Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179951) m3ss


m3ss
veterán

"Nem a 4k megjelenítès a lènyeg, HDR--SDR konverzió , sokkal jobb szintetet kapsz."
szineket akartal irni?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179952) spiky03 válasza python1 (#179948) üzenetére


spiky03
veterán

Tudsz esetleg akkor egy ilyen configot mondani amin már elmenne?
Jöhet a HTPCs fórumban is vagy PMben, hogy ne itt spameljünk.

Kíváncsi vagyok mennyiből jönne ki.

Gondolom nem 40ből, amit én tervezek rá költeni.:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179953) python1 válasza m3ss (#179951) üzenetére


python1
veterán

Igen, színteret, ku... telefon. :D

Spiky03
Most teszteltem vègig egy rakás konfigot, szerver-től kezdve mondjuk a rysen van hátra, de addig nem kell elmenni. Jelenleg nagyon olcsón jutni fèlkonfighoz, lehet már 40-ből szűkösen èlvezni a HDR--SDR közötti különbsèget, igaz nagyon szerèny beállítások mellett.

[ Szerkesztve ]

(#179954) -KP- válasza Dorian (#179949) üzenetére


-KP-
addikt

Már évek óta mindent 4k hdr-ben adnak ki.

(#179955) -KP- válasza spiky03 (#179952) üzenetére


-KP-
addikt

40-ből kijönne. A vga:DDD. GTX1060 alá ne add. Azzal viszont már el lehet indulni.

(#179956) m3ss válasza python1 (#179953) üzenetére


m3ss
veterán

megneznem en azt a vakteszten, hogy egy bright f22-on majd megmondom a szinekbol, hogy ez most gyari blueray rec709, vagy 4k hdr-bol konvertalt sdr, felteve ha az elesseg hasonlo.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179957) Dorian válasza -KP- (#179954) üzenetére


Dorian
félisten

Oké, küldöm mindenkinek aki szereti :))
Én a jelenlegi konfiggal elértem egy bizonyos minőségi szintet, ami elé minden este örömmel ülök le. Elhiszem, h lehetne még egy kicsit jobb, de tovább már nem mozgat a fejlesztés-dolog, más hobbikra fordítom a szabadidőmet.
Anno a hifi cserélgetés-fejlesztés hobbiba is túlzottan beleragadtam, jó tanulság volt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179958) python1 válasza m3ss (#179956) üzenetére


python1
veterán

Itt a hanggal ellentètben, nincs szüksèg vaktesztre, csak a vak nem látja a különbsèget :D

(#179959) python1 válasza python1 (#179958) üzenetére


python1
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#179960) BIGi75 válasza m3ss (#179956) üzenetére


BIGi75
senior tag

Számodra a 4K=>FHD, HDR=>SDR konverzió nem irreleváns?
Sztem alap HTPC, alaplapi VGA is elegendő a projektorodhoz, nem kell számoltatni, mivel 4K HDR a megjelenítő. Én is elvagyok egy Ryzen 5300G-vel dedikált vga nélkül.

(#179961) m3ss válasza BIGi75 (#179960) üzenetére


m3ss
veterán

ja engem ez nem erint. ha kiprobalom a dinamikus tone mappingot akkor annyiban, hogy eleg lesz-e a 1050ti ahhoz. nalad ez is ment vga nelkul?
persze ha hosszu tavon madvr-t hasznalnek, akkor azert nem art a jo vga. meg fullhd-ban benq1070+-on, fhd sdr tartalommal is gyorsan elfogyott az ati 5770 ha elkezdtem a madvr beallitasokat/algokat felfele tologatni. az alap beallitasokhoz nem kell komoly hw..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179962) -KP- válasza Dorian (#179957) üzenetére


-KP-
addikt

Ki mondta, hogy cserélj bármit is? Én is fullhd PD vetítővel nyomom.

(#179963) Khaosz55 válasza python1 (#179948) üzenetére


Khaosz55
addikt

HDR-SDR konverziónál úgy tudom bukod valamennyire a színtere mivel a FHD projektor Rec709-et tud nagyrészt. Nekem van külön BT2020 SDR kalibrációm a projektoron, ha használni akarom a HDR-SDR konverziót, de nem használom mivel HDR esetén lényegesen jobbak a színek mint HDR-SDR konverziónál mégha a BT2020 SDR kalibrációt is használom.

