Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180551) lenox válasza MasterMark (#180550) üzenetére


lenox
veterán

Nekem sem vilagos, csak feltunt, hogy nemelyik videonal nem allitja a shield taviranyitoja a hangerot, es ott lattam, hogy van 5.1 opcio. Ez valami uj dolog. Penzt nem adtam meg a youtube-nak.

(#180552) VoidXs válasza lenox (#180551) üzenetére


VoidXs
nagyúr

2017-ben is volt már, itt az egyik első példa.

#180546 Pokskill: MasterMark első screenshotjait is követni kell, nem csak a tesztet. Ha ott nem szerepel a sztereón kívül más, drivert kell telepítened.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180553) MasterMark válasza VoidXs (#180552) üzenetére


MasterMark
titán

De ez Youtube Originals, ez csak prémium előfizetéssel van. (Vagy legalábbis régen csak azzal volt.)

Amúgy milyen surround hangsáv van rajta?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#180554) VoidXs válasza MasterMark (#180553) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egy ingyenes pilot, nem kell hozzá Premium. Az aktív formátumokat itt találod. 384-es AAC 5.1 és kvázi-lossless Opus 4.0 van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180555) lenox válasza VoidXs (#180552) üzenetére


lenox
veterán

Biztos, de 2022 szeptemberben irtak ezt:

https://support.google.com/youtube/thread/181265864

(#180556) Pokskill


Pokskill
tag

Időközben sikerült,de valóban úgy nem volt jó, hogy a Realtek nem 5.1-re van állítva.
Én voltam figyelmetlen és feltehetően korábban nem vettem észre, hogy a házimozit 4.1-re állítottam, ezért nem volt hang mikor rámentem a tesztre a realtek programba.

A windowsban kikapcsoltam a tér hangot, Realtekbe beállítottam 5.1, és a hangrendszert is átraktam 4.1-ről 5.1-re, így lett jó.Mostmár a MasterMark álltal mutatott beállításokban is 5.1 van.
Még jó van ez a fórum, sokat segítettetek,illetve figyelmetlen is voltam. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#180557) VoidXs válasza lenox (#180555) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Akkor a linkelt anyag kiváltságos volt, mert YT Originals.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180558) MasterMark válasza VoidXs (#180554) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, érdekes. És akkor ezt az adott tévé vagy akármi kliens alakítja DD-re? Vagy hogy küldi ki 5.1-ben?

Switch Tax

(#180559) VoidXs válasza MasterMark (#180558) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, a TV kódolja át.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180560) m3ss válasza python1 (#180522) üzenetére


m3ss
veterán

az is egy megoldas lenne, eleg kozelre tudnek ulni, jelenleg tartanom kell a frontok tavoslaga miatt az 1.2x kepszelesseg tavot, kulonben szetesik a frontoldal.
meg kellene egyszer hallgatnom egy ilyen rendszert..kivancsi vagyok milyen. gondolom filmre tetszene, de zenere is?
egyelore viszont nem tudom mennyire akarok nagy atalakitasokba kezdeni
megint...spiky03 mit vett?
hangatereszto vaszonnal kapcsolatosan is van sok kerdojel bennem (ar, fenyero) multkor nem talaltam arakat az xyscreen aliexpresses linken.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180561) python1 válasza m3ss (#180560) üzenetére


python1
veterán

Jamo d6 ha jól emlékszem.
Ha egyszer próbára Lykrából összedobnál egy ilyen vásznat, és hosszabb távon tesztelnéd, kiderülne, hogy tetszik-e a kapott végeredmény.
Egyszerűen nincs alternatívája az ilyen kialakításnak, már a 4.-5. filmet nézztük meg az "új LCR" beállításokkal, egyszerűen nincs az a rossz keverés sem, amit ne lehetne élvezni a rendszeren, 2.0-ás hangfot is szépen felkeveri a HTPC 5.1-re.

[ Szerkesztve ]

(#180562) spiky03 válasza m3ss (#180560) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azt, 5 db Jamo D6-ot.

