Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180851) Dorian válasza I'am Dony (#180847) üzenetére


Dorian
félisten

Éppen hogy az "értelmetlen" kijelentés értelmetlen: "Csak egy Sith tárgyal végletekben"
Pont olyan szélsőséges fundamentalizmus, mint a "20 milliós autó alatt nem autó az autó" "100 kiló alatt nem férfi a férfi" meg a többi önelégült baromság.
Segítek: Senki sem azt állította, hogy bizonyos filmeknél hangélményben többet adhat a sokpontegy, ugyanakkor a mozi nem csak akciófilmek miatt létezik.
Persze vannak akik nem filmet néznek-hallgatnak, hanem jó minőségű képet néznek és jó minőségű hangokat hallgatnak. (meg van akik többet építkeznek, tesztelnek, mint filmeznek)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180852) skippper válasza powerup2 (#180850) üzenetére


skippper
senior tag

Azért nem kapcsolja ki, mert nem mindenkinek az a fontos, hogy olyan legyen, amilyennek tervezték, hanem az, hogy olyan legyen, ami számukra élvezetes. Ha nem így lenne, akkor pl bannolhatnánk az összes V-re hangolt fülhallgatót is. Az már csak hab a tortán, hogy általában pont ezek tetszenek jobban az embereknek és inkább a neutrális hang/képi világ a niche market.

[ Szerkesztve ]

(#180853) powerup2 válasza skippper (#180852) üzenetére


powerup2
addikt

Hát én olyannak szeretem a filmet látni és hallani ahogy elképzelték.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180854) devil-k válasza powerup2 (#180853) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1 :K

- mozi bolondéria -

(#180855) BBéci válasza devil-k (#180849) üzenetére


BBéci
titán

"a mozi élmény 5.1-től kezdődik"
Ezzel is egyetértek. De attól még nem szabad lenézni, fikázni a sztereót!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180856) devil-k válasza BBéci (#180855) üzenetére


devil-k
nagyúr

Senki nem nézi le, megvan a maga helye: zene, tv adás.

- mozi bolondéria -

(#180857) skippper válasza powerup2 (#180853) üzenetére


skippper
senior tag

Pontosan, te olyannak szereted látni. Más meg máshogy :) nem jobb/rosszabb a te ízlésed az övénél, egyszerűen más. Azt felvetni, hogy "nem értem miért nem tiltja le a gyártó" meglehetősen szűk látókörű megjegyzés. Olyan, mint megkérdezni, hogy miért létezik magyaros pizza, az olaszok nem úgy álmodták meg.

És mondom ezt úgy, hogy én is szeretem azt látni/hallani, ami a legközelebb áll a mastering verzióhoz, kalibrált eszközökön, de nem szeretem az ízlésemet másokra vetíteni, vagy azt általános helyes útnak kikiáltani.

[ Szerkesztve ]

(#180858) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#180851) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"Persze vannak akik nem filmet néznek-hallgatnak, hanem jó minőségű képet néznek és jó minőségű hangokat hallgatnak."

Hát...., ha neked ennyi ment át :C

(#180859) python1 válasza ctrlaltdel13 (#180858) üzenetére


python1
veterán

Szerintem csak női problémája volt tegnap Doriannak, nem is vettem komojan amiket írkált, mivel neki sincs egy rossz rendszere, vannak ilyen napjai az embernek na. ;] :D

(#180860) kimi02


kimi02
őstag

Sziasztok !
REW mérés mennyire lehet életképes egy LX83-mas mikrofonnal? Milyen pontos lehet?
Vagy mindenképpen umik mikrofon kell ?

(#180861) BBéci válasza devil-k (#180856) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap este Pro Logicról visszakapcsoltam sztereóra, mert visszhangossá, öblösség vált. Nem fanyalogtam, élveztem a kétcsatornás hangot. Mellesleg a sztereó tévéadásokat is többnyire Pro Logic Movie változatban nézem, ha úgy jónak találom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180862) python1 válasza BBéci (#180861) üzenetére


python1
veterán

Én direkt építettem olyanra a rendszerem amilyen, mert nálam nem jelentkeznek olyan anomáliák, hogy egy filmnek rossz a keverése, öblös a hang, dinamikátlan, kevés halkan vagy éppen hangosan a basszus, vagy örökké a távirányítóért kell kapálózni, mert nem hallani a centert, vagy éppen akciójeleneteknél üvőlt.
Az is igaz, hogy TV adást nem nézek a rendszeren, arra ott a TV ,amit soha nem nézek saját hangszóróján csak fülessel.
Igaz rengeteg melóm volt vele, de még mindig van benne potenciál.

