Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180451) embe


embe
nagyúr

Behringer ECM8000 mikrofonnal van valakinek tapasztalata? Dirachoz kellene... Tudom Umik-1, de az majd 4x annyiba kerül. :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180452) embe válasza embe (#180451) üzenetére


embe
nagyúr

Tárgytalan. XLR csatis.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180453) I'am Dony válasza embe (#180451) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez egy elég objektív vélemény: [link]
Tudod... Umik :D

(#180454) embe válasza I'am Dony (#180453) üzenetére


embe
nagyúr

Tudom...tudom....
De ha nem tudok megbarátkozni az Arcammal, akkor adhatom el azt is majd. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180455) I'am Dony válasza embe (#180454) üzenetére


I'am Dony
őstag

Arcamra, Umikra mindig van piac, így 0 rizikó :)

[ Szerkesztve ]

(#180456) Hajzi82


Hajzi82
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek már légyszíves, szeretnék venni egy házi-mozi erősítőt, még nem "atmos hangzásút"! Nekem volt egy pioneer vsx szériás és tönkrement dts chip hibával. Létezik e olyan erősítő amit még meglehet venni ,mert javították ezt a hibát vagy nem hajlamos erre a hibára! A gyártó nem fontos nekem csak olyan séria kéne amiben ez a hiba már nem fordul elő és még nem atmos hangzású. Köszönöm a segítséget

(#180457) I'am Dony válasza Hajzi82 (#180456) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha mondasz egy kb. keretet akkor tudunk ajánlani pontosan. Egyébként miért zárkózol el a Dolby Atmos képességgtől? Nem kötelező kihasználnod azt, egy sima sztereót is futtathatsz rajta.

(#180458) Hajzi82 válasza I'am Dony (#180457) üzenetére


Hajzi82
csendes tag

Nekem nem fontos az Atmos, olyan 60-70.000 forintot tudok kifizetni érte.Nem tudok 100.000 ft felett vásárolni. Nekem a true hd, Dts hd master audio ezek a fromátumok elégnek tűnnek. Ha nem tudok ilyen áron venni akkor majd gyűjtök még hozzá.Köszönöm a válaszod

(#180459) S.Zoliy


S.Zoliy
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Van egy Samsung Q70R tv-m. Vettem, hozzá egy Pioneer VSX-521 házimozi erősítőt. Hogy tudok a TV-ről kinyerni 5.1-es hangot? Stereó már jön HDMI-vel de optikaival pl nem tudok.
Előre is köszönöm!

(#180460) embe


embe
nagyúr

Nyíregyháza, vagy környékén nincs valakinek kölcsönbe/bérbe/eladó UMIk-1 -es mikrofonja?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#180461) S.Zoliy válasza S.Zoliy (#180459) üzenetére


S.Zoliy
tag

Megoldottam, újabb kérdés, HBO MAX Prime videó alatt miért csak zúgást hallok?

(#180462) m3ss válasza I'am Dony (#180435) üzenetére


m3ss
veterán

mi lesz a c350 helyett ha kifutott? mindenesetre ha kifutott, akkor hiaba varok majd black fridayre meg ilyen nagyobb akciokra...hol lehet monitor audiokat demozni? a kisebb center milyen amugy?
bar "csak" 100e a diffi kozottuk. lehet nem azon sporolnek ha raszannam magam. viszont surroundnak a silver 50 ennyi penzert :O haaat nem tudom koltenek-e ennyit arra. biztos meghallgatnam eloszor a mostani surroundokkal a rendszert. ezek a dm 602-ok sztem 50ezret nem ernek...
plane hogy sajnos nem idealis az egyik surround pozicioja. az egyik szinte mogottem van, es a fotel magas hattamlaja miatt nem az igazi, csak ha par fokot forditom a szeket..
vagy kiprobalni vmi korabbi olcsobb monitor audio hangfallal ha nagyon elutnek a bowerek.