Ennek ellenére FHD projektoron a 4K HDR-SDR konverzió FHD-ra a legjobb képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#179964) BIGi75 válasza m3ss (#179961) üzenetére


BIGi75
senior tag

Olyan képkülönbséget, amit #179959python1 linkelt a madVR envy A/B összehasonlításnál én kb. akkor látok, ha le/fel kapcsolgatom a villanyt vetítés alatt. Tone mapping-al szórakoztam már párszor, de én sok mindent nem látok a képkülönbségben ha 4K HDR-ben engedem ki a jelet, csak annyit, hogy van az a beállítás, amivel megfogom a gépet. Persze lehet hogy csak én nem látom, vagy nem jól állítom be a madVR-t, vagy alkalmatlan a VW520-as a különbségek megjelenítésére.

(#179965) Q


Q
senior tag

HDR->SDR konverzióhoz:
A vetítő ugyanaz, a forrás ugyanaz csak a lejátszó más. Mindkettő lejátszó alap beállításokon. A jel ugyan két külön HDMI bemenetbe ment, de leellenőriztem, mindkét bemenetre azonosak voltak a beállítások. Mégis ilyen különbség látszott a vásznon. A fotók minőségét ne nézzétek, telefon kézből auto módban.
"a" lejátszó:

"b" lejátszó:

"a" lejátszó:

"b" lejátszó

(#179966) m3ss válasza Q (#179965) üzenetére


m3ss
veterán

fekete vagas sztem nem lesz ugyanaz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179967) Q válasza m3ss (#179966) üzenetére


Q
senior tag

Csak annyit akartam szemléltetni, hogy mennyire nem mindegy a lejátszó. A vetítő ugyanaz, egy időben fotózva, semmi nem állítva rajta. Az "a" lejátszóval próbálkoztam még, hogy a kép megközelítse a másikat, de csak rontani tudtam rajta. Én lennék a legboldogabb, ha sikerülne ugyanazt elérnem, mert akkor egy csomó pénz maradna a zsebemben. És egyik sem PC. Csak sima asztaliak. Egy drágább és egy olcsóbb, amik papíron ugyanazt ígérték.

(#179968) m3ss válasza Q (#179967) üzenetére


m3ss
veterán

vhiktor minden ilyen problemak tudora :DD
milyen lejatszok? vetitod biztos, hogy ugyanabban a modban, beallitasokon marad amikor valtasz?
lejatszo beallitasokat kellene megnezned, visszaallitani mindent alapra, es ellenorizni a hdmi rangeket is (full/limited)
en pont ilyennel szivtam most, meg ha jo is volt a hdmi range, himedia q10 fekete vagasi gondom volt. alapbeallitason be volt kapcsolva vmi "kepjavito" engine es emiatt volt hasonlo gondom.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179969) BBéci válasza Q (#179967) üzenetére


BBéci
titán

Gondolom te is olvastál olyan véleményeket, hogy mindegyik lejátszónak egyforma a képe, nem érdemes drágát venni. Van itthon két Dune, az egyik VLS tápegységes és azok képminősége között is majdnem akkora a különbség, mint amit prezentáltál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179970) BIGi75 válasza Q (#179965) üzenetére


BIGi75
senior tag

Azért itt elég komoly különbségek vannak. Olyan, mintha az egyik csak FHD lenne, a másik meg 4K. De gondolom mindkettő FHD. "B"-nek sztem jobbak a gamma beállításai, meg bátrabb rajta a sharpness. Miből vannak a képkockák?

(#179971) Khaosz55 válasza BBéci (#179969) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem hinném, hogy a tápegység miatt lenne akkora változás. Ha ugyan azon a Dune lejátszón tápegységet cserélsz, akkor a drága tápegységgel látszik a csillag az olcsóval nem ?
Ahogy m3ss írta, szerintem is ragen beállítás lehet. Igaz én csak PC-ről játszom le médialejátszóval soha. Elején én is elcsesztem a Ranget, mindent fullra raktam ezért kétszer konvertálta képet full rangre és minden sötét lett és elvesztek a részletek.
Minden film limited range-ben készül. Egyedül a PC monitort kell full rangere állítani.
A helyes PC esetén:
PC VGA kártya kimenet - Full range
Madvr - Limited raneg
Megjelenítő - Limited range

(#179972) BBéci válasza Khaosz55 (#179971) üzenetére


BBéci
titán

Akkor ne hidd el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179973) VoidXs válasza Q (#179965) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A lejátszó clippel, B lejátszó térdel. Teljes szoftveres különbség van a kettő közt, mintha egy átlagos HDR shadert cserélnél mad-re.