[ Szerkesztve ]

(#180863) devil-k válasza BBéci (#180861) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Bálna c. filmhez tökéletes a 2.0., de egy Rohammentő c. filmhez már nem. Az oled TV-nél nekem "csak" egy szimpla JBL soundbar-om van. Arra tökéletes, meg ha a nappaiban valami háttérzajt/zenét szeretnék hallgatni.

- mozi bolondéria -

(#180864) Dorian válasza devil-k (#180863) üzenetére


Dorian
félisten

Tévét is csak erősítő-hangfal kombón keresztül nézek, a tv saját hangját nem tudom elviselni. De semmi prologic, sztem az ilyen felkeverésnél jobb hangú az eredeti sztereó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180865) Dorian válasza python1 (#180859) üzenetére


Dorian
félisten

Ma reggel meg összevesztem a feleségemmel, úgyh délelőtt inkább nem is jöttem a fórumra ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180866) Dorian válasza kimi02 (#180860) üzenetére


Dorian
félisten

A nagyobb teremakusztikai problémákat az is megmutatja, mert azok a mikrofonok pontatlanságánál legalább egy nagyságrenddel nagyobbak

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180867) BBéci válasza python1 (#180862) üzenetére


BBéci
titán

Valamit nagyon nem értesz!
Ha a filmnek rossz a keverése, azon semmilyen rendszer nem tud segíteni. Sőt, minél jobb a rendszer, annál jobban előhozza a hibákat. Ha a center csatorna szintje alacsony, azt hogyan kompenzálja a rendszered? Szerintem sehogy.
Amennyiben nem tűnnek fel ezek: "öblös a hang, dinamikátlan, kevés halkan vagy éppen hangosan a basszus", akkor ott nagy bajok vannak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180868) python1 válasza devil-k (#180863) üzenetére


python1
veterán

12-éves fiam, már a virágbolti mozis változatú hangot sem képes hallgatni, inkább mindig mondja, hogy majd akkor, ha lesz normális hangsávval.

Tegnap azért bepróbáltam a sztereó filmezést, és amióta van ez a normálisabbnak mondható cuccom, tényleg lehetne így is mozizni, ha nem lenne más, de ugye itt azért van dinamika, meg az akusztika is jobb, mint emlékeim szerinti régi cucnál.
Ha erre fanyalodnék, azért ugy is lehetne, de azért az is foglalkozós lenne.
BBéci
Akkor úgy fogalmazok, hogy nem futottam még bele olyan filmbe az új rendszerrel aminek lettek volna ilyen jellegű hibái, pedig 100+ filmnél járunk minimum.
Nincs a centersugárzónak dobozhangja, tiszta érthető minden, minden filmnek van dinamikája, régi rendszeren akadtak azért ilyen problémák.
Szerintem minél jobb egy rendszer, pontosan, hogy azt hallod vagy úgy ahogyan a rendező megalkotta.
Szerintem nincs olyan, hogy direkt elcseszik a keverést.

[ Szerkesztve ]

(#180869) BBéci válasza devil-k (#180863) üzenetére


BBéci
titán

Senki nem mondta, hogy akciófilmekhez tökéletes a 2.0, ami éppen lehet 2.1. Azt nem fogadom el, hogy sz@rnak minősíted a sztereót!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180870) python1 válasza BBéci (#180869) üzenetére


python1
veterán

Zenére kiváló a sztereó, és maradjunk annyiban, inkább törekedjünk, hogy a sokcsatornás rendszerből kapjuk azt amiért fizettük a jegy árát.

