Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180501) SPEA válasza VoidXs (#180488) üzenetére


SPEA
aktív tag

Hétköznapi méretben még a Quadral Ascent 10 le center ami jól muzsikál és 3 utas.
Igaz, kifutó lett és a következő széria már csak 2 utas MTM...

(#180502) m3ss válasza python1 (#180499) üzenetére


m3ss
veterán

ebben lehet vmi. direkt nem demoztam sok rendszert, szoval sokat nem biztos hogy szamit amit mondok :DD, de igazan lehengerlo dinamikat nagyobb hangeronel akkor hallottam, amikor a tulajnal bekebeli frontok voltak, akkora melykozeppel mint a fejem. rendszerszinten nem volt tokeletes, de ilyen teren hozta azt a feelinget, amit a nagy mozik.

en meg taltalam egy fajlt amiben demo jelenetek vannak. overlord c. film air landing jelenet? mar nem is tetszik annyira a transformers 4, ez uber ahogy szol :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180503) python1 válasza m3ss (#180502) üzenetére


python1
veterán

Igen, nálam sem tökéletes minden, de úgy összességében hozza azt az igazi nagy mozis hangot, több energiát inkább a 3D-s térábrázolásra fektettem, na és a dinamikára.
Tulajdonképpen semmi zavaró, fárasztó hangszín nem zavarja meg a filmezést, nem kell semmin állítani filmek alatt, csak a nagy kép és a hozzá illő nagy hang, szinte eltűnnek a szoba falai.
Nálam a koregráfia az mikor filmet kezdünk nézni, hogy 1-2 előzetest benyomok a társaságnak, kicsit bemelegítsem a dobhártyákat, aztán hadd szóljon.

(#180504) denesdr


denesdr
addikt

Ha egyelőre sub nélkül (5.0) szeretnék bemérni és EQ-zni egy PC -végfok rendszert Cavern és EQ-APO segítségével, akkor hogyan kell eljárnom?

(#180505) -KP- válasza denesdr (#180504) üzenetére


-KP-
addikt

Kövesd Tamoo leírását.

(#180506) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni, mert totál zöldfülű vagyok, és persze hogy el is akadtam :(
Amik vannak a körben:
- ONKYO HT-R380 (5.1)
- nVidia SHIELD PRO (4K Media Player)
- LG 55UK6950PLB (4K TV)
A probléma azzal lenne, hogy az AV-m sajnos csak 1080p tud tovább vinni, ezért szét kellett választanom egy HDMI Splitterrel (VAX01202 HDMI eARC Audio Extractor & Splitter)
Viszont valamiért nem engedi át a dolby digital,dts,dolby hd,stb hangokat.
Nyomtam egy resetet az erősítőn, hogy mindent elölről beállítsak, és nem hogy nem lett jobb.
5.1-es hang testet kerestem youtubon, és valamiért a jobb hátsó hangszorót összecseréli a másik bal hangszóróval. Teljesen nem értem az egészet, hogy hol lehet a hiba.
Tutti nincs elkötve a hangfal, mert az erősítő belső teszt állításánál a "sercegés" Arrol a hangszóból jön, ahonnan kell.
Mit rontok el?
:R

(#180507) BIGi75 válasza intuicio (#180506) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ne youtube tesztekkel próbálkozz. Shielden indíts streamet (Netflix, Disney,..) vagy tölts le anyagot innen: link

(#180508) MasterMark válasza intuicio (#180506) üzenetére


MasterMark
titán

Youtube-on nincs 5.1, se dolby se semmi. Ott sima sztereó van csak.

Switch Tax

(#180509) Vicarious1 válasza MasterMark (#180508) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Akkor ez pl. mi? https://www.youtube.com/watch?v=k-TO2nFRIzQ&ab_channel=4KClipsAndTrailers Ha a video infosávjában a beállításoknál bekapcsolom az 5.1 hang módot, akkor az erősítő is átvált és DD 5.1-et ír ki forrás hangként. (Mondjuk elég vérszegény vékonyka lesz az 5.1 hang...) (LG TV beépített Youtube lejátszója)

[ Szerkesztve ]

(#180510) kimi02 válasza m3ss (#180502) üzenetére


kimi02
őstag

A Midway-nek is brutál jó hangkeverése van, eszméletlen jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#180511) MasterMark válasza Vicarious1 (#180509) üzenetére


MasterMark
titán

Sima sztereó. Pontosan mit ír ki az erősítő és hol?

