Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179051) mettek válasza exception (#179050) üzenetére


mettek
addikt

Dirac is leszedi a csatornák hangerejét mert ez a leggyengébb (leghalkabb) hangfalhoz lövi be a többit ami nálam az atmos hangfal. Ezért visszavesz átlagban 4 decibelt a többiről. Na én adtam mindegyikre 4 decibelt igy a front van nullán és az atmos +4 decibelen. Rengeteget számít.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#179052) VoidXs válasza Dagidög (#179044) üzenetére


VoidXs
nagyúr

1. Regain volume-ot tedd magasabbra (de ez valami komoly disbalance jele).
2. Ha ellenőrző mérésen látsz kiemelést, vissza tudod húzni EQ APO-ból, viszont javaslom az X-Curve-t.
3. +10-et ír a szabvány, de rengeteg dologtól függhet, például célgörbétől.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179053) I'am Dony válasza mettek (#179051) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez melyik verziójú Diracban van ill. milyen vassal?

(#179054) mettek válasza I'am Dony (#179053) üzenetére


mettek
addikt

1nem tudom
2 arcam avr5-höz vett legújabb dirac

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#179055) python1


python1
veterán

Üdv!
Némi zavar támadt a "THX" fal körül, vagyis a lecsengési idő környékén.
Mégpedig az, hogy amíg a vászon nem került a fal elé 400ms körüli értékeim voltak, most viszont 450ms-re felkúszott 1000Hz felett, viszont alatta szép egyenletes 300 maradt, na ez mitől lehet? :F :F :F

(#179056) denesdr válasza python1 (#179055) üzenetére


denesdr
addikt

Reflektál a vászon??

Viszont ha 1kHz alatt 300ms körül van a lecsengési idő, akkor nem ártana erre az értékre hozni felette is. Tojástartószivacs vagy a piramis a haverod lehet. :)

(#179057) python1 válasza denesdr (#179056) üzenetére


python1
veterán

Valami hasonló lehet, a vászon is a legvastagabb anyag, ettől vékonyabb lesz a végső megoldás.
Pedig olyan szépen indult, vászon nélkül már kezdett jó lenni a hang, akkor csak kell majd az oldalsó falakra is valami.

(#179058) BIGi75 válasza python1 (#179057) üzenetére


BIGi75
senior tag

a lycra volt feltéve?

(#179059) python1 válasza BIGi75 (#179058) üzenetére


python1
veterán

Egyelőre csak félig lykra, mert van belőlük eléggé sokféle, de mindenképpen a legvastagabbat akartam kipróbálni, vékonyabbakból kell néznem. Képminőségre tökéletes ez is, de a vékonyabb lesz a befutó.

(#179060) skippper


skippper
senior tag

Ez a 300ms környéke amúgy már nagyon a túlcsillapított szoba határa, nem? Biztos, hogy megéri még telepakolni csillapítással a szobát, hogy 400-ról le legyen húzva?

(#179061) VoidXs válasza skippper (#179060) üzenetére


VoidXs
nagyúr

200-300 szokott a kedvenc lenni. Nálam 300 van, és nagyon sokallom. Életem legjobb moziélménye kb 60 volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179062) denesdr válasza skippper (#179060) üzenetére


denesdr
addikt

300ms még messze van a túlcsillapítottól. Egyébként meg ez is izlés kérdése, én hallottam már 200ms alatti magastartományú szobát, nekem tetszett.

(#179063) BIGi75


BIGi75
senior tag

2 szubot hangerő és késleltetés beállítást követően egyszerre érdemes EQ-zni vagy külön-külön?

(#179064) -KP- válasza BIGi75 (#179063) üzenetére


-KP-
addikt

Én megpróbálnám mindkét verziót, aztán győzzön a jobbik :)

[ Szerkesztve ]

(#179065) Khaosz55 válasza -KP- (#179064) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen pontosan, nekem pl pont az egyszerre EQ-zás hozott jobb eredményt, annak ellenére mindegyiket kipróbáltam.

(#179066) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Elméleti kérdést tennék fel, mivel még nem akarom megvalósítani.
Dirac licec-cel kapcsolatos kérdésem lenne.
A minidsp HD-ra tudnék vásárolni a dirac licec-et sub korrekcióra.
Mi van akkor, ha van egy Dirac-os processzorod vagy AVR-ed és a sub kimentén MinidspHD-t akarsz használni mert pl 4 sub-ot akarsz korrekciózni?
Ha megvenném a minidspHD-ra a dirc-ot pl sub korrekcióra, akkor külön kell egy licenc-et is vásárolni a procira-AVR-re? Vagy a proci-AVR-re már olyan dirac licence van ami subokon kívül a többi csatornát korrekciózza?
Minidsp-t nem hagynám ki a rendszerből, még ha egy proci 4 sub-ot is tud korrekciózni diraccal.
Az sem világos számomra, ha veszek egy dirac licenc-et azt a készülékre vásárlom vagy mint user veszem és vihetem tovább a jövőben másik készükére.