Lycrabol pl tudsz venni minta darabot is (1,5m x 1m).
Én vettem fehéret meg szürkét. Csak még mindig nem csináltam hozzá keretet,hogy tudjam tesztelni milyen a képe a fehér vászonnak nálam. :D ( mert ugye én ALRe vetítek most)
Akár azzal is tudsz tesztelni.

Az XYScreenek meg WhatsAppon tudsz írni és ott megmondják az árát a kiválasztott vászonnak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180563) python1 válasza m3ss (#180560) üzenetére


python1
veterán

Tudom fènykèp nem adja vissza, de (lykra) eco módban vetítve.

Jelenlegi vetítőm, erre még rátesz egy lapáttal. :))

[ Szerkesztve ]

(#180564) m3ss válasza spiky03 (#180562) üzenetére


m3ss
veterán

akkor most neked vaszon mellett vannak, nem mogotte?
mi ez a lycra? vmi diy vaszonanyag? hogy feszititek ki? python kepein nekem az ugy tunt, mintha egy gyari vaszon kerete lenne.

es amugy mit tapasztaltal, minden teren elolepes? neked nem vmi MA hangfal volt elotte?
zene milyen?

python1
azelott kellett volna ezen agyalnom, mielott megcsinaltam a mostani setupot.. :) lehet overkill is lenne, sztem nem fogok tudni -10-13dB-nel hangosabban filmezni. legalabbis ami a normalisan masterelt cuccokat illeti (blader runner 2049 crash, tron lightcycle battle, overlord zuhanas, ready player one race) ezeket kb ilyen hangeron tudom hallgatni, felette sub megtancoltatja a cuccokat a szobaban (parketta, polc, szekreny, ablak stb) dedikalt szoba kellene :O
ha azt elerem hogy ezen a hangeron meg legyen dinamikam es megszunjenek a zavaro hangok (utkozes, csattanasok, ilyesmi effektek) akkor azt mondom ok.
kerdeses az is, hogy az x3600 es a szoba akusztika mekkora tenyezok itt..
vannak kerdojelek. az biztos, hogy kivancsisag kedveert nem fogok diyozni, baromira nincs erre idom gyerek mellett, orulok ha van idom neha filmet nezni...en inkabb a vegeredmenyt ertekelem, ti inkabb az oda vezeto uton elvezkedtek ;)

igy is gondolkodok meg az MA vonalon is, mert ritkan tudom hangosan hallgatni a filmeket, kozepes hangerovel meg nincs gond a mostanival se. inkabb csak zavar, hogy mondtatok nem olyan jok ezek a hangfalak, es idaig akarmit vettem/konfigoltam itteni ajanlasra minden nagyon bevalt. ugyhogy lehet eltapsolok parszazat, kivancsi is vagyok, nehogy mar 3 evtizedig ugyanazokat a hangfalakat hallgassam :DD

hja, a kepek igy nem mondanak semmit. de szivesen megnezem eloben :DDD
nem mertetek, hogy mennyi a fenyero csokkenes ezzel a lycraval xy vaszonhoz kepest?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180565) -KP- válasza m3ss (#180564) üzenetére


-KP-
addikt

"inkabb csak zavar, hogy mondtatok nem olyan jok ezek a hangfalak"

Ki mondta, hogy nem olyan jók?

(#180566) m3ss válasza -KP- (#180565) üzenetére


m3ss
veterán

marmint a bowerek.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180567) spiky03 válasza m3ss (#180564) üzenetére


spiky03
veterán

Igen nekem mellette meg alatta vannak a hangfalak.
Ez az anyag: link
Fából épített keretre van kifeszítve. A setuprol a youtubeon lehet találni videókat, hogy mi a legjobb módszer a kiegészítésre.

Az baj, hogy nálam a tv is a falon van így fix vászon nem nagyon kivitelezhető. Max olyan ha mindig leszedem ha nem használjuk, csak akkor meg hol tárolom?:D gondoltam valami összecsukható keretben is. Az kisebb helyet foglalna, de ugye azt is tesztelni kellene, hogy mennyire látszódik meg a hajtás nyoma.
Úgyhogy ezt elengedtem. De azért a fehér vásznat kiakarom majd próbálni, hogy milyen. Mert ha vállalható akkor lehet az ALRt lecserélem egy nagyobbra (120"), ami még elfér és az hangáteresztős motoros. Igaz akkor meg lehet projektort is cserélnem kell mert nem tudom az F22 ereje elég lesz e oda.:D de ez sem sos majd lehet egyszer.
Most szubot akarok cserélni ha összejön a teszt. Ultit egy micro martyra. :C

A Jamok előtt nekem egy Canton Chrono CL szettem volt,polc frontokkal és oneall hátsókkal. Mindben 16cm hangszóró volt.