#180439ctrlaltdel13 en jobban szeretem eq-val a 602 s3-at zenere is. anelkul durva kiemelesem van 60-80 hz korul, de a magas tartomany (fuvos hangszerek jazzben) is tul sok. eq-val, xxls400-zal viszont nekem bejon.

hatul reflexes dobozoknal mit eredmenyez az, ha a fal es a doboz kozott csak 10-15 cm hely marad. eq segit ezen?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#180463) denesdr válasza m3ss (#180462) üzenetére


denesdr
addikt

"hatul reflexes dobozoknal mit eredmenyez az, ha a fal es a doboz kozott csak 10-15 cm hely marad. eq segit ezen?"

10-15 cm a faltól általában bőven elég, hogy semmilyen különös gondot ne okozzon a hátsó reflexnyílás.

(#180464) -KP- válasza m3ss (#180462) üzenetére


-KP-
addikt

Ott van a Silver C250 7G. Bőven jó az is szvsz. Surroundnak mehetne Bronze széria is szvsz. Nem történne tragédia.

(#180465) I'am Dony válasza m3ss (#180462) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egy pár darab még elérhető belőle, az utód a C250 7G, ami nem tudja ugyanazt adni egybehangzó vélemények alapján. Ez egy kompromisszum lett a 3 út-kisebb méret érdekében a C350-hez képest. A Silver C150 6G center sem dobozhangú már mint az elődje volt, de a 3 utasok megérik a felárat. Demózni én már csak otthon szoktam. Kényelmesebb és olcsóbb is, mint rohangálni 3-4 helyre, 2-3 doboz miatt és legalább a végső környezetben mutatják meg magukat. A Bronze szeriával nem éri meg keverni, mert teljesen más karakter a két széria.

[ Szerkesztve ]

(#180466) -KP- válasza I'am Dony (#180465) üzenetére


-KP-
addikt

Gyanítom nem fogyott sok a C350-ből a mérete miatt. Egy centernek megfelelően kicsinek kell lennie, hogy a női lakótársak rábólintsanak :(

(#180467) nagyatt válasza mettek (#180429) üzenetére


nagyatt
tag

Gold 200at nem olyan nehéz elverni…

(#180468) powerup2 válasza -KP- (#180466) üzenetére


powerup2
addikt

Nem olyan nagy az :) revel mellett az is eltörpül. De jobb választás a c350 mint a 250.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180469) Unlimited1


Unlimited1
csendes újonc

Sziasztok!
Elég rég házimozizok, de most elkezdek elmerülni a processzor+végfok kombó rejtelmeibe, hátha sztereóban is jobbat tudok kihozni a rendszeremből. Ebbe kellene a segítségetek.
A jelenlegi rendszerem. Dune HD max 4K lejatszó, Onkyo RZ-900, Triangle Antal rz 5.0, Jamo D600 sub.
Ezt szeretném egy komolyabb sztereo végfokkal megtámogatni, hogy 2.0 zenehallgatáskor is ki tudjam hozni az Triangle falakból a "maximumot". Aztán majd kijavítotok, ha nem jól gondolom.
A lejátszóm digital coax kimenete a gyártó leírása szerint ki van hegyezve a hifi zenehallgatásra. Ezen keresztül küldeném az erősítő ugyan ilyen bementére a 2.0. Onnan a pre-out kimeneten a végfokba, onnan a hangdobozokra, hangfalkábellel. Az erősítőt direkt audio módra kapcsolnám, kikerülve minden kép, meg felesleges áramkört a hanggal. Ez így szerintem ok, az én elgondolásom szerint. Aztán lehet nem.
És itt jön, amit nem tudok, értek, hogyan tovább.
Házimozi használati mód.
A lejátszóból itt már a HDMI kábelt használnám, annak kimenetét a lejátszón. Távirányítón egy gombnyomással kapcsolható a két kimenet. HDMI vs. coax digital. Hdmi-ról indul a hang az Onkyoba. Itt jön amit nem értek, hogyan? Az 5.0-ból a két front ugye a végfokra van kötve. Házimozi módban, a hangerő változtatásával a 4.0 a mozi erősítő dolgozza fel, a két front hangerejét pedig az rca kimeneti jel emelésével változtatja?
Vagy ez így hogyan fog működni? Működhet ez így egyáltalán?
Remélem értehető amit kérdeztem.