(#179067) BIGi75 válasza -KP- (#179064) üzenetére


BIGi75
senior tag

Végülis ja, köszi. Ez már nem kerül semmibe :)

(#179068) -KP- válasza Khaosz55 (#179066) üzenetére


-KP-
addikt

Minidspre szerintem felesleges diracot venni. Másrészt pedig igen, nem mindegyik avr jön dirac licensz-el. Ha ilyen modellt fogsz ki, akkor oda is külön meg kell venni a dirac licenszt. Létezik olyan verzió is, hogy alapba diraccal jön, de nincs benne pl. a dirac live bass control, akkor azért kell pluszba fizetni, feltéve ha kell. De olyan verzió is, hogy eleve nem is veheted meg a DLBC-t. Hogy készülékenként van-e a licensz azt sajna nem tudom. Sajnos valószínűsíthető ez is. Audyssey is úgy csinálja a legújabb app-al, hogy egy készülékkel tudod használni. Én mindenképp úgy csinálnám, hogy ha dirac licenszet vásárolnék, hogy csinálnék egy külön mailcímet és arra venném meg, így esetleges eladás esetén továbbadható lenne a licensz.

(#179069) I'am Dony válasza Khaosz55 (#179066) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mi van akkor, ha van egy Dirac-os processzorod vagy AVR-ed és a sub kimentén MinidspHD-t akarsz használni mert pl 4 sub-ot akarsz korrekciózni?

- A miniDSP-vel megcsinálod a korrekciót, majd már egyben kezelve őket mérsz a procival/AVR-el.
A proci-AVR-re már olyan dirac licence van ami subokon kívül a többi csatornát korrekciózza?

- Igen, azonban a korlátozott licencek csak az 500 Hz-ig terjedő tartományt kezelik, valamint nem tudsz rá egyedi célgörbét tenni ill. a kapott standard görbét módosítani (pl. Emot. proc.) alap szoftvere.

- Az sem világos számomra, ha veszek egy dirac licenc-et azt a készülékre vásárlom vagy mint user veszem és vihetem tovább a jövőben másik készükére.

A korábban regisztrált email címmel belépve másik modellen is működni fog.

A többit KP leírta és szerintem is felesleges csak szubok miatt azt venned a miniDSP-re.

(#179070) powerup2


powerup2
addikt

Új malac proci érkezett Dirac támogatással. Ára 7000 dollár :)
[link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179071) -KP- válasza powerup2 (#179070) üzenetére


-KP-
addikt

Nem érkezett, majd valamikor év végén, vagy jövőre fog.

(#179072) powerup2 válasza -KP- (#179071) üzenetére


powerup2
addikt

A lényeg hogy lesz és a fő lényeg hogy diraccal :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179073) devil-k válasza powerup2 (#179072) üzenetére


devil-k
nagyúr

Majd azért kiváncsi leszek a hazai árazásra is… kb olyan lesz, mint az idei új iPhone…

- mozi bolondéria -

(#179074) powerup2 válasza devil-k (#179073) üzenetére


powerup2
addikt

Itthon minden drágább átmész a határon és máris olcsóbb minden sajnos a 27% áfa plusz a magas euró nem segit ezen :( hogy nálunk is normális árba legyen

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179075) Khaosz55 válasza I'am Dony (#179069) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem veszek minidsp-re. Csak tisztába akarok lenni mire lehet számítani, ha dirac-os erősítőm lenne minidspHD-vel.

(#179076) powerup2


powerup2
addikt

Engem az fog igazán érdekelni hogy a denon malac diraccal milyen minőséget fog majd hozni vajon felér majd az anthemhez meg az arcamhoz. Érdekes következő évnek nézünk elébe.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179077) skippper válasza powerup2 (#179076) üzenetére


skippper
senior tag

[link] Gyanúsan best-buy lesz a középkategóriába, mint az elődje

(#179078) -KP- válasza skippper (#179077) üzenetére


-KP-
addikt

Azért a budget kifejezés erős. 600k feletti ára lesz plusz dirac licensz, a 700k-t fogja nyaldosni, vagy túllépni.