Khaosz55: Nyilván táp miatt egyáltalán nem lesz változás semmiben, ez csak extra marketing pont annak a pár marhának, aki erre az extrém placebójával és/vagy tudatlanságból fakadó önbizalmával vevő. Viszont rengetegen csinálják azt, hogy a "rosszabb" hardvereket szoftveresen butítják. Mivel az SDR lejátszás szabványos, bárminemű különbség kizárólag HDR-ben jöhet elő, arra nincs kötött algoritmus. Mégis azt látod, hogy elég sokszor (természetesen csak házimozis gyártón belül) az olcsó cuccok képe gyatra, miközben PC-n a gyári lejátszó is hibátlan. Ennek mintapéldája (bár nem lejátszó, de ugyanaz az effekt) az ASUS, akik különböző hangkártyákat árultak 5000 forinttól 100000-ig, és tök ugyanazok voltak, de a legolcsóbbat olyan mértékben degradálták driver oldalról, hogy alapvető funkciók hiányoztak belőle, például bitstream. Amint előkerültek a hackelt driverek, mindent tudott a legolcsóbb, amit a legdrágább, még a hangminőségét is megkapta.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179974) Q válasza m3ss (#179968) üzenetére


Q
senior tag

Ami biztos, hogy a projektor és a lejátszók range beállítási egyeztek és a projektor nem váltott. Ettől még lehet user error, de én nem fogom megtalálni a hibát ha van egyáltalán. Kerestem már. :B A márka mindegy, nem akarok vitát belőle.

#179969BBéci
Itt biztosan van különbség, látható.

#179970BIGi75
Igen, pont olyan a különbség. Valószínű, hogy a gamma jobb és a sharpness erősebb alap beállításon is "B"-nél, de sharpness biztosan 0-án volt. Arra már nem emlékszem, hogy "A"-nál honnan indul a beállítás, "B"-nél a nulla középen van. Onnan van + és - irány is. "A"-t próbáltam állítani, de csak zajosodás lett belőle.
A képek az Avatar egyik 4k remux változatából vannak. A vetítő csak full HD (PD FL32).

#179973VoidXs
Igen két nagyon eltérő márka készülékei. A képek nagyon csalnak, a gyenge kamerám miatt is. De a lényeg látszik, nagyon sokat jelent a szoftver. A mondás igaz, a jól beállított madvr hozhat a konyhára. Az asztali lejátszók korlátosak. Eszed amit főztek.

[ Szerkesztve ]

(#179975) Dorian válasza -KP- (#179962) üzenetére


Dorian
félisten

PC-t kellene cserélnem, hogy a madvr meg 4k meg hdr-sdr konverzió működjön. Meg beállítgatni az egészet, meg beszerezni újra mindent más formátumban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179976) Khaosz55 válasza BIGi75 (#179964) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem azért mert 520-as tudja BT2020 SDR-t. Ezért ha madvr HDR-SDR konverziót használsz a projektor átvált BT2020 SDR-re ilyenkor madvr-ben a "Tone to map"-ban lehet állítani a megjelenítő nit értéket. Ha emeled, akkor sötétebb lesz a kép ha csökkented világosabb. Azt hiszem 80 minimum érték. Amcsi oldalról töltöttem le továbbfejlesztet tone-to map plugint. Na abban vagy 50 paramétert lehetett állítani.

Én a David Attenborough (blue palnet 2- coral reefs) természet filmekkel néztem a HDR és SDR konverziót. Az volt volt a célon, hogy HDR-SDR konverzió esetén sikerüljön olyan színeket elérnem mint HDR esetén. A projektorom tudja a BT2020 SDR-t és külön van erre kalibrációm illetve a BT2020 HDR-re. Viszont bármit csináltam az eredeti HDR-nek a BT2020-as színtere jobb volt mint az átkonvertált BT2020 SDR.
Azt is próbáltam, hogy ugyan azt a természetfilmet letöltöttem FHD Rec709-ben. És szerintem annál jobb volt a 4K HDR-SDR konverzió, bár nem emlékszem, hogy ebben az esetben a projektort Rec709-ben vagy BT2020 SDR-ben próbáltam. Akkor lenne releváns ha Rec709-ben próbálom, csak már nem emlékszem rá melyik módban volt.