(#180871) BBéci válasza python1 (#180870) üzenetére


BBéci
titán

Neked is külön leírom!
Szerintem is sokpontegyben a legjobb a filmek döntő többsége. Kis részüknél nincs semmi jelentősége, nem ad pluszt.
De azt kijelenteni, hogy filmekhez semmit nem ér a sztereó, az nagyon durva túlzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180872) python1 válasza BBéci (#180871) üzenetére


python1
veterán

Ok, legyen úgy, ahogyan gondolod.
A szteró mozi igenis, hogy jó, aki mást állít vagy hallja, az menjen a házimozis csoportba játszadozni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#180873) BBéci válasza python1 (#180872) üzenetére


BBéci
titán

Facebook csoportban pont az ellenkező oldalt képviseltem, amikor azt állították, hogy nem kell surround, nem kell centersugárzó, mert a sztereó a jó. Ezzel is szembeszálltam, mert fasság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180874) Khaosz55 válasza BBéci (#180873) üzenetére


Khaosz55
addikt

Na tessék helyesírási hiba, észrevettem én mint diszlexiás. Persze tudom, direkt írtad így... :K

(#180875) python1 válasza BBéci (#180873) üzenetére


python1
veterán

Csak cikiztelek, tudom, hogy miként vélekedsz ezekről.

(#180876) -KP-


-KP-
addikt

Ez az értetlenekedés már nekem kezd fájni. Senki nem állította, hogy a mozi nem jobb 5.1-ben, vagy még attól is több csatornás kiépítésben. De hogy nem lehet élvezetesen sztereóban filmet nézni, az egyszerűen nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#180877) -KP- válasza skippper (#180786) üzenetére


-KP-
addikt

Csak ennyi a megkötés, hogy 200 alatt? Milyen rendszerbe? Kell hozzá surround és front is? Vagy van minden, csak center kellene?

[ Szerkesztve ]

(#180878) skippper válasza -KP- (#180877) üzenetére


skippper
senior tag

Dali Oberon 5.1-et használok, a többi részével elégedett vagyok, a centerrel nem annyira. Klipsch 112SW van még mellette meg Magnat IC82-es mennyezeti hangszórók, igazából az egész rendszert nem borítanám fel csak ezért, viszont ha tényleg akkorát dob a mozin egy jó center, akkor praktikusan pont a leggyengébb láncszemet tudnám kicserélni a szettből a legfontosabb pozícióban. A 200 körüli ár az, amivel úgy gondolom, hogy számottevően előre tudnék lépni. Ez az SVS Prime Center kifejezetten szimpatikus darab lett, még érlelődik bennem a hovatovább.

[ Szerkesztve ]

(#180879) #62435328 válasza -KP- (#180876) üzenetére


#62435328
törölt tag

+1 Pontosan!

[ Szerkesztve ]

(#180880) -KP- válasza skippper (#180878) üzenetére


-KP-
addikt

Az MTM centerek középről azért nem kellene rossznak lennie, még ha tengelyen kívülről hallgatva nem is mindig remekelnek. Meg tudod fogalmazni mi a problémád az Oberon centerrel?

(#180881) python1 válasza -KP- (#180877) üzenetére


python1
veterán

Figyu, menjetzek át a sztereó topikba, köszi! ;] :R
Nem hiszem el, hogy itt ezen kell vitatkozni, ez egy haladó mozis fórum lenne, ahol a mozi hang élvezetéről, és a meglévő mozik fejlesztéséről lenne szó, vagy vita, nem pedig a sztereó kiépítés adta remek mozi, élvezetes mozis hatás.

[ Szerkesztve ]

(#180882) BBéci válasza python1 (#180881) üzenetére


BBéci
titán

A házimozi nem kizárólag 5/7.1/2/3/4.2/4, lehet, hanem sztereó vagy 2.1 is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180883) skippper válasza -KP- (#180880) üzenetére


skippper
senior tag

Tompa, erőtlen, "olyan mintha függöny mögött lenne". Nem csilingelnek szépen a beszélgetések, nem olyan érzés, mintha előttem beszélne valaki, hanem inkább olyan, mintha egy telefonon keresztül hallgatnám. Próbáltam feljebbhúzni a középmagas-magas régiókat, valamennyit segített, de nincs azon a szinten, ami igazán tetszene.

(#180884) Olyan válasza VoidXs (#180833) üzenetére


Olyan
csendes tag

Koszonom a választ.
egyebkent az elmult evekben tortent valami olyan nagyon erdemi hangi elorelepes (a smart funkciokon kivul) ami miatt erdemes lenne ezektol ujabbakat neznem?
jelenleg az RX-v781 az amit probalgatok kozuluk.
a smart dolgok nem izgatnak.
eArc , atmos zone 2 ok, de az egyeb spotify stb szamomra felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#180885) -KP- válasza skippper (#180883) üzenetére


-KP-
addikt

És tuti a center hangfal a hibás? Elhelyezés, erősítés, bemérés, akusztika, minden ok? Kábel, fázishelyes, jól érintkezik, dugók rendben vannak? Szívesen mondanám, hogy hozd el a centert hozzám és meghallgatjuk itt, vagy én hozok hozzád centert, csak Solymár nem épp 2 kilóméter tőlem :D Első körben próbáld meg azt még, hogy az egyik surroundot próbaképp berakod centernek, hogy az másképp szól-e. Illetve próbaképp azt is megteheted, hogy egy próba erejéig kikapcsolod a centert és leteszteled a két frontnak milyen a fantom centere. Előbb utóbb ki kell buknia hol van a gond.

