásos kis talpacskákkal, mert az ide kevés, hanem rendesen rugókkal.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179352) python1 válasza bisiz (#179348) üzenetére


python1
veterán

Csövekre mindenképpen tegyél valami hangelnyelő anyagot, a legjobb vezető anyag panelben.
A szubot én is a kanapé mellé ajánlom.

(#179353) Rp526 válasza bisiz (#179350) üzenetére


Rp526
aktív tag

Szigetelés céljából ezekre nehogy költs. Amennyiben jól gondolom ezek a "tojástartó" szerű szivacsok. Ezek max szobaakusztikában segítenek és ott is csak nagyon kis százalékban. Általában kongó, üres szobákban észrevehető lényegesen a hatásuk. De ettől többre nem valók.

(#179354) -KP- válasza SPEA (#179346) üzenetére


-KP-
addikt

és nem lenne kapásból egy fél méteres visszaverő felület közvetlen a doboz aljának a síkja előtt.

(#179355) Zsömica válasza python1 (#179341) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Gerendától a tartószerkezetet..? :F
Gerenda a tartószerkezet szerves része építészetileg, esetleg szarufákra vagy szelemenekre gondoltál elcsatolásként..?

(#179356) synar válasza SPEA (#179342) üzenetére


synar
őstag

Próbáld ki egyszer a centert a tévé fölé tenni, nálam az vált be a legnagyobb meglepetésemre, amíg alatta volt nagyon lentről és közelről szólt, így meg olyan mintha a képernyő közepéről jönne a hang sokkal természetesebb, csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

(#179357) python1 válasza Zsömica (#179355) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen igen, hogy gondoltad a tetőtér lezárását, gondolom gipszkartonnal?
Doriannak igaza volt abban, hogy ha a teret tágítanád, akkor akár basszuscsapdát is építhetnél most, szinte fillérekből. Attól függetlenül lehetne a teret mondjuk csökkenteni valami szövet búrkolattal.

[ Szerkesztve ]

(#179358) #62435328 válasza synar (#179356) üzenetére


#62435328
törölt tag

Használtam én is a tv fölött, szerintem nem jó úgy.. :(
Egyrészt mert nagyon közel kerül a falhoz, másrészt lehet, hogy ad egy olyan érzetet, hogy közvetlen a tv-ből jön a beszéd, de így viszont egyáltalán nincs összhangban a frontokkal.

Még optimális elhelyezésnél is megtörik az egység az eltérő hangszóró készlet miatt, így meg pláne..

[ Szerkesztve ]

(#179359) VoidXs válasza #62435328 (#179358) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden problémád maradéktalanul megoldható EQ-val.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179360) #62435328 válasza VoidXs (#179359) üzenetére


#62435328
törölt tag

Itt most nem volt szó EQ-ról!

(#179361) VoidXs válasza #62435328 (#179360) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Arról volt szó, hogy problémás az összhang és eltérők a hangszórók. Erre ez az egyetlen megoldás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179362) synar válasza #62435328 (#179358) üzenetére


synar
őstag

Tudom én is, ez ellentmond minden szabálynak, ezért írtam, hogy meglepődtem rajta amikor kipróbáltam, de már pár éve így van és nagyon megkedveltem. Az első próba után rögtön rögzítettem is fixen és maradt így. Amúgy ez a második rendszerem, az első az projektor, nagy vászonnal, alatta van a center és egyforma a hangszóró készlet is, ezt így csak YouTube-ra és sorozatokra használom.

[ Szerkesztve ]

(#179363) #62435328 válasza VoidXs (#179361) üzenetére


#62435328
törölt tag

A megfelelő elhelyezés, és a teljesen, minden szempontból egységes hangsugárzók, tökéletes, hiányérzet nélküli egységet képesek nyújtani!

(#179364) VoidXs válasza #62435328 (#179363) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, amennyiben a megfelelő elhelyezés azt jelenti, hogy szabadtéren, egyenlő távolságra vannak tőled.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179365) Quetz válasza #62435328 (#179363) üzenetére


Quetz
őstag

Erre gondoltál, ugye?

