Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180651) mettek válasza I'am Dony (#180643) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm. Szívesen fogadom a segítséget. Privátban jöhet valami használhatóbb :)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180652) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Arcam AVR390 az alany. Az ARC és a CEC problémám van vele.
Az erősítőbe egy Zidoo Z9X van bekötve.
Tévé egy TCL.
2 hete szívok vele, nem bírom normális működésre bírni. Más erősítőkkel ( Onkyo, Yamaha, Denon, Pioneer ) normálisan működnek - kisebb anomáliáktól eltekintve.
Végig mentem a szokásos beállítási hülyeségeken. Ha a Zidoo áramtalanítva van, akkor többnyire jól működik. De ha áram alatt van, és hiába van kikapcsolva benne a CEC, már hülye a rendszer.

Tudom optikai kábellel megoldható, de jó lenne a CEC-et használni, mert akkor nem kellene optikai kábellel vesződni.
Az erősítő menüjében be van kapcsolva a CEC, és az ARC is. Viszont amikor a menü első pontjában a bemenetet kiválasztom, van egy Display lehetőség - nos ez a tévé. Ennek viszont nincs dedikált gombja. Nekem olyan távkapcsoló van, mint a fotón látható. Viszont találtam a neten olyan távval is ezt az erősítőt, amin a jobb alsó VCR gomb helyett TV felirat van.
Valahogy nem lehetne összehozni, hogy valamelyik gomb lenyomására átváltson az erősítő a tévé be/kimenetre?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180653) powerup2 válasza embe (#180652) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam jól megy az arc a lényeg a helyes sorrend ha beállitod a cec-t mindent ki kell kapcsolni. Majd aztán csak a tv távját használni. És a távon nem lehet beállitani hogy tv-re váltson. Nekem magától vált ha pl forrást váltok egy streaming szolgáltató felé, és ekkor a zidoo ki is kapcsol. Ha nem vált át nálam akkor az arcam app-ot használom.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180654) embe válasza powerup2 (#180653) üzenetére


embe
nagyúr

Milyen Zidood van, melyi fw. van rajta? Illetve milyen Arcamod van?
Ez az Arcam alkalmazás a 390-essel egy vicc. Gyakorlatilag használhatatlan.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180655) powerup2 válasza embe (#180654) üzenetére


powerup2
addikt

Hozzászólásom alatt ki van irva !!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180656) embe válasza powerup2 (#180655) üzenetére


embe
nagyúr

Jájjjj!!! :W :W :B :B

De a Zidoo fw száma nincs. :DDD ;]
Neked újabb AVR-ed van, az már gondolom fejletteb ezen a téren.
Nem kellene hogy jelentősége legyen, de melyik aljzatba dugtad a Zidoo-ból jövő HDMI kábelt?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180657) powerup2 válasza embe (#180656) üzenetére


powerup2
addikt

Jah hogy az érdekel :D igy már más abból a legújabb van. uhd-bemenetbe van dugva. és a hdmi kimenetből az elsőt használom. de nekem is kellett vele szarakodni

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180658) embe válasza powerup2 (#180657) üzenetére


embe
nagyúr

A 10-es ugye már eARC képes, fejlettebb.
Nekem nincs UHD bemenet, én a bluray-be dugtam a Zidoot.
Küszködtem már annyit... 2 hete azzal szórakozok. De lehet visszateszek egy régebbi fw-t a Zidoo-ra, hátha azzal javul.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180659) powerup2 válasza embe (#180658) üzenetére


powerup2
addikt

Ha a közelembe laksz esetleg át tudok ugrani aztán ránézek. Engem az arcam távja csesz fel hogy az avr gombot meg kell nyomni majd sokszor a hangerőt ha emelni akarom :D

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180660) Zomb€€ válasza Zomb€€ (#179485) üzenetére


Zomb€€
őstag

Üdv újra.

Szerintem sikerült összehozni a hangfal elrendezéseket.