[ Szerkesztve ]

(#180886) python1 válasza skippper (#180883) üzenetére


python1
veterán

Tipikus rossz center konstrukció, ahogyan leírtam, pontosan ennek a csatornának kellene lennie a fő csatornának.
Tulajdonképpen eléggé összetett a dolog, mert lehet az erősítő végfoka sem bírja szuflával.
Kp jól írta, de én még az egyik frontot is kipróbálnám, csak az érdekesség kedvéért, összevetve a jelenlegi center-surround-front felállással.
Van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#180887) devil-k válasza python1 (#180868) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, én még nem tudom az eredeti hangsávot előnyben részesíteni az 5,5 éves lányomnál amikor leülünk mozizni. A Krokodilit néztük meg délután és bitangul szólt volna szerintem eredeti hangsávval. Na, mindegy, túléltem, nem haltam bele. Bár érdekes, hogy ezen a rendszeren még a gagyibb magyar hangsáv is fényévekkel jobb.

Viszont ahogy BBéci is írta, a rossz hangkeverés meg tudja keseríteni bármilyen rendszer életét. Hasonlítsd össze pl. a Blade Runner 2049, Rohammentő... stb. filmeket egy Marvel film hangsávjával. Érződik az egyiken a gondos utómunka, amíg a másikon pedig a futószalagon minél gyorsabbat és többet morál.

#180869 BBéci
Nálad borzasztó mód beragadt valami. Egy szóval nem írtam le, hogy szar. Mutasd meg, melyik hozzászólása az, de ezt a felesleges hisztit fejezd be, már nem 2012-ben vagyunk, hogy mindenkit megetetsz ezzel a sok blőd baromsággal.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#180888) VoidXs válasza Olyan (#180884) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyedül az, hogy jött Dirac néhány belépő modellre, de azzal a felárral már közel nem belépő árban mozognak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180889) python1 válasza devil-k (#180887) üzenetére


python1
veterán

Éppen kérdezni szerettem volna, hogy nálad mi a helyzet ezen a téren, de úgy látom, hogy hasonló mint nálam, igen a Blade runner 2049 nagyon ütős. és valóban ha így nézzük van kölönbség, de még így is mozi szint bőven, az előző rendszeremhez képest.

Más.
Na erről hadováltam, a centerrel kapcsolatban, Grimani által közzétett diagram.

(#180890) -KP- válasza python1 (#180886) üzenetére


-KP-
addikt

Attól hogy rossz center konstrukció, szemből hallgatva még jó kellene legyen. Illetve a magasaknak legalább egyformának kellene lennie a frontokéval.

(#180891) python1 válasza VoidXs (#180888) üzenetére


python1
veterán

Hozzád lenne egy kérdésem.
Ugye nálam aktív a váltás, CAVERN-nel bemérve az LCR sugárzók polaritását negatívra teszi, viszont a drivereket cseréltem a régieknél viszont pozitív volt azoké is, de ha megfordítom a magassugárzók (driverek) polaritását akkor viszont +- nak méri az összeset.
Az lehet, hogy ezeket az új drivereket fordított polaritással kellene bekötnöm?
Mert tulajdonképpen mérve is úgy lenne fázishelyes.

KP
Nincs előttem a centersugárzója, és a crossovert sem tudom, hogy milyen van benne, és azt sem tudom milyen energiára képes a frontokéval szemben. Mérni kellene a frontokkal együtt a szettet, okosabbak lennénk hogy mi a probléma.
De így marad a próba.

[ Szerkesztve ]

(#180892) BBéci válasza devil-k (#180887) üzenetére


BBéci
titán

Konkrétan mit nevezel blőd baromságnak? Próbáld higgadtabban, kultúrember módjára előadni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180893) -KP- válasza python1 (#180891) üzenetére


-KP-
addikt

Volt már jópár mtm centerem és ennyire egyáltalán nem voltak rosszak, mint amit írt. De 180km-el arrébbról nehéz látnoknak lenni.