Mivel nálam a mozi a fő szempont így nekem előre lépés volt, hogy végre egységes lett a hangzás!
Zene nekem annyira nem lényeg, rádió vagy Spotify szokott szólni a háttérben, nem szoktam kimondottan zenét hallgatni, hogy leülök a rendszer elé. Amúgy nekem zenén is jók a Jamok. De biztos van olyan is akik nem tudnának rajta zenét hallgatni :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180568) m3ss válasza spiky03 (#180567) üzenetére


m3ss
veterán

hmm minel tobbet gondolkozok ezen az egeszen, annal inakbb hajlok az lcr + hangatereszto vaszon fele. ha nagyon unatkoznek a jovoben tuti ez az irany lesz.. :)
legnagyobb elonye az lenne, hogy kozelebb tudnek ulni, kesobb ha veszek egy nativ 4k vetitot plane elony lenne.
raadasul csinalhatnek egy kicsit nagyobb 21:9 vasznat is ha akarnek...persze kerdes, hogy milyen ez a lycra eloben, meg mennyi fenyero maradna vele.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180569) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#180567) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Miért cseréled az Ultit,kevés?
Szerintem nem leszel előrébb egy másikkal, inkább másodikat kell integrálni.

Végre valahára elértem,azt amiért építettem ezt a kettőt.
Eq-zva is megvan a megfelelő hangnyomás,bőséges tartalékkal.
Úgy hogy én 100dB környékén mozizok.

(#180570) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#180569) üzenetére


spiky03
veterán

Nem is tudom :DDD
Nincs meg az az érzés, mint pl ami annó volt a moziban amikor még jártam, hogy érezzem a mélyeket is.
Igen arra is gondoltam, hogy az Ulti mellé jönne a Micro Marty, de akkor már végfokot is cserélném kellene ami elbírja mind a kettőt (pl XLS2502). Nah meg kérdés asszony is mennyire támogatná a második 40 kilós kockát :DDD.
Mert kb a front oldalon tudnám azt is elhelyezni, máshová nem nagyon tudnám.
Kérdés úgy milyen lenne? :U
Ezért gondoltam, hogy akkor az Ulti helyett lenne 1 reflexes és akkor lenne hangnyomás is.

@m3ss
Én támogatom az LCRt:C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180571) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#180570) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tiszta hogy azzal nagyobb hangnyomás érhető el.
De.... Ha alacsony hangerőn mozizol, soha nem lesz érezhető a mély, ahhoz kell a hangerő.Persze szerintem.

(#180572) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#180571) üzenetére


spiky03
veterán

Tudom.
Este valóban halkan mozizok (-54 dB), viszont amikor nincs otthon a család akkor normál hangerőn :D (-25dB vagy -20dB)
Ott gondolom azért már érezhető lenne, nem? Vagy mekkora hangerőn kellene mozizom, hogy érezzem?
Mert ezen a hangerőn pl az Ulti is jól nyomja a mélyeket, pl a Top Gun2 alatt néha kanapén is éreztem egy kicsit, csak ugye a gyomromban nem :DDD a chest slam marad el.

Egyik csávó aki most csinált egy mico martyt ő egyel is mert jó értékeket.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180573) Dorian válasza spiky03 (#180570) üzenetére


Dorian
félisten

Halkan semmivel sem lesz meg...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#180574) -KP- válasza spiky03 (#180572) üzenetére


-KP-
addikt

Nem lesz chest slam sem -54-en, sem -20-nál. Azt az ultit amúgy nem adnám el, mármint a hangszórót. Végső esetben építhetsz egy micro marty-t helyette. Azzal jobb lenne a chest slam de hangerő nélkül akkor se lesz meg. Ez van.