Trinnov | What is the difference between DTS:X and DTS:X Pro?

Lássuk be, ez otthoni körülmények között elképzelhetetlen, marad a DSP.

(#179366) Dorian válasza Zsömica (#179355) üzenetére


Dorian
félisten

A szarufák és a szelemenek is a tartószerkezet részei.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179367) VoidXs válasza Quetz (#179365) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van egy őrült japán kutató, aki ezt otthon megcsinálta, nem lehetetlen. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179368) Zsömica válasza Dorian (#179366) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Köszi - de építészként "láttam" már egysmást..! ;) Nem is állítottam az ellenkezőjét - a mit mitől elcsatolásról volt szó..!

(#179369) #62435328 válasza Quetz (#179365) üzenetére


#62435328
törölt tag

Tudod Te pontosan, hogy mire gondoltam!

(#179370) python1 válasza Zsömica (#179368) üzenetére


python1
veterán

Összefoglalva, igen érdemes használni a tartó szerkezetek közé gumi elcsatolást, és alkalmazni is kellene ilyen esetekben. Ha profik a kivitelezők, akkor ezt kapásból tudniuk kell, ha megemlíted az igényedet.

(#179371) Zsömica válasza python1 (#179370) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Egészen pontosan és szakmailag sosem a tartószerkezetek közötti ács kötések, lapolások és fő szerkezeti elemek közé alkalmazunk elcsatolásokat - hanem a leválasztott tér héjazata/szerkezete/burkolata és a hordozó főtartószerkezet közé..!
Tehát ez nem egy kivitelező profizmusán - hanem egy jó tervező és/vagy egy szakági referens közös együttműködésén múlik inkább - amit a profi kivitelező majd terv szerint megépít..! :)

[ Szerkesztve ]

(#179372) python1 válasza Zsömica (#179371) üzenetére


python1
veterán

Így helyesebb, de láttam, hogy valamennyire szakmabeli vagy, így nem részleteztem.

(#179373) SPEA válasza Dorian (#179347) üzenetére


SPEA
aktív tag

:U

(#179374) BBéci válasza SPEA (#179373) üzenetére


BBéci
titán

Miért tartod problémásnak, ha a centersugárzó előrébb kerül? Semennyire nem az, erre utalt Dorian.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179375) SPEA válasza VoidXs (#179333) üzenetére


SPEA
aktív tag

Hu ez most kicsit zavaros. Csak az lcr szettekre vonatkozik vagy úgy mindenre? Mert ha ez utóbbi, akkor nem értem pl a dolby ajánlást. Ha tartom a hallgatói szöget, akkor falra tolva sem a kép két szélén lesznek a frontok.

(#179376) SPEA válasza BBéci (#179374) üzenetére


SPEA
aktív tag

Valahogy b@ssza a szememet :DDD
Persze nyilván fontos a hangzás és ez motoszkál is a fejembenm Ha lesz időm, mérek egyet. Bár ez is olyan hogy lehet mérve látszik, de fülre nem zavaró akkor inkább beljebb tolom. Gondoltam már bútor cserére is vagy hogy teljesen máshová tenni az erősítőt, lejátszót és akkor "csak a fal" maradna. De most egyelőre ez vállalható kompromisszumnak tűnik.

(#179377) VoidXs válasza SPEA (#179375) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha megnézed a Dolby ajánlást, a kép szélén vannak azok. Igazából két lehetőséged van: ha a pontos tér számít, a kép mellé teszed, mert így pont onnan hallani mindent, ahol a képen lennie kell. Ha a zenei élmény számít, akkor jöhetnek a szögek, hiszen az az ideális. Ha mindkettő kell, akkor kénytelen vagy úgy elhelyezni egy akkora TV-t/vásznat, hogy a széle pont jó szögben legyen.

