Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179701) BBéci válasza Squirrel (#179692) üzenetére


BBéci
titán

A Marantz - Focal kitűnő párosítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#179702) Squirrel válasza BBéci (#179701) üzenetére


Squirrel
őstag

Ennek örülök. Most nézem nálunk pre-sale van marantz cinema 40-re, jövő év eleji szállítással. Az sr8015 és az új cinema 40 is 2600chf. Lehet az újabbra nevezek be.

(#179703) devil-k válasza Q (#179658) üzenetére


devil-k
nagyúr

44.700 Ft. [link]

- 3 év jótállással
- ingyenes kiszállítással Magyarországra is

Mindez idehaza 10.000 Ft-tal többe kerül és 1 éves a jótállás. :)

- mozi bolondéria -

(#179704) Q válasza devil-k (#179703) üzenetére


Q
senior tag

Ez így tényleg jó :B

(#179705) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv.
Az első mérésemet készítem elő. Ma minden igaz megérkezik a miniDSP + UMIK.
Adott egy X-1400H + Klipsch R-115SW

Kérdésem:

HDMI-vel összekötöm a laptopot. Pipa
REW elindit : Pipa
Betöltöm az Umik mikrofont Pipa
Mit állítsak be a Rew-be pontosan hogy a HDMI-n ténylegesen csak a mélyládát teszteljük.
+ Mire állítsam be az erősítőt. Gondolom Audessey teljesn kikapcsol + minden egyéb Dynamic EQ stb.
Állítsam Pure üzemmódra?

Úgy olvastam hogy először futassam így aztán amikor meg van a mérés és be van töltve a MiniDSP-be, utána mehet rá még az audessey mérés.

(#179706) VoidXs válasza mimic1979 (#179705) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindent jól írsz. REW-t úgy tudsz subra kötni, hogy Equalizer APO-ban megcseréled a "drótokat", vagy ASIO mellett, de utóbbit én sosem próbáltam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179707) I'am Dony válasza mimic1979 (#179705) üzenetére


I'am Dony
őstag

Fel kell tenned az Asiot a gépre, majd azt kell kiválasztanod a REW ben a legördülőből. Utana jobb oldalon az eszközök betöltésénre katt... és vedd ki a pipát minden felesleges mellől. Az ablak bezárása után katt a reload ra. A 4 kimenet lesz a szub.

(#179708) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Sziasztok...
Megérkezett minden, bekötöttem, és el maradt a happy end.
Van valaki Dabas környékén aki segítene a mélyládához beállítani a miniDSP-t.
Vagy?

Megosztonám a laptop képernyőjét, összekötök mindent, felhívom, és még át sem kell jönnie.
Talán az utobbi a leggyorsabb megoldás.
Telefonon talán többet el tud menet közben mondani hogy mit miért állít.

Illetve lenne még egy pár kérdésem REW-el kapcsolatosan. Próbálok mindent megtanulni róla, és amit lehet manuálisan átállítani az erősítőben.

A segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#179709) -KP- válasza mimic1979 (#179708) üzenetére


-KP-
addikt

Légy türelmes, mint minden, ennek is lesz némi tanulási ideje. Ne várd azt, hogy elsőre jól sikerül.

(#179710) VoidXs válasza mimic1979 (#179708) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A kérdések jöhetnek ide, fogsz rájuk választ kapni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179711) mimic1979 válasza VoidXs (#179710) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Az első normális mérést és a MiniDSPre való korrekció másolását kellene végig vinnem valakivel.

(#179712) VoidXs válasza mimic1979 (#179711) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A mérés szinte biztos jó, hiszen ha probléma van, a REW vonyít. A jelzett hibákon kívül csak az merülhet fel, hogy rossz mikrofon/kalibráció van kiválasztva, de ez olyan ritka, hogy fel sem merül. Amióta itt vagyok, egyszer történt.

A többire ez egy kiváló leírás: [link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179713) mimic1979


mimic1979
aktív tag

A mérés lefut. Az Eq-n végig megyek és amikor rányomok a a “Match the target response” nem történik semmi. Ha jól tudom akkor a 3 görbének látszódnia kellene.