(#180575) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#180572) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én nem vagyok tisztába, hogy ezek az avr-eden mutatott értékek,mennyinek felelnek valósan.
Nálam a pc 80-ason van,rew 105-ös csúcsokkal.
Na ott már megvan minden, mély moraj is,meg kanapé ütögető slam is.

Olyat hogy a mellkasod megüsse,ilyen irányba (szub) nem fogsz hallani.
Mikor koncerten voltam,ott olyan chast slam volt, apro szuboktól,hogy a levegő vétel nehézkes volt.
Olyat itthon nem fogsz hallani.

[ Szerkesztve ]

(#180576) Khaosz55 válasza spiky03 (#180570) üzenetére


Khaosz55
addikt

Micro Marty-ba milyen hangsugárzó kerülne ? Mert az is DIY.
Eladod az ultit végfokkal, akkor utána ismét indulhat előlről az építgetés, nem biztos, hogy megéri. Az ultit kimérted, van korrekció rajta ? Az is lehet rossz helyen van.
Én a helyedbe még egy subbot raknék, sokkal jobb eredményt lehet elérni mintha csak egy subbal próbálkozol. Szépen ki lehet hozni a beszakadásokat, csak ne egymás mellé rakd őket. Hány négyzetméterrés a nappalid?

(#180577) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#180575) üzenetére


spiky03
veterán

Hát azt én sem tudom.
Anthem MRX710em van jelenleg.

@-kp-
Arra is jó lenne az Ulti? Azt hittem csak az a szub jó, amivel ajánlották itt is meg az Avs forumon.
De mondjuk az akár még kivitelezhető is lenne, hogy csináltatok egy olyan dobozt és átrakom abba az Ultit.
Mondjuk ha minden jól alakul akkor tesztre kapok majd egy kész micro martyt, és az lesz a legjobb mert akkor azzal tudnék tesztelni.

@Dorian
Kérdezném akkor, hogy mi az a hangerő ahol már jönne az az érzés, ha még -20dBn sem? 0dBig kellene feltekerni? :U
Pl a szubon a poti majdnem maxon van.

Ugye tavaly amikor meg a Marantz volt a tejfakaszton ott ha jól emlékszem -15dBig tekertük, amikor a szomszédban is rezgett az ágy :DDD
Akkor pont nem ültem a kanapén, hogy azt megnézni, hogy ott mit érezni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180578) I'am Dony válasza spiky03 (#180572) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az 50-60 dB tartományt kellene erősítened, hogy megkapd.

(#180579) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#180577) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen végfokkal hajtod az Ultit?

(#180580) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#180579) üzenetére


spiky03
veterán

Még azzal amivel vettem, Crown XLS1002.
Gondoltam, hogy egy XLS1502re kellene lecserélni, nem tudom mennyit javítana? :U
Vagy ha dupla szuboznék, akkor meg az XLS2502 kellene.

@I'am Dony
Azt, hogy lehet kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180581) I'am Dony válasza spiky03 (#180580) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jó lenne megmérni a helyén, mert lehetséges, hogy pont egy beszakadás van abban a tartományban. Ha ez ok, akkor egyedi görbével tudsz játszani ízlés szerint. És marhaságot írtam... nyilván Hz tartományra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#180582) Khaosz55 válasza spiky03 (#180580) üzenetére


Khaosz55
addikt

XLS1002-et ha cseréled XLS1502-re lesz kis változás, de nem wow érzés. Hány négyzetméterről beszélünk?
Nekem front oldalon lévő ultik 4x szakad be 20 és 100Hz között, tehát közel sem ideális helyük, de máshova nem tudom rakni. A kanapé mögötti 2 sub meg egyszer sem szakad be csak kicsit más a freki menetük. Nálam az vált be, hogy külön EQ-zom a front oldalon lévő két szubbot és külön a kanapé mögöttit. A végén meg csak minimálisat EQ-t a bemenetre, és szép freki menetem lett úgy, hogy csak negatívban változtattam.