(#179079) skippper válasza -KP- (#179078) üzenetére


skippper
senior tag

Hát ha melléteszed a többi hasonló szolgáltatásokkal rendelkező erősítőt, akkor szerintem messze a Denon megoldása lesz a legolcsóbb (már csak a 11.4 is olyan úri muri, aminek nagyon meg szokták kérni az árát)

(#179080) VoidXs válasza -KP- (#179078) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ott tartunk, hogy a belépő erősítők nyaldossák a 300-at...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179081) skippper válasza -KP- (#179078) üzenetére


skippper
senior tag

Igazából ha ez diracostul tényleg 700-ból megáll, akkor ugyanitt eladó egy 3700H :)

(#179082) -KP- válasza skippper (#179081) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem nem fog. De majd meglátjuk.

(#179083) powerup2 válasza -KP- (#179082) üzenetére


powerup2
addikt

Én azt mondom teszteket érdemes megvárni :) meg aztán kiderül mennyi lesz hozzá a dirac. Ha lesz árverseny talán mi vásárlók is nyerünk ezen. Bár engem nem izgat a denon meg a malac mert arcam van és ha akarok fentebb lépni akkor arcam proci lesz a következő lépés.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179084) Quetz válasza powerup2 (#179083) üzenetére


Quetz
őstag

[ Szerkesztve ]

(#179085) BIGi75


BIGi75
senior tag

Egymásra tettem 2 szubot (hirtelen ott volt hely a másiknak). Kaptam is azonnal egy jó kis depth curve-t. Ezek így még erősítik is egymást?

(#179086) VoidXs válasza BIGi75 (#179085) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hol igen, hol nem. A depth curve azért jön ki, mert minél mélyebb egy hang, annál nagyobb a hullámhossz, és annál nagyobb az a távolság, amivel tökéletesen összeadódnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179087) achilleuss


achilleuss
tag

Egy debreceni függönyboltban megvettem a megfelelő vászonanyagot, sötétítőfüggönyt. 3 rétegű, két világos között egy fekete réteg. 2.9 m széles anyag. 12500 Ft métere. A napvitorlát cserélni kellett a közepén lévő varrás miatt/és a zsírfoltok, vagy mik voltak azok, amiket a varrónő tett rá :DDD /, ami függőleges fekete csíkot eredményezett filmnézés közben. 100%-os polyészter ez is, mint a napvitorla, a felülete szinte ugyanaz/van egy kis alapfénye/, de vagy két fokkal világosabb/ami jót tett a projektor fényerejének( ja, és ez is szürke)/, mint a napvitorla , puhább, jobban feszíthető, úgy kifeszítettem rugókkal, mint a dobot, sima felület/pedig össze volt gyűrődve, ahogy varrtam rá az acélkarikákat, összesen 32 db-ot.

[ Szerkesztve ]

(#179088) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap végre felkerültek a falra a frontok is, így már végleg összeállt a szett! :C

Rá is engedtem délután az Anthem ARC-ot és ezt hozta ki:

Kezdésnek a szub végfokán a hangerőt 12 óra állásba raktam, amikor az ARC odaért a szubhpz kiírta, hogy adjak rá +3dB-t mert halk. Így 3 óra állásba tekertem, akkor már nem problémázott. :D

Tényleg durva ez az 5 db egyforma LCR! :Y
A legjobban az lepett meg, hogy a hátsókból is milyen erővel jönnek a hangok/effektek, amiket nem így hallottam a Cantonokkal.
Meg ami még ugye nagyon jó, hogy ha pl az egyik frontból "átmegy" a hang a másik frontba, akkor végig egységes a hang, vagy akár ha a hátsókba is megy.

Így, hogy ugye nem AT vásznam van, meg nem teljesen ideális az elhelyezés, engem így is lenyűgözött, azon a pár filmrészleten, meg Dolby demon.
Kicsit izgultam, hogy a hátsók milyen teret csinálnak, így, hogy ugye a kanapé a falon van, meg 15 cm mélyek, így kintebb "lógtak", mint a Canton onwall hangfalak.
De szerencsére itt sem keleltt csalódnom mert jött középről is rendesen a hanghatás. Így ez is pipa.

Már csak egy másik szub kell, mert így olyan csupasz lett a jobb oldal. :DDD

Nem is értem én is miért nem LCR-el kezdtem a mozizást. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179089) spiky03 válasza spiky03 (#179088) üzenetére


spiky03
veterán

Elnézést az értékek lemaradtak az előbb. :B

Érdekes, vagy csak számomra az, mert csináltam egy 2. profilt is, azt csak zenéhez és ott volt eltérés az egyik front dB értékén (1-el kevesebb lett mint a mozinál) meg a Room Gain magasabb lett itt: 2.375 dB

Hát ennyit tudnak az LCR-ek nálam a nappaliban. :)

Biztos lehetne még rajtuk finomítani, de ahhoz én már kevés vagyok. Igaz ahhoz már lehet PC-s vezérlsé kellene. :U

De, ha esetleg valaki felém jár egyszer,(és lehet még hangolni az Anthemben), azt szívesen látom egy demóra meg üdítő/kávé/sör-re a finomhangoláshoz. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179090) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#179089) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az ARC korrekciós görbélyét, szivesen megnézném egy rew-es visszaméréssel.