Kérdés az erősítő hangerejét hova kell állítani mérés elött

[ Szerkesztve ]

(#179714) Khaosz55 válasza VoidXs (#179706) üzenetére


Khaosz55
addikt

ASIO kiválóan működik mert mindegyik csatornát 5.1 külön lehet mérni (0-tól 8ig van a kiosztás 4-es sub) a sima mérésben meg L+R-t illetve ha lecsatlakoztatod a frontot, akkor SUB-ot. Nálam Asio mérésnél annyi van, hogy ha kiválasztok egy csatornát, akkor elsőnek a teszt hangot ki kell küldenem, hogy a jel megérkezzen. Illetve fel kell rakni az ASIO drivert, sajnos Atmost nem mérhető vele, de dugdosással megoldható.
Viszont ha jól tudom ASIO-ban mérve megkerüli a Carvernt és nem lesz benne a korrekció.
Gondolom úgy lehet Caver-t ellen mérni REW-ben, hogy sima R vagy L mérés és arra a kimenetre kötöd a hangsugárzót mármint a 5.0-át felváltva.

(#179715) Khaosz55 válasza I'am Dony (#179707) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem előfordult ASIO mérésnél, hogy recsegett a hang. Ebben az esetben az ASIO controll-ban be kell állítani a kimenetben az Asio buffert magasabbra.

(#179716) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#179714) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Vissza mérésnél, a configba is tudsz csatorna másolás parancs sort csinálni, akkor nem kell a hangfalakat ki-be dugdosni.

(#179717) VoidXs válasza mimic1979 (#179713) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez akkor szokott megtörténni, ha a target level túlságosan eltér a mért szinttől. Hogy néz ki az EQ ablakod?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179718) mimic1979 válasza VoidXs (#179717) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Nah újra neki mentem...

Ha valami ezekből számotokra kiderűl hogy esetleg rosszul csinálok valamit akkor javítsatok.

(#179719) I'am Dony válasza Khaosz55 (#179715) üzenetére


I'am Dony
őstag

Eddig még nem futottam bele ilyenbe, de köszi a tippet.

(#179720) VoidXs válasza mimic1979 (#179718) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Itt nincs semmi hiba, kész is az EQ, lehet exportálni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179721) I'am Dony válasza mimic1979 (#179718) üzenetére


I'am Dony
őstag

Fog ez menni :)
Az ablakot méretezd át egy 65-105 dB és 10-200 Hz ig elég. Jobban fogod látni a bajokat. Az erősítést vedd le 5 ről 3 ra. Ezen kívúl aktív maradt a szub vágása, ezt iktasd ki. A szubon az LFE vagy max. potm. érték.

(#179722) basznév


basznév
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék 2 dologban, amit köszönök előre is.

Van egy SVS SB-2000pro zárt subom.
Ennek a subnak van EQ ja is amit teló aplikációval elérek.
Bemérés előtt sajnos nem tudom mekkora dB re kell állítani a subot.

Ha van egy beszakadásom 50-60 Hz körül akkor ha növelném az előbb említett hangerőt a subon (bár elvileg valahol azt írták, hogy a subokon lévő dB állító nem olyan hangerőgomb mint az erősítőkön), akkor a beszakadás alja elérné a mért hangnyomást azaz a 75 dB-t.
Magyarul nem lenne beszakadásom, helyette lenne nagy kiemelés amit jobb is meg könnyebb is csökkenteni .
Szóval ez így működhet?
Nem tudom sajnos jobban érthetőbben leírni.
Itt az elérhetősége a fotónak amin látható a beszakadás piros szinnel.
A zöld a minidsp vel korrigált.
De így nem jó mert nincsenek ütős mélyek.
[link]

(#179723) VoidXs válasza basznév (#179722) üzenetére


VoidXs
nagyúr

20 dB erősítés azért nagyon destruktív tud lenni. Azt jelenti, hogy a maximum elérhető hangerő alatt 20 dB-vel már torzítani fog. Próbálj minél kevesebb erősítéssel dolgozni, 6 dB fölé sehol se menve.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179724) I'am Dony válasza basznév (#179722) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezt nem tudod DSP vel igazán jól korrigálni. Marha nagy lesz a torzitás és a lecsengés is. Nem tudom van e lehetőséged áthelyezni a szubot máshová vagy akár ott a helyén forgatni. Jó lenne ettől alapból jobb görbét találni először. Persze ha nem lehet, olyan is van.