Tehát én azt gondolom (és lehet nincs így), ne add el hanem vegyél még egy subot. Az sem gond ha nem ulti lesz, és az sem katasztrófa ha nem egységesen zárt vagy reflex. Lehetőleg ne front oldalon legyen mindegyik.
Ha minidsp-t + REW + mikrofonnal kiméred, akkor meg igazán állíthatod ízlésed szerint. Rew vagy cavern mérés nélkül vakon találgatás az egész.
Az más dolog, hogy a párod mit szól hozzá, az én párom szereti, hogy ilyen "bolond" vagyok.

(#180583) Khaosz55 válasza I'am Dony (#180581) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen, mérés nélkül csak feltételezések vannak semmi konkrétum.

(#180584) spiky03 válasza Khaosz55 (#180582) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ettől tartottam, hogy lehet nem érné meg a váltás 1502re.

Még nincs kimérve igazán a rendszer csak amit az ARC csinált.
Ezért is tervezek egy HTPCt, hogy akkor ott az EQ lehet majd rendesen állítani minden hangfalra meg a szubra is, akár kettőre is,. és nem kell külön minidsp.

Sajnos nem nagyon van máshol hely, talán még egy hely lenne a kanapé mellett jobb oldalt de ott meg a kutya helye is van, és nem biztos, hogy díjazná 1-2 akciódúsabb filmet. :DDD
40nm a nappali+konyha együtt (amerikai konyhás)

De a legjobb tényleg az lenne ha összejönne a micro marty teszt itthon, hogy az mit mutatna, hogy tényleg annyival jobb, hogy megérné rá lecserélni az Ultit. Vagy mellé és akkor lenne egy crossover szubom meg egy LFE, mind a kettő jól beállítva, már amennyire lehet a cavernel.
Viszont akkor meg kell plusz egy végfok vagy egy nagyobb, ami megint egy nagyobb kiadás :DDD ezért lenne jó, ha pl a micro marty tudná azt amit keresek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180585) Khaosz55 válasza spiky03 (#180584) üzenetére


Khaosz55
addikt

Na azért ne csodálkozzunk, hogy 40mˇ2-en egy zárt ulti nem okoz gyomorrengető mélyeket.

(#180586) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#180584) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Lehet legjobban akkor járnál(anyagilag) ha Ulti menne és 2db 115sw-t raknál be egy htpc-vel össze fésülve.

Vagy a mostani mellé még egy ulti a és a végfok páros hatalmas beruházás.
Vagy egy aktívat a jelenlegi mellé+ egy pc.
Cavernre ne bízd a két szubot.
Egy jelet eq-z majd, és a késleltetéssel játsz.

[ Szerkesztve ]

(#180587) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#180586) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen, szerintem is multisubánál már azért a mindsp-t használnék.

[ Szerkesztve ]

(#180588) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#180586) üzenetére


spiky03
veterán

Először is Mindenkinek BUÉK!

Sajna 300ert van már az új sw115 is, ha ebből kettő kell az már 600 :Y
Annyiért nem megy el az Ulti, hogy fedezze a fejlesztést ;]:D

Elvileg 5.3at is tud kezelni a PCs EQ és nem kell hozzá külön dsp legalábbis VodiXs ezt írta nekem. Nálam meg ugye max 5.2 lenne úgyhogy jó vagyok még :D

Nálad milyen végfok hatja a 2db Ultit?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#180589) -KP- válasza spiky03 (#180588) üzenetére


-KP-
addikt

Az ultimax hangszóró ára önmagában sem piskóta már, önmagában 150k posta nélkül. Mire dobozod meg erősítőd lesz, a 115SW ára felett vagy a jelenlegi árak mellett. Covid előtt szerintem egy százassal kevesebből megúsztad volna, de azoknak az időknek vége.

(#180590) kimi02 válasza spiky03 (#180584) üzenetére


kimi02
őstag

Én is szenvedtem először a mélyekkel, de aztán sikerült beállítani úgy az erősítőt, hogy előjöttek a brutális mélyek. Nekem egy Behringer NX3000D van.