Az atmosok (CL,CR) kikerültek a frontok vonalába, és a hátsó hangfalak kábeleinek lesz hagyva annyi lauf, hogy "nagy mozi"-nál bekerülnek a szaggatott vonalú helyekre hátulról. Szinte referencia 5.1.2

A folytonos magenta vonalak jobbra és hátul fix függönyök, a szaggatott pedig szintén függöny, ami a már említett „nagy mozi”-nál kerül felrakásra :)

Nagyjából mentes a hely rezgő alkatrészektől, egy darab van, viszont az rögtön a sub mellet.
Egyedi gyártású szekrény, ahol a htpc, avr, egyéb eszközök kapnak helyet, viszont fogalmam sincs, hogy mennyire fogja szétütni a sub. Eredetileg falra lett volna függesztve, de inkább áttértünk lábakra, amiket a földön és az érintkezésnél is csillapítunk, ezen kívül mire érdemes még figyelni?
Érdemes lenne a sub mögé és a sub-médiaszekrény közé is tenni valamit csillapításként, vagy felesleges?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#180661) VoidXs válasza Zomb€€ (#180660) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ami nálam probléma volt, az az ajtók zörgése. A két nyíló sarkuk kapott kicsi gumitalpakat, ettől teljesen megoldódott a probléma. Az üregek akusztikai hatásával már csak DSP tud kezdeni bármit.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180662) Zomb€€ válasza VoidXs (#180661) üzenetére


Zomb€€
őstag

"Az üregek akusztikai hatásával már csak DSP tud kezdeni bármit."

Ezt kifejtenéd kérlek.

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#180663) VoidXs válasza Zomb€€ (#180662) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az a zengés, ami abból adódik, hogy van egy félig zárt üreged (szekrény), lényegében semmilyen értelmes akusztikai kezeléssel nem javítható. Egyedül a beméréses korrekciók tudják valamilyen szinten visszafogni a hatását.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180664) Zomb€€ válasza VoidXs (#180663) üzenetére


Zomb€€
őstag

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#180665) skoos


skoos
őstag

Sziasztok! Jó rég voltam erre, de kis segítségre szorulok:

Denon X3000 és Dynavoice Challenger M65 5.0 szettem sokéve elvárás szerint teszi dolgát. Annyira, hogy zenehallgatáshoz kiegészítettem egy Vincent SV227 brutál sztereó erősítővel, elképesztő, hogy milyen csodára képes ezekkel a falakkal is.

Nappali átszervezés miatt, polc hangfalakra kell cserérlnem a 2 frontot.

Nem cserélném a teljes szettet, hacsak nem nagyon muszáj. De két szépen szóló, jó jazz és rock hangzású polchangfalat keresnék, főleg sztereózáshoz, a mozi kevésbé érdekel. 250e-ig.

Extremeaudionál találtam 180ért KLIPSCH RP-600M párt, de nem ismerem és fogalmam simncs, hogy mit nyerek/veszítek. Biztoas jobb fal, mint a challenger, de ez polcsugárzó, nem tudom mit és hogyan.

Tudom, sztereo téma, de végülis egy meglévő HM rendszerbe tenném.

Mit gondoltok/javasoltok?
Ha megveszem ezt a falat, el tudok állni a vásárlástól, ha nem jön be? Nem akarok szemét lenni az eladóval sem. Mondjuk a kinlézett Klipsch pont kiállítói darab...
:))

Üdv,
Sanyi

(#180666) paler


paler
aktív tag

Ha kiszeretnèm próbálni a Cavern, akkor HDMI-n keresztül is működne a kalibráció, vagy csak audio kimenetet keresztül? Ha nem, akkor marad a hangkártya. De egy hangkártya megfelelő jelerősèget fog tudni biztosítani az erősítőnek? Továbbá ha nem vègfok hanem AVR lenne az erősítő, akkor is kell a Mini DSP a subhoz?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#180667) VoidXs válasza paler (#180666) üzenetére


VoidXs
nagyúr

HDMI-n is jó, sőt, az az ajánlott. Ameddig csak lehet, tartsd digitálisan a jelet. Ha Cavern-t használsz PC-ről lejátszva, semmi szükség MiniDSP-re.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180668) paler válasza VoidXs (#180667) üzenetére


paler
aktív tag

Akkor elég a Cavern+Apo páros is? Jól gondolom?
A kalibrálási folyamat pedig mehet bassmanagement.hu oldalon leírtak szerint?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#180669) python1 válasza paler (#180668) üzenetére


python1
veterán

:K

(#180670) paler válasza python1 (#180669) üzenetére


paler
aktív tag

De előtte még a MadVr-t kell jól beállítani, csak utána jöhet a Cavern huncutság :P

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#180671) spiky03 válasza paler (#180668) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam is ez a terv, csak még vennem kell egy PCt, mert mindig másra kellett most a pénz. :D

Más
Ha minden jól megy szombaton hozzák a micro martyt :C
Mondjuk csak vasárnap fogom tudni tesztelni, mert szombaton nem leszek otthon.