(#179725) VoidXs válasza I'am Dony (#179724) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Itt sajnos a flat jobb, mint a depth/punch-féle kiemelés, pont ott lennének a szakadásnál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179726) SPEA válasza VoidXs (#179706) üzenetére


SPEA
aktív tag

Java alatt nekem van még egy opció és nem kell hozzá az EqApo. Exclusive néven is megjelenik a "hangeszköz", így azt kiválasztva ugyan úgy megjelennek a különböző kimenetek :)

[ Szerkesztve ]

(#179727) basznév válasza I'am Dony (#179724) üzenetére


basznév
csendes tag

Áttudom helyezni a subot. De azt nem értettem, hogy fordítani?
Tehát a tengelye körül? Most oldalt van a sub hallgatópozícióhoz képest és a hangszóró felém néz. Lehet olyan is hogy nem felém nézzen a hangszóró hanem mondjuk a hátammögötti fal felé?

Jól gondolom, hogy ez a beszakadás amiatt van mert ezen a frekvencián a hang kioltódik?

[ Szerkesztve ]

(#179728) I'am Dony válasza basznév (#179727) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen akár a tengelye körül. És bármerre nézhet, bárhol lehet, ahol az MLP ben a legjobb atvitelt kapod. Itt egy jó példa: [link]

(#179729) basznév válasza I'am Dony (#179728) üzenetére


basznév
csendes tag

Köszönöm szépen az infót.
Kifogom próbálni a hétvégén !

(#179730) Khaosz55 válasza SPEA (#179726) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ezt majd megnézem idáig fel sem tűnt.

(#179731) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Tovább agyaltam ezen az egész mérésen.
Van e olyan megoldás, hogy REW-vel végig mérem az összes hangszórót, kiválasztom a megfelelő EQ-kat stb, és a laptop végzi el a "processzálását" a hanganyagnak, azaz HDMI-n kiküldöm az erősítőnek, Pure üzemmódót választva.
Gondolom ehhez kell egy megfelelő szoftver amibe be tudom tölteni az eredményeket + egy olyan lejátszó is ami érintetlelenül lejátsza a hangot.

A mérés része onnan indult hogy lecserélem az erősítőt, és feljebb váltok jobb szűrők segítsével (DIRAC stb.) egy jobb végeredményért. Így talán valami hasonlót össze lehet hozni? Vagy nagy hülyeségre gondoltam ?

+

1.MiniDSP-nél kivettem a szoba méret korrekciót.

Maga a rendszer nem éppen ideális, jobban mondva a nappali egy szélére van száműzve.
A szoba méret korrekciót hogy állítsam ? A teljes nappali, vagy csak azon "alapterületet számolva amit a hangszórok alkotnak.

2. A két eszkőz pontosan mire is használható. Feljebb már felraktam a kérdést, hogy teszthangnál milyen hangerőre kell beállítanom az erősítőt, hogy a mérést ténylegesen, és ami még fontosabb pontosabban mérjek.Gondolom ezek segítségemre lehetnek.

Bocsánat de már látom hogy egy darabig itt leszek a láma, lehet hogy már ezerszer kivesézett alapnak mondható kérdéseimmel.

[ Szerkesztve ]

(#179732) I'am Dony válasza mimic1979 (#179731) üzenetére


I'am Dony
őstag

Van készen megoldás a kérésedre a Void féle Cavern. A gép intéz mindent és azon futhat a lejátszó is. Az AVR teljesitményt kívánja rendesen, de jó cucc. Ha szeretsz/tudsz idönként mókolni PC n akkor hajrá. Másrészt egy Diracos vas az egyik legjobb out of the box megoldás nagyon jó eredménnyel.
A szobakorrekciót nyugodtan hagyd ki, visszamérésnél úgy is látod az eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#179733) xxlongikaxx válasza basznév (#179722) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Pont ezt a subot nezeget most. Milyen tapasztalataid vannak vele? Koszi

(#179734) xxlongikaxx válasza xxlongikaxx (#179683) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Meg egy kerdes avr topichoz. Denon X3700 vs Marantz SR6015?
Marantzom meg sosem volt csak Denon es HK. Hangban mi a kulonbseg Denon es Marantz kozott? Leirtak alapjan a ket erosito ugyanazt tudja.