Ezt az infosávban lévő átkapcsolást is megmutatod?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#180512) Vicarious1 válasza MasterMark (#180511) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Lejátszás közben felfelé nyil a távirányítón. Jobbról az utolsó beállítás ikon, ott van valami 5.1 hangsáv engedélyezés nevű. Utána az Arcam AVR10 Dolby Digital 5.1.0.-t ír a kijelzőjén. (de erről már korábban volt szó itt valakitől)

[ Szerkesztve ]

(#180513) rudi77


rudi77
tag

Volt szerencsém tesztelni Revel 208 centert. Tulaj nem volt megelégedve megkért hogy teszteljem le. Hát nagyon nem eset le az állam a tudásától. Ellenben a Revel frontok nagyon rendbe voltak. Most Dali rendszerem van. Dali opticon vokal center-el. Nagyon jó center sugárzó!

(#180514) powerup2 válasza rudi77 (#180513) üzenetére


powerup2
addikt

Nem tudom mivel hajtottad de a revel center közelébe sem ér a dali emlitett centere. Volt szerencsém dalihoz 3 perc hallgatás után mondtam köszönöm. Revel C208 az egyik legjobb center a piacon ami ettől jobb az már 2-3 millió felett van. És ezt úgy mondom mielőtt vettem volna külföldön jó pár helyen hallgatóztam. Az emlitett revel center mérései [link] vannak.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180515) rudi77 válasza powerup2 (#180514) üzenetére


rudi77
tag

Pedig bagóért szabadult volna a tulaj a Revel centertől. Ha jó lett volna egyből maradt volna nálam. Rotel 1585-el teszteltem.

(#180516) ctrlaltdel13 válasza rudi77 (#180515) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mi volt a baj vele.
Azt is megfogalmazhatnád.

(#180517) rudi77


rudi77
tag

Egyszerűen kevés volt. Nem volt pariban a Revel frontokkal se. Számomra úgy jött le az egész hogy a Frontokat tisztességesen megcsinálta a Revel. Mert az tényleg egy jó termék! Arra nem lehet azt mondani nem jó.A Center az csak van és kész.
Frontokba finomság, dinamika, dögösség minden meg volt. Igazi minőségi sztereó frontok.
Sokáig nem teszteltem mert nem fogott meg.
Előfordulhat másnál másképpen szól de az én rendszerembe sajna nem tudta megmutatni magát. (akusztika rendbe van nálam)

[ Szerkesztve ]

(#180518) powerup2 válasza rudi77 (#180517) üzenetére


powerup2
addikt

Ne haragudj hogy ezt mondom de az hogy kevés kicsit vicces. Szerinted a revelnél a mérnökök hülyék ? mikor a harman tulajdonába vannak olyan lehetőségek tesztekre ami más cégeknek nincs.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180519) rudi77 válasza powerup2 (#180518) üzenetére


rudi77
tag

Úgy látom kicsit elfogult vagy. Minden márkánál van jól sikerül és kevésbé jól sikerült termékek.Az is lehet csak hogy túl jól sikerült a front a centerhez képest. Ezért keveselltem a center tudását.Megvagy elégedve a rendszereddel az a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#180520) powerup2 válasza rudi77 (#180519) üzenetére


powerup2
addikt

Nem vagyok elfogult mivel jó pár hangfalat meghallgattam. Fél évig keresgéltem. De azért vicces volt olvasni egy esti mesét.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180521) m3ss válasza python1 (#180503) üzenetére


m3ss
veterán

monitor audional a 6g es 7g sorozat kozott van erdemi kulonbseg? 6g-s center gondolom jo lenne a silver 100 7g melle. gondolom kullemre se utnek el egymastol (szin pl.)
ti mit vennetek, c250-et vagy c350-et? utobbi mellesleg most olcsobb 30k-val...bar elegge magasan van az ara most mindennek.
annyira ritka hasznaltan a silver 100 es a nagy center, hogy nem tudom mennyire jo otlet sokat varni ra...raadasul el tudom szamolni, szoval elgondolkodtam a c350-en.
persze a silver100 sem olcso most ujan (tavaly 219 volt, most 299), abbol jobb lenne talalni egyet hasznaltan jo aron..bar ha veszek egy uj dio szinu centert, mennyi az esely ra hogy hasznalt dio frontot talalok? na meg akkor vmi ma bronz surroundot ugyanabban a szinben...
plusz nem tudom ennyire kozel a vaszonhoz nem-e tul vilagos a dio :DDD

#180510kimi02 volt midway demo is a pakkban, amugy a filmet nem lattam. lehet megnezem majd. a ready player one race jelenet is nagyon jol szol. meg jol is nez ki :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180522) python1 válasza m3ss (#180521) üzenetére


python1
veterán

Nem gondolkodtál még azon, hogy egy LCR szettet vegyél, mint pl: spiky03?
Problémád szerintem megszünne, és nálad jól is mutatna.