Atmos óta amúgy teljesen máshogy akarták (külön megadott képmérettel, szoba sarkába tett hangszórókkal), erre a formátum fel is készült, csak a stúdiók szartak rá, és maradt minden szuboptimális, ha nem egy vászon a teljes front falad.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179378) nt0524 válasza synar (#179362) üzenetére


nt0524
tag

És a projektorhoz teljesen különálló hangrendszered van?

(#179379) synar válasza nt0524 (#179378) üzenetére


synar
őstag

Igen, atmos.

[ Szerkesztve ]

(#179380) -KP- válasza VGNewL (#179328) üzenetére


-KP-
addikt

Na megvetted végül? Látom lezárt lett a hirdetés.

(#179381) VoidXs válasza devil-k (#179317) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Másik áramkörre kell kötni az ezt okozó eszközt, jelen esetben a subot. Ha ez nem megoldható, akkor jön a DIY és a veszélyesebb dolgok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179382) SPEA válasza VoidXs (#179377) üzenetére


SPEA
aktív tag

És tessék, "itt a tudományos válasz arra, hogy miért kell otthonra vászon és igen drágám, a projektor max 1 napig lesz a karácsonyfa alatt" :D
Mondjuk nálunk szerencsére ebből nincsen probléma, sőt, még kb le lettem cseszve hogy miért szeretnék a falra költözni ilyen kis dobozokkal. :)
A quadralokat lehet nekem is nehéz lesz elengedni ha végül a Jamo-k maradnak.

[ Szerkesztve ]

(#179383) BBéci válasza SPEA (#179375) üzenetére


BBéci
titán

Mindenre vonatkozik. 25 éve házimozizom 5.1 rendszerrel, ezen idő alatt mindenféle elhelyezést, szöget kipróbáltam álló, állványos és szatellit hangdobozokkal. A Dolby és a THX által ajánlott szögtartomány minden esetben optimális hangzást biztosított, függetlenül a képmérettől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179384) SPEA válasza -KP- (#179354) üzenetére


SPEA
aktív tag

kék: center a szekrény elejéhez igazítva
narancs: tv alatt, azzal egy síkban

Ebből -lehet tévesen- nekem az jön le, hogy a tv alatt talán egy fokkal jobb / vagy csak másképp rossz.

(#179385) skippper válasza SPEA (#179384) üzenetére


skippper
senior tag

Hinnye, 95-65db közötti mozgás az elég vad. Biztos jó ez a mérés? EQ-zott rendszert látunk?

(#179386) SPEA válasza skippper (#179385) üzenetére


SPEA
aktív tag

Nem, ez most pure driect volt. Kíváncsi voltam mit megy így a center, de most mertem újra az egészet a már előre húzott centerrel, jöhet a rew újra

[ Szerkesztve ]

(#179387) SPEA


SPEA
aktív tag

Denonnal bemérve így néz ki.
narancs: szekrény elejéhez húzva
vörös: TV alatt

(#179388) SPEA


SPEA
aktív tag

elnézést, hogy most ennyire tolom az estét :B
Ez a mostani mérés meglepett, csak a front szekció, denon eq 3 ponton mérve, minden egyéb kikapcsolva. Az bak első nagyon nem szimpi, a center és a jobb első gyakorlatilag ugyan úgy szól. PC korrekció segítene ezen? Holnap vissza pakolom a Quadral szettet, bemérem és rew.

Alapból fura kicsit ez a Jamo. Papíron az érzékenysége ugyan az mint a Quadral Ascent 80Le és mind a kettő 4 Ohm-osnak van mondva, de a Jamo-val a Denon 4500H -t mégis jobban ki kell tekerni.