(#179735) skippper válasza xxlongikaxx (#179734) üzenetére


skippper
senior tag

Denon (vagy Arcam ha fentebb szeretnél lépni). Annak idején ugyanezt a kérdést feszegettem és szinte minden review, illetve személyes tapasztalat a Denon felé hajlott. Esetleg ha ráérős, várd meg a Denon 3800-at és lesz Diracod is

[ Szerkesztve ]

(#179736) -KP- válasza skippper (#179735) üzenetére


-KP-
addikt

Minidsp a Denon mellé és nem is lesz égető szükség a Dirac.

(#179737) basznév válasza xxlongikaxx (#179733) üzenetére


basznév
csendes tag

Most nem vennék ilyen sub ot 500 e Ft ért !
A sub az nagyon jó. Pontos megfogott mélyei vannak.
Csak sajnos nálam egyenlőre nem igazán azt csinálja amit szeretnék.

(#179738) basznév válasza -KP- (#179736) üzenetére


basznév
csendes tag

Ez nagyon durva kijelentés volt. Javaslom néz utána a Dirac nak.

(#179739) VoidXs válasza basznév (#179738) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A MiniDSP is tud futtatni Dirac-ot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179740) powerup2 válasza basznév (#179738) üzenetére


powerup2
addikt

KP kollégának szerintem nem kell magyarázni mi a dirac elég régi motoros ő már a házi mozi terén és hozzáértő is egyben !!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179741) I'am Dony válasza VoidXs (#179739) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az már nem az az árkategória amiért megérné a miniDSP vel foglalkozni külső eszközként. Itt egyébként is a kis dobozról volt szó, Dirac nélkül.

(#179742) powerup2


powerup2
addikt

Nem mellékesen ha valaki hangfalat keres nekem pont van eladó Focal Aria 926 és 900cc center.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179743) VoidXs válasza I'am Dony (#179741) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kapsz hozzá egy választható plugin kupont. Kérheted a gyári 10-es EQ helyett a Diracot is ingyen. Ha két MiniDSP-d van, már meg is van mindkét plugin, tudod őket próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179744) -KP- válasza basznév (#179738) üzenetére


-KP-
addikt

Mielőtt így belém állsz, próbáld meg értelmezni mit írtam. Nem azt írtam, hogy nem jobb a dirac. Hanem azt, hogy égető szükség nincs rá, ha teszünk a 3700 mellé még egy minidsp-t. Az audyssey fő gyengesége a mélyhang kezelése. Ezt a minidspvel helyre lehet pofozni. Ár/érték arányban ez így elég korrekt.

#179741I'am Dony:

A diracos Denon 3800 alapba 100-150 ezerrel több, mint a nem diracos 3700-as modell. A dirac licensz további 450 eur, 180 ezer+ és ebbe még nincs benne a DLBC, ami gondolom még további költség lesz.

[ Szerkesztve ]

(#179745) gg72


gg72
veterán

Van annak jelentősége, hogy a Yamaha YPAO bemérés szerint fel van cserélve az összes (?!) hangfal pólusa/bekötése (közben természetesen jól vannak bekötve, leellenőriztem)?

(#179746) VoidXs válasza gg72 (#179745) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha az összesé, az nem baj, csak ha nem ugyanaz mind.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179747) I'am Dony válasza VoidXs (#179743) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem tudom honnan származik ez az információ. A miniDSP 2x4 modellhez, amiről szó van nincs Dirac.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#179748) powerup2 válasza I'am Dony (#179747) üzenetére


powerup2
addikt

Lehet hozzá vásárolni diract

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#179749) I'am Dony válasza powerup2 (#179748) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen ez így helyes, azért is írtam, hogy azzal már nem éri meg külön külső eszközként.

[ Szerkesztve ]

(#179750) powerup2 válasza I'am Dony (#179749) üzenetére


powerup2
addikt

én sem pakolgatnék még egy kis dobozt de ha valaki nem akar másik erositöt annak lehet ez jó megoldás.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.