Köszönöm a segítséget!

(#180470) -KP- válasza powerup2 (#180468) üzenetére


-KP-
addikt

Ne magadból indulj ki. Sajna a köznépi tudatban még mindig az van, hogy a centerből csak beszéd jön, nem kell belőle nagy. Ha pedig kétféle kapható egy kisebb olcsóbb, meg egy nagyobb drágább, szinte mindig a kisebb olcsóbb fogy sokkal jobban. Szerintem azért nagy különbség nem lehet. Közép 1 inch-el, mélyközép 0.75 inch-el kisebb, némi doboztérfogat csökkenés mellett. Én nem hiszem, hogy drasztikus különbség lehet. Meg mindegy is igazából, mert a C350 6G már kifutott modell. A jelenlegi 7G családban már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#180471) I'am Dony válasza Unlimited1 (#180469) üzenetére


I'am Dony
őstag

A vázolt lánccal nem érnél el érdemi változást, mert ugyanúgy az AVR DAC-ja dolgozik, csak a sztereo végfok erősít. Ez igazából felesleges pénzégetés, mert sztereora az RZ-900 kimenete bőven elegendő. Inkább abba az irányba mennék el, hogy a jelenlegi AK DAC-tól jobb minőségű ill. neked jobban tetsző DAC-ot illessz a rendszerbe, ami történhet lejátszó formájában is és az RZ maradna a végfok vagy saját DAC-al rendelkező sztereo vassal is. Igazán minőségi DAC-ok 400+ felett mennek, jobb DAC-al szerelt streamerek szintén. A legolcsóbb kipróbálásra érdemes eszköz a Bluesound NODE, aztán a Cambridge Audio
CXN V2 ill. az Arcam ST60.

(#180472) Unlimited1 válasza I'am Dony (#180471) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Ok! Köszönöm a választ.
Abban kereném még segítséged, hogy akkor a jobb sztereó erősítő irányába mennék. Ez jobban is tetszene, meg talán olcsóbb is. Ott, hogy kötöm be az AV front kimenetét, illetve a sztereó erősítő hangfal kimenetet egyszerre egy és ugyan azon hangdobozra? Erre mi a megoldás?

(#180473) -KP- válasza Unlimited1 (#180472) üzenetére


-KP-
addikt

Vegyél olyan végfokot, aminek két bemenete van. Egyikre rákötöd az avr-t, másikra egy hangerőszabály sztereó kütyüt. Ez lehet DAC, Streamer, akármi.

(#180474) I'am Dony válasza Unlimited1 (#180472) üzenetére


I'am Dony
őstag

Sajnos nem olcsóbb, az már nagyon régen volt, de lassan majd kikopik a köztudatból ez is. Ha sztereo vasat választasz, akkor két lehetőség van. 1. - az AV bekötés okafogyottá válik, hiszen nincs szükség tovább az AVR-re zenéhez, csak a forrást kell bekötnöd valamelyik digitális bementre mindössze és marad a hanfal dugdosás, ha moziznál. 2. - nem használod a sztereo vasat erősítésre csak DAC-ként és az analógját bekötöd az AVR-be, így nem kell a dugdosással szenvedned. Csak ugye ehhez nem kell sztereo vas, pont ezért javasoltam a streamereket. Hogy nagyjából ár-értékben el tudd képzelni... pár hete csináltunk egy próbát egy Arcam AVR550, Arcam SA10 sztereo erősítő és egy CXN V2 streamer kombinációval. A végső megoldás a streamer használata maradt DAC-ként.

[ Szerkesztve ]

(#180475) Unlimited1 válasza I'am Dony (#180474) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Szuper! Hangfalat dugdosni nem szeretnék. Így, marad a streamer, ami zenére van kihegyezve. Köszi a segítséget!

(#180476) Unlimited1 válasza -KP- (#180473) üzenetére


Unlimited1
csendes újonc

Köszi! De ez, az eredeti "problémámra" nem megoldás.