(#180894) python1 válasza -KP- (#180893) üzenetére


python1
veterán

Érdekes a Triangle nálam is szépen tette a dolgát, igaz az egyik legnagyobb center, méretre és kalakításban is, nem is cseréltem volna, ha nem építem meg az LCR szettemet, de szerencsére megléptem.
Igen, lehet bármi, azért is írtam a tesztet én is, ez most többismeretlenes megoldás, és egyelőre csak úgy derülhet fény rá.

[ Szerkesztve ]

(#180895) VoidXs válasza python1 (#180891) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Inkább az legyen, hogy minden hangszórót egyesével mérj meg közelről, és szemre állítsd be a fázist IR alapján. Csak ott látszik, hogy a két driver jól van-e.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180896) python1 válasza VoidXs (#180895) üzenetére


python1
veterán

Köszi! :R
Úgy már megtörtént, fázisban vannak, de valamiért a CAVERN mégis - polaritást észlel.
Váltásnál egy negyedrendű (but24) váltást alkalaztam a meredeksége miatt, mert eléggé alacsonyan váltom a drivert, így tulajdonképpen fázisban kellene lennie.?
Érdekes, hogy a surroundokat passzívan váltom LR12, és ott meg a polaritás +.
Hallani nem hallom, csak kicsit megkavarodtam.

[ Szerkesztve ]

(#180897) python1 válasza python1 (#180896) üzenetére


python1
veterán

A CAVERN egyébként a dobozokat is tökéletesen összehozta, le a kalappal előtted is, meg a munkád előtt is. :R

(#180898) skippper válasza -KP- (#180885) üzenetére


skippper
senior tag

Alap dolgokat már ezerszer átnéztem, cseréltem, kipróbáltam. Végfoknak elégnek kell lennie, a frontok dedikált végfokon vannak, nem sok dolga van az erősítőnek. Rengeteget mértem, tologattal, próbáltam Cavernnel is, Denonnal is, egyik se segített sokat. Az akusztika a szobában nem túl jó, ezt már kiveséztük többször, de a többi elemnek is ugyanolyan, mégis ezt érzem valahogy kilógni a szettből. A héten megpróbálok valamikor friss méréseket felrakni, aztán hátha van rá könnyed megoldás (kézzel meghúzni a görbét), de szívesen kipróbálnék egy olyan darabot, amiről tudom, hogy jónak kell lennie.

(#180899) denesdr válasza python1 (#180896) üzenetére


denesdr
addikt

Nem feltétlenül kell fázisban lennie, ha a 24dB/oktávos Butterworth filtert raktál rá (feltételezve, hogy a hangszórók akusztikusan is követik ezt), mert a Bw váltás nem in-phase váltás, vagyis úgy kapod a lapos eredő átvitelt, hogy a váltásban résztvevő hangszórók nincsenek fázisban egymással és a váltási pont a hangszórók -3dB pontján van, máskülönben ha fázisban lennének, akkor egy 3dB-es hupli keletkezne a váltási pontban.
In-phase váltások a Linkwitz-Riley váltások, ahol úgy kapunk lapos eredő átvitelt, hogy a hangszórók fázisban vannak egymással, tehát a váltási pont a hangszórók -6dB pontjára esik.

De mivel több infót nem adtál meg, csak hogy Bw 24 szűrést használsz, így nem lehetünk benne biztosak, hogy pontosan mi is történik nálad.
DSP-vel a hangfal váltását úgy érdemes megcsinálni, hogy először is kilapítod a hangszórók saját átvitelét, 24dB/oktáv váltás esetén a váltási ponttól legalább 1 oktávra, majd ráteszed a kívánt váltási szűrést (Butterworth, Linkwitz-Riley stb), így biztos lehetsz benne, hogy az akusztikus görbék megfelelően fogják követni a váltási szűrő görbéjét.
Egyébként a Butterworth filtert alapvetően nem hangsugárzókhoz találták ki, a Linkwitz-Riley-t viszont igen.

(#180900) -KP- válasza skippper (#180898) üzenetére


-KP-
addikt

Amit írtam azt is megpróbáltad? Ideiglenesen center off, és a két front fantom centere, ill. az egyik surroundot ideiglenesen letesztelni centerként?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.