[ Szerkesztve ]

(#180523) Unlimited1


Unlimited1
csendes újonc

Sziasztok!
Segítségeteket kérem
Arcam AV erősítőkre mennyire jellemző a HDMI panel hiba?
Használtan meg szabad venni? Vagy nem nagyobb kockázat, mint bármelyik másik márka? Vagy mit lehet erről tudni?

Köszönöm a választ!

(#180524) powerup2 válasza Unlimited1 (#180523) üzenetére


powerup2
addikt

Nyugodtan vedd meg

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180525) Unlimited1 válasza powerup2 (#180524) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Nem problémásabb, mint bármely másik márka ebből a szempontból?

(#180526) VoidXs válasza Unlimited1 (#180525) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kevésbé problémás, én egy esetről se hallottam. Ez inkább a belépők hibája.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180527) powerup2 válasza Unlimited1 (#180525) üzenetére


powerup2
addikt

Nem lesz vele gond :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180528) Pokskill


Pokskill
tag

Sziasztok. Egy hete írtam olyan problémával, hogy van egy logitech z906 hangrendszerem, és nem igazán szól 5.1-be. Sajnos a két hátsó hangszóró jóval halkabb.
Írtátok ne youtubon teszteljem, az álltalatok linkelt programmal is jóval halkabb.
Letöltöttem a Realtek drivert a hangkártyához, ha átállítom benne a sztereó beállítást 5.1-re nem hallatszik a filmek alatt a beszéd,viszont a hang szól rendesen. Valakinek ötlet? :R :R :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180529) MasterMark válasza Pokskill (#180528) üzenetére


MasterMark
titán

Továbbra is rosszul van beállítva és/vagy rosszul is játszod le a rossz beállításokkal.

Switch Tax

(#180530) Pokskill válasza MasterMark (#180529) üzenetére


Pokskill
tag

,

Az alaplapomon nincs fekete és barna, csak kék és rózsaszín és zöld kimenet.Viszont a hangszórók gyári kábelén kék,rózsaszín és fekete kimenet van, ilyenkor mi a teendő? Én a kékhez kötöttem a feketét, lehet ez a probléma? :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180531) MasterMark válasza Pokskill (#180530) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor még rosszul is van összekötve.

Nézd meg az alaplapod leírásában hogy hova kell kötni. Egyáltalán tud 5.1-et analógon a hangkártya?

Utána állítsd be jól a windows hangbeállításnál hogy 5.1 van rádugva.

Switch Tax

(#180532) intuicio válasza BIGi75 (#180507) üzenetére


intuicio
aktív tag

#180508 MasterMark
:R
Fuuu! Letöltöttem a DTS-HD MA 5.1-et, és gyönyörűen működtek a csatornák!
Gondoltam belenézek pár hanganyagba, és kikerekedett szemmel/füllel hallgattam, hogy milyen brutális demok vannak, pl : Amaze (Lossless-ATMOS) Dolby TrueHD 7.1 ATMOS
És az erősítőn, soha nem látott kiírás is megjelent, amit komolyan amióta megvan az erősítő, még nem láttam :D Brutális térhangzást szólt! Nagyon köszönöm! :R

(#180533) Unlimited1 válasza VoidXs (#180526) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Köszönöm!

(#180534) Unlimited1 válasza powerup2 (#180527) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Köszönöm neked is!

(#180535) VoidXs válasza Pokskill (#180530) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ilyen lapoknál bármelyik Jack lehet kimenet/bemenet, driverben kell beállítani. Amelyikbe a narancsot dugtad, az legyen a cebter/LFE, a fekete pedig a surround.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180536) spiky03 válasza python1 (#180522) üzenetére


spiky03
veterán

Életem legjobb döntése volt :C
Nem is értem miért nem rögtön így kezdtem a mozizást.

Azóta is, amikor rendesen tudok filmezni mindig rácsodálkozom, hogy milyen jó ez az egységes hangzás.
A hatásókból is ugyanúgy jön a hang, mint az elsőkből és ugyanolyan erővel :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180537) lenox válasza MasterMark (#180508) üzenetére


lenox
veterán

(#180538) Pokskill válasza VoidXs (#180535) üzenetére


Pokskill
tag

Ez normális, hogy csak a háromból egy kimenetet enged modosítani? :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180539) MasterMark válasza Pokskill (#180538) üzenetére


MasterMark
titán

5.1-re kell állítani.

Switch Tax

(#180540) MasterMark válasza lenox (#180537) üzenetére


MasterMark
titán

Ez hétköznapi videókra is vonatkozik?