(#180477) BBéci válasza Unlimited1 (#180476) üzenetére


BBéci
titán

Nem létezik az a bizonyos eredeti probléma. :N
Mindent leírtak a többiek, nem ismétlem meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180478) powerup2 válasza -KP- (#180470) üzenetére


powerup2
addikt

Igen de a film 75-80% a centeren zajlik. Hiába vesz valaki két jó front hangfalat ha maga a center egy ....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180479) mettek válasza powerup2 (#180478) üzenetére


mettek
addikt

Ez teljesen igaz amit mondasz. A center a legfontosabb a moziban. Nézegettem én is a Revel c208-ast illetve beszéltem olyannal akinek ilyen volt és arra jutottam hogy ahhoz a centerhez iszonyat nagy tér kell. Illetve ezt mondta az is akinek volt ilyenje. Ennek a centernek 20cm-es membránja van mégpedig azért hogy large módban leadja a teljes feekimenetet 30hz-ig. Na ehhez egyrészt komoly végfok teljesítmény is kell, másrészt ha valakinek kisebb szobája van ahol a szub bőven elvégzi a szubtartományra eső feladatot, akkor teljesen felesleges ekkora centerben gondolkodni. Ugynez igaz a frontokra is. Ezért vettem én is polcsugárzókat, mindenképpen vágom 80hz-en.

Amugy aki avx-en eladott egy ilyen revelt, utána M&K LCR-t vett és azóta is az van neki. Az is jóval jóval kisebb hangfal de persze van neki mellette egy M&K sub is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180480) denesdr válasza mettek (#180479) üzenetére


denesdr
addikt

"Nézegettem én is a Revel c208-ast illetve beszéltem olyannal akinek ilyen volt és arra jutottam hogy ahhoz a centerhez iszonyat nagy tér kell."

Ha fizikálisan elfér, akkor az a hely már elég neki, már amennyiben rendes kalibrációt is kap a helyén.

(#180481) tomyka74 válasza powerup2 (#180478) üzenetére


tomyka74
senior tag

Ez pontosan így van, egy jó center a legfontosabb eleme a házimozinak!

(#180482) -KP- válasza powerup2 (#180478) üzenetére


-KP-
addikt

De ezt nem nekem kell elmagyaráznod. Sok gyártó weboldalán a mai napig dialógus hangsugárzóként szerepel a center, mintha más nem szólna róla. De még sokszor a mindenféle szaksajtó is így ír róluk. Közben a valóság az, hogy ugyanazt a terhelést megkapja, mint a két front pluszban a dialógusokat. De az eladások nagyrésze az alapján történik, ha elég filigrán és befér a tv alá kis helyre, és a család női tagja is áldását adja rá. Hogy hogy szól az kb. másodlagos, vagy sokadlagos.

(#180483) powerup2 válasza mettek (#180479) üzenetére


powerup2
addikt

Itt a lényeg az hogy 3 utas plusz az hogy a szórási tartománya jóval szélesebb mint az mtm kialakitású centereké. Revel centerrel újra nézem a filmeket mert annyira durva hangja van. És bizony nagyon mélyre mennek a front is meg a center is. Az az állitás igaz hogy kell neki végfok és hamarosan majd kap is egy elég combosat. M&K soundba nem gondolkodok hallottam nem rossz de ha valaki normális mozit akar nem azt keresi. Sok embernél a nagy center ahogy KP --is irta kiveri a biztositékot. A revel előtt focal aria centerem volt hát az úgy eltörpül a revel mellett .... De a hang az kárpótol. Én azt érzem ezekkel a revelekkel elértem azt amit akartam.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180484) -KP- válasza mettek (#180479) üzenetére


-KP-
addikt

Centert 30hz-ig leengedni hülyeség szvsz. Semmit nem nyersz vele. A 20 centis membrán sem ezért kell. Egyébként meg: -10dB@34Hz -6dB@41Hz -3dB@50Hz.