(#179977) Dorian


Dorian
félisten

Nálam pl. nagyon egyértelmű "vakislátja" hogy a Dune képe messze nem olyan jó, mint a PC-é. És ugye előbb írtam róla, h a PC-n nincs semmi madvr-es varázslat, ellenben analóg tápról megy. (mindkettő helyes range-re van beállítva)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179978) Khaosz55 válasza BBéci (#179972) üzenetére


Khaosz55
addikt

A tápegység külön álló ? Mert ha igen gyorsan ki tudod próbálni. Egy lejátszó és cserélgetni kell a tápegységet. Egyik tápegységgel látszania kell a csillagnak a másikkal nem. Ha mindegyiken látszik, vagy nem látszik, akkor vagy gyengébb az egyik lejátszó vagy range rosszul van beállítva.

(#179979) Q válasza Khaosz55 (#179976) üzenetére


Q
senior tag

Azt megkérdezhetem, hogy mit jelent a tudja a BT2020-at? 0-100%?

(#179980) Khaosz55 válasza Dorian (#179977) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem sosem volt médialejátszóm, egyszer vettem mert egy Nvidia frissítés megzavart mindent, de gyorsan korrigálták. médialejátszóban is van HDR-SDR konverzió, de ami én láttam az kb annyi hogy volt egy csuszka amin nit-et lehetett állítani. Na mondom ez nem az én világom. A madvr kb NASA ehhez képest.
Igaz én nem használom már a HDR-SDR konverziót, de nagyon jó hogy ilyen van. A továbbfejlesztett "tone to map"-el azért vigyázni kell nem szabad túltolni, mert akkor hajlamos lesz a fehér részeknél a kép villogni. Gondolom nem tudja eldönteni a madvr, hogy most sötétítsen vagy világítson.
SVP is fent van (SmoothVideo Project) azzal is lehet HDR-SDR konverziót csinálni. Színben még jobb mint a madvr HDR-SDR konverzió, az állt legközelebb szerintem az eredeti HDR-hez, viszont sajnos nekem nagyon artifact-tolt a mozgásmegjelenítése. Nem volt jó bármennyire lemaxoltam a beállítást.

(#179981) VoidXs válasza Khaosz55 (#179980) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én SVP-t használok, teljesen ki tudod kapcsolni az interpolation részt, hogy HDR-hez használd csak. A villogást pedig az előzi meg, ha advanced alatt false-ra állítod az adaptive mode-ot. Én fix magas fényerővel állítottam hozzá a nitet, mint valami lejátszóban, és tökély így is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179982) BIGi75 válasza Q (#179979) üzenetére


BIGi75
senior tag

Az Oppo-d pl. tudja, és még át is számolja a 2020-as anyagot 709-be, ha olyan a megjelenítőd. Azt írja képes a HDR-SDR pontos konvertálására;
"In addition to supporting the HDR10 format on discs and video files, it is also capable of providing an accurate conversion of HDR to SDR for older displays, as well as conversion between various color spaces such as BT.2020, BT.709, and BT.601." UDP-203

(#179983) Khaosz55 válasza Q (#179979) üzenetére


Khaosz55
addikt

Van-e a projektoron BT2020 színtér vagy "csak" a REC709 tud megjeleníteni.De ha nem tudja az sem gond, mert madvr-ben be lehet állítani a kimenetet Rec709-re.
Kérdezzétek meg Vhiktort a projektoros topicban. Ő sz ásza ennek a színtér dolognak én csak user vagyok.

Ez meg a tone to map:

Ez meg továbbfejlesztet tone to map plugin. Itt lehet állogatni. ;] mi ehhez képest egy medilejátszó konverziója...
Netről szedtem a képet.