(#180591) Khaosz55 válasza -KP- (#180589) üzenetére


Khaosz55
addikt

Pontosan, nekem 1 db ultimax doboz, festés hangsugárzó 150-160K körül volt. 140K volt a végfok. Tehát 450 körül megvolt a 2 ulti+ végfok.
Most ugyan az a végfok 240K [link] , dobozok darabja meg kb 200-220K lehet, de lehet alásaccoltam.
Ha jól tudom, cavernnal csak egy sub kimenetre tudsz EQ-t és időzítést tolni. Nekem a front oldalon lévő ultiknál kellett az időzítésen tolni mert kioltották egymást és komoly beszakadást csináltak 50 Hz körül.

[ Szerkesztve ]

(#180592) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#180588) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Neked is Buék.

Nálam egy xti 4002 lett a végállomás.
Az egy dolog, hogy Cavern mennyi szubot kezel,nekem azzal nem lett jó a hang.
Ha külön eq-ztam őket, mikor vissza mértem kioltották egymást,(-35dB).

A végső(mostani) felállás úgy született, hogy mákom is volt.
A két szub full szimetrikusan van elhelyezve a kanapé mögött, így késleltetés nélkül kaptam rew-el egy jó frekimenetet.
30-150hz-ig végig egy szép nagy kiemelés volt,de beszakadás minimális,szinte semmi.
Cavern-be 5.1-en mértem, a végfokon meg megosztottam a jelet.
Így kapott egy közös eq-t, ami visszamérve is jó.
A púpokból vett le, de elenyésző hangerő vesztéssel.

(#180593) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#180592) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem is a kanapé mögötti subbokhoz egymáshoz képest semmi késleltetést nem kellett alkalmaznom. Freki mentben, mindenben ott működik a legjobban a sub.

(#180594) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Lehet nem jo helyen kérdezem, de bízom benne hogy hátha lesz itt valaki aki találkozott hasonlóval.
Adott egy Toshiba BD3100 Bluray lejátszó és hozzá a gyári SE-R0377 távirányító .
Évekig használtam gond nélkül, de az utóbbi 3 évben nem nyúltam hozzá. Ma szerettem volna használni, azonban nem reagált a taviranyitora, nem kapcsolt be. A fizikai bekapcsoló gombbal gond nélkül bekapcsolt. Próbáltam telefonon univerzális távirányító appal, és ugyan csak egyetlen gomb, de a bekapcsoló gomb működött, gond nélkül ki/be tudta kapcsolni a telefont a BD lejátszót IR-n keresztül.
Taviranyitoban csereltem elemet de az se segitett. Telefon kamerájával megnézve a IR diodát világított.

Mi lehet a gond? Miért nem működik már a távirányító ? :O Létezik olyan hogy elveszíti a párosítást?

[ Szerkesztve ]

(#180595) VoidXs válasza Darth_Revan (#180594) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs olyan egy távirányítónál, hogy párosítás. Ha az IR adó működik, a gond a vevővel lesz, valószínűleg poros vagy hasonló.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180596) Darth_Revan válasza VoidXs (#180595) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nem értem akkor miért működik telefonon keresztül a bekapcsoló gomb, de a gyári taviranyiton keresztül meg nem ? :(
Vagy lehet a telefon IR diodaja erősebb és az "átmegy a por falon" ?

[ Szerkesztve ]

(#180597) MasterMark válasza Darth_Revan (#180596) üzenetére


MasterMark
titán

Simán csak rossz a távirányító. Nézd meg a telefon kamerájával, hogy egyáltalán küld-e ki jelet.

szerk.: Ja látom írtad hogy megnézted és ad jelet. Akkor lehet gyenge az elem, vagy bármi más tönkremehetett a távirányítóban.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#180598) VoidXs válasza MasterMark (#180597) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elvileg az működött. Mondjuk valóban lehet, hogy már kiégett egy kicsit, de 50 forint egy új.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180599) Darth_Revan válasza VoidXs (#180598) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi!
Megpróbálom kicserélni a diodát, hátha segít. Gyari távirányítót már sehol nem találok, utángyártott meg nem tudom mennyire működik jól es hol kapni hozzá...

(#180600) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#180599) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Bár nem tudom, hogy az a dioda-e, mert pár centire a lejatszotol is próbáltam vagy ennyire legyengulhet?

Tudtok ajánlani egy boltot, ahol megbízható utángyártott távirányítót kapni a gyári SE-R0377 helyébe (ha mégse a dióda lenne a ludas)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.