(#180485) powerup2 válasza -KP- (#180482) üzenetére


powerup2
addikt

A legnagyobb gond a gyártókkal van pl az mtm kialakitást is el lehetne felejteni. És ha már kiadnak egy szériát ami otthoni mozira van akkor pont a leglényegesebb hangfalat cseszik el....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180486) mettek válasza powerup2 (#180485) üzenetére


mettek
addikt

Nagyon kevés és ritka a 3 utas center és ha van az is a felső ligában foglal helyet sajnos.

nem vagyok egy audiotechnikus mérnök de ha jól tudom alapvetően nem a 2 utas konstrukcióval van gond, hisz a polcsugárzók is 2 utasok mégis kiválóan szólnak. A gond az mtm rendszer ahogy KP is írta. Pl a Dali opticon vokal centere teljesen rendben van kialakításra attól függetlenül hogy 2 utas:

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180487) powerup2 válasza mettek (#180486) üzenetére


powerup2
addikt

Audio Solutions hangfalaidat sikerült már eladnod ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180488) VoidXs válasza mettek (#180486) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A probléma azzal van, hogy ugyanazt a (nem teljesen mély) tartományt vízszintesen két driver szólaltatja meg. Ha ez a szám bármi, csak nem 2, már nincs diffrakció. Ezt a 3 út azért oldja meg, mert ott a közepek is egy helyről szólnak, ami miatt nem fordulhat elő, hogy valami kioltogatja. Gyűjtöttem pár olcsó 3 utast ide.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#180489) -KP- válasza powerup2 (#180485) üzenetére


-KP-
addikt

Hidd el nekem, hogy a gyártók magasról tesznek rá. Veszik így is? Veszik. Megveszik a nagyobb, drágább centert, ha egy családba van több modell is? Meg, de jóval kevesebbet.

(#180490) mettek válasza powerup2 (#180487) üzenetére


mettek
addikt

Nem, zártam. Megtartom. Egyrészt iszonyat jól sikerült most beállítani. Megtaláltam az optimális fizikai elhelyezést is és ezután nagyon jól sikerült a Dirac mérés is. Most nagyon tetszik.

Emellett 2-3 napig nézegettem mit tudnék venni helyette ami túltehet rajta, szója jött a Revel m106, Dali Epicon, valamilyen Dynaudio de ezek mind millió fölött vannak csak frontban, ehhez még a center is irdatlan pénz. Annyit nem ér meg és annyival nem lesz jobb sem.

Valahogy így szól:
https://drive.google.com/file/d/1dYNBgVzq8RfPrTH_w-H5oAZjStVtRF4K/view?usp=drivesdk

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180491) -KP- válasza mettek (#180486) üzenetére


-KP-
addikt

Jó de egy ilyen centernél azért méretből fakadóan vannak korlátok.

(#180492) mettek válasza VoidXs (#180488) üzenetére


mettek
addikt

Nekem ezek kiesnek sajnos a minőségi zenehallgatás miatt mert ebben a kategóriában nincs olyan front ami az igényeimnek megfelelne :(((

KP: vannak igen de a többi hangfallal kb arányban van. Most ha a nem túl általános revelt nézzük a 20cm-es membránjával az overkill egy nermál fronthoz. Ha már ilyen méretekkel dobálózik valaki akkor pro audiós hangfalak kellenek. Egy zenei hifi hangfalhoz teljesen arányban van ez a Dali center.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180493) BBéci válasza mettek (#180486) üzenetére


BBéci
titán

A VOKAL nem kétutas! 2400 és 14000 Hz a két vágási frekvenciája. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#180494) powerup2 válasza mettek (#180490) üzenetére


powerup2
addikt

Az elmúlt pár hónapba voltam jó párszor külföldön hallgatózni és itthon is meghallgattam pár hangfalat. És a revel mellett tettem le a voksomat. Tudom nem olcsó de úgy voltam vele azért legyen a kinézete is elfogadható és a hang is legyen pazar. Szerintem ahol tudod majd hallgasd meg a reveleket.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180495) powerup2 válasza -KP- (#180489) üzenetére


powerup2
addikt

Amelyik gyártó szarik rá azt el kell kerülni aztán majd csak eljutunk oda hogy elolvassák az emberek a normális teszteket.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180496) -KP- válasza mettek (#180492) üzenetére


-KP-
addikt

Mi az hogy zenei hifi hangfal? Előírás, hogy egy lepkefing méretű valami a "hifi hangfal"? Egy 3-4literes doboztérfogatú alacsony érzékenységű 5 inches hangsugárzóval szerelt centernek jócskán lesznek hangerőbeli és dinamikabeli hiányosságai, még akkor is, ha elpuffogtatod az összes hifis bullshit kifejezést. Egy panelba persze pont jó, mert ott úgy se lehet kihajtani. Vagy lehet neked is jó lenne, mert apósod miatt nem tudod hajtani te sem. De egy komolyabb családi ház nappali, vagy ne adj isten dedikált szobába nem ilyet tennék, az holt sicher.