(#179984) Khaosz55 válasza VoidXs (#179981) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem nagyon tetszik a SVP viszont bármit állítottam a projektor artifact-tolt. Kikapcsoltam a projektoron a mozgásmegjelenítés beavatkozást, és az interpolációt kikapcsoltam a SVP-ben, mondom hátha az kavar be, de sajnos artifact-tolt rendesen gyors mozgásoknál.
De nem lényeges mert nem használom a konverziót.
Eset csinálok képet a ha full és limited rangel az avatarról azt megnézzük van-e csillag.

[ Szerkesztve ]

(#179985) m3ss válasza Q (#179974) üzenetére


m3ss
veterán

nekem a media lejatszo proginak egy utolso menujeben volt pl bekapcsolva ez az "imprex engine", azon belul dynamic contrast, ami miatt hiaba allitottam helyesre az rgb ranget meg a fekete vagast is, kalibralaskor a gamma gorben lehetett csak eszrevenni, na meg szerencsere viktornak gyanus volt, h semelyik 9400-on nem kell lenyomni a brightnesst 43-ig, hogy jo legyen a black clipping...

#179972BBéci attol h jobb vagy rosszabb a lejatszo a lathato csillagok szamaban nem kellene elteresnek lennie ugyanazon megjelenitonel :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#179986) Q válasza Khaosz55 (#179983) üzenetére


Q
senior tag

Bocs, úgy értettem, hogy a projektorod meg tudja jeleníteni a BT2020-at? Vagy csak képes fogadni és valamit csinál belőle? Erre gondoltam, hogy mennyi a lefedettség %-ban. De ez már tényleg vetítős téma :R

#179982BIGi75
Tudom, bármit bármire konvertál :DDD , de körvonalazódik egy olyan lehetőség a vetítőmmel, amit csak htpc-vel tudok kihasználni. Ezért is kezdtem összehasonlításba az itthoni "vackokkal", hogy kell -e nekem az új fícsör. Meg azért, mert az Oppo egyik HDR beállításánál a világos részek villogtak. Már nem emlékszem a menü nevére, de az maxra volt tekerve.

#179985m3ss
Ha nagyon ráérek, még lehet tekergetem kicsit a készülékeket. De nincs Imprex, nem Himedia volt. De azzal is meg fogom nézni. Van egy q5 itthon.

[ Szerkesztve ]

(#179987) BBéci válasza Khaosz55 (#179978) üzenetére


BBéci
titán

Jókora, 2,5-3 kilós, különálló darab, de fixen bekötött kábellel csatlakozik a lejátszóhoz, aminek a belsejében - tápegység részen - is történtek módosítások. Robi-k írt erről szakszerűen pár évvel ezelőtt.

#179985m3ss
"attol h jobb vagy rosszabb a lejatszo a lathato csillagok szamaban nem kellene elteresnek lennie ugyanazon megjelenitonel"
Szerintem de, tehát ebben nem értünk egyet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179988) #62435328 válasza BBéci (#179987) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem tudom megmondani az okát, de valamiért közel állnak hozzám a lejátszók! :)
Ennél fogva volt nálam egy jópár BD player az évek során, és valahogy mind máshogy szólt, és más volt a képminősége is.

PS4 után a Marantz UD7007 lenyűgözött minden tekintetben.
CA azur 651-nek remek volt az LPCM hangja, a Pioneer LX71 analog kimenetei még a Marantz 7007-es AVR-t is állva hagyta.

Képminőség tekintetében leginkább az arcoknál, és mozgásmegjelenítésben látok különbségeket.
SDR-HDR konverzióval nincs tapasztalatom.

Természetesen használtam egyszerűbb lejátszókat is pl Sony S6700, de sosem voltam igazán kibékülve vele, és igen, a bitstream is gyengébb volt, mint pl az UD7007-é!

[ Szerkesztve ]

(#179989) Khaosz55 válasza Q (#179965) üzenetére


Khaosz55
addikt

Megnéztem ugyan ezt a jelenetet.
Pc-n kétféle módon is rosszul lehet beállítani a range értéket.
Egyiknél kivilágosodik a kép a másiknál besötétül a normálishoz képest.
Azért nem csináltam fényképet, mert nem mindegy, hogy telefon hova méri a fényt. Így a jó képnél is tudok olyan képet csinálni ahol alig látszanak a csillagok.
Szemre nekem nem csak kicsit változik a csillagok mennyisége.
Rossz beállításnál a kép sötétebb lesz és valamennyivel kevesebb csillag látszik, de nem annyira mint ahogy nálad van fényképen. A fekete részletek is eltűnnek.