Van esetleg pár javaslatok, hogy milyen film jelenetekkel vagy zenével lenne érdemes összehasonlítani az Ultival?
Helye ugyanott lesz, ahol most az Ulti van.

Természetesen nem -50dBn tesztelek majd, hanem -20dB:DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180672) spiky03 válasza spiky03 (#180671) üzenetére


spiky03
veterán

Közben eszembe jutott, hogy VoidXs csinált egy listát :D
Így tárgytalan a kérésem :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180673) devil-k válasza spiky03 (#180672) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én mindig azokkal a jelenetekkel demózok amiket a legjobban ismerek, kívülről-belülről, az elejétől a végéig. :)

- mozi bolondéria -

(#180674) spiky03 válasza devil-k (#180673) üzenetére


spiky03
veterán

Az Eli könyvelében a házbontós jelenet ilyen nálam :D
Azt tuti megnézem majd.

Meg a RPO elején a versenyt, Batwing első megjelenését.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180675) Khaosz55 válasza spiky03 (#180674) üzenetére


Khaosz55
addikt

Micro marty-ba milyen hangsugárzó lesz ?

(#180676) spiky03 válasza Khaosz55 (#180675) üzenetére


spiky03
veterán

15" Dayton RSS 390 HO

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180677) -KP- válasza spiky03 (#180676) üzenetére


-KP-
addikt

Miért nem a HF?

(#180678) spiky03 válasza -KP- (#180677) üzenetére


spiky03
veterán

Mert akitől kapom ő nem azt rakott bele :)
Meg ehhez van/volt tervezve a doboz is, ha jól tudom.
Itt a fórumon is volt róla egy AVS forumos link. Onnan csinálta ő is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180679) denesdr válasza -KP- (#180677) üzenetére


denesdr
addikt

A HO jobb paraméterekkel rendelkezik reflex dobozhoz, mint a HF.

(#180680) -KP- válasza spiky03 (#180678) üzenetére


-KP-
addikt

Ja hogy készen veszed?

(#180681) spiky03 válasza denesdr (#180679) üzenetére


spiky03
veterán

Kíváncsian várom mit mutat majd nálam a Crown XLS 1002vel, a zárt Ulti helyén :C

Aki csinálta nagyon jókat írt róla.
Mondjuk ugye nálam mások a nappali körülmények mint nála.

De ha minden jól megy vasárnap minden kiderül, hogy elég e az az egy szub vagy kellene mellé a zárt Ulti is.

Igaz az Anthemmel nem tudom majd bemérni mert elszállt a hálókártyám a laptopban. :O
Úgyhogy azzal a méréssel fogok tesztelni amit a zárt Ultival mért.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180682) -KP- válasza spiky03 (#180681) üzenetére


-KP-
addikt

"Úgyhogy azzal a méréssel fogok tesztelni amit a zárt Ultival mért."

Hát annak nem sok értelme lesz.

(#180683) spiky03 válasza -KP- (#180682) üzenetére


spiky03
veterán

Sajnos mást nem tudok tenni gép hiánya miatt, max kikapcsolom az ARCt és úgy hasonlítom össze.
Aztán kiderül "csupaszon" mit mutatnak. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180684) -KP- válasza spiky03 (#180683) üzenetére


-KP-
addikt

kérj egy laptopot kölcsönbe.

(#180685) Dorian válasza spiky03 (#180683) üzenetére


Dorian
félisten

Ez úgy tök hülyeség. Subnál az equvalizálás kb. fontosabb, mint a szub milyensége.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180686) Khaosz55 válasza Dorian (#180685) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen max az derül ki fülre, hogy melyik hangosabb, természetesen a reflex fogy győzni, de mérés nélkül kb mintha vakra bíznád a jelzőlámpa irányítását. Ultimaxot nem lehet Micro martynba rakni ? Vagy túl kicsi neki a doboz ?