#180489 powerup2: Dehogy jutunk. Normális teszt igen elenyésző számban van. A legtöbb ember pedig nem is nagyon olvas ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#180497) powerup2 válasza -KP- (#180496) üzenetére


powerup2
addikt

Külföldre elmegy az ember ott kicsit más mint itthon heimkinowelt-be úgy inditanak mekkora helység milyen körülmények hány emberes a mozi. És úgy mutogatják a dolgokat. Érdemes kimenni. Sok nagyon jó mozi szoba van. Sőt még arra is van lehetőség ha leteszed az asztalra a pénzt hogy ledemozzák neked hogy szól egy akusztikailag rendezett környezetbe illetve egy nappaliba ahol nincs semmi akusztikai panel. Csak ott kapsz is valamit a pénzedért. Arról nem beszélve hogy kint évek óta megy az kiviszik beállitják neked ha tetszik kifizeted ott marad ha nem tetszik összepakolnak de akkor persze kiszállást kifizeted. Rengeteg jó tanácsot is elmondanak kb amit te is szoktál itt.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#180498) mettek válasza -KP- (#180496) üzenetére


mettek
addikt

úgy értettem hogy egy átlag magyar nappaliba (15-25nm) teljesen felesleges 20-30cm-es hangszóróval szerelt behemótokat bepakolni. Sem kihasználni nem lehet sem nem esztétikus egy nappaliban de még csak el sem fér normálisan. Ezért találták ki a keskeny kis méretű hangfalakat.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#180499) python1 válasza mettek (#180498) üzenetére


python1
veterán

Na-na.
Nálam 25nm-en minden sugárzóban, még a surroundokban is 12"-os mélyközepek vannak, ráadásul ezeket is 80Hz-nél vágomom, de ha nem kapcsolom be a szubokat, még akkor is ütnek. Ja, és nem is tudod, hogy egyátalán van hangsugárzó, sógor mikor előszőr hallotta, meg is jegyezte, mintha a vászonról jönne a hang. :D
Ha most mellé tennénk egy 16-20cm átmérőjű menbránnal szerelt hangsugárzót, pont 80Hz-nél váltva, lehet az álladat keresgélnéd a különbség miatt, és itt most nem csak a hangerő miatt. Oriási energia tud elszabadulni ha kell, szerencsére még attól sem kell tartanom, hogy bárhol elfogyna.
Hallottam eléggé sok olyan rendszert (nagyon komolyat is) ami ordított, de semmi mozi hatást nem éreztem, és szinte 80%-uk pontosan úgy szólt, pontosan ezért léptem egy másik útra.
Nálam, ha valaki beül a vászon elé, biztosan azt kapja amiért fizetett.

[ Szerkesztve ]

(#180500) BBéci válasza mettek (#180498) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel nagyon nem értek egyet!
Ott kezdődik a kijelentéseiddel kapcsolatos probléma, hogy 15 és a 25 négyzetméteres szobák között óriási a méretbeli különbség. Akinek van kedve, számolja ki százalékosan!
Nem igaz, hogy nem lehet kihasználni, nem igaz, hogy nem esztétikus és az sem, ogy nem fér el. 15 négyzetméteren is elférnek 20 centis mélysugárzóval rendelkező hangdobozok, ha nincsenek felesleges bútorok, akkor a 30-asok is
Kihagytad a számításból, hogy a hangdobozok oldalaon is lehetnek hangszórók és akkor szemből nézve keskenyek.
Sajátjaimnak 21 centisek a mélyusgárzói és a 22 négyzetméteres szobában sohasem tűntek soknak.

#180496-KP-
[link] :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.