(#179091) Rp526 válasza ctrlaltdel13 (#179090) üzenetére


Rp526
aktív tag

Pont a napokban csináltam egy érintetlen vs. gyári bemérő vs. cavern mérést REWben. Hát, ami a Denon fizetős EQ appjában van kirajzolva, az egy vicc természetesen. Szerintem itt is hasonló a ferdítés. Javít rajta de biztos, hogy nem ilyen simára.
Itt sincs gondolom visszamérés, csak egy feltételezett eredmény, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#179092) -KP- válasza Rp526 (#179091) üzenetére


-KP-
addikt

Nem tévedsz.

(#179093) BIGi75 válasza ctrlaltdel13 (#179090) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ha vki nem pc-ről játszik sztem jobb ha nem is méri vissza. Ha meg pc a forrás, akkor meg nem kell az AVR-es EQ.

(#179094) VoidXs válasza Rp526 (#179091) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egyszerűen máshogy készül a görbéjük, nem a REW-féle kiértékelés a cél. Van valami nagyon haladó transzformáció, amit a Cavern azért nem ismer, mert hülye vagyok hozzá, de mindenki másnál ez van. Hogy miben jobb, azt nem tudom, nekem is csak úgy mesélte egy profi, hogy nála nem az |FFT| laposság a cél. A visszamérés simán az eredmény alkalmazása a felvételen, az ő valóságában tényleg az a helyes, amit mutat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179095) mandju válasza VoidXs (#179094) üzenetére


mandju
senior tag

Amióta Bence itt járt nálam és cavern-nel beállította a szobám, én azóta nem rew-ezek... :-)

Mondta, hogy teljesen felesleges, mert a görbék nem lesznek szépek. Nem is lettek... viszont a kapott hang túltesz minden eddigi beállításon. Legyen az saját rew-es eq (1 pontra), vagy épp dirac

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#179096) -KP-


-KP-
addikt

Azért azt se felejtsétek el, ha mértek több pontra avr-el, aztán azt összehasonlítjátok az egy pontban mért Rew-el. Nem éppen fair összehasonlítás. Még 1-1 pont mérése is lehet totál más, ha nem ugyanonnan méritek.

(#179097) ctrlaltdel13 válasza mandju (#179095) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor mi a lényeg, ha a freki menet ezek szerint nem.

(#179098) mandju válasza ctrlaltdel13 (#179097) üzenetére


mandju
senior tag

a kivasalt frekimenet nem jelent egyből jó hangot. Szerintem. Vagyis én ezt tapasztaltam.
lecsengési idő, gain struktúra, késleltetés, stb. sok mindenen elcsúszhat a dolog...

[link]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#179099) python1 válasza mandju (#179098) üzenetére


python1
veterán

Pontosan ezt vettem észre én is,de nem mertem eddig leírni.
Kissé hullámos frekvenciamenetnél kevesebb vagyis egyenletesebb a lecsengési időm, ahogyan összedöbtam a dobozt, egy egszerű crossovert hoztam össze, aktív váltással semmi EQ vasalgatás. a két hangszórónál, Cavern korrekció és jócakát, széles vigyor.
Viszont az LCR meglépése, és a vászon mögé száműzése után a 3. lépés felfelé az akusztika rendbetétele, igaz egyelőre 300-400ms között mozog a lecsengési időm, de hihetetlen mennyit hozott.
Egyszerűen ledöbbentem mennyire más lett a dialóg érthetősége, tisztasága nekem az jött le leghamarabb.
Vízesés diagramom semvolt még ilyen szép.

[ Szerkesztve ]

(#179100) ctrlaltdel13 válasza mandju (#179098) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"a kivasalt frekimenet nem jelent egyből jó hangot"

Én nem is erre gondoltam.
De ahogy olvastam, ti is a rew-et vettétek elő, mikor valamit nem "találtatok " rendben.
Én arra akartam utalni, hogy egy kapott, "kreált" eq görbe,még nem biztos hogy jó is.
Kell a vissza ellenőrzés.
Nem mindenki tudja olyan jól,hogy mit is kellene hallani,mint Bence.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.