(#180687) mivamma válasza spiky03 (#180681) üzenetére


mivamma
senior tag

Adok egy laptopot. Ugorj be érte ha kell.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#180688) -KP- válasza Khaosz55 (#180686) üzenetére


-KP-
addikt

Jobb a HO driver. De én még ahelyett is egy pro hangszórót használnék. Szvsz nem a 20hz kergetésétől lesz jó egy szub.

[ Szerkesztve ]

(#180689) spiky03 válasza Dorian (#180685) üzenetére


spiky03
veterán

Az Anthem előtt nem volt ARCos erősítőm, akkor nem volt semmi EQ.

De elkérnem majd sogortol az ő laptopját, aztán megnézem. Gondolom elég lesz csak a szubot lefuttatni és azt vissza tölteni, nem kell újra az egész rendszeren átküldeni.

@mivamma
Thx, megoldom :R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180690) Khaosz55 válasza -KP- (#180688) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én egy időre befejeztem a szubbok cserélgetését. Nálam maradnak az ultik, főleg azért mert manapság uralkodó árak nem indokolják a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#180691) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#180690) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hova cserélnéd😉.
Ha azzal nem vagy elégedett ami van, akkor baj van a toronnyal😂

(#180692) kimi02 válasza spiky03 (#180683) üzenetére


kimi02
őstag

Jobb lenne neked egy nx3000d, ott úgy állítanám a dsp-t ahogy te akarod, meg ahogy tetszik neked a hang. Még a dsp-n kívül is lehet sokféle képpen konfigurálni. Hidd el megérné a csere.

Szerintem ez a sub sem fog úgy szólni mint ahogy te szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#180693) -KP- válasza Khaosz55 (#180690) üzenetére


-KP-
addikt

Nem azt mondtam, hogy cseréld. Hanem azt, aki újat épít az szerintem jobban jár a HO/HF driverrel, vagy akár egy jó fajta pro audio-s hangszóróval.

(#180694) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#180691) üzenetére


Khaosz55
addikt

:K Látnád amikor a párom elkezd zenét hallgatni, meneküljön mindenki, de tény most jódarabig marad minden így.

(#180695) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok,

Erre tudtok esetleg alternatívát? 45 cm mély felsőszekrény elé kell lelógnia a vászonnak. :R

Nagyon elvetelmült ötlet, ha két ilyenre teszem a tokot, úgy, hogy a 3-3 ágat lecsavarozok róla? Feltételezve, hogy úgy is szintbe lehet hozni és el is bírja, de ez nyilván élesben derül ki. :F

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#180696) python1 válasza Perillustris (#180695) üzenetére


python1
veterán

Tegyél a szekrény tetejére egy bútorlapot, ami kijjebb ér (egyben díszítés is lehet) vágj bele végig egy nútot, és egyszerűen szereld fel a bútorlap tetejére a vásznat, így észrevétlen marad, és dizájnban sem utolsó, mintha egy koronaléc lenne a szekrény tetején.
Már ha tetszik ez a fajta megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#180697) Perillustris válasza python1 (#180696) üzenetére


Perillustris
senior tag

Köszi, próbálom elképzelni a magam szerény képességével. :U :DDD :R

Perillustris

(#180698) python1 válasza Perillustris (#180697) üzenetére


python1
veterán

Bocsi
Tulajdonképpen ilyen megoldásra gondoltam,
Nyugi én sem értem amit írtam. :DDD
Meg ilyenekre.
[link]
Igaz ezeknél a megoldásoknál barkácsolni kell, de asszonybarát is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#180699) spiky03 válasza kimi02 (#180692) üzenetére


spiky03
veterán

Ha áttétek a HTPCre akkor elvileg nincs szükség külön mini dspre, mert ott lesz EQ meg Cavern, amivel mindent be lehet állítani?

Más
Ezt most dobta fel a Chrome
link

Kíváncsi vagyok, hogy mennyit fog változni vele a hang meg milyen lesz nem IMAXes erősítőn. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180700) skippper


skippper
senior tag

https://www.bauhaus.hu/fibrotech-basic-falburkolo-panel-60-5x244cm-light-oak-hangszigetelo.html

Ez a cumó jó valamire? Feleségkompatibilisnek tűnik

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.