Illetve itt is írja hogy ez csak bizonyos tv-knél meg chromecast, appletv, stb-nél érhető el.
PC-n nem lesz 5.1 a youtube.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#180541) VoidXs válasza MasterMark (#180540) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Weben valóban nem lesz 5.1, de le tudod tölteni az 5.1 sávot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180542) Pokskill válasza MasterMark (#180539) üzenetére


Pokskill
tag

Leírom részletesen a hibát, hátha tud segíteni valaki.
Számítógépre kötve:
Ha átállítom a Realtek programban 5.1-re nem szól abszolút a teszten a hátsó két hangfal illetve a filmek alatt nincs beszéd hang.
Ha visszarakom sztereó beállításokra, szól mindegyik csak a hátsó kettő jóval halkabban, és ugye nem térhangzással.

Ha rákötöm a tv-re optikai kábellel, csak akkor van tér hangzás ha a tv-n a beállításokba a Digitállis hangkimenetet átállítom automatikusról PCM-re, de (jóval halkabb lesz utána). Automatikus beállításon ott is csak az első kettő szól.Illetve érdekes hiba, hogy optikai kábel esetén néha valami megbolondúl és elkezd az aktuállis hangerő beállításokkal teljes gőzzel sercegni,(de gondolom ez lehet betudható az ajándékba kapott optikai kábelnek hozzá), csak akkor szűnik meg, ha kikapcsolom és újra be.

Az összes bekötést ellenőriztem már több alkalommal, próbáltam felcserélgetni is őket hátha.
Kérlek valaki ha tud segítsen mert már kezdi kedvemet venni :(
(Logitech Z906)

[ Szerkesztve ]

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180543) MasterMark válasza Pokskill (#180542) üzenetére


MasterMark
titán

PCM az optikain csak sztereó.

Azért "gyenge" az 5.1, mert sztereó jelet küldesz rá amit aztán felkonvertál magának minden hangszóróra. De ez nem rendes 5.1.

Switch Tax

(#180544) Pokskill válasza MasterMark (#180543) üzenetére


Pokskill
tag

Valami ötlet esetleg, lehet hibás a házimozi? Elvileg még garanciállis.

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180545) MasterMark válasza Pokskill (#180544) üzenetére


MasterMark
titán

Nem hiszem. Csak rosszul állítod be.

Csináld végig a beállítást a windows vezérlőpultban, ott nyomj egy tesztet és hallgasd meg hogy az összes csilingel-e a teszthangra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#180546) Pokskill válasza MasterMark (#180545) üzenetére


Pokskill
tag

Köszönöööm!!!!
Ahogy írtad, rámentem a tesztre, de nem működött csak az első kettő.
A megoldást végül is az jelentette , hogy a képen is látható: Térbeli hang típus ki volt kapcsolva, átraktam erre: Windows Sonic for Headphones.
Most így minden alkalmazás illetve lejátszóval megy az 5.1, TÖKÉLETES
Érdekes egyébként, hogy ahogy átraktam erre a windows beállítást, a Realtek programba csak sztereót lehet beállítani így, 5.1-et nem, de ennek ellenére működik.
Köszönöm a segítséget! :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180547) MasterMark válasza Pokskill (#180546) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jól csináltad.

Ha a realtek programban nem lehet 5.1-et beállítani, akkor nem tudja a hangkártya. (Vagy nincs felrakva a jó driver.)

Használd az optikait akkor lesz jó. Amid most van az egy sztereóból konvertált 5.1 továbbra is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#180548) VoidXs válasza MasterMark (#180547) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez most épp egy virtualizáló, Atmost is tud. Ha teljesen érezhető a hatása, az Atmos miatt akár jobb is lehet, mint az igazi 5.1, de valóban nem ez a végső megoldás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180549) lenox válasza MasterMark (#180540) üzenetére


lenox
veterán

Nem tudom, hogy erted, mi szamit hetkoznapinak. Csak annak van 5.1, aminek van, de annak van. Altalanosan irtad, hogy nincs youtube-on, nem azt, hogy pc-n nincs.

(#180550) MasterMark válasza lenox (#180549) üzenetére


MasterMark
titán

Arra hogy youtube-on lehet nézni pénzért filmeket, nem csak annak lesz 5.1? Vagy ez minden videóra igaz?

Eddig nem lehetett se felrakni se lejátszani 5.1-et youtube-ra, mindent sztereóra konvertált vissza azért írtam azt hogy nincs. Ez valami újabb dolog lehet, de így se teljesen világos hogy ez mikor van és hogy.

Meg milyen formátumban.

VoidXs: Ha nincs 5.1-re állítva akkor ugyanúgy sztereót küld ki. Meg itt az Atmos is csak sztereót csinál mivel fülhallgatóhoz való változatot tudja.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.