(#179389) rudi77


rudi77
tag

Ma kipróbáltam a Cavern-t.Nagy köszönet VoidXs-nek! Ez nagyon bejött! Egyszerűen jó..........Nagyon jó! Ez a tér nem semmi amit létrehoz. Apróságokat még nem értek. Vágásokat nem csinálja meg. Avr-el megvágtam 80hz-en. De jó lenne ha megcsinálná mert avr eladás lesz ebből szerintem. Amúgy az eqapo windows újraindítás után megy a háttérben? Hangkártyát még nem sikerült vásárolnom de gondolkozok Topping DM7 dac-ban is. Alsa-val megy az eqapo? Illetve 5.1 to 7.1 felkeverés kéne megoldanom. Aztán össze is állna a rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#179390) VoidXs válasza rudi77 (#179389) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Örülök, hogy tetszik. :B Tud vágni, ha crossover fül alól be van kapcsolva. Vagy a felső két csúszkát tedd el bypass-ról, vagy expert módban állítsd be hangszórónként a vágást. Ha az AVR vág, akkor jó a bypass (asszem az az alap).

A Topping nagy túllövés árban, Cavern mellett Xonar U7-en túl már nem fogsz különbséget érezni, az a DAC már ultra high-end rendszerben is megállja a helyét, hiszen egy természetes szoba zajszintjén bőven túlmutat bármilyen helyzetben.

Az ALSA Linux, oda nem EQ APO kell, hanem Quetz segítsége, hogy a Cavern IR-eket hogy lehet átvinni, én nem tudom. 5.1-7.1-et automatikusan Windows-on például az ffdshow tud.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179391) devil-k válasza VoidXs (#179390) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szívesen kipróbálnám én is a kíváncsiság kedvéért. Van ehhez valamilyen step by step? :)

- mozi bolondéria -

(#179392) VoidXs válasza devil-k (#179391) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van egy magyar, nagyon jól vezetett, és van egy angol, röviden minden opciót leíró. A kettő kiegészíti egymást, Tamoo írása óta például bekerült az expert crossover meg az Atmos is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179393) rudi77 válasza VoidXs (#179390) üzenetére


rudi77
tag

Megvolt bypass-ról 80hz-re de sajna nem vágta meg. Holnap még kísérletezek még.
Pontosítok mert elírtam. Asio alatt megy-e EQ APO? Jriver-Topping miatt kérdezem.
EQ APO megjegyzi beállítások windows újraindítás után? Automatán fút a háttérbe?

(#179394) VoidXs válasza rudi77 (#179393) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, az ASIO mindent megkerül, ezért egyáltalán nem javasolt. Hangminőségben semmi előnyt nem ad, késleltetést javít csak, de az csak stúdióban vagy játéknál számít. Az utolsó két kérdésedre a válasz igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179395) nt0524 válasza VoidXs (#179394) üzenetére


nt0524
tag

az előző hozzászólásokból, beszélgetésből kb csak a kötőszavakat értettem :) :) :)

(#179396) rudi77


rudi77
tag

Felkeverést 5.1---->7.1 valahogy meglehet oldani Kodival?
Tudom Kodi dsplayer-el meglehetne oldani az ffdshow-t de sajna régen nem fejlesztik már.
Hdr miatt is lényeges lenne. Alap Kodival hdr jó működik.

(#179397) VoidXs válasza rudi77 (#179396) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kodiban sajnos nincs DirectShow, de volt valami olyasmi lehetőség, hogy a filmkereső Kodi, de a lejátszó MPC-HC, amivel meg működik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179398) foltang válasza VoidXs (#179397) üzenetére


foltang
csendes tag

Itt találtok erről infót, hogy hogyan kell Kodi-ból másik lejátszót (pl. MPC-HC-t) indítani. Annyi pici kellemetlenség van vele, hogy miután elindult a külső lejátszó, akkor érdemes átváltani annak a vezérlő szoftverére a telón, amivel távirányítja az ember a rendszerét. (A Yatse az alapokat valahogy átvarázsolja az MPC-HC-ba (play, pause, stop), de hangsáv, felirat beállítást már a dedikált távirányító app-ban lehet csak használni.
[link]

(#179399) VoidXs válasza foltang (#179398) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azokra a beállításokra már ott a Cavern Remote.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179400) Tamoo válasza VoidXs (#179392) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ahhoz képest, hogy nem fejleszted, már annyi mindent beleraktál, hogy csinálhatok lassan új használatit. :D Bár amennyi időt tudok mostanában erre szakítani, ne várja ki senki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.