(#179990) Q válasza Khaosz55 (#179989) üzenetére


Q
senior tag

Az igazság valahol a két képem között lesz, de inkább a sok csillagoshoz kell hasonlítania. A kalibrált belépő lcd PC monitoromon is ahhoz hasonlít. Lehet az Oppo is túltolja kicsit, meg a telefonos fényképezés is nagyon félre tud vinni. De a lényeg, hogy hiába van jó megjelenítő, a lejátszón és szoftverén is legalább annyi múlik. Csak érik az a HTPC nálam is. :)

(#179991) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Van egy ONKYO HT-RC630 5.1 AV erősítőm. Standby állapotban 31.5 watt fogyasztást mérek, miközben a specifikáció alapján 0.3-nak kellene lennie.

Kikapcsoltam ezeket a funkciókat: HDMI Through, HDMI CEC (RIHD), LipSync, Bluetooth.

Gyakorlatilag így is ugyanannyi a fogyasztás: 29.5 watt

Miért fogyaszt ilyen sokat az erősítő? Van valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#179992) spiky03 válasza Q (#179990) üzenetére


spiky03
veterán

Tegnap este én is megnéztem, nálam ott volt a sok csillag. Akkor az most jó?:D

Amazon firestick 4K MAX és gyári Disney+ appban néztem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179993) VoidXs válasza €uro (#179991) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A CEC miatt van, ahhoz a teljes szoftveres részt életben kell tartani. Ha kikapcsolod, tényleg 0.3 lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179994) €uro válasza VoidXs (#179993) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm.

De elvileg a HDMI CEC is ki van kapcsolva. Ilyenek a beállítások:

(#179995) VoidXs válasza €uro (#179994) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs semmi más control vagy trigger?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179996) €uro válasza VoidXs (#179995) üzenetére


€uro
őstag

Átnéztem minden beállítást. Gyakorlatilag inkább mindent kikapcsoltam - azt is, amiről azt sem tudtam, hogy mi az -, de semmi változás.

Lehet, hogy megnézem, van-e újabb firmware hozzá. Meg nézek egy gyári visszaállítást.

(#179997) skippper válasza VoidXs (#179993) üzenetére


skippper
senior tag

Annak se kellene ennyit behúznia, itt valami más lesz a gond (gyanítom specifikáció értelmezési user error). Nálam a létező összes okosfunkció be van kapcsolva az erősítőn, azonnal kapcsol HDMI input alapján vagy webes interfaceken keresztül is és így is csak 0.05W a standby.

@Euro - csak hogy ugyanazt értsük a standby alatt, kikapcsolt erősítőről beszélünk, nem pedig olyan állapotról, hogy be van kapcsolva, csak nem szól semmi, igaz? Áram alatt van az eszköz, távirányítóval kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#179998) €uro válasza skippper (#179997) üzenetére


€uro
őstag

"Áram alatt van az eszköz, távirányítóval kikapcsolva."

Igaz, ezt értem Standby alatt.

Eddig a CEC-vel a tévé kapcsolta ki-be - ha éppen nem máshoz kapcsoltam be távirányítóval.

Tényleg nem értem amúgy, hogy mi működhet a háttérben. A setup-jának összesen 12 pontja van. Tegnap három pontjáról mutattam képet. Még a Bluetooth-t is kikapcsoltam. Az első kilenc setup-pontot is átnéztem, hogy mi kikapcsolható. De arrafelé nem találtam olyat, ami szerintem érdekes lehet ebből a szempontból.

Már arra gondoltam, hogy kihúzom belőle azt az egy HDMI kábelt, amivel a TV-re csatlakozok és az optikai kábelt, amivel meg a PC-ről kapja néha a hangot. Hátha valami a bedugott kábelekkel kavar be.

Firmware-t nem találtam hozzá sehol. Nem hogy frissítést, de még a gyári firmware-ére sem akadtam sehol.

[ Szerkesztve ]

(#179999) Dorian válasza €uro (#179998) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos jó a fogyasztásmérő? Az egyszerű-olcsóknál gyakori, hogy nagyon kis fogyasztást nem mérnek helyesen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180000) €uro válasza Dorian (#179999) üzenetére


€uro
őstag

Igen, az rendben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.